De Heideroosjes solidair met straatjeugd Eén loket voor opname patiënten askforce' moet impasse doorbreken Björn Janssen wint landelijke vmbo-wedstrijd Veulen groeit tegen de verdrukking in 1 Geslaagd Sanering irkensbedrijf gaat door PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? gina !L EN MAAS donderdag 31 mei 2001 - Pagina 9 internationale collectie in semi-kiassiek en modern design UCHTIUX de donckstrut 18 sevenum tel. 077-8671 555 ortMiNcsnioiN do imi i n 17-11» n io-k» leeuwenberg maakt namelijk raik van de Ruimte voor ruimte- eling en wil alleen meewerken hij de sloopvergoeding krijgt. Is dit niet doorgaat dan hebben een groot probleem. En we kun- het tegenovér Spreeuwenberg imaken om nu nog af te haken, zou achteraf jammer geld kun- izijn maar de wet zal ook weer zo snel gewijzigd worden", :nde Houba. inds dat gedeputeerde Ger iessen onlangs aankondigde dat stankbeleid gaat veranderen st er veel onduidelijkheid, rit Lemmens (fractie Van de le) vroeg zich af waarom hij nog K over het gewijzigde beleid luord had. Burgemeester Waals: ok ik heb alleen maar Ger lessen op tv gezien. Daar was tl leuk maar op papier staat nog imaal niets." De straatkinderen van Rio de Janeiro krijgen tijdens het groot ste Derde Wereldfestival van ons land, Mundial Festival (16 en 17 juni), een steuntje in de rug van Nederlands beste punkband De Heideroosjes uit het Limburgse Horst. Marco Roelofs, Igor Hobus, Fred Houben en Frank Kleuskens zullen tijdens hun ongetwijfeld spectaculaire en flits ende act op het hoofdpodium op hun eigenwijze aandacht vragen voor de straatkinderen. De band doet ook nog een duit in het zakje. Tijdens hel festival wor- jfl het St. Maartens Gasthuis in plo vindt vandaag (donderdag mei) de officiële opening plaats Jn de nieuwe Intakepolikliniek. gebeurt door de voorzitter van jRaad van Bestuur, dhr. Guy pers, en de voorzitter van de Jdische staf dhr. Pieter van de Intakepolikliniek werken |ïdelingen polikliniek, anestesio- opnameplanning en verpleeg- lig mtakebureau samen aan het lameproces. Daardoor ontstaat betere afstemming van zieken van belang zijn voor de opname de patiënten. De Intake- liniek betekent voor de patiën- [dat zij voor hun opname op één •ichtelijke plek terecht kunnen het zogenaamde 'opnamege- J aden rondje'. Voorheen moesten daarvoor op verschillende plek- f|in het ziekenhuis zijn. Zij hoe- I 'nu niet meer van de ene naar de fcre afdeling te gaan, maar kun- a terecht bij één loket, ,e werkwijze op de Intake-^ "kliniek gaat als volgt. Nadat de liënten van de specialist op de '•kliniek te horen krijgen dat zij gnomen en geopereerd gaan fden, komen zijn naar de ^polikliniek. Daar' worden ver ens alle benodigde onderzoeken eventuele voorzieningen op J w afgestemd, waarna de patiënt op de wachtlijst wordt geplaatst. Op de Intakepolikliniek wordt ernaar gestreefd de patiënten zo veel mogelijk op één dag alle onderzoe ken poliklinisch in het ziekenhuis te laten ondergaan. Groot voordeel van één aan spreekpunt is verder dat de patiën ten vroegtijdig en éénduidig worden geïnformeerd. Zo is bijvoorbeeld enige tijd voor opname bekend welke nazorg nodig is en kan actie worden ondernomen of verwezen naar een interne of externe hulpver lener. Een ander voordeel van deze werkwijze is dat op de verpleegaf- deling de zorgvraag en het zorgaan bod beter op elkaar kan worden afgestemd, omdat de specifieke gegevens van de patiënt bekend zijn. Hierdoor is het mogelijk om een efficiëntere personeels- en capaci teitsplanning te maken. Bovendien kan bij veel opnames de ligduur met minimaal één dag worden bekort, waardoor de beddencapaciteit beter