Massage, goed voor uw lichaam Monumentenlijst van de gemeente Venray Overlast luizendrup uit lindes en esdoorns Wereldwinkel Venray Bekendmakingen gemeente Venray DIRKX VAN SOEST www.taxeren.nl woningwet wet ruimtelijke ordening Kap- vergunningen Inschrijving kermisterras Raadhuisplein UW wet milieubeheer Voorbereidings- besluit Whiplash inloopmiddag De Kelder zoekt vrijwilligers Weekendje weg PEEL EN MAAS donderdag 14 juni 2001- Pagina .EL Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week i bij burgemeester en wethouders I van Venray ingekomen bouwaanvra- I gen. - het bouwen van een erker aan de Langstraat 28 te Venray tnv C.L.M. Leenders, Langstraat 28; - het vergroten van de woning aan de Hubertusstraat I te Venray tnv A.M.J. van Tilburg, Hubertus straat I - het vergroten van de woning aan de Haammakerstraat 15 te Venray tnv O. Pijpker, Haamma kerstraat IS; - het vergroten van de woning aan de Brienshoekweg la te Leu nen tnv T.P.H. Hendrix, Briens hoekweg la; - het vergroten van de woning aan de Grootdorp 26 te Merselo tnv M.J.T.M. Arts, Grootdorp 26; - het plaatsen van een erfafscheiding aan de Langstraat 166 te Ven ray tnv T.J.M. Verhalle, Langstraat I66; - het bouwen van een stalling aan de Wanssumseweg 15 te Oos trum tnv Vishandel Camps V.O.F., Randenrade 33 te Oos trum; - het bouwen foliekassen aan de Sta tionsweg 82 te Oostrum tnv Maatschap Jeuken-de Swart, Sta tionsweg 82; - het bouwen van een serre en car port aan de Zevenblad 28 te Venray tnv W.J.H. Vievermans, Zevenblad 28; - het veranderen/vergroten van de woning aan de Goetzenhof I te Oostrum tnv P.A.V.M. Jans sen, Goetzenhoef I; - het bouwen van een woning aan de Hoenderstraat te Venray tnv A.G. Welles, Haelenerweg 21 te Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het bouwen van een woning aan de Endepoel 9 te Merselo tnv G.L.M. de Mulder, Ambacht straat I te Venray; - het bouwen van een woning met garage aan de Beekweg 28 te Venray tnv G. v.d. Fliert, Wes- tengerdijk 14 te Harskamp; - het vergroten van de woning aan de Nieuweind 27 te Venray tnv P.G.A. Claessens, Nieuweind 27; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Randenrade 19 te Oos trum tnv F.W. van Lieshout, Randenrade 19; - het gewijzigd uitvoeren bouwver gunning 2000.23631 aan het Kei- zersveld 99 te Venray tnv Van Haren Beheer B.V., Postbus 25 te Venray; - het vergroten van de woning aan de Weegbree 13 Venray tnv J.H.L. Sijbers, Aronskelk 35 te Venray; - het bouwen van een luchtgang aan De Hoef 18 te Leunen tnv M. van den Biggelaar, De Hoef 18; - het vergroten van de woning aan de Tatralaan I te Venray tnv RJ.M. Jacobs, Tatralaan I - het bouwen van een garage/ber- ging/carport aan de Kruisstraat 18 te Venray tnv F.A.M. van den Berg, Kruisstraat 18; - het verbouwen/vergroten woning aan de Wethouder Pubben- straat 8 te Merselo tnv L. Vel- ders, Wethouder Pubbenstraat 8; - het veranderen pand aan de Volen 7 te Heide tnv J.J.P. Michels, Volen 7; - het plaatsen tuinhuis/berging en wijzigen voorgevel/entree aan de Aronskelk 47 te Venray tnv H.M.P.M. Litjens, Aronskelk 47; - het verbouwen werkplaats en wij zigen gebruik t.b.v. huiswerkbe geleidingsinstituut aan de Patersstraat 23 te Venray tnv J.J.N. Dinjens, Rochusstraat 20 te Venray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venrav een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergunning verleend. - het slopen 3 loodsen en 3 sleufsi lo's aan de Jan Poelsweg 2 te Ysselsteyn tnv H.T.M. van Lip- zig, Jan Poelsweg 2; - het slopen varkensstallen aan de Veulenseweg 15 te Leunen tnv Maatschap Van Tilburg- Weijs, Veulenseweg 15; - het slopen garage aan de Kruis straat 18 te Venray tnv F.A.M. van den Berg, Kruisstraat 18. