Wethouder: "Overleg 'n nieuwe kans geven" Rode Kruis zoekt enthousiaste mensen De Koets Salou gaat door het lint c 9 tinister schorst besluit brandweerkorps Vermeulen Historie Herleeft [-symposium Vraag-gestuurde zorg 'EEL EN MAAS EZORGEN? Gezond van 't land' Heidens opent Bouw op Stal KPJ Veulen stopt Rijverbod maas donderdag 13 september 2001 - Pagina 9 ministerie van ènlandse Zaken gaat in over- met de provincie Noord- ,ant zoeken naar een oplos voor de problemen rond de laveer in Vierlingsbeek. Er is aanden een geschil tussen de idvveerlieden van de post lingsbeek en commandant rnsen van het korps Boxmeer, rloe ook Vierlingsbeek ,0rt. Het gehele korps heeft ziek gemeld. gemeenteraad van Boxmeer iot daarop in augustus de eentelijke brandweer tijdelijk te sen, waarbij de post in lingsbeek een eigen brandweer met een eigen commandant krijgen. Burgemeester ivmans was het niet eens met duit van de gemeenteraad en het ter vernietiging voorgedra- bij de Kroon. mwmans vreest dat splitsing het brandweerkorps leidt tot billen tussen de twee korpsen, rdoor het brandweeroptreden bij d en andere calamiteiten in jrkan komen. Daardoor zou de gheid van alle inwoners van meer en van het personeel van mlpverleningsdiensten niet vol doende gewaarborgd zijn. Ook de provincie Noord-Brabant is tegen splitsing van het brandweerkorps. Op voordracht van minister K. de Vries heeft de Kroon het besluit van de gemeenteraad nog niet vernie tigd, maar voor een half jaar geschorst. In deze periode moet er een oplossing komen voor het sle pende conflict rond het korps. De splitsing van het brandweer korps gaat daardoor voorlopig niet door. In de tussentijd zoekt het ministerie samen met de provincie Noord-Brabant en de gemeente Boxmeer naar een oplossing voor dit probleem. Door het uitvallen van de brand weerpost Vierlingsbeek is het vol gens de gemeente Boxmeer noodza kelijk om de brandweerhulp in het zuidelijk deel van de gemeente, evenals in december 2000, opnieuw te structureren. Uitgangspunt daar bij is de vraag of snel genoeg brand weerhulp kan worden geboden en wat de buurgemeenten van Boxmeer aan de veiligheid kunnen bijdragen. De norm van opkomst voor korp sen is volgens de Handleiding Brandweerzorg tien minuten. De opkomsttijd voor hulpverlening bij ongevallen mag vijftien minuten bedragen. Datzelfde geldt voor de ambulance. Vortum-Mullem kan volgens burgemeester Bouwmans binnen tien minuten worden bediend vanuit Boxmeer. Voor de penitaire inrichting Maasheggen is de brandweerhulp binnen tien minu ten vanuit Sint Anthonis geregeld. Voor de overige dorpen Groeningen, Holthees, Maashees, Overloon en Vierlingsbeek wordt de tienminutengrens overschreden, aldus de gemeente Boxmeer. In een normale situatie wordt eerst een tankautospuit gestuurd. De bevel voerder besluit of hij direct in kan zetten op brandbestrijding of dat er eerst mensen en dieren moeten wor den gered. Soms is redding alleen mogelijk onder dekking van een blusploeg en kunnen de taken pas geheel ten uitvoer worden gebracht als een tweede tankautospuit ter plaatse is. Daarom is door de gemeente Boxmeer besloten om naar die plaatsen waar de tienminu tengrens wordt overschreden direct twee tankautospuiten te sturen, zodat direct voldoepde personeel en materieel voorhanden is. "Voor Groeningen en Vierlingsbeek komen beide tankau tospuiten van de post Boxmeer en voor Holthees, Maashees en Overloon komt een tankautospuit uit Venray en een tankautospuit uit Boxmeer", zegt burgemeester Bouwmans. "De berekende opkomsttijden zijn daarbij maxi maal 12,9 minuten voor de eerste spuit, maar in de praktijk vallen de opkomsttijden voor de dorpen gun stiger uit én blijft de brandweer onder de twaalf