Venray werkt aan de weE z. DIRKX VAN SOEST www.taxeren.nl wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening Zangers Zonnelied V Leunei Cursus Spaans Droog-bed- training VVD bespreekt miljoenennota Bedrijfsongeval Reizen doe de oude Pe PEEL EN MAAS Wet milieubeheer De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stuk ken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn tot het ambtshalve nemen van een nadere eis voor: Fritz Companies Nederland BV, De Hulst te Oostrum voor een internationaal expeditiebedrijf, gelegen aan De Hulst 8 te Oos trum. Het ontwerp van het besluit ligt ter inzage van 13 september 2001 tot en met 27 september 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde perio de kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mon deling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedach- tenwisseling over de ontwerp beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de vol- fende meldingen krachtens artikel 19 van de Wet milieubeheer zijn geaccepteerd: RJ.M. Kusters, Hoopweg 38 te Ven ray voor het bouwen van een loods ten behoeve van stalling landbouwwerktuigen, gelegen aan de Beekweg 83 te Venray. De verklaring en alle overige op de melding betrekking hebbende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 13 september 2001 tot en met 25 oktober 2001 in het gemeente huis. Gedurende bovengenoemde peri ode kunnen belanghebbende schrif telijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij burgemeester en wet houders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen, waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de melding artikel 8.19 Wet milieubeheer. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer A.M.v.B.-meldingen zijn bin nengekomen van: Café Halfweg, Stationsweg 147 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit Horeca-, Sport-, en Recreatie- inrichtingen milieube heer aan de Stationsweg 147 te Venray. Vishandel Camps VOF, Randenrade 33 te Oostrum voor het oprich ten van een inrichting ingevolge het Besluit motorvoertuigen milieubeheer aan de Wanssum- seweg 15 te Oostrum. De meldingen kunnen worden ingezien van 13 september 2001 tot en met 27 september 2001(2 weken) in het gemeentehuis. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunnin gen gedeeltelijk of geheel wensen in te trekken van: Maatschap M. en W. Mulders, Eijken- hofweg 14 te Veulen voor het geheel intrekken van de milieu vergunning voor een varkensfok kerij, gelegen aan de Eijkenhof- weg 14 te Veulen ten behoeve van de inrichting De Kreyel 9 te Ospel. J.L.R Aarts, Moostdijk 6 te Yssel- steyn voor het gedeeltelijk intrekken van de milieuvergun ning voor een varkenshouderij, gelegen aan de Moostdijk 6 te Ysselsteyn ten behoeve van de inrichting Kreyel 9 te Ospel. Het ontwerp van de besluiten en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 13 september 2001 tot en met 27 september 2001 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 uur tot 20.00 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde beden kingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hier bij verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge bedenkingen of een mondelinge gedachtewisseling. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk of geheel intrekken van: L.H.G. van Kempen, Deurneseweg 58 te Heide voor het gedeeltelijk intrekken van de milieuvergun ning voor een vleesvarkens- en schapenhouderij, gelegen aan de Deurneseweg 58 te Heide. Het besluit en alle relevante stuk- ken c.q. gegevens liggen ter inzage van 13 september 2001 tot en met 25 oktober 2001 in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 uur tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, 13 september 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaal de in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het uitbreiden van