Grote finale De Kans Landelijke Fietsdag PEEL EN MAAS Dries en Lies Willems vijftig jaar getrouwd ƒ1.- Scholieren op culturele zwerftocht Topmuzikanten in de Evenaar Goed doel 2002 Gewond Jenniskens^ Kennismaking met Vrijwillige Thuishulp Omroep Venray Gespreksgroep rouwverwerking Gewonden Seniorenkoor Crescendo Venray 35 jaar jong ontwikkelen en afdrukken alle formaten APS film Zaterdag 15 september in Schouwburg Venray DONDERDAG 13 SEPTEMBER 2001 - NR. 37 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG „drie voorronden met talent- artiesten uit de regio staat [rdag 15 september de grote lie van De Kans, de talenten- Lin de Schouwburg Venray, liet programma. Vanaf 20.00 binden vijf artiesten en groe- met elkaar de strijd aan om tc maken wie de winnaar fijt van deze eerste editie van Kans. I de eerste voorronde maakte orie Scholtz uit Venray grote ruk. Zij won dan ook overtui gen was daarmee de eerste fina- jvan De Kans. Majorie Scholtz j zingt al een jaar of vijf bij de aterzangschool van Lynn verink- Zij verblijft alleen tijdens weekeinden in Venray. De rest week woont zij in Amsterdam ar zij studeert aan de Frank ik aders Academie voor musical en Alater. De Venray se zit in het derde ■[laatste jaar van deze particuliere - sical-opleiding. Het acteren, zin- ien dansen zit bij Majorie in het icd. Op de Venray se muziek- ool en later bij Lynn Steverink on ze met zanglessen. Nadat zij 'het Raayland college slaagde ir haar atheneum-diploma kon ze ir talenten ontwikkelen bij de stigieuze musical-opleiding van nk Sanders. Ze is al druk bezig een plaatsje te krijgen in een of dere grote musical. Majorie, die i het acteren haar beroep wil hen, heeft op school ook ervaring iedaan met het zelf schrijven van jicals. iansschool Dizzy Jazzdance laat alweer tien jaar. Al tien keer d de selectie mee met Circus k, met elk jaar weer een ander en choreografie, ivankelijk was het de bedoeling met 'De Kans' alleen de laatste ireografie Jardin Chinois te pre- leren maar Jazzdance is veel •r dan de show die de meiden I Circus Mök hebben laten zien. ndaar het ontstaan van dit vier-' tijdens 'de kans', waarin ver- lillende contrasten/emoties/dans- len getoond worden. Van Happy eetdance tot gevoelige Adagio zdance en van woeste snelle dans een overweldigende showdans. or deze presentatie zijn de jeugd- volwassenenselectie van Dizzy zdance samengevoegd. Maar st 25 dansers in de leeftijd van t/m 32 jaar dans The Dizzy Dance Impressions naar idee en choreografie van Wilma Keyzers. HUMAN BODY De dans 'Dance from the human body' wordt vertolkt door Kim (19), Mijke (19), Annelieke (15) en Mieke (19). Ze kwamen op het idee om mee te doen aan De Kans omdat ze allemaal al een hele tijd dansen en het leuk leek om zelf een keer een eigen productie te maken. Enkele van hen hebben wel eens een dans gemaakt voor schoolmusicals en andere activiteiten rondom stu die. Ze dansen door het jaar heen bij Myrna van De Bosch klassiek, modern en jazz aangesloten bij de Stichting Kunstzinnige vorming Noord-Limburg. Zesstuks, afkomstig uit Deume, bestaat uit zes dames en twee heren. De dames kennen elkaar al bijna twintig jaar want Rinie Fransen, Helmy de Louw,' Cora Koppens, Fria Beket, Inge van Laarhoven en Sandra Manders waren rond 1980 allemaal leidster van de kabouter- groep van Scouting St. Jozef te Deume. In februari 1990 presenteer de Zesstuks in het eerste optreden Dance from the Human Body is zaterdag een van de finalisten. tijdens de zittingsavonden van car navalsvereniging De Peelstrekels te Deume, dat meteen een groot succes was. Sedert een aantal jaren zijn er twee heren (Mario van Ooy en Rob van Poorten) toegetreden tot de groep, zij zorgen voor de muzikale omlijsting. Na twaalf jaar lang opgetreden te hebben op allerlei zit tingsavonden in en rondom Deume is de groep toe aan een nieuwe uit daging. Deze hebben ze gevonden in De Kans. De groep brengt mid dels zang en sketch allerlei onder werpen