Groeten uit Ghana JOH GO V so Take Two pakt uit met flitsend programma PEEL EN MAAS Activiteiten Literair !j Café naar Odapark "Alles draait om respect in het leven" w\ Monique Maessen 40 jaar zuster Maaltijden aan huis Dronken bestuurder Jenniskens. Snelheids controles M Het inmiddels vijfde verslag van Marcia van den Munckhof en janne Koenen. Deze ke'er spraken janne en Marcia met Louise rimothy, de oprichtster van het Nullam weeshuis. Was het voor janne en Marcia al een hele toer 0ni de benodigde 10.000 gulden ,jj elkaar te krijgen voor twee naanden vrijwilligerswerk, het unnen van een weeshuis kost vele ialen meer zoals jullie nu kunnen ezen. "Hallo Venray. Wij zijn nu bijna Ijjf weken werkzaam in het Nullam weeshuis. We gaan met de anderen wandelen, we organiseren euke activiteiten en proberen ze af ;n toe wat bijscholing te geven. Het irerk is erg leuk, maar niet gemak- elijk. Het is flink aanpoten. De ndere medewerkers houden zich alleen met de verzorging van de kin deren en het weeshuis bezig. Ze ver schonen de kinderen, geven ze eten, vassen en koken. Iedereen heeft rjjn eigen taak, maar vaak is het och nog nodig dat wij bijspringen de verzorgende taken. De opricht ster van het weeshuis, de Australische Louise Timothy is nomenteel weinig in het weeshuis lanwezig. Zij is de hele dag in de weer met het zorgen voor haar eigen kinderen en het werven van fondsen ioor het weeshuis. Vrijwel al het ield dat naar het weeshuis gaat is voorlopig echter afkomstig van het loon van haar echtgenoot. Louise limothy is hard op zoek naar men en bedrijven die de weeskinde- willen helpen, want het aantal tinderen blijft maar groeien. Wat leweegt iemand om naar een ont wikkelingsland te emigreren en oveel energie en geld te stoppen in iet oprichten van een weeshuis in een vreemd land? Hoe pak je zoiets jan en wat zijn de verwachtingen voor de toekomst? Om deze vragen e kunnen beantwoorden hebben we xouise Timothy geïnterviewd. MOM "Ruim vijf jaar geleden is het >ezin Timothy van Australië naar ihana verhuisd vanwege het werk •an Andrew Timothy. Hij is mijn werker en kreeg een contract aange raden om in de mijnen van Obuasi te werken. Op dat moment had mrs. 'imothy nog niet de gedachte om en weeshuis op te richten. Zoals DONDERDAG 23 AUGUSTUS 2001 - NR. 34 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Louise Timothy zelf zegt: 'Het werk van mijn man brengt mij waar ik zijn moet'. Even later vertelt ze dat ze een aantal jaren voordat Ze naar Ghana besloot te emigreren een visioen had gehad, waarin ze zich zelf zag staan samen met vele don kere kinderen bij een groot huis. De kinderen noemden haar 'Mom'. In eerste instantie zag ze dit visoen als een teken van God om in haar ver dere leven met kinderen werkzaam te zijn. Eenmaal in Ghana besloot ze daarom ook te gaan werken bij een vrouw die enkele kinderen in haar huis opving. Het huis van de vrouw was echter te klein voor het groei end aantal kinderen. Louise Timothy besloot daarom met de steun van haar man een groot huis voor de kinderen te huren en een weeshuis op te richten. Twee jaar geleden werd Adullam Orphanage geopend. Nu Louise Timothy haar eigen weeshuis heeft, is ze ervan overtuigd dat dit haar levensdoel is en dat God haar dit heeft laten weten in haar visioen. Adullam Op de foto Sanne en Marcia met Louise Timothy Orphanage biedt een thuis voor zowel weeskinderen, verwaarloosde en verwilderde kinderen, mishan delde kinderen en weduwen met kinderen. Ieder kind in het weeshuis heeft zijn of haar eigen trieste verle den. Dit geld ook voor de weduwen. Weduwen hebben het vaak ontzet tend zwaar in Ghana. Wanneer een echtgenoot sterft dan is de vrouw verplicht om al haar bezittingen (en die van haar overleden echtgenoot) over te dragen aan de schoonfami lie. De vrouw heeft dan niets