PEEL EN MAAS Topbands spelen op Zomaarpop Roojs Reundje iilveren Swaentje Gerrit Reintj es Geschiedenis en cultuur van Gelre iflO Iqq Cinderboekenweek in de bibliotheek Open asieldag op 8 oktober Dieren vieren feest Vastenactie Soedan een succes Nicole wint digitale camera IfflL ,EMWÊ^i\ Wijziging schooljaar Muziekschool Venray Jenniskens_ Brandwonden (bestuur van de Stichting 'i •ren Swaentje heeft vrijdag- id in Hotel-Brasserie-Café Iwaan de orde voor het jaar verleend aan Gerrit Ijes. Gerrit Heintjes heeft op zeer veelzijdige en bijzonde- manier Venray en het rays erfgoed uitgedragen, alleen in een aantal bestu- ncties, maar ook in een groot tal activiteiten die de geme- lap ten goede zijn gekomen, meer dan twintig jaar vervult in de Dorpsraad Veulen de lie van secretaris. Hij heeft zit- in de Raad van Toezicht van Coöperatieve Veiling van lo. En onlangs zag een boek het licht: 'Toew 't Veule schrowde' (inmiddels uitverkocht), waarin de geschiedenis van de Veulense oor logsjaren is beschreven. Op sociaal en cultureel gebied bracht hij veler lei zaken tot stand voor de gemeen schap van Veulen, Leunen en Heide. En als rozenkweker gaf hij Venray een eigen roos: 't Rooike. De lange lijst van zijn verdere acti viteiten vormt een bont scala dat welhaast op alle facetten van de femeenschap gericht is: van boeren- ond tot het jeugdvoetbal, van ver lichting voor het hele Veulen tot (en met) carnaval en het herleven van Veulens historie. nder het motief Laat vriend- ap helen, wat grenzen delen, hertogdom Gelre als brug tus- Nederland en Islandworden in Nederland exposities georganiseerd: tot november in Museum Het khof in Nijmegen, van 1 imber tot en met 10 februari in het Stedelijk Museum in phen en van 2 maart 2002 tot met 28 april 2002 in het lelijk Museum in Roermond. )e expositietoer is gestart in elaer. Naar aanleiding van deze osities zijn de oorspronkelijk in Duits uitgegeven boeken De den eeuw van Gelre en chiedenis en Cultuur van het logdom Gelre ook in het jerlands uitgegeven. De lierlandse uitgave is financieel mogelijk gemaakt door de ivincie Limburg en vijf Venrayse rijven: Rotodyne Ventilatoren, nders Industries, Bouwmij ssen bv, Nclipak bv en Taxi straaten bv. De namen van deze rijven prijken vooraan in de ;htige boeken, gedrukt op duur- m papier. Verder hebben aan de aling van de Duitse uitgave drie iraynaren meegéwerkt: Jan erens, Rien van den Brand en Piet iiws. In de boeken zijn prachtige urenfoto's afgedrukt van de stvoorwerpen, die op de exposi- te zien zijn. Kunstvoorwerpen onder andere de kerken in Bergen, Blitterswijk, luizen, Castenray, van het Willibrordusgilde Geysteren, Provincialaat Ursulinen, de paro chies Meerlo en Oostrum, Venlo, Weert, Elslo, Kessel. De boeken geven verder een uitgebreide geschiedenis van het Hertogdom Gelre, waar indertijd ook deze regio onder ressorteerde. De boeken zijn verkrijgbaar in de boekhandel en in de musea, waar de expositie loopt. De boeken zijn uitgegeven in opdracht van de Historische Verein fïir Geldern und Umgegend. Verkoop en distributie in het Nederlandse taalgebied worden ver zorgd door Uitgeverij Matrijs, Utrecht onder nummer ISBN 90- 5345- 1943. Een prachtig boek, waar vele Venrayse kunstwerken in afgebeeld staan, maar ook de namen van Venrayse bedrijven, die mede de uitgave financieel mogelijk ma kten. tJJ UJI 11 IfcLI LUI 1 GEÏSOLEERD