Kelly Willems wil tweede ronde halen Inschrijven Powerkids Powerman Sfxvit ito 1/etoMCf Paardenshow in Castenray Volharding oefent tegen Ironi Rishon Niek van Benthum crost naar tweede plaats Duivensport MGC Buitenlust kH Peelrunners 1900 PHV Buitenlust St. Jan Merselo DC De Piëlhaas HSV 't Alvertje AV Venray Tourclub Ysselsteyn De Roerdomp SVY veteranen Holland - Venray - Duathlon Wereldkampioenschappen 2001 PEEL en maas donderdag 19 juli 2001 - Pagina 11 posnT SPQ^y Oostrumse naar Europees Jeugdkampioenschap in Italië In het Italiaanse Terni vindt van tot en met 29 juli het Europees ^Jeugdkampioenschap (EJK) tafel- it d ten nis plaats. De in Oostrum and woonachtige Kelly Willems is met 3vei de Nederlandse jeugdselectie naar blij; Terni afgereisd om voor de tweede i tot keer aan het EJK deel te nemen, fieü Peel en Maas had een gesprek met r od de I4-jarige speelster van TTV imi Red Stars, elli gan Kelly Willems maakt sinds vorig voqjaar deel uit van de Nederlandse an jeugdselectie onder bondscoach ;oedAchim Sialino. Ze is overeenkom- 'Ki stig haar leeftijd ingedeeld bij de bo meisjes kadetten, in welke categorie ze ook tijdens het EJK uitkomt. Samen met Sigrid van Ulsen (TTV Flits/Zwolle) en Carla Nouwen g(Arboned Westa/Wessem) vormt ze de kadettenselectie, die vorig jaar als team een 11e plaats behaalde. Het doel van dit jaar? "We zijn in de eerste categorie ingedeeld (de sterk- ïlde is h PDV De Zwaluw B>Wedvlucht: La Souterraine 8-7- ,2001, 674 km: M. Basten 1 35; M. ge^Voesten en dochter 2 7 14 17; H. )mj Strijbosch 3 12 20; v. Haren- iffo [Stiphout 4 8 10 15 23 34 37; J. Basten 5; J. Sijbers 6 24; P. Smits 9 29; Chr. Gerrits 11 18; J. Versieyen 13 39; H. Philipsen 16; Th. Droesen 19 25; J. Henckens 21; C. v. Vught 22; W. v. Osch 26 27 33; J. Verdeuzeldonk 28; W. Heynen 30; M. v. Abel 31P. Janssen K 32 36; H. Litjens 38. Ondelinge Competitie: Op de laatste j speeldag vóór de vakantieperiode n. nam Jan Engels (5 pt -1,07 de I leiding weer over van Harrie "Lenssen, die nu met 7 punten op de 3e plaats staat. Gerrit Vermeulen is 8" nu tweede met 5 pt 0,10 Leo Wilms verraste deze wedstrijddag met een score van 67 holeslagen. 'r Bij de dames heeft Annie Litjens ir I (22 pt) nog steeds de koppositie in lT handen. Riet Lemmens (23 pt) en Miet Clevers (25 pt) blijven echter 'n azen om de kop over te nemen. Op 1 een internationaal toernooi in Eupen ei| (B) heeft Jan Engels een 12e plaats .behaald met 79 holeslagen. Winnaar n werd de Luxemburger Claude p pj Pommerell met 66 holeslagen. Trainingen: dinsdag: interval en loop scholing, aanvang 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, Sevenum, start 18.30 uur, picknick plaats Heienaveenseweg Meterik, start uur, parkeerplaats Schadijker ld® Bossen. Zaterdag: bostraining, aan- 11 I vang 16.00 uur, vanaf parkeerplaats 1 Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 5/8 Weert IJzeren 47j Man volksloo, 3,5 - 17,5 km; 11/8 Ell M.-Limburgs Avondcriterium -5+10 I km j-9/9 Meerssen Mergelland marathon - 5 10 42,2 km; 22/9 Weeze 5x5 fjkm estafetteloop; 23/9 Amsterdam Dam tot Dam loop. Wedstrijduitslagen: tijdens baanwed- strijden op 21/6 in Ven ray won Jack IGeurts in de veteranen klasse een 5000m in 18.46. Paul Coppus nam op u 15/7 in Meerbusch deel aan een weg wedstrijd over 10 km. Ondanks zware regenbuien eindigde hij-als 5e in de I klasse M45 in 38.27. j Wedstrijduitslagen doorgeven via E- roail, rpvdgoor@plex.nl of telefonisch via 077-4678240. ste 12 landen - red.) vanwege hel resultaat van vorig jaar. Zelf denk ik dat we moeten gaan voor een 7e of 8ste plaats", aldus Kelly. Voor Kelly heeft dit EJK een iets andere betekenis dan vorig jaar. "Toen ging ik voor het eerst mee, en meer om ervan te leren. De NTTB zal nu wat