"Het boerenleven is minder romantisch geworden de Studio c PEEL EN MAAS "Ik ben met een schat van een vrouw getrouwd HALEIMI 3500 gulden voor CliniClowns "Judo is een prachtige sport 1BETALEN u HdwHlBETALEN Jan en Mien Koenen 50 jaar getrouwd Schoonmaakactie scouting life style IR:*! BIJ 2 KLEDINGSTUKKEN KRIJGT U HET GOEDKOOPSTE ARTIKEL GRATIS I Vechtersbaas ingesloten Financiële bijdrage voor boeken Onder invloed Jenniskens_ 'agin. Lei en Marie van Asten 50 jaar getrouwd DONDERDAG 14 JUNI 2001 - NR. 24 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG V V van Asten is een Piëlreus in en nieren. De 75-jarige ner van Ysselsteyn is gebo- in getogen in het Peeldorp en jat weten ook. Nadat zijn w Marie (71) het koffie- raat heeft aangezet, schudt net het grootste gemak de ia de andere anekdote over dorp uit de mouw. "Ik ben van de eerste inwoners", Lei, "maar omdat Isteyn toen nog geen kerk ben ik in de Grote Kerk in ay gedoopt. Ik heb jsteyn vanuit het niets tot irachtig dorp zien uitgroei den dorp om trots op te ots mag Lei ook zijn op zijn w Marie, die al vijftig jaar lief ed met hem deelt. "Het lijkt zo maar ook voor ons zijn die snel voorbij gegaan", zegt e. Op dinsdag 19 juni viert het paar het feit dat ze die dag op ip af vijftig jaar getrouwd zijn. d voor een feestje dus.... maar hebben ze elkaar eigenlijk kennen? "We zagen elkaar het eerst op een bruiloft in me", herinnert Marie zich nog I. "Lei was 21 en ik 17 jaar. Na laar danspasjes klikte het vlot in ons tweeën en na een verke- van vier jaar zijn we op 19 1951 voor de kerk getrouwd." BOERDERIJ i komt uit een boerengezin acht kinderen. "In 1950 nam ik ongste zoon het bedrij f aan de enweg over. De boerderij was 922 door mijn vader Mathijs luwd. Het zorgeloze leven ver- :rde toen natuurlijk behoorlijk, oest immers flink aangepakt en. Maar Marie en ik zijn niet van werken en genoten met teugen van het boerenleven, iverken met de paarden op de r was echt mooi. Rustig en oedelijk. Helaas is het boeren- tegenwoordig een stuk hecti- geworden." ant in de jaren vijftig deed de tianisatie zijn intrede. "Vanaf is de romantiek op de boerde rij minder en minder geworden", vindt Van Asten. "De mensen zeg gen wel eens dat wij altijd hard moesten werken. Maar ik vind dat de boeren van tegenwoordig het een stuk zwaarder hebben met al die regels. Wij moesten hard lichame lijk werken, maar hadden lang niet zo veel zorgen aan ons hoofd als de ondernemer van nu. Je ging naar bed en de volgende morgen stond je weer fris achter je paard op de akker. En had je een dag geen zin, dan was er de volgende dag wel weer een nieuwe dag." LEVENSLOOP Marie en Lei hebben vijf zonen. "Helaas is onze jongste zoon Raymond overleden", zegt Marie. "Onze vier andere zonen zijn getrouwd en hebben ons tien klein kinderen gegeven. Onze zoon Eric Het gouden bruidspaar Lei en Marie van Asten-Geelen geniet nog altijd volop van het leven. bezit nu als derde generatie de boer derij." Marie is tegenwoordig heel wat uurtjes in de fraaie siertuin te vin den. "Verder kaart en handwerk ik graag en gaan we samen regelmatig een eindje fietsen." Lei is regelmatig achter de biljarttafel te vinden en is al jarenlang lid van het Venray's Mannenkoor. "Zingen is nog altijd een grote hobby van mij. Vroeger zongen we vaak met de hele familie rond een kampvuur, zodat de hele buurt het kon horen." Lachend: "Maar helaas hebben mijn zonen mijn zangkwaliteiten niet overgeno men." Lei en Marie hopen dat ze nog heel wat jaren gezond mogen blij ven en kunnen genieten van het leven. "Een grote wens van ons bei den is, dat het de kinderen goed mag gaan en dat ook onze kleinkinderen een gelukkige toekomst tegemoet gaan", zegt Marie uit de grond van haar hart. Op dinsdag 19 juni vieren Lei en Marie hun gouden huwelijksdag. De mis in de St. Odakerk begint om 11.