uit het dagelijks leven aan de orde, dit met de nodige zelfspot. LUNA De band Luna heeft als thuisbasis Venray en bestaat in de huidige samenstelling ruim een half jaar. Enkele jaren geleden is de kem van de band begonnen met het schrijven van eigen nummers. Diverse wisse lingen vonden plaats. De muzikan ten van Luna komen uit diverse gen res van de muziek. Wat hen bindt is steeds weer zoeken naar nieuwe uit dagingen in de muziek. De sfeer van de nummers is belangrijk. Gezamenlijk worden de nummers geschreven en de uiteenlopende achtergronden van de muzikanten zorgen steeds weer voor een nieuw geluid. Het is moeilijk een stempel op deze muziek te plakken. Niet lang geleden werd de band aange kondigd onder de naam worldfolk. Misschien is deze benaming niet slecht. Afgelopen jaar. werd Luna tweede in een grote Brabantse pop prijs. Zij speelden op verschillende podia in de regio. Er werd een demo CD gemaakt. De band bestaat uit: Nelleke Rijs, zang; Roy Bistervelts, gitaar en zang; Ben Hermsen, drums en zang; Jan Engels, basgitaar en zang, Jan Fleurkens, gitaar en zang en Marcel Barends, percussie'. Tijdens het juryberaad op de avond van de finale is er een profes sioneel optreden van Marjolein Teepen, danseres/zangeres uit Deume en op dit moment werkzaam nij muziektheatergezelschap Opus One in Amsterdam. Zij treedt samen op met zes dansers en een pianist. Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON vol Ook particuliere vérkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkullenweg 11Ysselsteyn www.dlrectgazon.nl Fietsvierdaagse Stichting Fietsvierdaagse nray stelt ieder jaar de mogelijk- d open voor verenigingen, stich- igen en organisaties om zich tij- is de Fietsvierdaagse voor te Hen en te promoten door middel i een stand op het evenement, vens wordt de mogelijkheid loden om via het Rad van ontuur tijdens deze dagen geld jcen te brengen voor een van te ten vaststaand doel. Wij roepen hierbij besturen op ih aan te melden als kandidaat or de uitverkiezing van het Jede doel' met duidelijke uschrijving van het doel waaraan dient de gelden te gaan besteden. De inzendtermijn sluit op 30 sep- nber a.s., waarna het bestuur van Stichting Fietsvierdaagse zo oedig mogelijk door loting zal slissen wie aangemerkt zal wor- nals Goede Doel 2002. Inzendingen gelieve u te sturen ar: Stichting Fietsvierdaagse mray, Postbus 270, 5800 AG enray. Vorige week donderdag is bij een nrijding op de A73 in Boxmeer, hting Nijmegen, een 38-jarige tobestuurder uit Well ernstig >wond geraakt. De aanrijding ont- ond toen de man met zijn auto ontaai tegen de achterzijde van in vrachtwagen botste. De vracht - agen, die bestuurd werd door een ■jarige chauffeur uit Denemarken, 's het laatste voertuig van een file - ontstaan was als gevolg van een rdere aanrijding. De bestuurder de personenauto raakte zeer 'aar gewond en zat bekneld in zijn lertuig. De A73 is ter plaatse twee "afgesloten geweest voor het ver- In Venray vindt op donderdag 20 September een uniek project plaats. Zo'n 250 scholieren van het Raaylandcollege gaan een hele dag op culturele zwerftocht door Venray. In het kader van het vak CKV1 volgen de scholieren ver schillende uiteenlopende workshops op diverse locaties. Workshops dans zoals Afrikaanse dans, Streetdance en Clipdance, workshops op het gebied van beeldende kunst zoals steenhakken en schilderen. Op muziekgebied kunnen workshops gevolgd worden in didjeridu, latin percussie en Afrikaanse percussie, theaterworkshops als pantomime, toneel en theater en zang en bewe ging. Ook kunnen de leerlingen een bezoek brengen aan het carillon. Bijzonder is de workshop spreuken Loesje welke georganiseerd wordt door de bibliotheek en Literaire Café Venray. Ter omlijsting van deze dag is er in de bibliotheek een expositie te bewonderen met attri buten die op deze dag een rol spe len. De expositie loopt van 11 tot en met 21 september. De workshops vinden plaats in het Kunstencentrum