Twee keer naar gemeentehuis voor paspoort Spectaculaire opening Car City Venray Boeren en tuinders delen streekproducten uit Lage opkomst nieuwe vrijwilligers Veest in Leunen Automobilist ernstig gewond Roojs Reundje Geslaagd Eenakter Veldeke bij De Evenaar Venray's Mannenkoor Ziekenverzorging thuis Xjunhoek V inderkleding beurs aranormale ■4 beurs )mgaan met gi reuma EN MAAS donderdag 20 september 2001 - Pagina 9 Dialoog tussen burger en boer bij supermarkten Boeren en tuinders van de ZLTO-kring De Peel delen bin nenkort bij tachtig supermarkten in de regio streekeigen producten uit. Hier gaan ze ook de dialoog met de burger aan. Zij zijn trots op hun sector en op de producten die daaruit voortkomen. Deze trots willen de boeren en tuinders ook bij het winkelend publiek aanwakkeren. De uitdeelactie vindt plaats op vrijdag 21 septem ber, van 10.30 uur tot 12.30 uur. Tijdens de tweede vrijdag van de Week van het Platteland (14 tot en met 22 september) vragen de boeren en tuinders van kring De Peel op een publieksvriendelijke manier de aandacht. Na de negatieve publici teit rond onder andere MKZ vinden ze het de hoogste tijd de dialoog aan te gaan. Kring de Peel is een werkgebied van de ZLTO (Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie). Dit is eeri van de vijf regionale organisaties in Nederland, samen vertegenwoor digd in LTO-Nederland. De ZLTO komt op voor de collectieve en indi viduele belangen van ondernemen de agrariërs: ondernemers in markt en maatschappij. ZLTO is een ver eniging van en voor agrarische ondernemers in Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Gelderland. De organisatie telt ruim 27.000 leden. STREEKEIGEN PRODUCTEN Streekeigen kwaliteitsproducten (Tasty Tom-tomaat, kaasjes, worst jes) vormen het uitgangspunt voor de dialoog. Punten die besproken worden, zijn bijvoorbeeld: het lage residu op gewasbeschermingsmid delen in Nederland. Of de lage opbrengstprijzen van een kilo var kensvlees ten opzichte van de ver koopprijs aan consumenten. Een discussie zal niet uit de weg gegaan worden. Behalve een wederzijdse kennismaking proberen de boeren en tuinders de burger ook bewuster te maken van zijn koopgédrag: weet u wat u eet? Die vraag wordt gesteld zodra de voorbijganger een smake lijk belegd toastje in zijn mond gestoken heeft. "Een consument die trots is op de nationale producten maakt een bewuste keuze bij de aankoop van zijn voedsel", aldus Wim Meulenmeesters, voorzitter van ZLTO-kring De Peel. Een folder licht de bovenstaande discussiepunten toe. Deze folder krijgen de voorbijgangers ook uitge deeld. Gevoelige punten worden hierin behandeld, waarover de bur ger eens kan nadenken: het enten van dieren, regelgeving en voedsel veiligheid. Noodkreet wijkvereniging Landweert helpt niet Wijkvereniging Landweert en stichting wijkcentrum Landweert hielden zaterdag, op de nationale dag van de vrijwilliger, een open dag om extra aandacht te schen ken aan het werk van de vrijwilli gers en tevens ook nieuwe vrijwil ligers te werven voor de wijkvereniging en de stichting wijkcentrum Landweert. Ondanks het feit dat er onder de bezoekers aantrekkelijke prijzen werden verloot, was de opkomst van nieuwe vrijwilligers 'bedroevend laag te noemen', laten de initiatief nemers in een persbericht weten. 'Het bestuur vraagt zich dan ook af wat er gedaan moet worden om mensen te motiveren om zich aan te melden als vrijwilliger.' Het heeft het bestuur van de stich ting en de wijkvereniging teleurge steld dat zowel de gemeente Venray als andere organisaties, die veel moeten werken met vrijwilligers, niet meer aandacht hebben besteed aan de nationale dag van de vrijwil ligers. 