nitiatieven voor mestverwerking Computernetwerk op Merselose basisschool Harol LENSSEN Politiek huiverig over plannen De Gouden Leeuw "Powerman te zware aanslag op openbare ruimte" W erkconferentie gezondheidszorg in november Woonboulevard in oktober 2002 open Is uw keukenapparatuur of werkblad aan vervanging toe? NxrieYeis Commissie akkoord met Fanray KEUKENINRICHTING College naar Leunen Francesca SUl en maas donderdag 13 september 2001 - Pagina 7 Jaarlijks half miljoen ton mestoverschot Zeven initiatiefnemers hebben jj de gemeente Venray plannen .gediend voor mestverwerking, lp 1 januari 2002 wordt namelijk et strengere mestbeleid van ,jnister Brinkhorst van kracht. [Ct mestoverschot, het gedeelte at niet op het eigen bedrijf kan (0rden afgezet, moet dan op een erantwoorde manier verhandeld pf verwerkt worden. Ongeveer 0% van de agrariërs in Venray nMeerlo-Wanssum krijgt hier- nce te maken. Zij zorgen jaarlijks oor een mestoverschot van bijna flO.OOO ton. De veehouders moeten na 1 janu- iri hun overtollige mest zien te slij- cn door mestafzetcontracten met fckerbouwbedrijven, mestverwer- jog of mestverbranding. De emeenten Venray en Meerlo- tenssum vormen samen een dis- Jet in de uitvoering van de Reconstructiewet. Uit een onder hoek van de LLTB uit 1998 blijkt iat 95% van de varkensbedrijven mvoldoënde capaciteit heeft voor opvang van mest op het eigen ledrijf. Voor de pluimveesector ligt üi percentage op 92% en voor de nelkveehouderijen op 90%. Het otale mestoverschot in beide gemeenten bedraagt per jaar 497.973 ton. Hiervan is 315.000 ton varkensdrijfmest, 65.000 ton rund- veedrijfmest, 90.000 ton pluimvee mest en 40.000 ton champost. Om deze gigantische hoeveelheid mest te verwerken zijn vijf lokale mest verwerkingsinstallaties, met een capaciteit van circa 100.000 ton per jaar, nodig. Of twaalf buurtmestver- werkingsinstallaties met een capaci teit van 40.000 ton per jaar. Bij buurtmestverwerking gaat het om een gesloten groep van vijf tot tien agrariërs die geen mest van derden verwerkt. In de gemeente Venray lopen momenteel zeven initiatieven. Sommigen zijn al in een vergevor derd stadium terwijl anderen nog op zoek zijn naar de juiste locatie en techniek. Met de capaciteit van deze initiatiefnemers kan ruim tweederde deel van het mestoverschot in Venray en Meerlo-Wanssum wor den verwerkt. Het bedrijf Viteasol van W. Dobbe wil aan de Kempkensberg in Ysselsteyn drijf- mest scheiden, dunne fractie beluch ten, omgekeerde osmose en dikke fractie composteren, ook van pluim veemest. Orgadry, het bedrijf van T. Bouman en S. Nijssen, gaat op een locatie aan de Steegse Peelweg dikke fractie van pluimveemest en champost composteren in een rote rende trommel. P. Strijbos heeft een idee voor het korrelen van droge mest. Vijftien varkenshouders in Ysselsteyn-noord willen drijfmest verwerken maar de techniek is nog niet bekend. Mestverwerking Heide, Leunen, Veulen bestaat eveneens uit vijftien varkenshouders die drijfmest gaan verwerken. Ook zij zoeken nog naar een techniek. De acht bedrijven van Houbensteyn gaan in het pand Ysselsteynseweg 25 drijfmest schei den en het indampen van dunne fractie. De wierenkwekerij van M. Claessens aan de Schei weg in Leunen kan met behulp van wieren de mest afbreken. In Nederland blijkt een markt te zijn voor vloeiba re meststoffen als vervanger van drij fmest en voor compost, mestkor- rel, granulaat of kunstmest vervan gers. Afzet van mest in het buiten land moet zich richten op nieuwe productcombinaties met champost, pluimveemest, dikke fractie van drijfmest of mestkorrels. Eindproducten van mestverwerking kunnen ook gebruikt worden als brandstof voor energiecentrales. Venray verwacht in de toekomst nog meer initiatieven rond mestver werking. De gemeente onderzoekt nog de mogelijkheden waar de installaties gebouwd kunnen wor den. Mestverwerkingsbedrijven horen eigenlijk thuis op een indus trieterrein. Als hiervoor