A nu 1000 gulden gratis voor later Samen sterk voor succes A&A Iraanse schrijver te gast bij literair café Nieuwe expositie in Galerie Rooyart Concertreis koor Ysselsteyn René Froger in Schouwburg GROEP Auto gestolen eh maas donderdag 27 septeber 2001 - Pagina 3 Krachten worden gebundeld. Samen met een deskundige partner bepaalt u de strategie. Wij kennén het spel, de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSERVICE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG 51, POSTBUS 60, 5800 AB VENRAY, TEL.: (0478) 5825 56, FAX: (0478) 51 15 66 OVERIGE KANTOREN- HEERLEN - HORST - MAASTRICHT PANNINGEN - ROERMOND - SITTARD VALKENBURG - VENLO - WEERT www.aagroep.nl HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse HuisArtsenPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ziekenvervoer Tel. 077-3575757 ongevallen Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877 Uitsluitend voor spoedgevallen kunt u buiten deze openingstijden bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstloket tandartsen weekenddienst venray-ysselsteyn Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar H. HAMMINGA, tel. 541493 weekenddienst dierenartsen dierenartsenpraktuk venray Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuurê, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en ÏL GOEDEGE BUURÊ dierenartsenpraktuk oostrum w. loonen Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077- 3522#88 weekenddienst verloskundigen voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrij dag 19.30tot maandag 07.30 uur bereikbaar op nr. 06- 22922151 Henny v. Eerten weekdïbnst verloskundigen De weekdienst van de verloskundi ge praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tea vrijdag 19.30 uur waargenóthen door: Lonneke Span en ïtamy v. Eerten tel 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.06 uur, tel. 06- 22722996 informatiecentrum gees telijke gezondheidszorg Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT ALGEMENE HULP DIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicapteitplatform vrijwillige terminale zorg 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00.-12.00 uur Venray tel. 0478-565155 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray' Postbus 1 - 5800 AA Venray Tril 0478-582727 Fax 0478-510916- e-mail. Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof HenkWillemssén Bezorging Donderdagrmddag/évond Bezorgklachten Op bovenstaand seb Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag IB.OÖ- uur Aanleveren kögtfji Sport- en verenigirigsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. De Rabobank introduceert de nieuwe Nu Later polis. Als u deze voor 31 december 2001 afsluit krijgt u van ons 1000 gulden gratis. En dat is leuk voor nu, maar vooral voor later. U profiteert met Nu Later van een jaarlijks terugkerend belastingvoordeel. Zo kunt u met een relatief klein bedrag een behoorlijk kapitaal bij elkaar sparen. En daar kunt u later leuke dingen rhee doen. Bent u nog geen lid van de Rabobank en wilt u toch gebruik maken van dit actieaanbod, dan kunt u gratis lid worden. Ga dus nu naar uw Rabobank om uw 1000 gulden voor later veilig te stellen. Rabobank Luisteren naar Kader Abdolah is een belevenis In Galerie Rooyart in Venray is tot en met 4 november een nieuwe expositie, 'Sculptural Ceramics from Wroclaw', te zien. De deel nemende kunstenaars zijn docen ten/ professor aan de kunstacade mie van Wroclaw in Polen. Irena Lipska-Zworska ziet in het keramische proces een weerspiege ling van de oerkrachten die eens de aarde gecreëerd hebben. Voor haar abstract porseleinen sculpturen laat ze zich inspireren door de natuur. De essentie