Jerusalem, de Evenaar, Het Podium, Schouwburg, Dans Partycentrum Janssen, Bibliotheek, Sint Petrus Banden Kerk en Odapark. De dag wordt afgesloten met een voorstelling in de schouwburg van de comedy- groep 'Op sterk water'. De organisa tie van dit unieke project is in han den van de samenwerkende instellingen Kunstencentrum Jerusalem, Schouwburg, Bibliotheek, Literair Café Venray en Raaylandcollege en wordt moge lijk gemaakt dankzij financiële steun van de gemeente Venray en de belangeloze medewerking van de vele culturele instanties. Informatie is te verkrijgen bij het Kunstencentrum Jerusalem, telefo- pon (0478)585320. Zaterdag 22 september a.s. Op de fiets langs historische boerderijtjes, op visite bij fruitbe- drijf 't Volen en geitenkaasmake rij de Bokkesprong, en geniet van de typische sfeer in de Peel bij Griendtsveen. Dat kan op zater dag 22 september tijdens de ANWB/VVV Landelijke fietsdag. Op meer dan 388 plaatsen in het hele land kan worden gestart met één van de 236 routes die speciaal voor dit evenement zijn uitgezet. Zo begint in Venray de Peélroute bij ANWB/VVV Venray, u maakt een tocht van ongeveer 33 km door bossen, agrarische landerijen en langs beekjes. Onderweg is er van alles te zien en te doen. Al fietsend passeert u tal van bezienswaardig heden, zoals bijvoorbeeld Museum de Peelstreek in Ysselsteyn. Onderweg is er volop gelegenheid om af te stappen en een kijkje te nemen, want de Landelijke Fietsdag is geen wedstrijd! Op vertoon van de afgestempelde routebeschrijving krijgt u tot 17.00 uur bij het eind punt een medaille als aandenken. Bovengenoemde route is in de voorverkoop en op zaterdag 22 sep tember tussen 09.30 en 13.00 uur voor ƒ5,- te koop bij VVV/ANWB Venray. Voor meer informatie over routes van de Landelijke Fietsdag in Venray kunt u contact opneme met VVV/ANWB Venray, Henseniusplein 13, telefoonnum mer: 0478-510505. Informatie over startpunten in de rest van Nederland is telefonisch op te vragen bij de Landelijke Fietsdag Infolijn: 070- 3141460. Meer informatie vindt u ook op internet: www.landelijke- fietsdag.nl ANWB en VVV organiseren de Landelijke Fietsdag jaarlijks op de tweede zaterdag in mei. Toerisme Recreatie Nederland (TRN), het bedrijf dat tekent voor de organisa tie van het evenement, heeft in mei in overleg met haar partners beslo ten de fietsmanifestatie te verplaat sen naar 22 september in verband met de MKZ-crisis die toen heerste. TRN organiseert de Landelijke Fietsdag in samenwerking met Rabobank Nederland, Nederlandse Hartstichting, Milner, Ondernemers van Nature, Sparta en Projectbureau Duurzame Energie. Een deel van de opbrengst gaat naar de Nederlandse Hartstichting. De Nederlandse Hartstichting finan ciert met deze opbrengst een onder zoek naar de rol van erfelijke facto ren en het cholesterolgehalde in ons bloed. Dit onderzoek is op 1 maart jongstleden gestart aan de Universiteit van Amsterdam en zal uiteindelijk bij kunnen dragen aan de ontwikkeling van nieuwe behan delingsmethoden om het optreden van hart- en vaatziekten te reduce- installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Gouden bruidspaar in Oostrum Tijdens een spelletje kaarten in huize Janssen in Venray vlogen de eerste verliefde blikken tussen Dries Willems en Lies Janssen over tafel. Kaarten en een beetje 'voetjevrijen' onder tafel mondde uiteindelijk uit in een gelukkig huwelijk van vijftig jaar. Komende zaterdag vieren Dries Willems en Lies Willems-Janssen hun gouden huwelijksdag. Lies werd 74 jaar geleden geboren in Horst, maar verhuisde in 1932 samen met haar vader en moeder en twee broers naar het buurtschap Lull in Venray, waar haar vader een klei ne keuterij met wat koeien, varkens en tuinbouwgewassen runde. Dries zag 73 jaar geleden het levenslicht in Swolgen. "Ik kom uit een groot gezin met dertien kinde ren. Mijn vader was een losse arbei der, die onder andere in De Peel werkte en stookte in een steenoven." Dries ging als