Bouwstop in Merselo opgeheven Feestelijke opening De Rosmolen 'Bestuurscommissie ver ant woordelij k 1 IIP1® M 'Niet alleen watjes bij gemeente' Drie parochies gaan samen 2SES2SEZ 3® broek gratis mm l WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Start donderdag 21 juni Bandoetere Rongen dè specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! DE V HYPOTHEEK SHOP -<sy Bruiloft? Die vier je natuurlijk bij asterial Gewond I Voorkomen dat u H belasting betaalt! ONDERDAG 21 JUNI 2001 Nr. 25 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS otestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 lail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Tevens extra koopavond donderdag 21 juni geopend tot 21.00 uur berden rT rotestraat 23 5801 BE Venray CD Tel. 0478-581526 Brief van minister Pronk zorgt voor enorme opluchting Dinsdag Iaat in de middag kre gen de bouwers in Merselo het zoveelste telefoontje van de gemeente. Of ze 's avonds om zeven uur naar een belangrijke bijeenkomst wilden komen. Maar ditmaal was er eindelijk eens goed nieuws te melden. Minister Pronk heeft de bouwstop opgeheven zodat de huizen toch afgebouwd kunnen worden. Een mengeling van blijdschap en opluchting hing dinsdagavond in een zaal van partycentrum De Witte Hoeve, Zo'n 25 Merselonaren had den zojuist het goede nieuws van burgemeester Waals vernomen. De twaalf bouwers reageerden verrast want meestal betekende een tele foontje van de gemeente weinig goeds. "Ik kon daarom vanavond niets eten. Ik heb alleen maar een kop soep naar binnen kunnen krij gen", zegt Erwin Hendriks. Half augustus begon hij samen met zijn vriendin Desiree Janssen aan de bouw van hun droomhuis. Alles passeert nog een keer de revue. De bouwstop in oktober nadat varkens houder Van Dijck bezwaar had gemaakt omdat de kavels binnen zijn stankcirkel lagen. Dan weer verder gaan en dan vlak voor Pasen toch weer moeten stoppen. "Maar dit jaar komt de kerstboom wel in ons nieuwe huis te staan. Er is een enorme last van mijn schouders gevallen", reageert Desiree Janssen. Ook Frank Bonants is opgelucht. Hij verwacht dat zijn moeder al eind Duur Nu de bouwers in Merselo ilukkig mogen doorbouwen, rijst eteen de vraag: Willen we wel Venray wonen? Natuurlijk, nray is een mooie groene meente waar het toch goed toe- ais. Alleen zijn we een beetje iur. Een beetje veel duur zelfs, ilgens onderzoekscentrum )ELO zelfs de duurste van nburg, met een gemiddelde lastingdruk van 1644 gulden meerpersoons huishouden. De gemeente wist zich geen ad met deze eerste,prijs en ver- ijst daarom naar andere onder- leken, waar de gemeente een oede middenmoter" is. De te stelt ook dat bij de valstoffen heffing het COELQ I landelijk gemiddelde van 30 ifigingen per jaar hanteert. De itpeentc zelf gaat uit van 18,5 fniddeld. Dat zou inderdaad het Venrays middelde kunnen zijn maar niet t gemiddelde van een meerper- onshuishoudens. 'loetndergetekende, met een meer- ersoons huishouden, moet toch Ike twee weken de grijze bak aan straat zetten en de groene bak, doe immers het afval netjes leiden, komt toch een keer in de maanden aan de straat te in. Met die 1644 gulden die Venrays meerpersoons huis- iden moet schokken, zit het IELO er dus nog niet zo ver igs. En gezien de ruime "voor- >ng" op nummer twee van iburg (Landgraaf 1553 gul- ij, zullen we inderdaad wel de irste gemeente van Limburg r staat tegenover dat we aan Jorzieiiingen een redelijk geou- ";erde gemeente zijn. Niets mis s dus. Maar wat erger is, is