■Circuit De Peel in groot gevaar Politiek twijfelt over aankoop Old Dutch Eendagslenzen! Gemeente ontwikkelt Brabander met Stienstra Van Hooft (VVD) keert niet terug in gemeenteraad Geen strafvervolging tegen wethouder Driessen Leerlingen werken in de natuur CONTACTLENZEN 7ERHAEG kV Groot deel bezwaren WOZ niet afgehandeld Bestemmingsplan buitengebied vertraagd AANBIEDINGEN Onze nieuwe najaarscollectie is binnen KWALITEIT, SERVICE EN GARANTIE] ;EL EN MAAS donderdag 11 oktober 2001 - Pagina 5 Aantal cruciale vergunningen niet in orde Jii t ii i iL_i_i ,i lit onderzoek van de inspecties ör Ruimtelijke Ordening en Sieuhygiëne is gebleken dat het lo-, motor- en kartcircuit De flin Venray al jaren zonder de feiste vergunningen in het bui- gebied in werking is. lp het circuit aan de Jdenpeelweg worden onder meer iviteiten uitgeoefend waarvoor Igens de twee inspecties geen ifeuvergunning is verleend en die jjdig zijn met het geldende stemmingsplan. De inspecties hebben de gemeente jnray en de provincie Limburg gevraagd om handhavend op te tre den. In het uiterste geval moet het circuit weg en moeten de gebouwen worden afgebroken. Binnen de gemeente Venray wordt momenteel naar aanleiding van het bouwdebacle in Merselo door inspecties van het ministerie een onderzoek ingesteld naar de uit voering van handhaving van wet- en regelgeving op het gebied van volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer. CIRCUIT WEG De inrichting en het gebruik van hel terrein als crossterrein zijn vol gens de inspecties in strijd met de ter plaatse geldende bosbestem- ming. Tegenwoordig ligt het terrein in de ecologische hoofdstructuur, waar bouwen alleen bij hoge uitzon dering is toegestaan. En voor een auto-, motor- en kartcircuit hoeft geen uitzondering te worden gema kt, schrijft de inspecteur in een brief aan de gemeente Venray. De pro vincie heeft een brief gekregen van de inspectie Milieuhygiëne. Het cir cuit moet een milieuvergunning hebben en zelfs een milieueffectrap portage (mer). Beide noodzakelijke papieren heeft de provincie niet afgegeven. Binnen zeven weken moeten de provincie en de gemeente maatrege len tegen het circuit hebben geno men. Wat die maatregelen zijn, is nu nog onduidelijk. Gemeente en pro vincie willen allebei op dit moment niet reageren. Ook de eigenaar van het circuit, H. Maessen, wil geen commentaar geven. Jaarlijks bezoeken ruim 50.000 mensen de wedstrijden op het cir cuit. FESTO MAKITA DEWALT HITACHI BOSCH METABO DUSS PANASONIC FEIN Alle topmerken op voorraad Óók voor inspectie electrische gereedschappen NEN 3140 eouwbeslag gereedschappen machines félZERSVELD 61 VENRAYTEL. 0478 - 55 33 55 Per 1 september had de meente 675 van de 3.912 inge- men WOZ-bezwaarschriften gehandeld. De overige 738 Effone' bezwaarschriften van mingen zullen voor 1 november •ewikkeld zijn. De 2.160 bezwa- van Wonen Noord-Limburg is 267 voor zakelijke objecten 72 voor agrarische gebouwen oeten uiterlijk op 1 februari 02 zijn afgewerkt. Daarmee heeft de gemeente het itaxatietraject Wet WOZ faardering Onroerende Zaken) lemaal afgerond. Er ging een ■ewikkeld proces aan vooraf vo lt alle huishoudens eind februari d dit jaar de beschikkingen in de evenbus kregen. De gemeente 1de de regie in eigen hand houden ir had de meeste werkzaamhe- uitbesteed aan Kaft. Omdat dit iebureau niet altijd de gewenste iliteit leverde, hield de gemeente ilingen achter. Dit leverde weer Oicten met Kafi op wat tlteerde in het bewust vertragen afspraken of erger nog gewoon ipen met het werk. "We hebben I last gehad van fricties tussen de teente en het taxatiebureau. Het en traject met hangen en wurgen reest. Daarnaast hadden we tij- sde rit te maken met veel wijzi gen in regelgeving, criteria en omatisering", vertelde ambtenaar st Smits maandag in de commis- Financiele en Economische ®n(Finecza). 