onvoldoen de mogelijkheden zijn dan mogen de installaties gevestigd worden in vrijkomende agrarische bebouwing. De gemeente is geen voorstander van nieuwbouw in het buitengebied omdat de verstening juist moet wor den teruggedrongen. De mestver werking op buurtniveau mag op een van de deelnemende bedrijven plaatsvinden. Voorwaarde is dat geen mest van derden verwerkt wordt, de mestverwerking onderge schikt is aan de agrarische functie en dat geen doorgroei mogelijk is naar een industrieel bedrijf. Voor een grotere, lokale verwer kingsinstallatie zoekt de Recon structiecommissie in Noord- en Midden-Limburg naar geschikte plekken in het gebied van de inten sieve veehouderij. Bijvoorbeeld bij een bestaand agrarisch bedrijven complex waar doorgroei mogelijk is. Bij de vestiging moet rekening worden gehouden met de komst van extra verkeer en de gevolgen voor de bestaande cultuurhistorische, landschappelijke en natuurlijke waarden in het buitengebied Vanaf 14 augustus zijn wij voortaan op maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 De commissie Financiële en Economische zaken kon er maan dag mee instemmen dat de gemeente voor 35.000 gulden gaat idverteren in Fanray. Dit nieuwe romotiemagazine verschijnt met igang van februari 2002 ieder partaal. De Venray se bedrijven Van den lunckhof, Jansen Houbiers en )HHO willen met Fanray de leente Venray promoten tot in de 'ijde omgeving.. Het magazine 'ordt bij 80.000 adressen huis-aan- luis bezorgd in Noord-Limburg en Dost- en Noordoost-Brabant. "Het ilad bestrijkt het hele verzorgings- ibied van Venrays centrum, ndememers moeten nu in vier of 'ijf bladen adverteren om hun doel- jroep te bereiken. Dat kan met ■anray straks in een keer", zo lichtte fethouder Houba (VVD) toe. De emeente wil het magazine gebrui- ;en voor personeelswerving, het lankondigen van evenementen en om plannen in het winkelcentrum loe te lichten. "We doen een jaar mee om te kijken of het blad levens vatbaar is. Het is een prima middel om Venray uit te dragen en om mensen naar Venray te trekken. Dat is een belangrijk motief', aldus Houba die meldde dat het magazine afzonderlijk bezorgd wordt, zoals nu ook met de gemeentekrant gebeurt. Wiel Michiels (CDA) vond de verschijningsfrequentie van een keer per kwartaal te laag. "Dan wordt het moeilijk om in te spelen op acties. Ik hoop wel dat het een betere kwaliteit krijgt dan 'nummer 1'. Dat blad staat vol fouten en jpubliceert kritiekloze interviews waar je geen fluit aan hebt." Richard de fe Roy (fractie Van de Vorlej had zijn bedenkingen. "Het is veel geld voor een advertentiepagina. Ik heb niet het idee dat het storm loopt bij Fanray. Wat ik beluister is dat niet iedereen erover staat te juichen." De PvdA had er daarentegen geen problemen mee en sprak van 'een goed initiatief. Dat een groot gedeelte van oostelijke Noord- Brabant bereikt wordt vond de partij een pluspunt. Sinds het begin van dit school jaar beschikt basisschool St. Jan de Doper in Merselo over een computernetwerk. Het Ministerie van Onderwijs heeft geld beschik baar gesteld om op elke basis school een computernetwerk aan te leggen. Uitgangspunt hierbij is, dat er per tien leerlingen één com puterwerkplek komt. Omdat de basisschool in Merselo (120 leerlingen) met allemaal com binatiegroepen werkt, wordt er een groot beroep gedaan op het zelfstan dig kunnen werken van kinderen. Hierbij is de computer natuurlijk een uitstekend hulpmiddel. Maar wat heb je aan drie computers per lokaal, als daar vijftien kinderen tegelijkertijd zelfstandig aan het werk moeten zijn? Natuurlijk, met die drie computers kun je meer dan zonder computers. Na veel overleggen en plannen maken is het gelukt om - naast een aantal computers per lokaal - een computereiland in de gemeen schapsruimte te creëren waar een hele groep leerlingen (zestien) tege lijkertijd zelfstandig aan het werk kan zijn, zodat de leerkracht meer aandacht kan besteden aan