Synthese overschrijdt budget met half miljoen Smakterheide II voor de helft uitverkocht Plannen Edah-terrein definitief afgeblazen "Streven naar het optimale produkt voor de burgers" Te weinig parkeerplaatsen in Franciscanerpark Conferentie 'Wijffels over twijfels' 2,4 miljoen voor onderhoud Leden vergadering CDA Flyers Nico van Hoek (70) overleden Binnen een jaar fusie kunst opleidingen van sies' met1es Franceses VANILLE 1 - PfEEL EN MAAS donderdag 14 juni 2001 - Pagina 7 Welzijnsinstelling Synthese ïeeft haar reguliere budget vorig jaar met 538.000 gulden over schreden. De commissie welzijn reageerde woensdagavond opval lend lauw op de 2,6 miljoen gul den subsidie die Synthese over 2000 uitbetaald krijgt. Wethouder Driessen (CDA) sprak diplomatiek over een 'respectabel bedrag*. Door gelden uit andere begrotingsposten te halen kon Synthese meer activiteiten uitvoeren dan oorspronkelijk de bedoeling was. De toelichting van de afdeling j welzijn op de jaarafrekening was 'i f; nogal te vaag. In procenten werden de afwijkingen in de werkzaamhe- |3 den aangegeven. Zo is er door f Synthese 93% minder tijd besteed open jongerenwerk en 88% ninder aan de opvang van risico- en jrobleemjongeren. Volgens de wel- zijnsambtenaren worden deze onderschrijdingen gecompenseerd in andere onderdelen van dezelfde doelgroep. Zo is er 68% meer tijd besteed aan de ondersteuning van jongerenactiviteiten. Voor de com missie welzijn waren deze cijfers lastig te controleren omdat het totaal onduidelijk bleef om hoeveel uren het precies ging. De zinsnede 'dat Synthese op bijna alle onderdelen heeft voldaan aan de gestelde opdracht' schept ook al geen duide lijkheid. Opvallend was dat de oppositie partijen Samenwerking en fractie Van de Vorle de jaarafrekening van Synthese voor zoete koek slikten. D66 was woensdag helemaal niet vertegenwoordigd in de commissie. Wiel Michiels (CDA) constateer de 'forse afwijkingen'. Hij vroeg tevergeefs om een betere onderbou wing. "Kan Synthese de uren naar eigen inzicht besteden en komt de continuiteit van de activiteiten dan niet in gevaar", vroeg Michiels zich af. Mathieu Emonts (PvdA) sprak zijn zorg uit dat de maatschappelij ke effecten zo moeilijk zichtbaar zijn. Ook vond hij dat de gemeente onvoldoende stuurde en wees hij op de monopolie-positie die Synthese inneemt. "Een marktwerking ont breekt. Synthese is te veel beleids bepaler geworden. Een meer gezon de afstand tussen Synthese en de gemeente is gewenst." De PvdA'er pleitte voor een heroverweging van het beleid. "Want wordt dit geld op deze manier wel goed besteed voor het welzijnswerk", zei Emonts. Leonie Cals VVD) wees erop dat er zo weinig tijd besteed is aan risi co- en probleemjongeren. "Terwijl die groep juist prioriteit moet heb ben", vond zij. Ook zette Cals haar vraagtekens bij de besteding van de subsidie. "Waar is het einde? Is er wel sturing en verantwoording ach teraf. En wat gebeurt er als het geld niet nodig is." Wethouder Driessen erkende dat de gemeente 'de teugels best wat strakker mag aantrekken'. "De gemeente als opdrachtgever blijft de stuurder. Het mag nooit voorkomen dat een uitvoerder beleidsbepalend wordt." De welzijnswethouder vond ook dat Synthese in vergelijking met andere instellingen veel subsi die krijgt. "De output moet daarom beter toetsbaar zijn voor de poli tiek", vond hij. Frits Vossen, hoofd afdeling wel zijn, verklaarde dat Synthese indien het minder uren voor een project nodig heeft toch het volledige bedrag krijgt. "Dat geldt andersom ook. Als Synthese meer uren nodig heeft dan kan ze bij ons ook niet voor meer geld aankloppen." LICHTltlt I DE OOHCKSTRAAT 18 SEVEMUM IEL. 