om haar kinderen te voeden en prostitu tie is dan vaak de enige uitweg. Met het inkomen van haar man houdt Louise Timothy het weeshuis draai ende. De kinderen krijgen drie keer per dag eten en gaan allemaal naar school. Wanneer ze ouder zijn wordt er gezocht naar een gerichte training of scholing. Louise Timothy vind het vooral belangrijk dat de kinderen weten dat hun leven een doel heeft: 'God geeft aan ieder leven doel' en dat van ze gehouden wordt 'no matter what'. Omdat geschoold personeel onbetaalbaar is wordt Adullam gerund door een aantal moeders (voornamelijk weduwen), soms met hulp van vrij willigers zoals wij." WEESHUIS "Op dit moment is Louise Timothy bezig met het bouwen van een eigen weeshuis op een stuk land dat gedoneerd is. Dit weeshuis moet zo groot worden dat het opvang kan bieden aan minimaal 240 kinderen. Er moet ruimte zijn om te groeien, om complexen bij te bouwen. Omdat het aantal kinderen in Adullam de laatste paar maanden zo sterk gegroeid is, is er niet genoeg geld om het nieuwe weeshuis af te bouwen. De bouw ligt dan ook al een hele tijd stil. Naast het bouwen van een groot weeshuis in Obuasi heeft Louise Timothy meerdere grote toekomst plannen. Ze is van plan weeshuizen op te richten in vijf verschillende gebieden in Ghana onder andere in de 'northern region' waar een tijd lang een oorlog heeft gewoed en er veel weeskinderen zijn en in de Volta region' (oosten) waar nog steeds slavernij wordt gedreven met jonge meisjes. Ook hoopt ze scho lingscentra en verblijfplaatsen en klinieken voor HIV/AIDS-patiënten in Ghana op te kunnen zetten. Duidelijk is dat Louise Timothy veel om haar medemensen geeft en probeert waar ze maar kan te hel pen. Op dit moment is Louise Timothy bezig met een nieuwe 'sponsoringcampagne'. Mensen kunnen helpen bij de bouw van het nieuwe weeshuis. Voor 1000 dollar (ongeveer 2500 gulden) kan men een kamer 'kopen' waar tien bedden in kunnen, een wastafel met stro mend water, een studeertafel en stoelen. De kamer draagt de familie- of bedrijfsnaam van de donateur. Met 1000 dollar kan dus aan tien kinderen onderdak worden geboden. Dus mocht u, lezer, interesse of vra gen hebben: Adullam Orphanage, Executive Director Pastor Louise Timothy, P.O. Box 582 Obuasi Ghana adullamorp@hQtmail.com rekeningnummer 0271018444 Bar clays Bank (cheques kunt u sturen naar P.O. Box 582 Obuasi Ghana). OEIBDLEERO ALUMIN lUM EN KUNSTSTOF Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571481 Monique Maessen uit Oostrum is aterdag 25 augustus 40 jaar zuster an de Congregatie van de Dochters 'an het H. Hart. Om dit feit luister iij te zetten is er op zaterdag l sep- ember om 13.30 uur een eucharis- ieviering in de Familiekerk in fenlo. Aansluitend is er gelegen- leid om haar tot 16.00 uur te felici- eren in feestzaal De Koel aan de taldenkerkerweg in Venlo. De gif- en zijn bestemd voor haar mede- usters in Suriname en op de lolukken. Zuster Monique feessen, zij woont in Venlo, is ientallen jaren werkzaam geweest nde verpleging van de ziekenhui zen St. Josef en St. Maarten in Venlo. Nu is zij nog steeds actief op eligieus en maatschappelijk terrein. I Gezond leven betekent ook gezond eten. Normaal gesproken zorgt iedereen daar zelf voor. Maar het kan voorkomen dat iemand niet meer in staat is om zelf voor zijn maalti jd te zorgen. Of door omstan digheden daar tijdelijk zelf niet voor kan zorgen. Voor deze mensen kan 'de service 'Koelversmaaltijd', die iet Groene Kruis samen met de Welzijnsinstellingen Noord- Limburg, het RIO en de St. i 'huiszorg Noord-Limburg aanbiedt, |een uitkomst zijn. II Iedereen in Noord-Limburg die Ij niet zelf voor de warme maaltijd I kan of wil zorgen, kan in aanmer- I king komen voor een thuisbezorgde maaitijd. Wilt u meer weten over de koelversmaaltijden? Neem dan con- nct op