minuten." Omdat er geen werkoverdracht heeft plaatsgevonden, hebben de stafleden van de posten Boxmeer en Oeffeit contact gehad met verant woordelijken bij alle bijzondere gebouwen en instellingen in het ver zorgingsgebied van de post Vierlingsbeek, zoals Havens in Maashees. "Daar waar nodig zijn bedrijven bezocht en verkend. Daarnaast is het materieel van de post Vierlingsbeek verplaatst naar Boxmeer zodat dit met de personele reserve van de Boxmeerse post kan worden bezet en ingezet. De huidige situatie is niet ideaal maar kan wor den geaccepteerd in afwachting van de herbezetting van de post Vierlinsgbeek", laat burgemeester Bouwmans in een persbericht weten. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF tem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Ie LLTB Noord-Limburg heeft ige week vrijdag op het gemeen- is in Meerlo de petitie 'Gezond 'Hand' aangeboden. Daarin eist XTB samen met LTO voor een Set maatregelen en middelen irhet beschermen van gewassen in ziekten, plagen en onkruiden. verschillende plaatsen in nburg heeft de Limburgse Land- Tuinbouwbond de petitie aange- len. Volgens de LLTB komen de jvan gezonde en veilige produc- in het gedrang. Dit geldt even- is voor het inkomen van de iernemers in de land- en tuin- iw en de mogelijkheden om te festeren. De LLTB stelt dat de }cn producten veiliger zijn dan de Dortproducten. Zo is de laatste tien jaar het gebruik van gewas- chermingsmiddelen gehalveerd nam de milieubelasting met 40% De LLTB vindt het niet te ver- ippen dat importproducten die landeld zijn met in Nederland 'boden chemische middelen in de derlandse supermarkten worden kocht. In de petitie stelt de LLTB in Nederland de bedrijfsvoering ortdurend wordt aangepast en er eds duurzamer wordt gewerkt. Wethouder Lei Heidens van mray opent op zaterdag 22 sep- öber het evenement Bouw op al, dat in het kader van de Week to het Platteland plaatsvindt op de rate Markt in Venray. Na het offi ce openingswoord door LLTB- 'orzitter Toon van Hoof, zal deze men met wethouder Lei Heidens n poging wagen om het spiraal- «I met goed gevolg af te leggen. 11 om te laten zien dat ondeme- ers van nature bewust zijn van de ogeving en weten dat dit, in goede 'menwerking met de gemeente, 'or iedereen tot een bevredigend sultaat kan leiden. Bouw op Stal is ier'811 '0.30 tot 17.00 uur plaats. Vanwege een alsmaar dalend jdenaantal gaat de KPJ (Katholieke lattelands Jongeren) in Veulen oppen. Op dit moment telt de ver- toging buiten het bestuur nog maar wen leden. Gemiddeld bezochten !echts drie leden de clubavonden, leen enkel geval was maar een lid toiwezig. Dit schrijft het bestuur to1 de KPJ Veulen in het dorpsblad le Ruuper. Naast het dalend leden tal was ook de animo om in het Wtuur van de KPJ Veulen zitting te ten minimaal. Reden genoeg 30r de vereniging om er mee te °Ppen. De verenigingsraad in eulen gaat bekijken in hoeverre er de toekomst avonden voor de ugd georganiseerd kunnen worden 'de nieuwe' Hoefslag. Presentatie boek over echte Venrayse familie Ruim zes jaar lang, duizenden uren werk. Bekijken, kopiëren, lezen, reizen, schrijven: Frans Vermeulen (38) heeft er een mam- moetklus opzitten. Maar nu is zijn 'levenswerk*, een (foto-)boek over een echte Venrayse familie 'die hier al meer dan 600 jaar woont', eindelijk gereed. Het boek 'Vermeulen Historie Herleeft' wordt op zondag 30 september tij dens een grote reünie van de fami lie Vermeulen in De Karklingel in Oostrum officieel gepresenteerd. "Ruim 300 Vermeulens uit bin nen- en buitenland zullen de reü nie bezoeken. Inmiddels heb ik al 160 boeken verkocht", zegt Frans Vermeulen. De medewerker van het gemeen tearchief in Venray is duidelijk trots op zijn boek. En