berden Dorpsraad Leunen woedend over komst tienerdisco Aantal verkeersongevallen in Limburg, daalt Tienerdisco in De Steeg Zeven jaar celstraf voor ontvoerders -II aktie. maani kortingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Kom langs en voel de herfst! Jandoetere longen dc specialist /oor tegels, sanitair Denteuwe collecties zijn t^binneni. VENRAY Julianasingel 7 nodigt u uit voor.i ONBEPERKT^ Mossn^i DAGELIJKS'. DE HYPOTHEEK SHOP Mishandeling Hennepkwekerij ontmanteld hNDERDAG 20 SEPTEMBER 2001 Nr. 38 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG EN MAAS raat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - tel.:0478-581526 "College draait een dorpsinitiatief de nek om" Dorpsraadvoorzitter Wim Jenniskens probeert zich eerst nog diplomatiek uit te drukken. Maar gaandeweg de discussie worden zijn bewoordingen steeds feller. Want de Leunse dorpsraad is woedend op het gemeentebe stuur. Uitgerekend op de dag dat het college een bezoek aan het dorp brengt, beslissen B en W dat er vanaf oktober iedere vrijdag een grootscheepse tienerdisco in De Steeg komt. En dat is ook juist op de dag dat de stichting Leo voor de jeugd uit Leunen, Veulen en Heide een eigen tieneravond ('Leontien') organiseert. "U draait een dorpsinitiatief de nek om. Want 'Leontien' is nu ten dode opgeschreven. En daar is een groep vrijwilligers zo enthousiast mee bezig. Dit nemen wij het colle ge zeer kwalijk. Vooral dat hierover geen enkel overleg met de dorps raad is geweest. Ik moest het nieuws vandaag van een journalist horen", foeterde Wim Jenniskens dinsdag avond in gemeenschapshuis De Brink. Daar waren negentig Leunenaren bij elkaar gekomen voor het tweejaarlijkse collegebe- zoek. De discussie rondom de komst van de tienerdisco wekte de meeste beroering. Wethouder Jan Driessen probeerde zich in allerlei bochten te wringen. Maar hij had de Leunse bevolking vierkant tegenover zich. Na een wat moeizame periode heeft de jeugdactiviteit 'Leontien' op vrij dag in Leunen zijn draai gevonden. Wekelijks trekt de avond 50 tot 60 bezoekers. De belangstelling is zelfs zo groot, tot ver buiten de drie dor pen, dat de organisatie overweegt een pasjessysteem in te voeren. Dat de gemeente nu met de bovenwijkse tienerdisco naar Leunen komt, valt daarom totaal verkeerd in het dorp. Niet alleen bij de dorpsraad maar ook bij omwo nenden van De Steeg die overlast vrezen van rondhangende jongeren. Disco es verenigingsscizoen is weer pnnen en zowaar, de gemeente ft onderdag kunnen vinden r een lan gekoesterd speeltje, ienerdisco. Waar anders dan lurlijk in De Steeg, de meest sr de hand liggende plek voor (tiener)disco. De jeugd van 12 15 jaar mag zich daar vanaf ober elke week alcoholvrij is een tijdelijk experiment lat de gemeente nog steeds Dingus jn de clinch ligt-en tienerdisco op Hoenderstraat- üog steeds niet mogelijk is, feen blij dus, mooi niet dus. Leunen is men alles behalve De stichting Leo, voor de 3 uit Leunen, Veulen en ide, heeft nl. al een tienerdisco, riji st op die vrijdagavond, en uit wekend ook in Leunen. De léde van de dorpsraad is dan k zeer begrijpelijk. Bovendien is het niet verstandig om hier- niet alleen met ondernemer Dijck te overleggen. Had men Jij o de gemeente vijftig meter orgelopen dan was tegelijker- dde dorpsraadvoorzitter geïn- meerd geweest. Daarom doet 'n probleem nu dubbel pijn. Van de andere kant moet men in Leunen realiseren dat een ffdisco er toch aan zal te sn, waarschijnlijk ook op die [avond. Die disco zou en ongetwijfeld niet alleen jeugd f Venray centrum trekken. Ook jeugd uit dc kerkdorpen zal ff uiteindelijk naar toe gaan ndat al hun schoolvriendjes daar ik naar toe gaan. Zo werkt het - ieenmaal met kinderen. Misschien dat de tienerdisco n Leo, en mogel ijke andere tie- •rdisco's op de dorpen zich op zaterdagavond kunnen concen- eren. Voor de jeugd betekent dat leer mogelijkheden. Ze kunnen an in feite kiezen tussen twee tonden en twee of meerdere Katies. dan nog rest is dat de jffieente nu eindelijk schoon dnp maakt met Dingus, zodat in •ril van het volgend jaar een def- tieve oplossing voor de tiener- teco is gevonden. Christ I Venray eist bijdrage provincie voor aanleg rotondes Het aantal slachtoffers in Limburg daalde vorig jaar met 274 slachtoffers in vergelijking met 1999 naar 3043. Het aantal verkeersongevallen daalde even eens opvallend: van 23.043 in 1999 naar 18.784 vorig jaar. In 2000 is het aantal verkeersdoden in Limburg gestegen naar 87. In 