Na 23 jaar heeft Venray nog steeds moeite met Merselo Tennisverenigingen strijden om titel 2001 Venrode wint tweede Ropa-cup zaalvoetbaltoernooi Ruime bekernederlaag Holthees SSS'18 verpulvert Wanssum: 1-5 V Ysselsteyn PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Laatste duels eerste bekerronde HVC/ Alustema loot thuisduel SV Merselo SV Leunen E-mail adres Peel&Maas VV Holthees EN MAAS donderdag 23 augustus 2001 - Pagina 13 SV Venray wint bekerduel van Merselo: 0-3 rselo- Venray 0-3 (0-2) elpunten: 2. Willem Peeters fschop) 0-1; 12. Willem irs (strafschop) 0-2; 75. Chilaia 0-3. dsrechter: Van Ophoven hoek). Toeschouwers: 160. kaart: Martien Arts en Robert empen (Merselo). rselo: Wilms; Rieter, Arts, •n en Baten; Keijsers ngs), Van Kempen (Van rg), Litjens en Egelmeers; enen Denissen. iray: Buwalda; Linders eken), Hlimi, Peeters en ners; Troisfontaine, Brands en Mihoglu (Jansen), Rogers en :rs (Chilaia). (door Henk Willemssen) !0 Zegers, voorzitter van selo, kan het zich nog vaag neren. Eind jaren zeventig, tijd dat de geel-zwarten hun ijaren beleefden in de vierde heeft Merselo voor het tegen Venray gespeeld, eens in een bekerwedstrijd 'de uitslag weet de Merselose niet meer. Elftalleider Jan toen speler van Merselo 1, het nog precies. "We verlo- huis op dit zelfde veld maar iet 0-1. Venray had toen heel moeite met ons", zegt Arts dagmiddag vlak voor de i. Arts heeft inderdaad gelijk, op 20 augustus 1978 verliest :lo met 0-1 van Venray door benutte penalty van John rmans. 'Venray heeft een chop nodig gehad om Merselo der te krijgen', aldus het ver in het Dagblad voor Noord- urg dat verder meldt dat Merselo in doelman Huub Creemers en laatste man Rene de Klerk zijn grote uitblinkers had. 23 Jaar later lijkt er niet veel veranderd. Want opnieuw moeten strafschoppen Venray op het spoor van de over winning zetten. Evenals toen is Venray tweedeklasser alleen is Merselo inmiddels afgedaald naar de zesde klasse. De 160 toeschou wers die op een warme zaterdag middag het veld omzomen zien arbiter Van Ophoven al na een minuut naar de stip wijzen. Uit de eerste de beste corner kopt de nieu we Venrayse aanvoerder Willem Peeters, overgekomen van JVC Cuyk, op doel. Keeper Stefan Wilms is al geslagen waarna libero Martien Arts op de doellijn niet anders kan dan met de hand een treffer voorkomen. Geel voor Arts en een strafschop tegen. Willem Peeters schiet de bal hard door het midden: 0-1. Een monsterscore lijkt zich aan te dienen. Helemaal als de Venrayse rechterspits Nico Mihoglu tien minuten later in de hoek van het strafschopgebied over de voet valt van Lambert Balen. De leidsman uit Grashoek wijst wederom naar de stip. Opnieuw komt Willem Peeters naar voren om aan te leggen. Goalie Wilms zit nog aan de bal maar toch staat het 0-2. "De eerste penalty was terecht maat de tweede was zwaar bestraft", vond Stefan Wilms. "Omdat hij de eerste strafschop recht door het midden schoot bleef ik bij de tweede extra lang wachten. De bal kwam nu links van mij. Het schot was weer hard maar ik kon er toch nog aankomen. Jammer genoeg was het niet niet genoeg." Na de vroege voorsprong zit Venray op rozen. Trainer Huub Vercoulen mist weliswaar een handvol spelers maar zijn ploeg