Aanwijzingsbesluit Bekendmakingen gemeente Venray^JJ Vooraankondiging WK Duathlon Bekendmaking Vrijetijdsbrochure voor mensen met verstandelijke handicap KC Venra woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Vrijwilligers- centrale Algemene Hulpdienst Ouderen- yoga fa PEEL EN MAAS donderdag 23 augustus 2001 - PagiifN Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvra gen. - het bouwen van een loods aan de Blakterweg 4a te Oirlo tnv Pluimveebedrijf Colbers B.V., Blakterweg 4a; - het renoveren van het tuinhuis aan de Molenhofweg I te Leu nen tnv G.M.M. Flinsenberg, Molenhofweg I; - het vergroten van de woning aan de Alaertslaan 7 te Venray tnv A.C.M. Meijer. Alaertslaan - het bouwen van twee dakkapel len aan de Stationsweg 71 te Venray tnv R.E. Geschiere, Sneeuwklokje 4; - het bouwen van een carport en tuinmuur aan de Raadhuis straat 36 te Venray tnv E.J.H.M. Raedts, Raadhuisstraat 36; - het bouwen van een zeugenstal aan het Volen 7 te Heide tnv J. Michels, Volen 7; Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een tuinhuis aan de Hoenderstraat 38 te Ven ray tnv L.H. Thijssen, Hoender straat 38; - het verbouwen van de zolder aan de Tedderstraat 14 te Venray tnv S.J.G.M. Peeters, Tedder straat 14; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoe- stemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op frond van de Algemene Wet estuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - net veranderen van stallings/ bergruimte aan de Stationsweg 185 te Venray tnv A.A.W. van Ham, Stationsweg 185; - het verplaatsen van de kapel aan de St. Servatiusweg 6 te Ven ray tnv J. en P. Claessens, St. Ser vatiusweg 6; - het bouwen van een machine opslagloods aan de Timmer- mannsweg 64 te Ysselsteyn tnv G.P.M. Wismans, Timmer- mannsweg 64; - het verbouwen van de garage/berging aan de Meerlo- seweg 14 te Oirlo tnv L.G.M. Peeters, Meerloseweg 14; - het veranderen/vergroten van de woning aan de Goetzenhof I te Oostrum tnv P.A.V.M. Jans sen, Goetzenhof I Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden or uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergunning verleend. - het verwijderen van dakbedek king van de garage/berging aan de Meerloseweg 14 te Oirlo tnv LG.M. Peeters, Meerloseweg 14; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol- fende ingekomen bouwmeldingen, ouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het vergroten van de woning aan de Sambastraat 22 te Venray tnv H.H. van Kreij, Sambastraat 22; - het bouwen van een woning aan de Hoenderstraat te Venray tnv H.M. Loozen, aanvraag nr. 2001.15244; het bouwen van een tuinhuisje aan de Everestlaan 5 te Ven ray tnv E.J.M. Penterman, Ever estlaan 5; - het bouwen van een dakkapel aan de Muurpeper 2 te Ven ray tnv D. van de Vendel, Muur peper 2; - net bouwen van een serre aan de Wolfskerk 7 te Venray tnv J.T.M. van Tilburg, Wolfskers 7; - net bouwen van een machine opslagloods aan de Timmer- mannsweg 122 te Ysselsteyn tnv W.PJ. Lemmen, Timmerman- nsweg 122; De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 24 augustus 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Bezwaarschrift Het college van burgemeester en wethouders heeft op grond van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling van het bestemmingsplan verleend voor wijziging van het gebruik van de opstal gelegen achter de Patersstraat 23/23-A te Venray ten behoeve van het gebruik hier van als huiswerkbegeleidingsinsti tuut. Aangezien het voornemen hier toe niet volledig correct is gepubli ceerd stellen wij een ieder alsnog in de gelegenheid zijn/haar zienswijze hieromtrent gedurende de terinza- geleggingsperiode schriftelijk aan ons kenbaar te maken. De op dit besluit ten grondslag liggende stukken, liggen met ingang van 24 augustus 2001 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Venray, 23 augustus 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, directeur