kan worden benut. Verder kan de afdelingsverpleegkundige, die min der tijd nodig heeft voor de opname- gesprekken, meer aandacht besteden aan de reeds opgenomen patiënten. De realisatie van de Intake polikliniek vond plaats aan de hand van een programma van eisen, waar in alle betrokkenen hun inbreng hadden. Daarbij heeft de patiënt nadrukkelijk centraal gestaan. den in de merch-kraam van De Heideroosjes speciale t-shirts ver kocht. Van elk verkochte shirt gaat een knaak naar het straatkinderpro ject in Rio de Janeiro. Bovendien worden de trouwe punkfans opge roepen om zelf ook een knaak in het potje te gooien. De opbrengst van deze sympathieke actie komt ten goede van de straatkinderprojecten in Rio de Janeiro die vanuit Nederland worden gesteund door de Stichting Sint Martinus. Het is de tweede keer dat een bekende Nederlandse band haar naam ver bindt aan de straatkinderen van Rio. Vorig jaar werkte de stichting samen met Rowwen Hèze. De Stichting Sint Martinus is beginjaren negen tig opgericht als een vriendenclub rondom de Limburgs/Brabantse missionaris Martin Cox die in Rio de Janeiro de hulpverleningsorgani satie voor straatkinderen Stio Martinho heeft opgezet. De stich ting organiseert in Zuid-Nederland bewustwordingsactiviteiten en zamelt geld in voor straatkinderpro jecten in Rio de Janeiro. Voorzitter van de stichting is de uit Oostrum afkomstige arts Paul Raedts (thans woonachtig in Deurne). In het bestuur hebben verder zitting oud- Oirlonaar Ten Duijf (thans Eindhoven), Piet van den Heuvel (Nuenen) en René Poels (Meerlo). Sint Martinus Nederland (straatkin deren Rio) staat dit jaar ook twee dagen op het Tilburgse Mundial Festival met een stand. De organisa tie is te vinden op het Plaza Tilburg bij de stand van het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking (COS) West- en Midden-Brabant. Samen met het COS organiseert de stichting in september een congres in Tilburg over straatkinderen.. SAMENWERKING Sint Martinus Nederland is blij met de samenwerking met De Heideroosjes. Het is een punkband met recht-toe-recht-aan muziek en teksten die bovendien een grote maatschappelijke betrokkenheid uit stralen. Iedereen die de band live aan het werk ziet moet bekennen dat de vier jongens uit Horst geen seconde vervelen en altijd barsten van energie. Ruim tien jaar geleden kanaliseerden de vier eigenwijze Limburgse pubers hun frustraties in punkrock. Platenboeren zagen er geen brood in maar toen de vier van Horst op Pinkpop 1995 de sterren van de hemel speelden veranderde dat. De doorbraak kwam bij de lan cering van de derde cd FIFI. Met behulp van de hitsingle Klapvee schoot het album door naar de Album Top 100. Het werd meteen Nederlands beste verkochte punk- rock-album allertijden. Twee jaar geleden verscheen het album SCHI- ZO volgens het Heideroosjes princi pe voor maximaal 30 piek in de winkels. Het tekstueel engagement van De Heideroosjes werd in daden omgezet door als een van de eerste Westerse popgroepen naar het door oorlog kapotgeschoten voormalig Joegoslavië te gaan. De trip naai- ex- Joegoslavië toont de instelling van de band. Paradiso in Amsterdam, het Mundial-festival podium in Tilburg of een kapotgeschoten honk in Sarajevo, het maakt niet uit. Inpluggen en beuken! Kom naar het Festival Mundial in Tilburg i geniet van mondiale muziek van tientallen nationale en internationale top-acts. Bart Wijnen uit Venray is aan de universiteit van Amsterdam afgestu deerd voor het doctoraal examen Operationele Research and Management. PEEL EN MAAS n abonnement waard Eikenlaan en Beukenlaan tijdens Burendag Wat was het afgelopen zaterdag toch mooi