cUeeutfett tfttfanmatce vast de 1/ewuitfee 'Panoefaee Geloven en het geweten Nieuws uit ons dekenaat Bisschop houdt open huis Goede voedinj voor mens en dii VVV start met bezettingsmonitt bedrijfsleven óttde fa Stilteviering Gezinsmis Pauselijk gedecoreerden uitgenodigd! Bromfietscontrole u> PEEL EN MAAS donderdag 23 augustus 2001 -| Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) .-van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.15 H. Mis ouders Janssen-Wijrihoven, zoon Antoon en dochter Nora; ep. Poels-Janssen en zonen Jeu, Bèr en Luc en kleinzonen Diederick en René; Jan Aerts; Frans Loeffen. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Mariet en Martha Goumans-Janssen; Pierre Pouwels; jrd. Martinus Janssen; jrd. Theodorus Pouwels-Maessen, overl. kinderen en overl. fam.; Nellie v.d. Berg-Munninghof; Annie de Jonge- Hendrikze; voor een genezing; voor een gunstig verloop van een operatie en een spoedig algeheel herstel; 11.00 voor Harrie Messemaeckers; Jan Deenen en zonen Jo, Sraar en Jan; Herman Zegers en Theodora v.d. Schans; Dora Jansen van Sambeek; Karei v. Vegchel. Maandag: 9.00 H. Mis voor Jo Custers; Dinsdag: 9.00 H. Mis uit dankbaar heid; uit dankbaarheid t.e.v. H. Antonius van Padua en voor speciale intentie; Woensdag: 9.00 H. Mis voor de schoolgaande jeugd; Donderdag: 9.00 H. Mis voor Toon Jenneskens; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 14.00 huw. Giel Krijnen en Bianca de Klein. Dienbeurten: za 19.15: Jesper, Paul, Schannen en Elianne; zo 9.30 dhr. Hoppenbrouwers, Loek en Wilbert; 11.00 Judith, Niek, Lilian, Tim en Mare. Lectoren: za. 19.15: J. Thiesen; zo 9.30 A. Noijens; 11.00 S. Manders. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog; Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. de Graaf Woutering, Leunseweg 5, tel. 580202; kapelaan W. van Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pasto rie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30- 10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kinderwoorddienst m.m.v. herenkoor Christus Koning; Jan Janssen en Lies Janssen-Hesen (coll.); overl. ouders Amoldus Schwachofer en Nelly Vermeulen; ouders v. Ass-Derikse en overl. fam. (coll.); Jan Derks (coll.); overl. ouders v. Bergen-Stiphout en zoon Jos. Zondag: 8.30 jgt. Ouders Fleurkens- Op het Broch en overl. zonn; ep. Hensing-Lenssen (coll.); 10.30 volks zang;. Theo Janssen (coll.); ouders Drabbèls-v. Vegchel; 12.00 doop Nathan v. Gerven, Weg in den Berg 2. Maandag: 18.30 Sjeng Wilms en overl. kinderen; Dinsdag: 18.30 Antoon Janssen; Woensdag: 18.30 voor de parochie Venray-zuid; Donderdag: 18.30 voor wereldvrede; Vrijdag: 14.00 huwelijk Natasha v.d. Woip en Fred Basten; 18.30 voor alle zieken in de parochie. Voorafgaande aan de eucharistievie ring zal er elke vrijdag om 17.30 aan bidding zijn in de kerk. Parochie Oostrum Zondag: 21e Zondag door het jaar 10.30 H, Mis (Gemengd Koor); jrd. Karin Hendrickx; overl. echtelieden Jenniskens-Baeten; uit dankbaarheid; overl. ouders Jeuken-Verhulsdonk, Martin, Jo en Emmy Jeuken; Gerda Janssen-Keilholz; Toon Bosch; pas toor de Ceuster en overl. fam.; 11.30 Doopsel Lars Holtackers. 