Grote onderhoudsbeurt voor Coninxhof 900 huisbezoeken bij ouderen Russisch Staatscircus in Venray I Subsidie Odapark afgewezen Vredeskerk gered van sloop "O LENSSEN PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Reünie Zonnelied (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum 1 -R ijEL EN MAAS donderdag 18 oktober 2001 - Pagina 9 Venrayse basisschool ontvangt ruim 335.000 gulden Basisschool Coninxhof ontvangt jn de gemeente Venray een nssti iedra8 van 335.712 gulden voor mderhoud aan het schoolgebouw. \'oor het vervangen van 325 meter stalen buitenkozijnen krijgt |e Venrayse basisschool 327.590 ilden toegewezen, voor het ver- igen van 75 nieter houten erf- rbeiding 3123 gulden en voor herstel aan enkele rioolkolken |0 gulden. In totaal hebben de oolbesturen in de gemeente fenray 36 aanvragen voor plaat- igop het onderwijshuisvestings- gramma 2002 bij de gemeente iray ingediend. Het Integraal Huisvestingsplan HP), dat in februari 2000 door de 'enrayse gemeenteraad is vastge- iteld, dient als basis voor het huis- lefk restingsbeleid voor het primair W jnderwijs voor de middellange en ange termijn en is het toetsingska- er voor aanvragen die bij de emeente Venray door de schoolbe- turen worden ingediend. Het meerjarenplan (MJOP) pri- iair onderwijs vormt de basis voor e aanvragen met betrekking tot nderhoud waarvoor de gemeente /enray verantwoordelijk is. Het •aat hier in grote lijnen om de bui- énkant van het schoolgebouw, iclusief de vervanging van de linnenkozijnen. Voor 2002 zijn door de schoolbe luren in de gemeente Venray 28 siderhoudsvoorzieningen aange- iraagd. Van deze voorzieningen ijner twintig geplaatst op het pro gramma 2002 voor een totaalbedrag van 738.652,92 gulden. In het MJOP is voor het jaar 2002 voor onderhoud een bedrag geraamd van 575.226 gulden. In de voorziening onderhoud primair onderwijs zit op dit moment nog een bedrag van ongeveer 900.000 gulden. Het onderhoudsbudget wordt door de gemeente Venray met 163.427 gul den verhoogd ten laste van de gevormde onderhoudsvoorziening. AANVRAGEN Basisschool De Landweert ont vangt voor onderhoud aan bestra ting (circa 1660 m2) een bedrag van 60.994 gulden en voor het vervan gen van circa 90 meter hekwerk 7.791 gulden. Regina Pacis krijgt voor het vervangen van een raam van de buitenberging 1000 gulden, H. Maria Oostrum voor het vervan gen van convectoren door veertien stuks radiatoren 18.243 gulden en de H. Maria Oirlo krijgt voor het vervangen van 54 looprollen van de schuiframen 6426 gulden en voor het vervangen van 88 meter gaas hekwerk erfafscheiding 11.424 gul den. De Toverbal ontvangt voor het vervangen van stalen buitenkozij nen aan de speelplaatskant 55.208 gulden, voor het vervangen van 68 meter boeiboorden 14.367 gulden en voor het herstraten van 806m2 tegelbetrating 26.855 gulden. Basisschool De Stek in Castenray krijgt voor het herstellen van het metselwerk van de schoorstenen 2380 gulden en voor de vervanging van de terrazzo onderdorpel door hardsteen 4462,50 gulden. De Bongerd ontvangt voor het vervangen van de rioleringsput en 25 meter buitenriolering 5753 gul den en St. Jan de Doper in Merselo krijgt 6711 gulden voor het vervan gen van 25 meter hekwerk, 7140 gulden voor het vervangen van 18 meter onderdorpels van zachthouten kozijnen, 1487 gulden voor het aan brengen van een extra radiator ten behoeve van de lesruimte ih de aula, 35.289 gulden voor het vervangen van 170 m2 dakbedekking, 33 meter loodstroken en drie lichtkoepels. Focus ontvangt voor het vervan gen van 1463 m2 dakbedekking en loodstroken van het hoofdgebouw 107.264 gulden en voor het