Kermis in Ysselsteyn Mededeling Doe mee met het literair café Strijd om koningstitel schutterij Overloon Festiviteiten Henseniusplein- Promotion Rabobank Ven ray Meerlo-Wanssum Rabobank Mandala's in Maasziekenhuis donderdag 28 juni 2001 - Pagina 3 rPEEL EN MAAS Jovirik en de Voederbietels, een van de bands die tijdens de Ysselsteynse kennis optreden. Wijziging openingstijden kantoor Leunen Per 1 juli zijn de openingstijden van kantoor Leunen als volgt: Maandag Dinsdag t/m vrijdag 13.00-17.00 uur 09.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur Maandag Dinsdag t/m vrijdag Zaterdag Op de volgende tijden kunt u terecht op ons kantoor te Venray: 12.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur 10.00-13.00 uur Maak het u gemakkelijk! Wilt u een gesprek met een van onze adviseurs, bel dan met 530 300, dan maken we een afspraak en hoeft u niet te wachten. Venray Meerlo- Wanssum Voor de maand juni geldt de volgende opgave ■'Gedenk de liefste, die hier ligt, de broeder, vrind of vader, maar gun uw ogen wijder zicht, aanzie het land en alle mens tegader, hoor dit bericht: Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrij dag 20 juli a.s. sturen naar het Secretariaat* RochusstraatT, 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plek je in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke winnaar daarvan wordt tijdens de feestelijke Zitting rond de uitreiking van de Raadseiige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. De stand na de 5e ronde is de stand als volgt: mevrouw R. van Daal 50 punten, mevrouw L. polsen 40 punten, de dames R. van Dommelen en mevrouw H. van Beek 30 punten; mevrouw L. Geurts 10 punten: de heer J. Craghs 40 punten, dhr. A. Leijssen 40 punten en de heer A. Kroft 20 punten. Ad Zuiderent was de dichter van het vorige maand gepubliceerde fragment. De titel van het gedicht is "Een ander land". De dichter vertelt van zijn reis naar het Zuiden, naar de Vaucluse zoals later blijkt. Het is een gezellige tijd. De geur van het land hangt nog in zijn auto als hij naar huis rijdt. En als hi j dan de dia's thuis projecteert, beseft hij in het licht van de projector dat zijn eigen huis zijn eigen Vaucluse is, waar hij gelukkig kan zijn. Een ander land - Ad Zuiderent Ik ben eens naar een ander huid geweest; honing werd er verkocht, de zon scheen steeds, de horizon was paarsgrijs van lavendel, Daar was een overschot aan verte waarvan ik kleurendia's nam voor thuis. Het land was oud; men had er veel ruïnes; wie er maar even was, was al gelukkig. Ik bleef er langer, ging nog op een berg en knakte tijm, omdat die wild was, met de handen (het was een land ten zuiden van Parijs). Die geur, die droge kleur, hing in de auto, toen ik naar 't noorden kwam met mijn verhaal. En in het licht van de projector op de muur zag ik mijn eigen huis. mijn kast. mijn la, mijn doosjes, mijn Vaucluse op den duur. Het programma voor het volgend seizoen wordt heel bijzonder. Het literair café viert dan zijn 2e lustrum. Schrijvers als Nico Matsier. Kader Abdollah, Fleur Bourgogne en Jessica Durlacher zullen hun opwachting in Venray maken! Ook de toneelbewerking van "De Tweeling" van Tessa de Loo zal in de Schouwburg te zien zijn. Donateurs ontvangen in augustus dit bijzondere programma. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - minimale bijdrage van f 35,- per jaar - dan krijgt u hel programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1. 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948. Vy Op 6 juli begint de kermis in Ysselsteyn met Jovink en de Voederbietels. De tournee van de Achterhoekse rock lol band heet dit jaar Thuis voor de dwangbuis toer 2001. De doldwaze muzikanten willen hiermee te kennen geven dat ze het voor de mensen niet goed vinden om elk weekend maar als een willoos wezen voor de buis han gen. Maar wat maakt nu een optre den van de Jovinks nu zo de moeite waard? Show! Ten eerste de show waar de Jovinks bekend om staan, er wordt veel aandacht besteed aan de totale show. Men komt steeds ogen tekort. Als tweede humor: de Jovinks probreen het publiek steeds Een mandala is een cirkelvormige expressie met een duidelijk aanwe zig centrum. Wat de schilder denkt, voelt en uitdrukt tijdens het schilderen van een mandala, zegt iets over zijn of haar eigen wezen. Voor kunstenares Koos Hubbers heeft het zandschil- deren