de ande re helft van de combinatiegroep. Het schooljaar is nu vier weken oud en er wordt al veel gebruik gemaakt van het netwerk. Het ziet er naar uit, dat de computer een vaste plaats gaat krijgen op basisschool St. Jan de Doper. Het grootste probleem was het vinden van de benodigde financiële middelen. Directeur Theo Martens De aanslag die het evenement Powerman doet op de openbare ruim te staat in geen verhouding tot de publieksaantallen in het centrum van Venray. Dat stelde wethouder Driessen maandagavond in de com- missie St<\ "Binnenkort zullen we samen met de stichting Powerman hel WK. evaiu- ften. Dit clement komt zeker ter sprake, want ook ik vind dat het evene ment een te zware aanslag doet op de openbare ruimte. Het doet me pijn als ik die veie omheiningen zie, waar geen of slechts weinig mensen achter staan om dit evenement bekijken" Dn'essen beantwoordde hiermee een vraag van Henk Bisschops (PvdA), die het Jan de: zotte'dai JdeaJhe; WK Dtuitlftov»'hijvoorbeeld-Hef Schuttersveld 'totaal niet tc bereiken was', "Het bejaardencentrum was totaal afgesloten voor de buitenwereld en niet via de weg bereikbaar. Het tenement zal Venray. beStrsportief op de kaart zetten, maar het is natuur- 'Jjk van de gekke dat mensen zorginstellingen niet kunnen bezoeken, los ^ar» welk evenement ook", stelde de PvdA "er. J van St. Jan de Doper: "Door de mogelijkheid van gespreide bet aling, een bijdrage per kind van de ouders en sponsorgeld (we zoeken nog sponsoren, dusis het net werk toch gerealiseerd. Verder vormt de verhuur van het netwerk een vaste bron van inkom sten. Op dit moment worden er elke maandag drie cursussen toetsen bordvaardigheidvoor leerlingen van groep 7 en 8 van basisscholen uit Venray en omgeving gegeven door Instituut Spijksma uit Nuenen. De aanmelding was zo groot, dat vanaf 1 november ook nog op de donderdag twee cursussen gegeven gaan worden. In die tweede groep zijn overigens nog enkele plaatsen vrij." Ook is Instituut Spijksma een proef gestart met het geven van cur sussen voor volwassenen. Op maan dagavond is een groep volwassenen (en jeugdigen) gestart met Windows 98, Word, Excel, Access en Internet. Zij worden individueel begeleid. Men werkt dus in eigen tempo en op eigen niveau. Deze werkwijze biedt vele voordelen. Ook deze groep was vol (het maxi maal aantal cursisten is tien). Na de herfstvakantie start er weer een nieuwe groep. De reacties van de cursisten zijn tot nu toe zeer posi tief. Ook bedrijfscursussen (geheel op maat) behoren tot de mogelijkhe den. Voor nadere inlichtingen is Instituut Spijksma bereikbaar onder telefoon 040/2832762/2842833, fax 040-2832762 of e-mail mail@insti- tuut-spijksma.nl. Informatie kunt U ook vinden op de website www.instituut-spijksma.nl. In de tweede helft van novem ber, de exacte datum is nog niet bekend, organiseert de gemeente Venray een werkconferentie rond het thema gezondheidszorg. Hiervoor worden alle verenigin gen en instellingen, die betrokken zijn bij de lokale Venray se gezondheidszorg, uitgenodigd. De werkconferentie vormt een belangrijk onderdeel van de nota Lokaal Gezondheidsbeleid die momenteel in de maak is. "Deze nota moet door middel van een interactief proces tot stand komen. En daarbij wordt de gehele zorglinie betrokken", legt wethouder Heidens (CDA) uit. Om alle gegevens goed in kaart te brengen ontvangen alle betrokkenen, van EHBO-vereniging tot de TBS-kliniek, een schriftelijke enquête. "We willen eens precies weten wie wat allemaal doet op het gebied van de gezondheidszorg", vertelt welzijnsambtenaar Berenda Bruins. De gemeente speelt vooral een preventieve rol door het bevor deren van de gezondheid in brede zin. Zoals verkeersveiligheid, gezonde woonomgeving, stimuleren sportbeoefening, arbeidsmarktbe leid en bevordering gezonde leef wijzen. Deze preventieve taak wordt gezamenlijk uitgevoerd met de GGD Noord-Limburg. Door het opstellen van een beleidsnota wil de gemeente