"Een mijlpaal om trots op te zijn" Fietsvierdaagse Venray: ook voor kinderen! "Ik leer steeds weer nieuwe mensen kennen" "Peel en Maas belangrijk voor ons" Fietsvierdaagse Venray steunt ISBV Veiligheid fietsers staat voorop" Inschrijving^ Vertrektijden DE FIETSVIERDAAGSE VENRAY WERD MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR Rabobank i dagblad «e Limburger PEEL EN MAAS Fietsvierdaagse Venray vijf jaar op eigen benen donderdag 19 juli 2001 - Pagina' "Het was oktober 1984 toen bij TWC Oostrum de vraag kwam of er belangstelling was voor het mede-organiseren van een fietsvierdaagse. De reeds bestaande organisa tie van de Fietsvierdaagse de Peel, was op zoek naar een twee de startplaats naast de al negen jaar lopende vaste standplaats in Deurne. Harry Holtackers en ik zaten destijds in het bestuur van TWC Oostrum en we hiel den ons veel bezig met het recre atief fietsen, zoals onder andere de gezinsfietstochten. We heb ben toen beiden zitting genomen in het hoofdbestuur van De Peel. Een fietsvierdaagse voor Venray was als het ware geboren!" Aan het woord is Jan Kreutz, de huidige voorzitter van de Fietsvierdaagse Venray. Als hoofdbestuurders werden Holtackers en Kreutz tevens de verantwoordelijke mensen in de op te richten werkgroep Venray. Deze werkgroep bestond al snel uit vijf personen. Als echte pio niers gingfen zij het defensieka naaltje over om in het Brabantse in de leer te gaan en al vrij snel bleek dat zij bij TWC Oostrum voldoende ervaring op hadden gedaan om op fietsgebied de zaakjes in Venray te regelen. Dus gingen zij met frisse moed en een positieve instelling flink aan de slag in de nieuwe werkgroep. "De aanloop naar de eerste Venrayse Fietsvierdaagse verliep voorspoedig, zeker wat betreft het fietsgedeelte. Bijkomende zaken zoals een gezamenlijk pro grammaboekje, de sponsoren enz. werden gezamenlijk gere geld. Dat was even wennen!", zegt Jan Kreutz. "De deelnemers kwamen per voorinschrijving heel voorzichtig binnendruppe len. Het was spannend: hoeveel mensen zouden er mee gaan doen? De eerste week van de school vakantie was begonnen, het start schot werd gelost en de eerste Fietsvierdaagse Venray was een feit. Het verliep nagenoeg vlek keloos en er deden 250 fietsers mee." SPONSOREN De tweede keer verliep de Fietsvierdaagse ook weer goed. Het deelnemersaantal groeide en om het evenement wat levendiger te maken werden er inmiddels ook andere activiteiten georgani seerd. "Het fietsen zelf bleef natuurlijk de hoofdzaak, maar daarnaast ontwikkelden we steeds meer nevenactiviteiten. Dit kwam de gezelligheid alleen maar ten goede en had een posi tieve uitwerking op de deelne mers, zodat er door mond-op- mond reclame steeds meer fietsers kwamen. Er klommen voor de Fietsvierdaagse Venray zelfs mensen op de fiets, die de rest van het jaar dat 'ding' niet eens meer gebruikten! Hele fami lies gooiden zich uit alle hoeken van het land bij elkaar en maak ten er jaarlijks een heuse reünie van. Voor de organisatie een heerlijk gevoel, waarbij telkens vele handen geschud en de nodi ge welkomstzoenen uitgedeeld werden", weet Kreutz. BREUK Inmiddels was de hoofdorgani satie van twee startplaatsen uitge groeid naar vier. Door de super- actieve werkgroep, met gigantisch veel ideeën in het vat, werden zij zo'n beetje het buiten beentje van de organisatie. Uiteindelijk had dit tot gevolg dat er in 1996 een breuk ontstond en 'Venray' besloot een eigen stich ting te worden, onder de naam 'Stichting Fietsvierdaagse Venray'. "Organisatorisch veranderde er niet veel. Er werd een stichting opgericht, nadat er met de vaste medewerkers een vergadering