cUevtoten mé Dieren vieren fees Doe effe normaal n KBO Ysselsteyn/ Vredepeel 40 jaar Van Hout en Janssen in een ruimer jasje Foster Parents Informatie over bevallen |r i „r: «sr Vrijwilligers- centrale Werkweekend Peelwerkers Lezing over burn out UW Omroep Venray Derde editie Ysselfesteyi PEEL EN MAAS donderdag 27 september 2001 - Pagina EE Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 55Ó740; kapelaan I. Crasbom, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via zieken huis, tel. '522222. Opgeven mïsin- tenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.15 H. Mis voor Marietje Swinkel-Verbeek; ouders Johan en Mien Rongen-v. Cuijck en zoon Wim; Gerrit Hermsen; uit dankbaarheid en om Gods rijkste zegen b.g.v. een 40-jarig huwelijk; Jos v. Kol (coll.); overl. ouders Arts-Verkoeijen en overl. fam.; jrd. Gerrit Arts; ouders Seuren-Linssen en overl. fam.; Dora Theeuwen- Welbers; jrd. Louis Verstraelen. Zondag: 26e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Piet Janssen-Oudenhoven; 11.00 Gezinsmis; uit dankbaarheid en om Gods rijkste zegen b.g.v. de 90e verj. Van dhr. J. Goumans; Francien Collaert-v.d. Heuvel (coll.); Maandag: 8.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis voor overl. fam. Thijssen- Hendrix; Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis voor Gerarda Broers; ouders Hebben-v. Osch en zoon Sjef; Til Janssen-Pelzer en overl. fam.; Woensdag: 8.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis voor Johan Schwachöfer en overl. fam.; Ben Schim v.d. Loeff; Donderdag: 8.40 Rozenhoedje; 9.Ó0 H. Mis voor mw. Dien v. Dordrecht en pater Basilides v.d. Berg; Vrijdag: 8.40 Rozenhoedje; 9.00 H. Mis voor de vrede in de wereld. Dienbeurten: za 19.15: Koen, Sharona, Niek, Leroy en Daan; zo 9.30 Jacqueline, Marjoleine en Rob; zo 11.00 Robert, Falco, Dennis, Tim en Lilian; Lectoren: za. 19.15: J. Truijen; zo 9.30 W. Bistervels; zo 11.00 Gezinsviering. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog Lect.: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Fas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. de Graaf Woutering, Leunseweg 5, tel. 580202; kapelaan W. van Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kinderwoorddienst m.m.v. Chrisko; Jan Derks (coll.) Zondag: 8.30 voor de parochie Venray-zuid; 10.30 Volkszang; Helm Verhalle en overl. fam.; Cor Smits (coll.); 12.00 doop Bram v. Wijk, Aronskelk 27. Maandag: 18.30 t.e.v. O.L, Vrouw; Dinsdag: 18.30 voor alle overlede nen in de parochie; Woensdag: 18.30 voor alle zieken van de parochie; Donderdag: 18.30 voor Opa v.d. Heuvel (namens kinderen en klein kinderen); Mia Peeters-in 't Hulst (coll.); Vrijdag: 18.30 fam. Peters-Arts; Martien Millen (coll.); ouders Pouwels-Peeters en overl. fam.; Voorafgaande aan de eucharistie viering zal er elke vrijdag om 17.30 aanbidding zijn in de kerk. In aan sluiting hierop rozenkransgebed. In de maand.oktober zal elke maan dag t/m vrijdag om 18.10 de rozen krans gebeden worden. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.MIs (Harmony); jrd. overl. ouders Tijssen-Peeters; 11.30 doop Bram Schols; 12.00 doop Juul Loonen; Dinsdag: 9.00 H.Mis fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam.; Donderdag: 9.00 Aleida Claessens- Theeuws en Albert Claessens; fam. Vennekens-Verschuren en wederz. fam.; Misdienaars: Kees Gommans en Tom Kamphuis. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (kin derkoor); overl. fam. Joosten, Martens-Hoeymakers; Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); Jan Versieyen en Aloisius Kurvers namens heren koor; Woensdag: 9.00 H. Mis voor overl. parochianen; Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H.Hart van Jesus en voor priesterroepin gen; uit dankbaarheid en tot bijzon dere intentie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; Johanna Baltussen-Jacobs en Willem Baltussen; overl. ouders Strijbosch-Kemmelings. Misdienaars: Laura en Karin. Kapelaan Van Dijck is bereikbaar onder tel. 581575. Parochie Leunen Opgave misintenties donderdag 9.30-11.30 pastorie, tel. 581575. Contactpersoon parochie: A. Reintjes-Jenniskens, Bershof 18, tel. 582221. 26e Zondag door het jaar. Zaterdag: 18.00 H.Mis voor Martien Jilesen; Martinus Vennekens en Jacoba Vennekens-v Rens; Jan Janssen (4); Teng Nooyen en overl fam. Zondag: 10.30 H.Mis voor: Piet Timmermans Agnes Timmermans- Koenen dochter Jose en Mathieu Vervuurt zoon Sjaak en dochter ledje; Mientje Croymans en overl fam; Louis Weys Johanna Weys Wijnen en Piet Weys. Woensdag: 18.00 H.Mis voor: Uit dankbaarheid bij het 40 jarig Huwelijk van Toon Jenniskens en Truus Jenniskens-v Dijck. Misdienaars: za 18.00. Jobien, Patrick, Cane en Lisanne; zo 10.30 Geert, Glenn, Auke, Inge en Janne; wo 18.00 Lucie en Melanie. Lectoren: za 19.00: Peter Loenen; zo Jeanny Jenniskens. Rectoraat Heide Opgave misintenties bij B. Meijboom, Heidseweg 48, tel. 581703. Contactpersoon parochie: L. Pouwels, Heidseschoolweg 1, tel. 582421 Zondag: 26e Zondag door het jaar. 9.15 Hoogmis voor: overl ouders Spee-Arts en overl fam. Misdienaars: Martin, - Evelien, Jessie, Willeke en Geert. Lector: Coby Pouwels. Rectoraat Veulen Opgave misintenties: G. Claesens, tel. 583112. Contactpersoon paro chie: M. Geurts-Slangen, Lorbaan 9, tel. 588215. Diaken v. Gassel, tel. 077-4671961. 26e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.30 Hgm. (Kinderwoorddienst) voor: Harrie Mulders (vw de buurt); overl fam v. Soest-Cox; uit dankbaarheid en overl fam Nabuurs-v Dijck; 2e 6wd Harrie v MeyelfFrans v Staveren en dochter Nelly. Vrijdag: 8.30 u. Ie vrijdag Woorddienst t.e.v H.Hart t.b.i. Misdienaars: za: Danny, Linda, Stefan en Daan Lector: za M.Geurts. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 jrd. Gerrit v. Hugten en Trautje v. Hugten-v. Gulpen; jrd. Ouders Theunissen- Gerrits; Anna Linders-Donders en echtgen. Gerrit Linders; jrd. Frans Bouwmeister; voor de zieken; jrd. Ties Peetrers; jrd. Toon Janssen; jrd. Tren Poels; voor een zieke. Zondag: 9.15 voor alle intenties van de parochie; Dinsdag: 19.00 Feus Keijsers; jrd. Wim Janssen; Woensdag: 14.00 H.Mis uit dank baarheid bij het 40-jarig bestaan van de KBO Ysselsteyn/Vredepeel; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marian en Sandra; zo 9.15 Anneke en Maartje; di 19.00 Joris en Frank; vrij 14.00 Bart en Ruud; Parochie Merselo Zondag: 10.45 overl. fam Eijssen- Voncken; Peter Gerardus Michels en Petronella Poels; Sibertus Muijsers en Maria Michels; Woensdag: 19.00 tot intentie van O.L.V.; Piet Janssen; Theodorus Arts, Antoon v. Doren, Anna v.d. Ven. Misdienaars: Frank Hendriks en Coen v. Tilburg. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Gezongen eucha ristieviering voor Arnold Reijnders; dhr. Verhaak; overl. fam. v. Kempen-Lochtens; mw. Stein- Wolters. Lectr.: Riek v. Kempen. Woensdag: In de St. Jozef genade kapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 Eucharistieviering voor ouders Bastiaans-Deenen; Mie Bongaerts- Kersten; Piet Poels; Harrie Janssen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. De Prot. Kerkengemeenschap komt zondag 30 september om 10.00 uur samen in Het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray. Tijdens deze dienst zal voorgaan Ds. L. Boot. Deze week is het Vredesweek, een door vele kerken in Nederland breed gedragen initiatief van het IKV en Pax-Christi. Het thema voor dit jaar is: Godsdienst, geweldig of gewelddadig. Dit thema is al eerder dit jaar voorbereid en niemand had kunnen vermoeden