Schouwburg Venray breekt opnieuw record Vliegactiviteiten boven De Peel Nationale ziekendag Collecte Prinses Beatrix Fonds Doe mee met de Jonge Jury 7500 gulden voor Venray-Divinolandia Regiokalender Gewond Seniorensport Avond voor aanstaande ouders PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Fietsen kopen Centrum voor aangepast werk Inbraak in bedrijf ANBO zoekt bestuursleden „.p.jbgWMAAS donderdag 6 september 2001 - Pagina 9 verband met de oefening les Course II vinden tot en met «ag 7 september vliegactivitei- toet militaire jachtvliegtuigen en lelijk helikopters plaats boven Itinachtbasis De Peel en de aan- routes daar naar toe. De bij de oefening behorende vliegactivitei ten vinden alleen gedurende de dag uren plaats. De oefening Arches Course II vindt plaats in verband met het trainen van het vuurlei- dingspersoneel. De eenheden van de Groep Geleide Wapens zullen bij deze training samenwerken met F- 16's van vliegbasis Kleine Brögel (België) en mogelijk helikopters van vliegbasis Gilze-Rijen. De vliegtuigen starten en landen niet op de Luchtmachtbasis De Peel. De vliegbewegingen zullen op donder dag 6 September (vandaag) plaats vinden tussen 14.00 en 16.00 uur en op vrijdag 7 September tussen 10.30 en 13.45 uur. Er zal niet worden gevlogen beneden de toegestane hoogte. I DIOOICKSTRMT18 SEVEIUM IEL. 077-46715SS egeMo, Noodkreet voor fenrayse Jongeren (2) ij de ingezonden berichten van ;e week, las ik een verhaal over •eet voor de Venrayse jon- ireerst moet ik deze mevrouw m-van Kessel absoluut gelijk wat ze schreef over het feit, ^Jer weinig tot geen ontmoetings- ien aanwezig zijn voor de jon- ra in Venray. Echter om met de ger te wijzen naar de gemeente 'pp** rent dit probleem, vindt ik zeer izichtig en kort door de bocht, ervaring kan ik u schrijven dat emeente in het verleden moge- leden heeft geboden en mede- ing heeft verleend tot het creë- van ontmoetingsplekken in alle en van Venray. De gemeente is voor al enkele malen in overleg leest met andere instanties zoals roorbeeld Synthese. Echter om tsl°' ontmoetingsplek te creëren voor pen, is inzet van vrijwilligers ig. Hier blijkt het probleem te zijn geen vrijwilligers te krij- in Venray die hier tijd voor vrij '3 m maken. Zelfs de ouders van M?a tjongeren, die momenteel kla- omtrent het ontbreken van deze noeting bereic ien. Mij rest nu de vraag; arom met een boze vinger wij- .naar de gemeente, terwijl deze ers toch ook zelf actief kunnen en dus hand in eigen boezem nen steken? Als ik zie dat jeugd- de Kelder in wijkcentrum ingsplekken, zijn blijkbaar ïid om hierin actief deel te «9» S m dw< k eert al zeven jaar bestaat, dankzij subsidies van de ipp7aiieente, valt dit probleem niet en naar de gemeente toe te ver en. En tot slot te bedenken dat e soos gedraaid wordt door vier vijf vrijwilligers die zelf geen leren hebben die deze soos Deken, vraag ik mij af of deze ende ouders niet bij hen eigen te dienen te gaan. LCamps-Janssen, Venray 'n Verbetering? langs maakte ik in deze krant dngen over de inhoud en de op het ANWB-bord naast de ig van de Grote Kerk. Blijkbaar men deze kritiek ter harte ien, want een dezer dagen ikte mij iemand er op attent, dat 'aam Johannes Henschenius was mder in Godefridus ischenius. Deze correctie zou zo bet eerste gezicht tot vreugde Eten stemmen, ware het niet dat e. ondanks de goede bedoelin- i, leidt tot nog meer historische in. Opdat u, als lezer, zelf ook I oordeel kunt vormen, laat ik f de verbeterde zin volgen: 'In 6 meldde de Bolandist lefridus Henschenius, eveneens oren in Venray, dat er 16 altaren k Grote Kerk) stonden, waaraan Eficies waren verbonden', ize verbeterde zin heeft echter olgende onzin tot gevolg: 1In i was de zich later noemende efridus Henschenius pas 15 jaar wel wat jong voor zulk een •raak. 2. In 1616 heette efridus Henschenius: Gaert •kens en was nog volop in de Wijd. 3. In 1616 moesten de landisten' nog uitgevonden wor- dat gebeurde pas veel later. 