Sluiting wijkcentrum Landweert van de baan "Kerstgedachte staat centraal" Informatieavond over afval in Brukske Venray kiest voor integrale schuldhulpverlening Rabobank bouwt op De Hulst Promotie naar eredivisie 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Leijssen h failliet Elektro De Mulder gesloten Raar parkeren leraren Raayland. Vandalisme bij busstation Inbraak Controles EN MAAS donderdag 18 oktober 2001 - Pagina 5 besturen van de Stichting centrum Landweert en de ereniging Landweert zijn er laagd om een redelijk aantal [uwe vrijwilligers aan te trek- waardoor zowel de stichting ,m)jjnet wijkcentrum alle reguliere huis! liviteiten gewoon kan blijven voeren. Sluiting van het wijk- ngta itrum en opschorten van diver- was 3Ctiviteiten is daarmee van de io, dankzij de inzet van vele illigers. activiteiten welke in en rond iverigj kcentrum 't Stekske lUCf» Landweert georganiseerd worden dreigden door een gebrek aan vrij willigers niet meer uitgevoerd te kunnen worden. Er werd zelfs gesproken over sluiting van het wijkcentrum. De besturen van de Stichting Wijkcentrum Landweert en de Wijkvereniging Landweert stelden daarop alles in het werk om de continuïteit te kunnen waarbor gen wat uiteindelijk, zij het op de valreep, ook lukte. "Dit betekent echter niet dat de bestuursleden nu weer op hun lau weren kunnen gaan rusten; de neer waartse spiraal waar we in zaten konden we om buigen in een opwaartse. Het is nu de kunst om dit vast te houden", zegt voorzitter Jody Curfs. "Achter de schermen zijn wij druk aan het werk om een toekomst visie te ontwikkelen. Wij willen het Stekske en de activiteiten welke daar georganiseerd worden nog beter gaan promoten en hopen dat de wijkbewoners uiteindelijk in grote getale gebruik van ons cen trum gaan maken. Een ontmoetings plek voor jong en oud, een begrip in Landweert. Daar gaan wij hard aan werken in de nabije toekomst. Dat wordt ons speerpunt in 2002", aldus Curfs. De voorzitter pleit dan ook voor een grotere verbondenheid onder de bewoners. "De wijkbewo ners kunnen ons daarbij helpen. Kom eens wat vaker naar activitei ten. Vertel ons wat er beter moet en vooral hoe dat dan zou kunnen. Vertel ons wat uw wensen zijn; wel licht dat wij die kunnen realiseren. Nieuwe vrijwilligers, bedankt voor jullie aanmelding; 'oude vrijwilli gers', bedankt dat jullie ons trouw bleven." H) ?enAannemersbedrijf Leijssen BV uit 'wïi eulen is vorige week door de rondissementsrechtbank in nermond failliet verklaard. Het 'igj, drijf bouwde vooral bedrijfsruim- i, zoals stallen en loodsen, voor tuinbouw en de agrarische sector. malaise in de agrarische sector is de hoofdoorzaak van het faillis- nent. Oprichter Piet Leijssen stapte ven jaar geleden uit het bedrijf dat en werd overgenomen door drie aerknemers die ieder voor 33% ndeelhouder werden. Tot voor it had het aannemersbedrijf nog ventien personeelsleden in dienst, emeesten hebben inmiddels ander erk gevonden bij bouwbedrijven Jde regio. Het aannemersbedrijf stond 32 jaar. Elektrowinkel De Mulder aan Albionstraat in Leunen is al nds 1 oktober gesloten. Veel lanten stonden de afgelopen tijd vergeefs op de stoep bij de ekende elektrozaak die al sinds >3 op deze plek gehuisvest is. Per 1 juni 1999 stopten de eigena- m Gerrit en Martha Janssen met familiezaak die een begrip was in de verre omtrek. De winkel en werkplaats werden sindsdien tuurd en overgenomen door Van Leensel die in Meijel al een 'trozaak had. Ook de drie man loneel gingen mee over. De tilie Janssen bleef wel in het rnhuis naast de winkel wonen. Ruud van de Leensel bevestigt dat te Mulder