haar regie versterken op de gezondheidsbevordering van de Venrayse burgers. Minister Borst van Volksgezondheid stelt de gemeenten ook verplicht om iedere vier jaar een gezondheidsplan op te stellen. De nota Lokaal Gezond heidsbeleid zal naar verwachting in januari 2002 gereed zijn. Het geeft ook de kaders aan waarbinnen de gemeente in de gezondheidszorg, die volop in beweging is, gaat ope reren. De gemeentelijke rol ten aan zien van de aanbieders van zorg wordt vastgelegd. En ook hoe de gemeente omgaat met de toenemen de extramuralisering van de zorg. Een tendens waarbij ouderen, gehandicapten en psychiatrische patiënten steeds meer zelfstandig gaan wonen. Naast de enquête en de werkcon ferentie worden ook gesprekken gevoerd met zorgvragers en partners in het zorgaanbod. Dit moet leiden tot inzicht in de ontwikkelingen in de lokale zorgsector. In de, nota legt de gemeente een visie vast en benoemt het speerpunten en priori teiten van gezondsheidsbevorde- ring, preventie en zelfstandig wonen van doelgroepen. Stayerhofweg 2B 5861 EJ Wanssum Tel. 0478-53 90 20 Fax 0478-53 90 21 Bel voor een afspraak BOSCH CZECH SSHS SIEMENS Pelgrim •j Brinkplein en de plannen van discotheek De Steeg zijn twee bezoek burgemeesters en wethouders aan het kerkdorp ';fl. Het college komt o - september naar Leunen. De bij eenkomst in de grote zaal van femeenschapshtas De Brink egint om 20.00 uur. Naast genoemde punten is er verder aan- diiciit voor het: sjiteélmimleptao, ëev on!wikkeling!': ;vah de 250 met -zone one de bebouwde kom, de ontwikkeling van het bui tengebied en de visie bedrijfsacti viteiten m net centrum van :,C'VV Na een uitleg door het college kannen de aanwezigen met burge meester en wethouders in discus sie ga;;,!. Veel weerstand tegen komst parkeerkelder en torenflat Vier weken nadat de omwonen den op de hoogte waren gebracht, werd aan de politiek de plannen voor De Gouden Leeuw gepresen teerd. Een zwaar verliesgevend miljoenenproject met nogal wat haken en ogen. Vooral de par keerkelder van drie lagen diep, de torenflat van tien hoog en het appartementencomplex op de hoek Langeweg/Langstraat, waarvoor drie woningen op de Langstraat moeten wijken, riep weerstanden op. Het plan voorziet in de bouw van 164 woningen en 2400 m2 commer ciële ruimte. Bij twee eerdere infor matieavonden, in juni 1998 en april 1999, was nog sprake van respectie velijk 135 en 124 woningen. Vooral de komst van de genoemde torenflat en het appartementencomplex krikt het aantal op tot 164. Financiële redenen blijken het motief te zijn. Voorts een tegenvallende grondver werving terwijl de provinciale bij drage van 4,3 miljoen ook lager uit viel dan verwacht. De gemeente kampt op dit moment met een tekort van 6 miljoen gulden op een exploi tatie van 24,6 miljoen. Daarbij is nog geen rekening gehouden met de ondergrondse parkeergarage. Dit vergt zelfs nog een hoger investe ringsbedrag (tussen 26 en 30 mil joen gulden) indien inderdaad geko zen wordt voor 750 parkeervakken. Dit heeft tot gevolg dat het tot nu toe winstgevende parkeerbedrijf in de rode cijfers terecht komt. Het De woon- en meubelboulevard in de Hulst, de zogenaamde PDV- locatie, opent in oktober 2002 zijn deuren. Volgende maand wordt gestart met de bouw van het gigantische winkelpand dat on dermeer onderdak zal bieden aan Leenbakker en Praxis. Deze twee bedrijven moeten wijken voor woningbouw in De Gouden Leeuw. De woonboulevard, met een totale lengte van 300 meter, komt in het verlengde te liggen van de snelweg A73, tussen de Deurneseweg en de Henri Dunantstraat. Het gebouw heeft een slingerach tige vorm en het dak loopt langzaam omhoog tot een hoogte van acht meter. Het glooiende dak wordt voorzien van gras en is gedeeltelijk begaanbaar voor het publiek. Twee enorme lichtkoepels in een pirami devorm, van 35 en 50 meter hoogte, moeten ervoor zorgen dat de woon boulevard tot in de verre omtrek de aandacht trekt. De