1 de toekomst wil de gemeente tmeer afhankelijk zijn van een eau en het werk spreiden over ?rdere taxateurs. De ambtenaren het gemeentehuis hebben in elk 'al veel ervaring opgedaan met vierjaarlijkse herwaarderings ces. 'Beginnersfouten' zoals ken in de verkeerde volgorde, de ifdlijn uit het oog verliezen en eel oog voor details hadden volgen voor voortgang, kwaliteit i kosten. "We hebben veel geleerd er is nu voldoende expertise in is voor de volgende keer. Het is ik zaak om permanent alle taxaties led bij té houden met marktgege- osover huur- en verkoopprijzen", lus Smits. De huidige WOZ-periode loopt itr* in 1-1-2001 tot en met 31-12- 104. Voor de volgende periode ldt 1 januari 2003 als referentie- turn. De gemeente denkt de vol- inde taxatieronde efficiënter te innen afwikkelen door procesma- ger te werken, het werk meer in gen hand te houden en kosten te rotP Sparen. "Dat worden wel erg dure groenstroken" De gemeente wil café/cafetaria Old Dutch aan de Leunseweg voor 1.175.000 gulden kopen. Nadat eerdere onderhandelingen spaak liepen meldde eigenaar Henk Swaghoven zich op het gemeentehuis dat verkoop, onder dezelfde voorwaarden, nu toch bespreekbaar is. Het horecapand is na de nieuwbouw van het Raayland College in de verdruk king komen te liggen en de geme- nte vindt het gebouw geen sieraad in de omgeving. De politiek lijkt de reeds gesloten koopovereen komst echter te blokkeren. Vorig jaar geleden slaagde de gemeente er niet in om tot overeen stemming te komen met de familie Swaghoven. Vanwege de uitbrei ding van hel Raayland College, renovatie van de Leunseweg en de aanleg van een rotonde op de Zuidsingel-Leunseweg wilde de gemeente het pand Leunseweg 8 en 10 verwerven om het te slopen. Het pand, bestaande uit een café, cafeta ria en een woonhuis, staat op een perceel van 675 m2 en heeft de hoge nieuwbouw van het Raayland College als het ware in de achter tuin. De gemeente vindt dat het pand er niet meer past en zelfs afbreuk doet aan de omgeving en tevens geen visitekaartje is voor de zuidelijke entree van Venray. 'Het wegnemen van dit storende element is slechts mogelijk door aankoop van het pand gevolgd door sloop en herinrichting van het vrijkomende terrein', zo luidt het voorstel aan de gemeenteraad. De gemeente kan een beroep doen op het Stads- en Dorpenvernieuwingsfonds van de provincie dat een subsidie van 460.000 gulden beschikbaar stelt. In juli sloot de gemeente met de fami lie Swaghoven een koopovereen komst die uiterlijk op 1 april 2002 geëffectueerd wordt. Want de eige naren willen eerst vevangende woonruimte gevonden hebben. Na aftrek van de provinciale subsidie bedragen de totale kosten, inclusief sloop en herinrichting, 800.000 gul den. De gemeente wil dit bedrag betalen uit de voorziening 'boven- wijkse werken' die dan vrijwel uit geput is. NEGATIEF Eind oktober moet de gemeente raad een beslissing nemen. Maar gezien de overwegend negatieve reacties in de commissie Stedelijke Ontwikkeling lijkt de koop afgebla zen te worden. John Oosterbeek (VVD) vond het 'mosterd na de maaltijd'. "Er zijn zoveel discussies gevoerd over de inritten van het Raayland College. Die blijken dus overbodig te zijn geweest. De grond kan nu alleen nog als groenstrook gebruikt worden. Maar deze groenstroken kosten wel 1.740 gul den per vierkante meter. En dat is niet acceptabel want daar komt het onderhoud ook nog bij. Er zijn wel andere plekken in het centrum die meer aandacht verdienen", meende Oosterbeek. Hans Teunissen (D66) zei tegen aankoop te zijn. "Want het is een buitensporig hoog bedrag voor een esthetische maatregel. En waarom wil de eigenaar nu wel verkopen en niet eerder bij de planontwikke ling", vroeg Teunissen zich af. Bert Linskens (PvdA) sprak van 'een luxe aankoop'. "Al helemaal gezien de financiële situatie van de gemeente. Dit valt nauwelijks naar buiten toe te motiveren. Het is niet verantwoord en ook niet verstandig. Want als dit pand weg is dan komt het keukencentrum