ALUMINIUM EN KUNSTSTOF Ramen □eurenSerres oV Tel: G478-571481 ^'an 3 tot en met 13 oktober irdt voor de 47e keer de nderboekenweek georganisee- In 2001 is het motto oensdagmiddag: lees over je bby'. Gedurende tien dagen is aandacht gevestigd op hobby's alle soorten en maten. Op woensdagmiddag zijn alle kin- ren vrijZe hebben dan alle tijd whun hobby's. Ze gaan naar bal- zoeken stenen voor hun verza ling of maken met andere kinde- imuziek. Maar ook lezen, sporten computerspelletjes zijn geliefde zigheden op woensdagmiddag, bibliotheek is dé plaats waar je, Woensdagmiddag, naar toe gaat 'informatie over je hobby te zoe- aénte lenen. Oe Jeugdbibliotheek heeft ruim "00 informatieve materialen, aeken over knutselen, paarden, Mbal, dinosauriërs, ridders, enzo- orts. CD's met liedjes en dansmu- °k. Cd-roms over allerlei onder den en heel veel jnputerspelletj es. 'n de Kinderboekenweek 2001 dl de Jeugdbibliotheek een aantal hviteiten georganiseerd: Op woensdag 3 oktober krijgen de rate vijftig kinderen die vanaf ■00 uur een informatief boek 'en een bon. Onder alle ingelever- 1 bonnen wordt op 13 oktober een 'ekenbon van 25 gulden verloot. v°or Kids for Animals is het fere dag Dierendag. Kinderen die eer willen weten over deze jeugd- "b van de Dierenbescherming 'non op 3 oktober een bezoek brengen aan de informatiestand. KLEURWEDSTR1JD Op zaterdag 6 oktober bezoekt Robbie Hobby van 11.30 tot 13.30 uur de Jeugdbibliotheek. Deze hob byspecialist laat kinderen kennisma ken met een aantal van zijn duizen den hobby's. Op woensdag 10 oktober treedt Theater Popi op voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Van 14.00 tot 15.00 uur is er een voorstelling met goochel- trucjes, clownerie, acrobatiek en jongleeracts. Bij de Jeugdbibliotheek zijn honderd gratis kaartjes af te halen. Tot 1 november is er voor kinde ren van 4 tot 12 jaar een kleurwed- strijd met speciale kleurplaten van de Kinderboekenweek 2001. Onder alle ingeleverde kleurplaten, met vermelding van naam, adres en leef tijd, worden leuke prijsjes verloot. Informatie over de Kinderboekenweek kan online opgezocht worden. Algemene infor matie is te vinden bij www.kinder- boekenweek.nl. Wie naar de websi te van de Bibliotheek Venray surft, www.obvenray.nl vindt daar meer informatie over de plaatselijke acti viteiten. Of vraag meer informatie bij de Jeugdbibliotheek. De openingstijden van de Bibliotheek Venray zijn als volgt: maandag gesloten, dinsdag 11.00- 18.00 uur, woensdag 11.00-18.00 uur, donderdag 11.00-18.00 uur, vrijdag 11.00-21.00 uur en zaterdag 11.00-14.00 uur. DONDERDAG 4 OKTOBER 2001 - NR. 14 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG De allergrootste verandering bij het muziekonderwijs is de wijzi ging van het schooljaar. Liep tot nu toe het schooljaar gelijk met het kalenderjaar, vanaf heden loopt het cursusjaar van 1 sep tember tot en met 31 augustus. Dit heeft vooral in de overgangs fase gevolgen. Voor de leerlingen die zich ingeschreven hebben voor het kalenderjaar 2001 blijft in prin cipe alles hetzelfde en blijven de inschrijvingsvoorwaarden van toe passing zoals geformuleerd in de firospectus 2001. Wanneer de leer ing besluit het huidige schooljaar te verlengen tot 1 september 2002, wordt hij of zij dringend verzocht het inschrijfformulier spoedig in te leveren. De leerling wordt dan in januari automatisch ingeschreven