terecht. In liefst 432 pagina's krijgt de lezer niet alleen een uitgebreide beschrijving van de geschiedenis van de familie Vermeulen, maar bijvoorbeeld ook van Venray en Oostrum. Verder zijn in het boek liefst 460 foto's opgenomen. "Sinds ik van de lagere school kwam, heb ik me altijd afgevraagd of die andere Vermeulens die bij mij in de klas zaten nou wel of geen familie van mij waren. Vaak hoorde ik binnen onze familie: 'nee dat is geen familie van ons', maar precies weet men het vaak niet. De enige manier om er dan achter te komen, is om naar een archief te gaan. Ik was destijds echter nog te jong om de geschiedenis van onze familie te gaan uitzoeken, maar ik heb het wel altijd in mijn achterhoofd gehouden om het toch ooit te gaan doen." Begin 1994 kwam Frans Vermeulen erachter dat Joost van de Vorle, die uit interesse vaak te vin den is in het Venrayse gemeentear chief, al een beetje van de historie van de Vermeulens had uitgezocht. "Die gegevens mocht ik wel van hem hebben. De eerste stap voor het in kaart brengen van onze hele fami lie was gezet. Ik ben begonnen bij mijn vader Piet en heb vervolgens een rechte lijn terug gemaakt, om de broers en zussen van mijn stamva der te achterhalen. Ik nam me voor om zoveel mogelijk gegevens over hen boven water te krijgen en duide lijkheid te scheppen over hoe de Foto ter gelegenheid van het 50- jarig huwelijk van Grad en Dina Vermeulen-Hendriks op 31 juli 1946. familie Vermeulen in elkaar zit en wie nu wel of niet familie van elkaar is. Ontzettend leuk om te doen, maar ik heb nooit kunnen vermoe den dat er zoveel uren in zouden gaan zitten.... ik schat tussen de twee- en drieduizend uur werk. Ik heb bijvoorbeeld ook alle uitgaven van Peel en Maas gelezen om alles te weten te komen over de familie Vermeulen." STAMBOOM De achternaam Vermeulen, met haar vele varianten als Aen die Meulen, Aen gen Meulen, Vermoeien, enzovoort, komt in de 15e, 16e en 17e eeuw in de kerk en de schepenregisters van Venray en Oostrum veelvuldig voor, vertelt de Venraynaar. "De oudste vermelding is Gaedert van der Moeien in het jaar 1450. De naam wordt op vele manieren geschreven. Het is goed mogelijk dat al deze naamgenoten deel uitmaakten van één grote fami lie, maar de genealogische informa tie die in de doop-, trouw- en begra fenisregisters van Venray staat opgetekend is onvoldoende om daarmee alle Vermeulens die toen leefden, tot één familie te kunnen samenstellen. Weliswaar heb ik veel gezinnen kunnen reconstrueren, maar op welke wijze de verschillen de gezinshoofden al of niet verwan ten van elkaar zijn, is nooit met zekerheid af te leiden. Ik heb daar om een aparte lijst van gezinnen Vermeulen in het boek opgenomen, waarvan ik nog niet zeker weet of ze wel of niet tot onze familie beho ren." In het boek geeft Frans Vermeu len onder andere antwoord op vra gen als: Wie was onze oudste stam vader? Hebben wij een familie wapen? Hoe woonden onze voorou ders? Waar woonden onze voorou ders? Waar komt de naam vandaan? "Ik heb getracht zoveel mogelijk informatie te vermelden over het wel en wee van onze familie door de eeuwen heen, maar ik had zoveel materiaal dat ik keuzes heb moeten maken, wat wel en niet in het boek komt. Op één na heb ik alle Vermeulens in Nederland, België, Engeland, Frankrijk en zelfs Zuid- Afnka weten te traceren. Duidelijk is wel dat de familie Vermeulen echt veel voor Venray heeft bete kend, want veel familieleden heb ben in het verleden bijvoorbeeld voorname bestuurlijke en maat schappelijke ftmeties gehad. En iedereen kent natuurlijk de kunste naar Petran Vermeulen." De reünie van de familie Vermeulen in de Karklingel in Oostrum begint op zondag 30 sep tember om 14.30 