<1 Nieuwe interactieve lesmethode onderwijs Open dagen Berly Fleur n n Concert East of the Sun Open dag Adecco een succes n Concert Jera'70 Open huis Van Haren Autobedrijven Jong Nederland Venray helpt de natuur een handje r Halloween Intratuin Gouden Tip BEZORGERMONTEUR Club Star Trax 'EEL EN MAAS A E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Illegalen Rommelmarkt Pagin. tENMAAS donderdag 18 oktober 2001 - Pagina 11 De kerst- en sfeershow van bloe- menboetiek Berly Fleur aan de Venrayseweg 7 in Overloon staat dit jaar in het teken van het thema fleur en kleur. In novem ber kunnen bezoekers tijdens een viertal open dagen komen genie ten van 'een show met rust'. De show zal sfeervol, warm, mooi, stijlvol, mysterieus, gezellig en knus zijn. Onder het genot van koffie, chocomel en/of kruidenkoek en op sommige tijden live-muziek en zang zijn bezoekers van harte welkom op donderdag 15 november van 9.00 tot 21.00 uur, vrijdag 16 november van 9.00 tot 21.00 uur, zaterdag 17 november van 9.00 tot 21.00 uur en zondag 18 november van 10.00 tot 17.00 uur. In velband met de voorbereidin gen voor de kerst- en sfeershow is Berly Fleur van maandag 12 tot en met woensdag 14 november geslo ten (telefonische bestellingen wor den door de medewerkers wel uitge voerd). De deuren van Emofra Jeans aan de Vierlingsbeekseweg zijn tij- dens de open dagen van Berly Fleur ook geopend. De uitzendingen van het opspo ringsprogramma 'De Gouden Tip* op Ll-TV hebben de politie Limburg-Noord opnieuw goede en bruikbare informatie opgele verd. In de uitzending van 2 oktober riep de politie de hulp in van de kij kers bij drie ramkraken in Venray, Weert en Heythuysen. Van één gemaskerde ramkraker werd een foto getoond. Nadat afgelopen weekeinde bij een ramkraak in Deume een 40-jarige man uit Helmond op heterdaad werd aange houden onderzoekt de politie nu, mede aan de hand van de bewuste foto, of deze man ook voor de ram kraak in Venray in aanmerking PEEL EN MAAS n abonnement waard Om de werving en selectie van vaste banen onder de aandacht te brengen, werd afgelopen zaterdag door uitzendbureau Adecco een open dag georganiseerd waarin de vaste baan centraal stond. Het was een groot succes. Vanuit Venray en directe omgeving kwamen mensen om zich te laten informeren over hun specifieke mogelijkheden en om zich in te laten schrijven voor een vaste baan.Het is nog niet bij iedereen bekend, maar de tijd dat Adecco uitsluitend bemiddelde in tijdelijke banen is voorbij. Steeds vaker schakelen bedrijven Adecco in bij het invullen van vacatures met toekomstperspectief. Het betreft vaste banen in uiteen lopende branches en op verschillen de niveaus. Tegenwoordig geldt voor de meeste functies dat Adecco vaak méér kan bieden dan alleen een uitzendbaan voor enkele maan den. Optimale begeleiding en uitste kende arbeidsvoorwaarden zijn van zelfsprekend. Een aantrekkelijk onderdeel van het arbeidsvoor waardenpakket is de Adecco Spaarloonregeling en de mogelijk heid tot Pensioenopbouw. Ook voor mensen met een vaste baan is het zinvol zich in te laten schrijven bij Adecco. Zeker als je openstaat voor een nieuwe uitda ging of positieverbeterin WU ZOEKEN EEN Slaapsfeer onderscheidt zich door een groot en hoogwaardig assortiment deskundig advies en een uitstekende service. Omdat er steeds meer mensen van onze diensten gebruik maken, zoeken wij op korte termijn een fulltime bezorger monteur die in teamverband met collega's op een correcte wijze slaapkamers kan plaatsen. Belangstelling? Bel of schrijf naar SLAAPSFEER t.a.v. J. Th. van den Hoogen Gildeweg 17 5437 AJ Beers nb Tel. 0485-32 23 