toont in het verdere ver loop een schrijnend gebrek aan doeltreffendheid. De ijverige Amerikaan Joel Rogers staat als centrumspits opgesteld maar hij is, evenals de vleugelspelers Nico Mihoglu en Joost Keijzers, geen echte afmaker. Venray combineert aardig tot aan het vijandelijke straf schopgebied. Want daar heeft Merselo een geel-zwarte muur opgetrokken die niet te slechten valt. De aanvallende onmacht van de Venraynaren geeft de thuisploeg steeds meer moed. Trainer Geert Koenen kan langs de kant rustig- een shaggie draaien want hij ziet tevre den toe hoe zijn ploegje vrij eenvou dig overeind blijft. Pas een kwartier voor tijd tilt invaller Bacha Chilaia de stand naar 0-3. Evenals zijn ploeggenoten stapt Stefan Wilms met een dikke glimlach van het veld. De 20-jarige doelman neemt nog even afscheid van Venray-spe- ler Frank Brands met wie hij nog in de jeugd van Merselo speelde. "Ik had een veel drukkere middag ver wacht. Maar je weet het bij Venray nooit. Als die ploeg echt begint te draaien dan had ik wel vijf treffers binnen een kwartier om mijn oren kunnen krijgen." De Merselose goalie had niet tegen de ontmoeting opgekeken. "Nee, want wij waren vooraf vol vertrouwen en hebben zelfs lol gemaakt in het kleedlokaal. Tijdens de wedstrijd was iedereen heel positief. Geen gezeur en veel inzet. We lieten ons ver terugzakken en daar had Venray toch veel moeite mee. Buiten die twee strafschoppen hebben ze maar een echte goal gemaakt. Dit is een mooie opsteker voor ons. We hebben veel geleerd en het geeft ons moed voor de competi tie." Tweedeklasser SV Venray had alle moeite om zesdeklasser Merselo van zich af te schudden Jeugd igramma zaterdag 25 aug.: en Cl bekertoernooi (le e); Venray v. 13.00 Kronenberg v. 13.00 E- en F zwaluwen- dtoernooi: Ysselsteyn a.09.30 Meerlo v.08.30 Melderslo (Horst) v.09.00 Venray v.09.30 [Venray v.09.45 Bergen v.09.15 Bergen v.09.00 Maasbree v.08.30 Maasbree v.08.45 Senioren ;n: steyn 2-EWC 2 (b) 2-1 1-Ysselsteyn (b) 4-1 steyn 3-Boekelsport 3 3-4 ïlsport 4-Ysselsteyn 4 9-0 Isteyn 5-Boekelsport 7 1 -9 "gramma donderdag 23 aug.: sum 2-Ysselsteyn 2 19.00 "gramma zondag 26 aug.: •Boys I-Ysselsteyn 1 14.30 >eek 2-Ysselsteyn 2 11.00 steyn 3-Ysselsteyn 4 11.00 Veteranen -Ysselsteyn 1-2 "gramma zaterdag 25 aug.: '°oi in Meterik v. 15.15 :rs 9 t/m 8. Korfbal tgramma zondag 26 aug.: ,ren 1Deto-loernooi !n onderling regelen. 'gramma woensdag 29 aug.: |eek l-Olympia(O) z.20.00 reek 2 afgelast Venrode is afgelopen weekend winnaar geworden van de Ropacup. Afgelopen zaterdag hield SV Lake Valley-'t Podium voor de tweede maal het Ropa-cup zaal- voetbaltoernooi, met acht spraak makende verenigingen uit Venray en omstreken. Vanaf het eerste fluitsignaal werd al snel duidelijk dat alle teams voor de felbegeerde cup gingen. Er werd gespeeld met de nieuwe regels zaalvoetbal, wat gedurende het toernooi veel gespreksstof had te bieden. Het Scheidsrechterscursus Wie heeft er interesse om een scheidsrechterscursus te volgen. Op 3 sept. start er een cursus te Melderslo. Deze omvat zes bijeen komsten van 19.30 tot 22.00 uur; drie avonden theorie en drie avon den praktijk. Interesse: bel dan Rosemarie Smits, tel. 541788. Er zijn geen kosten aan verbonden. Wijziging trainingsavond vanaf volgende week: Aspiranten 1: donderdag 30 aug. 19.00-20.00 uur ipv dinsdag. Welpen 5+6: donderdag 30 aug. 18.30-19.30 uur ipv dinsdag. Zaterdag gaan de Pupillen en Welpen op toernooi in Beesel. 