077-4671 55S OMNIHGSrilDIN 00 IMI I VK .17.21a I 2* 10-U o Venray blijft ook de komende jaren 2,4 miljoen gulden uittrek ken voor het onderhoud aan de wegen binnen de grenzen van de gemeente. Dat antwoordde wet houder Driessen maandagavond in de commissie Stedelijk Beheer op een vraag van commissielid Gerrit Verkoeijen van Samenwerking Venray. Verkoeijen zette vraagtegens bij de kwaliteit van het wegennet in de gemeente Venray. "Als ik de kwali teit van bepaalde wegen zie denk ik nou, nou", zei Verkoeijen. "Wordt er soms minder gedaan aan het onder houd?" Maar volgens wethouder Driessen zet de gemeente Venray ook de komende jaren de huidige beleids lijn en het huidige beheerplan voort. "Voor het planmatig onderhoud blijft 2,4 miljoen gulden beschik baar. Aan dat bedrag mag niet geknabbeld worden. De veiligheid moet gewaarborgd blijven." John Niessen wees de wethouder op de in zijn ogen gevaarlijke situ atie op de Henri Dunantstraat. "De kwaliteit van het wegdek is bijzon der slecht. Het is gewoonweg wach ten op de eerste ongelukken als gevolg van de gevaarlijke spoorvor ming." Wethouder Driessen beaamde dat de kwaliteit van de weg 'onaan vaardbaar' is. "De Henri Dunantstraat wordt gelijktijdig met De Hulst II aangepakt. Maar dat moet natuurlijk snel gebeuren. Voordat op deze weg ongelukken gebeuren." Joost van de Vorle pleitte voor borden die waarschuwen voor mogelijke spoorvorming op het wegdek. "Die borden staan eral", zei Driessen. Het CDA-Venray houdt op don derdag 21 juni een algemene leden vergadering in Zaal Roelanzia, Lovinckplein 2 in Ysselsteyn. Aanvang: 20.00 uur. Tijdens deze vergadering is er een discussie over een aantal zaken die te maken heb ben met de gemeenteraadsverkie zingen van maart 2002. Zo zal er gesproken worden over de criteria waaraan kandidaat-raadsleden die nen te voldoen, zal de campagne- opzet worden toegelicht en zal het concept-programma worden gepre senteerd. Alle leden zijn van harte welkom. Bart van Dijk, hoofd afdeling Openbare Werken: Bart van Dijk (39) uit Venray is het nieuwe hoofd van de afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray. Van Dijk, die op vierjarige leeftijd met zijn ouders van Geldrop naar Venray verkaste, is afkomstig uit de defensiewereld, waarin hij in diverse functies zijn sporen heeft verdiend. Maandagavond werd Van Dijk aan de leden van de commissie Stedelijk Beheer gepre senteerd. Bart van Dijk is officieel op 1 april 2001 bij de gemeente Venray begonnen. "De eerste weken zijn me erg goed bevallen", vertelt de Venraynaar, die getrouwd is met een echte Venrayse en vader is van een zoon en een dochter. "Natuurlijk heb ik me de eerste weken moeten inwerken. Maar ik heb nu al gezien dat er op de afdeling hard gewerkt wordt door een enthousiaste club mensen. Het imago van de gemeen te Venray komt naar mijn mening te vaak negatief naar buiten. Dat beeld is vaak niet terecht. De medewer kers op mijn afdeling streven naar het optimale produkt voor de bur gers, dat weet ik zeker. De kwaliteit van de dienstverlening staat voorop. We hebben alleen te kampen met een personeelsprobleem." Een groot voordeel van de aan stelling van Van Dijk is volgens wethouder Driessen (Stedelijk Beheer) dat hij al jaren in Venray woont. "Bart is zelfs jeugdprins van carnavalsvereniging De Hazekeutel geweest", zegt Driessen lachend. "En hij kent bij wijze van spreken elke straattegel in de gemeente Venray. Een belangrijk voordeel." ERVARING Bart Van Dijk heeft als militair in een periode van twintig jaar een schat van ervaring op diverse werk terreinen opgedaan. "Ik heb onder andere als projectmanager gewerkt, kaderpersoneel opgeleid en was