voor de periode 1 januari 2002 tot en met 31 augustus 2002 en bij plaatsing wordt 50% van het volle tarief in rekening gebracht. Voor nieuw in te schrijven leerlin gen geldt ook dat deze zich zo snel mogelijk dienen in te schrijven. Plaatsing geschiedt in principe in januari 2002, voor de periode tot en met augustus 2002, maar kan ook eerder mits er plaats is. Ook hier geldt dat tarieven in evenredigheid worden aangepast. INRICHTING OPLEIDING Behalve een aantal cursussen kent de Muziekschool een gedegen instrumentale/vocale opleiding. Om de instrumentale/vocale opleiding zo soepel mogelijk te laten verlopen is het zeer aan te bevelen eerst een opleiding Instrumentaal Voorbereidend Muziekonderwijs (I.V.M.) te volgen. Deze opleiding is mogelijk voor kinderen van groep 4 en 5 (2-jarige opleiding) en kinderen vanaf groep 6 (1-jarige opleiding) evenals vol- wassenen.De kinderen van groep 3 van de basisschool kunnen van januari tot en met 31 augustus een opstapcursus I.V.M. volgen. Tijdens, de I.V.M.-opleiding wordt veel aandacht besteed aan het ontwikkelen van algemene muzika le vaardigheden als ritmisch en melodisch gevoel, noten lezen en kennis. Tevens kan deze cursus dienen om tot een weloverwogen instru mentkeuze te komen. De docent rapporteert en adviseer regelmatig. Na de I.V.M.-cursus volgt dan een instrumentale/vocale opleiding welke volgens een leer plan in vier fasen is ingedeeld. Belangstellenden zijn van harte welkom om een kijkles bij te wonen in de week van 26 november; infor meer bij de administratie, telefoon: 585320. KORTE CURSUSSEN Bij de Muziekschool is er ook volop gelegenheid tot het volgen van korte cursussen, zoals bijvoor beeld: koorworkshop (4 lessen start maandag 12 november), koristenop leiding, spelen op de Samba, Djembé, Didjeridu, Pianobege leiding, deeltijdcursussen (lx per 2 weken les) voor alle instrumenten, korte cursussen van zes lessen voor alle instrumenten, cursus Pop muziek, Bandcoaching, enz. enz. Wilt u onze prospectus Kunstencentrum Jerusalem cursus jaar 2001/2002 graag ontvangen, telefoon 585320 of kijk op de inter netpagina www.kunstencentrumje- rusalem.nl Voorspeelavond woensdag 10 oktober, vanaf 19.30 uur zullen gitaar-, slagwerk- en pianoleerlin gen een spetterend programma pre senteren, iedereen is van harte wel kom in de aula van het Kunstencentrum Jerusalem en de toegang is gratis. Twee dagen na Wereld Dierendag is het op zaterdag 6 oktober van 11.00 tot 16.00 uur weer open asieldag. Dierenopvang Op de Smakterheide in Smakt houdt dit jaar een inloopdag, zon der veel extra activiteiten. Centraal staan dit jaar de vele duizenden poezen die in de die renasielen verblijven. "Het is nog steeds belangrijk dat mensen hun poezen laten castreren of steriliseren, alleen op deze manier kunnen wij het kattenover schot beperken. Belangrijk is tegen woordig ook dat alle dieren gechipt gaan worden. Voor de zwerfkatten is dit een ideale ontwikkeling", ver telt Coen Goumans van de dieren opvang in Smakt. Er verblijven nu ruim vijftig kat ten op de dierenopvang, die de medewerkers van de dierenopvang graag geplaatst zien worden. Het afgelopen jaar zijn er vele honden herplaatst. "Doordat de honden zo snel een filek vinden bij mensen in het gehele and, hebben wij de mogelijkheid om vele honden op te nemen uit andere dierenasielen. Het afgelopen jaar waren dat 135 honden