meer verwachten. In ieder geval dat ik minstens in de tweede ronde van het enkeltoernooi kom, misschien wel een ronde ver der." Ze zal zich ook het meeste richten op dat enkeltoernooi, aange zien Sigrid en Carla een bijkans vast duo vormen tijdens de teamwed strijden. "Hooguit zal ik meespelen als de winst al binnen is, als er niets meer op het spel staat." VOORBEREIDING Kelly benadert haar sport nuchter en niet al te moeilijk. Het valt haar ook niet altijd makkelijk te praten over de sport en vaak komt ze niet verder dan een schouderophalen. Uiteindelijk zijn er ook andere leuke dingen te doen, zoals met vrienden chatten. Maar dat wil niet zeggen dat ze niet serieus met tafeltennis bezig is, want de laatste twee maan den is ze intensief beziggeweest met de voorbereiding op het EJK. Trainingsstages op Papendal, maar ook in de zaal van Red Stars, stages in Roemenië en Frankrijk, het Zeslanden Kadettentoemooi. Een behoorlijk gedeelte van die voorbereiding heeft Kelly door een blessure moeten missen. "In Kelly Willems: "Mijn forehand- topspin is mijn belangrijkste slag Frankrijk kreeg ik heel erg last van mijn enkel. Het bleek dat een pees ontstoken was, waardoor ik een tijd je rust moest nemen. Ik heb nu ook steunzooltjes gekregen voor in de sportschoenen: die ondersteunen de binnenzijde van mijn voeten, waar door mijn enkels een beetje ontlast worden." Ondanks de blessure en de tijd die ze heeft moeten missen, pikte ze snel het oude niveau weer op. Tijdens de training in Venray was ze bijkans weer de oude. WAPEN Wat zal voor Kelly het belangrijk ste wapen zijn tijdens het EJK? "Mijn forehand-topspin. Het is mijn belangrijkste slag. Maar ik zal ook meer moeten nadenken als ik tegen sterkere tegenstandsters speel: goed kijken naar waar ik de bal naartoe speel, met hoeveel snelheid of met hoeveel spin." Vorig jaar trof ze zowel in het enkel- als teamtoernooi verschillen de verdedigsters. "Laat maar komen. Ik weet nu hoe er tegen moet spelen." Kelly keert op 30 juli weer terug naar Venray om van een welverdiende vakantie te genieten: "Twee weken lang helemaal niet aan tafeltennis denken". Tot die tijd kun nen de verrichtingen van Kelly gevolgd worden op www.fitet.org/eventi/terni2001de officiële website van het EJK. Op het circuit de Meerse Plas in Den Dungen werd vrijdag en zaterdag het zeventiende interna tionaal jeugdweekend verreden. Bij de 60 versnellingen klein was het Wilco Lindner die na het rij den van vier manches (verdeeld over twee dagen^ de twintigste stek voor zich opeiste. Door de diskwalificatie van de lei der in de eindstand was het Tommy de Bruyn die met een prachtige vijf de plaats huiswaarts keerde. Ook Gemma Lindner reed een sterke wedstrijd. De jongedame uit Wanssum wist verschillende rijders achter zich te houden en de veer tiende plek voor zich op te eisen. Pech was er voor Emile Cox bij de 80 klein (10-12 jaar); zaterdags eindigde hij in de manches op een vierde en een derde stek, terwijl hij zondags wegens een scheurtje in het bot ('s avonds opgelopen tijdens het fietscrossen) verstek moest laten Afgelopen week waren er wederom de keuringsdagen in Horst. Van PHV Buitenlust waren er drie com binaties die zich hiervoor hadden ingeschreven. Henk v. Rooy met Eska mocht vrijdag als eerste starten voor programma object bewakings hond. Hij behaalde hiermee 353 punten, en dus een certificaat met lof, waarbij hij nog een kleine kans maakt om te mogen deelnemen aan de nationale kampioenschappen. Zondag waren Math Voesten met Rico en Tom Verbruggen met Pecco degenen die mochten proberen om het programma Politiehond I te behalen. Math behaalde 415 en Tom 435 punten, allebei dus een goed certificaat met lof. gaan. Bij de 80 klein (12-15 jaar) was er een mooie veertiende