hoofd personeelszaken bij de oprichting van de Lucht Mobiele Brigade. Met een bataljon van die brigade ben ik een half jaar in Sebrenica geweest en daarna ben ik nog een keer naar Bosnië uitgezon- Venraynaar Bart van Dijk, hoofd Openbare Werken: "De kwaliteit van de dienstverlening staat voorop den." Toen Van Dijk, die voorzitter en lid is van de Venrayse vocalgroup Confetti en in de organisatie zit van Venray Muzikaal Totaal, hoorde dat de functie van hoofd Openbare Werken bij de gemeente Venray vacant was, toog hij eerst enkele keren naar het gemeentehuis om een commissievergadering bij te wonen. "In twintig jaar tijd heb ik veel func ties gehad en een brede kennis opgebouwd, maar een commissie vergadering was nieuw voor mij. In denk dat ik in deze functie mijn ei goed kwijt kan. Maar ook heb ik voor mijn gezin gekozen, omdat ik als beroepsmilitair toch vaak veel van huis was. Ik wilde graag wat dichter bij huis aan de slag. Ja, deze baan is voor mij een enorme uitda ging" Stand van zaken grondverkopen bedrijventerreinen De grondverkopen op industrie terrein Smakterheide II verlopen voorspoedig. Van de circa 22 hec tare is nu ongeveer de helft uitge geven. Tussen de Overloonseweg en dit nieuwe bedrijventerrein komt een brede groene buffer waar heggen, rasters en tunnels worden aangelegd zoals vastge legd in het convenant met Das en Boom. De groenstrook sluit aan op de achterzijde van het St. Annaterrein en loopt door naar het Loobeekdal. Het zorgt tevens voor een scheiding tussen de bewoners uit de wijk De Brabander en het industriegebied. In 1999 was de Zwitsers-Duitse firma Schneider het eerste bedrijf dat in Smakterheide II aan de slag ging. Naast Schneider heeft de firma Maessen twee hectare gekocht voor de uitbreiding van logistiek bedrijf Irish Express. Ook Van Mierlo logistic services heeft een flinke kavel gekocht voor haar uitbrei dingsplannen. Wethouder Houba (VVD) gaf maandag in de commissie Financien en Economische Zaken een actuele toelichting op de stand van zaken op de diverse bedrijventerreinen. Hij meldde dat een Amerikaans bedrijf, waarvan hij de naam nog niet wilde prijsgeven, naar Smakterheide II komt. Er zijn enkele kleinere kavels uit gegeven aan Verhoeven voor de ver plaatsing van de timmerfabriek, taxibedrijf Verstraaten, Out of design en gereedschapsmakerij C J uit Overloon. "Het is niet zo moei lijk om dit bedrijventerrein vol te krijgen. We kijken daarom kritisch naar wat we binnenhalen", vertelde Houba. Op Keizersveld kunnen nog drie kavels van in totaal drie hectare worden uitgegeven. Het probleem van deze s,tukken grond is dat ze dicht tegen de laatste huizen van nieuwbouwwijk Landweert aanlig gen waardoor de mogelijkheden vanwege de milieuwetgeving beperkt zijn. Wiel Michiels (CDA) was het opgevallen dat er veel bedrijfsge bouwen verhuurd worden. "We moeten inderdaad meer de regie voeren om ongewenste ontwikkelin gen tegen te gaan", verklaarde wet houder Houba die als voorbeeld de eerste kavel op Keizersveld in de hoek bij het kruispunt A73- Maasheseweg noemde. "Van Haren heeft dit stuk grond al vier of'vijf jaar geleden gekocht. Hij heeft er alleen maar een hal opgezet terwijl dit het mooiste stuk is van het gehe le terrein. Dat is natuurlijk niet de bedoeling", zei Houba. DE BLAKT De onderhandelingen met 3W Vastgoed over de ontwikkeling van de Hulst II, inclusief de PDV-loca- tie, zijn volgens Houba zo goed als afgerond. 