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt ook het boek van Frans Vermeulen officieel gepre senteerd. Hoogleraar Spreeuwenberg voorzitter Overleggroep ziekenhuis Venray Hoogleraar Cor Spreeuwenberg uit Maastricht wordt de nieuwe onafhankelijke voorzitter van de Overleggroep ziekenhuis Venray. Deze onlangs opgestarte groep komt in de plaats van de stuur groep die in april ter ziele ging. De gemeente Venray trok zich toen boos terug als voorzitter van de stuurgroep. Aanleiding was het verdwijnen van de Eerste Hulppost uit het St. Elisabethziekenhuis. Op aandringen van gedeputeerde Martin Eurlings is de gemeente nu toch weer bereid met de ziekenhuis directie en andere belanghebbenden in gesprek te gaan. Aan de overleg groep nemen dezelfde partijen deel (huisartsen, ziekenhuis, platform behoud ziekenhuis Venray, gemeen te, patiëntenvereniging PCL en zorgverzekeraar VGZ) dan aan de stuurgroep. Een van de voorwaar den die de gemeente stelde was dat er een onafhankelijk voorzitter moest komen. Die is nu gevonden in Prof. Dr. Cor Spreeuwenberg. Hij is als hoogleraar zorgwetenschappen verbonden aan de faculteit der gezondheidswetenschappen van de universiteit Maastricht. Spreeuwenberg heeft ervaring met de benarde positie van streekzieken huizen. Want hij is ook betrokken bij de dreigende ontmanteling van het ziekenhuis in Kerkrade. De nieuwe overleggroep zal zich niet alleen beperken, zoals bij de stuurgroep nog het geval was, tot de Eerste Hulpfunctie. De toekomst van het totale St. Elisabeth zieken huis is voortaan het gespreksonder werp. In de commissie Sociale Zaken en Volksgezondheid reageer de niet iedereen even enthousiast gezien de slechte ervaringen met de stuurgroep. Ziekenhuisdirectie en VGZ toonden zich immers geen betrouwbare gesprekspartner omdat ze de andere stuurgroepleden bui tenspel zetten om hun eigen plan (het verdwijnen van de Venrayse EHBO-post) erdoor te drukken. "Is er nu wel een basis tot overleg met het ziekenhuis", vroeg Cor Vervoort (Samenwerking) zich af. "De stuurgroep heeft ons een gewel dige kater bezorgd. En we lopen nu weer het risico in dezelfde situatie terecht te komen indien het zieken huis zich niet anders opstelt. De gemeente moet van tevoren weten wat haar speelruimte is." Ook CDA- commissielid Ederveen had zijn bedenkingen. "Ik vrees dat we over een jaar met een tweede kater zitten. Ook de nieuwe overleggroep zal weinig kunnen bereiken." Wethouder Heidens (CDA) hield zich op de vlakte. "We kunnen pra ten of niet praten. Ik wil niet teveel terugkijken naar het verleden. Maar ik kan ook niet in de toekomst kij ken. Ik wil wel het overleg een nieu we kans geven. Op basis van in alle openheid met elkaar te praten." Volgens Lei Heidens is er in een jaar tijd wel wat veranderd. "De zie kenhuisdirectie beseft nu veel meer dat ze een maatschappelijke verant woordelijkheid heeft. Maar als loka le overheid is onze invloed gering. We kunnen niets afdwingen." Ed Cadirci (CDA) kwam met het idee om een handtekeningenactie op touw te zetten voor het behoud van de naam St. Elisabeth voor het Venrayse ziekenhuis. "De mensen in Venray zijn er niet blij mee dat de naam gaat veranderen. Het zieken huis kan dat geld, dat er mee gemoeid is, beter in het personeel steken", vond Cadirci. Wethouder Heidens zei het evéneens jammer te vinden dat het ziekenhuis een ande re naam krijgt. "Maar ook dat kan ik niet beinvloeden." Tiny Grebenjak (fractie Van de Vorle) vroeg nog aandacht voor de slechte bereikbaarheid van het Venlose ziekenhuis. "Vooral oude ren vragen zich af hoe zijn daar moeten komen." Een 43-jarige bromfietser uit Vierlingsbeek is in de nacht van vrijdag op zaterdag op het 14- Oktoberplein in Overloon