I Zonnebloemloterij i Kapvergunningen Informatieavond project De Gouden Leeuw Planmatig onderhoud wegen Oirio 'Samen dansen in de wijk' Bekendmakingen gemeente Venray DIRKX VAN SOEST www.taxeren.nl Bewaakte fietsenstalling tijdens kermis woningwet wet ruimtelijke ordening Wegwerk zaamheden Bromfietser op autobaan nat PEEL EN MAAS donderdag 2 augustus 2001-Pagina 7 De genoemde aanvragen en mel- I dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en i op de overige werkdagen van 09.00 f uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen Q9.00 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge- I zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van I de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun- ning krachtens de Wet milieube- heer te verlenen aan: I - Verstappen Verpakkingen CV, Americaanseweg 82 te Horst voor een oprichtingsvergunning I voor het produceren van halffa- brikaten en eindproducten van kunststof verpakkingen en ande- i re producten, gelegen aan de Henri Dunantstraat 29 te Venray. i Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek- king hebbende stukken liggen ter inzage van 2 augustus 2001 tot en met 30 augustus 2001 in het gemeentehuis. L Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook j mondeling bedenkingen inbrengen i waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - P. Timmermans, Laagriebroekse- weg 32 te Leunen voor een revi sievergunning, varkensfokkerij gelegen aan de Laagriebroek- seweg 32 te Leunen. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 2 augustus 2001 tot en met 13 sep tember 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk intrekken van: - G. van Tilburg, Veulenseweg 15 te Leunen voor een vleesvarkens houderij, gelegen aan de Veu lenseweg 15 te Leunen ten behoeve van Laagriebroekse- weg 32 te Leunen. Het besluit en alle relevante stuk ken c.q. gegevens liggen ter inzage van 2 augustus 2001 tot en met 13 september 2001 in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is inge steld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer A.M.v.B.-meldingen zijn bin nengekomen van: - Taxibedrijf Verstraaten BV, De Klei ne Mortel 4 te Overloon voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieube heer gelegen in Bestem mingsplan Smakterheide; - M.J.C. Arts, Twistweg 5 te Vrede- peel voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit akkerbouwbedrijven milieube heer, gelegen aan de Twistweg 5 te Vredepeel. De meldingen kunnen worden ingezien van 2 augustus 2001 tot en met 16 augustus 2001 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 2 augustus 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Wet milieubeheer en de wet verontreiniging oppervlaktewateren Kennisgeving ontwerp van het besluit Het Dagelijks Bestuur, van het Zuiveringschap Limburg maakt, gelet op artikel 7b, tweede lid, van de Wet verontreiniging oppervlak tewateren juncto artikel 14.3, twee de lid, van de Wet milieubeheer mede namens het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray, bekend dat zij voornemens zijn om positief te beschikken op de aanvragen van N.V. Nederlandse Gasunie, Postbus 19, 9700 MA te Groningen voor: - een vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewa Door het college van Burgemeester en wethouders zijn kapvergunningen verleend voor de volgende locaties: 1.WML, Pompstation Breehei voor de drie boomhazelaars i.v.m. de bouw van mengput. Er zullen in de nabije omgeving drie nieuwe bomen herplant worden. 2. Gemeente Venray, Paterslaan, tus sen Paterslaan en Hensenius- straat i.v.m. de reconstructie van de Paterslaan voor vier esdoorns en acht sierperen. Er zullen zes nieuwe bomen herplant worden. 3. Gemeente Venray, Stationswegf, tegen over het station, i.v.m. de slechte vitaliteit van de bomen en het aanbrengen van rioolvoor zieningen voor tien esdoorns. Er zullen tien bomen worden her plant conform een nog op te stel len groenplan. 4. Gemeente Venray, H. Dunant straat (De Hulst) voor dertien berken i.v.m. realisatie bedrijven- terrijn De Hulst. Er zullen nieu we bomen geplant worden con form het opgesteld inrichtings plan. 5. Gemeente Venray, De Hoef nabij nr. I I voor één inlandse eik in het kader van dunning (geen her plant). 6. Pavanestraat 51, i.v.m. overlast voor één berk (herplant één boom). 7. Koenraadhof 5, i.v.m. het verlenen van een bouwvergunning voor twee inlandse eiken (herplant van twee bomen). 8. Mastbos 9, i.v.m. gevaar voor omwaaien voor één den in het kader van een dunning (geen herplant). 