Steeds meer klachten van patiënten De Heideroosjes willen geen applaus c J Regenachtig schuttersfeest Inwoner van Venray krast 'n ton Seurenheide viert 20-jarig jubileum Problemenbegeleiding inkopen PEEL EN MAAS BEZORGEN? Henschenius in bibliotheek Wegafsluiting VAN OORSCHOT MODE Geslaagden Rode Kruis Nieuwe N gemeente- gids Zomerfeest in Leunen Aanhouding gina 'EEL EN MAAS donderdag 21 juni 2001 - Pagina 9 Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Ook de Bibliotheek Venray lesteedt speciale aandacht aan lenschenius. Diverse boeken die i letrekking hebben op de periode i vaarin Henschenius geleefd heeft, v iggen bij elkaar op de thematafel. ■JZo vlak voor de vakantieperiode Hallen ze u graag wijzen op de afge- B|chreven boeken die in de biblio- heek verkocht worden. Afgeschreven boeken zijn om diver- ie redenen uit de collectie verwij- ierd. Deze boeken zijn uitermate leschikt om mee te nemen op akantie. U hoeft zich geen zorgen e maken als u uw boek 's nachts luiten de tent hebt laten liggen. Ook ie zandkorrels op het strand kunnen iw boek niet beschadigen. Voor de prijs hoeft u het niet te laten. U oopt de boeken immers voor een luttel bedrag en ze worden uw ligendom. Voor jeugdboeken betaalt u maar (en gulden en de boeken van de vol gassen afdeling kosten 2,50 gulden. J hoeft geen lid te zijn van de bibli otheek om deze boeken te kopen. Leent u liever de boeken, dan mag u ir twaalf per abonnement meene toen. Voortaan worden de boeken, ook in de vakantietijd, voor maxi- naal drie weken uitgeleend. Momenteel kunt u in de bibliotheek iok nog terecht in de stand van de lierenbescherming. En de hele maand juni staat in het teken van het Spannende boek. De bibliotheek is open op dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 1 1.00- 11.00 uur en zaterdag van 11.00- 4.00 uur. De reconstructie van de provincia le weg door Wanssum is in volle lang. Het asfalt van de hoofdweg K'ordt vervangen gedurende drie Weekeinden. De afsluiting duurt tel- Lens van vrijdag 18.00 tot zondag 10.00 uur of zoveel langer of korter als de werkzaamheden duren. De venrayseweg en de Brugstraat zijn log de komende twee weekenden afgesloten, namelijk van vri jdag 22 juni i/m zondag 24 juni en vrijdag 6 I juoi t/m zondag 8 juli. De omlei- lingsroutes zijn op de gebruikelijke wijze aangegeven. Patiënten melden bij de Informatie- en Klachtenbureaus Gezondheidszorg (IKG's) en het Landelijk Informatiepunt voor Patiënten (LIP) steeds meer klach ten over hun behandeling. Het aan tal vragen en klachten hierover is gestegen met 260 (11 De meeste, klachten gingen over de behande ling door de huisarts, medisch spe cialist en de tandarts. Gezamenlijk ontvingen de IKG's en LIP in 2000 ruim 22.000 vragen en klachten over de gezondheidszorg. Patiënten die vergel ijkbare of andere knelpun ten in de gezondheidszorg ervaren, kunnen zich voor ondersteuning wenden tol het IKG Sittard, tel. 046- 4208079. De Informatie- en Klachten bureaus Gezondheidszorg (IKG's) en het Landelijk Informatiepunt voor Patiënten horen steeds vaker van patiënten- klachten over hun behandeling. Zo melden patiënten dat de behandeling onzorgvuldig is uitgevoerd of dat er fouten zijn gemaakt. Ook vinden steeds meer patiënten dat artsen hen ten onrechte een behandeling weigeren. Opvallend is dat klachten over de behandeling door tandartsen een sterke toename vertonen. Daarnaast geen steeds meer patiënten aan pro