26 aug. nemen de recreanten deel aan de recreantendag in Balgoy, ver trek om 08.30 uur vanaf het sport park. Programma woensdag 29 aug.: Wittenhorst-Recreanten v. 19.15 Spelen: vak A+B. nahr de derde klasse gepromoveer de Venrode maakte in de eerste wedstrijd al een zeer scherpe indruk. Ook HVC, ZVCBJ en het organiserende SV Lake Valley-'t Podium waren van begin af aan sterk op dreef. De Brabantse inbreng op het toernooi met deel nemers uil Valkenswaard, Veldhoven en Vierlingsbeek had den aanvankelijk meer moeite om goed in hun spel te komen. Winnaar van de vorige editie van de Ropa-cup, De Bonte Koe, had den dit keer minder succes. Tot op het laatst van de middag bleef het spannend wie de finale ging spe len. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de finale zou gaan tussen SV- Lake Valley-'t Podium en Venrode, maar na de uitglijder in de laatste wedstrijd van het toer nooi stond HVC verrassend in de finale. Na een zinderende finale stond er een gelijkspel op het scorebord, zodat strafschoppen de winnaar moest brengen. Dat uitgerekend de heel goed keepende goalie van HVC de beslissende strafschop moest missen was extra sneu. Dit weekeinde worden de laatste poule-wedstrijden gespeeld uil de eerste bekerronde. De eerste twee clubs uit iedere poule gaan door naar de tweede ronde die wordt gespeeld op donderdag 30 augustus om 18.45 uur. Zaterdag 25 augustus, 18.00 uur Merselo-Wanssum SSS-Venray SVOC-Meterik Holthees-RKDSO Zondag 26 augustus, 14.30 uur Milheezer Boys-Ysselsteyn Oostmm-Leunen HVC/Alustema heeft een thuis wedstrijd geloot in de eerste ronde van het landelijke bekertoernooi. Op vrijdag 31 augustus ontvangen de Venrayse zaal voetballers Futsal Club Utrecht dat eveneens uitkomt in de eerste divisie. Het duel in sporthal De Wetteling begint om 21.30 uur. Overigens speelt HVC/Alustema vanaf dit seizoen zijn competitie wedstrijden voortaan op vrijdag in plaats van maandag. Het eerste competitieduel is op vrijdag 7 sep tember uit tegen Meijers Geleen. Op vrijdag 14 september is nieuwkomer IFCV/Old Dutch te gast in sporthal De Wetteling (20.30 uur). Uitslagen Excellent I-Merselo 1 3-1 Merselo 1-Venray 1 0-3 GFC comb.-Merselo 2 7-4 Merselo 3-GFC comb. 3-4 Programma zaterdag 25 aug.: Merselo 1-Wanssum 1 (b) 18.00 Programma zondag 26 aug.: Merselo 2-Excellent 2 11.00 Merselo 3-Venray 13 10.00 Jeugd Programma zaterdag 25 aug.: SSS '18 Al b. te Volhardinga. 14.00 SSS '18 BI b. te Wanssum a. 14.00 SSS '18 Cl b. te Overloon a. 14.00 Merselo Dl b. te Merselo b.09.00 Merselo El b. te Melderslo v.08.45 Merselo E2 b. te Leunen v.09.30 Merselo F1 b. te Oirlo v.09.00 Merselo F2 b. te Oilo v.08.30 Merselo F3 b. te Bl'wijck v.09.00 Programma woensdag 29 aug.: Wanssum D2-Merselo Dl v. 17.45 Merselo E1 - Venray E3 b. 18.30 Venray E6-Merselo E2 v. 17.45 Veteranen Programma zaterdag 25 aug.: Wittenhorst-Merselo 17.00 Algemene Ledenvergadering Maandag 3 sept., aanvang 20.00 uur. Jeugdleiders en -trainers gevraagd SV Leunen is dringend op zoek