jonge arbeider aan de slag in de stro-perserij van Hannes Tieske (Goumans) in Oostrum. "Daar werkte ook een broer van Lies, Toon, waarmee ik regelmatig ging kaarten als er niks te doen was op het bedrijf. Door Lies en Dries Willems vieren zaterdag hun gouden huwelijksdag. Toon kwam ik voor het eerst in con tact met Lies en enkele maanden later, de carnavalsdagen in 1949, gingen we voor het eerst met elkaar uit." Op 15 september 1951 gaf het jeugdige stel elkaar het Ja-woord in de kerk. "We gingen in eerste instantie in de noodwoning van mijn ouders in Venray wonen", vertelt Lies. "Nederland was immers nog druk met de wederopbouw bezig. Twee jaar later zijn mijn ouders naar een huis tegenover de noodwo ning verhuisd." KINDEREN In juni 1960, Lies weet het nog precies te vertellen, vertrok het echt paar naar Oostrum, waar ze in een woning in de Van Broekhuizenstraat gingen wonen. "We wonen hier nu meer dan 41 jaar én nog'altijd met erg veel plezier. Een mooie tuin achter ons huis en een leuke buurt. Ja, we hopen het hier nog vele jaren vol te houden." Het echtpaar heeft zes kinderen, waarvan er nog vijf in leven zijn, en is inmiddels opa en oma van negen kleinkinderen. "En kortgeleden is ons tweede achterkleinkind gebo ren", zegt Dries met een trotse blik in zijn ogen. Dries werkte van 9 mei 1955 tot 1986 bij Vissers in de wegenbouw. "Je kunt wel zeggen dat ik de hele gemeente Venray heb opgezet", grinnikt hij, "voordien had ik al als losse arbeider bijvoorbeeld al in De Peel gewerkt." Lies zorgde voor de kinderen en plukte jaren later, van november 1970 tot 4 mei 1987, champignons bij Camps. Vervelen doet het krasse paar zich niet, vertelt Lies. "We fietsen en wandelen veel, krijgen onze kinde ren en (achterkleinkinderen regel matig op bezoek en genieten volop van onze vrije uurtjes. Dries is bij voorbeeld ook vaak in de tuin te vinden. Verder ben ik nog lid van de KBO in Oostrum. Ja, ik hoop dat we nog vele jaren in goede gezondheid bij elkaar mogen blijven." Zaterdag om 15.00 uur is er een mis in de Oostrumse kerk en van 18.45 tot 19.45 uur houdt het echt paar receptie in De Karklingel. Daarna is er een besloten feest voor familie, vrienden en bekenden. In café De Evenaar in Venray spe len zondag 16 September vier muzi kanten live: Erwin van Ligten, Kees Meerman, Lex Bolderdijk en Sandra Sahupala. Erwin van Ligten en Kees Meerman werken al ruim tien jaar samen. Een creatief duo, dat voort durend bezig is met nieuwe ideeën. Erwin heeft door de jaren heen zijn sporen als gitarist ruimschoots ver diend. Hij speelde onder anderen met Mathilde Santing, Astrid Seriese, Bertus Borgers en Barry Hay. In recensies wordt hij gere kend tot de top van Nederlanse gita risten en vergeleken met Ry Cooder. Kees werd bekend als drummer van de Wild Romance in de tijd van Herman Brood. Tegenwoordig gita rist en veel gevraagd als singer/songwriter. Als zanger kan hij zijn lie Me voor muziek uiten met zijn hese stemgelui vol rock soul. Lex Bolderdijk is een topgitarist en internationaal een veel gevraagd studiomuzikant. Speelde o.a. alle gitaarpartijen op de eerste 2 CD's van Anouk en is vaste gitarist van het Metropool orkest. Sandra Sahupala is al jaren de percussionis- te bij Marco Borsato. Ze neemt ook een gedeelte van de zang voor haar rekening. Het optreden in de Evenaar is er een uit een reeks ter voorbereiding en promotie van de tweede cd en voorbereiding op de theatertour. Een akoestische aanpak met drie gitaren en percussie en zang. Ze spelen veel eigen werk maar ook covers van onder anderen Bonnie Rait, Chris Whitley, Steve Earl en Elvis Costello. Het optreden begint tegen vijven en de entree is gratis. Kom eens kennis maken met de Praktische Vrijwillige Thuishulp. U heeft de oproepen voor vrijwilligers misschien al vaker in de krant zien staan: twee uurtjes vrijwilligers werk, ondersteunen of vervangen van de mantelzorg. Misschien heeft u wel eens gedacht, wat is dat nu precies, moet