'Dit is naar de mening van het bestuur een gemiste kans om de vrijwilligers eens extra in het zonne tje te zetten. Per slot van rekening zijn voor veel verenigingen en stich tingen de vrijwilligers de personen die de zaak draaiende houden. De vrijwilliger is de kurk waar een deel van onze maatschappij op drijft!' Onder de bezoekers van de open dag werden leuke prijzen verloot. De hoofdprijs, een driedaagse reis naar Parijs, werd gewonnen door mevrouw N. van Stappershoef. Haar echtgenoot heeft zich aangemeld als nieuwe vrijwilliger. Zijn aanmel ding werd dus direct beloond. Mevrouw Stappershoef won een driedaagse reis naar Parijs Vrijdag 28 september wordt voor de vierde keer in de geschie denis 'Veest' gehouden. Wat vier jaar geleden begon als een feestje van een man of zestig, is in drie jaar tijd uitgegroeid tot een jaar lijks terugkerend feest dat vorig jaar zelfs meer dan vierhonderd bezoekers trok. De organisatie heeft dit jaar beslo ten om het iets anders aan te pakken dan in voorgaande jaren. Aangezien de organisatie in handen is van een Leunse vriendengroep, leek het ze logischer om 'Veest' in Leunen te houden in plaats van in de Witte Hoeve in Venray. Ook heeft de organisatie besloten om de traditie van de laatste vrijdag in maart te doorbreken en 'Veest' te verschui ven naar september. Op 28 september treden twee bands op en ook een dj is van de partij. De avond wordt geopend door een uit Eindhoven afkomstige coverband. Met goede top 40 covers proberen de bandlede het publiek alvast een beetje op te warmen. Rond de klok van 11.00 uur betreedt de bekende band Clover het podi um. Clover speelt voornamelijk covers van onder andere Anouk, Guano Apes, Offspring en Metallica. Ook is de band druk bezig met het schrijven van eigen nummers waarvan ze er tijdens 'Veest' wellicht ook een paar zal spelen. Kaartjes voor 'Veest' zijn ver krijgbaar bij Texaco Leunen, bij de organisatie, op het Raayland College bij Daan Jeuken en via 06- 29003754 is er een mogelijkheid kaartjes te reserveren. De kaartjes kosten 7.50 gulden per stuk en de deuren zullen rond 20.00 uur geo pend worden. 'Veest' wordt gehou den in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. Diverse horecagelegenheden in Venray houden op zaterdag 6 okto ber voor de tweede keer 't Roojs Reundje. Opnieuw wordt uitgaand Venray getrakteerd op gratis ver voer met bussen van café naar café, waar optredens van allerlei aard zul len plaatsvinden. Deelnemende horecagelegenheden zijn: 't Podium, In den Engel, de Klokkenluider, de Koets, de Bonte Koe, Hulsman, de Evenaar, de Paletijn en de Artiest. Tot dusver zijn er optredens bekend van Teun, Toon en August, Toedem, Jazz 4 you en Cats don't bark. Aan de Universiteit Maastricht is Suzanne Ewalds geslaagd voor haar doctoraal examen Bewegingsweten schappen aan de Faculteit Gezond heids wetenschappen Aan de Universiteit van Leiden is Carlijn de Ruyter uit Venray geslaagd in de studierichting sociale en organisatiepsychologie. Veldeke Venray presenteert op zondag 23 september om 11.00 uur de eenakter 'Veldeke' in zaal de Evenaar aan de Merseloseweg in Venray. De eenakter Veldeke is een monoloog, geschreven door Paul Weelen en geproduceerd door de Stichting Sas uit Sittard. De speel- duur is ongeveer drie kwartier. Jos Prop voert de regie. Hij werkt al ruim twintig jaar als regisseur voor amateurgezelschappen in Belgisch en Nederlands Limburg. Het stuk wordt voorgedragen door Cor Bastiaans, die al in 1973 zijn toneel debuut maakte. Het geheel wordt muzikaal ondersteund