met het Bureau Gantenservice van Het Groene Miis, Dit bureau is tijdens kantoor- men bereikbaar via telefoonnummer '77-3209595. Op de Venrayseweg in Overloon yerd vorige week vrijdagnacht een mjarige automobilist uit 'die plaats •etrapt op het rijden onder invloed. Je nian kreeg een rijverbod van een mr en een boete van 410 gulden. Op het Hensenius Schouwburgplein in Venray vindt op zaterdag 1 september de Jongerenmanifestatie Take Two plaats, 's Middags is er een activi teitenprogramma en 's avonds zijn er optredens van diverse bands met als hoofdact Brainpower. De organisatie is in handen van Jongerenwerk Synthese in samen werking met een grote groep vrij willigers. Deze groep vrijwilligers bestaat een dertigtal jongeren uit de gehele gemeente Venray, in de leef tijd van 12 t/m 20 jaar. Samen heb ben zij voor het volgende program ma gezorgd. Vanaf 14.00 uur start het activitei tengedeelte met: - Een grote Quadbaan, waarbij je met een vierwiel aangedreven Quad een behendigheidsparcours kunt afleggen. Deze baan wordt begeleid door de Koninklijke Landmacht, die ook met eep wervingsstand aanwe zig zijn. - Gyroscoop, ook wel stuntvlieg- simulator genoemd. De deelnemers kunnen hierbij ervaren hoe het voelt om een echte stuntpiloot te zijn. De attractie bestaat uit 3 ringen die^alle- maal verschillende richtingen op draaien. De deelnemer staat in die ringen en wordt zo helemaal dolge draaid. - Een acht meter hoge klimwand. Probeer op deze wijze de top te halen en na het bereiken van de top kun je, onder deskundige begelei ding, veilig naar beneden abseilen. - Formule 1 simulator. Altijd al willen ervaren hoe het voelt om Jos Verstappen of Michael Schumacher te zijn? Ervaar dat nu zelf in een echte race wagen, waarbij je op basis van virtual reality over het cir cuit scheurt. - Maak-je eigen radioprogramma in samenwerking met de Lokale Omroep. Venray. Schuilt er in jou een echte dj of ben jij een goede reporter? Werk dan mee aan de workshop en laatje verborgen talen ten horen in de uitzending - Glasbuigen. Maak onder des kundige begeleiding de mooiste glasdecoraties voor thuis. Ontdek zelf hoe leuk en creatief het werken met glas is. - Dartstournooi. One-hundred- and-eighty. Schrijf je die dag in voor het tournooi en win een prach tige beker. Bewijs dat jij de Venrayse Raymond van Barneveld bent. - Percussie workshop. Onder lei ding van een echte drumleraar kun jij een leuke en energieke manier leren drummen. - Surfsimulator. Kijk of jij een echte Beach-boy of girl bent, en probeer zo lang mogelijk op de surf plank te blijven staan, terwijl je over de wildste golven surft. Deze simu lator werkt hetzelfde als de bekende rodeostier. - Laatje uiterlijk veranderen door je haar om te laten toveren in een modern kapsel of dmv rastavlech- len. Laat je schminken en verras jezelf met een nieuwe look. Voor degene die een tattoo wil uitprobe ren, laat dan een henna tatoeage zet ten of laat je bodypainten. Je kunt een nieuw laagje make-up uitprobe ren of laat je nagels lakken of plak ken. - In samenwerking met de Peel en Maas kun je ook een eigen jonge renkrant maken. Interview zelf men sen of maak schitterende foto's. Vervolgens komt jouw eigen artikel een week later in de Peel en Maas op een speciale Take Two-pagina. - Voor de kleine kinderen is er een groot springkussen. - Tevens staan er diverse stands over; alcohol en drugs (m.m.v. CAD, politie en een coffeeshophou der), seksualiteit, zinloos geweld, pesten en racisme (m.m.v. HALT), en informatie over Tieners Aktief (vrijwilligerswerk voor tieners) én jongerenparticipatie (m.m.v. Gemeente Venray). - Verder zijn er op het podium diverse demonstraties: dans (latin, salsa, buikdans, streetdance, line- dance) en sportdemonstraties (o.a. judo). - Ook lopen er enkele straattheater artiesten rond die