blemen te hebben met de beperkte mogelijkheden om een nieuwe huis arts of tandarts te vinden. De Informatie- en Klachtenbureaus Gezondheidszorg (IKG's) bieden patiënten en hun naasten gratis onafhankelijke en deskundige ondersteuning bij vra gen en klachten over de gezond heidszorg. Er zijn 27 IKG's werk zaam in Nederland. Elk IKG is een onderdeel van een regionaal of pro vinciaal patiënten/consumenten platform. IKG's kunnen patiënten en hun familieleden informeren over hun rechten en adviseren over de manier waarop zij hun klacht kun nen indienen. Daarnaast kunnen IKG's patiënten ondersteunen, bij voorbeeld bij het opstellen van een brief over de klacht. Soms kunnen zij ook meegaan naar een gesprek tussen de patiënt en degene tegen wie de klacht gericht is. Mensen die wel hun onvrede willen melden maar er zelf niets mee willen doen kunnen hun klacht anoniem melden. Alle vragen en klachten worden geregistreerd. Op basis van de regis tratie signaleren de patiëntenplat forms knelpunten in de zorg. "Geen applaus", roept Heideroosjes zanger Marco Roelofs naar de meer dan tiendui zend mensen die in het afgelopen weekend naar het Tilburgse Festival Mundial zijn gekomen om onder andere te genieten van Nederlands beste punkband. t Ik Wil Niks lieten duidelijk blij ken sociaal geëngageerd te zijn. "We worden heel vaak gevraagd om allerlei goede doelen te steunen", liet Roelofs zijn publiek weten. "We kunnen daar niet aan beginnen. Voordat we het weten ri jdt er straks iemand in een dikke BMW rond van jullie geld". Maar de Heideroosjes hadden speciaal voor Festival Mundial ("Anders hebben we alleen maar bleekscheten bij onze concer ten, nu is het veel kleurrijker") een uitzondering gemaakt omdat de punkers mensen kennen van de in Limburg en Noord-Brabant actieve Stichting Sint Martinus die in Rio de Janeiro straatkinderen helpen. "Ze steken er hier veel vrije tijd in, zamelen geld in en brengen het er zelf heen. Ze kijken toe dat het goed wordt besteed. Er blijft niets aan de strijkstok hangen". Het veelal jeug dige publiek dat tot dan toe flink te keer ging tijdens het optreden luis terde ademloos naar de naar adem snakkende Roelofs. "We willen voor een keer zo'n goed doel steunen. Van ieder verkocht t-shirt van De Heideroosjes gaat vandaag één knaak naar de straatkinderen van Rio", liet de Heideroosjes-voorgan- ger weten. Marco werd onderbroken door een overweldigend applaus en geroep terwijl honderden armen de lucht in gingen ten teken dat het punkpubliek deze geste zeer waar deerde. "Kom op, mensen! We wil len geen applaus. Koop straks een t- shirt, dan geven wij een knaak en doe er zelf ook nog een knaak bij." Enkele ogenblikken later knalde de Punkmuziek weer uit de immens grote geluidsboxen want the show must go on. En wat voor een show! Ze maakten er zoals vanouds weer een heerlijk chaotisch feestje van. Hoogtepunt was het moment dat de met knal rood haar geverfde Marco Roelofs, staande op een door het publiek gedragen gitaarkoffer, over het publiek surfde en zijn tekst uit schreeuwde. Het publiek kreeg er geen genoeg van en eiste een toegift. En die kwam, lekker chaotisch zoals alleen de Heideroosjes dat kunnen. De vrijwilligers van de Stichting Sint Martinus zijn erg blij met de aandacht die De Heideroosjes heb ben gegeven aan de straatkinderen van Rio de Janeiro. "Het gaat ons tijdens zo'n festival niet om het geld maar om de aandacht. Veel jongeren hebben