A fascinating two-faced event: top race and family day. WK Duathlon zet Venray sportief op de kaart Welkom/Welcome Topwedstrijd én familiedag -essentr So, if you re tough enough DAGBLAD #E LIMBURGER Gemeente Venray EL EN MAAS donderdag 6 september 2001 1 owerman Holland in Venray egde wereldkampioenschappen gewezen door de Internationale ithlon Unie in het Australische en blijk van waardering, want iray is een klein gemeente van eveer 38.000 inwoners met een tekende reputatie in de sportwe- le afstanden in Venray op zon- ;0 september bij het wereldkam- enschap zijn: 15 km rennen- 60 fietsen- 7,5 km rennen enray, waar al zeven jaar het lerlands kampioenschap wordt ouden, weet ongetwijfeld ook dit rweer door diverse activiteiten tienduizenden toeschouwers te ien. nerzijds door ze een fantastische Istrijd in het centrum van Venray ir te schotelen, anderzijds door ir een boeiend spektakel als ijstend programma te zorgen, begrip power komt overal tot Irukking. 2001 vindt namelijk wederom het vijfde Powertainment festival plaats. De eerste editie, in 1997, was een voltreffer. De vijf sterkste man nen van Nederland, de beste sumo- worstelaars van Europa, dans en muziek, en veel internationale cul tuur en culinair genot maakten van de Powerman Holland een onverge telijke happening. Het Powertainment belooft in 2001 nog grootser en spectaculairder van opzet te worden, met een sport markt en veel muziek. VOOR IEDEREEN De Powerman Holland is voor de toppers in meerdere opzichten een ideale testcase. Ze kunnen hun vorm testen, maar ze weten na Venray ook wat hun plaats is. De Powerman Holland is immers de sterkstbezette wedstrijd ter wereld. In 1997 telde de startlijst meer dan duizend deel nemers en twintig nationaliteiten. De Powerman Holland is er uiter aard niet alleen voor de grote mene ren. Het uitgebreide programma biedt iedereen de kans om kennis te maken met de combinatie lopen, fietsen en nog eens lopen. Jong en oud, man en vrouw, super-getraind en pas in training, Venray is er voor iedere sporter. Het programma is er uiteraard op aangepast. Er zijn races voor kinde ren (de Powerkids), recreanten Powerman short distance), jeugd en junioren en estafetteteams (trio's of duo's). Het is ook mogelijk om als team aan een duathlon deel te nemen: één loopt, één fietst en één neemt de tweede loopafstand voor zij of haar rekening. Ideaal voor bedrijven, scholen, families, vriendengroepen. Teamsport in de duathlon, ook dat is Venray. Samen met Rotary Venray wordt middels dit onderdeel gelden gegenereerd voor de Stichting 'Helpt een ander'. In Venray wordt niet alleen funa- tiek gesport, maar ook nagedacht over de duathlon. Dat gebeurt tij dens het Internationaal jeugd- en junioren-kamp. Samen praten en nadenken over de toekomst van de duathlon, door vertegenwoordigers van de Nationale federaties, vindt plaats tij dens de ITU Duathlon Conference. Op 9 september zal er voor de eer ste keer een WK zijn met een inde ling naar gewichtklassement. De dames vanaf 67 kg en de heren vanaf 90 kg. Meer informatie: Stichting Power(wo)man Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray, the Netherlands. Tel fax +31-478-571103; web site: www.j-r-c.com/powerman e-mail: secretariaat: powermanaanmelding@hetnet.nl powerman@tref.nl fl'he top of the province pburg, the 'boot' of Holland, is year dominated by fewer'. The 2001 ITU Powerman pat hi on World Championship Jtacts the best athletes from ail Rrthe world to Venray. In their Jcks hundreds of leisure lrts(wo)men and ten thousands ipectators head for this splen- E event. For Powerman Holland pudi more than a top race. In pi it means THREE days jptember 7-9full of top sports, ft recreation, physical exertion, face, music. I family day for young and old [h a fascinating program. 