vervan gen van 465 m2 dakbedekking van de gymzaal 31.627 gulden. De Foekepot krijgt een toeslag van 5610 gulden op het meubilair in verband met de verkleining van de groepen en De Kruudwis kan om dezelfde reden een toeslag op het meubilair van 5610 gulden tege moet zien. Het concept-voorstel wordt binnenkort besproken in de com missie COS. Project Ouderenadviseur voorziet in behoefte 900 ouderen, ongeveer een kwart van het totale aantal oude ren in de gemeente Venray, heb ben een huisbezoek gehad van een ouderenconsulent van Synthese. De ouderenconsulent geeft infor matie over regelingen en voorzie ningen op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Veel ouderen hebben met behulp van de oude renconsulent voorzieningen aan gevraagd. Het project Ouderenadviseur, dat een initiatief is van Synthese, de gemeente en de Seniorenraad, is naar tevredenheid uitgevoerd. De gemeente Venray heeft ingestemd met een structurele voortzetting van het project. Ouderen willen zo lang mogelijk in hun eigen vertrouwde omgeving blijven wonen. Er zijn allerlei voor zieningen en regelingen die dat mogelijk maken. Veel ouderen zijn hiervan onvoldoende op de hoogte en vragen deze voorzieningen uit zich zelf te weinig aan. De ouderen consulent kan hierbij helpen. Zij geven informatie bij ouderen thuis. Ook bieden zij een helpende hand bij het aanvragen van voorzienin gen. Veel ouderen hebben met behulp van een ouderenconsulent voorzie ningen aangevraagd in het kader van de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG). U kunt hierbij denken aan een verhoogd toilet, beugels, een douchestoel of in enkele gevallen een traplift. Ook wordt men geholpen bij het aanvra gen van een fmancile tegemoetko ming in de vervoerskosten, de zoge naamde taxikostenvergoeding. MINDER MOBIEL Voor ouderen is het vervoer soms een probleem. Zoals vrouwen waar van de partner overleden is en die niet kunnen autorijden. Met het overlijden van de partner is ook de auto de deur uit gegaan. Als men dan ook nog minder goed te been is, wordt het lastig om met het open baar vervoer te reizen. Veel ouderen zijn dan aangewezen op de hulp van derden, zoals kinderen, buren of familie. Een taxikostenvergoeding kan de leefwereld van ouderen verruimen SIGN Inlijstwerk aktïe elke 2e lijst of inlijstwerk voor de Ingeborg de Barbanson Patersstraat 5 Tel. 0478-516016 Kleurplatenactie voor jeugdige lezers tVan woensdag 7 tot en met zon- ig 11 november presenteert het root Russisch Staatscircus vol ots zijn gloednieuwe circuspro- [ramma ClassiQ in Venray. Jong n oud zullen genieten van deze chitterende show vol spektakel, Mfiumor en hartveroverende dres- mr. De Russen paraderen met een heer- DÊ^jke gezinsvoorstelling van werve- le circusacts op wereldniveau, in speelse choreografie, op de klan- van live Bolshoi circusorkest, ir liefst 150 artiesten, musici en :hnische assistenten werken mee het totstandkomen van deze iw. Voor ClassiQ wordt één van mooiste en grootste circustenten wereld opgebouwd. De luxueuze irage en het zitcomfort zullen u erbazen! PROGRAMMA Siberische en Bengaalse tijgers Izijn de levensgevaarlijke tegenspe lers van het dompteurspaar Judit Kaiser en Charles Dubee. Hun huma ne dressuur toont aan dat mentale kracht sterker is dan fysieke kracht van de rond tweehonderd kilo zware roofdieren. Acht Europese bruine beren leven zich als in een speeltuin uit op de glijbaan, de wip, op loopballen en tonnetjes en zeulen als pistejongens braaf achter hun dompteur aan met gebruikte speelattributen, om vervol gens getrakteerd te worden op een flesje honinglimonade. Ook in de acrobatie