3W Vastgoed ontwikkelt eveneens het Gouden Leeuw-terrein waar de zaken Praxis en Leenbakker zullen verdwijnen naar de Hulst II. In augustus zal het contract met 3W over het Gouden Leeuw-terrein in de raadsvergadering behandeld wor den. "Na de vakantie gaan we beginnen met de Hulst II. Er is al veel belangstelling voor dit bedrij venterrein", wist Houba. Dat kan nog niet gezegd worden van het agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn dat op particulier initia tief ontwikkeld wordt. Keijsers- Manders installatietechniek is tot nu toe het enige bedrijf dat er zich heeft gevestigd. Jan Houba: "Als er een schaap over de dam is volgen er hopelijk meer. De gemeente heeft hier geen directe bemoeienis mee. Er wordt momenteel nog met twee of drie serieuze gegadigden onder handeld." Voor het allernieuwste bedrijven terrein in De Blakt, tussen A73, Deurneseweg en Oirloseweg, wordt momenteel een masterplan opge steld. Hier komt een bovenregionaal bedrijventerrein van circa 70 hecta re dat ondermeer samen met de Wanssumse haven ontwikkeld wordt. De eerste gronden zullen op zijn vroegst in 2004 worden uitge geven, het eerste langs de Oirloseweg tegenover het bedrijf Nestle. Het zal tien tot. vijftien jaar duren voordat dit bedrijventerrein volgebouwd is. U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Martien Leenders (CDA) ver baasde zich maandagavond in de commissie Stedelijk Beheer over het feit dat de minimale parkeer- norm in het bestemmingsplan Franciscanerpark niet gehaald wordt. "1,25 auto per huishouden was de norm, maar nu blijkt dat er toch te weinig parkeerplaatsen in het bestemmingsplan komen. Een vreemde zaak. Ik vind dat de gemeente versneld naar een oplos sing moet kijken", zei Leenders. Wethouder Driessen was het pro bleem niet bekend, maar verkeers kundige Job Drent schoot de wet houder te hulp. "In het oorspronkelijke plan voor het Franciscanerpark is de norm van 1,33 auto's per huishouden gehan teerd, maar het vervelende is dat de tekeningen niet correct waren. De vier parkeerplaatsen bij het politie bureau zijn bijvoorbeeld ook mee geteld, maar mogen niet gebruikt worden. Hierdoor komt het aantal parkeerplaatsen onder de norm van 1,25." Het gebied is gelegen aan de zuid zijde van Venray. Het bevat het ter rein van het (voormalige) Interven College en de aanpalende openbare ruimte: het parkje aan de Paterslaan, het speelterrein aan de St. Franciscuslaan en een klein parkeer- terreintje aan de Kruisstraat. De gemeente Venray droeg als oplossing voor het parkeerprobleem aan om parkeren langs de wegen in te stellen, maar dat voorstel leverde veel weerstand op vanuit de buurt. "Omdat dat ten koste zou gaan van het zicht op waardevolle groen in de buurt. We bevinden ons nu in een patstelling. Een vervelende situatie omdat we binnen het bestemmings plan geen ruimte meer hebben en aan de minimale norm van 1,25 moeten voldoen", meende Drent. "Hieruit blijkt eens te meer dat we de randvoorwaarden voor een toe komstig exploitatiegebied keihard moeten vastspijkeren", stelde wet houder Driessen. "Ontwikkelaars willen nu eenmaal zo veel mogelijk huizen bouwen. Een norm van 1,25 per huishouden is al krap. Misschien moeten we bij de afdeling maar eens gaan denken aan een andere norm, bijvoorbeeld 1,5. Stap één is nu om de norm te halen en met de bewo ners over mogelijke oplossingen te praten. Stap twee is om de ervarin gen van de bewoners mee te nemen en te bekijken of er wellicht een afgesloten parkeerterrein voor ver gunninghouders moet komen, zodat de bewoners in ieder geval een par keerplaats hebben en ongewenste publiek geweerd wordt." Nico van Hoek is geheel onver wacht, op zeventigjarige leeftijd, 1 thuis in zijn woonplaats Maashees 1 overleden. Van Hoek, echtgenoot van Annie van Hoek-Ernste, werd in 1991 door burgemeester Defesche onderscheiden met de 1 gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Bij