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur is er een receptie in zaal Roelanzia. "En daarna hebben we een feest voor familie en genodigden", zegt Lei. "Ik ben bang dat we er tijdens de levensloop weer aan moeten geloven, want onze kinderen en kleinkinderen kijken ons al weken met zo'n brede grijns op hun gezich ten aan. Maar ach... dat hoort er nu eenmaal bij." iwanisclub "Schieëpersland" Venray heeft de Stichting niclowns Nederland een ig van 3500 gulden geschon- Dit gebeurde tijdens een ellig samenzijn van enkele ver- enwoordigers van Kiwanis, bassadeur Luc Bertrams van bclowns en mevrouw eeuwen van de Stichting lkabouters Horst. e voorzitter van de Venrayse fanisclub, Eric Verhoeven, over- digde de cheque aan mevrouw euwen, die op haar beurt deze leen weer doorgaf aan de Luc trams van de Cliniclowns. :hting Peelkabouters heeft een :de verstandhouding met de :hting Cliniclowns en onder uit waar mogelijk dit goede doel incieek Voorafgaand aan de rhandigipg in restaurant Asteria /enray verzorgde Luc Bertrams gloedvol betoog over het ont- h en het wezen van Cliniclowns in Nederland. De speci aal opgeleide Cliniclowns werken nu ook in de ziekenhuizen Venlo en Venray, een goede reden om dit bij zondere doel te ondersteunen. Een week eerder doteerde Kiwanis de Stichting Mariakapel Holthees met een bedrag van dui zend gulden voor het opknappen van de kapel. Kiwanisclub Venray ondersteunt hoofdzakelijk goede doelen in de regio. De inkomsten van de lundraisingpot van Kiwanis worden bijeengebracht uit zelfwerk zaamheid van de leden en het orga- niseren van evenementen zoals Jazz in Venray, boekenmarkt, appels plukken etc. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS NTERIEURSTYLISTEN idvies thuis leeft u een grote metamorfosle in gedachten? Op afspraak omen wij graag voor een bin luis. Met verfrissende ideeër nenhuis- of kleuradvies bij u en bruikbare tips brengen (ij de leefsfeer die bij past een flinke stap dichterbij! op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere Jagen werken wij op afspraak. amara martens interieurarchitect |r reijnders kleurenadviceur iterslaan 5 venray tel. 0478-582025 w.studiovenray.nl Frans en Mien van Stokkem 60 jaar getrouwd Frans en Mien van Stokkem zijn op maandag 18 juni 60 jaar getrou wd. Op maandag 18 juni is het liefst zestig jaar geleden dat Frans en Mien van Stokkem-Boereboom in het huwelijksbootje stapten. Het echtpaar ontmoette elkaar in Rotterdam maar verhuisde veer tigjaar geleden naar Venray. "We vieren onze huwelijksdag op zaterdag 23 juni. Samen met onze zonen Leendert, Adrie, Frans, Theo en René en hun vrouwen en kinderen gaan we die dag een mooie boottocht maken over de Maas", zegt Mien van Stokkem. Het is dat de kinderen zo aandron gen, anders hadden Mien (81) en Frans (81) absoluut niet aan een klein interview meegewerkt. "Wij staan nu eenmaal niet zo graag in de belangstelling", zegt Frans beschei den. "Maar de kinderen bleven maar ons inpraten. Uiteindelijk hebben we toch maar ja gezegd." Lachend: "We zijn dus eigenlijk een beetje gedwongen." Frans was dertig jaar lang voorzit ter van Judo vereniging Venray. "Eigenlijk is onze hele familie in de ban van judo", zegt Frans. "Onze vijf zonen zijn allemaal lid geweest van de judovereniging en Adrie is de huidige trainer van de club." Toen Frans voor de eerste keer naar een training ging kijken, was de judoclub op bloeden na dood. "Er waren nog maar drie of vier man lid toen onze oudste zoon Leendert zich bij de vereniging aanmeldde. Dat is nu gelukkig wel anders. Judovereniging Venray is een bloei ende vereniging en ik ben blij dat ik daar mijn steentje aan heb kunnen bijdragen. In het afgelopen weekend was er een sterkbezet internationaal toernooi in de sporthal van de Groep Geleide wapens in Vredepeel. Ja, natuurlijk zijn we daar een kijkje gaan nemen. Judo is gewoon een prachtige sport." Frans en Mien vinden dat ze nu wel genoeg hebben verteld. "Nee, onze hele, levensloop hoeft van ons niet in de krant. Wij vinden het prima'zo." INGANG VAN DONDERDAG 14 JUNI START DE OPRUIMING DIT GELDT VOOR DE