verlegt het Groot Russisch Staatscircus met ClassiQ zijn grenzen. Een voorbeeld hiervan is Alek Kasatkin, die als een gespierde Ikarus door de gigantische circustent rond cirkelt met een meta len globe, waarin hij een gymnastisch ballet uitvoert. Dolkomisch is het optreden van Philip Gledis met hun twee zeeleeuwen. Uiteraard heb ben de zeeleeuwen een geheel eigen wil, wat leidt tot hilarische taferelen. Jongleren, zingen en het maken van een 'handstand', daar draaien de zee leeuwen hun 'flipper' niet voor om. Alle ingrediënten dus om de zaal plat te krijgen. Ware krachtpatserij ver toont Joury Maiboroda met een vijf tien meter lange metalen paal op zijn schouder, waarop drie leden van zijn groep acrobatische hoogstandjes ver richten. Nog spannender wordt het als op de top ook weer iemand gaat staan met een paal, waarop een derde collega achteloos en achterwaartse salto mortale maakt. Je gelooft nau welijks watje ziet. Een vuurwerk van meervoudig salto's met gecompli ceerde schroeven laat de trampoline- groep Batude zien. Gracieus en klas siek is het tangoballet van drie Russische schonen, elk aan het verti cale koord, het zogenaamde kord-de- parell. De mystiek van Buiten Mongolië komt zowel in kostuums als muziek tot uiting in het trapezenummer van Larisa en Serguei Sidelnikov. Met het Duo Kirouchine is de nieuwste generatie jongleurs uit Rusland sterk vertegenwoordigd. Het arsenaal aan sketches en dol dwaze grappen dat het clownsduo Volodymyr Bondarenko en Vladyslav Plotnykov op het publiek los laat is van puur Russische her komst, en juist daarom zo verfris send. Humor loopt als een rode draad door het programma. Niet alleen met Volodymyr en Vladyslav, maar ook met watervlugge en knotsgekke cac tusclowns. Zij treden op als requisi- teurs en zorgen voor een uitzinnige lachkannonade met hun taartact. De Franse trampoline-clown Alan Harrison combineert zijn humor weer met weergaloze behendigheid. Hij tart elk evenwichtsgevoel als 'stom dronken zeeman' op de trampoline en weet als weinig anderen het publiek daarbij te betrekken. Het absolute hoogtepunt van de ClassiQ-show is het optreden, hoog in de nok van het circus, van de zes vliegende trapeze-virtuozen Flying Anicskin. Met deze groep presenteert Moskou's werelds beste groep lucht acrobaten van dit moment. Hun zweefduiken en salto mortales op drie hoogteniveau's zetten iedereen ademloos neer op het puntje van zijn stoel. MUZIEK Speciaal voor ClassiQ schreef Lev Zemlinski, de 'Moskouse Leonard Bernstein', de opwindende en melo dieuze muziek, die ten gehore wordt gebracht door het elf man sterke Bolshoj Circusorkest. Ook de kostu mering is oogstrelend. ClassiQ is een creatie van Susanna Rajanova. Deze Russische regisseuse en choreografe heeft met haar acts en theatervoorstellingen inmiddels tien tallen internationale prijzen gewon nen. Zij slaagde erin alle afzonder lijke topnummers vloeiend in elkaar te laten overlopen. De gloednieuwe circus-theatertent is speciaal ontworpen en gebouwd in Bordeaux. Computergestuurde licht fonteinen, nevel en geluidseffecten dragen bij aan de magische sfeer van dit circus-totaalprogramma. Comfort bepaalt de toon in de nieuwe 47 x 47 meter tent, waarin 1600 toeschou wers vanaf plateau's met stoelen een onbelemmerd zicht hebben op het spektakel. Nieuw is de aanwezigheid van 150 front-logeplaatsen, luxe zit plaatsen met tafeltjes waar champag ne geschonken kan worden. Deze wereldsterrenparade, die Moskou in West-Europa vertegenwoordigt met leifst 150 medewerkers, kunnen kin deren tot en 12 jaar gratis met één van hun ouders bijwonen als ze de kleurplaat op deze