corridor herenmode De sloopgebouwen van Sint Anna (1) Grote keus, gegarandeerde kwaliteit! Feest in onte Koe Prijsuitreiking kleurplatenactie Ondersteuningsgroep dementie Clownshow in Veltum Blues Rock in 't Podium Roojs Reundje Werkgroep Filmkring Venray Dansmarkt singles UW Expositie in ziekenhuis Talking Drums of Africa in De Evenaar BLAZER JACK HEMDEN 159.951 J Expositie in ziekenhuis Oud papier Rattlesnake Shake Fiesta de Salsa Beurs kinderkleding EL EN MAAS donderdag 27 september 2001 - Pagina 11 imkring Venray vertoont de inde weken twee films: Rat en Down.Rat Race gaat over jnotsgekke race. John Cleese, teur van het grootste hotel van jtycgas, wil zijn rijkste cliënten een originele weddenschap chotelen. Zes willekeurige Ikers van de gokstad worden lodigd om mee te doen aan een vossenjacht. Wie het eerst de (i in een stadje in New Mexico it, mag de buit van twee mil- widen. In deze komedie spe- o.a. Rowan Atkinson, John ;se en Whoopi Goldberg. De i is te zien op vrijdag 28 en rdag 29 september, vrijdag 5 en rdag 6 oktober om 18.45 uur en dag 30 september en 7 oktober 13.45 uur en 16.15 uur. Hat is de naam voor Jim syte, geboren in York Country ada. Zondag 30 september tre- leze topmuzikant om 20.00 uur in De Bonte Koe. Voordat hij dtrok als troubadour leerde hij de jo, mondharmonica en de good fiddle bespelen van zijn groot- er. Tevens ontwikkelde hij zijn ïn unieke instrumenten die hij tot de dag van vandaag bespeeld, zend door Canada en meer dan rlig staten van Amerika, kwam iHat voor het eerst naar Europa .985 met een mix van oldtime ntry, early rock 'n roll en blues leen sterk gevoel voor de traditi- le jazz of New Orleans. In zijn dek hoor je invloeden van Eric pion, Tom Waits en Bob Dylan, hun roots weer vonden in de e meesters van Robert Johnson Muddy Waters tot Woody Ihrie, Johnny Cash en Chuck I 'oor de bekendheid die I ^centrum Janssen aan de I adhuisstraat 6 in Venray geniet singles in de wijde regio, al 1 niet dansend, wordt men wmatig benaderd door mensen deze doelgroep die door standigheden zonder dans- Iner komen te zitten. izo'n situatie is het niet gemak- |k iemand te vinden die deze Ikan innemen. Via de moderne alen zoals onder andere internet "1 net resultaat niet altijd om over jjr huis te schrijven omdat het i ^contact ontbreekt. Vandaar dat !l,het initiatief heeft genomen om pdag 29 september om 21.30 wederom een heuse 'dansmarkt wsingles' te houden. 'jj binnenkomst kunt u direct lt)aar maken of u op zoek bent J^een nieuwe danspartner. Dit geregistreerd en al meteen op avond zelf maakt u kennis met wentuele nieuwe danspartner(s) natuurlijk qua leeftijd en niveau .h'ju dient te passen. 'aluurlijk kan er deze avond ook ?P vrij gedanst worden en mis- '|en 'egt u sowieso nog wel leuke «we contacten. Voor meer infor- 1500. kunt u bellen met 0478- Down is een zeer spannende bloedstollende actiethriller. De film handelt over een lift in het Millennium Building in New York. Een lift waarvan de computer een geheel eigen leven wil gaan leiden. Niet vreemd als je bedenkt dat een knotsgekke wetenschapper de com puter voedt via menselijke hersenen. Om aan hersenen te komen heb je een lijk nodig, dus... Deze film dra- it op vrijdag 28 en zaterdag 29 sep tember om 18.45 uur en zondag 30 september om 16.15 uur. De film is alleen voor de oudere jeugd, zestien jaar en ouder. Met de abonnementskaart kan men deze films alleen op de genoemde tijden bezoeken. PEEL EN MAAS WEEKBLAD In de maanden oktober en novem ber zijn een veertigtal werken van dertien cursisten van Riet Rambags- Havens te bewonderen in het St. Elisabethziekenhuis. Riet is beel dend kunstenaar en