was belegd, zodat iedereen kon meedenken en beslissen over hoe en wat te dpen in de toekomst. Zonder ook maar eën enkele tegenstem was de nieuwe organi satie een feit. De inbreng van de medewerkers was hierin net zo belangrijk als van de werkgroep leden. Zonder al deze mensen zou het onbegonnen werk zijn geweest. Bij het oprichten van een Stichting komt nogal wat papierwerk te pas. Gelukkig had het bestuur daarvoor een fantasti sche secretaris in de persoon van Jan van de Valk. Jan is echter veel te vroeg van ons heengegaan. Hij overleed op 12 april jl. op 54-jari- ge leeftijd." Als zelfstandige organisatie verdergaan betekende volgens Kreutz ook: geen geld en zonder materialen. Dus met niets weer beginnen. "Een nieuwe uitda ging. Maar gelukkig gingen de harten van een aantal sponsoren sneller kloppen. De zittende werkgroepleden werden ineens zelfstandige bestuursleden en gingen ook als zodanig aan de slag. De belangrijkste opdracht was op dat moment om zo snel moge lijk de nodige financiële midde len en materialen bij elkaar te krijgen. Binnen een half jaar zou de eerste Venrayse Fietsvierdaagse van start gaan. Gelukkig is dat inderdaad door toedoen van een aantal sponsoren voortreffelijk gelukt. Zowel de financiën als het materiaal kwam al snel op een acceptabel peil. Vol enthousiasme gingen we aan het Voorzitter Jan Kreutz: "De fiet sers worden weer met open armen ontvangen werk. Alle medewerkers waren nog actiever dan daarvoor. Je zou bijna denken dat de inzet boven de 100% uitsteeg. Materialen werden opnieuw gemaakt. Nog mooiere en duidelijkere routepij len. Honderden daarvan werden van teksten en logo's voorzien. Deze keer zelfs gegraveerd in plaats van beschilderd. We zaten goed op schema, het evenement kon beginnen! Fietsvierdaagse Venray op eigen benen!" SUCCES De eerste editie was een feit. Een grandioos succes, een prach tige happening'die zijn weerga niet kende. De vele lovende reac ties van de deelnemers waren het bewijs van dit succes. De formule was goed. We zijn, op wat aan passingen na, op dezelfde voet verder gegaan. Al die zelfstandi ge jaren waren om van te genie ten. Vooraf, tijdens, en na het evenement. Het eerste lustrum is er al: het vijfde jaar zelfstandig. Een mijlpaal waar we samen met recht erg trots op zijn. Dat wordt dan ook op gepaste wijze gevierd. De organisatie gaat zeker niet rusten, dat kan en wil ze zich niet permitteren. Wat ze wel doet is de zaken zo regelen, zoals u dat als deelnemer gewend bent. Hier en daar worden dit jaar extra's weg gegeven, bijvoorbeeld tijdens de dagelijkse gratis loterij, waarvan de hoofdprijs een fietsvakantie is! Het inschrijven en fietsen moet u zelf doen, voor de rest zorgen wij. U wordt op 24 juli met open armen ontvangen bij het eerste lustrum van de Stichting Fietsvierdaagse Venray. Tot ziens op dinsdag 24 tot en met vrijdag 29 juli aanstaande bij sporthal de Wetteling", zegt voor zitter Jan Kreutz. Johan Philipsen, bestuurslid PR en promotie: "In het land van Peel en Maas is altijd wel wat te doen", zegt Johan Philipsen, bestuurs lid PR en promotie van de Fietsvierdaagse Venray. "De media staan er regelmatig bol van. Trouwens, zonder die media zouden een aantal acti viteiten en evenementen nau welijks kunnen bestaan. Met de regelmaat van de klok wordt er gesponsord, gepubli ceerd, interviews afgenomen, foto's gemaakt en verhaaltjes geschreven. Alles ter promotie van wat er in de regio te doen Met de promotie van de Fietsvierdaagse Venray zit het wel goed, vindt Philipsen. "De mensen hebben de afgelopen tijd al veel over dit fietsevenement in verschil lende kranten kunnen