12.00 Doopsel Elien Weijers. Dinsdag: 9.00 H. Mis; Piet Jenniskens; Piet v. Dijk; overl. fam. V ennekens-V erschuren Donderdag: 9.00 H. Mis; Wim Daniels en zoon Berg; fam. V ennekens-V erschuren Misdienaars: zo: Roy v. Delft, Stan Kampen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. ,Mis (Dameskoor); Piet Peeters; jrd. Mia Wijnhoven-v.d. Munckhof; st. Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; jrd. Gerrit Geurts; overl. ouders Philipsen- v.d. Ven. Zondag: 12e Zondag na Pinksteren; Miva-zondag. 9.00 Hoogmis (Herenkoor); Nelly v. Eldonk- Pauwels (verjaardag en namens Oudervereniging St. Machutus. Tijden^ de H. Missen collecte voor de Miva. Woensdag: 9.00 H. Mis Johan Klein Kiskamp. Vrijdag: 9.00 H. Mis Ben Markslag. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Toon Classens en Annie Classens-Valckx; jrd. Netty Mennen-Muskens; Nella Classens- Janssen en Geert Classens; jrd. Leida Dinghs; Door Strijbos-Rijs; jrd. Hendrikus v.d. Pasch en Anna v.d. Homberg; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; overl. ouders fam. Wismans-Nooyen; overl. ouders Swinkels-v. Gerven; Roel Classens (verj.); zwd. Nel Emonts-Cremers; overl. ouders V. Kuyck-Verrijdt en kinderen; overl. fam. Seijkens-Collin en Ewals v.d. Loo. Tijdens deze dienst speciale collecte voor de Miva. Misdienaars: za: Karin en Sjors. Kapelaan Van Dijck is bereikbaar onder tel. 581575. Parochie Leunen Opgave misintenties donderdag 9.30- 11.30 pastorie, tel. 581575. Contactpersoon parochie: A. Reintjes- Jenniskens, Bershof 18, tel. 582221. MIVA kerkdeurcollecte. 21e zondag door het jaar: 18.00 uur H. Mis; Albert Loonen; Piet de Louw en Beth de Louw-Thijssen, Antoon Voermans en echtgenote en zoon Antoon, jrd Harrie Geurts; Thei en Nelly Swinkels-Peeters; gst jrd Willem Wismans en Anna Maria Custers; gst jrd Petronella Asselbergs; gst jrd Gerard Verkoeyen enPetronella Creemers en Frans Verkoeyen; gst jrd Hendrika Arts. Feestelijke opening aan het Vlaktwater. Op juni 1959 werd door bun Janssen van Venray de opening verricht. DoorI Loonen werd kort recreatieve centrum plee zegend. De Venray se harmoni was bij deze feestelijke heid ook aanwezig en zo de muzikale omlijsting, tot het kinderbad bedi deze dag slechts tien ce 5000 personen passeerde dag de toegangspoort. D van restaurant en kindei vonden op een later tijds We zien op deze fot; Asselberghs): Harmonii met v.l.n.r. enkele 1 Piet Janssen (Piet vand Leeuw), Antoon Poel Laurensse. Vaandeldj Martin Tacken. Jan van; Zondag: 10.30 uur H. Mis; Sjef Martens en Anna Martens-Clephas en overl kinderen; gst jrd Gertruda Spreeuwenberg; gst jrd Martinus Loonen echtgenote en overl kinderen; gst jrd Wiel Willems en Jo Willems- Loonen; gst jrd Peter Joh. van Rens en echtgenote. Misdienaars: zat: Job Nellen en Bjom Geurtjens; zon: Karlijn Pouwels en Auke Loonen. Lectoren: zat: Peter Loenen; zon: Annie Reintjes. Rectoraat Heide Opgave misintenties bij B. Meijboom, Heidseweg 48, tel. 581703. Contactpersoon parochie: L. Pouwels, Heidseschoolweg 1, tel. 582421 Zondag: 21e Zondag door het jaar. 9.15 Hoogmis ggjt Hanneke Camps. Misd.: Elian, Stan, Giel en Iris J. Rectoraat Veulen Opgave misintenties: G. C'laesens, tel. 583112. Contactpersoon parochie: M. Geurts-Slangen, Lorbaan 9, tel. 588215. Diaken v. Gassel, tel. 077- 4671961. Zaterdag: Miva kerkdeurcollecte. 