erg op de lach spieren zullen werken. CONCERT Vanaf 17.15 uur volgt er een uit gebreid muziekprogramma. Headliner van dit festival is Brainpower. De eerste band die optreedt op het grote podium is Tambora percus sion. Deze groep bestaat uit vier dwaze slagwerkers, die zich op wereldniveau al hebben waar gemaakt. Tambora speelt eigen nummers met als motto 'Laten zien dat overal een ritme uit te halen is, ongeacht waarop geslagen wordt'. De' instrumenten die deze groep, onder andere gebruikt: slagwerk, oude fietsen, GFT-containers, stoe len, frisdrankkratten, pedaalemmers en djembees. Tambora percussion werd onlangs uitgeroepen tot beste percussieact van Nederland. De tweede band is Day After Day en is afkomstig uit de regio van Venray. De band bestaat uit vier leden en speelt eigen nummers die in het ver lengde liggen van grungerock, hard rock, hardcore en punkrock. Day After Day heeft reeds een eigen demo-cd, genaamd 'Faces' met daarop vijf eigen nummers. Day After Day: heavy grungerock met hier en daar rustige momenten. Daarna is het tijd voor twee Venrayse rap-acts: Reflexy en Deep Soul. Reflexy maakt nederhop oftewel Nederlandstalige hip hop. Reflexy bestaat uit twee rappers, Sil en Andei, ondersteund door een dj, Goodlife. Reflexy laat eigen num mers horen die veel poëzie herber gen. Reflexy stond eerder al in het voorprogramma van onder andere 8mm en Dwaalspoor. Deep Soul bestaat uit drie personen en werkt al ruim een jaar aan de weg. De muziek die zij maken is een menge ling van rap, R&B en soul. Vervolgens betreedt Concubine het podium. Concubine is de winnaar van de prestigieuze popprijs Nu of nooit 2001 en stond daarom dit jaar als openingsact op Pinkpop. Concubine is opgericht in oktober 1998 en bestaat uit vier leden. Zelf beschrijven ze hun muziek als 'funkskainafullmetaljacket'. Dat staat voor een mix van funk, ska en metal. Eind van dit jaar komt de eer ste cd van Concubine uit, maar ook live doet Concubine van zich spre ken. BRAINPOWER De hoofdact van Take Two is nie mand minder dan Brainpower. De grote doorbraak van Brainpower vindt plaats in 1998. In dat jaar was hij winnaar van de Grote Prijs van Nederland in de categorie R&B/Hip Hop. Tevens wint de publieksprijs. Het winnen van die prijzen levert hem een groot aantal optredens en veel media aandacht op. De muziek van Brainpower is Hip Hop gecom bineerd met R&B, met Nederlandstalige teksten. Van zijn album 'Door merg brain' zijn er inmiddels al vele duizenden ver kocht. Ook zijn singles 'Door merg brain' en 'De vierde kaart' doen het goed in de hitlijsten en zijn regelmatig te zien op TMF. Brainpower stond dit jaar onder meer al op Pinkpop en Rascism Beat It. En nu dus ook op Take Two in Venray. Als afsluiting van de avond is er een spectaculaire show van de Venrayse Landidandidododildodixosoundpara de. Deze act is enkele jaren geleden begonnen als een uit de hand gelo pen grap. Voor de gelegenheid ston den zij in het pauzeprogramma van Zomaarpop '99. Gedreven door het grote succes aldaar besloot deze for matie hiermee door te gaan. De Landidandidododildodixosoundpara de zorgt ervoor dat iedereen in een extase raakt door de fantastische muziek die zij draaien. De nadruk van hun muziekkeuze ligt vooral op '70 en '80 disco, maar het belang rijkste is dat er op gedanst kan wor den. Deze ultieme discomachine is een ware happening voor jong en oud. De pauzes tussen deze bands worden opgevuld door de Venrayse dj Tom Fooien. Hij draait de nieuw ste Top 40 nummers en andere bekende hits. Take Two is gratis toegankelijk voor iedereen. Deze manifestatie wordt georganiseerd door Synthese Venray, Postbus 5033, 5800 GA Venray, 0478-517317. Meer info op www.synthese.nl/taketwo Een eigêriéijk metrdadendpaanl Een eigen 'kijk op organiseren en adviseren 'Een geur van hoger