door Wiel Hamers, die ook tekent voor de compositie en die muziek schrijft voor muziek-, dans- en toneelpro ducties. Jeu Peters is de gitarist en Klaus Schruff, die onder andere bij André Rieu speelde, is de contrabas sist. De eenakter 'Veldeke' is een poë tische vertelling van Henric Veldeke: een man die vanuit een heel klein plaatsje door zijn enorme talent de toenmalige westerse wereld vooral tussen 1175 en 1206 op zijn kop zette met zijn teksten en heel waarschijnlijk ook met zijn voordrachten (met of zonder muziek). In dit stuk komt Henric van Veldeke op het einde van zijn levensdagen terug in zijn geboortes treek, het Maasland. Hij kijkt dan terug op zijn leven en zijn werk, op zijn grote successen en tegenslagen. De eenakter geeft een poëtische interpretatie van Veldeke's zoek tocht naar de inhoud en betekenis van het begrip 'thuis'. Er is gebruik gemaakt van verschillende taalva rianten: op de eerste plaats van het Maastrichts, aangezien dat geogra fisch het meest overeenkomt met de taal waarin Veldeke zijn opleiding kreeg en zijn eerste successen boek te. Op de tweede plaats het Venloos, aangezien hij gedwongen werd in Kleef te verblijven. Op de derde plaats het midden-Nederlands, aan gezien dat (hoewel enkele eeuwen later gekopieerd) toch het meest benadert wat hij zelf gesproken moet hebben én omdat hij hierin verhaalt ovor het taalwonder, iets wat men tegenwoordig maar al te vaak meemaken, zelfs in dit stuk. Verder het Kerkraads, aangezien hij richting Duitsland zijn heil zocht en daar ook lang gewerkt heeft,het resultaat zou toch een combinatie van Duits en Nederlands moeten zijn. Tenslotte ook het Meinzer platt (Mainz), de plek waar meester Veldeke zijn grootste successen vierde bij zijn optreden voor Frederik Barbarosse, de toenmalige wereldleider, die zijn bewondering uitsprak over zijn werk. Wiel Hamers heeft een viertal muziekmomenten geschreven.die als illustratie van dit verhaal dienen. Hij schreef dat voor piano, gitaar en contrabas. Deze eenakter 'Veldeke' wordt u aangeboden in het kader van het 75-jarig bestaan van Veldeke Limburg. De toegang op deze ochtend is gratis. Koorscholing: donderdag 20 sep tember 19.30-20.00 tenor 2 rij 2+3, donderdag 27 september 19.30- 20.00 koorscholing bariton rij 1+4 Repetities: donderdag 20 septem ber 19.30 uur repetitie bas en bari ton 20.00 uur repetitie gehele koor, donderdag 27 september 19.30 uur repetitie tenor 1+2 20.00 uur repeti tie gehele koor. Programma: 22 September: Veldeke dialectmis Grote kerk. Aanwezig 18.30 uur. 7 oktober: Herfstconcert Lomm Afmelden bij Kees van Kreij, telefoon 589775 (bij voorkeur tus sen 18.00 en 19.00 uur). Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg (niet na 22.00 uur). Informatie: repetitielokaal party centrum De Witte Hoeve, Gasstraat in Venray, commissie pr/verjon- ging: telefoon 587668, secretari aat telefoon 580173. Kooropleiding vanaf 8 oktober acht maandagavonden in de Witte Hoeve 20.00 uur voor mannen tot 50 jaar. Opgave: tel. 588131. Thuis een zieke verzorgen is niet alti jd even makkelijk. Het komt echter steeds vaker voor dat de partner of de familie geconfronteerd wordt met: een zieke dto thuis verzorgd wil worden. Voor familieleden is dit vaak een grote verantwoordelijkheid, dieveel onzekerheid met zichmeebrengt. Daarom organiseert Het Groene Kruis Noord-Limburg de cursus zieken verzorging thuis. De cursus wordt gegeven in het ziekenhuis in Venray en 'ember aanstaande.: Partners en familieleden, die thuis, een i zieke verzorgen, of in de toekomst hiermee te maken krijgen, worde»; uit genodigd aan deze cursus