"Veel mensen bij de haren en de neus gehad" Hoe is dit mogelijk PEEL EN MAAS Norbert Poels geeft WK wielrennen kleur KBO Leunen viert veertigjarig jubileum Scouts wereldwijd digitaal Natuurlijk bij: 398.- 179." 159." Jenniskens Bedevaart naar Wittem Man redt hond Beduidend lager in prijs. 49?5 Hafa-concert )1 pa 'Kapper' Sef en Anneke Gielens 50 jaar getrouwd donderdag 18 oktober 2001 - nr. 42 honderd tweeëntwintigste jaargang li heb in mijn leven heel wat sen bij de haren en de neus d. Ik weet nog goed dat ik één van 's morgens 7.00 uur tot chts 1.30 uur in de kappers- stond om mensen te scheren, het einde van de dag had ik (geschoren, wat 9,40 gulden verde. Mijn moeder was ont- ;nd trots, want voor die tijd dat een enorm geldbedrag, één dag' zei ze ook nog zo sitegen mijn vader, terwijl ik gijna twintig uur uit de naad gewerkt." in het woord is 'kapper' Sef ens. Twaalf jaar geleden stopte jo 77-jarige Heidenaar met het efenen van zijn geliefde vak. lukkig is de zaak overgenomen onze jongste zoon Stef, die het jjf met veel plezier runt. Ja, urlijk is er ook in de kapperswe- veel veranderd. Tegenwoordig ill er bijvoorbeeld niemand meer ;horen en kunnen de mensen op afspraak bij de kapper cht" dat was vroeger wel anders, iSef maar al te goed. "De men gingen niet alleen naar de kap- maar bleven daarna regelmatig even hangen, om te kaarten of ie drinken in onze keuken. Want woonkamer is ook jarenlang de persruimte geweest.... Of ze iden voor dag en dauw bij ons op toep. Ik herinner me dat er één om 06.00 uur iemand op de klopte. "Zijn jullie nog niet d?' vroeg die man ook nog zo ji. Ja, prachtige herinneringen ben we aan die tijd overgehou- ,De mensen hadden meer tijd en kten zich niet zo snel druk. Als iper wist je het nieuws uit het j al voordat het in de krant d" LIEFDE et leven van Sef stond jaren en n voor een groot deel in het in van knippen en kappen. En ir de liefde voor één vrouw: neke Litjens (75), die Sef al van g> af aan kent. "We zaten bij ar op school en Mien, de jonge- os van Sef, was en is mijn grote ndin". vertelt Anneke. "Ik kwam vaak bij Sef thuis over de vloer en had eigenlijk altijd al een oogje op hem. Toen Sef een keer voor mij een boek van boven moest halen hebben we elkaar voor de eerste keer stiekem achter de trap gekust. In het geheim uiteraard, want ik was pas veertien jaar!" De 'geheime liefde' bloeide voort en Mien, die natuurlijk van de goede verhouding tussen haar grotere broer en boezemvriendin op de hoogte was, hield haar kaken stijf op elkaar. "Niemand mocht toen nog weten dat Sef en ik met elkaar 'gin gen'. Ik weet nog goed dat we een keer naar Eindhoven wilden en Sef al vooruit was gefietst, samen met een vriend. Enkele kilometers bui ten Heide wachtten ze Mien en mij op, zodat niemand wist dat we samen naar Eindhoven reisden." Enkele jaren later, op 28 septem ber 1951, mocht echter de hele wereld weten van de liefde tussen het jeugdige stel. Die dag gaven Sef en Anneke elkaar namelijk het ja- Het gouden bruidspaar Anneke en Sef Gielens uit Heide woord voor de wet. "Een dubbele feestdag", zegt Anneke lachend, "want 28 september is ook mijn ver jaardag. Op 23 oktober zijn we voor de kerk getrouwd." KINDEREN Vijftig jaar later blikt het gouden echtpaar met veel plezier terug op de jaren die ze samen achter de rug hebben. "We zijn dankbaar voor het mooie leven dat we nu nog steeds hebben. De jaren als kapper waren prachtig, de kinderen en kleinkinde ren zijn gezond en zelf zijn we ook nog steeds behoorlijk actief. En binnenkort worden we voor de 23ste keer opa en oma. Wat wil een mens nog meer", aldus Stef. Anneke heeft net als Sef hobby's genoeg. "We fietsen en koersballen graag, zijn lid van de plaatselijke KBO-afdeling en Sef biljart nog regelmatig. Vroeger heb ik natuurlijk altijd voor onze twee dochters, acht zoons en het huishouden gezorgd. Een dagtaak, met de tien kinderen die we op de wereld hebben gezet." Het gouden bruiloftsfeest vindt