gesloten is. "Alle acti- iteiten vinden nu plaats in Meijel. eparaties van de klanten die blijf uitvoeren. Ik ben er vrijwillig uit- etrokken. Ik had namelijk iemand j nders die de zaak in Leunen wilde overnemenMaar dat vond de eige naar niet goed. Het krijgt nu een andere bestemming want er worden ippartementen gebouwd", weet - Ruud van de Leensel die ontkent dat te winkel niet goed meer zou lopen, is absoluut niet zo. Maar orga- t lisatorisch was het moeilijk om in Uunen en in Meijel de zaak te com- bineren en draaiende te houden. Voor 1 november haal ik alle spul buit de winkel in Leunen weg." Van de Leensel had het winkel pand aanvankelijk voor vijf jaar phuurd. Hij wilde de termijn ver- forten tot twee jaar zodat de huur op 'juni 2001 zou aflopen. Omdat hij de huur te laat heeft opgezegd loopt fot huurcontract nu door tot juni 2002, aldus Martha Janssen. "Het beeft ons ook verbaasd dat de win- kel dicht was. Wij hadden een goede Instandhouding met hem maar we febben nu al twee weken niets meer gehoord. Ook de post wordt niet jneer opgehaald. Ik zie hier dage lijks vaste klanten uit hun auto stap pen die dan tevergeefs met hun stof figer of televisie naar de winkel topen", vertelt Martha Janssen. Volgens haar wilde Van de Leensel de zaak verhuren aan Servicepoint die witgoed repareert voor enkele grotere ketens. "Onderverhuur is net toegestaan. Dat staat ook in het contract. We wilden wel alles, inclusief het woonhuis, verkopen. Maar dat bleek voor hen niet haal baar." Martha Janssen zegt dat er nog Reen beslissing is genomen over de !°ckomst van De Mulder. "Er is ■nderdaad wel eens over gepraat om er twee huizen of appartementen te bouwen. Maar daarvoor is het nu [jog te vroeg. Officieel loopt het huurcontract door tot juni volgend Jaar. We denken dat we de zaak niet bpnieuw voor een paar jaar zullen Afhuren." Geert van Dijck presenteert boek op 21 november Het boek 'Kerstvertellingen door Geert van Dijck' wordt op woensdag 21 november om 20.00 uur in de bibliotheek van Overloon gepresenteerd. Dit boek is een bundel met kerstverhalen, geschreven door Geert van Dijck, die de afgelopen jaren in het dorpsblad van Overloon zijn ver schenen. De Overloonse kunstenaar Clemens Weijmans heeft de teke ningen bij de verhalen gemaakt en de samenwerking tussen schrijver en kunstenaar heeft tot een prachtig eindresultaat geleid. Van de hand van Geert van Dijck is een aantal jaren geleden een ander boek verschenen, genaamd 'Juist die plek'. Dit boek bevatte oorlogsher inneringen van Overloonse mensen in de Tweede Wereldoorlog. LERAAR Een afspraak voor een interview is snel gemaakt. En veel moeite om zijn verhaal te vertellen heeft Van Dijck niet. Geen wonder ook, want hij stond jarenlang voor de klas. "De mensen in Overloon en omgeving kennen me vooral als leraar van de plaatselijke basisschool", vertelt 'meester' Van Dijck. "Ik ben in Heerlen geboren en heb onder ande re ook in Tienray, Blerick en Oostrum gewoond. Na de MULO in Horst en de kweekschool in Nijmegen, kon ik in 1954 in Overloon aan de slag als leraar van de basisschool. Aanvankelijk voor een periode van vier jaar, maar het is hier zo leuk dat we in Overloon zijn blijven wonen." Van Dijck stond tot 1988 voor de klas, een periode waarin hij heel wat kinderen uit Overloon onder zijn hoede had. "Het onderwijs is altijd mijn lust en mijn leven geweest, al is het leraar-zijn niet altijd even gemakkelijk. Want er zitten af en toe wel wat vlegels tussen", zegt de oud-leraar met een brede grijns op zijn gezicht. In 1987 werd hij redactielid van Ons Eigen Erf. "Als schoolmeester