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Publicatie Wet Geluidhinder Burgemeester en wethouders delen mede dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 31 mei 2001 hebben ingewilligd het verzoek om vaststelling hogere grenswaarden tot 54 d(B)A voor een aan de Albionstraat in de uit breidingslocatie Leunen te bouwen woning. Het besluit ligt tot 13 juli 2001 voor eenieder ter inzag bij de afde ling publieksdiensten. Tot die datum kunnen belangheb benden tegen het besluit van Gedeputeeerde Staten een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeeerde Staten van Limburg, t.a.v. Avb-secretariaat, afdeling AJZ, Postbus 5700, 6202 MA MAAST RICHT. De Inspraak scholieren het Raaylandcollege maken veelvuldig gebruik van de voorzieningen op sportpark De Wieën. Door de toe name van het aantal leerlingen zal dat gebruik nog intensiever worden. Voor een veilige afwikkeling van de grote scholierenstroom bij de wis seling van lessen (200 scholieren heen en terug) is het gewenst dat een voetgangersbrug als verbinding over de Zuidsingel wordt aangelegd. Een daarop betrekking hebbend plan is ontworpen. De brug zal 's avonds worden afgesloten. De ter plaatse geldende bestem ming "Weg" staat de bouw van de brug niet toe. Voor medewerking daaraan zal derhalve een procedure als bedoeld in artikel 19, lid I van de Wet op de ruimtelijke ordening moeten worden gevolgd. Het bouwplan voor de brug ligt thans met ingang van 16 juni 2001 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de Afdeling Publieksdiensten, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op overige werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur. Gedurende die periode kan eenie der zijn zienswijze met betrekking tot het plan schriftelijk aan de gemeente kenbaar maken. Inkomende zienswijzen zullen mee worden afgewogen. Vervolgens zal het bouwplan, waarvoor een verklaring van geen bezwaar bij Gedeputeerde Staten zal worden aangevraagd, nog gedu rende 4 weken ter inzage worden gelegd. In die fase kunnen eventuele bedenkingen bij de gemeente wor den ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het bouwen garage/berging aan de Overbroekseweg 8 te Leu nen tnv H.G.M. Jilesen, Over broekseweg 8; - het vergroten van de woning aan de Vingerhoedskruid 8 te Ven ray tnv P.J.H.M. van de Laar, Vin gerhoedskruid 8; - het bouwen van een erker aan de Langstraat 28 te Venray tnv C.L.M. Leenders, Langstraat 28; - het bouwen van een serre aan de Stationsweg 79 te Venray tnv H.M.A. van Eist, Stationsweg 79; - het bouwen van 12 oeverwoningn aan de Sparrendreef 12 te Oostrum tnv De Witte Vennen B.V., Metaalweg 5 te Venray; - het vernieuwen entree aan de Sta tionsweg 183 te Oostrum tnv Autobedrijf GHV, Stationsweg 183; - het bouwen twee dakkapellen aan de Scheiweg 3 te Leunen tnv L.A.W.G. Arts, Scheiweg 3. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 15 juni 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 14 juni 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Door het college van Burgemeester en Wethouders zijn kapvergunningen verleend voor de volgende locaties: 1Gemeente Venray, locatie Akker- weg voor negen lindebomen en één berk i.v.m. herinrichting Burggraaf en de overlast die de bewoners ondervinden. Er zullen tien bomen, in een zware maat, worden herplant. 2. Gemeente Venray, locatie Zuid singel voor acht platanen en 900 m2 bosplantsoen i.v.m. realisatie voetgangersbrug en fietsenstal ling. Er zal geen herplant plaats vinden. 3. Gemeente Venray, locatie Bolde rik 24, voor drie esdoorns i.v.m. uitdunning. Er zal geen herplant plaatsvinden. 4. Gemeente Venray, locatie sport park de Wieën, voor drie essen i.v.m. herschikking sportvelden en realisatie fietsenstalling. Er zal geen herplant plaatsvinden. 5. J.H.M. Janssen, Mastbos 5, voor één inlandse eik i.v.m. kwaliteit boom. Er zal geen herplant plaatsvinden. 6. fam. v. Well, Laagheidseweg 23, voor één berk i.v.m. kwaliteit boom (houtrot). Er zal geen her plant plaatsvinden. 7. VvGI, locatie Stationsweg 46, voor drie esdoorns i.v.m. kwaliteit (houtrot). Er zullen drie bomen op het terrein worden herplant. 