37 slaapkamermeubelen en slaaptechniek GROOTSTE KEUZE BESTE ADVIES De formaties Scum (America) en Fan (Lierop) treden op zaterdag 27 oktober op in Jera'70 in Ysselsteyn. Scum is een jonge band uit America en omgeving. Een leuke coverband met zangeres. Fan is ruim drie jaar geleden begonnen. De muziekstijl lag al heel snel vast: 100% pun krock. Fan is meteen eigen num mers gaan maken en heeft nog nooit een andere band gecoverd. Hun debuut was op Nirwana's Tuinfeest in Lierop in 1998. Een betere binnenkomer had Fan niet kunnen wensen. Ze speelden daar samen met Anouk, Osdorp Posse en de Heideroosjes. Daarna verliep alles voorspoedig, zo heeft Fan in het voorprogramma van The Undeclinable Ambuscade, De Travolta's, I against I en de Heideroosjes gespeeld. In april 2001 bracht Fan haar eerste (demo)cd uit. Deze debuutcd Stop bevat acht punksongs die in totaal 21 minuten tellen. De reacties van de pers waren positief. Zo koos de redactie van Leidsekade Live op 3 FM Stop tot demo van de week. Fan won de regiofinale van de Wraak van Brabant 2001 en drong zo door naar de halve finales waar ze zich helaas niet tot de finale wisten te kwalifice ren. Onlangs hebben ze hun eerste buitenlandse tour afgesloten. Ze speelden in Italië met de Italiaanse band Shandon. Fan staat garant voor een lekker punkfeestje. De zaal gaat plat, of zal minimaal gaan schudden van de energie die deze drie kerels uitstralen en laten horen. Het dub belconcert begint om 20.00 uur. Het Amerikaanse kinderfeest Halloween heeft vaste voet gekre gen op Nederlandse bodem. Intratuin speelt in op deze trend en organiseert diverse Halloweenactiviteiten in de twee de helft van oktober. Deze acti viteiten zijn gericht op zowel vol wassenen als kinderen en lopen uiteen van lampions maken tot het bereiden van pompoengerech- ten.In de Verenigde Staten kijkt men niet vreemd op als op de avond van 31 oktober een aantal keer de deurbel gaat. Als de deur open gaat staat er een groep kinderen verkleed als heks, vleermuis of spook die de lèus 'trick or treat' roept. Hiermee wordt bedoeld: halen we een trucje met u uit, of deelt u snoepjes uit? De kinderen gaan niet alleen met een snoepzak op pad maar ook met een Halloweenlampion. Zo'n lampion kan in de winkel worden gekocht maar kan ook zelf gemaakt worden. Intratuin helpt de kinderen een handje en organiseert op zaterdag 20 oktober een demonstratie kinder lampions maken. Intratuinstilisten laten zien hoe pompoenen uitgesne den kunnen worden in de vorm van heksen, vleemuizen, geesten en spinnen. Na het uitsnijden en uithol len wordt een lichtje in de pompoen gezet en het resultaat is een heuse Halloweenlampion.Een leuke acti viteit voor kinderen maar ook leuk voor ouders want die kunnen de cre aties tentoonstellen in de tuin of in huis. Naast de pompoenen komen ook andere creaties aan bod zoals Halloweenslingers, -kransen, -feest- mutsen en -maskers. Als voorproef je krijgen alle jeugdige bezoekertjes in de week van 15 oktober een gratis Halloweenmasker. Ouders kunnen op 20 oktober ideeën opdoen voor het weggeven van zoete Halloweentraktaties, bij voorbeeld zelfgemaakte chocolade- koekjes waar een gaatje in gemaakt is en in het gaatje wordt een wine- gum gestopt in de vorm van een worm. In jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek is er op zaterdag 20 oktober Club Star Trax, een dans avond vol muziek uit da jaren zeventig en tachtig Tijdens de Club Star Trax stan achter de knoppen: de dj's Hermanusse Polak a.k.a. The Funk Soul Brothers.Heerlijke hits en tips uit 'de tijd dat alles beter was'. Hermanusse Polak maken er samen met u een groot feest van en zullen zeer gewillig zijn waar het verzoeknummertjes betreft.Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Op vrij dag 26 oktober speelt klaas zijn pro gramma Extreem! in Gryphus. Voor deze voorstelling zijn kaarten a ƒ17,50 telefonisch te reserveren via 0478-631802 of 630508. Reserveren via internet is mogelijk via de Gryphus website. Bezoekers jonger dan 20 jaar krijgen op ver toon van een geldig legitimatiebe wijs een korting op de entreeprijs van ƒ5,-. provincie Limburg heeft de »e lespakketten www.provin- ïboui al voor het basis- en het voort- oonin onderwijs gepresenteerd. De hi e Ne methode biedt leerlingen is 1 cn een internet-georiënteerd 111 leket een combinatie van omge- 'asflM jonderwijs en actief leren. Het n landelijk lespakket dat de menlijke Nederlandse provin- ;el$ hebben ontwikkeld op voorstel ruim het provinciaal bestuur van mrg. In dat kader hebben de lw to riandse provincies besloten om 0ver lespakketten te laten ii eit. Daarbij hebben ze drie doel- van Pen onderscheiden: leerlingen tveli 'lbasisonderwijs, de basisvor- tten en het studiehuis. Het concept nie; het pakket werd ontwikkeld NIAM-TMS in samenwerking docenten en de communicatie- lingen van de betreffende pro- ies. Ook waren enkele statenle- bij de ontwikkeling betrokken, itaaa c'n8 een onderzoek aan vooraf nersi de aansluitingsmogelijkheden apaj dit thema bij het curriculum film het basis- en voortgezet onder- vuia Het resultaat is een uiterst actieve website (www.provin- loveefnl) met informatie en suggesties Se, ofcai net al drie niveaus: basisonderwijs, basisvorming en studiehuis. Elk niveau heeft een eigen inhoud en veel praktische op de doelgroep gerichte suggesties voor het maken van een werkstuk of het houden van een spreekbeurt. De lesstof bouwt langzaam op. In het basisonderwijs gaat het om elementaire kennis in de vorm van korte teksten en illustra ties over de bijzonderheden en de geschiedenis van de provincies. Zo vinden de leerlingen er printbare foto's bij onderwerpen als Deltawerken, hunebedden, glastuin bouw, Tweede Wereldoorlog, han del en industrie, uiterwaarden, waterwegen en verkeersknooppun ten. Praktisch is ook het overzicht van bronmaterialen (boeken, infor matieve boeken, websites). Leuk is het provinciespel waarvan de leer lingen het resultaat kunnen mailen naar de eigen Provincie. EXCURSIE ln de onderbouw van het VO - de basisvorming - ligt het accent op de taken van hel provinciebestuur en de hoofdlijnen van het beleid. Ook hier weer bij elke provincie een overzicht van bronmaterialen met o.a. links naar bruikbare websites. Uniek is het overzicht van jeugd boeken. In veel gevallen geven deze de leerlingen inzicht in de geschie denis van de omgeving waarin zij zelf opgroeien. De zoektocht door de informatie wordt afgesloten met een Kennistest. In de VO-bovenbouw - het studie huis - vinden leerlingen tal van sug gesties voor praktische opdrachten voor de vakken Aardrijkskunde, Maatschappijleer, Geschiedenis en CKV. Wat is de rol van je eigen provincie bij het oplossen van de wachtlijsten in de zorg? Op welke wijze betrekt de provincie de inwo ners en maatschappelijke belangen groepen bij de totstandkoming van plannen? Welke prioriteiten heeft jouw provincie op het gebied van kunst en cultuur? Het provinciaal bestuur van Limburg heeft de les pakketten inmiddels aangeboden aan alle basisscholen in Limburg en aan alle scholen voor voortgezet onderwijs. Daarbij is tevens de sug gestie gedaan om in het kader van de behandeling van de Provincie in de lesstof, een excursie naar het Gouvernement te maken. Eerder al