Messiah, Mooie Boel en Twools on the Road J u krijgt meer rendement bij uw bank Nationaal Galerieweekend Greed speelt in Time Switch Gala- evening m Tranceparty Eerste prijs Rabobank Oktoberfest in De Bonte Koe EN MAAS donderdag 18 oktober 2001 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray )e Messiah van Handel, een ooie Boel' met Kees Torn en tools on the Road. Schouwburg nray heeft komende week drie arieerde voorstellingen op het latermenu staan. Twools on the Road is een men- van zorgvuldig gemaakt cho- ngrafieën, korte stukken met een tant karakter en korte improvisa- 5 van dansers die door Ed Wubbe ïden gestructureerd en gedanst or het Scapino Ballet. Tegen de woonte in worden de choreogra- én, met name de verbindende, in irte tijd geproduceerd en gemon- id tot één voorstelling. Dit ringt tot een andere, snellere, mier van beslissingen maken, tools geeft ruimte aan diversiteit risico. Stukken van verschillende igtes, omvang, stijl en sfeer, die l niet snel worden samenge- worden direct tegenover bar geplaatst. Op een serieus duet van tien inuten volgt een flitsend groeps- jrkvan twee minuten. Er kunnen remde botsingen ontstaan. Maar som van de delen kan ook iets euws opleveren. Wat begon als d experiment is inmiddels tot een otterdamse hit uitgegroeid. Na de erde aflevering van deze nieuwe insformule, in mei/juni 2001, jannee Scapino het tienjarig jubi- um als stadsgezelschap van jtterdam vierde, was de tijd rijp n de rest van het land kennis te ten maken met het fenomeen tools. Twools on the Road is een specia- •reiseditie waarvoor artistiek lei- er Ed Wubbe een keuze uit de vier leveringen samenstelde. De dans- ukken worden aan elkaar iknoopt door een verrassende rode gesponnen door Ed Wubbe ide breakdancegroep 010 BBoyz iet DJ Cut Nice, waarin moderne ms samenkomt met breakdance en de kracht van beide disciplines wordt weerspiegeld. De uitvoering van het Scapino Ballet op dinsdag 23 oktober begint om 20.00 uur. MESSIAH Met de Messiah heeft Handel een groots meesterwerk geschapen, dat speciaal in Engeland en ons land de harten van ontelbare mensen heeft gestolen. Dit oratorium voor vier solisten, koor en orkest bestaat uit drie delen, waarin de geboorte van Jezus, zijn lijden en troost centraal staan. Wondermooi koorwerk wordt afgewisseld met ontroerende en grootse aria's. Intieme muzikale momenten en groots opgezette, uit bundige passages geven op perfecte wijze het verhaal weer. De Messiah is niet voor niets het onbetwiste meesterwerk van Handel, dat met groot succes in 1742 in Dublin in première ging. Het Philharmonia Orkest Moldavië heeft in zijn ruim zestigja rig bestaan grote triomfen gevierd. De grootste Roemeense componist George Enescu heeft onder andere dit orkest geleid. Wereldvermaarde solisten traden bij dit orkest op, waar onder bijvoorbeeld violist Igor Oistrach, pianist Svntoslav Richter en cellist Mstislav Rostropovitsj. Het internationaal vermaarde Koor van Moldavië, opgericht in 1953 heeft het grote koorrepertoire hele maal in de vingers. Grote bekend heid verkreeg dit koor met de uit voeringen van de Mozart en Verdi Requiems. De dirigent is Alexandra Lascae, de vaste gastdirigent van het Philharmoni koor orkest van Moldavië. Hij is onder andere ook dirigent van het Arion Ensemble en het Brabant Chamber Orchestra. Ook dirigeerde hij het Haagse Residentieorkest, alwaar hij tevens tweede concertmeester is. De voor stelling op woensdag 24 oktober begint om 20.00 uur. KEES TORN Wanneer u bij Kees Torn (1967) langsgaat, is het raadzaam om van tevoren alvast wat vaart te minde ren, anders moet u om kwart over acht ineens vol in de remmen, (niet voor niets wordt hij soms vergele ken met Drs. P.). Kees Torn is iemand die blijft weigeren om zich aan te passen aan het krankzinnige tempo waartoe de moderne vooruit gang volksstammen opzweept. Het leven is al zo kort. Zou daar zo snel mogelijk doorheen jakkeren wel de beste remedie voor zijn? Zijn verzet tegen de vernielzucht van de tijd is het werpen van parel tjes van liedjes en het graven van gedachtegangen waar de vijand niet bij kan. Die