Expositie in Koningskerkje Drie topvoorstellingen in Schouwburg Venray nu 1000 gulden gratis voor later Braziliaans concert in De Lochting Expositie Schreinemachers Derde editie Ysselfesteyn Baartmans in De Evenaar Fotoclub Concert Geysteren Kunstcursus in Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Sterretje in uw autoruit? Janidröme pELEN MAAS donderdag 4 oktober 2001 - Pagina 3 30IH an zondag 7 oktober t/m 11 •ember 2001 vindt in het nmgskerkje in Vierlingsbeek de i0Sjtie alleen de landschap- met schilderijen van José rkens plaats. oséHeerkens is altijd gefascine- ie\veest door de ruimte, niet de 0le tussen vier muren of de nte uit de ruimtevaart maar de nteomje heen. maakte vele studiereizen. In 12 reisde ze zes maanden door stralië en Tasmanië. De enorme iestrektheid, de eindeloosheid het prachtige, maar meedogen- 'landschap maakten een blijven- idruk op haar. )e kleuren, de trillingen in de 1,1, de hitte, de verte riepen het langen wakker om de ruimte te rijpen, om de ruimte zo te ver- Iden datje er deel van kunt wor- José Heerkens onderzoekt in uren lijn het landschap, onder- kt met verf de ruimte van het dschap en de ruimte om haar OPLEIDING asé Heerkens volgde haar oplei- gaan de Koninklijke Academie "kunst en vormgeving, afdeling Schilderkunst in 's- itogenbosch. Ze heeft haar atelier leeswijk in het voormalige gym- jumgebouw bij de abdij. De titel alleen de landschappenslaat ïtstreeks op de inhoud van de toonstelling die vooral haar land- appen laat zien. José Heerkens is n traditionele landschapsschil- Haar werk is tamelijk abstract. In haar landschappen zie je geen wegen, rivieren bomen, mensen of bebouwing. Het zijn lege land schappen. Er is niets niets te zien). OPENING Zondag 7 oktober om 15.00 uur wordt de expositie geopend door een geluidscompositie van Bart van Dongen. Bart van Dongen werd geïnspireerd door de schilderijen van José Heerkens, met name 'Streepsgewijs Landschap' zette hem aan tot het maken van een muzikale compositie. Hij nam gelui den op in het atelier van José en bewerkte deze op harmonium en monofone synthesizer tot ritmische en melodische fragmenten. Dit resulteerde in het stuk 'Sound of an artist at work'. Tijdens de ope ning zal Bart een thematische improvisatie op de compositie laten horen, hij zal daarbij ook het orgel van het Koningskerkje bespelen. Bart van Dongen heeft al een keer eerder met José Heerkens samenge werkt. Hij speelt in een eigen ensemble, heeft pas een CD 'De Beweging' uitgebracht en leidt 'MuziekLaba vonden' in Muziekcentrum in 's- Hertogenbosch. Tijdens de expositie is de cd 'Sound of an artist at work' ook te horen en desgewenst te bestellen. Het Koningskerkje is gelegen aan de spoorstraat 17 in Vierlingsbeek. Openingstijden op donderdagavond: 19.00 - 21.00 uur Op zaterdag en zondag: 13.00 - 17.00 uur Op afspraak: 0478 - 631401 iT fcp zaterdag 20 oktober vanaf OOuur organiseert Galerie De cbting een percussieconcert, concert wordt verzorgd door Braziliaanse 'Kriya Familia'. p it familie bestaat uit vader, )u ieder en zeven kinderen in de <i/a, tijd van II tot 21 jaar. !ij gebruiken de meest uiteenlo ide instrumenten zoals hun stem, P m i lijf, gedroogde zaden en vruch- en alles wat geluid geeft als men op trommelt. De Kriya Familia liet grote bekendheid in Brazilië, ar ook in Nederland. Vanaf mei aar treden ze op in het hele land. ingstellenden kunnen zich tot 17 oktober voor dit concert opgeven bij Galerie De Lochting tij dens de openingsuren op zaterdag en zondag. Het aantal plaatsen is beperkt. De toegangsprijs, inclusief gratis kop koffie/thee is 10 gulden. Reservering en vooruitbetaling is nodig. Gezien de ervaringen op andere plaatsen belooft het pen muzikale happening te worden. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16, 5804 BJ Venray (www.netroduction.nl/lochting). De galerie is geopend op zaterdag en zondag van 13.00u. tot 17.30u. en na telefonische afspraak: 0478- 585173. larry Schreinemachers uit nray exposeert tot en met 11 rember 2001 samen met de kun- naars Louisa en Henrik leslund, Ayvar Taziev, Jan thees, Jeanne Panhuyzen, Elly angler, Harry Englebert en inald Bijlsma in galerie en beel- npark 'Sous-Terre' in het Noord- abantse Litho ijen. 'Sous-Terre' is een galerie, die beschikt over een expositieruimte van ruim 1000 m2 en een beelden tuin van maar liefst 15.000 m2, met een daarbij behorende zeer grote collectie kunstwerken. De galerie en het beeldenpark zijn gedurende het hele jaar elke zater dag en zonsdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Maandag tot en met vrijdag alleen op afspraak. Meer informatie, tel: 0412-482159. De Rabobank introduceert de nieuwe Nu Later polis. Als u deze voor 31 december 2001 afsluit krijgt u van ons 1.000 gulden gratis. En dat is leuk voor nu, maar vooral voor later. U profiteert met Nu Later van een jaarlijks terugkerend belastingvoordeel.Zo kunt u met een relatief klein bedrag een behoorlijk kapitaal bij elkaar sparen. En daar kunt u later leuke dingen mee doen. Bent u nog geen lid1 van de Rabobank en wilt u toch gebruik maken van dit actieaanbod, dan kunt u gratis lid worden. Ga dus nu naar uw Rabobank om uw 1000 gulden voor later veilig te stellen. Kijk op www.rabobank.nl of bel 0800-262 62 62 Rendementen behaald in het velleden bieden geen garantie voor de toekomst V 4 1 S WORD! 61 Rabobank Jacqueline Kerkhofs, Madame Butterfly en Arjan Ederveen Schouwburg Venray presente- rt komende week drie voorstellin gen: Laag bij de gronds van Jacqueline Kerkhofs, Madame Butterfly en De Grote Verdwijntruc van Arjan Ederveen. Podiumbeest Jacqueline Kerkhof is niet bang de hele zaal te betrek ken bij haar voorstelling 'Laag bij de gronds'. En hoe laag kan ze gaan? Terwijl het publiek nog naar adem snakt, zet Kerkhof alweer een ander personage neer. Brutaal en schaamteloos, improviserend met woorden, muziek en karakters. Razendsnel verandert zij van Jacqueline Kerkhof in de zweverige therapeute, om daarna net zo mak kelijk bouwvakker Henry neer te zetten. De personages hebben het duidelijk naar hun zin op het toneel. De veelzijdige Jacqueline Kerkhof zingt enkele schitterende liedjes, zowel absurde als gevoelige. Jacqueline Kerkhof (1966) stu deerde in 1990 af aan de toneelaca demie in Maastricht. Zij gaf vervol gens lessen aan de toneelacademie te Eindhoven en regisseerde ama teurs en professionals, waarbij haar voorkeur steeds uitging naar het zelf schrijven en componeren van voor stellingen., In 1998 won Jacqueline Kerkhof de publieksprijs en de per soonlijkheidsprijs van Cameretten. Vanaf december 2001 speelt Jacqueline Kerkhof try-outs van haar tweede programma. De voorstelling in de Schouwburg Venray is op vrijdag 5 oktober vanaf 21.00 uur te zien. MADAME BUTTERFLY Madame Butterfly is één van de drie opera's van Puccini. Het publiek heeft deze opera voor eeuw ig in het hart gesloten. Het verhaal is gebaseerd op ware gebeurtenis sen. Puccini voegde aan het verhaal de toen zeer populaire exotiek, een verfijnde melodiek en het toentertijd populaire Verisme (Italiaans Realisme) toe. Hoofdpersoon Pinkerton, synoniem met genot zuchtige, achteloze wreedheid, laat zijn maïtresse Mma. Butterfly in de steek. Deze rol behoort tot de heldinnen die zich geheel opofferen voor hun kind. De sterfscène, het liefdesduet en Un bel di zijn de muzikale hoog tepunten, terwijl Puccini's lyrische capaciteiten het beste tot uiting komen in het beroemde Bloemenduet. Madame Butterfly is op maandag 8 oktober vanaf 19.00 uur in de schouwburg te bewonde ren. GROTE VERDWIJNTRUC Wat gebeurt er als een goochelaar