'erman Holland, a climber for the top. ■bat makes Powerman Holland Special? Obviously because the athletes are offered a race that cts the highest demands: the fas- and safest, non-drafting German track in the world, high lality organization, lots of specta- Is and good atmosphere, attractive lze money ($50.000) a strong lry, broadcasting on about 120 nntries. This combination makes '"ray a 'must' for both top athle- s and the lesser gods. It was not I Knout reason that Venray was claimed Organization of the Year the Dutch Triathlon Ionization. 20011.T.U.- Powerman World Championship. The Venray Duathlon will host e 2001 World Championship that given by the International "athlon Union in Perth ustralia(l 999) and strongly sup- irted again in Edmonton, Canada A token of appreciation, 'cause Venray is a small city with '°ut 35.000 inhabitants but with a 7 well reputation in the world. The distances in the Venray I.T.U. POWERMAN World Championship are: 15 km RUN- 62 km BIKE- 7,5 km RUN. Spectacle. Venray, since seven years the place for the Dutch Championship and six years a powerman race, knows how to captivate its ten thou sands spectators. On the one hand by offering them a fantastic race in the center of Venray, on the other hand by offering a captivating spec tacle in the Powertainment program. A family program. The concept 'power' will be expressed everyw here. In 2001 the fifth Powertainment Festival will take place. The first edition in 1997 was a direct hit. The five strongest men of Holland, the best sumo-wrestlers of Europe, dance and music, and a lot of international cultural and culi nary delight made Powerman Holland an unforgettable happe ning. The Powertainment promises to be even more splendid and more spectacular than last year. Sports market, music-and motion will be the theme of the Powerman Holland Event in the weekend of 2001 For everyone. The Powerman Holland will be the race for all the athletes/partici pants. Venray is more than an ideal test case. Not only will they be able to test their 'shape', they will also know their position in the world ranking. Powerman Holland is, the strongest attended duathlon race in the world. Of course Powerman Holland is not only there for the top dogs. The extensive program offers everyone the opportunity to do the combina tion run-bike-run. Young or old, man or woman, super-trained or starting, Venray is the place to be for every athlete. The program is of course adapted. There are races for: Children (POWERKIDS) Leisure sportsmen (PEOPLE'S DUATHLON-Powerman Short dis tance) and International Juniors and Youth, with popular and for everyone achievable distance 2001 World Championship team Clydesdale(weight categories 2001 World Championship Age Groupers( categories every five years from 20 years and on) Team Relay There is also the possibility to take part as a TEAM( a team relay): a runner, a cyclist and anot her runner. Ideal for companies, schools, families and groups of friends, 'team sport' in the duathlon. That is Venray as well. "Karl Pallas Youth Camp and Youth Congress" 7-10 September 2001. Not only will people sport fanati cally, they will also think about the duathlon as a sport. This happens during the European Youth-Camp and -Congress supported by Eurathlon and the county of Limburg. There will be a special program for the young duathletes, the coaches and representatives of the European Youth Committee. Together they will talk and think about the future of the duathlon. The youth teams will be staying at a spe cial athlete's village where top ath letes will stay too. Of course they will participate in the races on Sunday. For more details see under "Karl Pallas Youthcamp Congress" Teamwork Weekend. Talk, think and laugh together, recreate and strain both body and mind, that is what the companies do that take part in the Teamwork Weekend. A special program for companies and sponsors. Because of the varied program the Powerman 2001 I.T.U.