ontwapent hij, in de overtuiging dat het gevecht het ver liest van het spel, al blijft het span nend. En wat hij speelt is de enige rol die hij beheerst: Zichzelf, in een programma met een hoop flauwekul en een boel moois. De verwezenlij king van dit recreatieve avondje is opnieuw te danken aan de onzicht bare maar onmisbare samenwerking met Onno Innemee. Afgezien van enige jaren piano les is Kees Torn autodidact. Na enkele onvoltooide studies betrad hij aanvankelijk als begeleider, later in een cabaretduo, het podium. Cabaret beschouwt hij als bijkom stig, maar dankzij een combinatie van muzikaliteit, verbale wendbaar heid en een eigen manier van kijken, is hij tot dit genre bestemd. Hij hoopt altijd op direct contact met zijn publiek, gaat verrassingen niet uit de weg en is in zijn element als de zaak volkomen ontspoort. Zo niet, blijven zijn doordachte teksten en eigenaardigheden een verade ming. Mooie Boel van Kees Tom is te zien op donderdag 25 oktober en begint om 20.00 uur. (ï;g, 4 wMÊL i r Keijsers-Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel.: (0478) 55 06 70 www.sanidrome.nl S anidrome Zaterdag 20 oktober is er in Café 't Podium een Club/Tranceparty met de alom bekende dj Partyraiser. Deze dj, bekend van diverse grote feesten zoals Gelredome en dance- parade, is ook regelmatig in disco theken te beluisteren en te zien. Hij vond het een uidaging om ook eens in een groter café zijn kunsten te vertonen. Toevallig heeft hij vorige week een driejarig platencontract getekend bij een van de grotere Nederlandse platenmaatschappijen en gaat hij binnenkort op tournee door Europa. Het podium in het café zal geheel in gereedheid gebracht worden voor deze avond, inclusief licht. Alles is dus goed te zien. De party begint om 22.00 uur en de entree is ƒ7,50. Kaarten voor de Amsterdamse avonden zijn v anaf vrijdag 19 okto ber te koop in Café 't Podium en bij Koffiehuys Zowyzo in de Grotestraat in Venray en kosten ƒ5,- per stuk. Op het jaarlijkse Limburgse Korenfestival in Theater de Munt in Weert is kamerkoor Collegium Vocale met de eerste prijs gaan strij ken in de categorie kamerkoren. 36 koren uit heel Limburg, die zich verspreid over een heel weekend konden laten horen: variërend van lichte tot klassieke muziek, kinder koren, kamerkoren, seniorenkoren of ensembles. Collegium Vocale trad als laatste koor op de eerste dag voor het voetlicht en had dus al de nodige klanken gehoord en zenu wen verspeeld, maar dirigente Marca Kusters mocht tevreden zijn toen ze na afloop van het festival de lovende woorden van de jury ver nam zoals: 'Proficiat, een mooi ensemble, veel respect voor de muziek, een trots voor Venray'. Het volgende optreden is op zondag 4 november in de Kapel van de paters Lazaristen te Panningen om 15.00 uur tezamen met het close harmony- koor To Be Continued. Van 8 tot en met 26 oktober biedt de Rabobank weer Leden certificaten aan. Daarmee krijgt u in principe een hoger rendement dan op een staatslening. En bent u verzekerd van een solide investering. Voor meer informatie kunt u terecht op rabobank.nl of bij uw lokale bank. Heeft u uw geld al veilig geïnvesteerd? www.rabobank.nl Midden in de samenleving Rabobank Ledencertificaten N.V. is een Beleggingsinstelling die beschikt over een vergunning van De Neder- landsche Bank N.V. op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecten instelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Raadpleeg het prospectus voor u inschrijft, deze is koste loos verkrijgbaar bij uw lokale bank. De waarde van uw belegging kan fluctueren en in het verleden behaalde Op zaterdag 20 en zondag 21 oktober wordt voor de derde keer het Nationaal Galerieweekend gehouden. Op die dagen houden Galerie De Lochting en meer dan 200 andere professionele galeries open huis. Kunstliefhebbers kunnen tussen 12.00 en 18.00 uur kennis maken met het gevarieerde en kwa litatief hoogstaande aanbod van hedendaagse kunst in Nederlandse galeries. Verspreid over het hele land zijn er bij de deelnemende galeries, her kenbaar aan een oranje vlag, acti viteiten georganiseerd voor jong en