schreef ik vanaf 1977 al regelmatig stukken voor het dorpsblad, waarin activiteiten van de basisschool of andere gebeurtenissen centraal ston den. Van het redactieteam van Ons Eigen Erf ben ik nog steeds lid, want het is een hechte en leuke club KERSTVERHALEN Op woensdag 21 november wordt het boek 'Kerstvertellingen door Geert van Dijck', dat bestaat uit negentien verhalen, gepresenteerd. "Jaren geleden ben ik begonnen met het schrijven van kerstverhalen voor Ons Eigen Erf. De reden? Simpel, kerstmis vind ik altijd een aparte periode, een tijd van bezinning. In de verhalen vertel ik onder andere over hoe kerstmis vroeger bij ons thuis beleefd werd, maar in andere vertellingen geef ik ook veel over mezelf en mijn leven bloot. In een ander verhaal laat ik de beelden groep uit de kerk aan het woord, die sprekend wordt opgevoerd. Er zit sentiment in de verhalen, gevoelens waarin veel mensen zich zullen her kennen. Ja, de kerstgedachte staat Geert van Dijck uit Overloon heeft zijn kerstverhalen gebundeld in één boek: 'Kerstvertellingen door Geert van Dijck'. centraal." Het idee voor het bundelen van de verhalen kwam van kunstenaar Clemens Weijmans, zegt Van Dijck. "Vier jaar geleden was Clemens bij ons op de koffie en ik vertelde hem dat ik bezig was met het schrijven van een nieuw kerstverhaal. Mijn vijftiende. Clemens opperde toen het idee om de verhalen te bundelen in een boek. Hij zou de verhalen wel opfleuren met wat fraaie tekenin gen. En dat is hem uitstekend gelukt, want met zijn prachtige illustraties heeft Clemens het boek naar een hoger niveau getild. Absoluut!" Het boek, dat bestaat uit 84 blad zijden van A4-formaat en talrijke mooie illustraties, verschijnt in dui zend exemplaren. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met E. Vogelzangs, tel: 0478-641479. Het boek kost bij voorinschrijving 22,50 gulden en na de presentatie 27,50 gulden. Na de presentatie op woensdag 21 novem ber is het boek ook te koop bij boek handel Van den Munckhof in de Grotestraat 68 in Venray. (En schrijf voor morgen maar 150>T Ik mag hier niet parkeren Bewoners kunnen boodschappenbon winnen In het kader van de communi catiecampagne over afvalschei ding en zwerfafval in de wijk Brukske houdt de gemeente Venray op donderdag 18 oktober in wijkcentrum De Kiosk een informatieavond. Tijdens de bijeenkomst krijgen de bewoners tips over het besparen van afval en worden vragen over afval door medewerkers van de gemeente beantwoord. Ook krijgen de aanwe zigen een korte videofilm te zien met informatie over de werking van chips, de lediging van de container en de rekening. Verder wordt er een verantwoor ding gegeven over de tarieven, en krijgen de aanwezigen uitleg over de omruilmogelijkheden van de container, de rekening en de vrijstel lingsregeling. De milieuwachter geeft tijdens de bijeenkomst prak tijkvoorbeelden en kringloopbedrijf De Cirkel legt haar werkwijze uit en geeft tips. Tot slot is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan een team van afvaldeskundigen. Bewoners die aanwezig zijn ontvangen een speci ale boodschappentas. Indien zij gedurende de afvalcampagne gefo tografeerd worden met deze tas, bij voorbeeld tijdens het boodschappen doen of het glas naar de glasbak brengen, dan kunnen zij een bood schappenbon ter waarde van hon derd gulden winnen. De plaatselijke Cl000 stelt hiervoor drie bood- schappenbonnen ter beschikking. De informatieavond begint om 19.30 uur en duurt uiterlijk tot 21.30 Bij het busstation van Hermes aan de Julianasingel vinden regel matig vernielingen plaats. Vooral op de uitgaansavonden vrijdag