tijdens het festival de woor den van Marco gehoord. Dat heeft impact en vertaalt zich later wel in acties en geld", aldus de woordvoer der van de Stichting Sint Martinus. Meer informatie over de actie voor straatkinderen: www. sintmartinusnews man .com Marco Roelofs riep het publiek tijdens het Festival Mundial op om de actie straatkinderen te steunen j.j £AN ST RU 1ENCOATS BLOUSES PANTALON 5 'SHIRTSBLAZERS JAS JESKQSTUUMSSHIR! ÏJACKSVESTENMANTELSSWEATSJEANSTRUiE A NTA LO H ST S H1R1 ;BLAZERSJASJESK03TUUMS5H(RTSJACKSVE 3LOUSESPANTALONSTSH1RTSBLAZERSJASJES Grotestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss hier in Venray, de Flappenkrassen- Krasloten zijn niet aan te slepen', vertelt de eigenaresse enthousiast. Deze week is er bij sigarenmaga zijn Jansen aan de Grote Markt in Venray een ton gekrast. De gelukki ge winnaar kraste zich 100.000 gul den rijker toen hij een Flappenkrassen-kraslot kocht. De 40-jarige man is dolgelukkig met zijn prijs. 'De eigenaar van sigaren magazijn Jansen neem ik mee uit eten in het duurste restaurant in Venray', vertelt de gelukkige man. Mevrouw Jansen van het Sigarenmagazijn vindt het hartstik ke leuk dat er zo'n grote prijs in haar winkel is verkocht. 'Het is natuurlijk hartstikke leuk dat hij ons mee laat genieten van zijn prijs. Een paar jaar geleden is ook al een ton bij ons gekrast. Het praatje gaat goed rond Flappen Krassen is een Kras lotenserie van de Nederlandse Krasloterij. Er zijn verschillende soorten Krasloten verkrijgbaar, ieder met andere spelletjes en ande re hoofdprijzen. De Nederlandse KrasLoterij is een merk van Lotto. De opbrengsten van de Nederlandse Krasloterij en andere spelletjes van Lotto (Lotto, Lucky Day en Toto) komen ten goede aan de sectoren sport, cultuur, maatschappelijk wel zijn en volksgezondheid. De Lotto droeg in 2000 bijna 103 miljoen gulden af aan deze goede doelen. Dit jaar viert Stichting Manege Seurenheide in Well haar 20-jarig bestaan. Dit jubileum zal daarom niet ongemerkt voorbij gaan, mede doordat het Ruitersportcentrum onlangs in handen is gekomen van de beheerders Paul en Justine Jansen, die het centrum vanaf janu ari jongstleden huren. Dit jubileum en de overgang van het bedrijf naar Ruitersportcentrum Seurenheide wordt zondag 24 juni gevierd. Ruitersportcentrum Seurenheide is een van de weinige manegebedrij- ven in Nederland die paardrijden ook voor invalide ruiters mogelijk maakt. Om 10.00 uur start er een zeskamp voor alle valide jeugd en volwassen ruiters; om 13.30 uur wordt het middagprogramma offi cieel geopend door het ere-escorte van de Landelijke Politie Dienst Levende Have. Dit trompettercorps gaat op prinsjesdag de gouden koets voor. Aansluitend zijn er diverse demonstraties te zien en wordt er een dressuurclinic verzorgd door Sonja van Yzendoorn met haar paard Hartog. Verder zal Ton Hendriks uit Velden met zijn vier span met New Forestpony's een show geven. Rond 16.00 uur zal door de ponyclub uit Vierlingsbeek een cheque overhandigd worden aan Stichting Manege Seurenheide. Alle festiviteiten zullen plaatsvin den op de terreinen van Ruitersportcentrum Seurenheide aan 't Leuken 3a in Well. De toe gang is gratis. Mensen die vanwege psychiatri sche problemen begeleiding nodig hebben kunnen deze zorg voortaan zelf inkopen. Het Zorgkantoor Noord-Limburg heeft daarvoor voorlopig ruim 500.000 gulden beschikbaar gesteld voor het jaar 2001 voor de regio's Noord- en