21e zondag door het jaar. 14.30 Dankviering tgv het 40-jarig Huwelijk van Jan Bosgoed en Nel den Boer. 19.30 H.Mis; gst jrd Johan Geurts; gst jrd Frans Linders-echtge- note en overl fam; Harrie Mulders (coll). Misdienaars: zat: Patrick, Danny, Loes Th, Rik. Lector: zat: M. Philipsen Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Kinderwoorddienst (Volkszang); jrd. Grad Janssen en Petronella Pouwels; Gerardus v.d. Munckhof en echtgen. En Wilhelmus Bollen en echtgen.; overl. ouders Van Soest-Swinkels en kinderen; jrd. Coba Poels; Jan Verstappen. Zondag: 10.00 (Ouderenkoor); jrd. Jozef Martens. Dinsdag: 19.00 Jan Spreeuwenberg. Misdienaars: za 19.00: Vera en Ellen; zo 9.15: Bart A. en Frank; di 19.00: Klaas en Joris. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Past. Vercoulen; Johanna v. Vegchel, echtgen. En dochter; Jan v. Tilburg; Regina Arts- Aben. Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen en echtgen. en overl. kinderen; Grad Ewals; t.e.v. St. Jan. Misdienaars: Femke Claessens en Rowena Keuten. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Fam. Van Vegchel- Vereijken. Donderdag: 19.00 Voor de parochie. Voorgangers: zo: Tonnie v. Hoof en Cor Huijs. Rectoraat Smakt Zaterdag: 9.00 Gebedsbijeenkomst voor de fam. Van Rhee (Moeder 75 jaar). Zondag: 12e Zondag na Pinksteren. Miva collecte of storten op giro 2950 Breda. 10.00 Hgm. Arnold Reijnders, dhr. Verhaak, overl. ouders V.d. Winkel-Geurts. Lectrice: Truus Goumans. 15.00 Doopviering Peta v.d. Zwaan. Woensdag: In de St. Jozef genadeka pel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis tot zekere int. (B.); uit dankbaarheid. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 26 augustus wordt in beide kerken een dienst gehouden. In Het Zonnelied, Kiosk 6 in Venray, begint de dienst om 9.30 uur. Alleen in Het Zonnelied is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Om 11.00 uur begint de dienst in "het kerkje in Blitterswijck, Maasweg 9. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 26 augustus is er weer een woorddienst van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de dienst is: Heil met handen en voeten. De woorddienst wordt gehouden in de kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray en begint om 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje EN ER «E 2a, Horst. Evangelist: Cla Horst, tel./fax: 077-398778 Rehoboth houdt zondag tus diensten om 10.00 en 1 Voorganger is ds. L. C: Anthoniepolder. 's-Morgen VO dercrèche. 11|| Bijbelgemeente tf \j De Bijbelgemeente Veni W iedere zondag diensten ing L jyj: Kemphaan, Kennedyplj !*j Venray. Er wordt gezon; w bundel 'Opwekking' metg |fi overheadsheets. Iedere zo P9* zondagschool voor twee li ferdc pen en crèche. Na afloo sg va dienst is er gelegenheid tot ||9 ken. Naast de wekelijkse; worden regelmatig bijzon «iji sten georganiseerd. In i wordt u daarover geïnfot - vaste predikant i Bijbelgemeente is R. Telefoon: 0478 - 58600 12637400. Secretariaat:] Korver tel. 077 - 464193Ï sten van de Bijbelgemeentf gezinsdiensten waar bijna il een kwartier gedurende del dacht wordt geschonken aaf ren. Iedere eerste zond| maand wordt het avondi Door de weeks zijn I gespreksgroepen rondom PEELENI 'n abonnement m Zoals velen al weten heeft pas toor Ewals vlak voor de grote vakantie afscheid genomen van zijn parochie te Leunen: ook Peel en Maas berichtte daarover. Drie parochies die al besloten hadden samen te gaan werken binnen een cluster zijn daar toen mee gestart: Leunen, Veulen en Heide. Lang