pagina uitbundig inkleuren en voor vrijdag 26 oktober bij boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat inleveren. Er zijn kaarten in vijf leeftijdscate gorieën te winnen: tot 4 jaar, 5-6 jaar, 7-8 jaar, 9-10 jaar en 11-12 jaar. De redactie van Peel en Maas zal de kleurplaten nauwkeurig beoordelen en de winnaars telefonisch op de hoogte stellen. De voorstellingen vin den plaats van woensdag 7 tot en met zondag 11 november in de prachtige circustent op de hoek van de Noord en Oostsingel in Venray. Woensdag 7 november: 15.00 en 20.00 uur. Donderdag 8 november: 20.00 uur Vrijdag 9 november: 20.00 uur Zaterdag 10 november: 15.00 en 20.00 uur Zondag 11 november: 13.00 tot 16.15 urn- Kaarten zijn nu ook al verkrijgbaar bij de VVV7ANWB in Venray. De circuskassa's (op het terrein) zijn vanaf dinsdag 6 November dagelijks geopend van 10.00 tot 20.00 uur. Voor informatie en reserveringen kunt u bellen met de ticketlijn: 0900- 1122333. maar ook een gevoel van onafhan kelijkheid geven. Zij kunnen deze financiële tegemoetkoming gebrui ken voor de streektaxi (drie gulden per rit per persoon binnen de gemeente Venray). Uit gesprekken met de ouderen- consulenten bleek dat veel ouderen zich eenzaam voelen, met name bij mensen waarvan de partner overle den is. Als men geen kinderen heeft of als de kinderen ver weg wonen dan kan dit het gevoel van eenzaam heid versterken. Als de oudere tij dens het huisbezoek aangeeft behoefte te hebben aan gezelschap dan zal de ouderenconsulent verwij zen naar bijvoorbeeld de Zonnebloem of de Algemene Hulpdienst. Heeft men behoefte aan professionele ondersteuning dan wordt doorverwezen naar de hulp van het Maatschappelijk Werk van Synthese. De maatschappelijk wer ker kan individuele hulp bieden maar organiseert ook gespreksgroe pen over rouwverwerking en zinge ving. In de praktijk blijkt het vragen van hulp bij eenzaamheid een grote stap. De drempel is voor velen te hoog. Soms is een duwtje in de rug rich ting allerlei activiteiten voor oude ren nodig. De ouderenconsulent heeft een informatiemap met een overzicht aan activiteiten zoals de cursussen van Seniorservice, het Ouderencentrum De Kemphaan, de dagopvang in Ysselsteyn en in het Sint Joriskwartier en Senioren Sport Synthese. En niet te vergeten de vele activiteiten die georganiseerd worden door de actieve ouderen bonden in Venray zelf, maar ook in de kerkdorpen. Omdat de meeste mensen hun huis er proper uit willen laten zien, komt het regelmatig voor dat een tachtig jarige halsbrekende toeren uit haalt. Ondanks de versleten heu pen en knieën klimt men op de keu kentrap om de ramen te zemen. De ouderenconsulent adviseert om huishoudelijke ondersteuning van de Thuiszorg aan te vragen bij het RIO. Hierdoor kunnen in de toe komst gevaarlijke situaties voorko men worden. GEEN VETPOT Als je moet leven van alleen een AO W-uitkering, zonder een aanvul lend pensioen, dan is dat geen vet pot. Als een groot deel van het inko men op gaat aan huür, vaste lasten en boodschappen dan is het vaak roeien met de riemen die je hebt. Een bril, de wasmachine die vervan gen moet worden, de eigen bijdrage van de Thuiszorg, de extra kosten van het alarmsysteem kunnen het spaargeld in een snel tempo doen inkrimpen. Bijzondere Bijstand aan vragen is voor veel ouderen moei lijk. Het voelt als 'de hand moeten ophouden' of'steun vragen' en dat is iets dat veel mensen niet willen. De ouderenconsulent probeert de oudere toch te stimuleren gebruik te maken van deze regelingen. En benadrukt hierbij dat het niet om een gunst gaat, maar dat het voor zieningen zijn waar men recht op heeft. Zo