lezen, op de kabelkrant kunnen zien en op de radio kunnen horen. Eén van die belangrijkste media voor onze regio is weekblad Peel en Maas. Deze special is daar een goed voorbeeld van. We worden breeduit in de gele genheid gesteld om ons evenement te promoten. Dank aan Peel en Maas en aan alle andere mediakanalen." PROMOTIE Tijdens de vier fietsdagen zijn veel media in de Wetteling aanwe zig. "Ik zal inderdaad menig ver haaltjes moeten vertellen", lacht Philipsen. "Of er records worden gebroken, de weersomstandigheden tegen- of juist meevielen, er geen ongelukjes gebeurd zijn, de routes leuk verdeeld waren, de prijzen leuk zijn, het goede doel en nog veel meer." Natuurlijk worden er weer foto's gemaakt die dagelijks op de kabelkrant en in weekblad Peel en MaaS te zien zijn. "De pers zal zeker uitkijken naar speciaal aangeklede fietsen en mooi uitgedoste mensen", meent Philipsen te weten. "Enkele kranten zullen de mensen ook als promotiemateriaal aantreffen tijdens de dagen zelf. Ze kunnen rustig een exemplaar meenemen om het laatste nieuws over de fietsvierdaagse onderweg op een terrasje, of onder een boom op de bank, eens rustig door te lezen. Ik wens iedereen veel plezier op de fietsen blijf goed uitkijken!" Het bestuur van de Stichting Fietsvierdaagse Venray heeft besloten om dit jaar de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray (ISBV) aan te wijzen als het 'goede doel' van dit jaar. Dit betekent dat de vereniging tijdens het populaire fietsevene ment, dat plaatsvindt van dins dag 24 tot en met 27 juli, in de gelegenheid wordt gesteld om met behulp van diverse activitei ten geld in te zamelen voor de clubkas. De Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o., die aan de vooravond staat van haar 40-jarig jubileum in juni 2002, wordt door de Stichting Fietsvierdaagse Venray verder de mogelijkheid geboden om zich vier dagen lang aan een groot publiek te presenteren en duidelijk te maken waar de vereniging voor staat. JUBILEUM ISBV wil het veertigjarig bestaan van de vereniging niet ongemerkt voorbij laten gaan en heeft in de jubileummaand allerlei jubileumactiviteiten op touw gezet. Zo organiseert de vereni ging op 8 juni 2002 in café-zal 't Veulen in Veulen een groot regio naal sjoeltoernooi voor valide en mindervalide spelers en op 15 juni 2002 vindt in sporthal De Wetteling het Nederlands kam pioenschap tafeltennis voor gehandicapten plaats, waar meer dan honderd deelnemers in de diverse klassen zullen tonen waar toe mindervaliden in staat zijn. De vereniging is de Stichting Fietsvierdaagse Venray erg dank baar voor de aanwijzing als goed doel, omdat de organisatie van dergelijke activiteiten niet alleen veel tijd en moeite, maar vooral veel geld kost. De leden van de Invaliden Sport- en Belangen-ver- eniging zijn in verenigingsverband actief bezig met tafeltennissen, sjoelen en zwemmen. Niet alleen tijdens de wekelijkse clubavon den, maar ook in competitiever band en tijdens toernooien tonen ze hun sportieve talenten. De Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. geeft haar leden de gelegenheid om via de sport actief deel te nemen aan het maatschappelijke en sociale leven en bevordert op die manier deintegratie in de samenleving. De Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. presenteert zich dus tijdens de Fietsvierdaagse Venray, die komende dinsdag van start gaat. Voor meer informatie over de ver eniging, tel: 0478-5886600. Frans Ghielen, bestuurslid materialen: De Fietsvierdaagse Venray staat voor vier dagen fietsen in de prachtige omgeving van Venray. Met een keuze uit drie afstanden en enkele extra