winkels hebben een totale oppervlakte van 29.000 m2 waarvan 20.000 m2 op de bega ne grond. Tussen de A73 en de PD V-locatie wordt een grote par keerplaats aangelegd die via nog aan te leggen rotondes op de Deurneseweg en de Henri Dunantstraat bereikbaar wordt. De gemeente heeft het gehele terrein van ruim zes hectare voor 12,5 mil joen gulden verkocht aan project ontwikkelaar 3W Vastgoed die naast de woonboulevard ook de toe gangswegen en de parkeerplaats aanlegt. De enige toegang tot de parkeergelegenheid is een onder doorgang die het winkelpand in twee helften splitst. Langs de A73 komt een reclamezuil, een zogehe ten 'landmark', in de vorm van een kunstwerk dat wellicht ook de naam van de woonboulevard zal bevatten. "Het wordt een transparant gebouw met glazen puien", lichtte ontwerpster Annelie Kramer van Jeanne Deckers Architectuur toe. "Het dak is openbaar groen. Daar kunnen mensen op wandelen of in het gras gaan liggen. Het regenwater stroomt langs houten kolommen vanaf het dak naar de parkeerplaats toe. Er komt in het dak een ronde patio waarin winkels hun artikelen ook buiten kunnen vertonen. Het gebouw is ontworpen als een geheel waarin iedere zaak zich toch kan profileren met zijn eigen huisstijl en reclame." BOUWRIJP De woonboulevard is de eerste invulling van bedrijventerrein Hulst II. Het terrein, van totaal 27 hectare groot, wordt verder opgevuld met kleinere bedrijven, discotheek De Steeg en mogelijk een tankstation. Het meest oostelijke gedeelte langs de Oirloseweg, schuin tegenover het NS-station, is bestemd voor kanto ren. In het midden dwars over het gebied loopt een hoogspanningslei ding. Er geld een beschermingszone van 20 meter aan weerszijden van de hartlijn van de leiding waar niet gebouwd mag worden. Hier komt de ontsluitingsweg die in de rotondes op de Deurneseweg en Henri Dunantstraat uitmondt. Ook is er een waterpartij en een bomenlaan gepland. Tegen het bestemmingsplan Hulst II zijn geen bezwaren ingediend zodat het sinds 10 augustus onher roepelijk is geworden. In juli is al begonnen met het bouwrijp maken van de grond. De bouwaanvraag is ingediend en naar verwachting zal eind september de bouwvergunning verleend worden. De bouw zal ongeveer een jaar duren zodat in oktober 2002 de eerste bezoekers ontvangen kunnen worden. De gemeente heeft met 3W Vastgoed afgesproken dat verplaats ende bedrijven uit het hoofdwinkel gebied van Venray'voorrang krij gen. Leenbakker en Praxis zijn hier al twee voorbeelden van. Zij nemen ieder 3500 m2 meter in beslag. Daarnaast zijn er twee grote lande lijke bedrijven die ook samen 7000 m2 in gebruik gaan nemen waarmee het gebouw al bijna voor de helft bezet is. Wethouder Houba (WD) ver wacht dat de 29.000 m2 vloeropper vlak zonder problemen uitgegeven zullen worden. Voor Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) was dat aanleiding om te vragen een passage in het contract te schrappen. Indien 3W Vastgoed er namelijk niet in slaagt de gehele woonboule vard te bezetten dan betekent dat voor de gemeente een fikse schade post die kan oplopen tot 1.050.000 gulden voor maximaal 3000 m2. "Daar heb ik grote moeite mee. Waarom moet de gemeente risico dragen voor de projectontwikke laar? Als het tegenvalt dat gaan we voor een miljoen gulden het schip in", zei Lemmens. CDA, PvdA en WD vroegen zich eveneens af waarom dit risico gelopen werd. Wethouder Houba zegde toe dat hij hierover met 3W Vastgoed gaat onderhandelen. Wiel Michiels (CDA) vond de verbinding naar het winkelcentrum 'een zwak punt'. "Na een bezoek wordt het verkeer weer weggeleid en juist van het centrum af. Het is niet uitnodigend voor de automobi list om dan weer terug naar Venray te rijden. Terwijl het toch de bedoe ling was dat het winkelcentrum er ook zijn voordeel mee zou doen." Volgens Jan Houba zal er een goede bewegwijzering moeten komen. Henri van de Ven (CDA) pleitte voor een betere bereikbaarheid voor de fietsers