dat je begroting van Venray voor het gjmend jaar toch een flink gat pat zien. Gevolg is minder doen )or de burger of de burger meer ten betalen. Nog meer dus. De ïplossing zal wel ergens in het bidden liggen. We moeten er in eder geval voor waken dat we liet in een neerwaartse voorzie- ingenspiraal terechtkomen, zoals at in de jaren tachtig het geval 'as. Want de burger wil immers 'el waar voor zijn geld. Christ y "Als verantwoordelijke bestuur ders moeten we de komende jaren werken aan het versterken van de leefbaarheid van het buitengebied en aan het herstel van flora en fauna en aan duurzame ecologische func ties." Voorzitter Lei Heidens van de stuurgroep Oostrumsche Beek zei dit vorige week vrijdag bij de fees telijke afronding van de restauratie van de Oostrumsche Beek en De Rosmolen. Heidens roemde de Oostrumsche Beek als een "prachtig project waarin een groot aantal part ners hebben samengewerkt om de gewenste resultaten te bereiken." De Venrayse wethouder wees er op dat het bij de plannen in het stroomge bied van de Oostrumsche Beek om meer gaat dan de nu afgeronde eer ste fase beekherstel. Binnen het pro ject zijn er door de deelnemende partijen twintig maatregelen afge sproken zoals het aanleggen van paddentunnels en amfibieënrasters, het aanplanten van nieuwe land schapselementen, het inrichten van een natuurreservaat voor toeristen, het herstel van ecologische functies en het beheer van de beekranden. Waals over geruimde graven Burgemeester Waals wilde in de commissie Algemene Zaken wat recht zetten. Want niet de gemeente maar de onafhankelijke bestuurscommissie is er verant woordelijk voor dat er onlangs twee graven ten onrechte zijn geruimd op begraafplaats Boschhuizen. Waals was wel dui delijk in zijn commentaar: "Ik vind dat dit niet kan." Deze commissie staat onder voor zitterschap van H. Raedts uit Oostrum terwijl gemeenteambte naar M. Rutten secretaris is. Waals: "Ik was uiterst onaangenaam verrast TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Badkamer Milano wit bestaande uit: ligbadcombinatie wastafelcombinatie closetcombinatie 25m2 Atrium wandtegels wit en/of blauw 4m2 Atrium vloertegel wit en/of blauw normale prijs: ƒ10.121,69 actieprijs: f7.480,00, Keizersveld 22 Venray ff. Tel.: (0478) 55 04 10 toen ik ermee geconfronteerd werd. Maar de verantwoordelijkheid ligt niet bij de gemeente maar bij deze bestuurscommissie. Dat heb ik ook aan ze voorgelegd en heb ze tevens verzocht om de bedrijfsvoering zodanig te verbeteren dat dit niet meer voorkomt. Ik zal de raad over de genomen maatregelen informe ren." Mr. Schaminee, die als adviseur van de beide gedupeerde families optreedt, zit binnenkort met voor zitter Raedts aan tafel. "Het klopt inderdaad dat wij als commissie verantwoordelijk zijn. Welke maat regelen genomen worden dat vertel ik in het gesprek aan Schaminee. Ik Patersstraat 3 3801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 vind niet dat de betrokkenen dat uit de krant moeten lezen", zegt Raedts. Burgemeester Waals erkent dat het college politiek uiteindelijk wel verantwoordelijk is. "De beheerder op de begraafplaats moet zorgvul digheid betrachten met een dubbele check. De discussie hierover irri teert me al. Want dit moet niet dis cutabel zijn. Families en nabestaan den worden getroffen terwijl ze nog in een rouwproces zitten. Uiterst vervelend dat dit is gebeurd." PEEL EN MAAS 'n abonnement vvaard Mustang de betere dames en heren stretch broek &L vrijdag tot 23 uur °Pen Ow r september in haar nieuwe huis kan trekken. "Ik schrok vanmiddag toen er weer een telefoontje van de gemeente kwam. Want ik ken dat nummer onderhand uit mijn hoofd. Maar gelukkig is er nu eindelijk iets positiefs te melden." VERRAST Ook de gemeente werd dindag- ochtend aangenaam verrast door de brief van het ministerie van Volkshuivesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). 