Midden Limburg. Inkoop van zorg met dit zogehe ten persoonsgebonden Budget (PGB) werd vijfjaar geleden door de rijksoverheid in de AWBZ-secto- ren Verpleging en Verzorging en de Verstandelijk Gehandicaptenzorg geïntroduceerd. Dit jaar is, na een experimentjaar in heel Nederland, gestart met een PGB voor de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ). Dit stelt de cliënten in staat zelf begeleiding in te kopen, indivi dueel of in groepjes, en zelf te bepa len waar ze deze zorg inkopen, wie ze begeleidt en op welke tijden men begeleiding wil. De indicatiestelling van het PGB GGZ wordt voorlopig gedaan door de Indicatiecommissie Langdurige Zorg/RIBW. Voor degenen die hier in geïnteresseerd zijn liggen er inmiddels informatiefolders en inschrijfformulieren klaar bij het Zorgkantoor, de indicatiecommissie en het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg, post bus 5, 5800 AA te Venray. Voor vra gen over een PGB kan men terecht bij de PGB-consulent van het Cliëntenadviesbureau (CAB) Noord- en Midden Limburg bij Sylvia Weerwag, tel. 0478-527065 of 527280. Openingstijden: maan dag, dinsdag en donderdag van 12.30-16.30 uur. Diverse leden van de afdeling Venray van het Nederlandse Rode Kruis hebben met succes cursussen gevolgd van het Rode Kruis, district Noordelijk Noord Limburg. Tijdens een feestelijke bijeenkomst werden de diploma's uitgereikt aan de geslaagden. Monique Jacobs uit Venray is geslaagd voor de cursus instructeur voor de Jeugd EHBO A. Voor de cur sus basiskennis Verbindingen (werken met portofoon en mobilofoon) slaagden Bert Achten, Anita Jeuken, Ron Windrath. Olga Klaassen en Jan Nillesen. Voor de allereerste cursus opvang en verzorging binnen het dis trict slaagden Karin Wolters en Nellie Klaassen, beiden uit Venray. Voor de cursus Hulpverlening bij ongevallen en calamiteiten werd her diploma uitgereikt aan Joianda Achten, Hans Jurgen Groen en Ben van Herwaarde. Deze drie geslaagden gaan deel uitmaken van de geneeskundi ge eenheid van hef Rode Kruis. Deze vrijwilligers werken dan in snel inzetbare groepen ter medische assistentie, de zogenaamde SIGMA teams. Zij werken ook in regionaal verband. Vanaf vrijdag 22 juni zullen de nieuwe gèmeentegidsen weef huis-aan-huis verspreid worden in de gemeente Venray. De gids omvat eert actueel overzicht van instellingen, organisaties, vereni gingen, clubs en belangengroepe ringen die in Venray actief zijn. Thema van dit jaar is kunst. De gids is wederom tot stand geko men in samenwerking met uitge verij City Tourist Promotions. De verspreiding van de gemeente- gids zal verzorgd worden door verspreiding,sbureau Periodiek. Alle huisdhoudens, bedrijven en instellingen ontvangen een exem plaar. !n de brievenbussen met een ja/nee of nee/nee-sticker wordt de gids ook bezorgd. Mocht u begin juli onverhoopt nog geen nieuwe gemeentegids hebben ontvangen, dan kunt u een exemplaar afhalen op het gemeentehuls. Het gemeentehuis is geopend op maandag van 12.00-20.00 uur en van dinsdag t/m vrijdag van 9.00- 13.00 uur. Zaterdags parkeren tot 22.00 uur De Gemeente Venray is van plan om elke avond tot 10 uur parkeer- geld te innen van U, die de auto wil parkeren op de parkeerstroken. Omdat er enkele winkels op zater dag open zijn tot een later tijdstip, wat gewoonweg belachelijk is. Iedereen kan op andere momenten van de dag ook zijn boodschappen doen!! Op zaterdagavond, de enige avond in de week ontvangt