werd er gehoopt op een pastoor die dit cluster zou gaan leiden, maar het bisdom liet al snel weten dat het gebrek aan priesters zo groot was dat dit niet zou lukken: wel mochten we rekenen op een diaken die te zijner tijd priester gewijd zal worden. In onderling overleg is nu besloten dat kapelaan van Dijck de 'kar zal geen trekken' in Leunen, Veulen en Heide: hij wordt daar eerst-verantwoordelij ke, hierin bijgestaan door deken Coenen en de leden van het pries terteam rond de Grote Kerk. Ook zal hij dezelfde taak op zich nemen in Castenray, zodat men ook' daar een duidelijk 'aan spreekpunt' heeft. Kapelaan van Dijck woont inmiddels al in Leunen en de officiële start van het cluster was in het weekeinde 11-12 augustus. Inmiddels heeft de Bisschop ook de beloofde diaken benoemd: het wordt diaken I. Crasbom, geboortig uit Thom en 38 jaar jong. Hij wordt op 15 september in de Kerk van het grootseminarie te Kerkrade tot diaken gewijd en datzelfde weekeinde gepresen teerd in de beide parochies van Venray-kom waar hij zal gaan werken. Diaken Crasbom zal gaan wonen in de kapelanie aan de Dr. Poelsstraat en hoopt in juni priester gewijd te worden waarna wij er weer een volledige kape laan bij hebben. Verder: sinds september 1999 zijn de dekenaten binnen het bisdom Roermond rechtspersonen. Voor die datum was in feite de deken het dekenaat met alle nadelen van dien: zo kon bijv. het dekenaat geen personeel in dienst nemen. Dit is dus veran derd. Het gevolg was wel dat er - paralel aan de parochie - een bestuur moest komen voor ons dekenaat Venray: geen gemakkelijke opgave want veel geschikte mensen hebben het natuurlijk razend druk. Toch is het prima gelukt, en de deken denkt dat we ons mogen feliciteren met het eerste Dekenaatsbestuur van Venray: voorzitter is deken J. Coenen; vice-voorzitter de Heer J. Schillings wonend aan de Molenklefweg te Venray-kom; secretaris de Heer W.A. van Ham uit de Berkenstraat te Blitterswijck; penningmeester de Heer C.W.J. Baron de Weichs de Wenne uit Geysteren; lid is mevr.M. Lenkens- Ermens uit de Beekweg te Vredepeel en adviseur Mgr. W. van Kempen, o.a. pastoor te Geysteren. In principe geldt de benoeming van dit bestuur voor vier jaar maar is verlenging mogelijk. We wensen hen veel inspiratie en plezier toe met deze nieuwe en uitdagende taak! Wellicht in een volgend artikel een toelichting over de structuur van een dekenaat. Al vanaf Pasen is er iedere dins dag een Stilteviering in de Grote- of St.Petrus' Bandenkerk. Vanuit een lezing uit de heilige Schrift en een gedachte hierover, maken we het stil in ons om zo innerlijk open te gaan voor de aanwezigheid van God in ons. De stilte brengt ons dichter bij de Bron van waaruit wij leven. Na zo'n 20 minuten van stil gebed en meditatie wordt de viering geslo-'" ten niet een gezamenlijk gebed en een lied. De hele viering duurt ca. 40 minuten. Als de stilte je trekt, of je wil eens kennismaken met zo'n meditatief samenzijn, ben je van harte welkom, op dinsdag morgen vanaf 9.40 u in de Grote Kerk. We komen samen in de dagkapel achterzijbeuk). Jacqueline Thiesen Dit jaar is het 200 jaar geleden dat John Henry Newman werd geboren (1801-1890). Als Anglicaans geestelijke zocht hij aanvankelijk een mid denweg tussen het protestantis me en katholicisme. In 1845 werd hij katholiek, wat niet verhinderde dat hij