VOORJAARS- EN ZOMERKOLLEKTIE VAN 2001 PUS TOT ZIENS BIJ OF Henseniusplein 4A Venrayl KAPELAANSPAD 2 5801 BN VENRAY OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN 10% KORTING De politie van Bosmeer heeft vrij dagavond omstreeks 23.00 uur een 39-jarige inwoner uit Boxmeer aan gehouden. De man had eerder op de avond moeilijkheden veroorzaakt in een café aan de Steenstraat en werd bui ten het café gezet. Tijdens de schermutselingen sloeg hij de café-eigenaar een gebroken neus. Korte tijd later kwam hij met een ijzeren staaf terug, bedreigde daar mee de café-eigenaar en sloeg daar mee een aantal ruiten stuk. De man is in verzekering gesteld. Gouden bruidspaar Richard en Jeanne Blaaupot f Op 6 juli is het precies veertig jaar geleden dat Richard en Jeanne Blaaupot-Koster zich in Venray vestigden. Het echtpaar, dat vrijdag 15 juni zijn vijftigjari ge huwelijksdag viert met een hei lige mis in de Paterskerk (15.00 uur) en een groot feest in de Witte Hoeve, ontmoette elkaar in het voormalige Nederlands-Indië. "Ik viel als een blok voor die grote militair die bij ons aan de deur kwam om mijn broer Richard op te halen", zegt Jeanne met een lach op haar gezicht. "Ik wist toen nog niet dat die knappe militair ook Richard heette." Maar als snel leerden ze elkaar beter kennen. Want ook voor Richard was het liefde op het eerste gezicht. "Ik kwam echt niet alleen voor haar broer aan de deur", lacht hij. "Ik herinner me zelfs dat ik haar in de oorlogsjaren regelmatig met een pantserwagen kwam bezoeken. Ik wilde Jeanne absoluut zien en daar had ik alles voor over." De jonge militair Richard, die als KNIL-militair (Koninklijk Nederlands Indisch Leger) in het voormalige Nederlands-Indië met de Nederlandse soldaten tegen de Japanners vocht, moest in 1950 vluchten naar Nederland. Jeanne was al eerder met haar familie naar Nederland afgereisd. Voordat ze zich samen in Venray vestigden, woonden de twee jonge geliefden in Nijmegen en Ede. "We wonen nu al veertig jaar met heel veel plezier in een woning in de Beukenlaan. Voor ons feest hebben we ook de hele buurt uitgenodigd. We verwachten zo'n 130 mensen", zegt Richard. Richard (72) en Jeanne (67) heb ben acht kinderen: vier zoons en vier dochters. "En inmiddels hebben we al twaalf kleinkinderen, waar we heel trots op zijn", vertelt Jeanne. "Gelukkig komen de kinderen en de kleinkinderen vaak bij ons op bezoek." Richard werkte onder andere jarenlang als productiemedewerker en portier bij Nestlé in Venray en Jeanne stak haar handen geregeld uit de mouwen bij boer Jeucken en boer Voermans. "Ik heb jarenlang op het land gewerkt, asperges steken en zo. Ook ben ik jaren bij Xerox in dienst geweest, een prachtig bedrijf waar ik onder andere op de afdeling inkoop heb gewerkt. Tja, we hadden acht kinderen die naar school moesten. En er moest toch brood op de plank komen", zegt Jaenne. Dat Richard en Jeanne het met elkaar hebben getroffen, is wel dui delijk. "Richard is een lieve man waar ik nog steeds verliefd op ben", lacht Jeanne. Ook Richard is erg trots op zijn vrouw. "Ik ben gewoon met een schat van een vrouw getrouwd." Richard en Jeanne Blaaupot zijn op vrijdag 15 juni 50 jaar getrouwd. Buurjongen werd man voor het leven Jan Koenen en Mien Koenen- Coppus uit Holthees vieren op vrijdag 22 juni hun 50-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid hiervan wordt om 15.00 uur een heilige mis opgedragen in de St. Jozefkerk in Smakt. Van 18.00 tot 19.00 uur kan iedereen het gou den bruidspaar komen feliciteren in 't Pelgrimshuis in Smakt. In het gezegde 'beter een goede buur dan een verre vriend' kunnen Jan Koenen (82) en Mien Koenen- Coppus (79) zich zeker vinden. Mien was namelijk het buurmeisje van Jan, of Jan de buurjongen van Mien, zo u wilt. "We kennen elkaar dus al van jongs af aan", zegt Jan Koenen. "Onze ouderlijke huizen stonden naast elkaar in de Gildestraat in Holthees. Eigenlijk heb ik altijd een oogje op haar gehad. Als de oorlog er niet was