geeft alweer zo'n tien jaar les in tekenen en schil deren. Sommige cursisten schilde ren al jaren bij haar maar enkelen zijn pas met lessen begonnen in het afgelopen jaar. Het verschil is voor u wellicht zichtbaar als gelet wordt op tekeningen en schilderijen die eenvoudige en concrete voorwerpen verbeelden tot het meer abstracte en naar eigen beleving weergegeven beelden op het doek. Deze expositie geeft u enig idee van de voorstellingen, technieken en thema's die zoal tijdens de cursus aan bod komen. De werken zijn zeer divers van aard. Dat is natuurlijk niet toevallig omdat ook de dertien cursisten heel verschillende interes ses kennen en iedereen een heel eigen beleving kent bij het waarne men van de alledaagse werkelijk heid. Zo zijn er realistisch geschil derde beelden, maar ook abstracte, gevoelige of temperamentvolle uitingen in vormen en kleuren te zien. Foto: Karla Hoffman De Keniaanse band The Talking Drums of Africa staat op donderdag 27 september (vanavond) op de planken in De Evenaar in Venray. Het optreden begint om 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ15,-. Afrikaanse traditie in een modem jasje. Traditionele Afrikaanse rit mes, rijke percussie en a capella zang, gecombineerd met moderne Afrikaanse pop, maar ook gracieuze dans en energieke acrobatiek. Dat is waar The Talking Drums of Africa garant voor staan. Deze opzienba rende groep Keniaanse artiesten draagt de Afrikaanse cultuur over in dynamische en veelzijdige optreens. Tijdens festival Mundial 1999 en 2000 zorgde dit achtkoppige gezel schap steeds voor een feesf vol ver rassingen maar ook een feest van herkenning.In 1995 richtte een aan tal vrienden uit Nairobi samen een percussiegroep op. Al snel sloten professionele dan sers en acrobaten zich bij de groep aan. Een uniek gezelschap van mul tidisciplinaire artiesten, zo kun je The Talking Drums of Africa genist noemen, was geboren. In slechts een paar jaar tijd maakten ze met hun vakmanschap en veelzijdigheid flink furore. En dat niet alleen in eigen land. Vanwege dit grote succes maar ook vanwege het geloof in zichzelf, het doorzettingsvermogen en de enorme artistieke groei, zijn The Talking Drums of Africa een spre kend voorbeeld voor jonge Keniaanse artiesten. Daarnaast zet de groep zich in voor sociale acti viteiten en multiculturele projecten. De leider van de groep is bijvoor beeld op vrijwillige basis dansin- structeur in een kindercentrum in Kenia. Bovendien is de groep actief met het helpen van probleemjonge ren en spannen de artiesten zich in voor aidsbestrijding. Het hart en de oorsprong van The Talking Drums of Africa ligt steeds in de eerste plaats onmiskenbaar bij de verster king van de eigen Afrikaanse cul tuur in al haar vormen en facetten. 'Kunst zonder creativiteit kan niet leven', zegt Edward Kabuye, de artistiek leider. En de kunst van The Talking Drums leeft zeker. 'Het cre atieve ligt bij ons in de eigenwijze manier waarop The Talking Drums diverse stijlen uit verschillende cul turen met elkaar vermengen', aldus Kabuye. De mix van Afrikaanse en Westerse muziek- en dansstijlen maakt een optreden van The Talking Drums of Africa verrassend anders! Het optreden begint om 21.00 uur. Corduroy-Rib Strech P.st. 89.- 2 stuks voor Wollen - I.W.S. Elders 229.- bij ons Gevoerd Parka lang model Micro kwaliteit normaal 179.- Flanel -ui P.st. 24.95 3 voor Fixet Venray hield in augustus en begin september een kleurplatenac tie. Tientallen kinderen leverden de kleurplaten in en deden mee aan de zoekpuzzel. Onlangs werden aan de winnaars van de prijzen, aluminium stepjes, uitgereikt. De winnaars: Kim v.d. Heuvel, Bjom Gijsberts, Marsha Thielen, Lex Wijninga, Peter-Jan Muijsers en Roy Vrenken Het Groene Kruis Noord-Limburg organiseert een ondersteunings groep voor familieleden van demen terende ouderen. Deze groep is bedoeld voor partners, (schoon)kin- deren en andere familieleden die thuis te maken hebben met de zorg voor een dementerende. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u praten met anderen die in een zelfde situa tie verkeren. Daarnaast zal er infor matie over dementie worden ver strekt. Op 30 oktober start weer een gespreksgroep in Venray. Voorafgaand aan de start, heeft iedere deelnemer een kennisma kingsgesprek met de begeleider. Er vinden in totaal zes bijeenkomsten plaats en elke bijeenkomst duurt twee uur. De groep zal uit zes a acht deelnemers bestaan. Wijkvereniging Veltum heeft woensdag 3 oktober van 14.00 tot 16.00 uur Clown Didoedel te gast in Wijkcentrum Veltum met een leuke goochelshow. De show is bedoeld voor kinderen tot 10 jaar. Alle kin deren uit de wijk, maar ook andere kinderen zijn van harte welkom. De entree bedraagt 2,50 voor leden wijkvereniging en 5,voor niet- leden. De wijkvereniging hervat zater dag 29 september haar open jeugd- trefbijeenkomsten in het wijkcen trum. Van 18.30 tot 20.15 uur kan de jeugd van groep 7 en 8 uit het basisonderwijs hier terecht en zich vermaken met enkele spellen (dart, voetbal, biljart, sjoel en kaarten), terwijl ze tevens hun (eigen) muziek kunnen laten draaien. Wellicht dat er zelfs een videohoek ingericht kan worden. De wat oudere jeugd (vanaf de brugklas) kan hier aansluitend terecht van 20.30 tot 22.30 uur. Ook zij kunnen hier met zijn allen gezel lig vertoeven in het cafégedeelte van het wijkcentrum en luisteren naar of dansen op de gedraaide muziek (eigen cd's meebrengen). Indien gewenst kan de jeugd daar ook een eigen optreden (muziek, dans of anderszins) ten beste geven. De entree bedraagt 2,50 voor leden van de wijkvereniging en 3,50 voor niet-leden. Een van Nederlands beste coverbands, The Blues Rock 'n soul review, komt op zaterdag 29 september om 22.30 uur naar 't Podium. De band werd eind 1999 door ex- Vitesse man Peter Langerak opge richt. Drie nummers, een goede basis en een koffer vol ideeën waren het begin van deze band. De live optredens zijn in de stijl van de blues brothers, Joe Cocker, Otis Redding en Aretha Franklin. Al snel bleek de baiid in staat te zijn een grote mensenmassa op de been te zetten tijdens grote feesten, als in trance op de noten van steengoede evergreens, feestte de massa door tot in de kleine uurtjes. De basisbezetting is inmiddels uitgegroeid tot een complete bezet ting met muzikanten van niveau. Boris VanderLek, saxofoon (Herman Brood, Hans Duffer); Barry Kruik, drums (Hermes House Band); Arthur de Breu, basgitaar (Berdien Stenberg); Peter Langerak, gitaar en vocals (Vitesse), aange vuld met zangeressen en Frans van Noort op keyboards. Deze achtkop pige band speelt met energie, geen lange pauzes tussen de nummers, maar een geoliede machine die in een hoog tempo de ene topper na de andere zal spelen. Back tot the sixties in een hal, zaal of café, deze band zet de avond compleet op zijn kop. Diverse horecagelegenheden organiseren op zaterdag 6 oktober vanaf 21.00 uur voor de tweede maal 't Roojs Reundje. In diverse cafés zullen wederom optredens zijn van uiteenlopende aard en zal uit gaand Rooj getrakteerd worden op gratis vervoer met bussen van café naar café. Elke café zal zijn eigen bushalte hebben en van daaraf.kan men zich laten vervoeren naar ande re uitgaansgelegenheden. Dit jaar zullen er onder meer optredens zijn van Toon, Teun en Augsut, dam pende rhythm blues met nummers van onder