daarna veel tegenwerking ondervond van de kant van de hiërarchie. Paus Leo XIII erkende zijn grote betekenis en verleende hem in 1879 de waardigheid van kardinaal. Al bij zijn leven werd hij beschouwd als één van de grote Engelse schrijvers. Hij was intens bezig met de verhouding tussen de kerken, maar het meest interesseerde hem de vraag hoe iemand een moderne, kritisch denkende mens en tegelijk gelovig kan zijn. Die vraag was ook in de negentiende eeuw bijzonder actueel. Toen het Eerste Vaticaans Concilie de leer over de pauselijke onfeilbaarheid ver kondigd had, beweerde de Engelse liberaal Gladstone dat katholieken hun geweten aan de paus hadden overgedragen. Newman reageerde prompt met een open Brief aan de Hertog van Norfolk'. Hij zei dat niet de paus, maar het geweten de aller eerste plaatsbekleder van Christus op aarde is. In de recen te Romeinse Katechismus van de katholieke Kerk wordt dezë zin geciteerd. Newman vond overigens dat een geseculariseerde samenle ving soms heel oppervlakkig met de vrijheid van geweten omspringt. Hij wees op de onge rijmde situatie dat de vrijheid van geweten wordt gebruikt om de stem van het geweten het zwijgen op te leggen. Maar juist omdat het geweten de stem van 8 september: Landelijke Open Monumentendag Op zaterdag 8 september houdt onze bisschop. Mgr. Wiertz, open huis. Het is die dag landelijke Open Monumentendag en daarom zijn diverse panden van het bisdom Roermond, waaronder het bis schopshuis, voor publiek geopend. Het Thema van deze dag luidt wonen". In dat kader wil het organi serend comité in' Roermond laten zien hoe de bisschoppen hebben gewoond. Vandaar de openstelling van het bisschopshuis aan de Paredisstraat in het centrum van de stad. In de voormalige stadsboerderij is onder meer de prachtige ont vangsthal te zien met portretten van de voorgangers van Mgr. Wiertz. Ook de kapittelzaal en de tuin zijn voor één dag te bezichti gen. Verspreid over de stad zijn er nog meer gebouwen te bezoeken die iets met het bisdom van doen hebben. Zoals een deel van het voormalig grootseminarie aan de Swalmerstraat, met de prachtige Caroluskapel, kruisgangen en ref ter. Ook het oude bisschoppelijke paleis is opengesteld alsmede de St. Christoffelkathedraal en ande re kerken en kloosters in Roermond. Bisschop Wiertz nodigt iedereen van harte uit om op 8 september naar Roermond te komen. God vertolkt, staat het ook bóven de paus. Newman eindigt zijn brief óp zijn Engels: Wanneer ik na een diner een toast zou moeten uitbrengen op de gods dienst wat me niet zo'n geslaagd idee lijktdan zal ik het glas heffen: op de paus, wel zeker, maar toch eerst op het geweten en daarna op de paus."Jan Hulshof Gezinsmis op 26 augustus Ook de werkgroep Gezinsmis is met frisse energie gestart. De opening van het schooljaar is op zondag 26 augustus om 11.00 u. Zoals u weet is de Gezinsmis aange past, ook aan de jonge leden van uw gezin. Van harte wel kom dus Zoals u uit de media wel hebt vernomen leven er in Roermond plannen om de kathedraal (de kerk van de bis schop te Roermond) te gaan renoveren. Do officiële start hiervan is op woensdag 5 sep tember met een H. Mis om 19.00 u in deze kathedraal in Roermond, opgedragen door de bisschop. Bij deze gelegen heid zou de bisschop graag de pauselijk gedecoreerden in ons bisdom willen uitnodigen voor deze H.Mis en hen