naar leiders en trainers bij de jeugd. Het voetbal gaat bijna beginnen, maar zij zijn nog steeds op zoek naar een aantal leiders. Dit is heel belangrijk, want anders kunnen deze jongens niet voetballen. Dit is voor de teams E4, E5, D2 en AlTevens zoeken zij nog een trainer voor zowel de oude re en jongeren jeugd. Heb je interes se, neem dan contact op met Frank Stevens, tel. 589605. Senioren Uitslagen Beker: Leunen 1-America 1 4-0 Leunen 2-SVOC'Ol 2 2-2 Programma donderdag 23 aug.: Heijen 2-Leunen 2 19.00 Programma zondag 26 aug.: Beker: Oostrum 1-Leunen 1 14.30 Leunen 2-Venray 2 11.00 Oefenprogramma: Leunen 3-Boekel 3 11.00 Boekei 6-Leunen 4 10.30 Leunen 5-Boekel 7 10.30 Programma dinsdag 28 aug.: Panningen 2-Leunen 1 19.30 programma donderdag 30 aug.: Beker 2e ronde-Leunen 1 18.45 Jeugd Programma zaterdag 25 aug.: Bekertoernooi: Leunen Al te Oostrum 14.00 Leunen B1 te Leunen 14.00 Leunen Cl te Kronenberg 14.00 Oefenprogramma: Oostrum C2-Leunen C2 14.00 Zwaluwen jeugdtoernooi: Leunen Dl naar Merselo 09.30 Leunen D2 naar Meerlo 09.30 Leunen El naar Oostrum 09.30 Leunen E2, E3, E4 en E5 naar Leunen 09.30 Leunen F1 naar Oostrum 09.30 Leunen F2 naai- MVC 09.30 Leunen F3, F4 naar SVEB 09.30 Veteranen Programma zaterdag 25 aug.: Leunen-Leunen 17.00 aansluitend jaarvergadering om 19.00 Afgelastingentelefoon: Info over afgelastingen SV Leunen: 0900- 9019074. SV Leunen op internet: www.Leunen.nlYsv Leunen Eerste lustrum Steenhandel Kusters Venray Open Tijdens het Steenhandel Kusters Venray Open wordt in het weekend van vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 augus tus voor de vijfde opeenvolgende keer gestreden om het tenniskam pioenschap van Venray. Aan dit tennisevenement nemen alle zeven verenigingen uit de gemeente Venray deel: TV Oostrum, TV Oirlo/Castenray, TV Merselo, TC Rodhe, TV Leunen/Veulen/Heide, TV Ysselsteyn en TC Venray. De doelstelling van het Venray Open is promotie van de tennissport in de meest brede zin en daarnaast het verstevigen van de band tussen de zeven verenigingen. Dat er behoefte is aan een dergelijk toer nooi blijkt wel uit de grote publieke belangstelling en hel geweldige deelnemersveld. Maar liefst zeven tien teams met in totaal meer dan 140 tennissers en tennissters zullen in drie categorieën (D2/E, Dl en C) uitmaken, wie het sterkst is. Daarbij is een mixteam, bestaande uit leden van verschillende verenigingen, het geen aangeeft dat er een goede samenwerking is tussen de diverse verenigingen. Het Venray Open is een prestatief toernooi, maar ook een evenement, waar gezelligheid en samenzijn voorop staat. De wedstrijden worden gespeeld volgens het Davis Cup systeem met onderlinge wedstrijden heren enkel, heren dubbel, dames dubbel en gemengd dubbel. De poule-wed strijden worden op vrijdag (vanaf 18.00 uur) en zaterdag (vanaf 09.00 uur) gespeeld. De open klasse C1/C2 speelt op tennispark Ysselsteyn, de Dl-klasse in Leunen/Veulen/Heide en de D2/E- klasse in Landweert. Zaterdagavond vanaf 20.00 uur wordt op tennispark Ysselsteyn voor alle deelnemers een barbecue georganiseerd met muziek. Zondag worden vanaf 09.00 uur de finale-wedstrijden gespeeld op de banen van TC Venray. Om 12.30 uur wordt het programma kort onder broken