bekeurd. De man reed onder invloed en kreeg een rijverbod van zeven uur en een boete van 160 gulden. gestuurde zorg-vraag'. De bijeenkomst in Hotel Asteria in Venray begint om 14.30 uur. Een forum van deskundigen zal de .problematiek zowel vanuit de politiek, de zorgaanbieders als de zorgvragers belichten. Naast korte inleidingen en het forum van sprekers wordt het symposium muzikaal omlijst door de caba retgroep Spijker en Hamer. Hét programma begint om 14.00 uur met de ontvangst met koffie. Op het programma staan vanaf 14.30 uur inleidingen door deputé zorg en welzijn van de provincie Limburg, M. Eurlings, directeur J. Terlouw van de landelijke VOGG, directeur Th. Oerlemans van de SrD Noord- en Midden-Limburg, J. Hendriks van de Raad van Bestuur van De Wendel in Venio, wethouder L. Heidens van Venray en A. Kleijnen. partner gehandicaptenzorg van het Zorgkantoor Noord- en Midden-Limburg. Na de pauze (van 15.45 tot 16.00 uurj is er een forumbespreking onder leiding van journalist Jos Bouten. Om 1730 uur wordt het mini-symposium i'.Op;:'::'vo;,,U'sepfem Zaterdag 15 september open dag Het Rode Kruis Venray is drin gend op zoek naar nieuwe enthou siaste vrijwilligers. Om iedereen kennis te laten maken met de acti viteiten van het Rode Kruis is er zaterdag 15 september een open dag. Op die dag is iedereen van 11.00 tot 15.00 uur van harte wel kom in sociaal medisch centrum de Clockert aan de Bergweg 4 in Venray. Wie je ook bent en wat je ook doet, je moet altijd op elkaar kunnen rekenen. Vroeg of Laat. Het Rode Kruis afdeling Venray is er dan ook altijd. Overal. Voor iedereen. Met hulp van vele vrijwilligers. Help mee. Want zonder jou is het onbe gonnen werk. Onder dit motto vra gen zij mede vrijwilligers om het vrijwilligerswerk te kunnen blijven uitvoeren. De hulpaanvragen die het Rode Kruis Venray bereiken wor den jaarlijks in aantal meer. Wat is het Rode Kruis voor een organisa tie? De organisatie is een wereldwij de hulpverleningsinstantie die in bijna alle landen van de wereld voorkomt. De oprichter, Henry Dunant, had bij de oprichting van het internationaal Rode Kruis (1864) zeven grondbeginselen voor Ogen voor de organisatie die door vrijwilligers gedragen wordt. Hij vond, en zij vinden dat nog steeds, dat ieder mens die om hulp vraagt geholpen moet kunnen worden onder de volgende voorwaarden; menslievendheid, onpartijdigheid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vrij willigheid, eenheid en algemeen heid. Deze zeven grondbeginselen zijn het fundament onder de organisatie. Het Nederlandse Rode Kruis maakt deel uit van dit internationale Rode Kruis en is verdeeld in circa 100 districten. De afdeling Venray maakt deel uit van het Rode Kruis district Noordelijk-Noord-Limburg. Bij veel van de activiteiten wordt intensief samengewerkt met het dis trict om zo nog meer hulpaanvragen te kunnen honoreren. De internationale hulp, zoals vaak te zien is op de televisie, wordt gecoördineerd vanuit het Landelijk Bureau in Den Haag. Daar waar mogelijk ondersteunen de districten en dus ook deze afdeling het Landelijk Bureau hierbij. TAAKVELDEN Wat kunnen mensen zoal doen bij het Rode Kruis? Hulp bieden om de hoek. Mensen met een ziekte of handicap begeleiden op hun vakan tie, samen een middag eruit gaan, samen handwerken en koffie drin ken, uitstapjes maken met oude een zame mensen, hun brengen en halen met aangepast vervoer, eerste hulp verlenen bij sportwedstrijden en evenementen, assisteren bij het afnemen van bloed, mensen opspo ren en herenigen, bestuurlijke orga nisatorische werkzaamheden, facili taire werkzaamheden, secretariele ondersteuning coördinatoren voor diverse activiteiten en ga zo maar door. Al deze activiteiten