9. Dorperveld 17, i.v.m. de slechte kroonvorming voor drie esdoorns (geen herplant). Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten via telefoonnum mer 523333, die bereikbaar is tij dens de openingstijden op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dins dag t/m vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Bezwaren tegen verleende ver gunning kunnen worden ingediend bij het college van Burgemeester en wethouders tot uiterlijk zes weken na publicatie. Ook dit jaar zal er tijdens Venrayse kermis op particulier initiatief een bewaakte fietsenstal ling ingericht worden aan de Stationsweg 7b (nabij assurantie kantoor van de Kamp). U kunt van vrijdag 3 augustus t/m woens dag 8 augustus dagelijks tussen 14.00 en 02.00 uw fiets in bewa ring geven. We hopen dat vele bezoekers aan de Venrayse ker mis met de fiets komen en deze aldaar stallen. teren voor het lozen van veront reinigd grondwater, afkomstig van de sanering van het leiding segment hoek Steegse Peelweg Puttenweg (N277) te Ysselsteyn in het oppervlaktewater genaamd bermsloot langs de Steegse Peelweg (ingeschreven onder nummer V01 -146); - een oprichtingsvergunning op grond van artikel 8.1 lid I sub a en c en 8.17 ingevolge de Wet milieubeheer voor een grond waterzuiveringsinstallatie voor de duur van één jaar, gelegen aan de Steegse Peelweg ongenum merd te Venray. De aanvragen, de ontwerp-beslui- ten en andere relevante stukken lig gen vanaf 2 augustus 2001 tot en met 30 augustus 2001 ter inzage en wel: - op het kantoor van genoemd zui veringschap, Maria Theresialaan 99 te Roermond gedurende de kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (afdeling Vergunningen Handhaving); - in het gemeentehuis van de gemeente Venray, Raadhuisstraat I te Venray (publieksbalie) op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur alsmede na telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovendien liggen alle ter zake zijnde stukken na bovengenoemde datum tot het einde van de beroepstermijn ter inzage tijdens kantooruren op het kantoor van genoemd zuiveringschap en de gemeentesecretarie van de gemeen te Venray. Een ieder kan tot en met 31 augustus 2001 schriftelijke beden kingen indienen bij: - het Dagelijks Bestuur van het Zui veringschap Limburg, Postbus 314, 6040 AH ROERMOND; - het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM VENRAY. Een ieder wordt na telefonische afspraak, telefoon 0475 - 394246 (Zuiveringschap Limburg) of 0478 - 523630 (gemeente Venray), in de gelegenheid gesteld tot een gedach tenwisseling over de ontwerp besluiten. Tevens kan een ieder mondeling bedenkingen inbrengen tegen de ontwerp-besluiten. Degene die schriftelijke bedenkin gen indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigin gen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ont werp daarvan zijn 'aangebracht, als mede belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Roermond Venray, 2 augustus 2001 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvra gen. het vergroten van de woning aan de Meerloseweg 18 te Oirio tnv Maatschap Voermans, Meer loseweg 18; - het vergroten van de woning aan de Kamperfoelie 80 te Ven ray tnv H.J.P. Vermeulen, Kam perfoelie 80; - het plaatsen umenmuur begraaf plaats Casten ray aan de Mat- thiasstraat 2 te Castenray tnv Kerkbestuur Matthiaskerk Castenray; - het bouwen bedrijfswoning met bedrijfsruimte aan de Ringweg te Ysselsteyn tnv Houbensteyn Holding B.V., Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van twee dakkapel len aan de Scheiweg 3 te Leu nen tnv LA.W.G. Arts, Scheiweg - het bouwen van een volière aan de Maasheseweg 54 te Ven ray tnv T.M. Cox, Maasheseweg 54; - het bouwen van een dakkapel aan de Eisenhowerstraat 17 te Venray tnv A.MA.J. Janssen, Eisenhowerstraat 17. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoe- stemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het bouwen van een tuinhuis carport aan de Overloonse- weg 10 te Venray tnv J.H. Bas- tiaans, Overloonseweg 10; - het bouwen van een opslagloods aan de Veulenseweg 55 te Veulen tnv M.T.W. Spreeuwen- berg, Veulenseweg 55; - het vergroten carport aan de Julianasingel 28 te Venray tnv B.G.C.M. Ruyten, Julianasingel 28; - het veranderen kippenhok aan de Zandhoek 3 te Oirio tnv P.H.J. Steeghs, Zandhoek 3; - het vergroten rundveestal aan de Boddenbroek 4 te Oirio tnv Maatschap Custers, Bodden broek 4; - het bouwen van een woning aan de Ghünenbeek 6 te Oos trum tnv J.A.M. Nellen, Randen- rade 85 te