hebben Provinciale Staten van Limburg aangeboden de daaraan verbonden vervoerskosten voor rekening van de Provincie legiokalender Wil jij of andere bladen zoals feem dan contact op met !ht VI apaf slaa; huis vani )m Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray lij een controle in een bunga- park in Overloon is dinsdag gen een tiental vreemdelingen mtroleerd. Negen personen 't gj ken zich als Grieken te hebben onk (schreven en één persoon gaf luit Portugal te komen. Ij controle van het correct oerde nachtverblijfregister bleek ito de mannen gebruik maakten van b®- valste paspoorten. Inmiddels is Igesteld dat het negen Bulgaarse emdelingen zijn en één vreemde- V van Azerbeidjaanse nationa- it, allen mannen in de leeftijd van lol 46 jaar. )e mannen verblijven illegaal in derland. Zij werken onder een se identiteit voor een arbeidsbe- idelingsbureau uit Den Haag arvoor zij een proces-verbaal jgen. Ook tegen het betrokken «au wordt een onderzoek gestart, afloop van het opnderzoek zul- alle vreemdelingen uit derland worden verwijderd. Autobedrijf van Haren houdt op zondag 21 oktober open huis. Deze dag wordt in samenwerking met de Ford Taunus M-club geor ganiseerd in het kader van het zeventigjarig Ford-dealerschap van Van Haren. Het merk Ford bestaat al vanaf 1924 in Nederland en dit betekent dus dat Autobedrijf van Haren gezien mag worden als Ford-dealer van het eerste uur. Deze unieke mijlpaal laat het Venrayse autobe drijf niet geruisloos voorbijgaan en daarom is eerder dit jaar reeds een grote supersale gehouden. Tijdens het open huis zijn vele oude Ford modellen te bewonderen in de showroom van Van Haren aan de Raadhuisstraat 38 in Venray. Zo staan tussen de huidige modellen van Ford een heuse A-Ford en T- Ford opgesteld. De T-Ford is de eer ste auto, die in massaproduktie is gemaakt. Henry Ford was namelijk de pionier van moderne fabrikage- technieken en hierdoor was hij in staat een auto goedkoop te maken, waardoor deze voor steeds meer mensen bereikbaar was. Tevens zijn er diverse Capri's, Taunussen, 12 M etc. te bewonderen. Omdat Ford ook altijd in de autosport actief is geweest, laat het Wouter-Bollen- Racing-Team een aantal unieke exemplaren, zoals een Sierra Cosworth en Escort RS, tijdens de open dag zien. Naast het bewonde ren van de vele oude - naar schatting komen er ongeveer honderd auto's - maar ook eigentijdse modellen, vindt er in de werkplaats een onder- delenbeurs plaats, waar liefhebbers en geïnteresseerden onderdelen kunnen (ver)kopen van de 'oude' Fords. Tevens wordt er een prijs vraag georganiseerd. Bezoekers kunnen leuke prijzen winnen, zoals een radiografisch bestuurbare auto, als ze de antwoorden weten op een tiental vragen. Natuurlijk is er ook een kinderhoek en voor de muzikale omlijsting wordt door Toedem uit Sevenum gezorgd. Kortom, vol doende redenen om in ieder geval deze dag eens een bezoek te bren gen aan Autobedrijf Van Haren aan de Raadhuisstraat 38 in Venray. Peel ea Maas is een blad dat ch richt op Venray en directe "geving. We willen onze lezers iter ook de activiteiten die fs in de regio plaatsvinden onthouden. Daarom is er de (I en Maas Regiokaiender. arin vindt u een korte opsom- jing van evenementen en acti- teiten uit een wijdere regio, uraan wij in onze redactione le kolommen geen uitgebreide icht kunnen schenken. Zondag 21 oktober: streekmuseum De Locht in Iderslo worden demonstraties 'd beslaan en stroop maken iven. Het museum is ópen van tot 17.00 uur. •ndag 21 oktober: manege De Vosberg in ingen vindt de provinciale jng voor trekpaarden en ingers plaats. De keuring it om 10.00 uur. 