gelegenheid van zijn afscheid bij Inalfa, na een dienstverband vanaf 1969, werd Nico van Hoek 1 destijds in het zonnetje gezet. Burgemeester Defesche schetste bij die gelegenheid de levensloop van de onderscheidene, die van 1959 tot 1960 werkzaam was bij de kabelfa- briek in Alblasserdam. Daarna werkte hij bij een metaalfabriek in Tiel om in 1969 over te stappen naar het Venrayse metaalwarenbedrijf Inalfa BV. Zijn Venrayse periode kenmerkte zich door een snelle loopbaan. In 1978 was hij voorman/steller en daarna werd hij onderafdelings-1 hoofd, om zich verder op te werken tot bedrijfsploegenchef. In 1986 volgde zijn benoeming tot hoofd van de veiligheidsdienst, in welke functie hij ook EHBO-cursussen gaf. Daarnaast was hij vele jaren hoofd van de bedrijfs-zelfbescher- ming en maakte hij deel uit van de ondernemingsraad van Inalfa. Maar ook buiten het bedrijf heeft Van Hoek zich op velerlei terreinen verdienstelijk gemaakt. Tientallen jaren vervulde hij diverse kader functies bij het Rode Kruis. Hij was onder meer colonne-commandant van de afdeling Venlo. Door het Rode Kruis werd hij beloond met de zilveren medaille van verdiensten. Hij was mede-oprichter van de Bond van Wapenbroeders, waarvan hij jarenlang de stimulerende voor zitter was. Hij is mede-initiatiefne mer van de jaarlijkse dodenherden king op het Britse oorlogskerkhof en jarenlang organiseerde hij de pel grimage van Britse oorlogswedu wen naar Venray. Ook was hij de' grote stimulator van de actie 'Vakantie voor Britse Invalide Bevrijders'. Voor deze indrukwek kende straat van dienst werd hij in 1991 met koninklijk goud onder scheiden. De uitvaartdienst is op zaterdag 16 juni om 11.30 uur in de Paterskerk in Venray, waarna om 13.30 uur de crematiedienst volgt in het crematorium Venlo, Grote Blerickse Bergenweg te Venlo- Blerick. De plannen voor Blekersveld zijn nu definitief van de baan. Een maand geleden liet wethouder Houba al doorschemeren dat het vrijwel onmogelijk was een echte publiekstrekker voor dat winkel centrum aan te trekken. Nadat de komst van V&D vorig jaar oktober afketste had de gemeente samen met projectontwik kelaar Development Coordination lange tijd goede hoop een andere grote winkelketen te kunnen strik ken. Omdat de zoektocht zonder resultaat bleef, heeft de gemeente begin deze week de knoop doorge hakt. "Een publiekstrekker zoals V&D kunnen we niet binnenhalen. Daarom hebben we besloten dit pro ject af te blazen. We moeten wach ten op andere tijden", zei wethouder Houba (VVD) maandag in de com missie Financien en Economische zaken. Volgens Houba was het geen probleem om de vierkante meters winkeloppervlak op Blekersveld te slijten. "Daarvoor was genoeg belangstelling. Maar deze winkels Hadden niet de aantrekkingskracht die voor ons gewenst is." Volgens de oorspronkelijke plannen zou er een compleet nieuw winkelcentrum op Blekersveld herrijzen, onderkel- derd met een parkeergarage met daarboven veertig appartementen. Het afblazen van de plannen bete kent een streep door de rekening van Venray. In allerlei beleidsplan nen, zoals het Sociaal Economisch Plan, wordt het binnenhalen van een echte publiekstrekker van grooi belang geacht voor de uitstraling van Venray als centrumstad voor de regio. Wiel Michiels (CDA) zei ei 'een wrange smaak' aan over te houden. "Blijkbaar is Venray niei aantrekkelijk genoeg om een grote zaak aan te trekken zoals in de plan; nen wordt aangegeven." De huidige Edah wordt in de tweede helft var dit jaar wel grondig verbouwd Eigenaar Laurus gaat landelijk alle Edah-vestigingen vervangen dooi Konmar-winkels die hoger in de markt liggen en beter kunnen