Oostrum; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Jurahof I te Venray tnv H.J.L Janssen, Jurahof I - het verbouwen woning aan de Patersstraat 25a te Venray tnvJ.LH. Stoks, Patersstraat 25; - het bouwen dakkapellen aan de Pettenmakerstraat 24 te Venray tnv M.B. Baarslag, Pet tenmakerstraat 24; - het wijzigen bouwvergunning tbv het bouwen garage tnv J.J.B. Moeskops, Langweg 74 te Ven- ray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor. onderstaande sloopaanvragen sjoopvergunning verleend. - het slopen 2 varkensstallen aan de Veulenseweg 55 te Veulen tnv M.T.W. Spreeuwenberg, Veu lenseweg 55; - het slopen bedrijfsruimten aan de 2Landhoek 3 te Oirio tnv P.H.J. Steeghs, Zandhoek 3. Zij die menen door de afgifte van 2 een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venra een gemotiveerd bezwaarschril indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie i wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas- sing van art. 15, 17, 19.119.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het bouwen van een terrasover kapping aan de Hoeveweg 4 te Venray tnv M.T.M. Cremers, Hoeveweg 4; - het bouwen van een veranda aan de Hoeveweg 6 te Venray tnv F.LJ. Coumans, Hoeveweg 6; - het verbouwen van de woning aan de Albionstraat 34 te Leunen tnv B.LJ. Sijmons, Albionstraat 34; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Kruidenlaan 179 te Venray tnv M.W.P.G. Hoebers, Kruidenlaan 179; - het vergroten supermarkt aan de Kruidenlaan 159 te Venray tnv B.V. Sperwer Onroerend Goed, Postbus 21 te De Bilt; - het bouwen van een bedrijfs ruimte aan de Pelgrimslaan te Smakt tnv F.RJ. Strijbos, Reind- onckweg 21 te Kronenberg; De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 3 augustus 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 2 augustus 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en i Milieu, C.Th. van Velzen. Zoals u wellicht bekend is, is de gemeente Venray druk bezig met de herontwikkeling van het parkeer terrein De Gouden Leeuw. Zij doet dit samen met 3W Vastgoed uit Maastricht. In opdracht van de gemeente Venray en 3W Vastgoed is door steden bouwkundige B. Dirrix van het bureau Diederen, Dirrix, Van Wylick uit Eindhoven een steden bouwkundig ontwerp gemaakt voor het gebied. Dit ontwerp omvat diverse woningtypen, pleinen en een onder grondse parkeergarage. Graag willen wij u informeren over dit stedenbouwkundig ont werp. Belangstellenden zijn uitgeno digd om op donderdag 9 augus tus aanstaande om 20.00 uur in de Witte Hoeve, Gasstraat 5, in Venray aanwezig te zijn. Tijdens deze avond geeft B. Dirrix een toelichting op het stedenbouw kundig ontwerp en zijn vertegen woordigers van de gemeente Venray aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Betreffende tekeningen liggen vanaf woensdag 8 augustus a.s. ter inzage bij de publieksbalie 2 van het gemeentehuis. U kunt tot I septem- ber 2001 eventuele reacties schrif telijk doorgeven aan de gemeente lijk projectleider, de heer E. Schellekens. Voor nadere informatie kunt u kontact opnemen met de projectlei der van de gemeente Venray, de heer E Schellekens, tel. 52 33 33. De gemeente Venray heeft het voornemen om in week 32 te star ten met het planmatig onderhoud van een aantal wegen in Oirio. Het betreft hier in het kort de volgende werkzaamheden: Verwijderen en aanleggen nieuwe drempels bij komgrens in de Hoofdstraat en Castenrayseweg; Aanleg van een verkeersplateau op kruising Depute Petersstraat - Haalakker; Herstraten/aanpassen van bestaande verkeersplateau Hoofd straat - Haalakker - Gertrudisweg en Hoofdstraat - Depute Peters straat - Past. Gerardstraat; Uitvoeren van asfaltreparaties aan de Hoofdstraat - Haalakker - Depu te Petersstraat - Castenrayseweg; Herstraten bestaande trottoirs aan de Depute Petersstraat en de Haalakker; Herstraten St. Machutusstraat incl. aanbrengen inritconstructie t.p.v. aansluiting op Hoofdstraat; Tevens zal de verlichting in op diverse plaatsen worden aangepast aan de huidige normen, hetgeen betekent dat er meer verlichtings eenheden bijkomen en nieuwe en bestaande verlichting zal worden uitgerust met een dimfunctie. Bovenstaande werkzaamheden zullen in totaal ca. 7 weken in beslag nemen. E.e.a. betekent dat enige overlast ter plaatse van de werk zaamheden niet voorkomen kan worden. Wij streven er echter naar deze overlast tot een minimum te beperken. Graag Uw begrip hier- Taxaties Advies voor al uw taxatie''s VENRAY 0478-586408 VENLO 077-3513301 De gemeente Venray heeft het voornemen de volgende