honing' is binnenkort ook te snuiven in het Odapark nu het Literair Café Venray-regio voortaan een aantal schrijversbijeenkomsten organi seert in het sfeervolle honderdja rige Theehuis. De tekst 'Een geur van hoger honing' is niet zomaar een tekst, het is de beginregel uit het gedicht Het lied der dwaze bijen van Martinus Nijhoff en maakt deel uit van het logo van het Literair Café Venray- regio. Het jubileumprogramma 2001-2002 biedt voor elk wat wils. Vier schrijversavonden, twee spe ciale jubileumavonden bij Tante Jet in Blitterswijck onder het motto 'Literatuur om te smullen', toneel avonden in de schouwburg en wederom de poëzie- en prozawed- strijd De Raadselige Roos. Een aan tal activiteiten staat in het teken van de Venrayse kunstmanifestatie De Waan naar aanleiding van honderd jaar psychiatrie in Venray. Daarnaast is er weer een kerstmor gen met de Volksmuziekgroep Mallemoer, doet het Literair. Café Venray-regio ook mee aan de kunst dag in september voor de leerlingen van 4 havo/vwo en is er een speciale avond voor de bewoners van het centrum voor ouderen Schuttersveld in Venray met muziek en verhalen uit de oude doos. TIEN JAAR Het Literair Café Venray-regio is tien jaar geleden opgericht voor mensen in de regio Venray die ple zier beleven aan literatuur en ander creatief taalgebruik. Bovendien maakt het literair café mensen enthousiast voor het lezen en het schrijven van verhalen en gedichten. Tijdens literaire bijeenkomsten en bijzondere manifestaties probeert het literair café mensen te laten ervaren, dat literatuur aan ieder van hen wat te bieden heeft. Het devies van dit café zinspeelt niet voor niets op de hogere honing, die voor elk mens op zijn manier in literatuur te vinden is. Al 55 dichters en schrij vers uit Nederland en België waren te gast bij het literair café in Venray. In het nieuwe seizoen 2001/2002, als het literair café het tienjarig jubi leum viert, worden in het Theehuis enkele zondagochtend bijeenkom sten georganiseerd door het Literair Café Venray-regio. Het literair café heeft daartoe besloten omdat het Theehuis een bijzondere ambiance uitstraalt die past bij literaire bijeen komsten. Bovendien werd tijdens een recent onderzoek door enkele studenten van de Fontys Hogescholen Eindhoven onder de 150 donateurs veelvuldig het Theehuis gemeld als locatie voor literaire bijeenkomsten. Een aantal van de schrijversbijeenkomsten vindt op verzoek van donateurs in het nieuwe seizoen op zondagoch tend plaats zoals op zondag 25 november (Nicolaas Matsier), zon dag 24 maart (Fleur Bourgonje) en donderdag 30 mei (Jessica Durlacher). De eerste schrijvers- avond van het nieuwe seizoen vindt plaats op donderdag 4 oktober in café De Evenaar aan dej Merseloseweg met de bekende* Iraanse schrijver Kader Abdolah eni muziek van het Meerlose/Panningse duo Attitude SINT ODA Op 16 september, tijdens de festi viteiten rondom het honderdjarig j! bestaan van het Theehuis, start het literaire seizoen het met medewerk king van de kroniekschrijvers van het Roomse zuiden Ton van Reen in samenwerking met het trio Canapé' (beeldende kamermuziek) van Nard en Vonne Reijnders en Martijn Alsters. Van Reen verhaalt tijdens de manifestatie 'Blind van Kunst' over de blinde St. Oda en al die andere heilige Oda's waarover hij ooit schreef en citeert uit zijn boek! i| "Een heidin die het licht zag'. Het literair café bedruipt zichzelf, zonder overheidsub'sidie. Wel heeff het café enkele sponsors en kunneni geïnteresseerden donateur worden j; voor slechts 35 gulden per jaar. jj Voor dat bedrag krijgen de donan Ij teurs en hun gezinsleden voor elke activiteit een aanzienlijke korting en. worden ze schriftelijk op de hoogt& gehouden van de activiteiten. Het afgelopen jaar telde het Literair, Café Venray-regio 150 donateurs/; Het hele programma van