Stedelijk Beheer, H.C.P.A. van Delft Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken hierbij bekend dat dit College op 5 decem ber 2000 heeft besloten: I. de aanwijzingsbesluiten van 21 december 1994, 7 oktober 1997 en 16 december 1993 in te trekken; II. met onmiddellijke ingang de navolgende personen aan te wijzen als personen die in de gemeente Venray tot taak hebben het binnen de gemeente uitoefenen van toe zicht op de naleving van de bij of krachtens de Woningwet gegeven voorschriften: - hoofd afdeling Bouwen en Milieu; - coördinator Handhaving; - coördinator Techniek; - medewerkers Bouwhandhaving van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers Bouwtechniek van de afdeling Bouwen en Milieu; medewerkers Monumentenza ken van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers juridische ?aken van de afdeling Bouwen en Milieu; - juridisch medewerker Bouw- /Milieuzaken. III. met onmiddellijke ingang de navolgende personen aan te wijzen als personen die binnen hun ambts gebied zijn belast met het toezicht op de naleving van het bij of krach tens de Wet milieubeheer bepaalde: - hoofd afdeling Bouwen en Milieu; - coördinator Handhaving; - coördinator Techniek; - medewerkers Milieuhandhaving van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers Milieutechniek van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers juridische zaken van de afdeling Bouwen en Milieu; - juridisch medewerker Bouw- /Milieuzaken. IV. met onmiddellijke ingang de navolgende personen aan te wijzen als personen die in de gemeente Venray tot taak hebben het binnen de gemeente uitoefenen van toe zicht op de naleving van het bepaal de bij of krachtens de Algemene plaatselijke verordening Venray: - hoofd afdeling Bouwen en Milieu; - coördinator Handhaving; - coördinator Techniek; - medewerkers Bouwhandhaving van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers Bouwtechniek van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers Milieuhandhaving van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers Milieutechniek van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers juridische zaken van de afdeling Bouwen en Milieu; - juridisch medewerker Bouw- /Milieuzaken. V. met onmiddellijke ingang de navolgende personen aan te wijzen als personen die in de gemeente Venray tot taak hebben het binnen de gemeente uitoefenen van toe zicht op de naleving van de bij of krachtens de Monumentenwet 1988 gegeven voorschriften: - hoofd afdeling Bouwen en Milieu; - coördinator Handhaving; - coördinator Techniek; - medewerkers Bouwhandhaving van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers Bouwtechniek van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers Monumentenza ken van de afdeling Bouwen en Milieu; - medewerkers juridische zaken van de afdeling Bouwen en Milieu; - juridisch medewerker Bouw- /Milieuzaken. Venray, 14 augustus 2001 Namens burgemeester en wethou ders voornoemd, Directeur Stedelijk Beheer, H.C.P.A. van Delft Aanwijzingsbesluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken hierbij bekend dat dit College op 10 juli 2001 heeft besloten: VI. met onmiddellijke ingang de navolgende personen aan te wijzen als personen die in de gemeente Venray tot taak hebben het binnen de gemeente uitoefenen van toe zicht op de naleving van het bepaal de bij of krachtens de Algemene plaatselijke verordening Venray: - Toezichthouder Infrastructurele Werken; Beheerder Bossen; Beheerder Groen; - Ontwerper/Werkvoorbereider Groen; - Toezichthouder Groen; Beheerder Openbare Ruimte; Beheerder Afval en Reiniging; - Beheerder Verkeer; - Toezichthouder OR Verkeer; - Projectleider. VII. met onmiddellijke ingang de navolgende personen aan te wijzen als personen die binnen hun ambts gebied zijn belast met het toezicht op de naleving van het bij of krach tens de Wet milieubeheer bepaalde: - Beheerder Afval en Reiniging; - Toezichthouder OR Verkeer. Venray, 14 augustus 2001 Namens burgemeester en wethou ders voornoemd, Directeur Ste delijk Beheer, H.C.P.A. van Delft uu »rs Wet milieubeheer De genoemde aanvragen en mel- dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een anaer tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: - LJ.M. van Vegchel, Breevennen- weg 3 te Leunen voor een revi sievergunning voor een varkens houderij en schapenfokkerij, gelegen aan de Breevennen- weg 3 te Leunen. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 23 augustus 2001 tot en met 20 september 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk femotiveerde bedenkingen indienen ij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de ontwerp- eschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - A. Romme, Putten weg 60 te Ysselsteyn voor een revisiever gunning voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij met een mestverwerkingsinstallatie, beluchtingsbassins en composte- ringsruimte, gelegen aan de Put- tenweg 60 te Ysselsteyn. - Maatschap A. en M. Cornelissen, Twistweg 7 te Vredepeel voor een revisievergunning voor een varkensfokkerij, varkensmesterij en akkerbouwbedrijf, gelegen aan de Twistweg 7 te Vrede peel. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 23 augustus 2001 tot en met 4 oktober 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek tot intrekking van milieuvergunning De Wet milieubeheer biet mogelijkheid tot intrekking vi milieuvergunning. Hiervoor een bijzondere procedure paragraaf 3.5.6 van de Alg wet bestuursrecht staat besdii ijl" 4 lar M I»? Het ontwerp van besluit jijt Burgemeester en wethoudei de gemeente Venray maken b; ySt dat zij in het belang van de bes Ab ming van het milieu dé vergu gen gedeeltelijk of geheel wens i te trekken van: n J.M.M. Vlemmix, Breevenne I a te Leunen voor het gedi lijk intrekken van de milie gunning voor een fokzeuge &PE vleesvarkenshouderij, gi aan de Breevennenweg Leunen ten behoeve va'er® inrichting preevennenwi^ Het ontwerp van de besluit; alle relevante stukken c.q. geg; en ter inzage van 23 augi >et( 4 tot en met 6 september i pj (2 weken) in het gemeents ku Raadhuisstraat I te Venray maandag van 09.00 uur totl uur en op de overige werki pap van 09.00 uur tot 13.00 uurier" Publieksdiensten). Op telefon afspraak (0478-523630) kunn;^" stukken ook op een ander ti;,rer worden ingezien. Gedurende deze periode kaïgeri ieder schriftelijk gemotiviin0 bedenkingen indienen bij hetctjnne van burgemeester en wethonAi bedenkingentermijn). Dez nl hierbij verzoeken zijn persoo veg gegevens niet bekend te makt Ve bestaat geen mogelijkheid to inbrengen van mondelinge bin kingen of een mondelinge geda én wisseling. AS Alleen degenen die bedenki jsio hebben ingebracht op de boveaugi schreven wijze en degenen die van: tonen daartoe redelijkerwijs r ïlos staat te zijn geweest, zijn late org< het instellen van beroep gered Venray, 23 augustus 2001 Burgemeester en wethouder Venray, namens dezen. Directeur Stedelijk Beheer, H.C.P.A. van Delft. Zoals u wellicht weet vindt op zaterdag 8 en op zondag 9 september het WK Duathlon plaats in Venray. De wedstrijden op zaterdag 8 september startén om 18.00 uur en duren tot circa 21.00 Verkeersbesluit Dr. Kortmannweg Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen het Hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun verkeersbesluit d.d. 21 augustus 2001waarbij is besloten: 1Op de Dr. Kortmannweg het ver keersbord (nr. L08) doodlopen de weg te plaatsen met het onderbord uitgezonderd voor fietsers en bromfietsers over eenkomstig de bijbehorende situatieschets; 2. De verkeersborden Gil bij de doorsteek te verwijderen; 3. Dit verkeersbesluit treedt in wer king de dag na de bekendmaking. Venray, 21 augustus Burgemeester en wethouders voor noemd, Namens dezen, Hoofd afdeling openbare werken B.R.Th, van Dijk. Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze publieksbalie is open op maandag van 12.00-20.00 uur en vanaf dinsdag t/m vrijdag van 09.00- 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Op zondag 9 september begint het programma om 08.00 en zul len de laatste deelnemers finish en omstreeks 18.00 uur. Hierdoor zullen de onder staande wegen gedeeltelijk of geheel afgesloten worden: Loopparcours zondag 9 september: Schouwburgplein - Schoolstraat - Markststraat - Grote Markt - Grotestraat - Wilhelminastraat - Julianasingel - Dr. Poelsstraat - Kard. van Rossumstraat - Min. Ch. Ruys-straat - Kolkweg - Pr. Bernhard-straat - Oranjestraat - Wilhelmina-straat - Julianasingel - Poststraat - Henseniusplein. Fietsparcours zondag 9 september: Parkeerterrein De Gouden Leeuw - Schouwburgplein - Merseloseweg - Langeweg - Hoenderstraat - Westsingel - Beekweg - Loonse Dijk - Merseloseweg - (gemeente Over-loon) - Vredepeelweg - Kuulenweg - Zwartwater - Beekweg - Westsingel Merseloseweg - Langeweg - Kempweg - Parkeerterrein De Gouden Leeuw. Loopparcours zater ukk 8 september 2001( loopparcours zond hAi Fietsparcc 'no zaterdag 8 septem Jjlj Parkeerplaats Raadhuisstri ebbi Raadhuisstraat - Noordsin loeit Beekweg - Loonse Dij IV Merseloweg - (geme 304^ Overloon) - Vredepeelw wilt Kuulenweg Beekweg - Zwartwate^ai Noordsinge Jos Raadhuisstraat - Parkeerpliiü Raadhuisstraat. jnbl Parkeerplaat [e v Raadhuisstraat en Gouden Leefaai Vanwege de WK Duathlc parkeerplaats Raadhuisstra! rSJ zaterdag 8 september PL. beschikbaar en parkeertei j^a De Gouden Leeuw ir beschikbaar van zaterdag tember 18.00 uur tot en zondag 9 september. Nadere informatie treft ui eerstvolgende edities weekblad aan. Voor algen informatie kunt u terechtb beheerder verkeer van lg gemeente Venray, de heerf)„, van Horen, telefoonnurc (0478) 523589. IAS1 Ven tde Vei ank üi ou" us 2 uur i Kap Op zondag 9 september van 14.00 tot 17.00 uur vindt in Multifunctioneel Centrum Molenbossen, Molenbossen 614 in Venlo-Blerick een Vrijetijdsmarkt Deze markt wordt door de Sociaal Pedagogische Dienst, afdeling Vrije Tijd en Vorming en is gratig toegankelijk voor mensen met een verstandelijke handicap, familie, begeleiders en andere belangstellenden. Tijdens deze markt wordt de nieu we Vrijetijdsbrochure voor mensen met een verstandelijke handicap op een ludieke manier gepresenteerd. De brochure bevat informatie over vrijetijdsactiviteiten voor men sen met een verstandelijke handi cap. Het bëtreft activiteiten die zowel door reguliere clubs en instellingen als door speciale instanties worden georganiseerd. Er kan uit een breed scala aan mogelijkheden worden gekozen in de regio's Helden, Horst, Venlo en Venray. De brochu re is voor iedereen gemakkelijk te gebruiken doordat de informatie overzichtelijk wordt aangeboden, met ondersteuning van pictogram men. Ook mensen met een verstandelij ke handicap zijn op zoek naar acti viteiten in hun vrije tijd en willen ook zelf graag bepalen wat ze willen doen. Middels de brochure kunnen ze zelf, of met enige ondersteuning, hun keuze maken. Sporten bij de 'gewone' voetbal club of bij een speciale sportclub, Engelse les bij de Volksuniversiteit of dansen bij de plaatselijke dans school of de speciale volksdans groep... er is steeds meer mogelijk. Vooral het aanbod van de reguliere verenigingen en instellingen wordt gelukkig steeds groter. Een aantal van de activiteiten zul len gepresenteerd worden op de Vrijetijdsmarkt, waarbij naast informatie en enkele demonstraties voor de bezoekers ook volop moge lijkheden zijn om zelf actief bezig te zijn. Er zal een gevarieerde selectie te zien zijn van het aanbod op het gebied van sport, cursussen, muziek, toneel, dans, creativiteit en ontmoetingsmogelijkheden, specia le clubs etc. Een goede gelegenheid om, na een ontspannen vakantieperiode, kennis te maken met het gevarieerde aanbod aan vrijetijdsmogelijkheden in de regio en plannen te maken voor een leuke en passende vrij- etijdsinvulling in het nieuwe sei zoen. Voor meer informatie over de Vrijetijdsmarkt op zondag 9 sep tember kan contact worden opgeno men met de Consulenten Vrijetijdsbesteding en Vorming van de SPD, Ingrid v.d. Sigtenhorst, Marga Holtackers en Debbie Vries, tel. 077-3961515. Voor het aanvra gen van de Vrijetijdsbrochure kan men terecht bij het Informatiecentrum van de SPD aan de Antoniuslaan 81 in Venlo- Blerick, tel. 077-3961555. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst worden. Voor het DAC, Dagactiviteiten centrum Venray wordt iemand gezocht voor het regisseren van toneelstukjes. Het betreft vooral de technische aspecten van een toneeluitvoering. De werkzaamheden vinden plaats in Venray. U dient goed om te kunnen gaan met (ex) psychiatrische patiënten en verstand hebben van toneelre gie. De werktijden zijn te bepalen in gezamenlijk overleg. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13:00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. De Algemene Hulpdienst Venray is een organisatie van vrijwilligers die in de buurt, wijk en kerkdorpen hulp wil verlenen waar deze dringend nodig is en die niet door andere instanties kan worden geboden en waar de mantel zorg ontbreekt en/of wordt overbelast. Zij heeft het karakter van 'even hulp bieden', 'even bijspringen'. Daar waar het nodig is. Boodschappen doen, medicijnen halen, begeleiding bij bezoek aan arts en/of ziekenhuis, gezelschap houden en eventueel wandelen met mensen, die daaraan behoefte hebben, klusjes en kleine reparaties, in en om het huis, licht snoeiwerk en tuinonderhoud, licht administratief werk, bijv. het invullen van formulieren, oppas bij zieken, niet langdurig, ter ontlasting van huisgenoten. Met de hulpvraag kan men terecht bij het meldpunt, tel. 584444 's mor gens tussen 09.00-12.00 uur. Wij zijn nog dringend op zoek naar vrijwilligers zowel voor de sociale zorg als de klussendienst. Tevens zijn wij dringend op zoek naar personen die het bestuur willen komen verster ken! Zo ja, bel. 584444. De yoga-lessen voor ouderen in Vierlingsbeek slaan aan. Begin dit jaar werd een proef gedaan met de eerste serie lessen, waarbij het gaat om een bepaalde vorm van yoga. De deelnemers kunnen bij deze metho de voornamelijk op de stoel blijven zitten. Na de zomervakantie vindt een voortzetting van deze yoga-les sen plaats. De Stichting Welzijn Ouderen Gemeente Boxmeer start deze activiteit in steunpunt Merlet weer op 4 september. Er is nog plaats voor enkele nieuwe deelne mers. Voor wie niet zeker weet of dit een geschikte activiteit voor hem of haar is, kan een enkele keer op proef meedoen. Zo'n kennisma kingsles is gratig. De lessen, steeds op woensdag van 10.00 tot 11.00 uur, stagn onder leiding van docent Ingrid Noy. Opgave kan geschieden bij steun puntcoördinator Mieke Wassenberg, steunpunt Merlet, Spoorstraat 27, 5821 BB Vierlingsbeek, tel. 0478- 632322. Wanneer vervoer een pro bleem is kan men contact opnemen met Mieke Wassenberg. pon cepl ,30 u tyce: Kynologen Club Venray ®ac^ Omstreken start op zaterdag 21 zondag 26 augustus de gehoon Gou heidscursussen voor honden ofendi terrein De Versen aan Sinnesstraat te Oirlo. De cursussen die gegeven zijn: Gehoorzaamheid: sociali F1 (babypuppy), basisopleiding I (voor puppies en aspiranten), mentaire gehoorzaamheid, vo: reidende Gedrag Gehoorzaamheid en de curs,- m.b.t. de landelijke examens:! Hnen I, G&G II en G&G III. Enkele <*K we cursussen zijn toegevoeg |°u^ UV (Uithoudingsvermogen) e' (Gehoorzame H Behendigheid; Flyball. Inschrijven voor deze najaar sussen kan op zowel zaterdaj zondagmorgen tussen 08.31 II.00 uur. Voor nieuwe baas-l combinaties bestaat er een n lijkheid tot instromen op een tijdstip. Heeft u nog vragen of wtf informatie over onze verenigd kunt u bellen met ons secretai tel. 077-3071128, 3072621 3072855. «rei 17.0 oostt elen; :Gtc keiijl n de .nker van on: .30-: HeH RIDI begir derd gine rleeln,

Peel en Maas | 2001 | | pagina 24