in beeld. En dat gebouw is toch ook niet het pareltje van Venray", vond Linskens. Ook Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) was er tegen. Evenals andere fracties wees Lemmens erop dat het Raayland College zou moe ten meebetalen. "Want de school heeft in het verleden enkele keren een goede slag geslagen zoals met de verkoop van de sportvelden en ai»l Frans van Hooft stopt niet 'leen als fractievoorzitter. Hij eert na de verkiezingen van 2002 helemaal niet meer Jug in de gemeenteraad. De 'D'er zit bijna acht jaar in de en was bij de verkiezingen in "8 nog een succesvol lijsttrek- De VVD behaalde toen drie zetels b leverde voor het eerst in zijn Cl" jstorie een wethouder in Venray. let besluit van Van Hoo ft (46) om cid politiek te stappen komt voor e'en als een verrassing. Want de "Nst profileerde zich de afgelopen Jen steeds meer als raadslid. Frans van Hooft wijst de drukke kzaamheden op zijn advocaten- toor als de hoofdreden aan. Pg jaar heirnk zijn bedrijf nog nieuw pand m \oorderhof. "Het raadswerk legt teveel druk op mijn kantoor. Aan het einde van de werk dag moet ik te vaak snel weg om op tijd bij een vergadering te zijn. Met het nieuwe pand heb ik juist geko zen voor ontplooiing van mijn bedrijf en de medewerkers. Daar wil ik genoeg rust en aandacht voor kunnen nemen." Vanaf vorig jaar liep hij al met de gedachte rond om in 2002 te stoppen met het raads werk. Voor de zomervakantie hakte Van Hooft de knoop door. "Als je te lang in de politiek zit loop je het gevaar een onderdeel te worden van het systeem. Dat je niet meer kri tisch genoeg bent. Daarnaast merk ik dat ik niet alles kan realiseren wat ik graag zou willen. Het is daarom tijd voor nieuwe mensen die met voortvarendheid en een frisse inzet aan de slag gaan." John Oosterbeek wordt straks de nieuwe fractievoorzitter. Frans van Hooft zal nog wel aan de verkiezin gen deelnemen. "Maar wel ergens achteraan op de lijst. Ik heb alle ver trouwen in de groep mensen die doorgaat. We hebben een goede aanvulling met veel ondernemers. Dat past wel bij de VVD." In 1990 stond hij voor het eerst op de VVD-lijst direct achter lijsttrek ker Leo Janssen. De verkiezingen verliepen toen uiterst teleurstellend want de democraten behaalden slechts een zetel. Vier jaar later deed Van Hooft een nieuwe poging. En ditmaal behaalde de VVD wel twee zetels waardoor hij naast Leo Janssen in de raad belandde. In 1998 was hij voor het eerst lijsttrekker. En met succes want de VVD kreeg drie mensen in de raad. het Jerusalem-terrein", wist Lemmens. Henri van de Ven (CDA) had eveneens zijn bedenkingen. Hij meende dat extra voorzieningen, zoals de schoolingang tussen poli tiebureau en keukencentrum, achter af bespaard hadden kunnen blijven. "Het heeft een hoge prijs. Ik wil dit nog eerst in de fractie bespreken", aldus Van de Ven. Ambtenaar Fons Opheij merkte op dat het horecapand helemaal los stond van de infrastructuur rond het Raayland College. Een leerlingenin gang zou op deze plek niet mogelijk zijn omdat het te dicht bij de roton de en de Eikenlaan zou komen te liggen. Wethouder Houba (VVD) kon de kritische opmerkingen wel begrij pen. Hij had ook liever gezien dat de aankoop en sloop van het pand was samengevallen met de nieuw bouw van de schoollocatie. "Maar we konden eerst geen overeenstem ming met de wederpartij bereiken. We houden nu inderdaad dure groenstroken over", vond ook Houba die zei dat het in de bedoe ling ligt deze grond straks over te dragen aan het Raayland College. Op een financiële bijdrage van de school moest volgens de wethouder niet gerekend worden. "Het college heeft de overeenkomst gesloten omdat deze locatie belangrijk is voor een upgrading van de entree van Venray. Het bedrag is de taxa tieprijs, ik geef toe dat het veel geld SPECIAAL VOOR SPORT EN VRIJE TIJD KURSTJEMS VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 »J "«feNN HOol