geweest, waren we denk ik al eerder met elkaar getrouwd. Nu hebben we elkaar vlak na de moeilijke oorlogs jaren het Ja-woord gegeven." Jan komt uit een gezin met zes kinderen. "Vier zussen en één broer, waarmee ik later een bouwbedrijf ben begonnen. Ik ben altijd timmer man geweest. Peter Koenen, de zoon van mijn broer, is nu de direc teur van bouwbedrijf Koenen zonen." Mien is afkomstig uit een gezin met nog drie zussen en twee broers. "Ik heb in mijn jeugdjaren altijd meegewerkt op ons landbouwbe drijf. Ja, zo ging dat toen. Voor het naar school gaan nog even de koeien melken en zo. Nadat we getrouwd zijn heb ik me vooral beziggehou den met het huishouden en de opvoeding van onze vier kinderen." LINTJE Jan en Mién gingen na hun trouw feest in het ouderlijk huis van Jan wonen. "Voor mijn ouders hebben we toen tegenover ons huis een nieuwe woning gebouwd. Maar helaas was mijn vader al overleden voordat het huis klaar was. Mijn moeder heeft tot aan haar dood recht tegenover ons gewoond", zegt Jan, die in 1984 een koninklijke onder scheiding ontving vanwege zijn jarenlange inzet voor het plaatselij ke verenigingsleven en het bouwbe drijf. Reizen is een grote hobby van het gouden bruidspaar. "Toen de kinde- ,ren nog klein waren, gingen we met een tent naar Zwitserland", vertelt Jan. "Later reisden we zonder de kinderen met een caravan. Maar altijd naar Zwitserland, een prachti ge land. De laatste jaren zijn we nog drie keer om het jaar na Zwitserland geweest, met onze kinderen en vijf kleinkinderen." Maar ook stapten ze regelmatig in het vliegtuig, voor een vakantie in Spanje. "Mallorca bijvoorbeeld", zegt Jan. "Reizen is al jaren de grootste hobby van ons." Jan en Mien Koenen-Coppus vieren op vrijdag 22 juni hun vijftigjarig huwelijksfeest. Op donderdag 14 juni houdt Scouting De Peelspeurders in samenwerking met McDonald's Venray voor de tweede keer een schoonmaakactie in de directe omgeving van McDonald's. Tussen 18.00 uur en 20.30 uur is weer een groot aantal kinderen en leiding enthousiast bezig om al het kleine zwerfvuil op te ruimen tussen de spoorwegovergang en de ver keerslichten bij Xerox. Ook wordt een gedeelte van de Metaalweg en het industrieterrein meegenomen. Na afloop worden de kinderen beloond met een hamburger, frites en drinken. Het Lokaal Historisch Platform Venray (LHPV) heeft aan Veldeke Venray een financiële bijdrage toegekend van 1000 gulden voor de publicatie van een boek in het Venrayse dialect, getiteld 'Riek zonder caens' (Rijk zonder geld). Dit boek werd een aantal jaren geleden geschreven door Jean Hoex en verhaalt over oude volksgebrui ken en de oude volkscultuur. Het boek werd geschreven in de Nederlandse taal en Veldeke Venray maakte er een vertaling van in het Venrayse dialect. Volgens het Lokaal Historisch Platform Venray levert het initiatief van Veldeke een belangrijke bijdrage aan het behoud van het Venrayse dialect en een bre dere kennis van onze volkscultuur. Ook werd een subsidie toegekend aan Stichting Veulens Historie voor de publicatie van het boek 'Veulense oorlogsverhalen' van initiatiefnemer Gerrit Reintjes. Het Lokaal Historisch Platform Venray heeft besloten dit werk te steunen met een bedrag van 2000 gulden. Het boek levert volgens het LHPV een belangrijke bijdrage aan de geschiedschrijving van de Veulense en Venrayse oorlogsperiode. Een 35-jarige inwoner van Boxmeer is zondag bekeurd wegens het rijden onder invloed van alcohol. De man werd gecontroleerd op de Provinciale weg in beugen nadat surveillerende agenten hadden gezien dat hij diverse auto's inhaalde via voorsorteervakken en doorge trokken strepen. Na de blaastest kreeg hij een rij verbod van zeven uur en is zijn rij bewijs ingevorderd. Voor alle over tredingen wordt proces-verbaal opgemaakt. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstailatie@Jewa.nl GEÏSOLEERD ALUMINIUM EN KUNSTSTOF Ramen Deuren Serres Tel: Q478-5714S1

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13