8. J. v. Gerven, Hagelweg 28, voor twee eiken i.v.m. kwaliteit (hou trot). Er zal geen herplant plaats vinden. 9. fam. Peeters, Melchiorhof 19, voor één berk i.v.m. standplaats en kwaliteit. Er zal geen herplant plaatsvinden. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten via telefoonnum mer 523333, die bereikbaar is tij dens de openingsuren op maandag van 12.00-20.00 uur en van dinsdag t/m vrijdag van 09.00-13.00 uur. Bezwaren tegen verleende ver gunning kunnen worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders tot uiterlijk 6 weken na publicatie. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray stellen voor de horeca ondernemers in Venray-kom de inschrijving open voor het exploite ren van een terras ter grootte van 60 m2 op het Raadhuisplein tijdens de Venrayse kermis van vrijdag 3 tot en met woensdag 8 augustus 2001 De inschrijfperiode loopt tot en met 2 juli 2001. Inschrijvingen die te laat binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen. Bij de inschrijving dient rekening gehouden te worden met een aantal voorwaarden die door de gemeente gesteld zijn. Deze voorwaarden en een situatietekening zijn verkrijg baar bij de afdeling Openbare Orde en Veiligheid. Voor nadere informa tie kunt u contact opnemen met H. Reen (telefoon 523912). PEEL EN MAAS WEEKBLAD Openbare kennisgeving Met verwijzing naar artikel 5, lid I van de monumentenverordening van de gemeente Venray brengen burgemees ter en wethouders van Venray ter alge mene kennis, dat het volgende object op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst is: - Vredeskerk, pastorie en Vredesmonu- ment, Kennedyplein 18, 5801 VH Venray. Whistlerstraat I, 5801 VJ Venray. kadasternummers L 2603 en L 1866. De gemeentelijke monumentenlijst en de overige stukken die hierop betrekking hebben, liggen vanaf heden gedurende 6 weken ter inzage bij de informatiebalie, locatie 2, van het Gemeentehuis. Op basis van de Jgemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de datum van publicatie van deze openbare kennisgeving, schriftelijk bij burgemees ter en wethouders gemotiveerd bezwaar aantekenen tegen dit besluit. In het bezwaarschrift dienen de redenen aangevoerd te worden, op grond waar van bezwaar gemaakt wordt tegen plaatsing van het object op de gemeen telijke monumentenlijst. Het bezwaar schrift dient gestuurd te worden naar postbus 500, 5800 AM Venray. Het indienen van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit. Indien een bezwaar is ingesteld en onverwijlde spoed gelet op de betrok ken belangen dat vereist kan bij de pre sident van de Arrondissementsrechtbank te Roermond een verzoek worden inge diend voor het treffen van een voorlo pige voorziening (Arrondissementsrechtbank Roermond, sector bestuursrecht, Postbus 950, 6040 AZ Roermond). Venray, 14 juni 2001 namens burgemeester en wethouders van Venray, het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu,C.Th. van Velzen De komende maanden is het mogelijk dat bomen en struiken weer overlast bezorgen in de vorm van luizendrup of vraat van rupsen. De vraat van rupsen, bijv. Spinselmot die een hele struik of boom kan kaalvreten en de struik of boom voorzien van een waas van witte draden, dit is van tijdelijke aard. Als de rupsen gaan verpoppen of als ze onvoldoende voedsel heb ben, verlaten ze de aangetaste boom of struik. Deze boom of struik zal door de aantasting niet doodgaan en zal na enkele weken nieuwe bladeren hebben. De lindebomen en esdoorns ver- Taxaties Advies voor al uw taxatie's VENRAY 0478-586408 lidUitV-UdnrvT VENLO 077-3513301 oorzaken overlast in de vorm van luizendrup, een plakkerige substan tie die uit de bomen balt. Deze paarsblauwe kleverige substantie is suikerafscheiding van luizen en is niet schadelijk voor autolak en kozijnen van ramen en deuren. Door de plak blijft er wel veel stof in hangen waardoor ramen behoorlijk smerig worden. Ook de eronder liggende verharding wordt zwart, kleverig