ERVARING EN 1 OPGELEIDE TEN! De officier van justitie heeft de aanklacht van Dingus-voorzitter Pieter Gijsbers naast zich neer gelegd. Gijsbers had aangifte gedaan tegen wethouder Driessen (CDA) vanwege opruiing, smaad, laster en belediging. Driessen deed de gewraakte uit spraken tijdens de vergadering van de commissie Welzijn op 6 juni 2001Het bestuur van Dingus komt pas zo laat met de aanklacht omdat het niet over de notulen van de bewuste commissievergadering kon beschikken. Deze notulen werden pas op 3 oktober in de commissie Welzijn vastgesteld. De officier van justitie oordeelt echter dat er geen sprake is van een strafbaar feit en heeft de zaak afgelopen vrijdag geseponeerd. Dingus kan nu nog de gang naar het Gerechtshof in Den Bosch maken. "En dat ga ik ook zeker doen. De eis tot strafvervol ging leg ik nu voor aan de procu reur-generaal. Want ik laat me niet beledigen", aldus Gijsbers. In de vergadering van 6 juni kwam het tot een definitieve breuk tussen Dingus en de gemeente. De vredesovereenkomst van een jaar eerder verdween in de prullenbak. En de betwiste renovatie van het jongerencentrum is voorlopig van de baan. De gemeente sommeerde Dingus tevergeefs om de sleutels in te leveren en het pand te verlaten. De rechter moet er nu aan te pas komen in dit al jarenlang voortsle pende conflict. Wethouder Driessen haalde op 6 juni fel uit naar Pieter Gijsbers. Hij wees de Dingus-voorzitter als ho- fdschuldige aan in het conflict met de gemeente. Gijsbers was volgens Driessen een blokkade. Nieuwe bestuursleden zouden 'niet met deze persoon in zee willen' en de wet houder suggereerde dat Gijsbers 'andere motieven' had. "Mogelijk kunnen financiële belangen van het individu in het geding zijn", aldus Driessen die zei dat 'deze blokkade iedere vooruitgang in de weg stond'. Dingus wil een strafrechterlijke vervolging omdat het jongerencen trum en Gijsbers zich door Driessen aangetast voelen in hun goede naam en eer. Tevens zouden de uitspraken van de wethouder verstrekkende gevolgen hebben voor Gijsbers per soonlijk. Hij zou meerdere keren zijn bedreigd evenals andere perso nen bij Dingus. Hiervan is aangifte gedaan bij de politie. Overigens bieden de notulen van de commissievergadering weinig soelaas want lang niet alle uitspra ken van de wethouder staan erin opgetekend. Gijsbers wil daarom dat de beide journalisten en enkele andere aanwezigen worden gehoord als getuige. "Want anders gaat het weer zoals in het verleden. Dat de schuld in de schoenen wordt geschoven van de journalisten die de zaken niet goed zouden hebben weergegeven", aldus Gijsbers. Bouw 630 woningen in Venrays nieuwe woonwijk In de komende jaren wordt de Brabander langzamerhand volge bouwd. Voor de ontwikkeling van de wijk gaat de gemeente samen werken met Stienstra. Deze pro jectontwikkelaar uit Heerlen gaat 310 van de 630 woningen in de komende tien jaar bouwen. De eerste bouwfase van de de Brabander betreft het gebied tussen Overloonseweg, Noordsingel en Buitenweg. De 39 bouwkavels die volgende maand worden verloot in het plan Laagheide^ dat meer noor delijker ligt, vallen hier buiten. Deze kavels, variërend van 450 tot 805 m2 zijn bestemd voor de bouw van vrijstaande woningen. De gemeente is met Stienstra in zee gegaan omdat deze projectont wikkelaar samenwerkt met bouw maatschappij Janssen die de meeste eigendommen in de Brabander heeft verworven. In eerste instantie sluit de geme- nte een intentieovereenkomst die later moet uitmonden in een samen werkingsovereenkomst. Het voor deel voor de gemeente is risico spreiding. Want het risico van de grondexploitatie wordt dan ook door Stienstra gedragen. Dit bete kent dat bij een positief resultaat Stienstra meedeelt in de winst en bij negatief exploitatieresultaat ook een deel van het verlies voor haar reke ning neemt. Voor deze PPS (Publiek Private Samenwerking) heeft de gemeente advies ingewonnen van het