startplaatsen, ook wel satellietplaatsen genaamd. "Natuurlijk vraagt zo'n evene ment de nodige voorbereidingen en werkzaamheden, want genie ten van het fietsen is belangrijk, maar de veiligheid van de fietsers staat voorop", laat Frans Ghielen, bestuurslid materialen van de Fietsvierdaagse Venray weten. Dit jaar bestaat de Stichting Fietsvierdaagse Venray als zelfstandige organisatie precies vijfjaar. Daarvoor was men al vijftien jaar als fietsvierdaagse actief onder de vlag van de Deurnese fietsvierdaagse. Naast een behoorlijk aantal extra activiteiten die tijdens het populaire Venrayse fietsevene ment plaatsvinden, heeft één van de hoofdsponsors (Mac Donalds Venray) diep in de buidel getast om de fietsvierdaagse van dit jaar extra te promoten onder kin deren. Al jaren nemen relatief weinig kinderen en jonge jeugd deel aan de fietsvierdaagse. Al met al redenen genoeg om aan deze doelgroep tijdens deze editie van de fietsvierdaagse extra aandacht te besteden. PRIJZEN Zo is er op woensdag 25 juli in sporthal De Wetteling veel te beleven voor kinderen. Ook dit jaar zijn er natuurlijk weer veel prijzen te winnen, zoals bijvoor beeld fietsen. FIETSVAKANTIE Als klap op de vuurpijl geeft de Fietsvierdaagse Venray dit jaar zelfs diverse fietsvakantie- reizen weg. Tot dinsdag. Harry Floltackers, vrijwilliger van het éérste uur: Zeventien jaar geleden wilde de Fietsvierdaagse De Peel een controle- en stempel- plaats in Venray opzetten. Harry Holtackers zat toen in het bestuur van TWC Oostrum. Deze vereniging werd door de organisatie van het fietsevenement benaderd voor medewerking. Jan Kreutz en Harry Holtackers besloten toen om zitting te nemen in het bestuur van Fietsvierdaagse De Peel. "Mijn werkzaamheden bestonden de eerste jaren uit het uitzetten van routes en het uitpijlen", vertelt Harry Holtackers. "Venray groeide echter zo hard voor wat betreft het aantal deelnemers, dat Venray vijfjaar terug koos voor een eigen zelfstandige stich ting. Ik heb hierin geen bestuursfunctie, maar ben wel verantwoordelijk voor de rou tes die de fietsers voorgescho teld krijgen." Samen met een aantal andere vrijwilligers vormt hij ook het onmisbare routeteam, dat in de afgelopen jaren de routes op papier heeft gezet en de centra le plaatsen en controleplaatsen voor de fietsers op poten heeft gezet. Routes uitpijlen heeft Holtackers al die 17 jaar mee gedaan. "Het is mooi, maar ook vermoeiend werk. Mooi is bij voorbeeld dat je 's morgens vroeg al hazen, konijnen, fazanten en reeën op je pad ziet. Het is dan heel vroeg in de ochtend uiteraard. Alles is nog Duizenden liefhebbers stappen komende dinsdag weer op de fiets om deel te nemen aan de prachtige tochten in Venray en omgeving. heerlijk rustig. Als het hard regent of onweert is dit 's mor gens natuurlijk wat minder om te doen, maar ach, dat neem je voor lief! Het is ook wel eens voorgekomen dat er een tractor aan te pas moest komen om de auto 's morgens uit de modder te trekken." Naast het uitzetten en uitpijlen van de routes is Holtackers ook de microfonist c.q. speaker. "Dat is heel mooi werk, temeer omdat ik veel mensen ken. Ik leer ieder jaar weer nieuwe mensen kennen. Een prettige en mooie erva ring!" Juist door ccn goede bewegwijj ring en het uitzetten van onder anc re richtingborden verloopt alles ra wens, vertelt Ghielen. "Maar vo< dat het zover is wordt er heel v tijd gestoken in de maken en ond houden van alle materialen. We hi ben een schuur vol richtingbordi aanduidingsborden, bogen, reclan borden, spandoeken, materiaalk ten en dergelijke. Voor de opsl van de spullen is een goede accoi modatie nodig die door