1999 waren er 66 dodelijke slacht offers te betreuren in Limburg. In 1998 waren er in Limburg 93 ver keersdoden. Dat blijkt uit het jaarverslag en de 'black spot'-lijst van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL) die woensdagmiddag in Venray werden gepresenteerd. "Provincie, wegbeheerders en.poli tie moeten, eendrachtig samenwer ken om de verkeersveiligheid nog TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. kt Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 Wethouder Driessen overhandig de gedeputeerde Mat Vestjens woensdag symbolisch een honden- bot. De gemeente Venray wil geld van de provincie voor de aanleg van twee rotondes (hondenbotconstruc- tie) bij de aansluiting van de Maasheseweg op de A 73. meer te verbeteren", stelt gedepu teerde Mat Vestjens. De presentatie van de jaarscijfers van het ROVL en de 'black spot'- lijst vond dit jaar plaats bij de krui sing Maasheseweg- op- en afrit A73 in Venray omdat Venray vier 'black spots' heeft, waarvan drie in de Top 10. Een 'black spot' is een kruispunt of een wegvlak waar gedurende drie achtereenvolgende jaren zes of meer letselongevallen zijn gebeurd. De 'black spots' in de gemeente Venray betreffen de kruising Nieuwe Maasheseweg-Noordsingel, de krui sing Fluitekruid-St. Servatiusweg- Stationsweg, de kruising Plataanstraat-Zuidsingel en de N551 Maasheseweg- op- en afrit A73. Drie van deze vier T>lack spots' op gemeentelijk terrein zijn inmiddels door infrastructurele maatregelen van de gemeente Venray aangepakt en veiliger geworden, liet wethou der Driessen gedeputeerde Vestjens weten. Op de kruising Nieuwe Maasheseweg-Noordsingel is bij voorbeeld een rotonde aangelegd en ook op de andere punten zijn maat regelen genomen die de verkeers veiligheid moeten vergroten. Wethouder Driessen maakte van de gelegenheid gebruik om de gedepu teerde eraan te herinneren dat Venray wil dat de provincie meebe taalt aan de twee extra rotondes bij de aansluiting van de Maasheseweg op de A73. De huidige constructie met twee kruispunten levert name lijk gevaarlijke situaties en opstop pingen op. HONDENBOT De A73 wordt steeds drukker en dat merkt de gemeente Venray met name op de afritten bij de afslag Venray-Noord. In de avondspits staat de afrit bij Mc Donalds hele maal vol en dat leidt soms tot gevaarlijke situaties. Het verkeer kan niet snel genoeg weg, omdat ook de Maasheseweg rond die tijd druk bereden wordt. De oplossing voor het probleem is in de ogen van de gemeente Venray de aanleg van twee rotondes in de Maasheseweg; eentje aan elke kant van de snelweg. "De aansluiting van de Maasheseweg op de A73 Venray-Noord is voor de gemeente een infrastructuurproject van boven lokaal belang", vertelde wethouder Driessen, "in verband met veilig heids- en afwikkelingsproblemen is het de wens van de gemeente dat deze aansluiting wordt omgebouwd tot een dubbele rotonde, een zoge naamde 'hondenbot'-construetie." De rotonde aan de noordzijde van het viaduct moet er wat het college betreft zo snel mogelijk komen, ter wijl de rotonde aan de zuidkant over vijf tot acht jaar moet worden gere aliseerd. Elke rotonde kost 1,2 mil joen gulden. De provincie Limburg en Rijkswaterstaat zijn het daarmee wel eens, maar alle drie de partijen hebben de benodigde twee miljoen gulden voor de beide rotondes niet klaarliggen. Lees verder op pag. 5 Terwijl wethouder Driessen nog zo blij was dat hij na een jarenlange zwerftocht eindelijk een plek had gevonden voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. De wekelijks tienerdisco zal voorlopig een half jaar worden gehouden, vanaf oktober tot april 2002. Daarna hoopt de gemeente eindelijk terecht te kunnen in jonge rencentrum Dingus aan de Hoenderstraat in Venray. De bouw plannen voor een nieuw open jonge rencentrum worden vertraagd door een hoog opgelopen juridisch con flict tussen de gemeente en Dingus. "Leunen moet geen koudwatervrees hebben", zo probeerde Driessen het. "Er is in Venray grote behoefte aan een bovenwijkse tienerdisco. En er was qua accommodatie geen andere mogelijkheid meer over dan De Steeg." SSANG YONG 4WD PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO -VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Servicedealer GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mall: VAKCARAGE-fllGOMMANSENDEWlT.NL Internetsite: WWW. GOMMANSENDEWIT Ji L OPENINGSSHOW CAR-CITY VENRAY A.S. ZONDAG GEOPEND zie advertentie elders in dit blad Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Bij