daarvan probeert zij in haar werk tot uitdrukking te bren gen. Ze ziet elke creatieve handeling als een experiment om emoties en energie te uiten. Grazyna Plocica (1952) maakt pot- en vaassculpturen. Ze ziet de pot en de vaas als oervorm, de baar moeder van de keramiek en getuige nis van de stamboom van de kera miek. Grazyna ziet de keramische kunstdiscipline in haar uiterste Con sequentie als instrument van de ziel, als werktuig van zelfervaring en zelfrealisatie. Krzistof Rozpondek (1961) expo seert gestileerde abstracte vormen die lijken op spoelen, soms met touw ontwikkeld. Geïnspireerd door de natuur en haar logica, treedt Krisztof in dialoog met de klei en met respect voor het materiaal maakt hij zijn vormen. Het uiteinde lijke bakproces gebeurt in een open vuur met hout en cokes en is als happening even belangrijk als het eindresultaat. Galerie Rooyart is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel: 0478-568082. Het gemengd zangkoor Vivace uit Ysselsteyn zal het komend weekend van vrijdag 28 tot en met zondag 30 september een concer treis maken naar Trier (Duitsland). Er is en programma ingestudeerd voor zowel een optreden op een 'platz-concert' en om muzikaal enkele missen op te luisteren. Het koor heeft een dergelijke reis nog maar zelden ondernomen en het is daarom ook verheugend, dat vrijwel alle zangers en zangeressen mee, gaan naar Trier. Op vrijdag 28 september zal de reis in de vroege morgen aanvangen en aangekomen in Trier wordt na de middagmaaltijd onder begeleiding van een stadsgids een stadswande ling door de cultuurstad Trier gemaakt. Na het diner zal het gezel schap een wijnkelder bezoeken voor een Weinprobe (het is per slot van rekening toch de tijd van de wijn feesten). Zaterdag 29 september is er om 11.00 uur een platz-concert voor de Porte Nigra, waarna eenie der op eigen gelegenheid de stad kan verkennen om dan om 18.00 uur aan te treden om de H. Mis te verzorgen in de St. Antoniuskerk. Na het diner wordt de avond geza menlijk bij live-muziek doorge bracht. Zondag 30 september zal om 10.00 uur nog de H. Mis muzikaal worden verzorgd in de grote Dom van Trier, waar met name de vier stemmige Messe brève, van Charles Gounod, ten gehore wordt gebracht, waarna het gezelschap de thuisreis weer zal aanvaarden. Hopelijk met een voldaan gevoel zullen de zan gers en zangeressen met hun reisge noten omstreeks 21.00 uur weer in Ysselsteyn terugkeren. Kijk op www.rabobank.nl of bel 0800-262 62 62 Rendementen behaald In het verleden bieden geen garantie voor de toekomst Het Literair Café Venray-regio opent de schrijversavonden van het jubileumseizoen 2001-2002 met niemand minder dan de Iraanse vluchteling Kader Abdolah. Hij zal ongetwijfeld stil staan bij de recente gebeurtenis sen in Amerika en de spanningen in het verre oosten. Deze zeer bij zondere schrijver is te horen en te zien op donderdag 4 oktober in café De Evenaar aan de Merseloseweg te Venray. Aanvang 20.00 uur. De in 1954 geboren schrijver moest in 1985 zijn geboorteland en familie verlaten omdat hij zich ver zette tegen het regime van ayatollah Khomeini. Drie jaar later vond hij onderdak in Nederland, waar hij zich snel de voor hem vreemde taal, het Nederlands, eigen maakte. Kader Abdolah heeft inmiddels enkele belangrijke publicaties ach ter zijn naam staan terwijl zijn werk een aantal keren werd bekroond en in de Nederlandse pers over het algemeen gunstig wordt ontvangen. Het lezen van zijn boeken is een verademing. Het luisteren naar de schrijver is een belevenis. Hij schrijft zoals hij spreekt: met nadruk. Opvallend is ook zijn gedre venheid en zijn onverzettelijke wil om het beste te maken van de situa tie waarin hij