c 3 Betere regels voor het verzamelen van vee Platform Lage Inkomens De Springplank Oud papier Venray's Mannenkoor Omroep Venray PEEL EN MAAS donderdag 26 juli 2001 - Pagii Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval; via ziekenhuis, tel.t522222. Opgeven misintenties: Eiri'dstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.15 H. Mis dankzeg ging 80e verj. En voor Teng Geurts en overl. fam.; Zondag: 17e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. ouders v. Dijck-Duijkers en zoon Joos; overl. fam. Brans en Mies Stappers-Pouwels en uit dank baarheid; Annie de Jonge- Hendrikze; jrd. Piet Fleurkens en overl. fam. Fleurkens-Ewals; 11.00 jrd. Piet Jansen; jrd. Ferdie Dobbelaer; Joos Buijssen. Maandag: 9.00 H. Mis voor Bertus Meesters en werderz. Fam.; Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Jo Beerkens en Willy Beerkens-v. Meijel; voorbijz. Verj.; Woensdag: 9.00 H. Mis voor Johan Schwachöfer en overl. fam.; jrd. Kitty Pouwels; Donderdag: 9.00 H. Mis; bidden wij voor zieken, bejaarden en alleenstaanden om troost, bemoedi ging en kracht tot genezing; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de vrede in de wereld en voor Anny v. Stiphout-Keijzers; Dienbeurten: za 19.15: Laura, Falco, Suzanne en Elianne; zo 9.30 dhr. Hoppenbrouwers, Wilbert en Loek; 11.00 Daan, Andrea, Marc en Naomi. Lectoren: za. 19.15: S. Manders; zo 9,30 L. Truijen, 11.00 J. Truijen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: P. Wittebols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Deze week geslo ten. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. de Graaf Woutering, Leunseweg 5, tel. 580202; kapelaan W. van Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang: overl. fam. Barents-Relouw (coll.)., Miep Willems-Tijssen (coll.), Leen Reynders-Lemmen; jrd. To Cleven- Weys; Tonny Kusters (coll.); Jan Hendrix en overl. ouders Hendrix- Maessen; Jan Derks (coll.). jgt. Toon van Dijck en overl. fam. Van Dijck-Driessen Zondag: 8.30 echtpaar Hensing- Lenssen (coll.). 10.30 volkszang voor onze parochie Venray-Zuid; 12.00 doop Björn van der Heuy, Anemoon 7 Maandag: 18.30 ouders Dupont- Gooren Dinsdag: 18.30 voor alle zieken in onze parochie Woensdag: 18.30 overl. fam. Donderdag: 18.30 Ber en Wim van Ooi en overl. fam. Vrijdag: 18.30 Jo Gooren- Schaareman (coll.). Voorafgaande aan de eucharistievie ring zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbidding zijn in de kerk. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis, Willem en Gertrudis Janssen-Janssen, kinde ren, kleinkinderen en achterklein kind; bijz. Intentie; Dinsdag: 9.00 H.Mis, fam. Vennekens-Verschuren en wederz. Fam.; bijz. Intentie; Donderdag: 9.00 fam. Vennekens- Verschuren en wederz. Fam.; Misdienaars: zo: Tessa Run ge, en Melanie Wilmsen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Classens-Wismans en overl. kinde ren; Piet Peeters; Mia Wijnhoven- v.d. Munckhof. Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); voor de parochie; tot bijz. Intentie; Woensdag: 9.00 H. Mis Toon Kusters namens fam. Groenen uit Venray; Vrijdag: 17.30 huwelijksmis bruid spaar v. Moerkerk-Gooren. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Nella Classens- Janssen en Geert Classens; jrd. Maria Smits: Door Strijbos-Rijs; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; overl. ouders van Kuyck- Verrijdt en kinderen. Misdienaars: za: Ilse en Marlou Parochie Leunen Opgave misintenties donderdag 9.30-11.30 pastorie, tel. 581575. Contactpersoon parochie: A. Reintjes-Jenniskens, Bershof 18, tel. 582221. 