uit ande re asielen", aldus Goumans. In de seniorenopvang van de die renopvang verblijft momenteel een veertigtal oudere honden uit geheel Nederland. Deze honden mogen blijvend in de seniorenopvang blij ven wonen. Het afgelopen jaar is er een twintigtal oude honden herpla- tst. De bond tot bescherming van honden met haar inspectiedienst heeft een nauwe samenwerking met de seniorenopvang. Zowel inbeslag- genomen honden als particuliere honden kunnen hun oude dag in die renopvang Op de Smakterheide doorbrengen. Er bestaat de moge lijkheid om een oude hond te adop teren om de kosten te onderdrukken. Uit het gehele land hebben zich mensen aangemeld. Regelmatig komen ze hun hond opzoeken. Bezoek ook de website op www.smakterheide.nl. De inloop dag vindt plaats van 11.00 tot 16.00 uur. Bij deze zijn alle kinderen met hun familie, vrienden en bekenden op 3 oktober van 14.00-17.00 uur uitgenodigd om samen met de die ren van Zoo Pare Overloon hun ver jaardagsfeestje te vieren. De werke lijke verjaardag is eigenlijk op donderdag 4 oktober, wereld dieren dag, maar aangezien de meeste kin deren op woensdagmiddag vrij zijn, vonden de dieren het een beter plan om het feestje op woensdagmiddag 3 oktober te houden. Door medewerkers van Zoo Pare Overloon wordt de kinderen alles verteld over het dierenpark. Alle kinderen kunnen zich laten schmin ken als hun eigen lievelingsdier. Een ballonnen-clown deelt ballon nen uit aan alle aanwezige kinderen op de dierenafdeling. Omdat de dieren feest vieren heeft Intratuin Venray ook diverse aan biedingen en acties. Vraag naar het gratis Intratuin-aanbiedingen maga zine. Dit staat boordevol met scher- fie aanbiedingen voor jullie eigen ieve huisdier(en). De resultaten van de Vastenactie 2000 zijn bekend en men kan gerust van een succes spreken. Dit jaar was gekozen voor een speciaal project: 'Onderwijs voor oorlogskinderen uit Soedan in Oeganda'. In Soedan woedt al generaties lang een verschrikkelijke oorlog, ook wel de vergeten oorlog genoemd. Zuid-Soedan, voorname lijk christelijk, tegen Noord-Soedan, voornamelijk Arabisch. De regering zetelt in Khartoum, in het noorden en is volledig Arabisch. De zuide lijke bevolking probeert zich een voudige vrijheden te verwerven. Bombardementen door de regering op zuidelijke doelen zijn nog steeds aan de orde van de dag. Deze oorlog heeft naar schatting al meer dan 1,5 miljoen slachtoffers geëist en meer dan 1,5 miljoen Soedanezen zijn naar Oeganda gevlucht. Eén van de armste landen van de wereld heeft dus al 1,5 mil joen vluchtelingen opgenomen! Onder deze vluchtelingen zijn veel kinderen. Vaak getraumatiseerd door de ellende om hen heen en vaak ook omdat zijn als kind solda ten moesten vermoorden. Het project tracht deze kinderen toch op te vangen door te zorgen voor scholing en opleiding. Pater Jeu Haumann uit Bergen heeft vele jaren in dit gebied gewoond en gewerkt en heeft gewezen op deze situaties. Venray heeft krachtig meegeholpen. Niet alleen door morele steun aan Pater Haumann, maar ook in klinkende munt. Was de opbrengst van de vastenactie in de hele gemeente Venray in 1999 nog ruim 24.000 gulden, dit jaar was de opbrengst meer dan 50.000 gulden! Een prachtige resultaat waarmee het project bijzonder wordt gesteund. Heel prettig was ook het feit dat deze opbrengst niet alleen uit de traditionele kerkcollectes kwam, maar ook en in