onvrijwillig is beland: de positie van een schrijver in bal lingschap. Zijn woordgebruik is inventief en bloemrijk, en als het om de Nederlandse literatuur en de positie van allochtone schrijvers in Nederland gaat, heeft hij duidelijke meningen. Niet iedereen was blij met zijn openhartige verhalen en daarom werd Abdolah diverse keren lastig gevallen, hoogstwaarschijn lijk door sympathisanten van het regime in Iran. ZOMERGAST Zijn eerste verhalenbundel De Adelaars verscheen in 1993. Twee jaar later publiceerde hij de verha lenbundel De meisjes en de partiza nen en in 1997 zag de roman De reis van de lege flessen het licht. Vorig jaar verscheen van zijn hand de roman Spijkerschrift. Voor deze laatste roman ontving hij de Evita du Perron-prijs, een onder scheiding die bedoeld is voor men sen of instellingen die zich verdien stelijk maken voor 'de bevordering van wederzijds begrip en goede ver standhouding tussen de in Nederland woonachtige bevolkings groepen' Hij was een van de eerste gasten in het door Adriaan van Dis gepresenteerde VPRO televisiepro gramma Zomergasten. RELIGEUZE FAMILIE Kader Abdolah groeide op in een religieuze familie. Zijn betovergro- tvader -die premier van Perzië was- werd door de mannen van de sjah vermoord. De vader van Kader was tapijtknoper in de uiterst religieuze stad Arak. Hij was doofstom waardoor Kader als jongetje de vaderrol kreeg opgelegd. Hij zorgde voor zijn vier zussen en een broertje. Zijn oom, die bij hen woonde, leerde hem de Perzische klassiekers kennen. In 1972 ging Kader Abdolah natuur kunde studeren in Teheran en hij rolde al snel in het linkse studenten- verzet tegen het dictatoriale regime van de sjah. Deze groep is groten deels uitgemoord, eerst door de vol gelingen van de sjah en later door die van Khomeini. Kader Abdolah schreef illegaal twee boeken. In 1985 werd de situatie voor de schrij ver te gevaarlijk en vluchtte Abdolah uit Iran. Zijn broer is ver moord en een van de zussen beland de in de gevangenis. VERRIJKING Er zijn schrijvers die niet in een andere dan hun eigen taal kunnen schrijven. Die, als ze in een ander Schrijver Kader Abdolah is don derdag 4 oktober te gast bij het Literair Café Venray-regio land wonen, met een dubbel verlies geconfronteerd worden: het verlies van hun land en van hun uitdruk kingsmogelijkheden. Maar er zijn ook auteurs die het al dan niet gedwongen leven in een andere cul tuur als waardevol ervaren. Die het schrijven in een nieuwe taal niet als handicap, maar als verrijking beschouwen, en die op hun beurt iets aan die nieuwe taal toevoegen. De schrijversavond met Abdolah wordt muzikaal opgeluisterd door het duo Attitude. Dat duo wordt gevormd door Peter van de Water (Meerlo) en Annemiek Vullings (Panningen). Beiden zijn de afge lopen jaren actief geweest in ver schillende bandjes. Verleden jaar besloten de twee om het duo Attitude te vormen. Met hun brede muzikale bagage brengen ze op een vakkundige wijze naast covers ook eigen werk. Duo Attitude luistert de schrijversavond in De Evenaar met Kader Abdolah muzikaal op. De entree bedraagt slechts vijftien gul den. Donateurs krijgen zoals gewoonlijk reductie •houwburg Venray presente- omende week drie voorstellin- Laag bij de gronds van Stfqueline Kerkhofs, René :;3oger Online Tour 2001 en |myackers, Kamps en Kamps. ïRdiumbeest Jacqueline Kerkhof iet bang de hele zaal te betrek- bij haar voorstelling Laag bij de nds. En hoe laag kan ze gaan? _ei wijl het publiek nog naar adem ,huii Met Kerkhof alweer een ander ïüanf ionage neer. Brutaal en schaam- Hv; - os, improviserend met woorden, vnv ;iek en karakters. fn"m azendsnel verandert zij van sari |ueline Kerkhof in de zweverige