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 18.00 H.Mis. Marie Bouten (6), jrd Wim Weys en overl fam, Zondag: 10.30 Woord en commu niedienst.uit dankbaarheid bij een 84 e verjaardag (G) jrd Piet Croymans Anneke Michels en overl fam Croymans-Michels. Misdienaars: za 19.00: Lian Vullings en Lucie Houwen; zon. Karlijn Pouwels en Jenny Achten. Lectoren: za 19.00: Jeanny Jenniskens; zon. Harrie Bovee. Rectoraat Heide Opgave misintenties bij B. Meijboom, Heidseweg 48, tel. 581703. Contactpersoon parochie: L. Pouwels, Heidseschoolweg 1, tel. 582421 Zondag: 17e Zondag door het jaar. 9.15 Hoogmis voor overl. ouders Peeters-Janssen; Lambertus Pouwels en Anna Derks en zoon Pierre; tot int. van Johannus v. Kempen en overl. fam.; Peter Nellen en overl. fam.; jgt. Rector Cox; misd.: Eveline, Jessie, Stan, Iris M. en Sandra. Rectoraat Veulen Opgave misintenties: G. Claesens, tel. 583112. Contactpersoon parochie: M. Geurts-Slangen, Lorbaan 9, tel. 588215. Diaken v. Gassel, tel. 077-4671961. 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.30 Hgm. Martin Hagens en Petronella Hagens- Reintjes dochter Truus en overl fam. jrd Piet Spreeuwenberg en Maria Spreeuwenberg-Philipsen, jrd Petran Muysers en Dora Smits Vrijdag: 8.30 le Vrijdag woord dienst t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Diana, Koen, Katie, Jan. Lector M. Philipsen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 ouders Derikx- Hendriks; 6 wkd. Joannes Slangen; Gerrit Martens; Past. Van Uden. Zondag: 10.00 (Vivace) overl. fam. Mulders-Maessen; Wim en Jo Thone en Elly. Dinsdag: 19.00 jrd. Hannes van Well en echtg.; Gerardus v.d. Munckhof en echtg.; Leo Spreeuwenberg en Grad Spreeuwenberg; jrd. Frans Werneke; Nel Spreeuwenberg- Baltussen. Vrijdag: 14.00 huwelijk Geert-Jan Lijten en Linda Kelder. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Frank en Ron; zo. 9.15 Bart A. en Niels; di. 19.00 Bart O. en Klaas; Venray. 14.00 Maartje en Paula. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Piet Janssen Woensdag: 19.00 voor intenties van de parochie. Misdienaars: Irma Versteegen en Meike van Daal. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 dankbaarheid fam. J. v.d. Heuvel-Peters Donderdag: 19.00 M. Jansen Voorgangers: Maria Lenkens en Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 hoogmis voor Gerardus Sjaar Kersten; Arnold Reijnders; Christina Nellen- Kempen; 6wd. overl. ouders Siebers-Stoks; Martien Hermans. Lect.: Riek v. Kempen; Woensdag: In de St. Jozef genade kapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis M.F.A. Kramer; ouders Bastiaans- Deenen; uit dankbaarheid; Piet Poefs. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. B>Zondag 29 juli zal voorgaan Mevr. M. Spoelstra uit Deurne. In beide diensten is het thema:"Op de vleugels-van de adelaar". In Het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, zal de dienst beginnen om 9.30 uur. Alleen in Het Zonnelied is er kinderopvang en er wordt geen kindernevendienst gehouden. Om 11.00 uur begint de dienst in het kerkje in Blitterswijck, Maasweg 9. Het zal een feestelijke dienst zijn, waarin de padvinders weer te gast zijn. Na afloop kunt U bij beide kerken een kop koffie of thee blijven drinken en voor de kin deren staat er limonade klaar. Jehova's Getuigen Jehovah's getuigen in Venray nodi gen u hartelijk uit tot het bijwonen een bijbeltoespraak. De toegang is gratis en er is geen collecte. Zaterdag om 18.00 Gemeente Land weert en zondag om 10.00 Gemeente Brukske in de Koningkrijkszaal, Henri Dunantstraat 11 in Venray. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag is er een eucharistieviering van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de vie ring is: Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: Zondag 29 juli om 10.00 en 14.30 uur: Ds.A.Egas, Werkendam. 