deel te nemen. U kunt u hiervoor aanmelden tol 22 oktober bij het bureau Klantenservice van het Groene Kruis Noord- Limburg, tel. O77-3209595. :'De Hoveniers MOV©NIER iaoek onze web-site tww.gunhoek.nl Venray 0478-571800 kunt schone, niet kapotte win- eding (maat 80 t/m 176; geen en, ondergoed en pyjama's e.d.) peelgoed inleveren op boven- ids adres op vrijdag 28 septem- van 18.00-21.00 uur. 70% van ibrengst is voor u, 30% voor de erspeelzaal. Wilt u uw spullen prijzen? U kunt hiervoor op lag 24 september een lijst, sti- s en kaartjes afhalen bij Will els, Vicarieweg 22 in Leunen :n 19.00-19.30 uur. Er wordt kleding ingezameld voor de tkinderen in Brazilië. Hjliterspeelzaal 't Ukkenest uit len houdt op zaterdag 29 sep- lervan 10.00-11.30 uur een kin- leding- en speelgoedbeurs in de kei, Kapelweg 4 in Leunen. De ;e bedraagt 1 gulden per vol- lEpDe Witte Hoeve in Venray op zondag 23 september een paranormale manifestatie lts; ook nu weer dankzij een nationaal aanbod van discipli- ln zeven zalen zijn ruim zestig plines vertegenwoordigd en 1 u informatie, advies en lonstraties van paranormale leswijzen, maar ook van altema- B, waaronder homeopathie, krui- feeneeskunde, iriskopie, magne ten en voetreflexologie. Ook zijn pigen op het gebied van horo- bie, aurafotografie, feng-shui, Itkaartleggen, helderziende 64tpiemingen en handlijnkunde +ezig. Ook auraportrettekenaar jie van Kleef is er. En niet te Jcten de oliën, wierook, verdam- boeken, kristal, mineralen en IKskrachtige stenen. Verder zijn ptis lezingen, Mieke Milessen- oog met psychometrie en bloe en natuurlijk Yvonne Vloet haar groep djembe-drummers. ins zijn er gratis lezingen over lanisme, karakteranalyse en jTjlhometrie. Iedere bezoeker dingt Jylnaar de verloting van een echte lallen waarzeggersbol ter waar- lan 195 gulden. De beurs is geo- J van 11.00-18.00 uur. Voor informatie kunt u terecht bij de fgroep Ching, tel. 0478-501991. puma is een chronische ziekte Ijjiep ingrijpt in het leven van de ■vnt en de familie. Veel hangt af rl de kunst en kunde om met Mfia verder te leven. Het Groene JJs Noord-Limburg houdt daar in cursus voor mensen met matische aandoeningen zoals 17 piatoïde arthritis, arthroses of de {te van Bechterew. Tijdens de P, die in de middaguren plaats- wordt ingegaan op de gevol- van het hebben van reuma. i'aast is er veel gelegenheid om nderen te praten over ervarin- ■J om praktische adviezen uit te uen, De deelnemers kunnen ,ook onderwerpen inbrengen, p dinsdag 9 oktober start er weer cursus in de Groene Kruis ruim- P het ziekenhuis in Venray "leiding van twee reumaconsu- l'lt u meer informatie over deze 'us °f wilt u zich hiervoor aan- fcn, dan kunt u zich tijdens kan nen wenden tot het Groene Bureau Klantenservice, tel. •3209595. .EN MAAS ["abonnement waard Bij een verkeersongeval, vrijdag morgen rond 07.45 uur op de Deurneseweg in Heide, is een 46- jarige automobilist uit Blerick ern stig gewond geraakt. Hij moest door de brandweer uit zijn voertuig wor den bevrijd. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis vervoerd waar hij werd geopereerd aan zijn verwon dingen. Het ongeluk gebeurde toen een personenauto, bestuurd door een 21-jarige man uit Merselo, in een onbewaakt ogenblik op de linker weghelft terecht kwam en frontaal botste op de andere auto. Met aanbiedingen op een keur van occasions Deze week vindt de officiële opening van Car City Venray plaats in de vorm van een specta culaire show met uiterst aantrek kelijke aanbiedingen. Locatie: de prachtige nieuwbouw met een uit twee etages bestaande showroom op het Keizersveld in Venray. Een