en zaterdag moeten de gestalde fiet sen het regelmatig ontgelden. Afgelopen weekeinde was het opnieuw raak. Een voorbijganger zag dat in de nacht van zaterdag op zondag, rond 1.30 uur, twee jongeren huishielden bij de fietsenrekken. Vele fietsen werden eruit gesleurd en vernield. Binnen een mum van tijd was de ravage compleet. Een ooggetuigde belde de politie die tien minuten later arriveerde. De daders waren inmiddels gevlogen waarna de poli tieauto zijn weg vervolgde zonder ter plekke poolshoogte te nemen. Politiewoordvoerder Hans van Kruchten bevestigt de melding uit Venray 'maar er is helaas niets uit gekomen'. "Elk station wordt regel matig geplaagd door vernielingen. Maar niet iedereen doet aangifte als zijn fiets gestolen of vernield wordt. Dat zou wel moeten." Volgens Henk-Jan Kamerbeek, woordvoerder van Hermes Groep, zijn de fietsenstallingen geen eigen dom van de busondememer maar van de gemeente. "We gaan daar niet over. Maar het zijn wel de fiet sen van onze passagiers die er ver nield worden. Wij hebben inderdaad veel last van vandalisme. Daar sto ren wij ons mateloos aan. Want het draagt bij tot de verloedering. Het enige wat de mensen kunnen doen is telkens de politie bellen." De Drumband van Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide heeft afgelopen zondag tijdens de Druma-wedstrijden in Goirle een eerste prijs behaald met promotie naar de eredivisie. Het korps, dat onder leiding staat van instructeur Wil van Horck, trad aan in de le divisie mars wedstrijden. Uitgevoerd werden als stilstaand werk The old Man and the Sea en als marcherend werk Twirl Up. De jury beloonde het optreden met een gemiddelde van 85,5 punt. De op een na hoogste score van de totaal zestien deelnemende verenigingen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Bij een inbraak in een schoolge bouw aan de Kiosk zijn een aantal computers met randapparatuur weg gehaald. De waarde van de gestolen goederen wordt geschat op enkele duizenden guldens. De inbraak vond plaats in de nacht van maandag op dinsdag. De gemeente Venray kiest voor integrale schuldhulpverlening. De gemeente heeft de uitgangspunten en doelstellingen voor de uitvoe ring van schuldhulpverlening in een beleidsnota vastgesteld. De gemeente Venray biedt reeds lange tijd schuldhulpverlening aan burgers die hun financiële proble men niet meer alleen op kunnen los sen. In de beleidsnota is vastgesteld hoe de gemeente in de komende jaren wil werken aan een verdere kwaliteitsimpuls van deze dienst verlening. De gemeente Venray gaat haar wens om te werken vanuit het idee van integrale schuldhulpverlening verder concretiseren. Dit betekent dat zij zowel aandacht besteed aan het voorkomen van schulden (pre ventie), het oplossen van schulden en een goede nazorg, zodat er geen nieuwe schulden ontstaan. De gemeente voert de schuldhulp verlening in eigen beheer uit. Burgers met problematische schul den kunnen zich wenden tot de gemeente Venray voor hulp bij de oplossing bij hun probleem. De gemeente wil een aantal onderdelen van de integrale schuldhulpverle ning in nauwe samenwerking met andere partijen uitvoeren. Hiertoe zal zij in de komende jaren afspra ken maken met diverse instanties die te maken hebben met mensen met schulden, zoals maatschappelijk werk, kredietbanken, energiebedrij ven, bewindvoerders en dergelijke. De gemeente Venray heeft reeds concrete afspraken met Wonen Venray over doorverwijzing van mensen met huurschulden naar de gemeente. De Rabobank Venray Meerlo- Wanssum heeft een optie geno men op een kavel van 3000m2 in het op De Hulst II geplande kan