U toch ook graag uw familieleden. Het tast uw Privéleven behoorlijk aan. Oudere mensen die s avonds als het donker is, gaan dan niet meer dë straat op. U begrijp toch wel dat dit niet kan De regeling van het parkeren wil de gemeente per 1 Juli gaan invoeren. Wees alert en protesteer mee want dit kan toch niet J.Custers, Venray Op zaterdag 30 juni en zondag 1 juli vindt voor de zevende keer het Leuns Zommerfiëst plaats op het dorpsplein in Leunen. Dit jaar wordt het evenement voor het eerst over twee dagen gehouden. De zaterdag avond feesten met een gezellige band en op zondag een beachvolley- bal toernooi met allerlei activiteiten. De opbrengst van dit feest gaat naar een goed doel: de plaatselijke afde ling van De Zonnebloem. Zaterdag 30 juni wordt gestart met het spijkerbroek hangen. Dit spel wordt gespeeld door de coaches van alle deelnemende volleybal teams en begint om 20.30 uur. Rond 21.30 uur neemt de feestband Trade Mark iedereen op sleeptouw voor een spetterende avond. Hierbij word uiteraard ook voor de hongerige muziekliefhebbers gezorgd en is er een compleet verzorgde barbecue aanwezig. Op zondag 1 juli start om 12.00 het beachvolleybal toernooi. Vier poules van vier teams gaan deze middag strijden om de befaamde trofeeklompjes. Vanaf 13.30 is het Afrikaanse terras geopend waar gas ten kunnen genieten van het Afrikaanse speciaalbier Mongozo, Afrikaanse kunst en Afrikaanse trommelaars (jembe spelers). Vanaf dit terras is het ook goed mogelijk om de volleybalwedstrijden te vol gen. Daarnaast is het op deze dag ook mogelijkheid om de behendigheid te testen door het beklimmen van een draailadder en handboogschieten bij de handboogschutterij die dit jaar het 100-jarig bestaansfeest viert. Voor de kinderen is er onder andere een optreden van kabouter Plop, huifkarritjes, skelterraces, een springkussen en een zwembad. Ook is het mogelijk om met kabouter Plop op de foto te gaan en kunnen zij deelnemen aan een kleurwed- strijd. Kleurplaten zijn te verkrijgen bij het Texaco tankstation in Leunen. De zondag wordt afgeslo ten door de Leunse blaaskapel die een aantal nieuwe swingende num mers zal presenteren. De avond wordt rond 20.00 uur afgesloten. De politie Land van Cuijk denkt met de aanhouding van vijf verdach ten een tiental zaken opgelost te hebben. De politie hield vorige week drie mannen in de leeftijd van 18 en 19 jaar uit Boxmeer aan op verdenking van brandstichting in een auto, gepleegd op 13 mei jl. Aan de Carmelietenstraat Oost in Boxmeer brandde in die nacht een auto uit. Het ingestelde onderzoek wees al snel in de richting van enke le inbraken in bedrijven en instellin gen in Boxmeer en omgeving. Deze week werden in het vervolgonder zoek nog twee verdachten aange houden, een 17-jarige man uit Boxmeer en een 34-jarige man uit Venray. Ook zij worden verdacht van betrokkenheid bij de brandstich ting en inbraken. Alle verdachten zijn ingesloten voor verhoor. Van de buit is niets teruggevonden. Afgelopen weekend vond onder f egenachtige omstandigheden het iveede Bondsschuttersfeest, geor- baniseerd door Schutterij 't iandakker uit Venray, plaats. Voor de vierde keer, sinds de oorstart in 1975, was de Venrayse 3;hutterij gastheer van de 21 vereni- ingen die Venray aandoen tijdens d bondsfeest, dat tevens in het :ken stond van hel 575-jarig sstaan van de schutterij. Na een ptocht door de Venrayse straten ;rtrok het gezelschap naar de jshutters1weide