heeft het Nederlands Rode Kruis over zichtelijk ondergebracht in zeven taakvelden (de afdeling Venray heeft er een ondersteunend achtste taakveld bij). Die taakvelden zijn: Internationale samenwerking en voorlichting, Zorg en welzijn, Jeugd- en Jongerenwerk, Sociaal medische hulpverlening, Fondsenwerving, Vrijwilligerswerving, beheer en behoud, In kaart brengen van de hulpvraag, Opleidingen en Facilitaire zaken. Wat wordt er van vrijwilligers verwacht? Dat hangt af van jullie eigen mogelijkheden en belangstel ling. Maar waar jullie ook voor kie zen; één ding hebben al deze werk zaamheden gemeenschappelijk. Het werk is weliswaar vrijwillig maar niet vrijblijvend. Wat krijg je ervoor terug? Het vrijwilligerswerk wordt uiteraard niet betaald. Wat het wel oplevert is de waardering en dank baarheid van de hulpvragers. Deze voldoening is voor onze vrijwilli gers de drijfveer om dit werk te doen. Feestcafé Norbert Hulleman te zien op tv Feestcafé De Koets in Salou staat op maandag 17 september centraal in het SBS 6-programma 'Door het Lint'. Vanaf 23.30 uur kan televisiekijkend Nederland zien hoe toeristen uit heel Europa uit hun dak gaan in het café van Norbert Hulleman. "In de uitzen ding zijn veel fragmenten uit ons café en interviews met bezoekers te zien. "Gedurende de acht weke lijkse uitzendingen staat Salou centraal, maar ook De Koets staat regelmatig in de schijnwerpers", zegt de 34-jarige Venraynaar. Twee jaar geleden begon Norbert Hulleman samen met zijn zaken partner Twan van Bussel van het Venrayse Feestcafé De Koets een tweede feestcafé in de Nederlandse straat van de Spaanse badplaats Salou. Samen met Van Bussel en Open Monumentendag Afgelopen zaterdag was de jaar lijkse Open Monumentendag. In kranten en boekjes werd hiervoor veel reclame gemaakt. Zo ook voor Venray: de Grote kerk stond in de picture. Bij de Venrayse VVV een boek gehaald waarin stond: alle aan dacht gaat uit naar de Grote Kerk. In en rondom de kerk vinden activitei ten plaats. Wij hadden zaterdag toe vallig een familiedag. Mooi om 14.30 uur een gids geregeld voor een rondleiding in en om de kerk. De heer G. stond ons mooi op te wachten op het afgesproken tijdstip. Maar wat schetst onze verbazing. Er was een trouwerij in de Grote Kerk, we werden tegengehouden en mochten mooi de kerk niet in. Wij niet alleen, er kwamen nog meer mensen om de kerk te bezich tigen en die mochten er ook niet in. Gelukkig voor ons wist de heer G. ons buiten de kerk nog wat te vertel len over beelden en kloostertuinen. Zo tegen half vier mochten we ein delijk de kerk binnen om alle kerk schatten te bewonderen. Kortom, open is open en wel voor iedereen, en zeker op Open Monumentendag. Kunnen parochie en de organisatie van Open Monumentendag in de toekomst niet beter met elkaar overleggen. M. Verstappen. Urineren 3 Vorige week las ik op deze plaats de reactie van Twan van Bussel van feestcafé de Koets op mijn ingezon den brief.Hoewel ik het zeer op prijs stel dat ik gelijk krijg waar het de overlast van de wildplassers betreft, moet ik het toch betreuren dat de heer Van Bussel mijn brief zo slecht heeft gelezen. Allereerst ben ik geen man. Het is een vrij gedateerde opvatting dat het klagen in Nederland uitsluitend is voorbe stemd voor het mannelijk geslacht. Daarnaast ben ik ook geen bewo ner van het Schoutenstraatje of de Schoolstraat maar van de Omloop. Vorig jaar heb ik nog de moeite genomen om met de gemeente in discussie te gaan over de urineover- last tijdens festiviteiten in het cen trum. Waar de gemeente zijn goede wil toont aan de Koets, kreeg ik nul op mijn rekest. Met twintig boetes voor het wildplassen, kan ik ook niet zeggen dat de overheid zijn best heeft gedaan. In