-POWER- MAN World Championship has two fascinating faces again: top race and family day. An event you should not miss! So, if you're tough enoughBE THERE Further information: Stichting Power(wo)man Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray, the Netherlands. Tel/fax:+31-478-571103 www.j-r-c.com/powennan e-mail: secretariat powerman.aan- melding@hetnet.nl powerman@tref.nl 1 2001 ITU WORLDCHAMPIONSHIP DUATHLON Powertainment met Beppie Kraft en Taai Taai Powerman Holland is gastgever voor het eerste wereldkampioen schap duathlon in Nederland. Dit evenement wordt in het weekend van 8 en 9 september 2001 gehou den in Venray. Vele atleten weten de weg naar deze Noord- Limburgse plaats inmiddels te vinden. Het is de zevende keer dat de Powermanwedstrijden in Venray plaatsvinden. "Een wereldkampioenschap zo dicht bij huis is een extra uitdaging voor de Nederlandse atleten om deel te nemen', vertelt John Raadschelders, voorzitter van de stichting Powerman Holland. De stichting tekent, met hulp van vijf tien coördinatoren en een groot aan tal vrijwilligers, voor de organisatie van het internationale sportevene ment. Het WK bestaat uit 15 km rennen, dan 60 km fietsen en ten slotte nog eens 7,5 km rennen. "De Nederlandse atleten kunnen zich meten met de 'cracks' van de duath- lonsport. Vorig jaar was het WK in Pretoria in Zuid-Afrika. Nu organi seert Venray het WK Duathlon. Door dit sportevenement met inter nationale allure heeft de hele wereld aandacht voor Venray. Naast een legioen aan schrijvende pers komen er ook zes internationale camera ploegen. De uitzendingen zijn wereldwijd; in 120 landen." Naast het WK op 9 september zijn er ook wedstrijden op 8 september voor de powerkids, de jeugd en juni oren en voor de recreanten de Powerman Short Distance. "Bijzonder is dat tevens ook het eer ste ITU Duathlon Congres zal wor den gehouden. Wij nodigen de men sen uit Venray en omgeving van harte uit om het WK Duathlon 2001 tot een feest te maken. Dit kunnen ze doen door deelname, ondersteu ning, belangstelling of anderszins. Wij zien iedereen komend weekend graag terug in Venray", zegt Raadschelders. LIMBURG NIGHT Op vrijdag 7 september ontvangt het college van B en W van de gemeente Venray de vertegenwoor digers van de nationale ploegen op het gemeentehuis. Daarna trekken de ploegen met de 'Parade of the Nations' door het centrum van Venray. De officiële openingscere monie vindt om 17.30 uur op het Schouwburgplein plaats. Hieraan voorafgaand ontvangen burgemeester en wethouders de sponsoren in het Theehuis in het Venray se Odapark. Bovendien houdt de stichting Powerman samen met de horecastichting Eventjes en Winkelcentrum Venray diverse activiteiten voor de bezoekers. Het zogenoemde Powertainment bestaat uit een sportmarkt en veel muziek. Vrijdag 7 september is de Limburg Night met onder meer Beppie Kraft, Big Benny en Taai Taai. Zaterdag 8 september swingt het centrum op muziek van She She the He Devils. Zondag 9 september spelen de Hofbende en de Baorze Piepers een gezellig deuntje voor de toe schouwers van het wereldkam pioenschap. Voor en na de optre dens zorgen verschillende dj's voor muziek. Beste sporters, Welkom bij Powerman Holland. In het weekend van 7, 8 en 9 sep tember is het weer zo ver. Powerman Holland neemt weer bezit van Venray en omgeving. Voor het eerst duathlon wereldkam pioenschappen in Nederland.Veel mensen zijn met dit sportgebeuren al maanden van tevoren bezig. Hun doel: een topwedstrijd neerzetten voor de duathleten, een mooie dag voor alle toeschouwers, sponsoren en ondersteunende instanties. De Nederlandse elite atleten strijden samen met een sterk internationaal veld op zondag 9 september voor de wereldtitel. Irma Heeren, onze nationale coryfee, heeft deze wed strijd uitgezocht om haar sportcar- riëre te af te bouwen. Talloze titels heeft zij reeds in de wacht gesleept. De talrijke buitenlandse deelnemers proberen hoge ogen te gooien. Daarnaast zal de age-goup categorie strijden om hun wereldtitel. Ook de clydesdale en athena categorie komt in aktie. Dit zijn letterlijk en figuur lijk gewichtige