andere Stones, CCR, ZZ Top en James Brown (Podium); gitarist/zanger B.J. Baartmans met Sidewalk Esperience, welke geen onbekende is op de Venrayse podia. Naast eigen werk, setcovers van Iggy Pop, Van Morrisson en Willy de Ville (Evenaar). Toedem, een nostalgisch orkest voor al uw fe sten (den Engel). Cats don't Bark, Limburgse coverband met nummers van De Dijk, Vitesse, U2, Doe Maar en de Beatles (Bonte Koe). Een bar- zanger (Hulsman) en Gadjo, een swingende zigeuner jazzband met een knipoog naar de hot club de In de maanden oktober en novem ber zijn een veertigtal werken van dertien cursisten van Riet Rambags- Havens te bewonderen in het St. Elisabethziekenhuis. Riet is beel dend kunstenaar en geeft alweer zo'n tien jaar les in tekenen en schil deren. Sommige cursisten schilde ren al jaren bij haar maar enkelen zijn pas met lessen begonnen in het afgelopen jaar. Het verschil is voor u wellicht zichtbaar als gelet wordt op tekeningen en schilderijen die eenvoudige en concrete voorwerpen verbeelden tot het meer abstracte en naar eigen beleving weergegeven beelden op het doek. Deze expositie geeft u enig idee van de voorstellingen, technieken en thema's die zoal tijdens de cursus aan bod komen. De werken zijn zeer divers van aard. Dat is natuurlijk niet toevallig omdat ook de dertien cursisten heel verschillende interes ses kennen en iedereen een heel eigen beleving kent bij het waarne men van de alledaagse werkelijk heid. Zo zijn er realistisch geschil derde beelden, maar ook abstracte, gevoelige of temperamentvolle uitingen in vormen en kleuren te zien. VELTUM Vrijdag 29 september wordt er door leden van DOS Venray weder om het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Verzocht wordt om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. LANDWEERT III Maandag l oktober wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Verzocht wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. 'T DESSELKE Vrijdag 28 september wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. VREDESKERK Woensdag 3 oktober wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat De container aan de Westsingel, parkeerplaats I-Iubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. France en latin music (Artiest). Onder het publiek dat alle cafés bezoekt wordt een prijs verloot. Iedereen met een volle stempelkaart (verkrijgbaar in de bus en cafés) dingt mee naar een unieke prijs die u aangeboden wordt door de organi serende horecagelegenheden. De bussen zullen ongeveer elk half uur stoppen voor de cafés (start van de bussen is om 21.30 uur). In Jera '70 zal op zaterdag 6 okto ber de formatie Rattlesnake Shake uit Oss aantreden. Deze formatie die al meerdere malen in de Jera speel den, is in deze regio ook al bekend van optredens in America (kermis) en Leunen. Het is inmiddels tien jaar geleden dat een vijftal heavy metal-muzikanten besluit het eens te proberen in een coverband. Rattlesnake Shake, want zo noemen ze zich, blijkt een schot in de roos. Met de juiste balans tussen heftig en hitgevoelig, weten de vijf Brabanders elke zaal plat te spelen. Popfestival, jongerensoos, disco theek, stal, boot, feesttent, buurt kroeg of motortreffen, het maakt de beroepsfeestvierders niets uit. Overal gaat het publiek met een overgrote glimlach huiswaarts. Want naast de vakkundig gebrachte covers, weet de band net dat ietsje meer te brengen. De set van Rattlesnake Shake kent een mix van klassiekers en actuele hits terwijl de nummers met de nodige jus worden overgoten. Humor, spelvreugde en energie zijn belangrijke kenmerken van deze muzikale slangenmensen. De avond begint om 20.00 uur. Liefhebbers