'Ik stem ermee in dat de bouw van de reeds in aanbouw zijn de woningen wordt hervat', ver meldt de brief die ondertekend is door minister Pronk. Dit betekent dat de huizen van Bonants, Keuten, Hendriks, Schoenmakers, Rongen en Beerkens afgebouwd kunnen worden. Ook de zes woningen aan de overzijde van de weg die door aannemer Fleuren gebouwd worden, mogen worden voltooid. Voor de woning van Hegger was ook een bouwvergunning afgegeven maar hij heeft zich teruggetrokken en ziet van de bouw af. Voor de kavels van Thijssen, Van Dijck, Van Cuijck en Van Enckevort is nog geen bouw vergunning afgegeven. Minister Pronk schrijft dat de ver leende bouwvergunningen op dit moment niet voor schorsing en ver nietiging zullen worden voorgedra gen bij de Kroon, zoals hij dat eer der van plan was. Want de gemeente had de bouwvergunningen ten onte rechte afgegeven omdat de kavels binnen een cumulatie van stankcir kels liggen. Vlak voor Pasen, op donderdag 12 april, werd de bouw daarom opnieuw stilgelegd. Maar in de afgelopen twee maanden hebben Bonants, Keuten en Hendriks toch het dak kunnen afbouwen. "Daarvoor hadden we toestemming gekregen van de burgemeester. Om de woning water- en winddicht te maken. Maar binnenin mochten we niets doen", vertelt Erwin Hendriks. ONDERZOEK Nader onderzoek door het minis terie van VROM heeft minister Pronk doen besluiten de bouwstop op te heffen. "Want ons is gebleken dat de bouwers niet op de hoogte waren dat hun huizen binnen een stankcirkel lagen. We vinden daar om dat deze mensen, die in feite onschuldig zijn, niet de dupe mogen worden", laat een woordvoerder van het ministerie weten. De gemeente moet nu wel binnen vier weken rapporteren aan het ministerie welke maatregelen het treft zodat de milieukwaliteit rond de woningen aan alle wettelijke regels voldoet. Daarna zal het ministerie van VROM een definitief besluit nemen over mogelijke schor sing en vernietiging. Volgens burgemeester Waals lopen de woningen nu geen gevaar meer en is het zwaard van Damocles boven de Merselose bouwers ver dreven. "De dreiging is weg. De hui zen zullen er altijd blijven staan", aldus Waals. De woordvoerder van VROM vindt deze uitspraak iets te voorbarig. "We houden nog een slag om de arm en wachten de rapporta ge van de gemeente af." Nadat dinsdagavond om 19.00 uur de bouwers en de dorpsraad waren ingelicht gaf de burgemeester een persconferentie. "Een positieve ont wikkeling voor Venray en Merselo in het bijzonder. De mensen kunnen vanaf vandaag weer bouwen. Het college en de dorpsraad van Merselo hebben intensief overleg gevoerd met het ministerie en de Tweede Kamer en aangegeven dat de cumu latieregeling van stankcirkels ondui delijk is. Het stankbeleid ondergaat nu een wijziging en wordt minder strak. Vandaar dat de minister con cludeert dat hij onvoldoende grond heeft om de bouwvergunningen te schorsen of te vernietigen", ver moedt Waals. Komende vrijdag brengt een deel van de vaste kamer commissie van VROM een bezoek aan Venray. De Inspectie voor de Ruimtelijke Ordening (IRO) voert momenteel een onderzoek uit op het gemeente huis naar het functioneren