mooie gelegenheid om met het bedrijf kennis te maken. Het bedrijf is de tweede vestiging van Car City, naast de al langer met veel §ucces draaiende vestiging in Geldrop. "Car City heeft inmiddels ook de Bovag-krant gehaald", zegt een stralende Ronald Michiels, één van de initiatiefnemers van de Venrayse vestiging, terwijl hij een rondleiding geeft in het gloednieu we pand. "Dat zegt genoeg over de unieke formule van dit bedrijf. De komende tijd kan iedereen in Venray en omgeving zich daarvan overtuigen." Car City Venray is een hypermo dern 'automotive' centrum dat onderdak biedt aan verschillende bedrijven op autogebied. "Het gaat om zelfstandige bedrijven die geza menlijk een allround autobedrijf vormen. Voor de klant heeft dat onder meer het voordeel dat hij hier voor alle autozaken terechtkan." Zo huisvest Car City Venray de volgen de bedrijven: Auto Body Care, Mr. Polish, E.P.B. Autolease en het Profile Tyrecenter. Het hart van de 'autostad' vormen de occasions, ongeveer negentig in totaal. 'Ronald Michiels: "Klanten worden op een informele maar zeer vakkundige wijze geïnformeerd over de diversi teit aan producten en diensten van deze bedrijven. Auto Body Care repareert deukjes zonder te spuiten. Mr. Polish is gespecialiseerd in de totale reiniging van de auto. In het Tyrecenter kan men niet alleen terecht voor banden, uitlaat en accu's, maar ook voor reparatie, onderhoud en APK. De kwaliteiten van dit bedrijf hoeven nauwelijks te worden aangeprezen; de tarieven zijn bovendien messcherp. En voor de zakelijke rijder is er de allround leasemaatschappij. Wat kan ik er nog meer aan toevoegen? Ja dit natuurlijk: dat we top-occasions in huis hebben, die technisch perfect zijn, volledig gekeurd en rijklaar en met drie tot twaalf maanden garan tie." STRENG GESELECTEERDE AUTO'S "Een belangrijk verschil met merkdealers is dat wij er actief op uitgaan en ook landelijk inkopen. Dealers krijgen de gebruikte auto's normaliter uit de regio aangeboden. Het gaat bij ons om streng geselec teerde jonge auto's. Prijs-technisch moeten ze interessant zijn, de histo rie moet bekend zijn en ons kwali teitsniveau moet gehaald worden." Dankzij een intensieve samenwer king met Car City Gcldrop is er voortdurend iemand op pad om de beste occasions te vinden: "Mooie auto's zoeken kost nu eenmaal tijd. We streven naar een wekelijks wis selende voorraad, om aan zoveel mogelijk wensen tegemoet te komen. Hebben we een gezocht model niet op voorraad, dan garan deren we dat dat binnen een week wel in onze showroom staat." Ronald Michiels is al ruim vijftien jaar in de autobranche werkzaam. Hij was onder meer salesmanager bij Land Rover en Jaguar, directeur van een Opel-dealerbedrijf en tot voor kort eindverantwoordelijke voor het gebruikte-autoprogramma van een grote dealergroep. "Daarbij ging het om acht merkdealers: Saab, Alfa, Lancia, Opel, Suzuki, Toyota, Chevrolet en Cadillac. In die functie heb ik in de loop der jaren veel con tacten opgebouwd, waar ik nu natuurlijk ook weer van profiteer. En vanuit mijn ervaringen weet ik ook hoe uniek de formule van Car City is. Ik geloof absoluut dat onze combinatie van verschillende bedrijven werkt en wederzijds ren dement oplevert." AANBIEDINGEN De komende dagen kan de autoliefhebber zijn licht opsteken. En profiteren van aantrekkelijke aanbiedingen. "Spreek maar gerust van spektakelaanbiedingen. Eén van de acties is dat men bij inruil mini maal 4.000 gulden terugkrijgt. Of men kan kiezen voor een korting van 2.500 gulden bij geen inruil. Daarnaast zijn er aantrekkelijke financieringsmogelijkheden, altijd