de woning aan de Marga Klompé- straat 24 te Venray tnv J.T.L. Lucassen, Adelbertweg 36 te Venray; - het bouwen garage/carport aan de Raadhuisstraat 19 te Venray tnv H. de Bruyn, Leunseweg 14 te Venray; - het plaatsen van twee dakka pellen aan de Marjolein 45 te Venray tnv W. Mommen, Marjolein 45; - het verbouwen van de woning aan de Adelbertweg 7 te Venray tnv M. Verbeek, Joke Smitstraat 61 te Venray; - het bouwen van een woning aan de Ellerbecklaan 13 te Venray tnv A.P. Mulders, Tatralaan 19 te Venray; - het veranderen garagedeur in vaste pui aan de Fluitekruid 54 te Venray tnv RJ.A.M. van Aarssen, Fluitekruid 54; - het plaatsen bergruimte aan de Porterhof 9 te Leunen tnv R.J.M. Loenen, Wolfkers 47 te Venray; - het vergroten van de woning en bouw van een berging aan de Hoenderstraat 3§ te Venray tnv L.H. Thijssen, Hoenderstraat 38. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldin gen bouwtoestemming afgege ven. - het plaatsen van een tuinhuis je aan de Liesbeth Ribbius- straat 10 te Venray tnv P.A. van Lierop, Eligiusweg 38 te Venray; - het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kruidenlaan 179 te Venray tnv M.W.P.G. Hoe- bers, Kruidenlaan 179. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouw- toestemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kun nen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplan nen bouwvergunning verleend. - het bouwen kelder/vergroten woning aan de Veulenseweg 23 te Veulen tnv W.J. Hol- termans, Veulenseweg 23; - het verbouwen industriehal aan het Keizersveld 46 te Venray tnv Theo Janssen Onroerend Goed B.V., Potte- venweg 7 te Ysselsteyn; - het bouwen van een woning aan de Ghünenbeek I 2 te Oostrum tnv J.A.P.M. Kes- sels, Sparrendreef 12, bunga low I Ite Oostrum; - het vervangen raam aan de Stationsweg 29 te Venray tnv T.A.W. Kuijpers, Stations weg 29; - het bouwen pluimveestal (fase 2) aan de Blakterweg 4a te Oirlo tnv Pluimveebedrijf Colbers B.V., Blakterweg 4a; - het bouwen pluimveebedrijf (fase I) aan de Blakterweg 4a te Oirlo tnv Pluimveebe drijf Colbers B.V., Blakterweg 4a; - het vergroten personeelsres- taurant aan de Stationsweg 46 te Venray tnv Vincent van Gogh Instituut, Postbus 5 te Venray; - het bouwen van een terras overkapping aan de Pas 3 te Merselo tnv H.G.G. Wis- mans, Pas 3; - het bouwen van een woning aan de Merseloseweg 158 te Venray tnv H.J. Mepschen, Kerkstraat 12 te Drempt; - het bouwen van een veranda aan de Hoeveweg 6 te Ven ray tnv F.L.J. Coumans, Hoe veweg 6. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschik king is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouw meldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het vergroten van de woning aan de Melchiorhof 16 te Venray tnv E.J.M. Laurensse, Melchiorhof 16; - het bouwen opslagruimte aan de Peelweg 19 te Yssel steyn tnv R. Janssen, Peelweg De op de verzoeken betrek king hebbeqde stukken liggen met ingang van 14 september 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden inge diend. Venray, 13 september 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Algemene Zaken De Commissie Algemene Zaken vergadert op woensdag 19 september 2001 om 19.00 uur in net gemeentehuis van Venray. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De agenda luidt: 1. Opening, vaststelling agenda en mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Vaststelling verslag en afdoe- ningslijst van de openbare verga dering van 15 augustus 2001 4. Ingekomen stukken; a. Nota d.d. 10.07.2001 van BS inzake "ver volgfase Bestuurskrachtmonitor- voorziening". b. Nota d.d. 31.07.2001 van Hoofd OOV inzake "Evaluatie brand 5-6 maart 2001" c. Brief d.d. 25.07.2001 van de voorzitter van de bestuurscommissie Begraaf plaats inzake "ruiming graven" d. Nota d.d. 20.07.2001 van BS inzake "Evaluatie Organisatiever ordening". Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. 