van de afdelingen ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en milieu. Aan de hand van de resulaten bepaalt het ministerie van VROM in hoeverre Venray onder verscherpt toezicht wordt geplaatst. Volgens Waals is het feitenonderzoek voor l juli afge rond waarna medio september het rapport van de IRO te verwachten is. Ontvang: J dTE7Ld"h"mondert suite Jen» onuds- 1 Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY "Er werken bij de gemeente niet alleen 'watjes'en 'doetjes'. Het is niet zo dat iedereen doet wat ie maar wil en dat er geen leiding zou zijn", ant woordde burgemeester Waals in de commissie Algemene Zaken op een opmerking van Gerrit Leramens. De fractievoorzitter van Van de Vorle zette zijn vraagtekens bij het personeelsbeleid volgens het Human Resources Management. Dit stelt de mens centraal in de organisatie. "De medewerkers moeten toch af en toe geprikkeld worden. Geen 'soft control' maar een harde return", vond Lemmens. Waals reageerde: "Dit is nou typisch de Venrayse cultuur om in zo'n negatieve teneur te pralen. ^Gelukkig sta ik hier wat verder vanaf dan u, meneer Lemmens. Met ingang van 1 juli 2001 gaan de parochies van de H. Catharina Leunen, H.Antonius van Padua Veulen en OLV Onbevlekt Ontvangen Heide een cluster vor men. Omdat in de parochies dé overtuiging is gegroeid dat het voor de verzekering van het voortbestaan en de vitaliteit van de betrokken parochies gewenst is dat het draag vlak wordt verbreed, is dit besluit genomen. Op basis van het gevoerde overleg zijn zij van mening dat er een goede voedingsbodem is ont- Vakantiepretprijzen bij Duthler op de herenafdeling met keuze uit diverse modellen Verderop in dit nieuwsblad zomerse kids teens mode aanbiedingen DUT/9LER Duthler Venray - Grotestraat 93 ;l. 0478-581214 - vrijdag koopavond staan voor het ontwikkelen van gemeenschappelijke activiteiten en hebben daarom een samenwerkings- convenant getekend. In een brief aan deken Coenen van Venray hebben de drie parochies de samenwerking onderbouwd. Zo zijn de tijd .Lippen van de heilige missen in goed over leg vastgesteld op: Leunen zaterdag 18.00 uur en zondag 10.30 uur en Veulen zaterdag 19.30 uur en Heide zondag 9.15 uur. Uit iedere parochie is een kerkbestuurslid benoemd in een clusterbestuur, dat als dagelijks bestuur voor de drie kerkbesturen zal functioneren Voor iedere parochie is verder een aanspreek punt/contactpersoon benoemd te weten: A. Reintjes-Jenniskens Bershof 18 Leunen, M. Geurts- Slangen Lorbaan 9 Veulen en L. Pouwels Heidseschoolweg 1 Heide. Bij een verkeersongeval op de Streekweg in Tegelen zijn vorige week donderdag twee mannen uit Venray, 23 en 24 jaar oud, gewond geraakt. Beiden zijn per ambulance met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Venlo. Het ongeval gebeurde toen de 24- jarige door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor op een bochtig gedeelte van de weg aan het begin van de bebouwde kom in de richting Tegelen. Daardoor raak te de auto van de weg en kwam in een greppel terecht. Meubel trade Center Reuver blijft bereikbaar. VOOR UW ONGEMAKKEN TIJDENS WEGWERKZAAMHEDEN IN REUVER. NU OP AL UW AANKOPEN EEN WAARDECHEQUE VAN 1 0% KADO! NEW VISION 8000 m2 totaaft«Hokt/Kf wor- fataaföaar wooKoomfjort/ (MEUBEL Parallelweg 10 - Reuver - Tel. 077-4745551 I Vestigingen in I vwywaamw» Ruhl Haegens van Aar i Noorderhof 8. Postbus 68. 5800 AB Venray telefoon (0478) S8 43 33, fa* (0478) 58 46 24

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1