plaats op dinsdag 23 oktober. Met een heilige mis, een etentje voor genodigden en een receptie en een feest in De Gelderkoel (zie adver tentie in Peel en Maas). "Ach, we laten alles gewoon op ons afko- -men", blikt Sef alvast vooruit. Lachend: "De kinderen zijn al weken met een levensloop bezig, dus we zullen er wel aan moeten geloven." Van vrijdag 26 tot en met 28 okto ber gaan Anneke en Sef genieten van een weekendje-uit. "Samen met onze kinderen en kleinkinderen gaan we drie dagen naar Drenthe. Lekker eten, praten en genieten, want de band met onze kinderen en kleinkinderen is hecht. Ja, natuurlijk kijken we daar naar uit." omend weekend, zaterdag 20 en idag 21 oktober, wordt voor de keer wereldwijd de Jamboree The Air (JOTA) gehouden, fens dit scoutinggebeuren leggen zenden Nederlandse scouts via So- en internetverbindingen, con- t met honderdduizenden andere mts in binnen- en buitenland, reldwijd nemen zo'n half miljoen luts deel aan dit evenement, nuit heel Nederland kan de orga- atie rekenen op deelname van m 300 scoutinggroepen. Dit is aanzienlijke groei ten opzichte iandere jaren. In de regio Venlo- nray en omstreken, in scouting- imen de Regio Maasven geheten, een zestal scoutinggroepen waaronder scoutinggroep De elspeurders uit Venray. De deel- nende scoutinggroepen in derland worden bijgestaan door geveer 1000 erkende radio-zen- mateurs, afkomstig van diverse idamateur-verenigingen, zoals de 1ZA (Vereniging van Radio Zend lateurs) en de VERON ereniging van Experimenteel idio Onderzoek in Nederland). De idamateurs stellen geheel belan- loos hun zendapparatuur ter schikking van dit evenement, ar blijven uiteindelijk verant- wrdelijk voor het maken van de ibindingen onder het streng toe- snd oog van KPN-Telecom. De Mars van internet is ook binnen scouting niet te stuiten en daarom heeft de JOTA er sinds enkele jaren een broertje bij: de JOTI, de Jamboree On The Internet. Via de gebruikelijke internetverbindingen trachten scouts ook op deze manier wereldwijd met elkaar in contact te komen. De ervaring in de laatste jaren leert dat hier op veel plaatsen heel interessante chatsessies gehou den worden, met soms daaruit voortvloeiende blijvende contacten. Scoutinggroepen die meedoen aan de JOTA/JOTI stellen hun groeps- gebouw vaak open voor het publiek. Men kan dan een kijkje komen nemen bij deze moderne vorm van het scoutingspel: het verkennen van de wereld via electronische en digi tale weg. Het gebouw van de Peelspeurders bevindt zich aan de Oostsingel 41 te Venray. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De 59-ste jaarlijkse bedevaart naar Sint Gerardus te Wittem gaat door op zondag 21 oktober - de plechtig sluiting van het Sint- Gerardusoctaaf - vanuit Venray per touringcar. De bus is voorzien van toilet, opstapje en geluidsinstallatie. Opstapplaats is de bushalte bij Zorgcentrum het Schuttersveld, Bergweg 4 in Venray. Aankomst in Wittem rond 12.00 uur waarna u de heilige mis kunt bijwonen. Als'het weer het toelaat, is er na de middag- dienst om 15.00 uur een bidtocht door de tuin van het klooster. Vertrek vanuit Wittem naar huis is 16.30 uur en om ongeveer 19.00 uur zullen we weer in Venray arriveren, bij het Zorgcentrum het Schuttersveld. Zorg dat u op tijd aanwezig bent, de bus vertrekt om 08.45 uur precies. We moeten in Noord-Limburg nog een aantal andere pelgrims ophalen. Kosten van de heen- en terugreis vanuit Venray zijn voor rekening van het busbedrijf. De reis naar Gerardus in Wittem kost de pelgrims dus niets. Het verdient aanbeveling voor onderweg wat proviand mee te nemen gezien de behoorlijke duur van de reis. Tijdens deze dag is Myce Surminski telefonisch bereik baar, indien nodig,onder nummer 06 - 48 11 57 95 (mobiele telefoon). Vertrek vanuit Venray dus om 08.45 uur, kwart voor negen, bij de bushalte van Zorgcentrum het Schuttersveld. Tijdens een verjaarsdagsfeest van een bewoner van het centrum van Venray dreigde een grote hond van een der gasten te verzui pen. Dc hond stapte in het duister spontaan in liet zwembad van de jubilaris. Dankzij het snelle ingrij pen van de 58-jarige gast G. de B. is de hond aan de dood ontsnapt. De redder hield er een nat pak aan over. De gasten eerden De B. niet applaus en versierden hem met een daar aanwezige geel, blauwe rosé, wat hem de uitspraak ontlok te 'Ben ik nu ook een békende Venraynaar?'