Rotterdamse advocatenkantoor Houthoff Buruma. De leerlingen van groep 8 van basisschool Petrus Banden had den maandagmiddag in het kader van het adoptieproject van de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg (IKL) een werkdag in natuurgebied Boschhuizerbergen. Zo leren kinderen samenwerken en omgaan met de natuur. De leer lingen van de Venrayse basisschool groeven een poel en snoeiden en kapten enkele bomen. Zaterdag 20 oktober werkt Jong Nederland op de Paardekop. De leden van deze vereniging gaan op de werkdag van het IKL heide ont doen van berken. Zaterdag 17 november heeft IVN Geysteren een werkdag op de Rouwkuilen. De leden gaan op deze dag zagen om een poel vrij te zetten. Belangstellenden (scouting, vereni gingen, ouderen, gehandicapten, jeugd, zangkoor, etc.) kunnen in het Theehuis een klapper inzien met IKL-objecten waaraan gewerkt kan worden. Informatie, tel: 0475- 386430. Leerlingen van groep 8 van basis school Petras Banden gingen maan dag aan de slag in de natuur Diverse bouwbedrijven bezitten claims in het bestemmingsplan Brabander. Bouwbedrijf Verhoeven (6 kavels), Teunissen uit Ysselsteyn (9 kavels), Grouwels Daelmans uit Maastricht (27 kavels), bouwbedrijf Fleuren (40 kavels) en Wonen Noord-Limburg (29 kavels). Deze claims zijn ontstaan door verkoop van grond aan de gemeente in de Brabander. CLAIM Wonen Noord-Limburg mag op grond van een gesloten convenant uit 1998 honderd woningen bouwen in de sociale sector. Terwijl BBOM uit Sittard nog een claim heeft van 26 kavels afkomstig uit Antoniusveld. De gemeente had per abuis deze kavels daar twee keer uitgegeven. Voor Stienstra resteren dan nog 310 te bouwen woningen. De Heerlense projectontwikkelaar ver plicht zich om alle percelen, dit betreft in totaal bijna 5,9 hectare grond, voor 30 gulden per m2 aan de gemeente te verkopen. Hiermee is een bedrag van 1.763.280 gulden gemoeid. Met het sluiten van de intentieovereenkomst trekt Venray ook de drie gerechte lijke procedures tegen Stienstra in. Deze procedures betroffen de toe passing van de WVG (Wet Voorkeursrecht Gemeenten) die Venray in dit gebied een voorkeurs positie verschaft. Henri van de Ven (CDA) plaatste er vraagtekens bij. "Die procedures zijn in het verleden toch niet voor niets gedaan. Dat zegt wel iets over deze partij." Wethouder Houba (VVD) verklaarde dat het WVG van de baan is zodra de gemeente het bestemmingsplan samen met Stienstra gaat ontwikkelen. Ook vroeg Van de Ven zich af wat het voordeel is van deze intentieovere- nkomst. Ambtenaar Opheij antwo- rdde dat de raad zelf heeft gevraagd om risicospreiding bij dit grote en langlopende project. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) vroeg bijzondere aandacht voor de honderd woningen in de sociale bouw. Deze maand zouden de nieuwe bestemmingsplannen voor het Venrayse buitengebied klaar moeten zijn. Maar er is opnieuw een kink in de kabel gekomen. Daardoor moet de herziening met twee maanden worden uitge steld. De gemeente had deze klus uitbesteed aan een extern bureau. En opnieuw dreigt Venray de mist in te gaan met uitbesteed werk. "De kwaliteit van het geleverde werk was onvoldoende", zei wethouder Houba (WD) in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. "De bestemmingsplannen kunnen zo niet de inspraak en de verdere procedures ingaan." Volgens Houba zal de gemeente het externe bureau aansprakelijk stellen voor het geleverde 'prutswerk'. "Er lopen al schadeclaims en daar zal deze nog bijkomen." Het was de bedoeling dat het voorontwerp vanaf eind oktober vier weken voor iedereen ter inzage zou liggen. In die periode waren ook twee informa tieavonden gepland die nu wellicht worden opgeschoven naar begin 2002. Lederen kleding voor dames en heren Jacks- Jassen- Broeken- Blazers- Mantels enz. normaal 299.- 399.- 399.- 599.- NU 199.- 250.- 299.- 399.-

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5