en glad. De luizen in deze bomen worden niet bestreden; evenals de rupsen vraat is ook de luizenaantasting van tijdelijke aard. Slechts bomen die bij terrassen staan en/of bij invaliden parkeerplaatsen worden behandeld met het middel Pyrimor. Het nadeel van deze behandeling is dat het een middel is dat gespoten wordt en slechts een korte periode werk zaam is (bij regenval is de werkzame periode nog korter), zodat vervolg- behandelingen noodzakelijk zijn. Hierdoor is het een relatief kostba re behandelingsmethode en is het niet mogelijk (om budgettaire rede nen) alle lindebomen en esdoorns te behandelen. Wij vragen dan ook begrip van bewoners die wonen bij bomen die niet behandeld worden. Indien u meer informatie wenst over dit onderwerp, kunt u zich wenden tot de publieksbalie van de Gemeente Venray via telefoonnum mer 523333. De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een anaer tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: - Houbensteyn Holding BV, Yssel- steynseweg 69 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een fokvarkenshouderij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 42 te Ysselsteyn; - H.J.M. Verheijen, Van Broekhuizen- straat 40 te Oostrum voor een revisievergunning voor een var kenshouderij en akkerbouwbe drijf, gelegen aan de Van Broek- huizenstraat 40 en 42 te Oostrum; - W. Peeters, Heidse Peelweg 62 te Ysselsteyn voor een revisiever gunning voor een varkenshoude rij, gelegen aan de Heidse Peel weg 62 te Ysselsteyn; - A. van Tilburg, Beekweg 58 te Mer selo voor een revisievergunning voor een biggen- en vleesvar kenshouderij annex tuinbouwbe drijf, gelegen aan de Beekweg 58 te Merselo. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 14 juni 2001 tot en met 12 juli 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op yerzoek kunt u ook monde ling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedach- tenwisseling over de ontwerp beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krach tens artikel 8.40 van de Wet milieu beheer A.M.v.B.-meldingen zijn bin nengekomen van: - Koeltechnisch installatiebedrijf H. ten Brink, Timmermannsweg 46 te Ysselsteyn voor het van toe passing worden van het Besluit bouw- en houtbedrijven milieu beheer, gelegen aan de Tim mermannsweg 46 te Yssel steyn; - P. Pleket-Strijbosch, Sambastraat 19 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Kiosk 19 te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 14 juni 2001 tot en met 28 juni 2001 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 14 juni 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de :s ,k i uur (balie Publieksdiensten!. Op;tr' telefonische afspraak (0478-tr. 523630) kunnen de stukken ook opiij' een anaer tijdstip worden ingezien. Ils Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders 1- bedenkingentermijn). 0| Deze kan hierbij verzoeken zijn d< persoonlijke gegevens niet bekend \S te maken. Er bestaat geen mogelijk-lai heid tot het inbrengen van monde- 'ar linge bedenkingen of een mondelin- u ge gedachtewisseling. Alleen degenen die bedenkingen^ hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, 14 juni 2001 Burgemeester en wethouders van /j! Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Burgemeester en wethouders van Venrav maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venraij in zijn verga dering van 29 mei 21001 in voorberei ding heeft verklaard een herziening van het bestemmingsplan; 'De Witte Vennen', ten behoeven van de bouw van een twaalftal oeverwonin gen aan de Sparrendreef te Oostrum. Dit voorbereidingsbesluit ligt voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. geopend op maandag van 12.00-20.00 uur, op dins dag tot en met vrijdag van 09.00-13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten via telefoonnummer 0478-523333. Tegen bovengenoemd besluit kunnen belanghebbenden van vrijdag 15 juni tot en met 26 juli 2001 ingevolge