'TCen&elif&e cUendtea B ondsschutter sfeest in Venray De toekomst als uitdaging Omroep Venray Gezinsmis Grote Kerk Gezinsviering Paterskerk *3. -.•Tt Q Oude foto- Ledenvergadering p°' Rabobank Gastrepetitie David Wright PEEL EN MAAS donderdag 14 juni 2001 - Pagina EL Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via zieken huis. tel. 522222. Opgeven misin- tenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet og do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.15 H. Mis. opgeluis terd door Zangers v. St. Frans; jrd. Wiin Tummers (coll); Anton Janssen; Pierre Flinsenberg (coll); Ghris Smits; Gerrit Hermsen; Annelies Beterams en fam.; Jo Verstraelen; ouders v. Dijck-Derckx en Henk v. Vegchel; Zondag: 9.30 Latijnse Hoogmis voor Antoon Lucassen; Gondje Verstegen; voor een gezin om Gods zegen; Annie de Jonge-Hendrikze; pastoor Geurts; Piet Schellen; overl. fam. Verlinden Sneijders; 11.00 Gezinsmis, afsluiting van het jaar; Frans Poulis (coll); Piet Claessens (coll); Harrie Janssen; jaard. Deken A. Loonen; Loes Jansen (coll); Jan Reijnders en Jan v. Els; Peter Verkoeijen, pap Verkoeijen en pap Rongen; Clifford Bins; Piet v. Mil en kleinzoon Marijntje; Cor Janssen; aansluitend wordt u uitge nodigd op een kopje koffie onder de toren. Maandag: 9.00 H. Mis voor een gezin, om Gods zegen. Dinsdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers; Wim Janssen en overl. fam. Voennans-Janssen en Janssen-Arts; fam. Thijssen-Hendrix; Karei v. Vegchel. Woensdag: 9.00 H. Mis Ben Aarts (puurt Pr. Hendrikstr.); ouders Jacobs-Arts en fam.; Jac de Reeter ftiit Nieuw-Zeeland). Donderdag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Frans de Vocht. Dienbeurten: za 19.15 Koen M., Sharona, Daphne, Freek, Laura en Dennis; zo 9.30 Loek, Jacqueline en Martijn; zo 11.00 Ingo, Stef. Robert, Saskia. Judith en Falco. Lectoren: za. 19.15 J. Truijen, zo 9.30 T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. faas. Dinsdag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. de Graaf Woutering, Leunseweg 5, tel. 580202; kapelaan W. van Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790. In ernstig fioodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma jfrm vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Élke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 5§0202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 16.30 doopr Lars Borghs, Rosa Manusstr. 15; 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kinderwoorddienst m.m.v. heren koor Christus Koning; jrd. Martien Broeren; ouders Smits-Swinkels (buurt); ouders Verhoeven-Gossens; jgt. ouders Franssen-v. Gerven en Grarda Huivers; Jan Hovens (coll); Teng Loonen (coll); Jan Nellissen; Tonny Kusters (coll); overl. ouders Amoldus Schwachöfer en Nelly Vermeulen; Henk Rongen (coll); Jan Bastiaans; mw. Claesen- Wismans (verj.); jgt. Antoon Jeuken; Zondag: 8.30 voor de parochie Venray-zuid; 10.30 volkszang; overl. fam Claessens-Philipsen (coll); jgt. ep. Fleurkens-Op het Broek en zoon: Toon Brand; Mathieu Troisfontaine (coll); Bert v. Elswijk (coll): Joos Schwachöfer (coll); Gerrit Poels (coll); 12.00 doop Jari v. Meyel, Joke Smitsstraat £0. Maandag: 18.30 voor religieuze roepingen; Dinsdag: 18.30 Antoon Peeters; Woensdag: 18.30 Jac. V. Rhee: Donderdag: 18.30 fam. Manders- Hüpen en zoon Bert; lev. En overl. fam. Spee-Linders; Vrijdag: 18.30 t.e.v. H. Hart. 'Voorafgaande aan de eucharistievié- ring zal er elke vrijdag om 17.30 aanbidding zijn in de kerk. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 H.Mis, Piet Verheijen; Theo Vandevenne; Joh. Kleuskens; An Kessels-Verheijen. 11.30 doop Wies van Bergen. Dinsdag: 9.00 fam. Vennekens- Verschuren en wederz. Fam.; past. De Ceuster; Donderdag: 9.00 Wim Daniels en zoon Bert; fam. Vennekens- Verschuren en wederz. Fam.; Misdienaars: Dung Ly, Sandra Moorrees, Milou Pelzer en Paola v.d. Staak. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (kin derkoor); gezinsmis. thema: Vaderdag. Voor: Karei Hesen, Anna Heijligers en overl. kinderen; overl. ouders Thielen-Verstappen; Jan Peeters (vaderdag); overl. ouders v. Dijck-Strik; Joos v. Dijck; overl. ouders Verstappen-Stevens; Leon S winkels. Zondag: 9.00 Hoogmis (Herenkoor); Mia Wijnhoven-v.d. Munckhof; Piet Swinkels; Gerrit Bastiaans; overl. ouders Gommans- v. Rhee: Woensdag: 9.00 H. Mis st. Engelbertus Lenssen en ouders; overl. fam. Stevens-Steeghs: Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart v. Jesus en voor priesterroepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 jrd. Door Strijbos- Rijs; jrd. Hay Reijnders. Misdienaars: za: Marlou en Sjors. Pastoor Hoedemaeckers, Dorpsplein 7, 5807 BC Oostrum, tel. 581254. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Kindernevendienst; Ism. Voor bij zondere intentie; Nella Janssen- Litjens; Hendricus Claessens en Gertruda Claessens-Gussen en overl. fam.; Gerrit Bouten en overl. fam. Bouten-Teeuwen; Gerrit Achten; gst. Jrd. Mina Bomm; gst. Jrd. Pierre Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen; jgt. Leo Cox en Sophie Cox-Vervuurt; Zondag: 10.00 Hgm. Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; Aloys Lucassen; Piet Timmermans, Agnes Timmermans-Koenen, doch ter José, Mathieu Vervuurt, zoon Sjaak en dochter Iedje. Maandag t/m vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Nancy Litjens en Emma Weijs; zo 10.00 Fenne Smits en Geert Manders. Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00 Elly Theunis. Rectoraat Heide Zondag 9.30 Hoogmis vor overl. ouders v. Meijel-Seijkens en overl. fam.; Misdienaars: Elian, Martin, Geert, Willeke en Stan. Rectoraat Veulen Zaterdag: 19.00 Hgm. kinder woorddienst; jgt. Jan Fleurkens en Wilhelmina Aarts; jgt. Thij Sanders; Wim Hendrix; Marin Hagens, Petronella Hagens-Reintjes en dochter Truus en overl. fam.; Truus Sonnemans-Wilmsen (KBO); Bert Cremers en kleindochter Anja (coll); Cornelis Cremers, echtgen. En overl. fam.; Misdienaars: za: Linda, Danny, Stefan en Daan; lect.: za: M. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (volkszang); Toon Verheyen; Riek Claessens-Berkers; Grad Claessens;. Zondag: 9.15 (Vivace); ouders Wismans-v. Vegchel en Harrie Geurts; Jac Vergeldt; Piet Bus (vaderdag); Tiny Janssen-Martens (verj.); Dinsdag: 11.0 50-jarig huwelijks feest fam. v. Asten-Geelen; 19.00: Gerrit Flinsenberg; Wim Janssen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Anneke en Maartje; zo 9.15 Daan en Klaas; di 11.00 Rob on Mark; di 19.00 Ron en Frank. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Voor de zieken en voor de mensen die het moeilijk hebben: Woensdag: 19.00 Jo en Nel Versteegen-Verlinden; Jan Broeren; Donderdag: 8.45 Gebedsdienst bij het afscheid van groep 8 op school. Misdienaars: Mirte v. Loenen en Lotte Jacobs. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Jan v. Asten v.w. verjaardag; Donderdag: 19.00 fam. Comelissen Hendriks. Misdienaars: zo: Ronnie, Laura, Fieke en Freek. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 hoogmis voor Herman Janssen; jgt. Bertha v.d. Heijden-v. Vegchel; lectr. Olga v.d. Meer; 14.00 doopviering Louise v. Veen; Woensdag: In de St. Jozef genade kapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor een 70-jarige; spoedige beter schap na een operatie; W.J.J. Noyen-Goossens; Vrijdag: 50-jarige huwelijksviering J.L. Koenen-Coppus; 16.30 huwe lijksviering fam. Lopez. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 17 juni zal voorgaan Ds. L. Boot. In beide kerken is er een dienst met als thema rust; rond ps. 23 en tekst: Komt allen tot mij die vermoeid en belast zijn, ik zal je rust geven. In Het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, zal de dienst beginnen om 9.30 uur. Alleen in Het Zonnelied is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehouden. Om 11.00 uur begint de dienst in het kerkje in Blitterswijck, Maasweg 9. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaahde zondag is er een eucharistieviering van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de vie ring is: Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Zondag 17 juni zijn er om 10.00 en 14.30 uur diensten. Evangelist is J. Bals 's morgens is er kinder crèche. Bijbelgemeente Venray De Bijbelgemeente Venray houdt iedere zondag diensten in gebouw 'de Kemphaan. Kennedyplein 1 in Venray. Er wordt gezongen uit de bundel 'Opwekking' met gebruik van overhead sheets. Iedere zondag is er zondagschool voor twee leef tijdgroepen en crèche. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot koffiedrinken. Naast de wekelijkse erediensten worden regelmatig bij zondere diensten georganiseerd. In deze krant wordt u daarover geïn formeerd. De vaste predikant van de Bijbelgemeente is R. Lammers. Telefoon: 0478 - 586001 of 06 - 12637400. Secretariaat: Dhr. R. Korver tel. 077 - 4641936. De dien sten van de Bijbelgemeente zijn echte gezinsdiensten waar bijna iedere week een kwartier gedurende de dienst aandacht wordt geschon ken aan de kinderen. Iedere eerste zondag van de maand wordt hef avondmaal gevierd. Door de weeks zijn er diverse gespreksgroepen rondom de Bijbel. Het verzoekplatenprogramma "Verzoekjes op Zondag" geeft élke zondag een verjaardagstaart weg. Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 naar 512362, of geef de jarige op via e-mail verzoekjesopzondag omroepven- ray.nl met daarop de naam van de jarige, adres en telefoonnummer en de gegevens van je zelf. In Waar zijn de troubadours gebleven? op donderdag 14 juni is Triangel van 21.00 tot 22.00 uur te gast. Het programma wordt vooraf gegaan door Gèr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Zondag 17 juni komt de laatste Praatcafé van dit seizoen natuurlijk weer rechtstreeks vanuit Theatercafé De Artiest. De uitzen ding van 11.00 tot 12.00 uur staat helemaal in het teken van de zomer, want wat is er allemaal te doen in de vakantiemaanden juli en augustus. In Veulen herleeft de historie, De fiets4daagse gaat weer opstap, maar ook vakantiewerk doen in Afrika en nog veel meer. Zondag 17 juni is er om 11.00 uur een gezinsmis in de Grote Kerk met als thema: Afscheid en een nieuwe begin. In deze mis worden de vaders een beetje in het zonnetje gezet i.v.m. vaderdag. Ook sluiten jullie binnen kort het schooljaar af en beginnen na 6 weken aan een nieuw school jaar. Deze gezinsmis is de laatste voor Joke Halmans als dirigent van de Bandelieren en Tomorrow People. Na de mis is er koffie en limonade onder de toren. U kunt dan ook per soonlijk afscheid nemen van Joke. Werkgroep Gezinsviering. Zaterdag 23 juni is er weer een gezinsviering in de Paterskerk. Deze H. Mis begint om 18.00 uur en wordt opgeluisterd door een muziekgezelschap met Afrikaanse muziek. Werkgroep Kinderliturgie. 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray viert jubileum i i i i Xm -t a - i '*s v Venray wordt komende zondag bevolkt door zo'n 1500 schutters met hun aanhang uit Noord- en Midden-Limburg. In het centrum van Venray en op de schutterswei- de aan de Loonsedijk in Merselo vinden de activiteiten plaats die samengaan met het tweede bonds- schuttersfeest van de bond Juliana. Voor de vierde keer sinds de door start in 1975 is de Venrayse schutte rij gastheer van de 21 verenigingen die Venray aandoen tijdens het bondsfeest. Niet alleen het bondsfeest, maar zeker ook het 575-jarig bestaan van de schutterij staat in het middelpunt van de belangstelling. Een feest dat gekenmerkt wordt door pracht en praal, historische uniformen en dito (vuur)wapens alsmede enig ceremo nieel en officiële handelingen. Al vele jaren organiseert schutte rij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray schietfeesten voor families, personeelsverenigingen en anderen. Dankzij deze feesten kon de schut terij uitgroeien tot wat zij nu is: een alom gerespecteerde vereniging, zowel in Venray als daarbuiten. SCHIETWEDSTRIJD Daarom wordt de hele gemeen schap betrokken bij dit feest en in de gelegenheid gesteld te strijden om de grote prijs van Venray, met een welgevulde prijzenpot. Iedereen vanaf de schietgerechtig- de leeftijd (14 jaar) kan op zaterdag 16 juni vanaf 14.00 uur meedoen met een drietallenschietwedstrijd, waar onder begeleiding van de buksmcester geschoten kan worden. Dankzij de begeleiding kan iedereen meedoen met deze wedstrijd, enige schietervaring is niet noodzakelijk (voor informatie: Huub Jacobs, tel: 587948, Joep Krijnen, tel: 584956 of Bemie van Lierop, tel:580746). Op deze middag is cr tevens een zestallen schietwedstrijd met schut ters uit Nederlands- en Belgisch Limburg. Zondag 17 juni staat in het teken van het tweede bondsschut- tersfeest van de bond Juliana. Voor de vierde keer sinds de door start in 1975 is de Venrayse schutte rij de gastheer van de eenentwintig verenigingen, die zondags door de Venrayse straten marcheren met veel trommel- en hoorngeschal. Het bondsschuttersfeest begint om 13.00 uur met een besloten receptie voor besturen, koningen en andere hoog- Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray organiseert komend week end het tweede bondsschuttersfeest van de bond Juliana. waardigheidsbekleders. De schutte rijen worden ontvangen door burge meester Waals, waarna ze zich bui ten op het Schouwburgplein opstellen voor de inspectie door de wereldlijke en kerkelijke overheid. Om 13.45 uur worden de konin gen, koninginnen, koningsparen, keizersparen, sappeurs, bieleman nen en de markententsters beoor deeld door zestien juryleden, die van dichtbij de personen beoorde len. Om 14.15 uur worden de voltal- lige verenigingen geïnspecteerd door de voorzitter van de bond, bur gemeester Waals, deken Coenen en de beschermheer van de schutterij: Wim Bloemen. Het hoogtepunt van deze dag ligt in een kleurrijke en fleurige optocht, die vanaf 14.30 uur door Venray trekt. In deze optocht zijn onder andere de schutterij uit Venray, het kanon van Maasbree, de sappeurs van St. Jan Grubbenvorst, de nieuwe keizer van St. Anna Maasbree, de Bussen Schutten uit Neer en niet te vergeten de twee prijswinnaars van het OLS, te weten de schutterijen uit Baarlo en Reuver, te bewonderen. Tijdens de festivitei ten op het wedstrijdterrein wordt geen entree geheven. Seminar Ronde Tafel Venray-Horst De Ronde Tafel Venray-Horst verzorgt op donderdag 21 juni een seminar in de Schouwburg Venray. Dit jaar staat het thema 'De Toekomst' centraal. Verleden jaar heeft de Ronde Tafel Venray-Horst in de Schouwburg Venray een seminar georganiseerd met als titel 'het realiseren van doelen'. Tijdens deze avond werd op ver rassend eenvoudige wijze gedemon streerd op welke wijze mensen-dro men werkelijkheid kunnen worden. Ook werd duidelijk hoe heet komt dat de plannen van bepaalde andere mensen keer op keer in het water vallen. Dit jaar staat het thema 'De Toekomst' centraal. De elektroni sche revolutie waarin wij ons nu bevinden zal de komende decennia leiden tot een nieuwe ordening in een andere samenleving. Wij gaan leren, leven en werken in een grote genetwerkte samenle ving. Trendwatcher Rob Creemers zal in zijn scherpe, confronterende en humoristische presentatie zijn visie geven op de toekomst. Hij laat zien dat met de ontwikke lingen in de informatietechnologie van de afgelopen jaren er vandaag een fundament is waarop een totaal nieuwe wereld gebouwd kan wor den. Een wereld die niemand heeft gepland. In begrijpelijke taal en multimediaal schetst hij een toe komstbeeld dal (on)voorstelbaar is als onontkoombare realiteit. Een netwerk-economie, met ongekende mogelijkheden en een grenzeloos