een half uur waren er namelijk al ruim twintig urine- vlekken tegen de Omloop geplaatst. De Koets kan dan twee jaar geleden zijn best hebben gedaan om zijn relaties aan te scherpen, maar ook dit noem ik gedateerd (zoals waar schijnlijk ook de kaart die van het centrum wordt gehanteerd). De Omloop schijnt consequent verge ten te worden. Ons is nog nooit iets gevraagd en de bewoners die ik heb gesproken staan niet negatief tegen over een oplossing. Daarom kan ik de reactie van Twan van Bussel niets meer dan een goedkope pr-stunt noemen. Hoe goed het ook is bedoeld, ik laat me niet in het verdomhoekje duwen, dat in Venray De Omloop schijnt te heten. P. Buyssen Noodkreet voor Venrayse jeugd Waarschijnlijk heeft mevr. Camps-Janssen mijn brief niet goed gelezen. Het gaat in deze nl. Niet over zogenaamde hangplekken of wijkgebouwen. Hier is van groot belang dat er zo spoedig mogelijk een centrale ontmoetingsruimte, speciaal voor onze jeugd gecreëerd wordt, een Open Jongeren Centrum! In onze omliggende kerkdorpen is dit blijkbaar geen probleem. Ook blijf ik bij mijn standpunt dat dit wel degelijk een taak van de gemeente is. Het is wel heel geraffineerd om de aandacht van de eindeloze machtsstrijd tussen gemeente en OJC Dingus af te leiden door de ouders de zwarte piet toe te schui ven. - M.J. Faessen-van Kessel personeel uit Venray en omgeving ging de Venraynaar, die zich in Salou vestigde, het café in Salou runnen. Een onverdeeld succes werd de samenwerking niet, geeft Hulleman toe. "Twee kapiteins op één schip bleek niet te werken. Spanje is geen Nederland en de con currentie in Salou is moordend. Na de zomer kwamen Twan en ik tot de conclusie dat we verschillen de visies hadden over de formule van het café in Spanje. Je hebt immers te maken met toeristen, anders dan in Venray waar je vaste klanten over de vloer krijgt. Samen hebben we toen besloten dat het beter was om een punt achter onze samenwerking te zetten. Twan richt zich nu op zijn eigen café in Venray en ik ben nu eigenaar van Feestcafé De Koets in Salou." FEESTCAFE De Koets Salou is net als De Koets Venray een feestcafé bij uit stek, weet Hulleman. "Een verschil met Venray is dat we toeristen veel entertainment, verkleedpartijen, optredens en thema-avonden bie den. In het afgelopen zomer waren bijvoorbeeld de kerstavonden en de drankspellen enorm populair. Ja, iedereen die zich jong voelt kan bij ons door het lint gaan." Net als in de populaire Nederlandse speelfilm Costa, met onder andere Daan Schuurmans, Katja Schuurmans en Georgina Verbaan in de hoofdrollen, maakt Feestcafé de Koets in Salou gebruik van de talenten van proppers, die de toeristen naar het café proberen te lokken. "Aan het begin van de avond gaan we met alle personeelsleden naar buiten toe om de toeristen warm te maken voor ons café. Erg nodig is dat overigens niet, want we zitten in de uitgaans- en feeststraat Vendrell en door het succes van de speelfilm Costa was het in het afgelopen zomerseizoen toch al dertig procent drukker dan in voorgaande jaren. We hadden 's avonds ruim driehon derd mensen in huis. Belangrijk voor mij, want het was dit jaar erop of eronder. Ik heb immers mijn eigen huis in Venray verkocht en grote financiële risico's genomen om mijn droom te kunnen verwe zenlijken. Een gedurfde stap, maar ook een enorme uitdaging." Feestcafé De Koets staat vanaf maandag 17 september gedurende acht weken centraal in het tv-pro- gramma 'Door het Lint'. Ook een uitzending van het programma 'Blind Match' van Net 5 is opgeno men in het café. Deze beelden wor den eind september uitgezonden. Vanaf deze winter is www.dekoets.com de site voor Salou.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9