Provincie Limburg gaat rampenonderzoek instellen Wachttijden op één website Kapvergunningen DIRKX VAN SOEST R woningwet wet ruimtelijke ordening Bekendmaking verkeersbesluit Overloonseweg 50 km/uur Deelname gemeen schappelijke regeling PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS BEDRIJFSRUIMTE EXC LU SI Eb - WONEN Via kantoor Venray tel: 0478-58 64 08 Bibliotheek Venray wet milieubeheer PEEL EN MAAS donderdag 19 juli 2001- Pagina Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvra gen. - het vernieuwen van de garage aan de Heidse Peelweg 15 te Ysselsteyn tnv C.J. Hendrix, Heidse Peelweg 15; - het bouwen van dakkapellen aan de Pettenmakerstraat 24 te Venray tnv M.B. Baarslag, Pet tenmakerstraat 24; - het vergroten van de bergings ruimte aan de Hoofdstraat 28 te Oirlo tnv SKPOV en regio, Eindstraat 42 te Venray; - het bouwen van een woning in het B.P. de Brabander te Venray tnv M. Ramnatsing, p/a Bisschop straat 18 te Oldenzaal; - het wijzigen van de reeds verleen de vergunning voor een vleesvar kensstal aan de Puttenweg 134 te Ysselsteyn tnv L.M. Derks, Puttenweg 134; - het plaatsen van een vogelserre aan de Looierijweg 2 te Oostrum tnv W.J.M. van Dinther, Looierij- weg 2; - het verbouwen van de woning aan de Langstraat 99 te Venray tnv H. Kusters, Langstraat 99; - het vergroten van de woning aan de Sambastraat 22 te Venray tnv H.H. Kreij, Sambastraat 22; - het vergroten van de woning aan de Mina Krusemanstraat 17 te Venray tnv E. Vernooij, Mina Krusemanstraat 17; - het vergroten van de woning aan de Julianasingel 51 te Venray tnv A.H.M. Creemers, Julianasingel 51; - het verbouwen café/zaal aan de Stationsweg 147 te Venray tnv K. De la Roy, Stationsweg 147; - het bouwen van 5 woningen aan de Aletta Jacobsstraat te Ven ray tnv Janssen de Jong Plan coördinatie, Postbus 131 te Son en Breugel; - het bouwen van een pluimveestal aan de Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn tnv Mts. Janssen-Jan- sen, Ysselsteynseweg 80; - het bouwen van'een carport ter rasoverkapping aan de Pastoor Gerardsstraat 7 te Venray tnv A.H.P.M. Loonen, Pastoor Gerardsstraat 7; - het bouwen van een woning aan het B.P. de Brabander te Venray tnv C.L. Sonnemans, Overbroek- seweg 10 te Leunen; - het plaatsen van een zendmast aan de Grootdorp 68 te Merselö tnv Telfort Mobiel B.V., Postbus 23079 te Amsterdam. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmelding bouw toestemming afgegeven. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Joke Smitstraat 4 te Ven ray tnv M.J.H.M. van den Tillart, Joke Smitstraat 4. Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het vergroten van de woning aan de Randenrade 42 te Oostrum tnv G.J.P.M. Aarts, Randenrade 42; - het uitbreiden van de woning aan de Grootdorp 24 te Merselo tnv M.M. Kusters, Grootdorp 24; - het vergroten van de woning aan de Prinses Margrietstraat 15 te Venray tnv M.G.W. van den Kerkhof, Prinses Margrietstraat 15; - het bouwen van een bedrijfsge bouw (fase Iaan de Macroweg te Venray tnv H.H.M. Maessen, Metaalweg 5 te Venray; - het bouwen van een berging en overdekt terras aan de Melchi- orhof 14 te Venray tnv P.A. Jan sen, Melchiorhof 14. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergunning verleend. - het slopen van een woning met opstallen aan de Dr. Kortman- nweg 5 te Venray tnv Bouwbe drijf Fleuren, Korte Drilweg 6 te Venray; - het slopen van een woning aan de Veulenseweg 14 te Veulen tnv Nijsen Granico B.V., Veulen seweg 20 te Veulen; - het slopen van kuikenstallen aan de Groeneweg 26 te Heide tnv H.J.M. Janssen, Groeneweg 26; - het slopen van paneelvullingen aan de Ripseweg I te Vredepeel tnv D.G.W.T. Dienstkring Volkel, Postbus 41 te Volkel; - het slopen van het pand aan de Eindstraat 2 2a te Venray tnv Venrode B.V., Postbus 2 te Venray; - het slopen van varkensstallen aan de Moostdijk 6 te Ysselsteyn tnv J.L.P. Aarts, Moostdijk 6. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift: indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het plaatsen van een rijwielberging aan de Noorderhof 20 te Ven ray tnv Expl.Mij Zwollerkerspel B.V., Postbus 377 te Zwolle; - het vergroten van de eethoek aan de Penningkruid 48 te Venray tnv M.A.G. Philipsen, Penning kruid 48; - het bouwen van een serre aan de Vollenbergstraat 6 te Venray tnv H.G. Meijer, Vollenbergstraat 6; - het vergroten van de woning aan de De Boog 17 te-Venray tnv A. van Haren, De Boog 17; - het vergroten van de woning aan de Look 20 te Venray tnv F. Fre- deriks, Look 20; - het bouwen van een pluimveestal (fase 2) aan de Blakterweg 4a te Oirlo tnv Pluimveebedrijf Colbers B.V., Blakterweg 4a; - het bouwen kelder/uitbouwen keu ken aan de Veulenseweg 23 te Veulen tnv W.J. Holtermans, Veulenseweg 23; - het bouwen van een woning aan het B.P. Oostrum tnv H.E.M. Rut ten, Vennenweg I te Oostrum; - het bouwen van een machineber ging aan de Moostdijk 2 te Ysselsteyn tnv J.J. Gevers, Moostdijk 2; - het bouwen van een woning aan het B.P. Oostrum tnvJ.A.P.M. Kes- sels, Sparrendreef 12, bungalow I I te Oostrum. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 20 juli 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 19 juli 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling Openbare Werken, maken hierbij bekend hun verkeersbesluit d.d. 17 juli 2001waarbij is besloten; 1Een maximumsnelheid van 50 km per uur voor alle verkeer in te stellen op de Overloon seweg tussen het komgrens- bord Venray en de T-kruising met de Spurkt, 2. dat op dit wegvak de wettelijk voorgeschreven verkeersbor den worden geplaatst over eenkomstig de bijbehorende situatie schetsen, 3. dit verkeersbesluit treedt in werking de dag na de bekend making. Venray, 17 juli 2001 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, Hoofd afdeling openbare wer ken, B.R.Th, van Dijk. Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeente huis. Deze Publieksbalie is open op maandag van 12.00-20.00 uur en vanaf dinsdag t/m vrijdag van 09.00-13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Door het college van burgemees ter en wethouders zijn kapvergun ningen verleend voor de volgende locaties: 1. Gemeente Venray, op het speel terrein Gerbrandystraat-Kruit- weg 7 zilverlinden. De conditie en de kroonvorming van de bomen is zo slecht dat de bomen niet meer gehandhaafd kunnen blijven. Het gevaar voor uitwaai en van zwaardere takken is aan wezig. Er zullen ter plaatse 6 nieuwe bomen (Valse Christus doorns) herplant worden. 2. Gemeente Venray, Smakterheide Hierbij delen wij u mee dat de gemeente Venray heeft besloten deel te nemen aan de gemeenschap pelijke régeling Regio Limburg Noord. In deze regeling wordt vorm en inhoud gegeven aan inter gemeentelijke samenwerking op de schaal van Noord- en Midden- Limburg. De regeling Regio Limburg Noord (die per I mei 2001 opera tioneel is geworden) hebben wij opgenomen in ons gemeentelijk register als bedoeld in artikel 27 lid I van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen en ligt ter inzage op kamer 3.23 van het gemeentehuis. 2 fase 2, 3 en 7 nabij Spurkter- weg, Ambachtsstraat en Over loonseweg. Het betreft 21 bomen in de sporten populieren, inlandse eiken, esdoorns, berken en eisen. Deze bomen moeten verwijderd worden voor het bouwrijp maken voor het indus trieterrein Smakterheide 2. De inlandse eiken ten noorden van de Bosweg en nabij de Ambacht straat, welke aan de rand van het gebied staan, zullen gehandhaafd blijven. Voor de voorgenomen velling zal gecompenseerd wor den in de vorm van Landschap pelijke beplanting in de over gangszone tussen het industrie terrein en de Overloonseweg. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten via telefoonnum mer 523333, die bereikbaar is tij dens de openingstijden op maandag van 12.00-20.00 uur en van dinsdag t/m vrijdag van 09.00-13.00 uur. Bezwaren tegen verleende ver gunning kunnen worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders tot uiterlijk 6 weken na publicatie. Te huur - Oostrum Gelegen op zichtlocatie kantoor ruimte met opslagruimte (240 m2) beide zijn afzonderlijk te huur. Gele gen aan de Stationsweg, nabij aan sluiting A73 en station Venray. Huurprijs op aanvraag. Te koop - Venray Een nieuw gebouwd bedrijfpand met kantoorruimte (215 m2) en bedrijfsruimte (340 m2) gelegen op industrieterrein Het Keizersveld, met aansluiting A73. Aanv. direct. Koopsom ƒ1.150.000 k.k. excl. btw Te koop - Venray Op industrieterrein De Brier een bedrijfspand met inpandige kantoor ruimte en bedrijfsruimte (945 m2) gelegen op een perceel van 3000 m2. Perfecte omsluiting. Koopsom: ƒ1.150.000 k.k. Te koop - Vlakwater Nog slechts 5 bouwkavels, gelegen op het mooiste plekje van Venray. Nabij centrum en bossen. Bestemd voor vrijstaande woning bouw. Percelen vanaf 1320 m2. Koopsom ƒ490,- per m2 Te koop - Venray Een schitterend aan de bosrand gele gen vrijstaand woonhuis op een per ceel van 1320 m2 aan de Parkweg op loopafstand van het centrum. Vraagprijs ƒ695.000 k.k. Te koop - Velden Een vrijstaand woonhuis op een per ceel van 6.400 m2 met geheel vrije lig ging in schitterende bosrijke woon omgeving. Op korte afstand van cen trum Venlo. Vraagprijs ƒ855.000 lid LMV www.dirkx~vansoest.nl lid nrvT De Bibliotheek Venray is in de vakantieperiode gewoon open. Voor de kinderen op zijn op de jeugdafde ling gezellige kinderfilms te zien. Voor de volwassenen deze week een overzicht van de actuele Sprinter-lijst. Deze boeken zijn nieuw en staan soms ook al in de top-tien genoteerd. U kunt de sprin ters voor twee weken lenen tegen een aangepast leengeldtarief van 2,50 gulden. De uitleentermijn van twee weken garandeert een snelle circulatie van het boek, zodat er altijd voldoende keuze is. De nieuw ste titels zijn: 'Moordlust' en 'De vierde hand'. Allende, Isabelle - Portret in sepia (historisch) - Binchy, Maeve - Het hart op de tong (ontspannend) -Eco, Umberto - Baudolino (Middeleeuwen) - French, Nicci - De rode kamer (spannend) - George, Elizabeth - Verrader van het verle den (spannend) - Glastra van Loon, Karei - Lisa's adem (psychologisch) - Goddard, Robert J Bij nacht en ontij (spannend) - Hecht, Daniel - Moordlust (spannend) - Irving, John - De vierde hand - Marklund, Liza - Studio zes (spannend) - McDermid, Val - De wraakoefening (spannend) - Mina, Denise - Verstoten (span nend) - Wang, Lulu Seringendroom (vgl. Het lelie theater). Voor meer informatie kunt u van zelfsprekend 24 uur per dag terecht op de website www.obvenray.nl De actuele Sprinter-lijst vindt u rechtstreeks via de homepage. U bent dus ook tijdens de vakan tieperiode van harte welkom tijdens onze openingsuren dinsdag t/m don derdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge- Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: - Maatschap W.A.L.M. Loonen en J.M.J.J. Loonen-Michels, De Boterpot 7 te Merselo voor een veranderingsvergunning voor een melkrundveehouderij, gele gen aan De Boterpot 7 te Merselo. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 19 juli 2001 tot en met 16 augustus 2001 in het gemeente huis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - G. Wismans, Timmermannsweg 64 te Ysselsteyn voor een revisie vergunning voor een fokvarkens- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 64 te Ysselsteyn. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 19 juli 2001 tot en met 30 augustus 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het-beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunnin gen geheel of gedeeltelijk wen sen in te trekken van: - RJ.H. Keysers, Kraakse Pas 10 te Leunen voor het geheel intrek ken van de milieuvergunning voor een varkenshouderij, gele gen aan Kraakse Pas 10 te Leunen ten behoeve van de inrichting Bergsheiweg 30 te Weert. - L.H.G. van Kempen, Deurneseweg 58 te Heide voor het gedeeltelijk intrekken van de milieuvergun ning voor een vleesvarkens- en schapenhouderij, gelegen aan de Deurneseweg 58 te Heide ten behoeve van de inrichting De Boterpot 7 te Merselo. Het ontwerp van de besluiten en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 19 juli 2001 tot en met 2 augustus 2001 (2weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge beden kingen of een mondelinge gedachte wisseling. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken Bin bekend dat zij in belang van ij bescherming van het milieu milieuvergunning gedeeltelij z'Jn intrekken van: - L.P.W. Zanders, Zandhoek I I Oirlo voor de milieuvergunnirj voor een legkippenhouder 0nt' gelegen aan Zandhoek Mat 'eu' Oirlo ten behoeve van de inricj ting Lochterstraat 3a Haler. Het besluit en alle relevante still ken c.q. gegevens liggen ter inzat van 19 juli 2001 tot en met j augustus 2001 in het gemeentehui Raadhuisstraat I te Venray, maandag van 09.00 uur tot 17,; uur en op de overige werkdag^ van 09.00 uur tot 13.00 uur (balt Publieksdiensten). Op telefonisch afspraak (0478-523630) kunnen d stukken ook op een ander tijdsti worden ingezien. Gedurende bovengenoemde ka bij de afdeling Bestuursrechtspraa van de Raad van State beroepschrift worden ingedien door: a. degenen die bedenkingen het ben ingebracht tegen het on werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebbel gemaakt van de gelegenhei advies uit te brengen over hi ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen het ben tegen wijzigingen die bij hi nemen van het besluit opzichte van het ontwerp daar 5} van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede I lijkerwijs niet kan worden vei weten geen bedenkingen te het ben ingebracht tegen het om werp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twef voud) worden gericht aan de Raa van State, afdelin Bestuursrechtspraak, postbi 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wor< de vergunning van kracht, tem vóór deze datum beroep is inj steld en een verzoek tot het tref van een voorlopige voorzienig (waaronder een schorsingsverzoel is ingediend. Het verzoek tot het treffen va| een voorlopige voorziening moe! worden gericht aan de voorzitte van de afdeling Bestuursrechtspraa van de Raad van State, Postbu 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. He besluit wordt niet eerder va kracht dan nadat op dat verzoek beslist. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders vï Venray maken bekend dat er kracl tens artikel 8.40 van de Wet milieij! beheer A.M.v.B.-meldingen zijn bir nengekomen van: - P.A.M. Janssen, Plataanstraat 9 Venray voor het van toepassit worden van het Besluit bouw- houtbedrijven milieubeheer voc de inrichting, gelegen aan Pla taanstraat 9 te Venray; - Verhoeven timmerfabriek Nedei land BV, Dr. Poelsstraat 10 Venray voor het oprichten va een inrichting ingevolge Besluit bouw- en houtbedrijve milieubeheer, gelegen aan B Smakterheide II sectie 2724. De meldingen kunnen worde ingezien van 19 juli 2001 tot en me 2 augustus(2 weken) in hetgemeer tehuis. Venray, 19 juli 2001 Burgemeester en wethouders vï Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben ingestemd met 49 voorstellen die in hoofdlijnen betrekking hebben op uitbreiding en wijziging van provinciale taken op het gebied van vuurwerk, ver gunningen, externe veiligheid, handhaving en de voorbereiding op rampenbestrijding. Ook een strakker kwaliteits- en toezichtsbeleid op de voorbereiding van de rampenbestrijding, de deel name in rijks- en interprovinciaal overleg over nieuwe veiligheidsta ken, de ontwikkeling van risicokaar ten voor burgers, hulpverlenings diensten, gemeenten en andere overheden maken onderdeel uit van de voorstellen. Tenslotte is er ook Vanaf 10 juli staan de wachttij den van de ziekenhuizen in Limburg en Boxmeer op de websi te van de Vereniging van Patiënten en Consumentenorganisaties Limburg (PCL): www.pcllim- burg.nl. Vanaf 1 juli 2001 is het Regionaal Wachttijd Informatie Punt (RWIP) reeds van start gegaan. Bij dit punt kunnen mensen terecht met vragen over wachttijden en deze vergelij ken. Het experiment is een samenwer king tussen alle genoemde zieken huizen en de CZ en VGZ. Op de website kunnen mensen de toe gangstijden voor het eerste polikli- niekbezoek, de dagbehandeling, de kliniek als mede een aantal onder zoeksafdelingen vergelijken. Tevens kunnen zij een enquête invullen om aan te geven hoe zij wachttijden ervaren.De website in Limburg biedt meer informatie dan de landelijke website van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen. Bovendien is het mogelijk telefonisch (aanvullende) informatie te vragen. Over de oorzaken van de belang rijke veranderingen van wachttijden is in sommige gevallen aanvullende informatie voorhanden. Uiteraard kunnen mensen de ziekenhuizen ook zelf benaderen. aandacht voor de bescherming van de volksgezondheid en het milieu bij rampen alsmede een betere nazorg en informatievoorziening. Het college van GS heeft zijn voorstelling gebaseerd op het 'Kabinetsstandpunt Vuurwerkramp'. GS konden dat nu reeds omdat zij al op 15 september 2000 samen met de regionale brand weerkorpsen besloten tot onderzoek naar de externe veiligheidsrisico's in Limburg. De vuurwerkramp in Enschede was mede aanleiding voor dit onderzoek. Het onderzoek wordt uitgevoerd door ingenieursbureau AVIV uit Enschede en bestaat uit de volgende onderdelen: -in beeld brengen van de risico's en mogelijke effecten bij incidenten, als gevolg van het werken met gevaarlijke stoffen in bedrijven en het transport van gevaarlijkse stof fen over de weg, via het spoor, buis leiding en over de binnenwateren; -het nagaan welk niveau van voor bereiding op de rampenbestrijding in voorkomende gevallen gewenst is; -steekproefsgewijze controle van de kwaliteit van de betreffende milieuvergunningen; -het ter beschikking stellen van de verzamelde risico-informatie aan diverse gebruikers van het internet. Het onderzoek zal volgens plan ning in november van dit jaar wor den afgerond. De onderzoeksresultaten geven naar verwachting een antwoord op veel van de vragen die naar aanlei ding van het rapport Oosting zijn gesteld. Overigens sluit dit onderzoek aan bij eerdere onderzoeken van de pro vincie om externe risico's in beeld te brengen. Al in 1999 heeft Limburg, als eerste provincie ij. Nederland, een risicokaart opgestel' en verspreid. Op deze kaart staan i) belangrijkste risicovolle activiteita j in Limburg, voor zover de provinci j daarvoor een vergunningverlenend c.q. toezichthoudende taak heeft. Het onderzoek zoals dat nu worl uitgevoerd moet onder meer ook le den tot een nieuwe, zéér gedetai leerde, risicokaart. Een dergelijke kaart zal ook dig taal ter beschikking komen zod burgers zelf een inschatting kunne maken van risico's in de eigc; woonomgeving. BELEIDSVOORNEMEN Acht verschillende Rijks-inspee, ties en de commissie Oosting hel ben grondig onderzoek verricht nas de oorzaak en de gevolgen van ramp in Enschede. Daarvan zijl afzonderlijke rapportages gemaakt In alle rapportages staan veel aanbf velingen, waaronder een groot aat tal specifiek gericht op de verschil! lende overheden. Het kabinet heeft over al deze rap; portages en de daarin gedane aant velingen een standpunt bepaald, de 'Kabinetsstandpunt Vuur\yerk ramp' zijn 92 actiepunten opgenr men, die direct of op termijn cons quenties hebben voor de uitvoerii van overheidstaken. GS hebben het kabinetsstandpi als uitgangspunt genomen om bezien welke consequent)! 'Enschede' heeft voor de uitvoerir van provinciale taken. Temeer d< de actiepunten in het kabinetsstani) punt concrete beleidsvoornemer betreffen. Dit in tegenstelling tot c actiepunten in de verschillende rap portages. Daarin hadden de actie punten nog de status van aanbevp ling.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 12