voor de teampresentatie. De prijsuitreiking vindt plaats om circa 19.00 uur, gevolgd door een grote loterij met vele prachtige prijzen en als hoofdprijs een ballonvaart voor twee personen. De jeugd heeft een bijzondere plaats binnen het Venray Open. Daarom wordt er op zaterdag op tennispark Vlakwater een specia le jeugdmiddag georganiseerd voor zowel tennissende als niet-tennis- sende jeugd. Deze jeugdmiddag wordt geheel verzorgd door de trai ners van de diverse verenigingen. Zo worden allerlei behendigheids spelletjes georganiseerd, waar leuke prijzen mee te verdienen zijn. Bovendien ontvangen alle deelne mers gratis een tegoedbon van McDonald's. Onder alle deelnemers, die nog geen lid zijn van 1 van de 7 tennis verenigingen worden tevens enkele lidmaatschappen verloot. Daarnaast wordt voor het eerst ook een Venray Open voor de jeugd georganiseerd. De wedstrijden wor den gespeeld op de banen van TC Venray in poulevorm in 2 leeftijds- categorien, 12 - 13 en 14 - 15 jaar. Er wordt gespeeld in de vorm van dubbelwedstrijden, jongens-, meis jes- en mixdubbel. De finalewedstrijden worden op zondag gespeeld. Op de zondagmiddag wordt wederom een spectaculaire tennis- clinic verzorgd door medewerkers van oud tennisprof, Huub van Boekei. Aan deze clinic kunnen naast 6 jeugdleden per vereniging bovendien enkele seniorenleden meedoen. Ter afsluiting zal een demonstratiewedstrijd worden gespeeld door 4 spelers van topni veau. Gedurende het evenement zijn supporters en toeschouwers, jong en oud, uiteraard van harte welkom op de diverse parken om te genieten van de tennissport en zijn of haar plaatselijke favoriet(en) aan te moe digen. Via Omroep Venray zal op zondag live verslag worden gedaan van de finalewedstrijden. Voor een uitgebreid programma verwijzen we naar de speciale pagi na's in dit blad. Holthees heeft de eerste beker wedstrijd tegen RKDEV met royale cijfers verloren: 1-7. Holthees begint onbevangen aan de wedstrijd en krijgt binnen vier minuten twee kansen maar zowel Jelle v. Tilburg als Loek Zegers •schoten voorlangs. In de vijfde minuut krijgt de club uit Arcen een goede kans maar van veertien meter werd recht op Jos Pingen geschoten. Hierna bouwt RKDEV aan en dui delijk veldoverwicht maar het kan zich geen kansen creëren. Holthees daarentegen loert op de counter. Pas in de 29e minuut krijgt RKDEV een goede kans maar uit een lastige hoek wordt in het zijnet geschoten. In de 34e minuut komt RKDEV op een gelukkige wijze op voorsprong als een geblokt schot alsnog richting doel gaat en Jos Pingen kansloos laat (0-1) door Edwin Reinen). Een minuut later is het al 0-2 als opnieuw Edwin Reinen de bal krijgt en bekeken in de verre hoek schiet. Hierna heeft Holthees twee sterke momenten. Eerst krijgt Haico Evertz een vrije kans maar de bal gaat via hde arm van de tegenstan der naast het doel en Jelle van Tilburg laat zich iets te ver naai* bui ten dringen waardoor het lastig werd om te schieten. In de laatste minuut stopt Jos Pingen een hard diagonaal schot maar Bart Valckx kan de bal alsnog binnen koppen )0- 3)- Na de thee begint Arcen sterk maar het duurt tot de 55e minuut, voordat Sven Verhaegh de 0-4 snoeihard binnenschiet. Hierna komt Holthees iets onder de