plaats voor Paul Eickmans, terwijl Nicky de Bruyn de zeventiende plaats vero verde. Kevin Gielens kwam niet verder dan een 21e plaats bij de 80 hoog oneven. De veertiende plek bij de 125 jeugd werd opgeëist door Rob van Benthum; Marc Josephs werd 29e. Bij de 125 beloften was er een prachtige tweede plek voor Niek van Benthum, Dennis van de Laar werd vierde. Bij de veteranen was de elfde plaats voor André Cox. Komende zaterdag en zondag zijn er wedstrijden op het Radiocircuit in Oploo, met zondags als hoogtepunt de uitwisseling van zijspannen tuss- sen Nederland en Duitsland. Uitslagen ponyruiters Roggel: Rianne Schellekens met Scooby won de 6e prijs in de klasse Ml met 160 punten. Chantal Oudshoom won de 4e prijs in de klasse B met haar pony Mandeel. Van de jury kreeg zij 172 punten. Jedda Pruett won de 6e prijs met Mambo, ook in de klasse B met 160 punten. De uitslag van de paarden die naar Bergharen zijn geweest: Karin Winnen won met springen de 10e prijs met haar paard Oranca in de klasse B. Bij de dressuur hadden we drie 2e prijs winnaars: Ingrid Arts won met Pascal de 2e prijs in de klasse B met 177 punten. Monique van Dijck won de 2e prijs met Lolivia in de klasse LI met 171 punten. Simone van Ooi werd 2e met Narlando met 165 pun ten, ook in de klasse L I Komende zaterdag staat in Sevenum de 2e selectiewedstrijd gepland voor de paarden. Zaterdag 21 juli whiskeydarten in café de Piëlhaas. Iedereen kan zich inschrijven tot uiterlijk 20.15 uur, dit kan ook telefonisch: nr. 582187. De aanvang van het toernooi is om 20.30 uur. Ruiterclub De Eendracht uit Castenray organiseert op zondag 29 juli een groots opgezette show met onder andere optredens van het Nederlands trekpaard en haf- lingers in diverse showelementen. De show is uniek in Noord- Limburg; het is twintig jaar geleden dat zo'n spektakel voor het laatst op touw werd gezet. Op het programma staan onder andere presentaties van diverse goedgekeurde dekhengsten en een mooie optocht met als thema 'Het Verleden Herleeft', waarbij bij veel mensen ongetwijfeld de nostal gische sferen van de landbouw her leven. Daarnaast kunnen de bezoe kers genieten van een spectaculaire westemshow. Het showterrein is gelegen aan de Castenrayseweg. Vanaf Venray en Horst neemt u in Castenray de afslag richting Oirlo/Oostrum, waar een parkeerter- Uitslagen senioren: Eindstand Lentekoning KH: 1. Sjaak Theeuwen, 2. Math van Oyen, 3. Arno Endemann, 4. Dieter Wagner, 5. Wiel Berden. Eindstand Matchkampioenschap: 1. Toon Langenkamp, 2. Henk Theeuwen, 3 Pieter Kunen, 4. Peter Cuppen. Voor dag- en weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven"kunt U terecht bij v. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray. In Wanssum bij v/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" zijn ook ver krijgbaar bij het Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de seer. H. Lenssen, tel. 0478-587606. De trainingen op donderdag en zater dag voor de pupillen en de NSG groep vervallen tijdens de schoolva kanties. Voor de overige categorieën zijn de trainingen tot 14 aug. a.s. als volgt: D, C, B, A-Junioren: dinsdag van 19.00-20.15 en donderdag van 19.00-20.15. Alle trainingen worden gehouden op de kunststofatletiekbaan aan sport park de Wieën. Telefoon tijdens trai ningen: 585522. Informatie: bij de trainers of tel. 588217. Ledenadministratie: tel. 582842; zie ook www.av-venray.nl Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV-Venray, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Vèltumse Kleffen, geo pend van 09.00-14.00 uur. Toezicht (van 10.30-14.00): 21 juli: Sjef Wester en Wiebe Hoekstra; 28 juli: Hans Darmstadt en Peter Vullings, Egbert Knol en Jos Manders. Programma: 26 aug.: Venray, finale pupillencompetitie. 