van mandala's dan ook een meditatieve betekenis. Daarnaast zijn mandala's decora tief. Kunstenares Koos Hubbers heeft de techniek van het zandschil- deren geleerd op een activiteiten centrum in Malden, waar zij nu acht jaar werkt. De gezandschilderde mandala's zijn van 14 juni tot en met 1 septem ber te zien in de poliklinieken van het Maasziekenhuis. aan hel lachten te maken. Met hun teksten, mei hun bizarre kleding, met de projectiebeelden en met de aankondigingen. Met deze haast cabareteske bena dering onderscheiden de Jovinks zich van bijna alle andere Nederlandse rockbands. Als derde: gezelligheid. Bij een optreden van de Jovinks is er altijd een goede sfeer. Gewoon de gezelligheid die zo kenmerkend is voor het Achterhoekse platteland. Die goede sfeer is mede te danken aan de fans, de zogenaamde voederbietels. En last but not least de muziek. Hoewel Jovink altijd een liveband is geweest, lieten de muzikale kwali- ln het kader van het geboorte jaar van Henschenius, 400 jaar geleden, zullen de ondernemers van Henseniusplein Promotion diverse activiteiten organiseren op vrijdag 29 en zaterdag 30 juni aanstaande. Vanaf 11.00 uur zal op vrijdag het evenement oude ambachten in de Venrayse gemeenschap weer herle ven. Zo zullen de volgende ambach ten te zien zijn: beeldhouwen, glas blazen, koperslager, volksschilderen, pottenbakken, zil versmid, plateelschilderen, tingie ten, bijenkorfvlechten, midwinter hoorn maken, beeldengieten en styropyrograveren. Alle producten die door de ambachtslieden geproduceerd wor den zullen te koop aangeboden wor den. Het evenement zal tot 19.00 uur duren. De ondernemers van de mini-markt zullen eveneens tot 19.00 uur geopend zijn. De winke liers zijn u tot 21.00 uur van dienst. Op zaterdag 30 juni zullen er vanaf 14.00 uur oud-Hollandse spelen worden georganiseerd voor jong en oud. Iedereen kan meedoen aan: hoefijzer gooien, klepelhangen, koe- melken, spijkerslaan, zaklopen enz. De leden van jeugdcarnavals vereni ging de Hazekeutel zullen alle spel len begeleiden. De spellen beginnen om 14.00 uur en eindigen om 17.0 uur. Tevens is op deze dag de kle- teiten in den beginnen nog wel eens te wensen over. De laatste jaren is de band muzikaal enorm gegroeid en dat heeft er toe geleid dat de Jovinks nu ook in de muziekwereld terdege serieus worden genomen. De Jovinks maken hun muziek en teksten zelf en hun muziek is het beste te omschrijven als pure blues rock, afgewisseld met enkele feest nummers waarbij de hele zaal onverdroten uit zijn dak gaat. De teksten zijn in het Nederlands en in het Achterhoeks dialect. Kortom, zorg datje erbij bent. Het overige programma kunt u lezen in de advertentie, elders in dit blad. dinggroep Noord-Limburg aanwe zig met een zestal leden in oude klederdrachten. Zij zullen u authen tieke kleding laten zien en kunnen tevens alle vragen over de kleding beantwoorden. De kledinggroep zal eveneens te zien zijn van 14.00- 17.00 uur. De beide dagen zullen opgeluisterd worden door ouderwet se "orgelmuziek. De evenementen zijn gratis toegankelijk en worden u aangeboden door de winkeliers en mini-markt van Henseniusplein Promotion te Venray. SCHOUWBURG Zaterdag 30 juni verzorgt Schouwburg Venray, in het kader van diezelfde herdenking, op het Schouwburgplein een heus Henscheniushoekje. Bij mooi weer zal een podium opgebouwd worden naast het terras van theatercafé de Artiest. Door een groep toneelspelers onder leiding van Simone Trustfull zal in een aan tal scènes een tijdsbeeld geschetst worden van 400 jaar geleden. Een cellospelende troubadour zal enige toepasselijke liederen ten gehore brengen en op die manier de sfeer van weleer tot leven brengen. Dit alles kunt u meemaken tussen 14.00 en 17.00 uur. Mochten de weergo den hun niet goed gezind zijn, dan zullen de activiteiten binnen in de Artiest worden voortgezet. Zondag 1 juli is het weer de dag van het Overloonse Theobaldusgilde. Deze dag zal er namelijk gestreden worden wie er voor een jaar de nieuwe koning zal worden van Overloon. Eeuwen gele den waren de schutterijen al bekend met het koningschieten en door de jaren heen is het koningschieten blijven bestaan, ondanks alle gebeurtenissen die zich inmiddels hebben afgespeeld. Vooral de laatste jaren worden de gilden en schutte rijen bedreigd door de inmiddels bekende milieuproblemen. Toch blijft de animo voor dit