weer. Veel bloemen en planten en veel mensen die de tui nen in de buurt in orde brachten. Maar helaas is er niet aan de oude ren gedacht. Ik ben in de gelukkig omstandigheid dat ik hulp krijg van dhr. W. Tacken; Wim: bedankt hier voor. Het bestuur van de Woningbouwvereniging en voorzit ter van Wijk Zuid: Bedankt! G. Tijssen, Venray. De stafmuziek van schutterij 't Zandakker anno 1898 In het artikel over het 575-jarig bestaan van schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan wordt melding gemaakt van het grote stafmuziek korps van deze schutterij waaruit later de Koninklijke Harmonie Euterpe zou zijn ontstaan die enkele jaren geleden haar 75 jarig bestaan herdacht. Zoals we in Venray gewend zijn, worden historische vergissingen graag via het plaatselij ke weekblad weer gecorrigeerd. Dus ook nu. Want een paar vergissingen worden inderdaad gemaakt. Muziekvereniging Euterpe is opge richt in 1838, dat is precies 60 jaar eerder voordat in 1898 door schutte rij Het Zandakker een muziekkorps, de "Stafmuziek", werd opgericht. Dit laatste muziekgezelschap was een fanfarekorps en telde 12 leden. Dus zo groot was het gezelschap nou ook weer niet. Desalniettemin was het een kranig korps dat in Venray veel sympathie genoot. De stafmuziek stond onder leiding van dirigent Broeder uit Mook. Hubert Janssen van de Gouden Leeuw was beschermheer en de kwieke Victor Fonck was voorzitter van het gezel schap. De fanfare leidde een vrij zelfstandig bestaan en ging in 1903 onder de naam Fanfare Sint Cecelia helemaal haar eigen weg, los van de schutterij. Het andere Venray se muziekgezelschap, fanfare Euterpe, dat al vele jaren bestond, claimde de oudste rechten maar daar trok Sint Cecilia zich niet veel van aan. Regelmatig werden er uitvoeringen gegeven en beide verenigingen don gen naar de gunst van de plaatselijke bevolking. Menigmaal kon het gebeuren dat zowel Euterpe als Sint Cecilia bij een belangrijke lokale gebeurtenis acte de présence gaven en dan ging het er natuurlijk maar om, wie het eerst aanwezig was, immers "wie het eerst komt, het eerst maalt". Alleen over de verde ling van de openluchtconcerten bestond overeenstemming en dat moest ook wel, want die waren gekoppeld aan de gemeentelijke subsidie die men jaarlijks ontving. De concerten werden toen gegeven op de verschillende pleinen in ons dorp, de Grote Markt, het Henscheniusplein en het Eindtplein (tegenover 't Freulekeshuus). Op Paasmaandag 16 mei 1910 neemt St. Cecilia deel aan een groot inter nationaal muziekconcours in Rotterdam. Het is voor Venray een zeer bijzondere gebeurtenis en de plaatselijke bevolking leeft dan ook sterk mee. Op zondag 15 mei wordt in de muziekzaal in de Schoolstraat, waar nu de schouwburg staat, een openbare generale repetitie gehou den. Medewerking wordt verleend door "het gunstig bekende dubbel- kwartet Ons Genoegen" van Oirlo. Met 30 muzikanten, waaronder nogal wat geleende krachten, toog men daags daarop naar Rotterdam waar men een 2e prijs behaalde in de derde afdeling. De hoogste klasse was de superieure afdeling, gevolgd door Uitmuntendheid, dan de Ere- afdeling, en vervolgens de eerste en de tweede afdeling. Men kwam dus uit in de laagste klasse, maar men was desalniettemin in de wolken met die 2e prijs en in feestelijke stemming keerde de muzikanten huiswaarts waar ze door een opgeto gen menigte werden opgewacht om vervolgens in optocht naar de woning van burgemeester Esser te trekken om hem het heugelijke nieuws mee te delen. Het concours succes van Rotterdam was overi gens een van de laatste wapenfeiten van dit korps, want een jaar later werd de vereniging opgeheven