29/30 sept.: Venray meerkamp wedstrijd tevens clubkampioenschap. Na 2 weken van relatief korte etap pes werd het weer eens tijd voor een wat langere rit. De renners vertrok ken richting Griendtsveen en Helenaveen om vervolgens via Grashoek, Panningen, Helden, Kessel de rivier de Maas te gaan bezichtigen en daarna verder in de richting van Baarlo en Venlo. Na Velden, Lomm gepasseerd te zijn gingen ze via de toeristenweg naar Wellerlooi. Met een gemiddelde van 31 km/h en 100 km op de teller zat iedereen er nog fris bij wat wel bleek uit het feit dat sommige van hen nog genoeg adem hadden voor1 een eindsprint. Volgende week een clubtocht van c.a. 85 km. Vertrek zoals gewoonlijk om 9.00 uur. Programma senioren: woensdag 25 juli: 9e zomeravondcompetitie. Zaterdag 28 juli: vrije koppel Vierlingsbeek. Bijeenkomst café 't Hoekje. Vissen van 09.00-17.00 uur. Woensdag 1 aug.: 10e zomeravond competitie. Maandag 6 aug.: kermis- spektakel Diana-Roerdomp. Bijeenkomst 8.00 aan de Ballonzuil voor het vissen, daarna met de hand boog bij den Doel. Hierbij de oproep aan onze leden om allemaal mee te doen aan deze happening. Zaterdag 11 aug.: vrije wedstrijd te Afferden. Vissen van 10.00-15.00. Uitslagen: bij een koppelwedstrijd op het Ketelmeer werden A. en B. Raafs tweede in hun sector. Bij een koppel- wedstrijd te Groesbeek werden G. Robben en M. Goorts eerste in het totaalklassement. Opgeven wedstrij den: secr. H. Hendriks, tel. 0478- 582994 voor donderdags 19.00 uur. Vergunningen: Nieuwe vergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. Hier zijn ook dag- en weekvergunningen te ver krijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor verdere inlichtingen. rein is en bezoekers te voet het showterrein kunnen bereiken. De aanvangstijd van de show is om 13.30 uur en het spektakel is om circa 17.00 uur afgelopen. Tourclub Ysselsteyn Na 2 weken van relatief korte etappes werd het weer eens tijd voor een wat langere rit. De renners vertrokken richting Griendtsveen en Helenaveen om vervolgens via Grashoek, Panningen, Helden, Kessel de rivier de Maas te gaan bezichtigen en daarna verder in de richting van Baarlo en Venlo. Na Velden, Lomm gepasseerd te zijn gingen ze via de toeristenweg naar Wellerlooi. Vanaf hier de kortste weg terug naar Ysselsteyn Met een gemiddelde van 31 km/h en 100 km op de teller zat iedereen er nog fris bij wat wel bleek uit het feit dat sommige van hen nog genoeg adem hadden voor een eindsprint. Volgende week een clubtocht van c.a. 85 km. Vertrek zoals gewoonlijk om 9.00 uur. VVV en NAC te gast in Vierlingsbeek Zondag 22 juli a.s. speelt eerste klasser Volharding uit Vierlingsbeek op het eigen sport park Soetendaal een oefenwed strijd tegen Ironi Rishon Lezion uit Israël. Dit team speelt in de hoogste afdeling in eigen land. Het duel in Vierlingsbeek begint om 18.00 uur en de entree bedraagt 6 gulden. De vriendschappelijke ontmoe ting i*s een gevolg van de contacten die Volharding vorig jaar heeft gelegd tijdens het duel in Vierlingsbeek tussen profclub VVV uit Venlo en Hapoel Haifa, eveneens afkomstig uit Israël. Zelf speelde de roodwitten toen tegen een andére eersteklasser uit Israël, te weten Bene Yehuda. Het duel tussen Volharding en de Israëlische ploeg staat tevens in het teken van het afscheid van Ron van Daal, die lager gaat spelen en Ron Koenen, die zijn carrière vanwege een chronische enkelblessure nood gedwongen moet beëindigen. Het reeds genoemde VVV is ook zelf tijdens de nieuwe seizoensvoor bereiding weer te gast in Vierlingsbeek. Op donderdag 26 juli treden de Venlonaren, uitkomend in de Toto Divisie, om 19.00 uur aan tegen KPN-Eredivisionist NAC uit Breda. De geelzwarten uit Venlo, met de nieuwe trainer Wim Dusseldorp, zijn inmiddels een meer