atleten. Dit alles zal op zondag 9 september worden gepresenteerd.Op zaterdag 8 sep tember zijn er de wedstrijden voor de powerkids, de jeugd en junioren, de powerman korte afstand en de businessloop.Voor de jeugd juni oren is er het Jeugdcongres en jeugdkamp in bungalowpark De Vers, waaraan teams uit verschillen de landen deelnemen. Zij zullen strijden om de Karl Pallas trofee.Op vrijdag 7 september is er om 17.30 uur de Parade of the Nations, de vlaggenparade van de deelnemende landen. In optocht gaat de stoet van .het gemeentehuis naar het schouw burgplein waar om 17.30 uur de feestelijke opening van het wereld kampioenschap zal zijn. Op zater dag zullen om 18.00 uur de wed strijden beginnen. De Powerkids bijten het spits af. Het belooft een feest te worden waarin niet alleen de deelnemers voor het nodige enter tainment zullen zorgen. Ook Big Bennie, Taai Taai, She She and Hi Devils (de dochters van Gert en Hermien zijn van de party. Kortom iedere dag sport en muziek, voor elk wat wils! Tot ziens in Venray, John Raadschelders, Chairman Powerman Holland. organisatie Stichting Powerman Holland,' Postbus 317, 5800 AH VENRAY Tel. fax 0031-478-571103 E-mail: powerman@tref.nlpowerman.aan- melding@hetnet.nl Website: www.j-r-c.com/powerman; Dear sports(wo)men, Welcome to Powerman Holland. On 8th and 9th of September Duathletes from all over the world will invade Venray and its environ ments to compete at the World Championship Duathlon long dis tance. Many volunteers have been preparing this race for months in advance. Their goal: creating a top- race for the numerous duathletes from all over the world and a nice time for all spectators, sponsors and supporting bodies. For the Dutch duathletes a possibility to show their skills in a World Championship in their own backyard. Many duathle tes from countries all over the world will compete. Also the Clydesdale Athena athletes will have their first WC. Another group is also represented: the athletes with a disa bility. Their efforts to do sports on this level should not be underesti mated. The youth have their own Youth Congress and Youthcamp in Bungalow park "De Vers". The international youth teams will com pete for the Karl Pallas Trophy. For many Powerkids it will be a first introduction into the world that is called Duathlon. On Friday 7th September the ope ning ceremony will start with the Parade of the Nations at 17.30 hours. Afterwards the first pasta- party and a lot of music in the city centre. Powertainment for everybo dy. On Saturday the races will start at 18.00 hours. Please come and support all these athletes too. After the races will be> Powertainment after 21.30 hours. See you in Venray, John Raadschelders, Chairman Powerman Holland. UW BAND MET DE REGIO. WK Powerman in Venray kent twee gezichten Provincie Limburg «Ml GRAM DORADO GROUP John Raadschelders Consultancy Advies- en organisatiebureau )e gemeente Venray staat van jdag 7 tot en met zondag 9 sep- nber weer in het teken de nerman duathlon, die de beste K&, athleten uit de hele wereld naar I nray lokt. In hun kielzog zetten W nderden recreanten en tiendui- I iden toeschouwers koers naar V, grootse sportevenement. Vant de Powerman Holland is jmeer dan een topwedstrijd. Het hement biedt ook in 2001 weer dagen lang topsport, plezier, manning, inspanning, dans, kiek, cultuur en culinaire hoog- idjes. Een familiedag voor jong foud, met een uitgekiende en iende programmering. Vat maakt de Powerman Holland speciaal? De duathleten krijgen i krachtmeting voorgeschoteld voldoet aan de hoogste eisen: snelste en veiligste vermanparcours ter wereld, veel ihek en sfeer, een aanlokkelijk jzengeld (125.000 gulden), een k deelnemersveld en tv-beelden mgeveer 120 landen lie combinatie maakt Venray een ust' voor toppers én de mindere jen. Venray werd niet voor niets 1994 door de Nederlandse athlon Bond uitgeroepen tot anisatie van het jaar. WAARDERING

Peel en Maas | 2001 | | pagina 25