oud, zoals lezingen, rondleidingen, concerten, filmvertoningen etc. Op vele plaatsen zijn kunstenaars aan wezig om een toelichting te geven op hun werk. En natuurlijk is er prachtige kunst te bewonderen. Galeries functioneren immers als intermediair tussen kunstenaars en publiek, waarbij zij zich toeleggen op het presenteren en verkopen van kunstwerken. Het publiek is dus van harte welkom. De Lochting In de Lochting is een expositie van drie kunstenaars: Marleen v.d. Steeg, keramische mensbeelden; Jan v.d. Putten, schilderijen en Wil Friesen, fotowerken. Grote stock collectie; percussie concert op zaterdag 20 oktober om 20.00 uur, verzorgd door de Kriya Familia uit Brasil; beeldentuin met een ruime collectie aan beelden; kunstenaars aan het werk in beel dentuin; op zondag 20 oktober Ierse muziek. Wilt u meer weten over het Nationaal Galerieweekend? Een handzaam magazine met een over zicht per provincie van alle partici perende galeries en hun programma is gratis verkrijgbaar bij de deelne mers. Voor het programma kunt u ook kijken op internet: www.gale- rieweekend.nl met linken naar de websites van de deelnemende gale ries. Voor meer info: Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16, tel. 0478-585173. Vanuit Sportcafé De Wetteling in Venray wordt op dinsdag 23 okto ber voor de tweede keer het muziek programma Time Switch uitgezon den. Het programma van Venraynaar Johan Philipsen is van 20.00 tot 22.00 uur te beluisteren via Omroep Venray. Iedereen is welkom Voor het publiek niet alleen leuk om nieuw talent aan het werk te zien en te genieten van de muziek, maar 't is ook interessant om mee te maken hoe radio wordt gemaakt. Een compleet technisch team staat onder andere klaar om de uitzending te begeleiden. Het programma en de muzikanten worden tezijnertijd gebruikt voor een zogenaamd regio promotie-project om bands/muzi kanten te promoten. In Time Switch deze keer jong talent uit Helden- Panningen. De band Greed speelt pop/rock. In 1999 zochten Bert Seien, Steffie Joosten en Allard v. Soest een nieuwe drummer om een band te kunnen beginnen. Een paar weken later vroeg Mano v.d. Beuken aan Bert of hij samen met de drie Havo-studenten samen mocht spelen (Mano was Mavo-stu dent...) en 'Greed' was bom. De naam van de band is afkomstig van de 'BIG-inspiratie' die de jeugdige muzikanten hebben. Ze begonnen met repeteren op ongeveer vijf num mers en vijf maanden'later namen ze al hun eerste eigen demotape op. In februari 2001 nam Greed haar eerste maxi-cd in de 'Down south Studio's' op. Deze maxi-cd bestaat uit één eigen nummer en drie covers. Nu is Greed hard aan het werk om eindelijk hun volledige cd op te nemen. Op deze cd zullen der tien eigen nummers uitkomen en de cd zal rond december 2001 gepre senteerd worden. Overigens kan iedereen (vooral uit Venray en omgeving is de bedoeling) die zich via Time Switch wil promoten, zich aanmelden om in dit programma live op te treden. Er is nog plaats. Aanmelding kan bij Omroep Venray, tel. 0478-512362 of privé: 0478-587209 of 06-20950636. Zondag 21 oktober om 16.00 uur begint in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat weer het jaarlijkse Oktoberfest. Oktober is de maand van het bier en de wijn en dat moet gevierd worden in een geheel ver sierde Bonte Koe in een Bayrische ambiance. Onder de blauw-witte kleuren zullen diverse Duitse bieren verkrijgbaar zijn en zal het aan worst niet ontbreken. Er zullen diverse muzikanten optreden die het feest alleen maar zullen vergroten. Rode draad door het muzikale programma is het overbekende Duitse koppel Sound Express, die met echte Duitse schlagers en volks- musik al menige feesttent op z'n kop heeft gezet. Verder zullen er schlagers vertolkt.worden door Venrayse artiesten (nummers van o.a. Jürgen Marcus, Peter Maffay, Rex Gildo, Udo Jürgens en natuur lijk dj Otzi zullen de revue passe ren). Verder is er nog een toezeg ging van Blaaskapel Die Blöhnerblaser. Tevens hoort men de Duitse hits die heden ten dagen op de oktoberfesten in München en aan de Ballermannen op Mallorca wor den gedraaid.De presentatie is in handen van Wim