en samengevoegd met de ander fanfare van Venray, fanfare Euterpe. De onderlinge wedijver, die soms scherpe vormen aannam, was een doorn in het oog van de plaatselijke overheden en met name gestimu leerd door pastoor Paschal Schmeitz, wiens devies luidde "kin- derkens bemint elkander", besloten de twee verenigingen om te fuseren. l Raad van Toezicht van het Cent van Gogh Instituut heeft aantal besluiten genomen om reigende crisissituatie af te Wen. Er heerst momenteel je ontevredenheid op het insti- [over de aangekondigde reor- en bezuinigingen. Zo is taskforce' in het leven Een groepje sleutelfigu- de organisatie moet de ursimpasse op het instituut doorbreken. directie van het VvGI slaagt er niet in gelijktijdig met de van het psychiatrisch een grootscheepse reor- door te voeren. Nadat Dick van den een maand geleden werd getroffen door een hartaanval, hij keert voorlopig niet terug, deed de Raad van Toezicht een beroep op J. Kegelaer. Deze ervaren man in de wereld van de gezondheidszorg zal de top van het VvGI extern onder steunen en toezicht houden op de uitvoering van het reorganisatiepro ces. De twee overgebleven leden van de directie Bert de Rijk en Riky Boom, zij wordt tevens waarnemend bestuursvoorzitter, nemen momen teel de taken van Dick van den Boom waar. Zij krijgen binnenkort gezelschap van een nog te benomen directeur beheer die zich met het bedrijfsmatige gedeelte gaat bezig houden. Uit een rapport van een onafhankelijk adviesbureau bleek namelijk dat er een uitgebreide 'bon nencultuur' op het instituut heerst waardoor vrijwel iedereen goederen kan bestellen. Het is een publiek geheim dat het voor medewerkers van het VvGI een koud kunstje is om spullen te vervreemden. Met een betere interne controle en een drasti sche beperking van tekenbevoegd heid kunnen grote bedragen bespaard worden. Mathieu Smeets, voormalig hoofd stafbureau bestuur en beleid, krijgt een nieuwe rol als adviseur. Daarnaast komt er de 'taskforce' waarvan de Raad van Toezicht hoge verwachtingen heeft. In dit clubje zullen een aantal sleutelfiguren uil de organisatie plaatsnemen. "Deze groep zal al het mogelijke doen om de bestaande beleidsimpasse te doorbreken", zo schrijft S. Huijs, voorzitter van de Raad van Toezicht, in een bulletin. Het ligt in de bedoe ling dat de 'taskforce' zal uitgroeien tot een open forum, een platform van dsicussie over de toekomst van het VvGI. Na de kritiek en de afwij zing van de bezuinigingsplannen door de OR, familieraad en cliënten raad is de raad van toezicht blijkbaar tot inkeer gekomen dat de reorgani satie niet alleen van bovenaf opge legd kan worden. De dfie raden zul len, evenals de medewerkers, veel meer dan voorheen bij de plannen betrokken worden om zo een breder draagvlak en acceptatie te verkrij gen. De toekomstige directeur beheer zal hierin een belangrijke rol gaan vervullen. idstraat 12, tel. 581553 Ic gemeenteraad ging dinsdag- md akkoord met de sanering het varkensbedrijf van luwenberg in de kom van De milieuvergunning It eind dit jaar ingetrokken loor de stankcirkel over het imstige uitbreidingsplan ver- it. gemeente betaalt Spreeuwen een schadeloosstelling van gulden. Bovendien mag de :naar een opslagloods bouwen zijn onderneming dat als irbouwbedrijf verder gaat. jnlijk zou de overeenkomst met leuwenberg slechts een hamer zijn in de gemeenteraad. Maar verzoek van de VVD werd het i een discussiepunt. John terbeek (VVD) pleitte namelijk uitstel. "Want het stankbeleid op de helling. De wet kan al per anuari veranderen. We vragen iom het voorstel aan te houden It er meer duidelijkheid over is. li ks kan het stankbeleid achter- fzijn en hebben we veel kosten ikt wat achteraf niet nodig ijn partijgenoot wethouder voelde hier niets voor. Afgelopen woensdag werd op het Raayland College in Venray door Joan Kensmil van het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschappen een laptop uitge reikt aan vmbo-leerling Björn Janssen van het Raayland College. De wedstrijd werd door het ministe rie van Onderwijs Cultuur en Wetenschappen uitgeschreven via de homesite van TMF. Jongeren werden tussen woensdag 23 april en 15 mei uilgenodigd om verschillen de vragen te beantwoorden. De zesde en laatste vraag moesten ze zo origineel afmaken. Vmbo-leerlingen uit het hele land konden op deze eigentijdse manier meedingen maar de hoofdprijs, een laptop. Uit de ruim 5000 inzendingen koos de jury uiteindelijk een winnaar die de meest grappige oplossing had bedacht voor de situatie waarin de deelnemer zich geplaatst zag. Die stond namelijk tegenover Jennifer Lopez, maar dan met een wilde stier tussen hen in. De winnaar gaf als oplossing dat een vmbo-leerling op alles is voorbereid. Dit maakt deze vmbo-er duidelijk door gebruik te maken van alle kennis die bij ver schillende vakken is opgedaan, om zo de stier af te leiden. Het Raayland College juicht het toe dat gebeurtenissen als deze het vmbo ook op lokaal niveau stevig in de picture zetten. Succesvolle voor beelden, waar medeleerlingen zich mee kunnen identificeren, leveren een sterke bijdrage aan de uitstra ling van het vmbo in de komende jaren. Jongeren, beroepsopleidingen en regionale economie künnen daar de vruchten van plukken. Kerkdorp krijgt eindelijk nieuw gemeenschapshuis Veulen is een dorp van plussen en minnen. Enerzijds zien de bewoners de voorzieningen afne men. Vorig jaar sloot de enige dorpswinkel nog zijn deuren. Anderzijds is Veulen het snelst groeiende kerkdorp van de gemeente Venray. Vijf jaar gele den telde Veulen nog 466 inwo ners. Dat zijn er inmiddels al 518 geworden, een stijging van meer dan 10%. Zelfs de lagere school dreigt daardoor te klein te wor den. Enige jaren geleden op het diepte punt telde de basisschool slechts 33 leerlingen. Momenteel bezoeken zo'n 60 Veulense kinderen de Antoniusschool. Directeur John Hellegers verwacht dat dit aantal binnenkort zelfs zal oplopen tot 90 leerlingen. Vorige week bracht het college van B en W haar tweejaar lijks bezoek aan het dorp. Voorafgaand aan de bijeenkomst in zaal 't Veule werd een kijkje geno men in verenigingsgebouw De Hoefslag dat dringend aan vervan ging toe. Het houten gebouw werd in 1983 overgenomen van de gemeente Lekkerkerk. Alle Veulense verenigingen vinden er onderdak evenals de peuterspeel zaal. Na jarenlang praten ligt er nu eindelijk een concreet plan op tafel voor een nieuw gemeenschapshuis. Wethouder Driessen (CDA) kon melden dat de gemeente daarvoor zes ton wil uittrekken. "We hebben het vanavond zelf ook kunnen zien. De Hoefslag is tot op de draad ver sleten", zei Driessen. Bert Smets, voorzitter van de bouwcommissie, vertelde dat het nieuwe gebouw 1.035.000 gulden gaat kosten. Het gat van ruim vier ton moet opgevuld worden met subsidies en zelfwerk zaamheid. "Dat is teveel. We moe ten van de gemeente minstens acht ton krijgen want anders komen we er niet uit", stelde Smets. Volgens Driessen was het budget 600.000 gulden echter het eindbedrag. Dorpsraadvoorzitter Harry van Rijswijck vond dat er nog maar eens over gepraat moest worden. Ook over de locatie van het nieuwe gemeenschapshuis bestaat nog geen duidelijkheid. Een plek naast de Hoefslag aan De Vlies zou namelijk toekomstige woningbouw in de weg staan. De dorpsraad kiest daarom voor een locatie naast de