vanaf het centrum. Er is nog geen rekening gehouden met een kortere fietsersingang vanaf de Henri Dunantstraat. Veel partijen in de gecombineerde commissievergadering stelden vra gen over het mogelijke gebruik van de parkeerplaats door discotheek De Steeg. Zij vroegen naar de veilig heid en het toezicht, vooral bij het openbare groene dak. Wethouder Houba meende ook dat het dubbele gebruik van de parkeerplaats veilig heidsrisico's met zich mee brengt. "De eigenaar van de discotheek is er verantwoordelijk voor dat alles ordentelijk verloopt. Hij zal ook in overleg moeten treden met 3W. Want wij zullen er in ieder geval geen tweede parkeerplaats toe staan." verlies van 6 miljoen gulden komt ten laste van het grondbedrijf dat redelijk floreert. Vooral vanwege de miljoenenwinsten op industrieterrei nen als Smakterheide I en II, Keizersveld en de Hulst II. Het voormalige financiële zorgenkindje van de gemeente kan nu wel weer een stootje hebben. De torenflat van tien hoog, die bovenop een winkel pand gebouwd wordt, draagt een miljoen gulden bij in de exploitatie, zo liet burgemeester Waals ("er is gestreefd naar opbrengstmaximali- satie") zich ontvallen. WD BLIJ Veel commissieleden hadden grote moeite met de torenflat van 31 meter hoog die vergelijkbaar wordt met de Zuiderpoort aan de Leunseweg bij Beukenrode. "Het eerste plan zonder toren en zonder hoekgebouw had wel draag vlak", zei Jacques Lamers (Samenwerking). Hij pleitte er ook voor om af te zien van een vierde bouwlaag op de woningen aan de achterzijde van de Kempweg. "Dat is een inbreuk op de privacy van de bewoners van de Kempweg." Burgemeester Waals vond dit geen argument. "Want dat is de conse quentie van wonen in het centrum waar de meeste mensen inkijk heb ben van de buren. Niemand heeft de garantie dat er geen buren achter je komen wonen. Ook de bewoners van de Kempweg niet, al hebben ze jarenlang maximale vrijheid gehad." Bert Linskens (PvdA) en Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) vroegen aandacht voor voldoende huurwoningen voor de minst draag- krachtigen. Burgemeester Waals zegde toe rekening te zullen houden met 'het sociale profiel' van de nieu we wijk. Op alle bezwaren tegen de ondergrondse parkeergarage ant woordde Waals 'dat bovengronds parkeren geen reëele opitie is'. "Een combinatie van beton, blik en daar boven woningen is daar niet wense lijk. Het college is voorstander van ondergronds parkeren. Of dat in twee of drie lagen wordt hangt al van wat financieel en technisch mogelijk is." Alleen de WD zei blij te zijn met de komst van een par keerkelder. Wel vreesde John Oosterbeek voor filevorming op de Langeweg. Want ter hoogte van kunstgalerij Toro komt de enige in- en uitgang naar de ondergrondse parkeergarage. Ook D66 en Samenwerking maakten zich zorgen over de verkeersdrukte op de Langeweg. Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) ergerde zich opnieuw aan het ontbreken van een politieke discussie over de keuze tussen onder- of bovengronds par keren. "In 1998 heeft het college dit al besloten. En nu het vijf vooi twaalf is mogen wij beslissen, Terwijl de alternatieven niet eens goed onderzocht zijn. We zijn hel hier niet mee eens." Tevens meende Verkoeijen dat de parkeerbehoefte veel te laag is ingeschat met 1,3 ol 1,5 auto per woning. Het commis sielid van Samenwerking meende dat dit cijfer bijna op 2 zou moeter liggen. Wethouder Houba (WD' merkte op dat de keuze tusser boven- of ondergronds parkeren niei bij voorbaat vastligt. "Per objeci beslist de politiek over de aard var de parkeervoorziening." In het voor jaar van 2003 wordt gestart met d« bouw op de Gouden Leeuw Leenbakker en Praxis zijn dar inmiddels verhuisd naar de PDV- locatie in de Hulst II. Begin 2006 is het bouwplan geheel voltooid. aihon»L,„ Pr. Bernhardstraat 30a odafark- jjsINHSI' smaah van de week (14 t.m. 13 sept.) HAZELNOOT

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7