belangrijke mate is gerealiseerd door particulie ren, scholen en instellingen. Dit betekent dat veel meer inwoners van de gemeente Venray oog hebben voor deze nood en bereid waren daadwerkelijk steun te verlenen. Omdat het van het grootste belang is dat dit project kan worden voortge zet is besloten om ook volgend jaar dit project 'Onderwijs voor oorlogs kinderen in Soedan' te steunen. Oirlo in het teken van popfestival Op zaterdag en zondag 13 en 14 oktober 2001 vindt in OJC Watjang?!? en gemeenschapshuis De Linde te Oirlo het jaarlijkse popfestival Zomaarpop plaats. Ook dit jaar is het weer gelukt om voor deze twee dagen een goed en gevarieerd programma in elkaar te zetten, met voor elk wat wils. Het spits van Zomaarpop 2001 wordt dit jaar afgebeten door de band Day After Day (21:00 uur). De band is in het jaar 2000 opgericht en komt voort uit de vroegere band MyGrain. De muziek die de band produceert kan omschreven worden als een mengsel van grunge rock, hardrock, hardcore en punk rock. De band speelt eigen nummers en heeft de afgelopen tijd erg veel optredens gehad in de regio. De tweede band op de zaterdag avond is No Wisdom (22:30 uur). installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl In het kader van de brandpre ventieweek houdt de Nederlandse Brandwonden Stichting in samen werking met de gemeentelijke brandweer op vrijdag 12 oktober vanaf 19.00 uur een grootse demonstratie op het Schouwburgplein over het ont staan van brandwonden en de hulpregels die elke burger kan toepassen. In de week van 7 t/m 13 oktober gaan weer ruim 55.000 mensen op pad om geld bijeen te brengen voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Dat geld is hard nodig om het belangrijke werk van de Stichting voort te kunnen zetten. De ramp in Volendam heeft iedereen opnieuw duidelijk gemaakt dat brandwonden tot de meest ernstige gevallen behoren die een mens kun nen overkomen. Het genezingspro ces is vaak pijnlijk en langdurig. Daarnaast ontstaan in veel gevallen ontsierende littekens die voor een slachtoffer blijvende gevolgen heb ben, zowel lichamelijk als geeste lijk. Dankzij de inzet en uw steun inde strijd tegen de littekens is er de afgelopen jaren veel vooruitgang geboekt bij het verbeteren van de behandeling van brandwonden slachtoffers. Maar zolang er slacht offers zijn, blijft er geld nodig voor onder andere onderzoek en nazorg. De Stichting doet daarom ook een dringend beroep op de mensen om de strijd tegen de littekens te steu nen en een bijdrage te geven aan de collectant die in de collecteweek van 7 t/m 13 oktober langs de deu ren komt. Uw gift is ook welkom op giro 20.21.22. of banknr. 70.70.70.643 Nederlandse Brandwonden Stichting Beverwijk. De melodieuze punkrockband bestaat uit vier personen en is opge richt in 1997. Opvallend bij deze band is de vrouwelijke zangeres die je niet vaak bij dit soort bands tegenkomt. In 2000 heeft deze band de cd 'Just Testing' uitgebracht. Verder is het erg bijzonder dat de bassist van de band Day after Day ook in deze band speelt, zodat hij een zware avond tegemoet zal gaan. Het abso lute hoogtepunt voor deze band is dat ze onlangs zijn gevraagd om het voorprogramma van De Heideroosjes te gaan verzorgen. Het derde en laatste optreden op het hoofdpodium voor deze dag wordt verzorgd door de band Chantilly Lace (0:00 uur). Deze band is opgericht in 1995 en