de Algemene wet bestuursrecht een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij de Gemeenteraad van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Indien een bezwaar schrift is ingediend, kan tevens een ver- Eerlijke handel biedt u als consu ment een concrete en eenvoudige manier om mee te helpen aan het bestrijden van de armoede en aan het verbeteren van de levensomstan digheden van de producenten in het Zuiden. De eerlijke handel moet aan een aantal criteria voldoen. Dat zijn de eerlijke prijs, langlopende con tracten, voorfinanciering, onder steuning bij productontwikkeling en respect voor mens en milieu. Een eerlijke prijs dekt de produc tiekosten, biedt producenten een redelijke levensstandaard en garan deert een marge voor investeringen in de toekomst. Men hoeft nu niet zoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank te Roermond, Sector Bestuursrecht, post bus 950, 6040 AZ Roermond. Venray, 14 juni 2991 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester dhr. P.M.H. Lucassen, sectretaris Op vrijdag 22 juni houdt de mas sagepraktijk van Harry Schutte aan de Patersstraat open huis. Harry Schutte is ruim een jaar actief in Venray. Harry Schutte werkt nauw samen met de chiropraktie praktijk van Eric Wolters en Toon Stas. Veel cliënten worden naar hem doorver wezen voor een nabehandeling. Dat kan in de vorm van massage zijfl maar ook in combinatie met revali datie fitness. De behandeling hangt mede af van het intake gesprek dat Harry Schutte met zijn cliënten heeft, waarmee hij inzicht probeert te krijgen in de problematiek. Nadat de cliënt is uitgelegd welke behandelwijze wordt toegepast, wordt na enkele behandelingen bekeken wat de resultaten zijn. Voor de cliënt is dat prettig om te weten. Harry Schutte is zelf geen voorstan der van alsmaar doorbehandelen als er weinig of geen resultaat wordt bereikt. Het is dan ook goed moge lijk dat cliënten weer doorverwezen worden voor een nader onderzoek, of terugkoppeling naar de chiro praktie. Harry Schutte behandelt de meest uiteenlopende klachten, van nek- en schouderklachten tot uitstralingen naar armen en benen. Meestal wor den daar hele goede resultaten mee bereikt. Zo was er laatst een chauffeur met rugklachten. Na de eerste behandeling kon hij zijn schoenveters weer zelf strikken, dit had hij een paar weken niet gekund. Toch zijn er ook situaties waarvan de behandeling soms wat langer gaat duren en waar de vooruitgang zeer moeizaam verloopt. Dan kun nen de spieren zo vast zitten dat het geen wonder is dat mensen klachten krijgen met uitstraling ofwel hoofd pijn. Een andere specialiteit is de reva lidatie fitness, met een vast patroon na 15 minuten allemaal rekken en strekken van de spieren Mensen bewegen tegenwoordig veel te wei nig. men kan hier kiezen uit 2 mogelijkheden Om te beginnen 6 series Van 1 uur. als het goed gaat en men vind het leuk en het resultaat is zichtbaar kunnen ze doorgaan uit 13 series van een uur. Ook zijn er mogelijkheden om op een verantwoorde wijze mee te doen met een afslankprogramma veelal ook in combinatie met meer bewe ging of thuis of onder begeleiding met combinatie fitness. Wie kennis wil maken met een massage behandeling kan dat bij Harry Schutte middels een introduc tiebehandeling van vijftien minuten. Zo kan de cliënt ervaren wat een massagebehandeling voor het lichaam doet. Voor nadere behande ling kunt u dan een afspraak maken. Men kan zich opgeven bij de recep tie van de chiropraktie praktijk te Venray Patersstraat 60 te Venray. Tel nummer 0478-581712. en onder mobiel nummer 06-22200790 van Massagepraktijk Schutte. De Whiplash Stichting Nederland organiseert op donderdag 21 juni aanstaande van 13.30 tot 15.30 uur een inloopmiddag voor whiplashpa- tiënten in het Cultureel Centrum de Weijer, De Raetsingel 1 in Boxmeer; de toegang tot deze inloopmiddag is gratis. Het whiplashletsel kan ontstaan wanneer het hoofd een slingerachti ge beweging maakt ten opzichte van de romp, meestal als gevolg van een verkeersongeval. Hierbij kunnen beschadigingen optreden in de spie ren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, ruggenmerg en hersen- zenuwen. De whiplashstichting Nederland organiseert hiervoor iedere maand inloopochtenden-, middagen- en avonden, verspreid over het hele land. De inloopmiddag in Boxmeer vindt iedere derde don derdag van de maand plaats in CC de Weijer. 