. Vanaf nu wel dus. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Tel: Q478-571 481 onze prijs KOSTUUM 3 delig BLAZERS zuiver scheerwol JACKS blouson in micro kwaliteit PANTALON met stretchband riem prijI 79.-- OVERHEMD div. dessins prijI 29 ?5 onze prijs onze prijs FLANNEL RUIT SHIRTS I COLL-PULLY'S vele kleuren Cl 951 uitstekende kwaliteit p.st. 24.95 3 voor vele kleuren uitstekende kwaliteit vele kleuren Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service De 18-jarige Blitterswijckse wielrenner Norbert Poels heeft het WK-wielrennen in de Portugese hoofdstad Lissabon op zijn eigenwijze kleur gegegeven. De renner, die deel uitmaakt van de juniorenploeg van de Rabobank van Frans Maassen, reed zijn eigen koers door vlak na de start uit het peloton te demar reren naar een kopgroepje van vijf man. Hij eiste binnen deze groep min of meer de leidersrol op en dirigeerde zijn maatjes uit Rusland, Frankrijk, Spanje en Denemarken zodanig dat ze ombeurten op kop fietsten en daardoor voorsprong konden nemen op het jagende peloton. Al deze acti viteiten werden wereldwijd live op de televisie uitgezonden waardoor Norbert Poels zich voor het oog van de wereld in een klap een bekende sportman werd. Oud-prof en thans tv-commentator Eric Breukink noemde de nog jonge coureur uit de gemeente Meerlo-Wanssum een groot talent die ondanks het feit dat hij pas laat door bondscoach Egon van Kessel was geselecteerd van zich liet spreken. "Een belofte voor de toekomst", zei Breukink na afloop. "Zo'n jonge jongens leren tijdens het WK ontzettend veel." Op het zeer zware twaalf kilome ter lange parcours danste de Blitterswijckse renner op de pedalen alsof hij een balletuitvoering gaf op de flanken van de twee pittige heu vels in het circuit. Zijn activiteiten werden langs het circuit gadegesla gen door zijn vader Henk en broer Jos, enkele ooms, een paar Noordlimburgse supporters en zijn Helmondse trainer Cor Vriens. De supporters hadden het er graag voor over om met twee campers vanuit Blitterswijck naar het 2400 km ver derop gelegen Lissabon te rijden. TRAINER Cor Vriens, ooit een begenadigd amateur fietser, traint Norbert sinds twee jaar bij Wielerclub Buitenlust in Helmond. Als een vader ontfermt Cor zich over zijn pupil. Dankzij Vriens vele ervaringen en tactisch inzicht heeft de Blitterswijckse cou reur zich onder zijn leiding de laat ste twee jaren ontwikkeld tot een van vijftien beste junioren van de wereld. "Mijn rol is beperkt", zegt de immer bescheiden Helmondse trainer. "Norbert moet het karwei tijdens de koers afmaken". Maar tij dens de 121 kilometer lange lood zware koers in Lissabon gaf Norbert zijn trainer af en toe een knipoog. Voor Vriens een teken dat Norbert goed in de wedstrijd zat. Op het wegdek en een rots langs het circuit vlak na de start hadden de suppor ters van Norbert levensgroot de naam POELS op het asfalt geschil derd met witte verf. "Ik had het gezien tijdens het inrijden. Zoiets geeft je extra moraal. Tijdens de koers zie je de teksten niet. Wel zag ik tijdens de wedstrijd waar mijn supporters steeds stonden", aldus Poels. SPROOKJE Ongeveer tweeënhalf uur duurde het WK-sprookje dat rechtstreeks door de tv werd uitgezonden. Toen sloeg het peloton op hol en haalde de kopgroep in. Begrijpelijk dat Poels niet meer in staat was om het peloton bij te benen. "Ik heb laten zien dat ik aardig kan fietsen", rela tiveerde de Blitterswijcks renner na afloop. Poels reed de koers uit en gebruikte de laatste twee rondjes om weer op adem te komen. Hij ging uiteindelijk als 94ste over