'oensdag 24 oktober: Ellen Bontje en Remy Basting.s fglgen een openbare les dres- Hir op NHB in Deume. De "nonstratie in het paardensport- jam begint om 19.00 uur. Donderdag 25 oktober: 'n Museum Van Bommel Van ,am in Venlo wordt de expositie erboden voor boven de 18 geo- Knd. Jongeren tussen 5 en 18 jaar ftgen tot en mét 6 november de «egenheid om tegen een spot- nJs werk te kopen van intematio- bekende kunstenaars. p>ndag 28 oktober: 'n streekmuseum De Locht in oelderslo worden demonstraties food bakken, korven vlechten en 'r°op maken gegeven. Het "toseuni is open van 14.00 tot 17,00 uur. De leden en leiding van Jong Nederland Venray gaan op zater dag 20 oktober in samenwerking met het Natuurhistorisch Genootschap aan de Paardenkop in Ysselsteyn een poel aan een hei- develdje schoonmaken. De scou ting wil van de schoonmaakactie een jaarlijks terugkerende acti viteit maken, zodat de poel er over een aantal jaren weer piekfijn uit- ziet.Vier jaar geleden is Jong Nederland Venray gestart met het schoonmaken van een poel, als jaar lijks terugkerende activiteit. Dit jaar heeft de scouting gekozen voor het schoonmaken van een poel aan de Paardekop in Ysselsteyn, die eigen dom is van de Peel en Maas vallei. Twee jaar geleden heeft Jong Nederland deze poel al eens onder handen genomen.De oudere leden van Jong Nederland Venray gaan op zaterdag 20 oktober graspollen, waterplanten en dergelijke uit de beek trekken, zodat er weer meer ruimte komt voor kikkers en pad den. De jongere leden gaan zich even verderop bezighouden met het omzagen van kleine boompjes aan de waterkant, zodat er weer vol doende licht bij het water kan komen. Ook worden de boompjes geringd. Samen met het Natuurhistorisch Genootschap is een plan van aanpak opgesteld. Dit jaar is er voor gekozen om deze klus over te laten aan de oudere en de jongere groepen binnen de vereni ging- Bij Autobedrijf Van Haren zijn zondag vele nostalgische Ford-modellen te bewonderen, waaronder bijvoorbeeld de A-Ford. Het akoestische jazztrio East of the Sun treedt in het kader van de cd tour Live At Lincou op zondag 4 november vanaf 20.00 uur op in het Koningskerkje, Spoorstraat 17 in Vierlingsbeek. Bassist Dion Nijland, gitarist Pieter Klaassen en violist Friedmar Hitzer hebben elkaar vijf jaar geleden muzikaal gevonden op de faculteit muziek van de Arnhemse Hogeschool voor de Kunsten. Sindsdien heeft het trio zich muzikaal ontwikkeld in een jazzstijl die zijn wortels heeft in de Hotclub de France, maar door de avontuurlijke benadering van het trio vaak niet zo strikt opgevat wordt. In het eigen werk van East of the Sun zijn folk-klezmer-, tango en zelfs popinvloeden te horen. De in februari van dit jaar uitgekomen cd Live at Lincou, met eigen werk en stukken van Reinhardt, Monti en enkele traditionals is het product van vijfjaar hecht samenspel. Live at Lincou is een registratie van een concert op een zwoele augustus- avond in de tuin van het Zuid- Franse Chateau de Lincou. De cd is goed ontvangen in de pers: "Een enthousiast, goed trio"(Hotclubblad), "Prima Album"(Muziekwereld), "deze vio list laat zijn viool huilen" (New Folk Sounds). De cd is te koop voor en na het concert in het Koningskerkje met vijf gulden kor ting. Voor reserveringen en inlich tingen: tel 0478-631373. Op zaterdag 20 oktober wordt oud ijzer opgehaald en spullen voor de rommelmarkt.Zondag 21 oktober houden de voetbalclub en de cama- valsverenging hun jaarlijkse rom melmarkt. Deze vindt plaats in zaal 't Trefpunt te Holthees. Aanvang van de rommelmarkt is 10.30 uur; einde 13.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11