tegelijker tijd ook willen uitnodigen om vrienden van de Kathedraal' te worden, met een jaarlijkse financiële bijdrage. De uitno diging hiertoe is op deze wijze omdat lang niet allen met naam en adres bij het bisdom bekend zijn. Van 23 augustus tot en met 16 september staat Zoo Pare Overloon geheel in het teken van voeding. In samenwerking met het Voedingscentrum worden onder het thema 'Goede voeding voor Mens en Dier' tal van activi teiten georganiseerd. Op 23, 24, 25 en 26 augustus en op 1, 2, 8, 9, 15 en 16 september is er van 11.00 tot 15.00 uur een voedingsdeskundige aanwezig. Zij wokt een gezonde maaltijd bij elkaar waar de bezoe kers een hapje van kunnen proeven. Bij de stand van de voedingsdes kundige liggen recepten folders voor de bezoekers klaar. De recepten zijn samengesteld met voedingsmidde len die bij de dieren op het menu staan. Er staan recepten in van ijs- beer-soep (vissoep), kleine panda mix (witlof-fruitsalade), Lori-shake (fruit-shake) en nog veel meer. Kinderen kunnen, onder begelei ding, pindakaas maken een beestachtig (en lekke maken. Ook kunnen de 1 dierverzorgers een hand door deel te nemen aan d quiz. In een grote voet allerlei voedingsmidde behulp van een paar klei zingen kunnen de kiiii menu samenstellen van panda, het dwergnijlpaar dwergaapje. Door het park staan tien de vorm van voeding! zoals een boterham, eei een sinaasappel en nog met allerlei wetenswaa over voeding. De beste maken kans op een prijs. De speurtocht kan van tus tot en met 16 septen lijks gemaakt worden. Onder begeleiding kun ballen ontleed worden. isfra Voo He In het kader van een snellere en optimalere informatieverstrek king aan de consument heeft de Regio VVV Noord-Limburg de accommodatieverstrekkende bedrijven in de regio onlangs aan geschreven met het verzoek mee te werken aan een permanente bezettingsmonitor. Inmiddels is al duidelijk geworden dat het toeris tische bedrijfsleven hier graag aan mee werkt en kan gestart worden met een representatieve groep bedrijven. Teneinde de informatieverstrekking over de sei- zoensdrukte te optimaliseren, maar Bij een bromfietscontrole op de Stationsweg in Venray heeft de politie afgelopen maandag vijftien bekeuringen uitgeschreven. Negen bromfietsers zijn bekeurd omdat ze op een opgevoerde bromfiets reden. Verder zijn vier bromfietsers bekeurd voor het niet hebben van een geldig bromfietscertificaat, een bromfietser voor het rijden zonder verzekeringsplaat en een bromfiet ser voor het rijden zonder helm. ook als beleidsinstrui vragen van onder meer en nauwkeurig te kui woorden heeft iedere de vakantieperiodes inzit de bezettingen op de bedrijven. Tot dusverre voor enkele keren per ji fonische rondvraag wordf langs een representaji bedrijven. Met de bezettin krijgen alle deelnemende zes keer per jaar (kroku Pinkster-, grote vakantie, kerstvakantie) van de Rf een digitaal vragen gemaild, met daarop enkt over de bezetting op hi Daarbij wordt ook gevraa vergelijking met de b periode in het voorafy zodat bijvoorbeeld tijdi trends en ontwikkeling^ worden gesignaleerd. De van toeristisch Noord- (e vanwege de ophanden zij u met Midden-Limburg) 1 5nt! H] het nog niet geheel afgesli seizoen 2001 werd nog op manier opgevraagd, ingang van de heristvaka zal de nieuwe digitale b monitor gaan functioneren G Vb( rese

Peel en Maas | 2001 | | pagina 26