van Mexicaanse, Zuid-Amerikaanse en Caribische muziek komen binnenkort helemaal aan hun trekken. Zaterdag 6 oktober is er in Dans en Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray een optreden van de band 'Los Del Sol', waarvan de muzikanten afkomstig zijn uit Mexico eri Guadeloupe, die geheel in het teken staat van deze aanstekelijke ritmes, voortgebracht door typische instrumenten zoals panfluiten en originele mariachis. Bent u leek op dit gebied, dan bestaat de mogelijkheid om mee te doen aan een leuke miniworkshop Merengue die tijdens deze avond verzorgd wordt. Verder is er een fraaie dansshow te zien. De aanvang van de avond is om 21.00 uur. Peuterspeelzaal 't Ukkenest uit Leunen houdt op zaterdag 29 sep tember van 10.00-11.30 uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs in de Schakel, Kapelweg 4 in Leunen. De entree bedraagt 1 gul den per volwassene. (J kunt schone, niet kapotte winterkleding (maat 80 t/m 176; geen sokken, ondergoed en pyjama 's e.d.) en speelgoed inleveren op bovenstaands adres op vrijdag 28 september van 18.00-21.00 uur. 70% van de opbrengst is voor u, 30% voor de peuterspeelzaal. Wilt u u w spullen thuis prijzen? U kunt hiervoor op maandag 24 september een lijst, stickers en kaar tjes afhalen bij Will Bartels, Vicarieweg 22 in Leunen tussen 19.00-19.30 uur. Er wordt ook kle ding ingezameld voor de straatkin deren in Brazilië. Stichting Stadspark Venray (41) ARCHITECTUUR De architectuur was in handen van het architectenbureau van Halteren dat jarenlang aan de inrich ting verbonden is geweest. Het werk werd uitgevoerd door aannemersbe drijf Gebroeders Janssen uit Venray. In zijn toespraak vermeldde dok ter Kortmann in het bijzonder het Venrayse schildersbedrijf Vermeulen. "Deze firma bestaat dit jaar 100 jaar en de geschiedenis van het geslacht Vermeulen is een onderdeel van de geschiedenis van Venray. Maar ook is het schilders bedrijf een onderdeel van de geschiedenis van St. Anna, waar het dit jaar zestig jaar lang - dus vanaf de oprichting van deze inrichting - voor een groot deel het schilderwerk heeft verzorgd", aldus de feestrede naar in 1968. Nog steeds is dit bedrijf voor Sint Anna werkzaam, zij het vandaag de dag onder de naam Chris Janssen. En zo is de geschiedenis van Sint Anna op vele manieren verweven met onze plaatselijke geschiedenis. Maar die geschiedenis loopt nu op zijn eind. Stichting Stadspark Venray zet zich in om dit culturele erfgoed zo goed mogelijk te beschermen en voor teloorgang te behoeden. Voor informatie over het werk van de Stichting: Twan van Els, Gasstraat 6, 5801 CT Venray. Telefoon 0478-581191. E-mail: tw.els@wxs.nl behoeve van de nieuw- nnen op het terrein van ia zullen enkele van de e gebouwen gesloopt In de komende weken we een overzicht geven van en andere zaken verdwijnen. Vandaag we even stil bij het dat vlak bij de is gelegen. 4 november 1968 het nieuwe Centrumgebouw geopend door de toenmali- Hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid: dr. J. de oud geneesheer-direc teur van Sint Anna. Nu, ruim dertig jaar later, staat het gebouw op de sloperslijst. Zodra de tijd gekomen is, zal op deze plaats een nieuw appartementencomplex verrijzen. De meningen over het gebouw en de architecturale vormgeving lopen nogal uiteen, maar over het alge meen wordt de sloop niet als een groot verlies ervaren. Toch gaat het om een fraaie en zeer functionele voorziening. Het gebouw telt een groot aantal kantoren en werkka mers, een fraaie bibliotheekzaal, een conferentieruimte, archiefruimten en tenslotte acht flatwoningen voor alleenstaanden.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11