torenpark. Het is de bedoeling daar in een nieuw kantoor de bestuursactiviteiten en ondersteu nende diensten onder te brengen. Ook gaat het onderdak bieden aan medewerkers die direct betrokken zijn bij adviestrajecten die meer tijd vragen. Er komt vol doende ruimte voor bezoekers en ongeveer 100 medewerkers. Het accent van de activiteiten in het centrumkantoor in Venray komt te liggen op producten en diensten die onmiddellijk of tenminste snel geleverd kunnen worden. Het blijft een bank waar je gemakkelijk even binnen loopt maar het is ook moge lijk van tevoren een afspraak te maken. De bank onderzoekt de komende maanden, ook aan de hand van contacten met klanten, hoe zij in de overige vestigingen optimaal kan voldoen aan vragen uit de lokale markt. De noodzaak tot nieuwbouw vloeit voort uit de fusie tussen de Rabobanken Venray-Oostrum en Zevenrode en de integratie van bedrijfsprocessen en dienstverle ning die daar het gevolg van is. Rabobank Venray Meerlo- Wanssum heeft 175 medewerkers die in de nieuwe organisatie met het oog op efficiënte en optimale dienstverlening aan de klanten anders samenwerken. Bovendien leiden nieuwe trends in de bancaire dienstverlening tot nieuwe visies op het gebruik van ruimtes en de eisen waaraan deze moeten voldoen. Het gaat in het algemeen om trends die mogelijk worden gemaakt door technologische ontwikkelingen,, als internet, en als gevolg van de vraag om een meer persoonlijke dienstver lening rond voor klanten belangrijke financiële zaken. Meer concreet zullen in het cen trumkantoor in Venray diensten via apparaten of via de balie beschik baar zijn. Voor particulieren gaat het dan om producten en adviezen in de sfeer van betalen, sparen, beleggen, verzekeren, hypotheken en andere leningen. Ook komt er een balie voor klanten met een bedrijf die snel even iets geregeld willen hebben. Een en ander kan in de meeste gevallen tijdens korte bezoeken en in contact met een medewerker van de bank worden afgewerkt. In het kantoor op De Hulst kunnen in de toekomst klan ten terecht voor financiële zaken zoals die bijvoorbeeld spelen rond bedrijfso verdracht, -uitbreiding of - beëindiging, exportbegeleiding, grote investeringen, bijzondere ver zekeringen, specialistische beleg- gingsadvisering en dergelijke. Er zijn dan vaak meer adviseurs van binnen en buiten de bank bij de advisering en financiële afwikkeling betrokken. Het kantoor op De Hulst is vanuit het hele werkgebied gemakkelijk te bereiken en er komen ook ruim parkeerplaatsen beschikbaar. Motoragenten van de politie hiel den afgelopen zondag een verkeers controle op de A73 waarbij gebruik werd gemaakt van de lasergun ten einde snelheden te kunnen meten. Vijf motorrijders werden bekeurd omdat ze te hard reden. Er werden snelheden gemeten van 151, 152 en 153 km/uur en zelfs een Zwitserse motorrijder die 182 km/uur reed. De opgelegde boetes lopen uiteen van 220 tot 330 gulden. Tevens werden twee motorrijders bekeurd voor het te hard rijden over de Meterikseweg en de Venrayseweg in Horst, name lijk 80 km/uur. Hiervoor werden boetes van 250 gulden uitgedeeld. EIGENZINNIGHEID LEVERT ZELDEN EEN AANGEHARKTE MODELTUIN Uitgesproken ideeën over inrichten beperken zich niet tot de woning. Welbeschouwd maakt een tuin deel uit van de totale woonbeleving. Waarom dan niet Rien van Mierto geraadpleegd. Uw wensen en zi|n scheppend vermogen komen samen in een tuinontwerp dat onmiskenbaar uw persoonlijk stempel draagt. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur g tit 5 7SI PH Deurne Tel 04 9 3 31459 3

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5