om daar de wedstrij- sn te vervolgen. Bij de beoordelin- en van de korpsen werd diverse ïalen de hoogste trede bezet door 't andakker. De belangrijkste uilslagen op een ijtje: mooiste geheel in militair uni- orm: 1. St. Martinus Tegelen; 2. St. an Grubbenvorst; 3. St. Lucia lorst. Mooiste geheel in historisch niform: 1. Bussen Neer; 2. St. ,ambertus Helden; 3. Akkermans lilde Venlo. Mooiste geheel in fan- isie uniform: 1. St. Hubertus leringe; 2. Ons Genoegen iiebengewald; 3. St. Leonardus anningen. Beste houding in mili- air uniform: 1. St. Martinus 'egelen; 2. St. Anna Maasbree; 3. It. Lucia Horst. Beste houding in listorisch uniform: 1. Bussen Neer; St. Lambertus Helden; 3. tkkermans gilde Venlo. Beste hou- ling in fantasie uniform: 1. Ons lenoegen Siebengewald; 2. St. lubertus Beringe; 3. St. Hubertus (essel. Beste défilé in militair uni- orm: St. Anna Maasbree; 2. St. Jan irubbenvorst; 3. St. Martinus [egelen. Beste défilé in historisch miform: 1. Bussen Neer; 2. St. Jrbanus Belfeld; 3. St. Lambertus lelden. Beste défilé in fantasie uni- orm: 1. St. Hubertus Beringe; 2. )ns Genoegen Siebengewald; 3. St. lubertus Kessel. Beste comman- lant in militair uniform: 1. St. /lartinus Tegelen; 2. St. Lucia lorst; 3. 't Zandakker Venray. Beste ommandant in historisch uniform: 1. St. Urbanus Belfeld; 2. Bussen Neer; 3. St. Lambertus Helden. Beste commandant in fantasie uni form: 1. St. Hubertus Beringe; 2. Ons Genoegen Siebengewald; 3. St. Hubertus Tegelen. Beste vaandel drager in militair uniform: 1. Sl. Antonius en St. Petrus Baarlo; 2. 't Zandakker Venray; 3. St. Anna Maasbree. Beste vaandeldrager in historisch uniform: 1. Bussen Neer; 2. St. Urbanus Belfeld; 3. St. Lambertus Helden. Beste vaandel drager in militair uniform: 1. St. Leonardus Panningen; 2. St. Hubertus Tegelen; 3. Ons Genoegen Siebengewald. Beste bordjesdrager in militair uniform: 1. St. Lucia Horst; 2. St. Barbara Reuver; 2. St. Anna Maasbree. Beste bordjesdra ger in historisch uniform: 1. Bussen Neer; 2. St. Lambertus Helden; 3. Akkermans Gilde Venlo. Beste bordjesdrager in fantasie unifoem: 1. St. Hubertus Kessel; 2. St. Hubertus Beringe; 3. St. Leonardus Panningen. Mooiste koningspaar: 1. St. Jan Grubbenvorst; 2. St. Lambertus Helden; 3. St. Hubertus Kessel. Mooiste koningin: 1Bussen neer; 2. St. Hubertus Beringe; 3. St. Jan Grubbenvorst. Mooiste koning: 1't Zandakker Venray; 2. St. Martinus Tegelen; 3. Akermans Gilde Venlo. Modelste sappeurs: 1. 't Zandakker Venray; 2. St. Lucia Horst; 3. St. Jan Grubbenvorst. Beste tamboermaitre: 1. Bussen Neer; 2. St. Hubertus Kessel; 3. St. Hubertus Beringe. Beste muziek korps in de optocht: 1St. Hubertus Kessel; 2. Bussen Neer; 3. St. Hubertus Beringe. Mooiste keizer: 1. 't Zandakker Venray; 2. St. Anna Maasbree. Beste muziekkorps op het terrein: 1. St. Hubertus Kessel (met lof der jury 2. St. Lambertus Helden; 3. Bussen Neer. Mooiste markententsters: 1Ons Genoegen Siebengewald; 2. 't Zandakker Venray; 3. St. Jan Grubbenvorst. Solisten: 1Tonny Scheres Bussen Schutten Neer; 2. Joep v.d. Beucken St. Lambertus Helden; 3. Bas Hendrix Akkermans Gilde Venlo; ereprijs: Bussen Schutten Neer; dagprijs: Bussen Schutten Neer; winnaar A-klasse: St. Antonius en St. Petrus Baarlo; winnaar B-klasse: St. Antonius en St. Petrus Baarlo; winnaar C-klasse: Bussen Schutten Neer; winnaar D-klasse: St. Hubertus Beringe.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9