hoe actueel dit vandaag zou worden. In het kader hiervan houdt de Protestantse Kerkengemeenschap op zondag 30 september Vredeszondag. In de dienst van die ochtend zal dit thema nadrukkelijk aan de orde komen. Voordat de kinderen naar de kinder- nevendienst gaan, zal er voor jong en oud een verhaal verteld worden over 'bang zijn en oude dromen dro men'. Er is kinderopvang en er is kindernevendienst. Vanuit de ambtsgroep Jeugd van de Protestantse Kerkengemeenschap wordt vrijdag 28 september Jongleren weer opgestart. Middelbare scholieren tot en met 16 jaar worden hier een keer in de twee weken getrakteerd op een speelse mix van elementen uit de catechese van vroeger en uit de sfeer van hedendaagse jongerenclubs. Voor jongeren die houden van plezier en goede ontmoeting, en tegelijk het lef hebben in een veilige sfeer dieper door te denken over geloven, bijbel ?n kerk is dit de juiste groep. De avonden beginnen om 19.30 uur en zijn ongeveer om 21.00 uur afge lopen. De locatie dit jaar is de kel der van de familie Kruithof, Ridderspoor 12 in Venray. Nieuwelingen zijn van harte wel kom. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: hoe ware Cliristenen de Goddelijke leer sieren. Deze zal gehouden worden in de Koningkrijkszaal, Henri Dunantstraat 11 in Venray. A.s zon dag. Geen collecte; gratis toegang. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Zondag: diensten om 10.00 en 14.30 uur. Evangelist is J. Bals. 's morgens is er kindercrèche. Bijbelgemeente Venray De Bijbelgemeente Venray houdt iedere zondag diensten in gebouw 'de Kemphaan, Kennedyplein l in Venray. Er wordt gezongen uit de bundel 'Opwekking' met gebruik van overheadsheets. Iedere zondag is er zondagschool voor twee leef tijdgroepen en crèche. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot koffiedrinken. Naast de wekelijkse erediensten worden regelmatig bij zondere diensten georganiseerd. In deze krant wordt u daarover geïn formeerd. De vaste predikant van de Bijbelgemeente is R. Lammers. Telefoon: 0478 - 586001 of 06 - 12637400. Secretariaat: Dhr. R. Korver tel. 077 - 4641936. De dien sten van de Bijbelgemeente zijn echte gezinsdiensten waar bijna iedere week een kwartier gedurende de dienst aandacht wordt geschon ken aan de kinderen. Iedere eerste zondag van de maand wordt het avondmaal gevierd. Door de weeks zijn er diverse gespreksgroepen rondom de Bijbel. X Gezinsviering x Er wordt dit jaar later gestart met de eerste gezinsviering,: ook een nieuwe start van bet kinder roof met een nieuwe dirigent. Het thema van de viering is: Samen naar een nieuw begin. Zondag 30 september om 11.00 in de,Gróte Kerk/ órriVOeor: Op dinsdag 3 oktober zal de info- stand van Foster Parents Plan van 11.00-13.00 uur in de bibliotheek Venray te bereiken zijn voor onder andere het inleveren van een pakje of brief, informatie over het werk van FPP, adopteren van een FP- kind. Vrijwilligster Diny van Haperen zal u gaarne van dienst zijn. Voor inlichtingen of vragen kunt u terecht bij: Mariet Bontenbal, tel. 077-3662438. Voor (aanstaande) moeders en hun partners houdt het Maasziekenhuis, Stichting Thuis zorg Brabant Noord-Oost en het Groene Kruis Noord-Limburg een informatieavond over bevallen. Deze avond vindt plaats op dins dag 9 oktober van 19.45 tot 22.00 uur in het personeelsrestaurant van het Maasziekenhuis in Boxmeer. Deze informatieavond vindt drie maal per jaar plaats. (Aanstaande) moeders en hun partners krijgen informatie over bevallen in het Maasziekenhuis, de thuisbevalling en kraamzorg thuis. Het is mogelijk vragen te stellen aan de gynaecoloog, de verloskun dige, de kraamverpleegkundige en de kraamverzorgende die deze avond aanwezig zijn. De .toegang is gratis. Belangstellenden kunnen zich tele