zijn truc niet meer weet? Hij erach ter komt dat zijn geheugen niet meer onder zijn zwarte hoge hoed zit, maar is weggevlogen? Arjan Ederveen en zijn Groep de la Troep vertellen onder regie van 'Kees Prins (Jiskefet) door middel van sketches, dansjes, liedjes en De Grote Verdwijntruc van Arjan Ederveen is op donderdag 11 okto ber in de schouwburg te bewonde ren. Foto: Erwin Olaf. andere theatrale uitingsvormen het schokkende, maar waargebeurde levensverhaal van een man die van de "dokter te hóren heeft gekregen dat hij de vergeteritus heeft. Arjan Ederveen vormde begin jaren tachtig samen met Kees Prins De Duo's. Vervolgens werkte hij lange tijd samen met Tosca Niterink. Zij verworven spoedig landelijke bekendheid als het legen darische koppel Theo en Thea. De Grote Verdwijntruc is op donderdag 11 oktober vanaf 20.00 uur in de schouwburg te 2ien. De derde editie van het Ysselfesteyn vindt op zaterdag 13 oktober plaats in zaal Houtwerf van Roelanzia aan het Lovinckplein in Ysselsteyn. Medewerking wordt verleend door Big Benny, Bob van der Slee, de Kelderband uit Oirlo en de Smeleblaozers uit Ysselsteyn. Vanaf 21.00 uur is er een program ma met vier artiesten en enkele ver rassende showacts. Big Benny is vooral in Limburg bekend met fe- stnummers als Riet aop de Tap, Limboparty en Vreuger was het graas altied greuner, zal hij de zaak zeer zeker op de kop zetten. Bob van der Slee is bekend van het duo Altijd Lazarus, maar is nu dus ook als soloartiest begonnen. Verder is hij bekend van de Apresskihut! De Kelderband uit Oirlo en de Smeleblaozers uit Ysselsteyn heb ben beide een afwisselend program ma met muziek uit het pop, rock'n roll, feest en Duits genre. Kaarten in de voorverkoop kosten f 10,- en aan de kassa f 12,50. Voorverkoopadressen zijn Cl000 Seuren, Eethuis Forest en Roelanzia (0478-541221) in Ysselsteyn. De avond begint om 21.00 uur. Tijdens het Roojse Reundje op zaterdag 6 oktober staat BJ Baartmans met The Sidewalk Experience om 21.00 uur in De Evenaar in Venray. BJ Baartmans is geen onbekende in het Venrayse. Al jaren is hij met verschillende bezettingen te zien op podia door het hele land. Dit keer dus met The Sidewalk Experience. In deze band speelt hij samen met Bartel Bartels, Eric de Vries en Staphan van de Meijden. The Sidewalk Experience speelt naast eigen repertoire vooral een stevige set covers van onder meer Iggy Pop, Stones, Van Morrisson, Steve Earle en Wily deVille. Ryhthm, blues, rock and roll, coun try en rootsrock in een semi-akoesti- sche setting. De honky tonk piano van Bartels, de klaterende western en swing gitaren van Baartmans en de Vries en het authentieke slag werk van Van de Meijden leveren een unieke sound op. De ervaring van de rand van de goot en de vaart van de straat maken The Sidewalk Experience compleet. De entree deze avond is gratis. Zaterdag 6 en zondag 7 oktober zijn voor de laatste keer de ruim 120 foto's van de expositie van de Amateur Fotografen Vereniging (AFV) in het Kunstencentrum Jerusalem te bewonderen. De wer ken zijn afkomstig van de leden van AFV Venray, Peter Swenken en Jan van der Putten, leden fotografie van het kunstencentrum en fotoclubs uit de regio. De openingstijden zijn van 13.00 tot 16.30 uur. De Eucharistieviering in Geysteren van komende zondag wordt om 10.00 uur opgeluisterd door-de Schola Cantorum van het Ward-instituut, onder leiding van Louis Krekelberg. De Schola Cantorum is bekend vanwege de uitzonderlijke uitvoe ringswijze van het Gregoriaans en heeft veel bewonderaars. Door ont wikkelingen middels studie van de muzikale betekenis van de Gregoriaanse" handschrifttekens komt het koor tot authentieke uit voeringswijzen. De Schola draagt de waarde van de Gregoriaanse kerkmuziek uit door het verzorgen van liturgische vieringen en concer