het Literair Café Venray-regio en andere infor matie is te vinden op de eigen web-; site: www.literair-cafe-venray.nl' Nadere informatie bij het secretari aat: 0478-582948) Ron Barents zingt op cd tegen zinloos geweld Zinloos geweld blijft de gemoe deren bezighouden. Spotjes op radio en televisie, manifestaties die in het teken staan van dit hedendaagse 'fenomeen', een stichting Tegen Zinloos Geweld die beroep doet op het gezonde verstand van ons allemaal. Venraynaar Ron Barents levert op geheel eigen wijze een bijdrage aan de strijd tegen zinloos geweld. Met een cd: Respect. Enkele jaren geleden leverde Ron Barents een vocale bijdrage aan een cd die toen in het teken stond van de Aids Memorial Day. Een project dat hem goed beviel en toen René Graafsma hem in naam van de Stichting Respect in de Samenleving benaderde voor een nieuw project met als thema 'Zinloos Geweld' hoefde Barents geen moment na te denken. Belangeloos leverde hij een bijdrage aan de cd Respect die inmiddels via internet (www.respect.nl) en alle Combi Foto-zaken in Nederland aan de man wordt gebracht. *"Nee, daar heb ik geen moment over hoeven na te denken. Er is al genoeg leed op de wereld, waarvan zinloos geweld er een is. Het kan geen kwaad om op alle mogelijke manieren aan dit pro bleem aandacht te besteden." Nee, zelf heeft hij (gelukkig) nog nooit met zinloos geweld te maken gehad. "Maar ik lever wel graag een bijdra ge om de boodschap van de cd Respect uit te dragen. Want respect voor het leven is toch waar alles om draait." TITANIC De cd bevat drie uitvoeringen van het nummer Respect. De vocale ver sie gezongen door Ron Barents, een Ron Barents leverde een vocale bijdrage aan de cd Respect instrumentale uitvoering en een met koorzang van het ruim 200 leden tellende Algemeen Zangkoor Maartensdijk onder leiding van W. v.d. Braak. De cd Respect is uitge bracht in een oplage van 1000 stuks en is vanaf deze week ook te koop in kantoor- en boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. De cd kost vijftien gulden. Ron Barents: "De opbrengst gaat naar het goede doel, de Stichting Respect in de Samenleving die op alle mogelijke manieren aandacht vraagt voor zinloos geweld." Voor Ron Barents betekent zijn medewerking aan de cd Respect een 'tussendoortje' in drukke tijden. De 31-jarige Venraynaar, nu woonach tig in Venlo, is vanaf 23 september te zien in de nieuwe musicajproduc- tie Titanic. In de theaterproductie van de grootste scheepsramp aller tijden vertolkt Barents de rol van een miljonair. Na zijn vertolkingen installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0473-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl in de musicals Miss Saigon en Elizabeth is Titanic zijn derde grote musicalproductie. Titanic zal niet in de Venrayse schouwburg te ziens zijn. Barents: "Nee, helaas. Na de première op 23 september in Carré I Amsterdam doet de productie der tien grote theaters in Nederland aan." Tijdens snelheidscontroles in Veulen, Oostrum en Ysselsteyn heeft de politie vorige week in totaal 108 bekeuringen opgemaakt. Op de Lorbaan in Veulen heeft de politie vijftien bekeuringen uitgedeeld. In totaal passeerden 150 het ïheetpunt en de hoogstgemeten snelheid bedroeg 103 km/uur, waar 80 km/uur is toegestaan. Op de Noordsingel (limiet 50 km/uur) zijn 91 bekeuringen opgemaakt en was de hoogstgemeten snelheid 84 km/u. i Op de Wanssumseweg in Oostrum werden 24 bekeuringen uitgedeeld. In totaal passeerden 622 het meet- j punt. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 126 km/uur, waar 80 km/uur is toegestaan. Op de Puttenweg in Ysselsteyn kregen 69 automobilisten een bekeuring. In totaal passeerden 678 het meetpunt en was de hoogstgemeten snelheid 113 km/uur (limiet 80 km/uur).

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15