5. Gewestzaken. Ter inzage liggen de notulen van het DB Gewest Noord-Limburg d.d. 21.08.2001. Voorgesteld wordt deze notulen voor kennisgeving aan te nemen. 6. Politie-aangelegenheden. Ter inzage ligt een nota met bijlagen inzake de Politiemonitor Bevol king 2001. Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. 7. Ontwerp-raadsvoorstel inzake inrichting Sector Veiligheid Regio Noord- en Midden-Limburg. 8. Ontwerp-raadsvoorstel inzake "vaststelling concept-opgaven- profiel, inclusief bestuursbeeld, van de gemeente Venray", in het kader van de Bestuurskrachtmo nitor. 9. Rondvraag en sluiting. Vrijdag 14 september: 19.00 uur repetitie voor de jongens; 20.00 uur repetitie mannen. Zaterdag 15 sep tember: tussen 10.00 en 12.00 uur oud papier inleveren in de papier container bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg. Dinsdag 16 septem ber: 19.00 uur repetitie jongens. Agenda: Zondag 23 september: 10. 45 uur H. Mis in de Paterskerk. Repetities: Maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 22 sept.: 19.00 uur Paterskerk. Zondag 7 okt.: 10.30 uur Paterskerk. Zaterdag 20 okt.: 18.00 uur Paterskerk. Zondag 28 okt.: Allerzielenlof, 15.00 uur Paterskerk. A.u.b. denk aan de sponsorbiljetten. Bij verhindering a.u.b. afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitie- avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie-aanmelding afmelding kunt u bellen: Trees Douwes, tel. 0478-584494 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Taxaties Advies voor al uw taxatie's VENRAY VENLO 0478-586408 UdlMY-m^rvT 077-3513301 VENRAY- NOORD 8 Brabander Spaans met muziek, intensief en een tikkeltje anders. Zou u op korte termijn en op een plezierige wijze Spaans willen leren? En onthouden wat u heeft geleerd? Dan is onder staande spoedcursus misschien wat voor u. via deze methode, de zgn. Lozanovmethode wordt een beroep gedaan op de bewuste en onbewuste geest. Via ontspanningsoefeningen, speciale muziek, associaties en het verbeeldingsvermogen komen beide hersenhelften in optimale staat om kennis op te nemen. Tijdens deze intensieve cursus wordt veel aan dacht geschonken aan luister- en spreekvaardigheid besteed, maar ook aan het overwinnen van schroom om een taal te spreken. In 12 lessen van twee uur op woens dagavond in Venray (start 19 sep tember) krijgt u een woordenschat van ongeveer 1000 woorden waar mee u een aardige conversatie kunt voeren. Hierbij is echter van belang dat u per week ongeveer vier uur aan huiswerk besteed. Voor infor matie kunt u contact opnemen met de Volksuniversiteit Venray e.o. tel. 0478-580185. Sinds jaar en dag is bedplassen een probleem voor zowel ouder als kind. Naast het lichamelijke ongemak zijn er psycho-sociale en emotionele gevolgen. Het kan leiden tot een ernstige versto ring van het gezinsleven en een bedrei ging vormen voor een goede persoon- lijkheidsontwikkeling. Daarom heeft Het Groene Kruis Noord-Limburg de cursus Droog-bed-training ontwikkeld. Deze cursus start weer op 1 november in Venray. Als u meer wilt weten over deze cur sus of u zich wilt aanmelden, dan kunt u telefonisch contact opnemen met het Bureau Klantenservice van het Groene Kruis bereikbaar tijdens kantooruren via tel.nr. 077-03209595 De VVD afdeling Boxmeer zal op maandag 24 september om 20.00 uur in samenwerking met de zusterafdelingen uit het Land van Cuijk een thema-avond orga niseren in Overloon. Het thema van deze avond is: De miljoenennota voor het komende begrotingsjaar. Zoals iedereen weet wordt op de derde dinsdag in sep tember het nieuwe parlementaire jaar geopend met een plechtige zit ting van de Staten Generaal. Bij de meeste mensen beter bekend als Prinsjesdag. In de middag wordt door de minister van financiën de jaarlijkse miljoenennota aangebo den waar alle uitgaven en inkomsten van de Nederlandse staat in worden vermeld. Op