de kalk- lijn. Na afloop werd hij door de bondscoach gecomplimenteerd voor zijn uitstekende inzet en prestatie. Ook oud-renner Hennie Kuijper snelde zich naar Poels om hem te feliciteren met het feit dat hij uren prominent in beeld had gefietst. En de coachs van de profs, Gerrie Kneteman, liet ook weten genoten te hebben van de verrichtingen van de jonge rijder uit Noord-Limburg, Ondertussen vierde het thuisfront in Blitterswijck feest en schonk pastoor Hans Boekhorst van Blitterswijck tijdens zijn zondagse preek aandacht aan het succes van zijn parochiaan. Norbert Poels heeft ondertussen een contract getekend bij een van de beste amateurploegen van ons land, Tegeltoko-Löwik, waarvoor hij vanaf 1 januari uitkomt. De Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) afdeling Leunen bestaat veertig jaar. Op dinsdag 23 oktober wordt het zilveren jubileum gevierd met een feest avond die aansluitend aan de najaarsvergadering in zaal Martens in Leunen wordt gehou den. Naast een gezellige ouderwetse koffietafel zijn er optredens van een buutreedner, de 'Merselse vrollie' met een muzikale omlijsting door Rene Smedts met oude liedjes. De KBO in Leunen is een actieve vereniging. De Leunse KBO telt 220 leden van 55 jaar of ouder die slechts 25 gulden contributie per jaar betalen. Het jaar 2001 staat in het teken van het veertigjarig jubi leum. Want in 1961 werd de 'bej aardenvereniging' opgericht. Het idee kwam voort uit een kaartclub voor ouderen. Ties van Kempen was de eerste voorzitter die deze taak tot aan zijn tachtigste verjaardag ver vulde. Sinds 1985 heet de vereni ging KBO afdeling Leunen. Het jubileumjaar ging op 28 januari van start met een Hoogmis uit dankbaar heid die door pastoor Ewals ver zorgd werd. Tot aan zijn vertrek uit Leunen was Ewals ook geestelijk adviseur van de KBO. Op een snikhete woensdagmiddag 22 augustus werd een ontspannings feestmiddag georganiseerd die ook door niet-leden bezocht werd. Het veertigjarig bestaansfeest wordt komende dinsdag met een gevari eerde avond feestelijk afgesloten. Vooral door de bijdrage van spon sors en begunstigers gaat dit zilve ren jubileum niet ongemerkt voor- bij. Het bestuur telt acht leden. Voorzitter Th. Willemssen, secreta ris S. Reintjes, penningmeester B. Geurts-Wismans en de leden M. Beerkens, W. Jacobs, J. Reintjes, R. Reintjes-Truijen en A. Smedts- Swinkels. De Leunse KBO zit niet stil want het activiteitenprogramma puilt uit. Wekelijks vinden er vijf vaste acti viteiten plaats. Het volksdansen is op dinsdagmiddag. Deze gezellige groep, die zestien vrouwen en slechts een man telt, staat onder lei ding van Gerry Penris. Aan gym nastiek op woensdagochtend nemen 25 actieve leden deel. De gymclub staat al twintig jaar onder leiding van Louisa Vennekens uit Venray. Sjoelclub 'De Leunse Sjoelers' op woensdagmiddag telt al dertig leden alhoewel het pas drie jaar werd opgericht. Iedere donderdagmiddag doen zo'n vijftien ouderen fanatiek mee aan het koersballen in cafe Martens. Tegelijkertijd wordt er ook een kaartje gelegd. En iedere veer tien dagen is op dinsdag een kien- middag in het kleine zaaltje van het gemeenschapshuis. Het hele jaar door is er voor de Leunse ouderen ook van alles te doen. Zoals een car navalsavond, fietstochten, een bede vaart, excursies, daguitstapjes, huif kartocht, adventsviering maar ook leerzame middagen zoals onlangs een uitleg over de invoering van de euro. Fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn onder leiding van Jo Laumen en Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide onder leiding van Eric Roefs geven op zaterdag 20 oktober een concert in het Gemeenschapshuis De Smelenhof in Ysselsteyn. Het programma bestaat uit een mixture van klassie ke en populaire muziek zoals Sinatra in Concert met o.a. My Way, American Pie van Don Mclean en stukken uit de musicals Elisabeth en Miss Saigon. Het con cert begint om 19.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15