Geslaagd! ISÉSSSSSSr Miljoenentekort voor Venray VvGI zet alles op alles om uit impasse te komen 11 m 'Nieuwe eetkramen geen aanwinst Henseniusplein' tot 5 0% WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING (D landoetere TEGELS SANITAIR VAN TOPKLASSE <Jw üm VMi imfTT.liilMU ongekend voordeel tijdens onze kir» 4 ene fcoenen er» kirulerkle^inj frortïn^en Rongen dè specialist voor tegels, sanitair en Badkamer-actie IDERDAG 14 JUNI 2001 Nr. 24 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS straat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij voor- Derden rotestraat 23 5801 BE Venray Tel. 0478-581526 Twist Twist is een dans die in de r jaren populair was. In die Ie werd ook SR'65 opge- later Free Wheelin, thans is. Nu, zesendertig jaar later de twist nog steeds populair, leente en Dingus draaien als Vare in een oorlogsdans om ir heen om te kijken wie de het langste volhoudt, reemd, want een jaar geleden alles koek en ei en werd met si tam tam de vrede getekend, ng leek het schuifelen goed te in maar de danspartners lieten toch langzaam los. rlopig hoogtepunt in de her- wde twist leek het supers- er-incident van zo'n twee nden geleden. De afgelopen ken werd de dans grimmiger en eerde Gijsbers en consorten, br-de gemeente niet in het pand laten om bouwkundige zaken een rij te kunnen zetten. Dat eft er alle schijn van dat het hui- je bestuur niet op de verbou- Qg zit te wachten en het liefst blijven zitten zoals het zit. jaal lijkt dat er niet op maar je zit te springen op een ver- jwing zodat het pand meer igelijkheden krijgt, dan moét je st staan te juichen als iemand éreidingen wil treffen, twist staat nu op het punt iëadbangen, tegen elkaar wel ferstaanHet Dingusbestuur Ie vorige week woensdag de :au's in die zij vorig jaar bij 15-jarig bestaan hadden ont- jën, weer bij de gemeente in op diézelfde gemeente een later besloot om het huurcon- :t met Dingus op te zeggen, irachterstand en het feit dat het in de huidige situatie niet pikt wordt waarvoor het :md is, nl. het open jongeren- Ik moet zeggen een flinke stap an de gemeente, maar, als alles Indisch is dichtgetimmerd, ook >n verstandige stap. Het wordt jd dat er op Hoenderstraat 10 de >vist wordt beëindigd, dat het and aangepast wordt en dat mijn inderen, die ook al in de tiener- )d arriveren, en ook alle andere ïners van Venray, een plek in 'enray hebben waar ze vol over- j|pe kunnen dansen, zonder twist. Christ IANTINE DAME(S) gezocht! »oor een bedrijf in Venray. Het betreft zowel kantine- als schoonmaak- werkzaamheden. 's morgens of 's avonds j gebleken geschiktheid volgt een contract. Bel snel! 0478-541888 Oraszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZONE Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd Tel. 0478-64 60 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgazon.nl Een spannend dagjeben ik wel of niet geslaagd? Donder dagavond 14 juni (vandaag) krij gen ook de 453 eindexamenleer lingen van hét Raayland College in Venray officieel te horen of ze wel of niet geslaagd zijn. Gaat de telefoon wel of niet? Op het Raayland College namen dit jaar 166 leerlingen deel aan het examen VBO, 103 aan Mavo, 74 aan Havo en 110 aan VWO. Donderdagavond (vandaag) wor den de ongelukkige jongens en meisjes die zakten tussen 18.30 en 19.30 uur gebeld. Vanaf 20.00 uur worden de geslaagden ontvangen op de twee locaties Zuid en Noord van het Raayland College en ontvangen ze de voorlopige cijferlijst. De redactie van nieuwsblad Peel en Maas wist enkele eindexamen kandidaten (foto) op te sporen die voor 100% zeker geslaagd zijn. Proficiat enop naar de examen feestjes! Hotel Restaurant Asteria zoekt in verband met de toenemende drukte op korte termijn: Directie-assistent (m/v) 1 die samen met de directie chef-kok en rest?ura£<0 van der Sterren. aankomend Chef de Partie (m/v) die van aanpakken houdt, creatief is en tussen de 20 Hans Holtackers of bel 0478-511466. ^aJhe^ev^(f^1*5804Yö Venray, Tel.: 0478-511466 SSANG YONG 4WD PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mail: VAKGARAGEi®GOMMANSENDF.Wn".NL Internetsite: WWW.GOMMANSENDEWITJVL De gemeente Venray koerst op financieel zwaar weer af. De begroting voor 2002 geeft een tekort van 2,5 miljoen gulden te zien. In 2003 ziet het er nog slech ter uit want dan loopt het verlies zelfs op tot 4 miljoen gulden. De oorzaken zijn de fiks tegenvallen de uitkeringen uit het gemeente fonds en de extra kostenpost van jaarlijks 3,5 miljoen gulden als investering in de ambtelijke orga nisatie. Drie weken geleden bij de presen tatie