Maffay (broer van...).De entree is gratis. Op zaterdag 24 november zal in hotel Asteria te Venray voor het tweede opeenvolgende jaar een exclusieve en avondvullende Gala-avond worden gehouden. De aanvang is om exact 20.30 uur. In een schitterende ambiance kunt u, vanaf uw eigen gereser veerde tafel, genieten van een prachtig showprogramma inclu sief optredens van een aantal zeer bekende artiesten. Een greep uit hetgeen u kunt ver wachten: optredens van artiesten zoals o.a. Tony Willé (ex-Pussycat), Saskia Serge en niemand minder dan Freddie Breek die met meer dan 30 gouden platen nog altijd een begrip is in binnen- en buitenland. De muzikale omlijsting is in handen van de Belgische topformatie de Westband welke borg staat voor een gegarandeerd gezellige avond met aansprekende muziek. Natuurlijk zal er ook voldoende plaats en tijd worden ingeruimd om samen gezel lig te kunnen dansen. Deze avond wordt u geheel ver zorg aangeboden, dat wil zeggen niet alleen inclusief het bovenstaan de showprogramma maar ook inclu sief een zeer uitgebreid en gevari eerd kout- en warm buffet, inclusief dessert, alwaar onze hostesses u per soonlijk naar toe zullen begeleiden. Verder bij aanvang een welkomst cocktail en natuurlijk worden alle drankjes (ook gedistilleerd) keurig en tijdig verzorgd. Alle overige kosten zoals garderobe en parking zijn eveneens inbegrepen. Samen met het eerder genoemde showprogramma zijn hiermee alle ingrediënten aanwezig voor een onvergetelijke avond. Trakteer uzelf en uw genodigden daarom eens op dit fantastische arrangement en laat u zich eens aangenaam verrassen!Deze avond is uitermate geschikt voor bedrijven, hun mede werkers en relaties en kan een uit stekend alternatief zijn voor b.v. uw personeelsfeest. U ontvangt een keurige nota welke als fiscale aftrekpost kan worden opgevoerd. De btw is in de toegangsprijs inbegrepen en daar mee dus terug vorderbaar. Ook 'particulieren' zijn van harte welkom. Ook zij zullen met dezelf de honneurs en aandacht worden behandeld. Kortom: iedereen is uit genodigd voor deze gegarandeerd gezellige avond. Om aan deze avond enig cachet te geven en alles in de juiste stijl te laten verlopen verzoeken wij u om in gepaste kleding te verschijnen. Galakleding is natuurlij prefect maar niet strikt noodzakelijk en behoeft dus geen belemmering te zijn. Geen reden dus om dan maar niet te komen. De toegangskaarten voor deze avond kosten 197,50 inclusief btw. Deze kunnen besteld worden bij Alcofin te Roggel onder het tel.nr. 0475-440156. Ook zijn de kaarten a contant verkrijgbaar bij hotel Asteria te Venray, Maasheseweg 80a. Mocht u nog eventuele vragen hebben dan kunt u daarvoor ook terecht op het bovenstaande num mer. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse HuisArtsenPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877 Uitsluitend voor spoedgevallen kunt u buiten deze openingstijden bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstloket TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: D. MANDIC, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en V. GEURTS DffiRENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077- 3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundi ge praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargenomen door: R. v.d. REIS, tel. 06-2292215 len H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06- 22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 MELDPUNT ALGEMENE HULP DIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Venray tel. 0478-565155 BUREAU VOOR RECHTSHULP Venlo-Venray, gratis spreekuur op afspraak, tel. 077-3209191 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail' peelenm@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven; Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Het Scapino Ballet danst Twools on the Road dröme BadkameTmeubel no cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, pergamon of beuken. Voot de droompriis van ƒ3698,- (€i-68v) (excl. kraan en handdoekhouder) yjaVkefe 777 r°°msanitaiiv° Sen

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3