con curreren met Albert Heijn. De omwonenden van Blekersveld er andere belanghebbenden zijn deze week van de laatste ontwikkelinger op de hoogte gebracht. De fusie tussen muziekschool, balletopleiding en Vrije Academie zal binnen een jaar zijn afgerond. De drie kunstopleidingen zijn sinds 1999 al samen ondergebracht in kunstencentrum Jerusalem aan de Heuvelstraat. De gemeente heeft KPMG een onderzoek laten verrich ten naar de wenselijkheid en haal baarheid van de fusie. De ballet school en de Vrije Academie, ze hebben samen 800 leerlingen, zijn nu nog een onderdeel van de Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Limburg (SKVNL) in Venlo. De beide kunstopleidingen zien veel voordelen in een toekomstige fusie met de muziekschool die 1600 leer lingen telt Door het verschil in omvang en karakter van de drie fusiepartners schuilt echter het gevaar dat het fusieproces belem merd wordt, zo denkt KPMG. Vandaar dat er een extern deskundi ge, Ruud Drabbe van Interface Consultancy, is aangetrokken om de fusie te begeleiden. Ko van der Velpen, directeur van de muziek school, schreef dit voorjaar het rap port 'De wil en de weg'. Daarin houdt hij een warm pleidooi voor een compleet kunstencentrum Jerusalem. Met een integraal cul tuuraanbod waarin de identiteit van de drie stromingen behouden blijft. De ontvlechting van de ballet school en Vrije Academie van SKVNL kost 61.000 gulden voorna melijk vanwege personele overca paciteit. De commissie Cultuur, Onderwijs en Sport kon donderdag avond instemmen met de beoogde fusie. Discussie over de toekomst van de intensieve veehouderij Over de toekomst van de inten sieve veehouderij en de adviezen van de commissie Wijffels vindt op maandag 25 juni in Ysselsteyn en avondconferentie plaats, geor ganiseerd door de Reconstructiecommissie. De con ferentie is bedoeld voor alle orga nisaties die beleidsmatig betrok ken zijn bij de plattelandsontwikkeling, zoals vertegenwoordigers van de agra rische sector, milieu- en natuuror ganisaties, gemeenten en water schappen. De commissie Wijffels analyseert in haai- advies de huidige situatie in de sector, inclusief de bestaande knelpunten. Ook geeft ze een streef beeld van de sector, waarbij de nadruk moet liggen op een 'respect volle omgang met de natuurlijke omgeving en met dieren, transpa rantie, individuele verantwoorde lijkheid en nieuwe vormen van samenwerking'. De commissie Wijffels heeft de minster gevraagd een actieplan op te stellen naar aan leiding van het rapport. Daarnaast concludeert de commissie dat er een belangrijke verantwoordelijkheid voor de toekomst van de veehoude rij ligt bij de sector zelf, de consu ment en bij diverse maatschappelij ke organisaties. De conclusies uit het rapport geven anleiding tot een brede maat schappelijke discussie over de toe komst van de veehouderij. De Reconstructiecommissie is momen teel intensief bezig met een recon structieplan voor het landelijl gebied van Noord- en Midden Limburg. Het rapport van de com missie Wijffels vormt daarom voo de Reconstructiecommissie aanlei ding om niet te wachten op eventu 1 ele landelijk te organiseren discus sies, maar zo snel mogelijk hierove 1 te praten met de sector zelf en ande re betrokkenen in de regio Meningen uit de onderzoekswereld het ministerie, de landelijke politiel en het agrarisch bedrijfsleven zei zullen tijdens de conferentie voe zijn voor discussie. De conferentie vindt plaats oj mandag 25 juni, van 19.00 tot 22.0( uur in café-restaurant De Witt< Hoeve, Lovinckplein 2 ii Ysselsteyn. IJssalon Pr. BeriLhardstraat 30ï smaak van de week (8 juni t/m 14 juni)

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7