fonisch aanmelden bij het Maasziekenhuis, dagelijks van 11.00 tot 12.00 uur via telefoon nummer 0485-567203. ar*-** In 1961 besloten een groepje ouderen die tweemaal per week gin gen kaarten in het gemeenschaps huis om een bejaardenvereniging op te richten in Ysselsteyn. In het begin bestonden de activiteiten uit 3 K's: kaarten, kienen en keuvelen. Het bestuur was in de loop der jaren zeer actief om het leven van de ouder wordende mensen zo aangenaam mogelijk te laten verlopen. In 1981 werden een volksdansgroep en bejaardenkoor opgericht. In 1982 volgde de oprichting van een biljartclub voor ouderen. Koersballen en jeu de boules ging men beoefenen. Nu in 2001 kan men stellen dat wekelijks ongeveer 170 ouderen meedoen aan een of andere acti viteit. In 1996 traden de ouderen van Vredepeel bijna allemaal toe als lid van de vereniging en werd het voortaal dus Ysselsteyn/Vredepeel. Ook de zorg voor de zwaksten onder hen kreeg ruime aandacht. Voor degenen, die niet meer zo goed met voornoemde activiteiten konden meedoen, werd een samen- doen-dag opgezet. Verder heeft men een Centraal Informatie Punt (CIP),w aar ouderen met vragen en problemen terecht kunnen. Terugkijkend reden om aan het 40-jarig bestaan een feestelijk tintje te geven. Ter gelegenheid hiervan wordt een jubileumboekje uitgegeven, dat huis aan huis in Ysselsteyn en Vredepeel bezorgd zal worden. De viering vindt plaats op vrijdag 5 oktober met om 14.00 uur een Eucharistieviering in de kerk in Ysselsteyn, 15.00 uur koffie en vlaai voor leden en genodigden in De Smelehof, 15.30 uur een lezing door wethouder J. Driessen over het ouderenbeleid in de gemeente, 16.00 uur een lezing door mw. Ans Gommans, consulente KBO- Limburg over het KBO-werk, doel en werkwijze hiervan; 17.00 uur diner voor leden en genodigden in Zaal Roelanzia. Het feestprogram ma wordt daarna weer in De Smelehof voortgezet met van 18.45- 20.00 uur een receptie; van 20.00- 33.00 uur toneelgroep 60+ uit Horst en van 22.0-22.30 uur Smelebrothers. Liessel heeft er weer een blikvan ger bij. Recht tegenover de molen is het straatbeeld ingrijpend veran derd. Van Hout en Janssen complete woninginrichting is via een ingrij pende verbouwing en renovatie aan gepast aan de eisen van de moderne tijd en tegelijkertijd is het winkelop pervlak met ruim tweehonderd meter uitgebreid. De strakke voor gevel van het bedrijf is veranderd ineen grote en diepe rondvormige etalage. Aan de andere zijde van dat frisse front staan rustiek eiken meu belen, degelijke bankstellen, slaap kamers en eethoeken. Stoffering behoort ook tot het brede assorti ment van het vertrouwde familiebe drijf met het nieuwe jasje. Het is dan ook niet voor niets dat in het splinternieuwe bedrijfslogo een stopbord en een molen verwerkt zijn. "De boodschap luidt: stop even bij de molen als je iets op het gebied van woninginrichting zoek", vertelt Antoon van Hout, die vanaf april 1984 samen met Broer Janssen het familiebedrijf runt dat Piet van Hout en Tina van Hout-Janssen in 1945 stichtten. Piet was een volleerd meubelmaker en zijn vrouw naaide Voor wijkcentrum 't Stekske wordt een beheerder gezocht. Hij/zij dient zelfstandig en flexibel te kun nen werken en zorgdragen voor een goede sfeer met de gebruikers van het gebouw. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. Onder het motto Peelwerk is Veel werk verzorgt Werkgroep Behoud de Peel een werkweekend. In het weekend van zaterdag 6 en zondag 7 oktober vinden natuurlief hebbers uit heel het land onderdak in de blokhut van Jong Nederland in Liessel. Deze dient als basiskamp voor enkele expedities naar de gro- tste ongebaande wildernis van het zuiden in om in deze uitgestrekte woeste vlakte - domein van ganzen en kraanvogels - een aantal nauwe lijks bereikbare berkenbosjes om te zagen en vogels te kijken. Mensen die deze uitdaging aandurven kun nen zich nog steeds telefonisch aan melden (tel 0493-319610 of 0492- 515683). Het is ook mogelijk alleen de zaterdag of de zondag te komen. Ze beginnen zaterdag 6 oktober om 9.00 uur. gordijnen nauwgezet op maat. Wat betreft woninginrichting is de firma Van Hout en Janssen een van de oudste bedrijven uit de regio. De firma timmert nog steeds graag aan de weg en bedient daarbij een nog steeds groeiend klantenbe stand in een straal van ongeveer vijftig kilometer van het bedrijf. Na de bouw van een apart magazijn op industrieterrein De Willilge Laagt, enkele jaren geleden, is nu de win kelruimte aangepakt. "Wij hebben de gelegenheid aangegrepen om ook de rest van het bedrijf te renoveren", aldus Broer Janssen. "Bots Aannemersbedrijf en de betrokken onderaannemers hebben prima werk verricht. Zij presenteren dan ook met trots de fraaie en overzichtelijk ingedeelde winkel met een totaal oppervlak van duizend meter. Van Hout en Janssen zijn welis waar de aanspreekpunten van het bedrijf, maar daarnaast is er een team van tien mensen in vaste dienst. Van tapijtlegger tot perma nente serviceman. Het vele naai werk voor de gordijnenafdeling wordt apart uitbesteed. 'We beschikken over een breed assorti ment in alles op het gebied van woninginrichting. Zo hebben we bijvoorbeeld 150 bankstellen op voorraad. De klanten hebben dus wel degelijk iets te kiezen. Door onze grote voorraad kunnen we ook snel leveren. Daarnaast heeft een goede service bij ons altijd hoog in het vaandel gestaan", vertelt Van Hout. "Zo brengen wij bijvoorbeeld als een van de weinigen in onze branche nooit voorrij kosten in reke ning". Op zondag 30 september houdt het bedrijf van 10.00 tot 17.00 uur open dag. Iedere belangstellende is dan welkom om de renovatie en uit breiding met eigen ogen te bewon deren. Bij, deze feestelijke gelegen heid horen tevens stuntaanbiedingen die bezoekers versteld zullen doen staan. Hollen, hollen, hollen, afspraken, tijdsdrukte, stress op het werk en in de vrije tijd? Vermoeiende conflic ten? Moe, maar niet kunnen slapen? Innerlijke rust en tegelijk het gevoel van energetische leegte? Een druk programma en toch ae zin van het leven niet kunnen zien? Waar zijn we eigenlijk mee bezig? Deze lezing geeft informatie over het energetisch verschijnsel burn out en laat wegen tot herbronning (wegen om nieuwe kracht te putten) zien. Deze lezing wordt uitgevoerd bij de Volksuniversiteit Venray op don derdagavond 4 oktober. Tel. 0478- 580185. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Q óude fafo Grote volks- en oranjefeest^ Venray b.g.v. het zilveren r ringsjubileum van H. M. Konii Wilhelmina op zaterdag 15 en? dag 16 september 1923. Op zate; half twee werd het feest geop met kanongebulder en het uitstc van onze nationale driekleur,! twee uur grote kleurrijke Icindei tocht met bloemencorso. Da» kindercantate op de beide ma pleinen, mede opgeluisterd j plaatselijke muziekgezelschap; 's Avonds fakkeloptocht dooi straten van Venray. Zondagmii schitterende feestoptocht met pi wagen en historische groepen, de firma Baars sigarenfabriek, gen aan de Draalstraat Julianasingel) nam deel aa„ optocht. We zien op deze foto mammoetsigaar boven op bedrijfswagen (toen nog met rubber banden) van genoei firma. De wagen werd geëscottj door enkele werknemers van i Baars. Helaas wat moeilijk te) kennen. Van rechts naar links: Jacob Si Berbers, onbekend, Piet Broek, Gerrits Aarts, Strijboi De foto is genomen in Grotestraat, waar nu Decoreft gevestigd. Jan van der Putten Bij deze zijn alle kinderen met hun familie, vrienden en bekenden op 3 oktober van 14.00-17.00 uur uitgenodigd om samen met de die