ten. Onlangs opende de Schola het festival van religieuze muziek in Venlo. Inmiddels is er een traditie ontstaan dat de Schola minstens een keer per jaar in Geysteren optreedt. De schilders van het leven, de natuur en de kleur. In de 19e eeuw veradert de schilderkunst totaal. Na de Franse Revolutie is het een zelfstandig beroep, men is niet meer in dienst van een kerk of vorst. Sommige schilders wagen het zelfs een geheel eigen weg te gaan, los van alle conven ties en regels van de officiële kunstacademies. Gustave Courbet was zo tegen draads en revolutionair en met Edoiiard Monet komt alles in een stroomversnelling. Hij doorbreekt de burgerlijke hupocirise. Edgar Dega en Henri Toulousede-Lautrec laten zelfs de zelfkant, de verboden wereld, schitteren op hun doeken in ongekende kleuren. Camille Pissasro, Frederic Bazille, Claude Monet en Alfred Sisley beelden meer de natuur, de stad en het ver tier uit, terwijl Paul Gaugin en Vincent v. Goch de ware schilders zijn van de extase en de kleurrevolte en stuwen deze tot ongekende hoog te. Zij zijn daardoor de belangrijkste vernieuwers en de wegbereiders voor Matisen en al die andere. Op heel eenzame hoogte staat Paul Cezanne met zijn strelende stille vens, landschappen en de vele tinten groen. Deze interessante kunstcursus van .twee maal tien lessen start op woensdagmorgen 10 oktober bij de Volksuniversiteit Venray, tel. 0478- 580185. Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw auto ruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kostenloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsin jectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw vo- rruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de verdere afwikkeling met uw verzekeringsmaatschappij. U hoeft verder niets te regelen, wel de groene kaart of polis me- brengen s.v.p. Deze regeling geldt niet voor Centraal Beheer ver zekerden. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. zaterdag 6 oktober in Venray nabij Cultureel Centrum De Witte Hoeve" (tegenover benzinestation/carwash van Gerven) van 10.00-17.00 uur. Tevens kenteken graveren in autoruiten fl. 25,- per auto. HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse HuisArtsenPosten. Via de telefoon van. uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877 Uitsluitend voor spoedgevallen kunt u buiten deze openingstijden bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstloket TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: L. VERHAEGEN, tel. 582281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en H. van WIN DEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077- 3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundi ge praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN en L. SPAN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06- 22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 MELDPUNT ALGEMENE HULP DIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Venray tel. 0478-565155 BUREAU VOOR RECHTSHULP Venlo-Venray. gratis spreekuur op afspraak, tel. 077-3209191 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 2 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lamment Christ van den Munckhof J HenkWillemssen i w g: Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. j Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur, Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsniëuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Exc bij Sanidröme BadVamermeubel no cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, pergamon of beuken. Voor de droomprijs van f3.698- (€l.68l,-) (exd. kraan en handdoekhoudër) Keijsers-Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel.: (0478) 55 06 70 www.sanidrome.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3