deze avond zal dhr. Willibrord van Beek, tweede kamer lid uit de provincie Brabant en financieel woordvoerder van de VVD in de Tweede Kamer, zijn licht laten schijnen over deze nota. Als ingewijde is de heer Van Beek van alle ins en outs zeer goed op de hoogte. U bent van harte welkom op deze openbare bijeenkomst in het gemeenschapshuis in Overloon. De zaal is open om 19.30 uur en de toe gang is gratis. Een 51-jarige man uit Venray is woensdagmiddag gewond geraakt bij een bedrijfsongeval in een bedrijf aan de Maasheseweg. Het ongeluk gebeurde toen een heftruck achteruit reed en de voet van het slachtoffer onder het stuurwiel klem kwam te zitten. De man werd met nog onbekend letsel naar het zieken huis vervoerd. De gemeente Venray is ook dit najaar volop aan het werk om het wegennet in en rondom het cen trum aan te passen en te optimali seren. Op vijf locaties wordt of is inmid dels gestart met de diverse werk zaamheden. I. In de periode tussen I okto ber en 7 december vindt de reconstructie van de Paterslaan plaats. Het werk sluit aan op de eerder uitgevoerde werkzaam heden van het kruispunt Oude Oostrumseweg/Leunseweg en Langeweg/Langstraat. Deze kruispunten zijn tijdens de werkzaamheden vrij voor het verkeer. Verkeer dat vanaf de Langeweg komt zal via de Langstraat, Zuidsingel en Leunseweg worden omgeleid. Verkeer vanaf de Oude Oostrumseweg volgt dezelfde route maar dan andersom. Aansluitend aan deze werk zaamheden wordt de Henseniusstraat tussen (Paterslaan en Langstraat) gere construeerd. 2. Deze week is gestart met het aanbrengen van verkeerspla- teau's op de Overloonsewteg, ter hoogte van de kruisingen Struikheide en Lavendelheide. Het doorgaande verkeer vanuit het centrum wordt via Noordsingel, Maasheseweg, Metaalweg, Macroweg en Spurkt omgeleid. Het verkeer uit de richting Overloon kan gebruik maken van dezelfde route in omgekeerde richting. De werk zaamheden zijn rond 28 septem ber gereed. 3.0ok in de Oranjebuurt is men inmiddels gestart met de eerste fase van de herinrichting. Tot en met 23 november worden werkzaamheden uitgevoerd ter hoogte van het Nassauplein en de Pr. Bernhardstraat. Het ver keer wordt ter plaatse f/n leid 4. Datzelfde geldt ook i Burggraaf, waar t.m. 26 o gewerkt wordt aan Akkerweg, Raadhuisstraat ïn- Landweertweg. Bij deze zaamheden zijn ooi Hoogakker, Ho& Burggraaf en Landwf betrokken. 5. Tenslotte worden in Bi twee drempelplateau's legd. Dat gebeurt medio, ber ter hoogte vai lv Griegstraat en Beetnovenstraat. Ook wordt het verkeer plajl^', omgeleid. Op bijgaande plattegrond nu werkzaamheden overziin.se weergegeven. De aangegeven nummers plattegrond corresponded |G bovenstaande alinea's. De laatste foto, een punl komma zijn geplaatst vai boek: Reizen door de oude Theo Janssen uit Sevenuni, malig districtshoofd bij Staatsbosbeheer, verzai yjj meer dan dertig jaar verhal cultuurhistosche informatie de oude Peel. Hij bundelde deze verbale Sopl Stichting Verleden Peel ga The; boek uitgeven. De provincie! ren van Limburg en Noord-Bi m verleende een ruime subsidie! m/ realisatie voor een lage prijs! lijk te maken. Ongeveer de hel ,\Y[ de geplande oplage van 2000 y ken werden reeds gereserveenl scpi U nog gebruik maken van de 03.1 intekening dan moet u zich ha miir Op 15 september sluit de descht tekening. Een fraaie folder met meer matie over de inhoud en vol j!| ving van 'Reizen door de oude ligt voor U klaar bij alle VVV; W gingen in Noord- en Mi J" Limburg, Noordoost-Br! Kempen en Peelland en resl Roelanzia in Ysselsteyn. De tingsdatum van voorintekeni verlengd tot 15 september. De kenprijs is 49 gulden (winke 59 gulden). Antwoordkaart ti aan: Theo Janssen, De Weel4 XZ Sevenum. Het boek is ifï schijnen ook verkrijgbaar bij toorboekhandel Van den Mui* aan de Grotestraat in Venray. PEEL EN MAA on line www.vandenmunckhoi nieuws

Peel en Maas | 2001 | | pagina 24