zal de consulent de oude ren met alleen een AOW-uitkering, attenderen op de regeling rondom de kwijtschelding van de gemeente lijke belastingen of de gemeente lijke bijdrage voor maatschappelijke activiteiten, de zogenaamde 200 gulden-regeling. Mocht u belang stelling hebben voor een huisbezoek van een ouderenconsulent, dan kunt u contact opnemen met de oudere nadviseurs van Synthese. Dit zijn mevrouw Trudy van den Berg en mevrouw Anja Damhuis, telefoon (0478)5100 32 Het college van B en W heeft een verzoek van de Stichting Odapark voor een structurele subsidie van 30.000 gulden voor culturele activiteiten niet gehono reerd. Voor het onderhoud van het park Het Zonnelied, het gemengd koor van de voormalige katholieke kerk in het Brukske te Venray bestaat in 2002 25 jaar. Daarom willen ze een reünie houden. Je kunt je opgeven, schriftelijk of telefonisch bijAnna v.d. Bosch, Merseloseweg 27, 5801 CA Venr.ay, tel. 583536 of Trees Douwes, Zandakker 21, 5801 DV Venray, tel. 584494 onder vermel ding van je naam en adres, postcode en telefoonnummer. De sluitingsda tum voor aanmelding is 31 oktober 2001. ontvangt de stichting jaarlijks 30.000 gulden, maar ze had de gemeente nu om een subsidie van 30.000 gulden gevraagd om de kunstmanifestaties in het Odapark structureel te kunnen ondersteunen. Dat verzoek is dinsdag door het college van B en W afgewezen, omdat er de begroting 2002 geen financiële ruimte is voor een struc turele bijdrage voor het Odapark. Omdat de activiteiten passen in het gemeentelijke cultuurbeleid stelt de gemeente Venray voor een subsi dieverzoek van de Stichting Odapark voor het begrotingsjaar 2003 opnieuw te willen bezien. In het Masterplan 'De Kracht van Kunst' is vastgelegd dat het Odapark een coördinerende rol kan vervullen bij het realiseren van kunstmanifestaties. Het gemeente lijk cultuurbeleid stimuleert meer culturele evenementen in Venray. Het Odapark voldoet aan het gemeentelijk beleid. De Vredeskerk in Venray wordt niet gesloopt. De Venlose project ontwikkelaar Nieuwenhuizën- Jongen en Thuiszorg Noord- Limburg zijn het eens over de verkoop van de kerk. Thuiszorg Noord-Limburg gaat in de Vredeskerk haar hoofd- en regio kantoor onderbrengen. Een haal baarheidsonderzoek van Thuiszorg- Noord-Limburg, nu nog op twee verschillende locaties in Venray gevestigd, is positief uitgevallen. Thuiszorg Noord-Limburg gaat niet veel veranderen aan de kerk. Wel komen er in het dak enkele ramen om zo een lichtinval te creë ren op een binnenplaats. Er komt een tweede verdieping waardoor Thuiszorg Noord-Limburg na de verbouwing de beschikking krijgt over tweeduizend vierkante meter kantooroppervlakte. Thuiszorg Noord-Limburg is de laatste jaren flink uit haar jasje gegroeid en is dringend toe aan een nieuw onderkomen. Het regiokan toor is op dit moment nog gevestigd in De Clockert, maar dit gebouw waar diverse instellingen zijn onder gebracht (onder andere ook Synthese) gaat op termijn tegen de vlakte. Het bisdom geeft toestem ming voor een kantoor van Thuiszorg Noord-Noord-Limburg in de kerk. Het kerkbestuur ver koopt de Vredeskerk aan projectont wikkelaar Nieuwenhuizen-Jongen, die de kerk op haar beurt weer ver koopt aan de Thuiszorg. De verbou wing kost zeven miljoen gulden. Thuiszorg wil niet het onderhoud van het carillon verzorgen. De gemeente Venray neemt nu het carillon en de gedenkplaten over voor een symbolisch bedrag. Begin 2003 zullen de werknemers van de Thuiszorg waarschijnlijk verhuizen naar de voormalige kerk. -4SOi>, <1 KEUKENINRICHTING op afspraak, ook 's avonds

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9