dan ver trouwd gezicht op sportpark Soetendaal, want ook in de winter stop kwam men daar al in actie tegen FC Twente. Ook de trainer van NAC, Henk ten Cate, was een paar jaar terug al eens te zien in Vierlingsbeek met z'n toenmalige ploeg KFC Uerdingen uit Duitsland. De entree voor het duel tussen V.V.V. en N.A.C. bedraagt 10 gulden. Op zaterdagavond 8 en zondag 9 september is er weer de Power(wo)man Holland. Dit jaar is heel speciaal omdat de deelne mers in Venray wereldkampioen kunnen worden. In dat weekend zijn er veel internationale atleten in Venray, die allemaal willen laten zien hoe goed ze zijn. Op zondagmorgen is er een heel spe ciale groep, maar welke dat is, is nog niet bekend. Uitslag: SVV-EWC 4-0 Programma zaterdag 21 juli SVV-Sambeek a. 17.00uur Alle spelers worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdag avond bij E. v. Mill, tel. 582346. Denken jullie nog aan het uitstapje: 17.39.41.680 t.n.v. P. Swinkels Venray. Ook dit jaar zijn er weer wedstrij den voor de kinderen, de Powerkids. Er zijn twee wedstrijden. Ben je geboren in 1991 of in 1992 dan ren je eerst 700 meter, je fietst er 4000 en dan ren je weer 650 meter. Ben je geboren in 1989 of 1990 dan ren je ook 700 meter, je fietst er 6000 en dan ren je weer 650 meter. Je rent en fietst door het centrum van Venray. Bij de finish ligt er voor iedereen een leuke herinnering klaar en voor de snelsten een prijs. Het belang rijkst is dat je plezier hebt in het meedoen of om een vriendje/vriend innetje aan te moedigen. Die avond zijn er ook wedstrijden voor de vol wassenen, die te zien zijn na de wedtrijden voor de kinderen. HOE KUN JE MEEDOEN? Heel simpel. Via de school is het gemakkelijkst. Als er op jouw school een meester of juf (of mis schien een ouder) is, die de sportac tiviteiten regelt, dan kun je je daar opgeven en hét inschrijfgeld beta len. Zij hebben ook een brief gekre gen. Doen er van jouw school wei nig of geen kinderen mee, dan kun je ook zelf inschrijven. Het formu lier vindt je in deze krant of je kunt er een ophalen bij het VVV-kantoor op het Henseniusplein in Venray. Ook kun je bellen met 0478- 571103, dan tvordt er eentje opge stuurd. Meedoen kost ƒ10,-. Voor dat bedrag ben je als deelnemer ook verzekerd. Je krijgt voordatje gaat fietsen ook nog een helm en een chip. Met de chip kan de organisatie precies zien .hoeveel tijd je nodig hebt om te rennen en te fietsen. Na afloop moet je de chip en de helm weer inleveren. Je kunt je tot 10 augustus opge ven. Eind augustus of begin septem ber krijg je via school of thuis meer informatie over hoe laat je moet beginnen, waar je je moet melden, welke kleding of fiets enz. Wil je nu al meer weten, dan kun je bellen met 0478-571103. Je krijgt dan een antwoordapparaat, spreek duidelijk je naam en telefoonnummer in, dan wordt je zo snel mogelijk terugge beld. De organisatie ziet alle Powerkids graag op 8 september tijdens de Power(wo)man Holland. Inschrijfformulier Powerkids zaterdag 8 september 2001 School: Adres: Postcode plaats: Telefoonnummer: 700 meter lopen 4 km fietsen 650 meter lopen 700 meter lopen 6 km fietsen 650 meter lopen geb. jaren 1991 1992 geb. jaren 1989 1990 voor- en achternaam jongen/meisje geboortedatum 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10 11 12 i Dit formulier opsturen naar: Stichting Power(wo)man Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray. Informatie: 0478- 571103. Gelieve in te spreken. U wordt na 19.00 uur teruggebeld. Inschrijfgeld: ƒ10,- per deelnemer. Dit kunt u beta len bij het inleveren c.q. opsturen van de inschrijvingen of overmaken op bankrekening 15.39.68.427 van de Stichting Power(wo)man met vermelding van de naam van de school.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11