4. 616 zou 'een melding van 16 ®n' beslist op de lachspieren van venrayse parochianen van die gewerkt hebben, want die alta- fcgen ze zelf elke dag met eigen Het zou pas nieuws zijn eest als deze vermelding ver na plaats had gevonden, omdat in aar deze altaren in clusters wer- samengevoegd om met deze feep een andere fundatie (de le lajue) mogelijk te maken. Dat dit [zonder protest gebeurde, is van- fcpreken. werigens blijkt ook uit de rest 1 de tekst, dat de opsteller van tekst wel de 'klok heeft horen een, maar niet weet waar de klok- «uider woont'. Daarover een vol- öekeer. ^ais Rutten Het Venrayse talent Annelie Reijnders trad afgelopen zaterdag eveneens op tijdens de open dag. Schouwburg Venray breekt ook dit theaterseizoen alle records. Na de open dag op zaterdag zijn er inmiddels 48.000 toegangskaarten aan de man gebracht. Vorig jaar rond deze tij.d waren 44.0000 entreekaarten verkocht. "Een fantastisch begin van het nieuwe seizoen", zegt theaterdirec teur Peter de Neef. "Vorig jaar waren we al aangenaam verrast, maar dit slaat alles." Schouwburg Venray heeft het komend seizoen een breed aanbod met in totaal 120 voorstellingen. De Neef kon meteen een nieuwtje melden. Vanaf maan dag start de voorverkoop voor een extra theaterconcert van Volumia. De populaire Limburgse band is nu twee keer te gast in de Venrayse schouwburg. Daarnaast zijn er ook nog kaarten te koop voor trekpleis ters als Acda en de Munnik en Brigitte Kaandorp. Bij voldoende belangstelling komt er ook nog een extra concert van zangeres Ilse de Lange. De open dag nieuwe stijl van Schouwburg Venray werd zaterdag overigens heel goed bezocht. De Neef: "De nieuwe formule is inder daad goed aangeslagen bij het publiek." Schouwburg Venray en theater café De Artiest hielden afgelopen zaterdag samen een open dag. Van 10.00 tot 15.00 uur stonden de deu ren van de schouwburg en het theatercafé open om bezoekers een kijkje achter de schermen te laten nemen. De foyer van de schouw burg was ingericht als bruisend hart in en rondom theatervoorstellingen. De toneeltechnici lieten zien welke fantastische mogelijkheden er op het toneel zijn. Op diverse tijden gedurende de dag konden de bezoe kers in de theaterzaal genieten van speciale shows gemaakt met de theater-, licht-, geluid- en lasertech niek. Deze spectaculaire shows etal eerden de technische mogelijkheden van de schouwburg Venray. Er waren optredens van Venrayse regionale talenten, verzorgd door Theaterzangschool Lynn Steverink. Voor de kinderen was er op diverse tijden een poppenspel in het Artiestencafé boven de foyer. Uiteraard was er volop informatie over de vele programma's die het komend seizoen op de planken gebracht worden. Zo stond theater directeur Peter de Neef klaar voor persoonlijk advies bij het samenstel len van de programma's. Er was ook een stand ingericht waar prachtige affiches van voorstellingen verkocht werden. De opbrengst hiervan gaat naar een goed doel. Op zondag 9 september wordt op initiatief van de Zonnebloem voor de 28e maal in successie de nationa le ziekendag gehouden. Een 'dag voor iedereen', die bedoeld is om de dialoog tussen zieken en gezonden te bevorderen. Evenals de vorige edities staat nationale ziekendag 2001 geheel in het teken van het jaarthema van de Zonnebloem en