werkzaam heden uit te voeren: Heide - Veulen: Planmatig onder houd Houbenweg. Hier zal over de gehele lengte het asfalt worden vervangen. Tevens zul len op diverse plaatsen grasbetonte- gels worden aangebracht en zal de wegberm worden bijgewerkt. Start van de werkzaamheden op dins dag 7 augustus 2001Totale duur van de werkzaamheden ca. I week. Smakt: Aanpassen van een tweetal verkeersdrempels in de St. Jozeflaan. Start van de werkzaamheden ca. week 34. Duur van het project bedraagt ca. 2 weken Bergkwartier - Groene Hart: In de wijken Bergkwartier en Groene Hart zullen alle elementenverharding worden opgenomen en worden teruggebracht. Tevens zullen er aan passingen plaatsvinden aan de bestaande verlichting en zullen er lichtmasten worden verplaatst en bij geplaatst. Start van de werkzaamhe den ca. week 35. Doorlooptijd van het project ca. 7 weken. t In het kader van het project 'Samen in de wijk' van welzijns- instelling Synthese verzorgt Uanne Arrieta de Wit vanaf sep tember danslessen salsa en merengue in wijkcentrum Veltum. De lessen worden gegeven om de integratie van de vrouwen bin nen de Venrayse gemeenschap te bevorderen. De ruimte wordt gra tis ter beschikking gesteld en ook de lessen worden gratis gegeven. Uanne Arrieta de Wit is in de plaats Caracas in Venezuela geboren en getogen. In Zuid-Amerika is de invloed van de salsa en de merengue heelgroot", laat ze weten. "De men sen worden in die landen als het ware met deze dansen opgevoed. Als baby word je al aangespoord om met dansen te beginnen. Het leven draait daar om de muziek. Binnen, buiten, op straat, maar vooral op feestjes en party's. Als je niet kunt dansen is er iets met je aan de hand." Lianne leerde haar man Jan de Wit in Venezuela kennen. "Ik heb hem ook dansen moeten leren. Hij kan het nu redelijk. En dat wil wat zeggen voor een Nederlandse man, uitzonderingen daargelaten." Plezier maken en luisteren naar de muziek zijn belangrijk bij het uit voeren van een dans, vindt Lianne. "Er hebben zich twintig vrouwen ingeschreven voor de danslessen, een enthousiaste club mensen. Ze hebben nu al de basisstappen van de merengue onder de knie. Na de zomervakantie hebben we besloten om verder te gaan met de lessen. Omdat ik het zo leuk en spannend vind om te doen zijn wij op zoek naar nog meer mensen die zich deze geweldige dans eigen willen maken. Uiteindelijk willen we samen een grote show gaan uitvoeren." Iedere eerste en derde zondag van de maand wordt er dansles gegeven in wijkcentrum Veltum. Aanvang: 14.00 uur. Voor informatie: Lianne Arrieta de Wit, tel: 584341. De samenleving kent vele gezichten. Van de G-8 in Genua tot de milieuconferentie in Bonn, van e-mail en internet tot een bezoekje aan een zieke of gezonde medemens. Vrijwilligers zijn het cement van de samenleving, maar niet kritiekloos. Een samenleving van nog méér, nog mooier, nog drukker, houden zij een spiegel voor van een samenle ving waarin tijd, rust en aandacht voor elkaar meer centraal staan. De Zonnebloem lanceert voor 2001 het jaarthema: "Samen leven?" Als bijdrage aan het Internationaal Jaar van de Vrijwilligers wil. zij met name rond de nationale ziekendag (19 septem ber aanstaande) de bezinning rond een meer menselijke samenleving stimuleren. Activiteiten van vrijwil ligersorganisaties kosten echter ook geld. Vandaar dat de Zonnebloem jaarlijks een loterij organiseert. In de regio Venray wordt deze gehouden van 18 augustus t/m 1 september aanstaande. Voor ƒ2,50 per lot heeft u twee kansen op een leuke geldprijs. De trekking vindt plaats op maandag 19 november aanstaande. De uitslag wordt bekend gemaakt via de pers en op teletekst. Blijf de Zonnebloem steunen in haar werk voor een beter Samen Leven! Ten behoeve van bovengenoemde bezinning heeft de Zonnebloem de brochure 'Samen Leven' uitgege ven, geschreven door de medisch- etisch publicist Hans van Dam. Deze uitgave is kosteloos ver krijgbaar bij de Nationale Vereniging de Zonnebloem, postbus 2100, 4800 CC Breda, e-mail: info@Zonnebloem.nl of de internet pagina www.Zonnebloem.nl De politie heeft vorige week woensdagavond op de A73 onder Venray een 33-jarige bromfietser uit Veulen bekeurd. De man reed met zijn bromfiets over de autosnelweg omdat hij bijna geen brandstof meer had en hij wilde tanken bij een tanstation op de A73. Naar aanleiding van een mel ding troffen agenten hem aan en bekeurden hem. Een medewerker van een beveiligingsbedrijf had de man inmiddels al laten stoppen.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7