ik er iets voor kunnen, is het ook iets voor mij? Zij nodigen u uit om, geheel vrijblijvend, met hen en met hun werk kennis te komen maken. Zij zorgen voor alle gewenste informatie en natuurlijk voor koffie of thee, met iets lekkers er bij. Zij verwelkomen u graag in theatercafé De Artiest, Schouwburgplein in Venray, op maandag 17 september van 13.30 tot 15.00 uur. Zij zijn ook telefo nisch bereibaar, van maaandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, telefoon 538218. In Waar zijn de troubadours gebleven? komen Jo Smeets en de Peanuts donderdag 13 september van 21.00 tot 22.00 uur naar de stu dio om hun nieuwe cd Maedjes van Limburg te presenteren. Kent u iemand die zondag of maandag jarig is? Venus hem of haar met een ver- Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 naar Verzoekjes op Zondag. Of kijk op internet-site, www.omroepven- ray.nl Formule 1 fans opgelet. Op zater dag 15 september tussen 15.00 en 17.00 uur zal Olav Mol te gast zijn in het programma Prime Time. Na weken lang gewerkt te hebben is het dan zover. Mario Kremers inter viewt Olav Mol, die op deze dag zijn werk doet in Italië, waar dat weekend de Grand Prix van Monza verreden wordt. Olav Mol heeft tijd in zijn agenda gevonden om ant woord te geven op de vragen. Olav Mol is natuurlijk bekend in de race wereld omdat hij de commentator voor de formule 1 is. Heb jij een leuke vraag voor Olav Mol dan kun je dit kenbaar maken door deze op te sturen naar Omroep Venray of te e-mailen. Het Maatschappelijk Werk van Synthese start op maandag 24 sep tember weer met een groep rondom rouwverwerking. De groep is bedoeld voor mannen en vrouwen die een partner, een kind of een ander dierbaar persoon verloren hebben en staat open voor rouwen den die iemand verloren hebben na een lang ziekbed, een plotselinge dood of een zelfgekozen dood. Veel nabestaanden blijven achter met de waaom-vraag, een vraag zonder duidelijk antwoord. Het her kennen van je eigen emoties bij anderen en deze emoties daarna kunnen accepteren' als normaal rouwgedrag, kan helpen bij de ver werking van het verlies. De groep van acht tot tien mensen komt twaalf keer bij elkaar. De begeleiding is in handen van twee maatschappelijk werkers. Voor ver dere informatie en aanmelding kunt u bellen naar Synthese Venray, tele foon (0478)517317. Bij een aanrijding op de kruising Rondweg-Oplosedijk-Baansestraat in Overloon zijn zondagmiddag twee personen gewond geraakt. Het ongeval ontstond toen een 43-jarige automobestuurster uit Boxmeer geen voorrang verleende aan een 75-jarige automobilist uit Beers. De vrouw liep een armfractuur en een hoofdwond op. De verwonding van het slachtoffer uit Beers zijn niet bekend. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Seniorenkoor Crescendo viert zaterdag 15 september het 35-jarig jubileum. Bij deze gelegenheid organiseert de Regionale Bond van Ouderenkoren Limburg een grote zangersdag met dertien koren uit Noord- en Midden- Limburg en Brabant. De volgende koren zullen ieder drie liederen ten gehore brengen: Levensvreugd Horst, Zing nog ens Venlo-Blerick, Herleving Hegelsom, Havenkoor Maasbracht, Levenslust Baarlo, St.Rochus Steyl, De Nachtegaal Tegelen, St. Urbanus Belfeld, Zanglust Reuver, Lentezang Melderslo, Zang en Vriendschap Thom, De Groene Linde Uden en Crescendo Venray. Voor al deze 505 zangers zal om 12.30 uur de heer H. Persoon als voorzitter van REBO Limburg de middag openen. Hierna zal de heer D. Van Stiphout als voorzitter van Seniorenkoor Crescendo het 35-jarig jubileum aankondigen. Namens de Gemeente Venray zal Wethouder Houba een welkomstwoord tot de aanwezigen richten. Tot slot van deze middag zullen de deelnemende koren een herinneringstrofee worden aangebo den. Als de zangmiddag is afgelo pen zullen de leden van Crescendo de avond verder doorbrengen met een heerlijk etentje en muziek en dans. slechts per foto SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15