heeft hierna in diverse grote zalen als Paradiso, Tivoli, Stairway to Heaven etc. aangedaan. Ook speel den ze al in het voorprogramma van o.a. Rowwen Heze en De Heideroosjes. De band speelt zeer strakke Rock 'n' Roll muziek in de stijl van Aivis Presley, Chuck Berry en Jerry Lee Lewis. Chantilly Lace speelde al eerder op Zomaarpop. Als dit optreden van hen net zo'n succes wordt als het vorige, kan de eerste dag van Zomaarpop in ieder geval niet meer stuk. Op de "Soosstage" vinden er gedurende deze avond optredens plaats van DJ B-art (21:00 uur) en DJ Bas Thieske (23:00 uur). ZONDAG 14 OKTOBER De band die op zondag als eerste het podium zal beklimmen, is de band Reflexy (15:00 uur) uit Venray. De band bestaat uit twee rappers die ondersteunt zullen wor den door DJ Goodlife. Deze dj zal later op de dag nog een optreden verzorgen onder in de kelder. Deze band is ontstaan dankzij een optre den op de 'Traay Out' van het Raayland College. Door het succes werd besloten de band voort te zet ten. Onlangs speelde de band op jongerenmanifestatie Take Two in Venray in het voorprogramma van Brainpower. Rond de klok van 16:15 uur is het de beurt aan Facegrind. De in het jaar 2000 opgerichte band uit Sevenum speelt strakke en energie ke hardcore en metal. Kernwoorden hierbij zijn log, stevig en hard. Zomaarpop 2001 wordt vervolgt met een optreden van Once in a blue moon (17:30 uur). Deze band is afkomstig uit Boxmeer en dateert uit 1994. Deze band was al eerder te bewonderen op Zomaarpop. De band speelt Engelstalige, zelfge schreven nummers in verschillende stijlen. Dit laatste komt voort uit de verschillende muzikale interesses van de bandleden. Once in a blue moon deed mee aan diverse talen tenjachten en speelde in de voorpro gramma's van onder andere De Dijk, Rowwen Heze, Van Dik Hout, Vals Licht, en Band Zonder Banaan. Zomaarpop zou Zomaarpop niet zijn als een echte skaband zou ont breken. Dit jaar is het gelukt de band Boter Ska en Eieren (19:15 uur) vast te leggen. De band komt uit Amsterdam en bestaat uit zeven personen. De muziek kan omschre ven worden als strakke ska, met invloeden van rock, funk, reggea en jazz. Ook in Oirlo zullen tijdens dit optreden de voetjes zeker van de vloer gaan! DIVERSE MUZIEKSTIJLEN Na dit optreden is het weer tijd voor heel iets anders. Het is name lijk tijd voor een optreden van Dimension Seven (21:00 uur). De band bestaat ongeveer drie jaar en heeft in die tijd al in de voorpro gramma's van Papa Roach, Machine Head en Soulfly gestaan. In de muziek zijn invloeden te horen van bands als Kom, Soulfly en Machine Head. In 1999 deed deze band mee aan de Grote Prijs van Nederland. De band won in twee categorieën. Een echte tópband dus! De laatste band die het podium van Zomaarpop zal beklimmen is de band Sin (22:45). Deze band is afkomstig uit Tienray en bestaat vanaf 1999. Deze band is een samensmelting van het akoestisch duo Nescio en het eerder op Zomaarpop spelende Given. Deze verschillende invloeden zijn duide lijk in de muziek temg te horen. De muziekstijl is een mengsel van metal en alternative rock, dat wat weg heeft van Radiohead en The Gathering. Zij namen dit jaar deel aan finale van "Nu of Nooit" waar zij een vierde stek behaalden. Op zondag is er ook op dancege- bied van alles te beleven. De dj's die hier achtereenvolgens zullen optreden zijn: DJ Goodlife (17:30 uur), DJ Morlock (19:00 uur), DJ's Yeshead en Dog-E (20:30 uur) en DJ Diemoon die bijgestaan wordt door MC Yoga Flama (22:45 uur). De wel op de poster vermeldde DJ Meus-Q-To moet helaas verstek laten gaan. De muziekstijlen van deze dj's variëren van Breakbeat, Dram 'n Bass, Techno, Trance en Hardcore. De entreeprijzen bedra gen op zaterdag 10 gulden en op zondag 15 gulden. Op zaterdag is de zaal vanaf 20.00 uur geopend en op zondag vanaf 14.00 uur. Diverse horecagelegenheden organiseren op zaterdag 6 okto ber vanaf 21.00 uur voor de twe- de maal 't Roojs Reundje. In diverse cafés zullen wederom optredens zijn van uiteenlopende aard en zal uitgaand Rooj getrakte- rd worden op gratis vervoer met bussen van café naar café. Elke café zal zijn eigen bushalte hebben en van daaraf kan men zich laten ver voeren naar andere uitgaansgele genheden. Dit jaar zullen er onder Vrijdagmiddag heeft de trekking plaatsgevonden van de deelnemers aan de 'Let's play ball, It's kick of time' school wedstrijd in kantoor boekhandel Van den Munckhof BV. Nicole Schoenmakers uit Venray mocht de eerste prijs, een Trust digi tale camera/webcam in ontvangst nemen, terwijl de Nintendo game boy advance als tweede prijs werd uitgereikt aan Lisa van Duynhoven uit Venray. De correcte uitslag was 58 ballen Nicole en Sanne laten trots de gewonnen prijzen zien met sterren. Behalve de prijzen die kantoor boekhandel Van den Munckhof uit reikt, maken alle goede inzendingen kans op de landelijke prijzen (Pentium computer en kleurenprin ter, Sony kleurentelevisie en video recorder, Sony audiosysteem en koptelefoon en een cycle point city bike). meer optredens zijn van Toon, Teun en August, dampende rhythm blues met nummers van onder ande re Stones, CCR, ZZ Top en James Brown (Podium); gitarist/zanger B.J. Baartmans met Sidewalk /Esperience, welke geen onbekende is op de Venrayse podia. BARZANGER Naast eigen werk, setcovers van Iggy Pop, Van Morrisson en Willy de Ville (Evenaar);verrassingsact (Palatijn); Jim Forsythe, rondtrek kende Canadeees met oldtime bo- die en lowdown Hillbilly blues (Klokkenluider); Toedem, een nostalgisch orkest voor al uw fe sten (den Engel). Cats don't Bark, Limburgse coverband met nummers van De Dijk, Vitesse, U2, Doe Maar en de Beatles (Bonte Koe). Een barzanger (Hulsman). Feestpaleis met Marije, een gezelli ge feesttante die het dak eer even af laat gaan met nummers van o.a. Tina Turner, Pointer Sisters en Sugar Lee Hooper. Bovendien neemt ze haar eigen dj Ruud mee (de Koets). Gadjo, een swingende zigeuner jazzband met een knipoog naar de hot club de France en latin music. Jazzstandaards zoals Misty, Autumn Leaves en the girl van Ipanema (Artiest). PRIJS Onder het publiek dat alle cafés bezoekt wordt een prijs verloot. Iedereen met een volle stempelkaart (verkrijgbaar in de bus en cafés) dingt mee naar een unieke prijs die u aangeboden wordt door de organi serende horecagelegenheden (een weekendje voor twee personen ter waarde van ƒ500,-). Aanvang van 't reundje is 21.00 uur en de bussen zullen ongeveer elk half uur stoppen voor de cafés en rijden van 21.30-01.30 uur. Het Roojs Reundje wordt u aan geboden door de volgende Venrayse horecagelegenheden: 't Podium, de Koets, in den Engel, de Klokkenluider, De Evenaar, De Bonte Koe, de Palatijn, café Hulsman en de Artiest.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15