's-Morgens is er kin dercrèche. Bijbelgemeente Venray De Bijbelgemeente Venray houdt iedere zondag diensten in gebouw 'de Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. Er wordt gezongen uit de bundel 'Opwekking' met gebruik van overheadsheets. Iedere zondag is er zondagschool voor twee leef tijdgroepen en crèche. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot koffiedrinken. Naast de wekelijkse erediensten Vorden regelmatig bij zondere diensten georganiseerd. In deze krant wordt u daarover geïnfor meerd. De vaste predikant Van de Bijbel gemeente is R. Lammers. Telefoon: 0478 - 586001 of 06 - 12637400. Secretariaat: Dhr. R. Korver tel. 077 - 4641936. De dien sten van de Bijbelgemeente zijn echte gezinsdiensten waar bijna iedere week een kwartier gedurende de dienst aandacht wordt geschon ken aan de kinderen. In de maand juli en augustus is het PLIV alleen op maandagmorgen geopend van 10.00-12.00 uur. Voor dringende gevallen is het mogelijk om een telefonische afspraak te maken op nr. 581332. Tijdens de kermisweek van 6-10 augustus is het PLIV de hele week gesloten. Vanaf 13 augustus zijn ze weer bereikbaar op maandag-, dinsdag en donderdagochtend van 10.00-12.00 uur. Diverse keren per jaar duikt in publicaties van de Springplank de afkorting VJL op. Wat is de VJL eigenlijk? Wel, de VJL is de afkor ting van de Verenigde Jeugdclubs Limburg. Een koepelorganisatie waar de Springplank lid van is. De VJL is er voor het kader, de leiding. Voor hen organiseert zij cursussen op allerlei gebieden, is er een speci fieke aanvraag vanuit een bepaalde club, dan kan de cursus ook daar gegeven worden. Verder geeft de VJL het groeiboek uit. Massa's praktische tips, voor het maken van een leuk programma. Voor het con tact met de jeugdclubs, die uit heel Limburg komen (ook kindervakan- tiewerkgroepen), heeft de VJL drie consulenten in dienst. Ook Rollebol wordt door de VJL begeleid. Het was destijds, in 1984, ook een idee van hen, om op zo'n manier de jeugdclubs met elkaar in contact te brengen. Nog even in herinnering brengen: de Springplank is op zoek naar nieuwe leiding voor al haar groepen en naar mensen (ouders) die willen helpen bij de organisatie van Rollebol '02, die in Venray gehouden wordt. Met name mensendie met de catering willen helpen. Busregeling In Peel en Maas van donderdag 19 juli stond een brief van seniorenraad aan B en W Hier zitten enkele fou ten in die de hele zaak alleen maar onduidelijker maken daarom hier een paar opmerkingen. Zelf ben ik al 37 jaar chauffeur bij genoemde Hermes (eerst Zuid-oos- ter) te Venray en ik weet ook wel dat er fouten gemaakt worden maar in genoemd verhaal zitten een paar onwaarheden waar niemand mee gediend is. De Interliner is inderdaad verval len (is gedaan door NS) daarvoor in de plaats is lijn 130 sneldienst die langs het NS station over de A73 naar Venlo gaat. Lijn 30 bestaat ook nog en gaat over de oude route naar Venlo. Beide lijnen gaan 1 x per uur en ze gaan allebei niet verder dan NS Venlo dus voor het ziekenhuis moet inderdaad overgestapt worden, de kosten blijven hetzelfde want Station en Ziekenhuis is dezelfde zone. Hopende hiermee een paar onduidelijkheden te hebben wegge nomen. A.Leijssen Leunen Vrijdag 27 juli wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. Woensdag 1 aug. wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Koorscholing: Donderdag 26 juli: Geen Koorscholing Repetities: Donderdag 26 juli: 19.30 uur: Repetitie gehele koor. Programma: 26 juli: Kwartaaltoepen (alleen voor leden!) (Na afloop repetitie!) 6 sept: CD- opname te Steijn. 