goedwillf de mensen ter beschikking woi gesteld. Een technici-team van Fietsvierdaagse Venray zorgt vi de spullen en is daarvoor het h jaar in de weer." Voordat er iets gemaakt wordt door de technici nauwkeurig bel ken hoe het zo goed en duurzai mogelijk gemaakt kan wordi "Want ook hier staat de duideli heid en veiligheid voort Gedurende de Fietsvierdaai Venray zelf zorgt dit team dat a aanwijzingen, borden, pijlen i andere materialen tijdig op de juii plaatsen aanwezig zijn en ook ell dag weer opgehaald worden. Dag« 20 van 05.30 tot 20.00 uur zijn daJe geen uitzondering. Ook zorgt Jtei team ervoor dat de omgeving van I wc sporthal De Wetteling omgetoverde wordt tot een aangename verblijd Te plaats waar het gezellig en goed tot ke ven is voor en na een mooie fietjPe tocht. Al die vrijwilligers, maar odde de fietsende deelnemers, zijn onmiiRt baar om een goed en ook gezellij veilig evenement te kunnen organ* seren." Ghielen geeft aan de vootja< avond van het eerste lustrum van <|jei Fietsvierdaagse Venray een goed Ac raad aan alle deelnemers: "KfrSti vooral goed uit en let op de bojmt den!" :ze .Sa lak De Invaliden Sport Belangenvereniging Venray eiee, mag in juli 2001 meeliften metd Fietsvierdaagse Venray om gelde te verwerven voor de clubkas. Dit gebeurt door middel var diverse activiteiten, onder andej loterijen en dergelijke, tijdens d fietsvierdaagse van 24 tot en met juli 2001Vorig jaar werd tijdens 20 fietsevenement met succes geilVc ingezameld voor het Lourdescomij.Sti Venray. De folders en inschrijffof St: muiieren voor de Fietsvierdaagl Venray zijn verkrijgbaar bij al 29 regionale VVV-kantoren. Daamaa! 12 is het mogelijk informatie op te vil gen en in te schrijven via internet 22 http:/www.tref.nl/peel& maas/f4dj Het e-mailadres is f4dv@tref,ij M De vaste gasten van de fietsviej H. daagse hebben de folder al in de bij gehad. De Fietsvierdaagse Venrï voert de deelnemers door lil vlakke Limburgse en dec( Brabantse Peelgebied. De start plaats is sporthal De Wetteling. Vertrektijden: 25 km tussen 10.00 en 13.00 uur 45 km tussen 09.00 en 12.00 uur 60 km tussen 09.00 en 12.00 uur Sluiting eindcontrole: 17.00 uur Inschrijfgeld voor vier dagen ongc acht de afstand. Kinderen onder 5 jaar onder geleil gratis. Kinderen van 5 tot 13 jaar onctó geleide 16 gulden p.p. Houders ouderenpas 18 gulden p.p; Overigen 20 gulden p.p. Daginschrijving tot 5 jaar gratis Daginschrijving van 5 tot 13 jaar gulden p.p. Overige daginschrijving 7,50 gu den p.p. Bij inschrijving en betalii voor 24 juli 201 krijgt u 4 guide korting p.p. (geldt niet voor schrijving) Bewaakte fietsenstalling 6 guide- per vier dagen. Per dag 2 gulden. Inlichtingen en inschrijvingen: Fietsvierdaagse Venray 047: 588660 of VVV Venray 047 510505 of Poels 2 Wieiers, te 0478-581553. Se pl; 19 B( va Sc W M M kn kn Dj W sti G< :5c 15 W( re kil W rm Diepvrieshuis Blij met een ei Tasty Tom Plus Supermarkt Landweert Gezamenlijke varkenshouders Juwelier Verlinden Brand Bier Reisburo Vice Versa W=n3BS"-' Dixons Venray industries Gunhoek Groenvoorziening Primafoon Maessen Ysselsteyn Gemeente Venray Xerox Venray Bakkerij Pijpers Reijntjes Rozen Veulen Verspreidingsburo Periodiek Jos Drabbels Met dank aan: alle deelnemers, vrijwillige medewer kers, regionale VVV-kantoren, De Duyff Horst, Vissers Well, De Zwaan Bakel, de regionale politiekorpsen, de gemeenten in de regio, de EHBO vrijwilligers, de fietsreparateurs, 't mooie weer en iedereen die op wel ke manier dan ook heeft bijgedragen aan de organisatie en 't welslagen van de Fietsvierdaagse Venray.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 10