van de voorjaarsnota had wet houder Houba (VVD) nog goede hoop. De meerjarenbegroting voor 2002 en 2003 toonde toen welis waar een financieel gat van respec tievelijk 3 en 3,5 miljoen gulden. Maar de zogenaamde meicirculaire van de rijksoverheid, met de laatste cijfers over de uitkeringen uit het gemeentefonds, was toen nog niet bekend. Wethouder Jan Houba en Ondernemer Starink boos op gemeente Binnenkort wordt de mini- markt op het Henseniusplein uit gebreid met twee nieuwe kramen. Een hamburgertent en een eet- kraam die Spaanse snacks en belegde broodjes gaat verkopen. Niet iedereen rond het Henseniusplein is blij met de nieuwste aanwinsten. Paul Starink, in Venray beter bekend als 'Paultje patat' is boos, heel erg boos zelfs. Hij runt al ruim twaalf jaar cafetaria La Promenade aan de kop van het Henseniusplein. De horecaondernemer zit er allesbe halve op te wachten dat hij op don derdag (hamburgerkraam) en op zaterdag (Spaanse broodjes) vlak voor zijn deur concurrentie krijgt. Want met de komst van de ijsverko per, welke stand in de winter wordt omgeturnd tot oliebollenkraam, had hij er al een concurrent bij. "Dit is onrechtmatige concurrentie. Dit gaat ten koste van mijn boterham. Het is ook oneerlijk want die kra men betalen heel lage pachtprijzen van slechts drie tot vierduizend gul den per jaar. Terwi jl mijn lasten vele malen hoger liggen", zegt Starink. Hij heeft begin deze week een boze brief geschreven aan het college van B en W en Horeca Nederland. "Alhoewel ik eigenlijk geen stampij wil maken. Maar als ik zie dat de gemeente vier ton schuld van De Artiest compenseert, kan ik dan met mijn omzetverlies ook bij de gemeente aankloppen", vraagt hij zich af. "In de laatste vergadering van de winkeliersvereniging hebben we nog gepraat over een hoger niveau van de horeca. En dat de pleinen opgewaardeerd en gezelli ger moesten worden. Maar de komst van deze kramen noem ik geen opwaardering", oordeelt Starink. MINIMARKT Ger Schlooz is voorzitter van de stichting Henseniusplein promotion. Hij trof maandag een woedende Paul Starink aan. "Hij stond bij mij te trillen aan de toonbank. Ik heb hem geadviseerd om eerst eens con tact met de gemeente op te nemen en te vragen wat er precies gaande is. Want hij slaat nu in de wilde weg om zich heen." Schlooz meent dat er zeven kramen mogen staan en denkt daarom dat Starink met zijn protes ten weinig kans maakt. Ger Schlooz, eigenaar van Sport Olympic, heeft zelf geen moeite met meer verkopers op het plein. "Want hoe meer zielen, hoe meer vreugd", redeneert hij Toon Poels, die er een bloemen- kraam heeft, bevestigt dat er sinds tien jaar een afspraak ligt met de gemeente dat er op donderdag, vrij dag en zaterdag maximaal zeven stands op de minimarkt op het Henseniusplein mogen staan. Er staan nu kramen die groenten, kaas, ijs, bloemen, Vietnamese loempias, brood en vis verkopen. En daar komen er deze of volgende week twee nieuwe bij. Een woordvoerster van de gemeente laat weten 'geen recht te hebben om ze te weigeren'. "Wij mogen namelijk geen protectionis me (beschermende maatregelen, red.) toepassen bij de keuze van de kramen. Er is vrijheid van onderne men en als iemand zich wil vesti gen, en er is plaats, dat moeten wij ze toelaten. In het centrum kunnen we geen rekening houden met even tuele concurrentie." De minimarkt is nu op vrijdag en zaterdag met zeven plaatsen hele maal volOp donderdag staan er nu zes kramen en is er nog een plaatsje vrij. hoofd financien Twan Jansen had den echter signalen opgevangen dat de rijksuitkeringen hoog genoeg zouden zijn om deze miljoenente korten te dekken. Maar toen de 'meicirculaire' rond Pinksteren op het gemeentehuis bezorgd werd, betekende dit een ijskoude douche. "We dachten dit gat fietsen we wel dicht. Maar het ziet er nu aan merkelijk slechter uit. In 2002 blijft een behoorlijk gat over en in 2003 wordt het gat zelfs groter. We zitten met een behoorlijk probleem", zei Houba maandag in de commissie Financien en Economische zaken (Finecza). De portefeuillehouder wilde niet zeggen of er nu geknibbeld wordt aan de jaarlijkse extra last van 3,5 miljoen gulden. Om het ambtena renapparaat weer op sterkte te bren gen en het huisvestingsprobleem aan te pakken denken B en W de komende jaren deze verhoging van de salarispost met 15% nodig te hebben. De commissieleden van Finecza dachten daar heel anders over. "Dit is binnen onze fractie niet met enthousiasme ontvangen", zei Wiel Michiels (CDA). "We missen een onderbouwing en vragen ons af of dit echt noodzakelijk is." Ook Martin Wijnhoven (Samenwerking) zei grote moeite te hebben met een verhoging van de personeelslasten met .15%. Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) vroeg zich af welke dekking het college voor het finan ciële gat denkt te vinden. Hij hoopte dat het niet ten koste zou gaan van de burgers. Paul Vriesekoop (PvdA) noemde de salarisverhoging van 15% 'een slag in de lucht'. "Er ont breken heldere doelen die getoetst kunnen worden. En ook het effect op de organisatie moet duidelijk zijn. Het is een tekortkoming dat de plannen nog niet uitgewerkt zijn", aldus de PvdA'er die in september een tussentijdse rapportage wilde zien. "Want anders kunnen we bij de begrotingsbehandeling in oktober geen kant meer uit. Dan wordt het slikken of stikken." Lees verder op pag.5 Het komende halfjaar wordt cruciaal voor het Vincent van Gogh Instituut. In versneld tempo zal de bezuinigingsoperatie, die dit jaar twaalf miljoen gulden moet opleveren, worden doorge voerd. In de afgelopen maanden liepen de plannen vertraging op door de afwijzing door onderne mingsraad (OR), familieraad en cliëntenraad. De OR heeft dins dag zelfs het vertrouwen in de Raad van Bestuur opgezegd. De ondernemingsraad voelt zich bui tenspel gezet, hekelt de gebrekki ge communicatie en voorziet dat de Raad van bestuur niet in staat is de herstructurering uit te voe ren. Bestuursvoorzitter Dick van den Boom werd begin mei getroffen door een hartaanval en zit voorlopig ziek thuis. Geruchten als zou hij aan de kant zijn gezet worden door Servaas Huijs, voorzitter van de Raad van Toezicht, met klem tegen gesproken. De Raad van Bestuur, bestaande uit interim-voorzitter Riky Boom en Bert de Rijk, krijgt de komende tijd ondersteuning van de interim-managers mevrouw M. Jongeneel en de heer A. Klaver. Het Vincent van Gogh Instituut kampt met forse problemen. Alle perikelen rond de bezuinigingsope ratie, van 24 miljoen gulden binnen twee jaar, heeft het imago van het instituut geschaad. Vandaar dat de Raad van Bestuur en de Raad van Toezicht meer openheid willen betrachten. Zowel naar medewer kers, clienten, de drie raden als naar buiten toe. Woensdagmiddag werd voor het eerst een persconferentie belegd. Voormalig CD A-kamerlid Servaas Huijs erkende dat het ver anderingsproces traag op gang was gekomen. "Binnen en buiten het instituut ondervonden we veel kri tiek. Er heerste onrust en een gebrek aan vertrouwen. Dat kwam vooral door onwetendheid. Niemand wist wat er allemaal gaande was." Ook de Raad van Toezicht stond te lang aan de zijlijn. "In het verleden zijn we onvoldoende geinformeerd. We willen er nu kort bijblijven. We overleggen nu wekelijks met de Raad van Bestuur en bieden ze ook de helpende hand", aldus Huijs. Eind december vorig jaar kwam het VvGI met de bezuinigingsplan nen naar buiten. Door de gewijzigde landelijke verdeling van de gelden dreigde het instituut acuut in finan ciële problemen te komen. Voorheen kreeg het VvGI voor 1000 bedden geldelijke bijdragen. Per 1 januari 2001 werd het werkelijke aantal bedden maatgevend, en dat waren er in Venray slechts 760. Voor 2004 moet de Raad van Bestuur daarom 24 miljoen gulden bespaard hebben. Het aantal bedden 1500 NI' SHOWROOM VOL BADKAMER- EN TEGELIDEEËN KEIZERSVELD 57, VENRAY. TEL 0478 569355 GEOPEND: MA-DO. 9.00-18.00 VR. 9.00-21.00 ZA. 10.00-17.00 in Venray wordt de komende jaren verder afgebouwd naar circa 300 voor patiënten met langdurige zorg. De andere patiënten worden ver deeld over centra in 'Weert, Roermond en Venlo. Riky Boom is optimistisch maar tevens bezorgd over de gigantische klus die haar te wachten staat. Want weet het VvGI de bezuinigingsope ratie niet te halen daar wordt het onder curatele gesteld van de door de overheid ingeschakelde 'com missie sanering'"En dat willen we voorkomen. Daar hebben we ook alle vertrouwen in", zegt zij. Lees verder op pag.l 1 'BAAT 16 Veemarkt 2 Horst, 077-3980214 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Badkamer Milano wit bestaande uit: ligbadcombinatie wastafelcombinatie closetcombinatie 25m2 Atrium wandtegels wit en/of blauw 4m2 Atrium vloertegel wit en/of blauw normale prijs: ƒ10.121,69 actieprijs: f7.480,00, TTV* Keizersveld 22 Venray S« Tel.: (0478) 55 04 10 TEGELZETTERSBEDRIIF RONGEN Rühl Haegens van Aar omatlseringsdiensten fhankelijke adviseur jgeleider voor al uw automatiseringszaken I Noorderhof 8, Postbus 68.5J00 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33. fa* (0478) 58 46 24 e-mail: info@rha.nl internee www.rha.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1