16 sept: Optreden in Odapark 22 sept.: Veldeke dia- lectmis 7 okt.: Herfstconcert Lomm 3 nov.: Concert Someren 24 nov.: Cecilia-/feestavond. Koorvakantie: 2 aug, 9 aug, 16 aug: GEEN REPETITIE. Afmelden:Bij Kees van Kreij, Tel. 589775 (Bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zuivelfabriek) (Staat aangegeven!) niet na 22.00! Bij voorbaat dank voor uw medewer king! InformatieRepetitielokaal Partycentrum "De Witte Hoeve", Gasstraat te Venray; Commissie PR/verjonging: Tel 587668; Secretariaat: Tel. 580173 Nieuw! Website: http://listen.to/VMK Zomer 1955. Het is augustus is nog steeds vakantietijd vo< schoolgaande jeugd. De kerm gen zijn weer voorbij. Het is nog de maand van vakantie uil j jes en trektochten, en zeker vo georganiseerde jeugd zoals (op foto) de Gidsen van Theresiagroep uit Venray. werd opgericht in oktober Hun onderkomen was op de zij! van de Ursulaschool aan Maasheseweg (nu Raadhuissti Bij minder goed weer vonde I activiteiten plaats op de zolder: te. Als de weergoden goed ges: waren trok men er op uit, zoa deze mooie dag in augstus 195 werd een fietstocht gepland naq Duitse bedevaartsplaats Keve Of het nou ging om een bedeva; een gezellig uitje of beiden is bekend. Als herinnering voor later wt Kevelaer deze fraaie groef gemaakt. De deelnemende jon mes zijn v.l.n.r. Annie Beei Nelly Kleuskens, Elly v.Vet_ Toos Cuypers, Elly Litjens, ?D Ria Loonen. Onderste rij: j Bergevoet, Marga Peeters, An Rooy, Miep Billekens, Ri Stiphout, Mien Martens en Janssen. Jan van der Putten Ter voorkoming van besmettelijke ziekten i Met ingang van donderdag 26 juli 2001 zijn de regels voor het verzamelen van evenhoevigen nader uitgewerkt. De regeling heeft tot doel te voorkomen dat besmettelijke dierziekten als MKZ zich via verzamelplaatsen, zoals veemarkten verspreiden. De aanpassingen zorgen ervoor dat de regeling op bepaalde punten specifieker is en daardoor beter aansluit op de praktijk. Minister Brinkhorst had de wijziging eind juni reeds aangekondigd in een brief aan de Tweede Kamer. De wijzigingen zijn met de sector besproken. In de voorgaande regeling was bepaald dat hallen van runderver- Kermisradio 2001: Van vrijdag 3 t/m zondag 5 augustus staat Omroep Venray met een mobiele studio live op de kermis in de Julianasingel in Venray. Omroep Venray zal in dit kermisweekeinde een aangepast programma brengen met veel info, live verslagen doen vanaf de ver schillende locaties, en voor gezelli ge muziek zorgen voor de thuisblij vers. Nieuwsgierig hoe radio wordt gemaakt? Je kunt gewoon een kijk je komen nemen in hun mobiele studio. Jukebox Top 100: Zondag 12 augustus zenden wij de "Jukebox Top 100" uit, de honderd mooiste platen uit de jaren 50 en 60. Stuur jouw favorieten top 5 uit de jaren 50 en 60 naar info@omroepvenray.nl of postbus 91 5800 AB VENRAY zodat ook jouw favorieten muziek is te beluisteren in de JUKEBOX TOP 100. Zondag 12 augustus tussen .14.00 en 18.00 uur. Allerlaatste uitzending van 'n Wandeling dur 't Rooise Land: Donderdag 26 juli wordt de 280ste uitzending van de Wandeling uitge zonden, dit is tevens de laatste uit zending van dit programma. Tussen 18.00 en 19.00 uur brengen we samen met Paul van Meegeren een laatste bezoek aan de archieven van de gemeente. We stappen het moderne archief binnen waar zich in een hoek de toegang bevindt tot de gemeentelijke bunker. Tijdens de koude oorlog waren gemeentes ver plicht een commandopost in te rich ten van waaruit de gemeente, in geval van oorlog, bestuurd kon wor den. De bunker bestaat nog maar is ontmanteld, slecht enkele attributen herinneren aan de oorspronkelijke functie. Na het bezoek aan het archief is er natuurlijk weer een Venrods Ketierke. Maandag tussen 18.00 en 19.00 uur kunt u luisteren naar een herhaling van de laatste Wandeling dur 't Rooise Land. 