druk uit en probeert het zelf wat meer aan te vallen. Nadat RKDEV nog twee kansen heeft gehad is het in de 67e minuut Holthees dat een fraaie aan val over links opzet en Jelle van Tilburg fraai aanspelen, maar hij mist deze opgelegde kans. Na dom balverlies kan aan de andere kant Edwin Reinen vrij op Jos Pingen afgaan en laat deze kansloos (0-5). In de 72e minuut geeft Jos van de Winkel een lange pass op Rob Wilms die fraai aanneemt, zijn tegenstander uitkapt en de bal onder de keeper door schuift (1-5). Hierna krijgen zowel RKDEV als Holthees nog enkele kansen maar RKDEV springt koelbloediger met de kansen om en kan Maurice Houben in de 75e en 82e minuut de eindstand op 1-7 bepalen. peelenm@tref.nl Uitslagen: Holthees 2-Montagnards 3-4 Holthees/Geijsteren 2-Geijsteren 1-5 Holthees 1-RKDEV (b) 1-7 Holthees/Geijsteren 2-Oeffelt 3 1-4 Holthees 4-Oeffelt 6 3-11 Programma zaterdag 25 aug.: Holthees-RKDSO (b) 18.00' Programma zondag 26 aug.: Holthees 3-HRC 3-4 (o) 11.00 SSS'18 is het nieuwe seizoen goed gestart met een overtuigende 1-5 overwinning in de bekerwed strijd tegen Wanssum. Deze uitslag geeft maar een magere afspiegeling van .de krachtsverhouding binnen het veld. Met de rust stonden de Overloners al op een ruime 0-4 voorsprong en het was vooral te wij ten aan het feit dat de ploeg van Hans Willems het in de tweede helft rustiger aan ging doen anders was de uitslag zeker veel hoger, uitgeval len. Na ruim een kwartier keek de thuisploeg al tegen een onoverbrug bare 0-3 achterstand aan. In de vier de minuut schoot de teruggekeerde routinier Robert Jakobs hard via de binnenkant van de paal raak en zeven minuten later kon Joep de Haas doelman Brian Philips passe ren na een dieptepass van Patrick Borghs. In de zeventiende minuut waren de rollen omgedraaid en deze keer was het Patrick Borghs die op een lage voorzet van de Haas kon inschieten. Het eerste kansje voor de thuisploeg kwam pas na een half uur spelen toen Theo Theunissen zijn schot langs zag gaan. De bezoekers kregen hierna diverse mogelijkhe den en vijf minuten voor de pauze kon Jakobs zijn tweede treffer laten aantekenen: 0-4. Na de pauze leek SSS in hetzelfde tempo door te gaan. Binnen vijf minuten was het alweer raak. Deze keer was de vaak mee opkomende voorstopper Arno Vogelsangs die de bal uit de draai direct op zijn slof nam en perfect in de kruising de vijfde treffer kon laten noteren. Hierna liet Overloon de touwtjes vieren. Trainer Hans Willems paste enkele wissels toe en Wanssum verscheen zowaar enkele keren voor het doel van Paul Claes. Aanvoerder en tevens de gevaar lijkst man van Wanssum, Rob Wijnhoven, schoot van zo'n 20 meter maar net naast en probeerde het later nog eens met een verre lob. Verder kwam Wanssum niet. Als SSS' 18 maar even aanzette dan was het ook weer direct gevaarlijk voor het doel van Wanssum doelman Philips maar de bezoekers wisten echter de vele kansen niet meer te benutten. Tien minuten voor het eindsignaal kwam Wanssum zelfs nog aan de eretreffer toen Sjek Willemsen van grote afstand met een harde schuiver doelman Claes verraste. Zaterdag speelt SSS' 18 om 18.00 uur de bekertopper tegen tweede klasser SV Venray.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13