stpici rapeute, om daarna net zo mak- vki? jk bouwvakker Henry neer te ai2ï en. De personages hebben het PJC lelijk naar hun zin op het toneel, we i veelzijdige Jacqueline Kerkhof 100 jt enkele schitterende liedjes, Ias' el absurde al gevoelige. iqueline Kerkhof (1966) stu- ]e in 1990 af aan de toneelaca- iein Maastricht. Zij gaf vervol- lessen aan de toneelacademie idhoven en regisseerde ama- en professionals, waarbij haar :eur steeds uitging naar het zelf ijven en componeren van voor- "igen. In 1998 won Jacqueline iof de publieksprijs en de per- ilijkheidsprijs van Camaretten. worstel ling in de Schouwburg ray is zien op vrijdag 5 okto- vanaf 21.00 uur. RENÉ FROGER t René Froger Online Tour 2001 iapp t overal in het land volle zalen E bei teat volledig in het teken van de liliteit en interactiviteit. Zo kun- mensen vooraf en in de pauze ■berichten versturen naar de 'ine Froger Tourbus en de kleedka- De berichten verschijnen ver ens via een computerscherm in how. Ook wordt een persiflage iven op bekende tv-programma- Is De Bus en Big Brother en It er gewerkt met een aantal :ams zowel backstage als in de Kortom, een geheel nieuwe en originele show waarin de popu- izanger naast zijn bekende hits een aantal covers laat horen die ans zelf hebben kunnen selecte- via de René Froger website fW.renefroger.nl). Door de inter- emet het publiek kan de show er avond geheel anders uit zien! Ie Online Tour 2001, die tot november loopt, geeft René [erop donderdag 7, vrijdag 8 en Rooyacker, Kamps Kamps, vrijdag 28 september in de Schouwburg in Venray. Foto: Charlotte Dumas. zondag 10 december drie speciale concerten in de Rotterdamse Ahoy. De driedaagse concerttour zal de uitnodigende titel The show of the year 2001 gaan dragen. Meer dan veertig hits en tien plati na albums heeft René Froger inmiddels achter zijn naam staan. Met twintig uitverkochte Ahoy-con- certen en als enige Nederlandse artiest driemaal een uitverkochte Kuip, heeft de zanger nog altijd een ongeëvenaarde erelijst. René was de grondlegger voor de huidige popu lariteit van menig nationaal artiest. René Froger in Concert is in de Nederlandse theaters uitgeroeid tot een instituut dat al tien jaar lang uit verkochte zalen trekt. Froger treedt op maandag 1 okto ber op in de Schouwburg Venray. Aanvang: 20.00 uur ROOYACKER, KAMPS KAMPS 2 Na Rooyacker, Kamps Kamps is er nu Rooyacker, Kamps Kamps 2. Wisten Rooyacker, Kamps Kamps in hun eerste vo rstelling nog enigszins waar ze mee bezig waren, nu zijn ze het spoor totaal bijster. Waar gelachen moet worden barst het publiek in huilen uit. Bij een mooi verstild moment wordt de polonaise ingezet. Escalatietheater is misschien nog de meest geschikte term om te omschrijven wat de drie jongens op het podium doen. In Rooyacker, Kamps Kamps 2 ontsporen ze vanaf de eerste minuut, er is geen houden meer aan. De eerste voor stelling van Rooyacker, Kamps Kamps werd door de pers zeer goed ontvangen. De voorstelling is te zien op vrijdag 28 september.(21.00 uur) Twee onbekende mannen hebben maandagmiddag een auto gestolen bij een bedrijf aan het Keizersveld. Ze kwamen rond 16.00 uur naar de showroom om een geheel nieuwe landcruiser te bekijken. In een onbe waakt ogenblik is het hen gelukt om de sleutel te bemachtigen om later op de middag, rond 17.00 uur, de auto te ontvreemden. S anidröme Exc bij Samdrome Badkamermeubel no cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, perqamon of beuken. Voot de droomprijs van ƒ3.698- (0.681,-) (excl. kraan en handdoekhouder) Keijsers-Manders SanidrÖme keizersveld 40, Venray Tel.: (0478) 55 06 70 www.sanidrome.nl r°°msarntaU *°ot

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3