't Venrods ketierke is vanaf woensdag 1 augustus na het nieuws van 20.00 uur te beluisteren in Hutspotavond. In de 5,5 jaar dat 'n Wandeling dur 't Rooise Land uitgezonden is hebben heel veel mensen uit Venray en omgeving hieraan meegewerkt. Hartelijk bedankt allemaal. Zonder uw bijdrage was hel nooit geworden tot wat het was. Waar zijn de troubadours gebleven?: Op 26 juli zal Jo Smeets met enkele leden van de Peanuts te gast zijn van 21.00 tot 22.00 uur. zamelcentra alleen naar hun func tie mochten worden gebruikt. Veemarkten konden hierdoor geen andere evenementen in hun hallen houden. Deze eis is uit de regeling geschrapt. De eis dat op runderverzamelplaatsen uitslui tend runderen mogen worden ver zameld is eveneens vervallen. Andere diersoorten mogen echter niet gelijktijdig met runderen worden verzameld. Voor varkens verzamelplaatsen gaat een soort gelijke regel gelden. MESTKALVEREN Tot nog toe mocht een kalver markt alleen kalveren verzamelen vanuit bedrijven in dezelfde provin cie. De kalversector heeft aange drongen op aanpassing van de gren zen, omdat in de praktijk de spreiding van aanbieders en kalver markten niet aansloot op provincie grenzen. In plaats van een indeling in 12 provincies, is nu in een inde ling met 4 regio's voorzien. Tot nog toe mochten kalveren alleen van de veemarkt worden verkocht aan mes- terijen die vervolgens de kalveren alleen naar een slachthuis mochten brengen. Daarin is nu een tussenstap mógelijk tussen markt en mesterij. Ook zogeheten startersbedrijven, die kalveren opfokken voor de rosé- of stierenmesterij, mogen runderen, jonger dan 8 weken kopen op een kalvermarkt en doorverkopen aan een mesterij na een controle door een dierenarts. De mesterij 'is nog altijd gehouden de kalveren uitslui tend naar een slachthuis of een bedrijf buiten Nederland te brengen. Ze mogen in de aangepaste regeling echter weer kalveren van meerdere runderverzamelplaatsen afnemen, mits de leveranciers (het verzamel- centrum of het startersbedrijf) in één en dezelfde regio liggen. FOKRUNDEREN Fokrunderen die na 144 uur op een markt nog altijd niet zijn ver kocht, moeten naar het slachthuis. De aangepaste regeling zal het mak kelijker maken de fokrunderen te exporteren. Zo kunnen verschillen de categorieën fokrunderei exportbestemming gelijktijd één centrum zijn verzameld, elke categorie fokrunderen gel< een apart tijdsblok van 144 uur. maakt de nieuwe regeling het n lijk dat overgebleven fokruni onder voorwaarden aan een ai categorie fokrunderen kunnen den toegevoegd. De quarantainemaatregel evenhoevigen (uitgezonderd kens) niet mogen worden afgeï Y] tot er dertig dagen zijn verstrekt de laatste aanvoer is verder u r werkt! Zo worden opfokbedri jjj (die de kalveren anderhalfjaar opfokken tot melkvee en retou J11l ren naar hetzelfde bedrijf) vii jii| steld van de quarantainemaati als ze hun kalveren maar var hoogste drie bedrijven betrek 'as De quarantaine geldt ook niet fer melkveehouders die hun kah t naar een opfokbedrijf of een vt err meicentrum in de regio w afvoeren. Voor afvoer naar slachthuis gold in de vorige rege een uitzondering op de quarant: termijn van 30 dagen. Het afvo naar de slacht is in de aangep regeling echter alleen toeges |ej wanneer de runderen minsten L dagen op het laatste bedrijf vóc slacht hebben verbleven. klb EVENHOEVK cl Verzamelen van evenhoevigei 13- geen runderen of varkens zijn, jj t met name geiten en schapen, wi blijft verboden. Dat verbod is a*- nauwkeuriger uitgewerkt. Zo is Vot nu duidelijker in de regeling aa geven dat het verbod geldt vooi bijeenbrengen van dieren die verschillende plaatsen afkon zijn en korter dan dertig dageM een plek verblijven. Op dit verb®! eerder een uitzondering genT voor het verzamelen van evenhl gen op een slachthuis en hetl den op de wagen. De regelgeving treft u aan internetsite van het Ministeriel LNV http://www.minlnv.nl/rna

Peel en Maas | 2001 | | pagina 14