17 «I alleen te denken aan leuke artikelen zoals maskers of speelgoed maar ook de foodafdeling bij de Wereldwinkel beidt de consument^ volop keus. Deze maand is de aanbieding k- gericht op de olie- en azijnsoorten. De vier smaakmakers zijn afkom stig van de Zuid Amerikaanse part ner Nantekara. Even buiten 'al Kaapstad staat de werkplaats waar deze flesjes worden gevuld. Het |n; bedrijfje biedt werk aan vijftien tot twintig personeelsleden. Ze krijgen een eerlijk loon en bovendien zorg Natekara ervoor dat er het hele jaar door voldoende werk voor ze is. De macadamis-olie, avo cado-olie, de venkel citroen azijn en de pittige kruidenazijn zijn deze maand in prijs verlaagd. Door een product bij een van de 400 wereld winkels te kopen draagt u bij aan de eerlijke handel. En daarmee aan een betere verdeling van rijkdom en i macht in de wereld. Kom eens wereldwinkelen. Vlag uit, winkel open, normale opening stijden: Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Vind jij het leuk om met jongereti' 1 om te gaan? Ben jij creatief en enthousiast? Hou jij van gezellig heid? Stap dan eens De Kelder bin nen. Jeugdhonk De Kelder ligt in het wijkgebouw het Stekske in Landweert en is op vrijdaga open van 20.00 tot 23.00 uur. Deze avond is over het algemeen ingevuld met een disco, waar jongeren zelf muziek kunnen draaien en zich met een tafelvoetbalspel en met dansen kunnen vermaken. De jongeren zijn tussen de 12 en 18 jaar oud. Zij zijn hard op zoek naar vrijwilligers die het vrijwilligersteam aan komen vullen. Is-je belangstelling gewekt en wil je meer informatie ontvan gen, neem dan contact op met Rob Camps, tel: 0478- 588141 Of loop "ff De Kelder gewoon een keer binnen De vakantie staat weer voor de deur en ja, waar bespreek je als! alleenstaande ouder je vakantie! F mee? Stichting Stand-By stelt geld uit fondsenwerving beschikbaar voor de alleenstaande moeder met een bijstandsuitkering en haar kin deren. Juist het delen van de verantwoor ding met gelijkgestemden maakt zo'n weekend waardevol en ont spannen. Ook de kinderen merken dat zij niet de enigen zijn met een moeder in de bijstand. Er wordt van 6 t/m 8 juli naar Egmond aan Zee gegaan. Het sla=r pen, ontbijten en dineren is in een jeugdherberg op kosten van Stand- By. Behoor je tot de doelgroep in het werkgebied Meerlo-Wanssum of Horst aan de Maas en wil jij je opgeven of meer informatie, dan kun je op vrijdag tussen 19.00-20.00j uur en uiterlijk dinsdagmorgan 19 juni terecht in 't Gasthoes, kamer 103, tel. 077-3987805. Wil je hef weekend ondersteunen met eenr sponsorbedrag, dan kan dat op reke ning nummer 423630148 t.a.v. Stichting Stand-By Egmond aan Zee. milieuvergunning. Hiervoor geld ne een bijzondere procedure die ii u\ paragraaf 3.5.6 van de Algemem ei wet bestuursrecht staat beschreven grt IU' Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders va de gemeente Venray maken beken dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunnin f* geheel wensen in te trekken van: - G.H.C. Claessens, Overbroekse sz weg 3 te Leunen voor een var Ge kensfokkerij en landbouwpro !E ductiebedrijf gelegen aan diari Overbroekseweg 3/5 te Leu 6 nen ten behoeve van de inrich ilo« ting Ysselsteynseweg 42 te Yssel steyn. Het ontwerp van de besluit alle relevante stukken c.q. gegevei liggen ter inzage van 14 juni 2001 tot en met 28 juni 2001 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overij werkdagen van 09.00 uur tot 13. II 11

Peel en Maas | 2001 | | pagina 20