koningschie ten nog altijd groot onder de schut ters. Vooral de laatste jaren worden de gilden en schutterijen bedreigd door de inmiddels bekende milieu problemen. Toch blijft de animo voor dit koningschieten nog altijd groot onder de schutters, elk jaar wordt er weken van tevoren al gespeculeerd over wie de nieuwe koning wordt van het St. Theobaldusgilde. De dag begint voor het gilde al vroeg. Om zes uur 's morgens wordt op diverse plaat sen in het dorp het reveille geblazen ten teken dat het deze dag weer koningschieten is. Om kwart over acht staan de gildebroeders in volle paraatheid om het koningspaar af te halen. De gildebroeders die aan deze route liggen worden dan ook tegelijkertijd opgehaald. Vervolgens gaat men naar de kerk waar een H.Mis met Gilde-eer wordt opge dragen en waar de kerkelijke en wereldlijke overheden worden over- vendeld. LoGeKo zal samen met de drum- en showband de H.Mis muzi kaal opluisteren. Hierna gaat men naar het Gildehuis terug waar de loting zal plaatsvinden voor het koningschieten en er een koffietafel staat te wachten. Voordat men naar het schietterrein gaat zullen er enke le leden worden gehuldigd vanwege hun jubilea. Nancy Cornelissen is tien jaar lid van de DSB. Zij zal het geëmailleerde insigne opgespeld krijgen met de daarbij behorende oorkonde van de Federatie van Muziekbonden in Nederland. Sjef v.d. Hoogenhof zal de zilveren speld met de daarbij behorende oorkonde krijgen, hij is 25 jaar lid van het St. Theobaldusgilde. Verder zal er ook nog het muziekschooldiploma wor den uitgereikt aan Moniek Weerts voor trompet B. Om 13.00 uur stel len de gildebroeders en de drum- showband zich op om naar de Bossenhoek te gaan en waar de koningsvogel geplaatst zal worden. Hierna zal de voorzitter de koning ontdoen van het koningszilver. Hierna zullen de 'herenscheuten' plaatsvinden door beschermvrouwe mw. Bouwmans, Maas, burgemees ter Bouwmans. pastoor Tolboom, de oud-koning, ere-voorzitter en de voorzitter. Ongeveer 25 gildebroe ders staan dan gereed om een felle strijd te leveren. Naast dit koning schieten kan ook het publiek kennis maken met deze schietsport. Na het bekend worden van de nieuwe koning gaat men naar de Lindeboom in het dorp waar de tra ditionele schoten zullen klinken ten teken dat er weer een nieuwe koning is. Hierna zal men de koningin af gaan halen en zal de nieuwe koning worden gehuldigd en geïnstalleerd worden en zal tevens de ere wijn worden aangeboden. Dit alles zal voor de eerste keer in het nieuwe gildehuis aan de Stevensbeekseweg Te doen zijn. Op zondag 26 augustus wordt iedereen weer verwacht voor de eerste repetities. Indien men inte resse heeft om zowel majorette als slagwerker te worden, kan men zich opgeven voor 26 augustus. Eventuele blazers kunnen zich ook aanmelden, maar plaatsing is niet gegarandeerd op de muziekschool. Wellicht kan voor een passende oplossing gezorgd worden. Ook zij die interesse hebben in het vende len, geweer- of kruisboogschieten kunnen zich aanmelden. Elke maan dag kan men bij het gildehuis eens proberen of naar de gewenste inlich tingen vragen. HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse HuisArtsenPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUSVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 541493 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en mw. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077- 3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundi ge praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN, tel. 06- 22922151 en R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06- 22722996 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNTALGEMENE HULPDIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en donder dag van 10.00-12.00 uur Venray tel. 0478-565155 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Mimckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tót vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Elke ochtend lekker verder dromen onder warme softstralen, of wakker worden onder een verkwikkende douche. In onze showroom vindt u de perfecte combinatie voor uw doucheplezier. Keijsers.Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel: (0478) 550 670 www.sanidrome.nl Doucheplezier Oude ambachten herleven vrijdag en zaterdag in Venray

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3