overigens, ook na deze openings show." Ook aan de kinderen is gedacht. "We hebben een springkussen en een speciale kinderhoek, en er is gelegenheid om zich te laten schminken. Allemaal gratis. Bovendien zijn er kramen met gratis popcorn en slush puppie." Wat de bezoeker volgens Michiels onge twijfeld zal merken is dat er voor ieder wat wils is. "Of men nu op zoek is naar een vijfdeurs-personen- wagen, een stationwagon of coupé, bij Car City zijn ze allemaal te vin den. Maar het mooiste blijft natuur lijk dat hier op zestienhonderd vier kante meter alles voor de auto onder één dak aanwezig is. Dat concept blijkt de klant, zoals Geldrop al heeft bewezen, aan te spreken. En wij - de tien vakmensen die op deze locatie werken - gaan voor dit con cept." De openingsshow is op donderdag 20 september van 10.00 tot 20.00 uur, vrijdag 21 september van 10.00 tot 20.00 uur, zaterdag 22 september van 10.00 tot 17.00 uur, en zondag 23 september eveneens van 10.00 tot 17.00 uur. Het adres van Car City is Keizersveld 73, 5803 AP Venray, tel. 0478-569229. Raadpleeg ook internet: www.carci- ty.nl. et ingang van 1 oktober krijgt erland nieuwe reisdocumen- De degelijk beveiligde pas- rtcn en Europese identiteits- rten mogen door de ieenten niet meer zelf gemaakt den. Dit betekent dat de bur- voortaan twee maal de gang het gemeentehuis moeten [en om hun paspoort of ID- rt af te halen. jkde tarieven van de beide reis- imenten gaan drastisch verande- Een nieuw paspoort wordt na 1 ber 2001 ruim 10% goedkoper aal 73,55 gulden in plaats van 0 gulden kosten. Een ID-kaart, [eldig is voor de West-Europese en, wordt daarentegen ruim 50% duurder. De Europese identi teitskaart kost nu nog 38,60 gulden maar na 1 oktober wordt het tarief 59,20 gulden. De tarieven die de gemeente Venray hanteert zijn de landelijk toegestane maximumtarie ven. Al deze wijzigingen zijn er het gevolg van dat de huidige reisdocu menten niet veilig genoeg meer zijn. Nederland haakt aan bij de Europese richtlijnen voor een frau debestendig paspoort dat in de toe komst nog beterbeveiligd kan wor den. Bijvoorbeeld door het gebruik van de DNA-techniek. De gemeen ten hebben zich er lang tegen verzet dat zij de reisdocumenten niet meer zelf mogen fabriceren. Maar de nieuwe techniek is zo kostbaar dat de rijksoverheid heeft besloten tot een centrale landelijke productie. De burgers moeten voortaan twee keer naar het gemeentehuis. De eer ste keer om het document aan te vragen en af te rekenen. De gemeen te verzendt het aanvraagformulier vervolgens elektronisch naar de lan delijke paspoortcentrale. Vier werk dagen later moet de aanvrager zich weer persoonlijk aan de publieksba- lie melden om het paspoort of ID- kaart af te halen. Kinderen tot 16 jaar, die in het paspoort van de ouders worden bijgeschreven, moe ten voortaan ook persoonlijk aan de publieksbalie verschijnen met een pasfoto. Bij het afhalen hoeft het kind niet aanwezig te zijn. De dub bele komst naar het gemeentehuis zal extra drukte te weeg brengen aan de publieksbalie. Toch worden de openingstijden nog niet verruimd. Sinds oktober vorig jaar zijn de ope ningsuren drastisch terugge schroefd, van 36 naar 24 uur per week. Dit zou slechts een tijdelijke maatregel zijn. Omdat kinderen zich voortaan ook persoonlijk moeten melden voor een paspoort is de publieksbalie voortaan op woens dagmiddag geopend van 14 tot 17 uur. Er dient dan voor een bezoek wel eerst een afspraak te worden gemaakt. Overigens blijven de huidige reis documenten gewoon geldig tot de daarin vermelde geldigheidsdatum.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9