dat is dit jaar Samen Leven. Via dit thema wil de Zonnebloem laten zien op welke manier onder andere vrij willigers in hun bezoekwerk bijdra gen aan de samenleving en het samen leven. Daarmee sluit het naadloos aan op het Internationaal Jaar van Vrijwilligers, waartoe 2001 door de Verenigde Naties is uitge roepen. In het kader van nationale zieken dag geeft de Zonnebloem een 40 pagina's tellende brochure uit, die op een heel inhoudelijke manier het samen leven en de samenleving aan de orde stelt. Het gaat hierbij om vragen als: hoe gewoon is het zoge naamde leven? Wat maakt samen leven moeilijk? Welke keuzes maken mensen in het leven en welke gevolgen heeft dat voor de inrichting en het klimaat van onze samenleving? En hoe bewust zijn mensen zich van hun keuzes en de reikwijdte daarvan? De brochure gaat daarbij in op de schaduwzijden van onze welvaart, maar draagt ook bouwstenen aan voor een andere levenswijze. Vooral aan dat laatste is volgens de brochure veel behoef te. 'Steeds meer mensen hebben een vaag besef dat ze eigenlijk anders zouden moeten gaan leven'. De bro chure is kosteloos te verkrijgen bij de Nationale Vereniging de Zonnebloem, postbus 2100, 4800 CC Breda. tel. 076-56466362, e- mail: info@Zonnebloem.nl of inter net: www.zonnebloem.nl Van 9 tot en met 15 september houdt het Prinses Beatrix Fonds haar jaarlijkse landelijke collecte. Het Prinses Beatrix Fonds is het Nationaal Fonds voor de bestrijding van spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclerose en spasticiteit. Het Fonds zet zich sinds 1956 in voor mensen die aan deze ziekten lijden en voor hun naaste familieleden. De opbrengsten van de landelijke collecte zijn daarbij onmisbaar. Dat met deze inkom sten/giften zorgvuldig wordt omge gaan, is gegarandeerd dobrdat het Prinses Beatrix Fonds houder is van het keurmerk voor Goede Doelen van het Centraal Bureau Fondsenwerving. De activiteiten van het Prinses Beatrix Fonds strekken zich over verscheidene terreinen uit. Het fonds ondersteunt en stimuleert wetenschappelijk onderzoek naar de verschillende ziekten. Diverse patiënten-belangenverenigingen worden door het fonds financieel ondersteund. De kwaliteit van leven van patiënten krijgt veel aandacht; dat gebeurt onder meer door indivi duele hulp en door het aanbod van de dertien aangepaste vakantiehui-, zen van het Fonds. Het werk van het Prinses Beatrix Fonds moet worden voortgezet en uitgebreid in het belang van vele duizenden patiënten. Dat kan mede door het Fonds tijdens de collecte te steunen. Het is ook mogelijk een geldbedrag te storten op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds. Voor informatie of opgave als col lectant bij Lies van Bavel-van Nieuwenhoven, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 0478-582193. Bij een verkeersongeval op de Holthesedijk in Overloon is zondag avond rond 20.15 uur een 19-jarige inwoonster van Overloon gewond geraakt. Door nog onbekende oor zaak raakte zij met haar auto in de berm waarna ze de macht over het stuur verloor en tegen een boom botste. De vrouw raakte bekneld in haar auto en is door de brandweer bevrijd. Met onbekend beenletsel is ze naar het ziekenhuis gebracht. Senioren Sport Synthese biedt senioren in de leeftijd van 55 tot 65 jaar in het kader van haar bewe gingsaanbod voor senioren een pro gramma aan met lichte oefeningen voor de conditie, ontspanning- en ademhalingsoefeningen, met als afsluiting van iedere bijeenkomst een korte meditatie. Via gerichte oefeningen ervaren de deelnemers hoe de verschillen zijn tussen span ning - ontspanning, actie - rust, beweging - stilte, rechts - links, boven - beneden. Ze maken van daaruit een synthese tussen de beweging, de gedachte en het gevoel. Senioren Sport Synthese houdt een tiental bijeenkomsten in het centrum voor ouderen, De Kemphaan, aan het Kennedyplein 1 in Venray. De eerste bijeenkomst op vrijdag 28 September begint om 10.00 uur. Voor meer informatie/aanmeldingen: Senioren Sport Synthese, telefoon 0478- 517317. Het Groene Kruis Noord- Limburg, de eerstelijns verlos kundigen Venray/Venlo en de zie kenhuizen Noord-Limburg houden op dinsdag 18 september een voorlichtingsavond over zwangerschap en bevalling. Deze vindt plaats in het personeelsres- taurant van het St. Elisabeth zie kenhuis en is bedoeld voor alle aanstaande ouders, ongeacht waar zijn in behandeling zijn. De toegang is gratis. Op het programma, dat om 19.30 uur begint, staan presentaties van een diëtiste, een fysiotherapeut, een verloskundig, een gynaecoloog, een verpleegkundige van de kraamafde- ling en een verpleegkundige van de dienst kraamzorg. Daarnaast is vanaf 19.00 uur een informatiemarkt te bezoeken met diverse stands; onder andere van de Kraamzorg Noord-Limburg, de thuiszorgwinkel, de diëtiek, de ver eniging Borstvoeding Natuurlijk en een leverancier van kinderproduc ten. Belangstellenden worden ver zocht zich van tevoren op te geven. Dit kan op werkdagen bij: Dienst Kraamzorg Groene Kruis Noord- Limburg, tel. 077-3247000 (tussen 10.00-12.00 uur); Polikliniek gyna ecologie/verloskunde St. Elisabeth ziekenhuis, tel. 0478-522436 (tus sen 09.00-11.00 uur). Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Op zaterdag 8 september kunnen gedupeerden van fietsendiefstallen in het district Venray een vervan gende fiets kopen op het politiebu reau van de basiseenheid Venray aan de Leunseweg 4. Tussen 11.00 uur en 12.00 uur kan er gekeken worden of de gestolen fiets ertussen zit. Vanaf 12.00 uur begint de ver koop per opbod. Er kan slechts een fiets gekocht worden per gedupeer de. Gedupeerden dienen in het bezit te zijn van een kopie van de aangifte diefstal fiets en een geldig legitima tiebewijs. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de poli tie Venray telefoon 0900-8844. In Venlo vindt vrijdag 7 sep tember de officiële opening plaats van Noorderlicht, een centrum voor aangepast industrieel werk. Noorderlicht is een nieuwe bedrijfsgebouw op het bedrijven terrein Noorderpoort, waar men sen met een verstandelijke handi cap eenvoudige industriële werkzaamheden verrichten. Noorderlicht komt voort uit een samenwerking tussen de stichtin gen Daelzicht, Vizier en De Wendel. De werkzaamheden die op Noorderlicht verricht worden zijn zeer divers en variëren van het in elkaar zetten en uit elkaar halen van producten tot het in- en uitpakken van producten zoals videobanden demonteren, hoezen voor videoban den uit elkaar halen, in elkaar zetten van cd-hoezen, lolly's inpakken, spijkerclips samenstellen en verpak ken, onderdelen voor spuitbussen samenvoegen en verpakken, diverse kleinere producten samenstellen ten behoeve van een totaal product dat elders wordt geassambleerd etc. Voor diverse hotelketens, bedrijven en organisaties verzorgt Noorderlicht het verzendklaar maken van mailings. De mailings bestaan uit folders, brochures en andersoortige informatie die voor verzending in enveloppen of pak ketjes worden verpakt, waarna ze door de opdrachtgever worden ver zonden. Stichting Daelzicht, de Wendel en Vizier, drie organisaties in Noord-Limburg die verschillende vormen van zorg aanbieden aan mensen met een verstandelijke han dicap, zijn in oktober 2000 een samenwerkingsovereenkomst aan gegaan om industriële