ren van Zoo Pare Overloon hun ver jaardagsfeestje te vieren. De werke lijke verjaardag is eigenlijk op donderdag 4 oktober, wereld dieren dag, maar aangezien de meeste kin deren op woensdagmiddag vrij zijn, vonden de dieren het een beter plan om het feestje op woensdagmiddag 3 oktober te houden. Door medewerkers van Zoo Pare Overloon wordt de kinderen: Öpi verteld over het dierenpark,, kinderen kunnen zich laten sela ken als hun eigen lieveling» g Een ballonnen-clown deelt bal L nen uit aan alle aanwezige kind y op de dierenafdeling. Omdat de dieren feest vieren! Intratuin Venray ook diverse; biedingen en acties. Vraag naai gratis Intratuin-aanbiedingenrai zine. Dit staat boordevol metsi pe aanbiedingen voor jullie e lieve huisdier(en). Presentatie krant aan leerlingen I] Di e NI At Op basisschool De Brink in Melderslo heeft de Politie Limburg-Noord vrijdagmorgen het eerste Doe effe normaal jour naal gepresenteerd. De leerlingen van groep 7 kregen als eersten een exemplaar uit handen van Wim van Amerongen, portefeuillehou der jeugdzorg van de politie. Doe effe normaal is het school adoptieproject waarin politiemensen basisscholen in de regio bezoeken om voorlichting te geven zodat jon geren gaan nadenken over de gevol gen en risico's van criminaliteit. In het district Venlo draait het schooladoptieproject al vijf jaar. Inmiddels doen zestig scholen in deze regio mee. In het district Venray is Doe effe normaal vorig jaar als pilotproject op één school in Venray opgestart. Het is ook in het district Venray een succes, want inmiddels doen er 25 scholen mee: Het nieuwe theaterseizoen in Venray is onlangs geopend met de grote finale van de talentenshow, De Kans. Donderdag 27 september tus sen 18.00 en 19.00 uur zendt Omroep Venray een compilatie uit van deze voorstelling. In Waar zijn de troubadours gebleven? Aandacht voor de cd Op waeg tösse Maas Pieël. Daarop zijn vijf zanggroepen terug te vinden: de Balkers uit Sevenum, het Venray s Mannenkoor, de Kwirzengers uit Neer, Melodia Boys uit Roggel en de Limburgse Jonges uit Weert. Giel Verhaegh uit Panningen en Ben Verdellen uit Blerick zullen van 21.00 tot 22.00 te gast zijn, eventueel nog vergezeld van ver schillende koorleden. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ Ni col Claessens uit Venray k leidt het project op de basissd in Melderslo. tien in Horst, acht in Venra) zeven in Gennep. Over twee jaar wil de Limburg-Noord bereiken i scholen in het district VenrayA nemen. m Zo'n zevenduizend leerlingen de groepen 7 en 8 van basissd: in Midden- en Noord-LimburgA dit jaar mee aan het project Doei Normaal van de politie Limb Noord. In totaal hebben 117 hü scholen hun medewerking W zegd en de politie zet voor jeugdproject circa honderd schfi genten in. Het Doe effe noni journaal is een ondersteunend municatiemiddel van het project krant kent een deel voor de scho jeugd en een deel voor volwas nen: ouders, leerkrachten, polit mensen, projectparts gemeenten, enzovoorts. In het scholenproject wordt ten samengewerkt met bureau HAl CAD, GGD, Bureau Jeugdzorg de Önderwijsbegeleidingsdie: Leerlingen van de groepen 1 maken kennis met de volg® onderwerpen: wat doet de poj zoal?; vandalisme; bureau HAl vuurwerk; milieu; verkeer; drJ drugs; gokverslaving; geweld;" criminatie. VRI De derde editie van Ysselfesteyn vindt op zaterdag oktober plaats in zaal Houtwerj Roelanzia aan het Lovinekpij Ysselsteyn. Medewerking wordt* leend door Big Benny, Bob van Slee, de Kelderband uit Oirlo 611 Smeleblaozers uit Ysselsk! Kaarten in de voorverkoop kost' 10,- en aan de kassa f 'jj Voorverkoopadressen zijn 0' Seuren, Eethuis Forest en Roelan (0478-541221) in Ysselsteyn avond begint om 21.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 26