vraag en aanbod. En voor wie na het horen van de bovenstaande spreker denkt dat de mens is overgeleverd aan techniek of aan magische krachten die de toe komst zullen gaan beheersen, is er Bob Delbeque. Hij gaat u duidelijk maken dat de realiteit van dit moment op haar beurt een illusie is van fantasieloze mensen. In een even sprankelend als wer velend optreden laat hij u zien, voe len en verstaan. En van Bob Delbeque mag iedereen die zwijgt meepraten. Evenals verleden jaar steunt u met uw komst ook dit jaar weer goede doelen. Het hoofddoel in 2001 is de stich ting Doe een Wens Stichting Nederland. Daarnaast worden door de Ronde Tafel met de opbrengst van dit seminar ook lokale projecten met een sociaal of maatschappelijk belang ondersteund. Kaarten voor deze avond (110 gulden per stuk) kunt u bestellen bij Thijs Jenniskens, tel. 0478-532633 of 06-53317369. Nog net op Venrays grondgebie ligt in de Geysterse bossen de we bekende Rosmolen. Een gel iel object voor veel fotograven, en wa veel wandelaars in alle jaargetijde het waterrad passeren. De naam van de Rosmolen is on leend aan een Rosmolen die vroeg! nabij een boerderij lag, en door ee paard werd voortgedreven. In jaren dertig werd in het kader van werkverschaffing de Oostrums beek over een grote lengte reel jetrokken. Tijdens de ruilverkavi ling werd in de zestiger jaren beek verbreed. Dat gebeurde om h( water in het belang van de land- tuinbouw sneller af te voeren. D watermolen is als gevolg van d beeknormalisatie en oörlogshand! lingen vele decennia buiten werkin geweest. Door vakkundige restaur tie is de molen voltooid en als vai ouds weer functioneel gemaakt. Op vrijdag 15 juni aanstaande z< door de Commissaris van Koningin in de provincie Limbui van Voorst tot Voorst de molen i werking gesteld worden. Een feesti lijk moment in de geschiedenis de Rosmolen. De trotse bewoni van het huis van de Rosmulder molenaar Joop Hoex, hij zal graa de werking van de molen demoi streren en voor belangstellenden z; hij op zaterdag 16 juni tussen 11 .OU ill 16.00 uur graan malen. Er is oc go gelegenheid om op zaterdag en zoi dag oude foto's van de Rosmolen e naaste omgeving te bezichtigen. Op de foto van deze week zien w het woonhuis en de watermolen va omstreeks 1920. De mensen op d foto zijn, v.l.n.r.: Maria Derki Frans Derkx sr. (de Rosmulder) Frans Derkx jr., Mina Derkx, Ann )pei de Lauw en Dina Burgers. Jan van der Putten KHJ M atei Rabobank Venray Meerli Wanssum houdt op dinsdag 1 juni haar jaarlijkse algemen: ledenvergadering. De vergaderin wordt gehouden bij zaal Houtwerf van Roelanzia Ysselsteyn. Dit jaar staat het jaarverslag in he (an teken van Trotse Teams. Het jaai verslag en de algemene jaarvergade ring hebben elk jaar een ande thema. Dit jaar is het thema Trots Teams. Het jaarverslag bevat da ook negentien verschillende Trots Teams uit het gehele werkgebie van de bank. Van een voetbaltean tot de makers van een dorpskrantje Door deze teams een plaatsje in he1 jaarverslag te geven wil de banl aangeven dat zc haar leden en klan ten erg belangrijk vindt. Op de alge mene jaarvergadering staan medewerkers van Rabobank Venrai Meerlo-Wanssum als team centraal De verschillende teams zullen ziel presenteren op een ludieke maniei Hierbij worden ze ondersteund dooi het cabaretduo Zus Zo. Elk jaa; worden leden van de Rabobank uil genodigd voor de algemene verga dering. Zij kunnen dan kennisnemei van de resultaten van hun banl Maar ook invloed uitoefenen op he beleid dat de bank voert. De ledei hebben een belangrijke stem in hoe de Rabobank de samenleving vai dienst kan zijn. En die stem word met name hoorbaar op de algemem vergadering. De vergadering oj dinsdag 19 juni is de eerste vai Rabobank Venray Meerlo Wanssum. De bank is ontstaan ni een fusie op 31 december 2000 vai Rabobank Venray-Oostrum Rabobank Zevenrode. lc

Peel en Maas | 2001 | | pagina 22