dagbesteding voor mensen met een verstandelijke handicap in de regio verder uit te breiden. Stichting Daelzicht heeft hiertoe het bedrijfspand Noorderlicht laten bouwen dat ligt aan de Noorderpoort 30 in Venlo. Om het bij hen passende werk te kunnen krijgen, behouden of om door te groeien naar een baan in een regulier bedrijf, worden de cliënten waar nodig ondersteund, begeleid of getraind door drie medewerkers van de drie samenwerkende organisa ties. Er werken dertig cliënten per dag tussen 09.00 en 16.00 uur op Noorderlicht. De medewerkers beschikken over een agogische MBO-AW, SPW of Z-opleiding en hebben kennis en ervaring van pro ductieprocessen. De officiële ope ning van Noorderlicht vindt plaats om 11.00 uur en wordt verricht door de directie van de drie deelnemende stichtingen in aanwezigheid van genodigden. Tussen 13.30 en 16.00 uur is er 'open huis voor belangstellenden. Cliënten en medewerkers van Noorderlicht zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven. In dan nacht van zondag op maan dag is ingebroken in een bedrijf aan de Mgr. Geurtsstraat in Maashees. Nadat een deur was geforceerd ver dween er een nog onbekende hoe veelheid kleding. Een bedrijf aan de Deumeseweg in Oploo kreeg in de nacht van zaterdag op zondag ongewenst bezoek. Nadat een ruit was vernield is een gedeelte van het pand door zocht. Ook is het zeil van een vrachtauto kapotgesneden. Er wordt niets vermist. De totale schade is onbekend. Ook dit jaar weer kunnen jon gens en meiden van 12 tot en met 15 jaar meedoen met de Jonge Jury. Voorafgaand aan de Jonge Jury is de Gouden zoen uitgereikt. Dit is de prijs voor het beste boek voor 12 tot 15 jarigen, uitgereikt door een vol wassen jury. De winnaar van de Gouden zoen 2001 is Marita de Sterck met het boek Wild Vlees. De beurt is nu aan de jeugd. Laat zien wat de vijf mooiste jeugdboe ken zijn, die zijn verschenen in 1999 en 2000. Daarvoor hoefje niet ver te zoeken in de bibliotheek. Al deze boeken staan in de jongerenhoek in de C-kast bij elkaar met op de rug een Jonge Jury etiket. Vanaf 6 sep tember tot 31 januari 2002 kun je de Jonge Jury boeken lezen en beoor delen. Als je voor 31 januari een stemformulier invult met jouw per soonlijke top vijf van Jonge Jury boeken maak je kans op de hoofd prijs. Deze bestaat uit een jaar lang tien guldén zakgeld per week. De brugklassers VMBO-TH van het Raayland College doen klassikaal mee aan de Jonge Jury. Op 11 sep tember bezoeken ze de bibliotheek en spelen het bibliospel waarin ze worden uitgenodigd mee te doen met de Jonge Jury. De leerlingen lezen vijfhoeken waar ze op school een boekverslag van in moeten leve ren. Er wordt een Raayland Top 5 gemaakt en een formulier voor de landelijke Jonge Jury ingevuld. In februari wordt het project afgesloten met een schrijversbezoek op school. Echter ook voor wie niet deelneemt aan de Jonge Jury, zijn de boeken zeker een aanrader. De keuze is groot tussen boeken over vriend schap, liefde en sex, probleemboe ken, horror en science fiction of spanning en avontuur. De biblio theek is open: dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. In het afgelopen voorjaar heeft accountants- en belastingadvieskan- toor Koenen en Co de officiële ope ning gevierd van haar nieuwe kan toorpand aan het Keizersveld 5 in Venray. Ter gelegenheid daarvan werden cliënten en andere relaties verzocht om, in plaats van de plicht matige flessen wijn en bloemen, een bedrag ter beschikking te stellen ten behoeve van de Stichting Venray- Divinolandia. Aan deze oproep werd massaal gehoor gegeven. Onlangs heeft Henk Weren, kant oorleider van Koenen en Co in Venray, hierdoor een cheque van 7500 gulden kunnen overhandigen aan Maria Welschen en Moud Fossade, respectievelijk voorzitter en penningmeester van de Stichting Venray-Divinolandia. Mevrouw Welschen en de heer Fossade toonden zich zeer verheugd met deze spontane begunstiging en zegden toe dit bedrag aan te zullen wenden voor een van de projecten, die de stichting in het Braziliaanse Divinolandia ondersteunt. Hierbij wordt onder meer gedacht aan de bouw van een gemeenschapshuis. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u eén korte opsomming van evenementen en activiteiten nit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 7 september: In jongerencentrum Perron 55 in Venlo is de bekende band The Paladins te gast. Het optreden begint om 22.45 uur. Zaterdag 8 september: ïn jongerencentrum Perron 55 in Venlo presenteert dj Acid Burn Sonic Planet. Aanvang 21.00 uur. Zaterdag 8 en zondag 9 september: Tijdens de Open Monumentendag is Kaarsenmakerij Mies Metselaar opengesteld voor het publiek. De kaarsenmakerij aan het Kerkplein 5 in Oeffeit is op beide dagen van 13.00 tot 16.00 uur open. Zondag 9 september: In de veilmgnaïlen van ZON Sierteelt in Venlo vindt van 07.00 tot 17.00 uur een vlooienmarkt plaats. Zondag 9 september: In streekmuseum De Locht in Meldcrslo is een show van oude tractoren en landbouwmachines. liet museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 9 september: De Vereniging van Boxtelse Verzamelaars houdt van 10.00 tot 13.00 uur een verzamel beurs in gemeenschapshuis De Rots aan de Nieuwe Nieuwstraat 7 in Boxtel- Zondag 9 september: Op de parkeerplaats van verpleeghuis Elzenhorst in Horst vindt van 11 .w tot 14.00 uur een rommelmarkt plaats. i Zondag 9 september: Showballet Poertwa brengt de jubileum dansshow Tour de Danee op de planken van gemeenschapshuis De Kastanje in Liessel. Aanvang 14.30 uur. Maandag 10 september: In Hotel Wilheimma in Venlo vindt een lezing plaats over de leer van Bruno Gröning. Aanvang' 19.30 uur. Zaterdag 15 en zondag 16 september: Van zaterdag 16.00 tot zondag 12.00 uur wordt in gemeenschapshuis De Zuidpilaar in Venlo-Zuid een Gamesnacht gehouden. De organisatie is in handen van Hobby Computerclub Noord-Limburg. Zondag 16 september: Marktgroep Venlo-Noord houdt een grote vlooienmarkt op de Bisschop Hoensbroeckstraat in Venlo. Zondag 16 september: In galerie Pictura in Aijen zingt de a capella-groep Dames en Heren.' De formatie bestaat uit zes dames en vijf heren die een gevarieerd programma zingen, van pop en jazzfolk tot wereldmuziek en licht klassiek. Zondag 23 september: ïn jongerencentrum O.TC Niks in Horst speelt De Heideroosjes, aanvang ïn jongerencentrum 22.30 uur. ANBO is de bond voor 50-plus- sers die zich ten doel stelt om op te komen voor de individuele en col lectieve rechten van de leden en om hun materiele, sociale en culturele positie te verbeteren. Per provincie is er een gewest dat de ANBO verte genwoordigt op provinciaal niveau. In 2001 wordt er gewerkt vanuit de gedachte dat er nog meer reke ning gehouden wordt met de diver siteit van de leden. Er wordt onder andere aandacht besteed aan zorg, wonen, welzijn, verkeer en vervoer, financiën en algemene voorlichting. Voor de uitvoering van al deze taken hebben ze meer bestuursleden nodig. Daarom zoeken zij op korte termijn uitbreiding van het gewest- bestuur. Wilt u hierover meer weten of bent u geinteresseerd, maak dan een afspraak met een van de bestuursleden via de beleidsmede werker Annemiek van Leth- Waterborg, telefoon 045-5230974 of e-mail limburg@anbo.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9