Tapijtcentrum Nederland is de maand september... J—J1LJ.1IIT Graszoden-Kweekb DIRECT GAZON Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl Hotel restaurani ASTERIA i PEEL-BRUNCH iedere zondag, rtï vanaf U.00 uur MENU MAKT-MAR-WAT-VEM8EG j 4-, 5-o[6-gangenmera I v.a 7 jiTANGENSzE-MENU (vrijdag, zaterdag en zondag) I keuze uit 4 voorgerechten, 14 hoofdgerechten 1 en 4 desserts JJZ7" De Venray se tieners van twaalf tot vijftien jaar krijgen eindelijk in eigen plek in Leunen. In overleg met eigenaar Van Dijck is afgespro ken dat dc jeugd vanaf 26 oktober wekelijks op vrijdagavond in disco-' theek De Steeg welkom is. De afspraak met Van Dijck geldt tot april 2002. Dan wordt bekeken of hij en de gemeente hesluiten vooreen ver lenging met nog een half jaar. Vanaf vrijdag 26 oktober kan de jeugd wekelijks van 20.00 tot 23.00 uur terecht in Leunen. De toegang is gratis. De alcoholvrije disco is uitsluitend voor twaalf- en vijftienjarigen toegankelijk. Voor consumpties worden de geldende prijzen gehanteerd. Met de politie zijn afspraken gemaakt over toezicht op straat tijdens de openingstijden. Een eventuele wenselijke inzet door de jeugd- en jongerenwerkers wordt nog nader bekeken. De gemeente betaalt Van Dijck ruim duizend gulden per keer om de tie- onderdak te bieden. "Van Dijck moet van het geld de diskjockey en het barpersonee! betalen", zegt wethouder Driessen. die wil benadrukken dat het niet de bedoeling is dat de jongeren gaan rond zwerven in Leunen. "Binnen is binnen. Gaan de jongeren naar buiten, dan moeten ze naar huis. De politie houdt hierop toezicht." Een tienerdisco is een lang gekoesterde wens van de jeugd, de portefeuil lehouder en leden van de commissie welzijn; Een eerdere poging om in het centrum van Venray een disco te starten, bleek om diverse redenen niet haalbaar. Een realisering van een tienerdisco in het te verbouwen OJC Dingus aan de Hoenderstraat gaat volgens de gemeente Venray naar ver wachting te lang duren door de nog lopende juridische procedures. Alle partijen waren echter van mening dat de jeugd niet langer in de kou mocht staan. Een ultieme poging van de gemeente Venray resulteerde in een overleg met de eigenaar Van Dijck van De Steég. Na diverse'bijeenkom sten op ambtelijk en bestuurlijk niveau met Van Dijck, is de eigenaar van het uitgaanscentrum qu bereid gevonden om aan een wekelijkse disco mee te werken. In de komende week zal de doelgroep op diverse manieren actief benaderd wórden. De drie ontvoerders van Yun Ying Hu, het negenjarige zoontje van een Chinese restauranthouder uit Venray, zijn afgelopen dinsdag veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar. Twee weken geleden hoorden de drie Chinezen, H. (19), X (18) en T. (18), in de Roermondse rechtbank straffen tegen zich eisen van negen en tien jaar. De Venrayse jongen werd op woensdag 30 mei van dit jaar op weg naar school meegenomen door vier mannen. Nog diezelfde dag kregen de ouders te horen dat een losgeld van 200.000 Amerikaanse dollars en 50.000 gul den gulden werd geïist. Via tele foontaps kwam de politie de daders al snel op het spoor en twee dagen Patersstraat 3 3801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 later, op vrijdagmiddag, werd de ontvoerde jongen in Rotterdam gevonden. De jongen was vastgeke tend aan een bed, waarbij zijn mond was afgeplakt met tape. Vijf ver dachten werden kort daarop aange houden. Een 18-jarige man uit Tilburg is vorige week vrijdagavond door zeven mannen mishandeld op de Griegstraat. Het slachtoffer is met hoofdletsel opgenomen in het zie kenhuis. Ondanks dat er verschillen de getuigen waren, is het volstrekt onduidelijk waarom de man mis handeld is, Hij werd door de groep, aanvallers aangesproken die hem direct begonnen te slaan. Daarbij is mogelijk gebruik gemaakt van ijze ren buizen. De politie is een onder zoek gestart. De politie Land van Cuijk heeft woensdagmorgen in Maashees een hennepkwekerij ontmanteld. In een schuur aan de Mgr. Geurtsstraat trof de politie 1200 nagenoeg volgroeide planten aan. De politie nam alle planten en bijbehorende apparatuur zoals bakken en lampen in beslag. Er is nog niemand aangehouden. Rühl Haegens van Aar >1 accountants **5! om kiezen steeds bedrijven deze adviseurs? Noorderhof 8. Postbus 68 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33. fax (0478) 58 46 24 1 e-mail: info@rha.nl Internet: www.rha.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1