basis school aan de Veulenseweg. TROTS Vele onderwerpen passeerden de revue. Het college was niet voltallig naar Veulen afgereisd want de wet houders Kersten (ziek) en Heidens (vakantie) ontbraken. De belangstel ling van de dorpsbewoners was groot ondanks het fraaie weer. De gordijnen werden om 20.00 uur in zaal 't Veule dichtgetrokken tegen de laagstaande zon. Er moesten nog stoelen bijgehaald worden om de ruim vijftig belangstellenden alle maal een plaatsje te Bieden. Harry van Rijswijck sprak in zijn ope ningswoord over de hechte gemeen schapsband in het dorp. "Het is hier gezellig en de mensen wonen er ook graag. Iedereen voelt zich bij het dorp betrokken." Maar de dorps raadvoorzitter schetste ook de keer zijde van de medaille. "Veulen is het dorp met de minste voorzieningen. De supermarkt en de smid zijn onlangs verdwenen." Volgens burgemeester Waals zul len de inwoners van Veulen voor hun boodschappen aangewezen blijven op Ysselsteyn, Venray of Leunen. Waals roemde enkele Veulense bedrijven zoals De Bokkesprong en de kaasboerderij van Slangen. "Dat zijn goede onder nemers die Veulen op de kaart zet ten. Als ik bij Albert Heijn kom in Den Haag of Amsterdam en ik zie daar geitenkaas liggen van De Voorwaarde was echter, dat beide verenigingsnamen zouden verdwij nen en dat de vaandels van de ver enigingen werden samengevoegd. Zo geschiedde. De namen Euterpe en St. Cecilia verdwenen van het toneel. De nieuwe vereniging ging verder onder de uiterst neutrale naam "Muziekvereniging Venray's Fanfarecorps", opgericht 2 juni 1911. De nieuwe naam werd op het oude vaandel van St. Cecilia gebor duurd en de gouden leeuw, die al zo veel jaren het vaandel van Euterpe, bekroonde, werd ook nu de bekro ning van het nieuwe vaandel. Een prachtige foto uit 1911 herinnert nog aan dat nieuwe grote muziekge zelschap, waar heel Venray bijzon der trots op was. Niet iedereen was echter onder de indruk van deze grote groep. Jan Vollenberg, een vooraanstaand muzikant uit die tijd, was van mening dat kwantiteit had gewonnen van kwaliteit. "We heb ben er alleen maar een hoop koper bij gekregen", zo luidde het oordeel van deze expert, die als "een kittel- oorig persoon" bekend stond. In 1934 werd de Venrayse fanfare omgezet in een harmonieorkest en in 1955 nam de vereniging weer de oude naam Euterpe aan. In 1960 tenslotte verwerft de harmonie het predikaat "Koninklijk". De geschiedenis van het Venrayse muziekleven is een kostbaar stukje Venrayse historie en het is jammer als daarvan een verkeerde voorstel ling wordt gegeven. Daarom deze reactie naar aanleiding van het arti kel over het 575 jaar bestaan van schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan dat voor ons een belangrijk cultuur historisch bezit vormt. Twan van Els, Venray. Bokkesprong uit Veulen dan ben ik daar trots op", vertelde Waals die ook Nijsen/Granico noemde, als landelijk voorbeeld van 'food recy cling'. De burgemeester zei zich meer zorgen te maken over de toekomst van het landelijk gebied. In het kader van de reconstructiewet zullen veel intensieve veehouderijen moe ten verdwijnen. Varkenshouder Toon Classens vond dat de gemeen te te weinig opkwam voor de agrari sche sector. Waals: "Vanuit Den Haag brokkelt de steun voor de intensieve veehouderij af. Maar ik kan het paarse kabinet niet groen maken. Ook al zou ik dat wel wil len. Wij als college zetten namelijk wel in voor een sterke agrarische sector." AUTOBAAN Positief was dat de gemeente tot overeenstemming is gekomen met varkenshouder Spreeuwenberg aan de Veulenseweg. Het bedrijf, pal tegenover de kerk, gaat alleen als akkerbouwbedrijf verder waardoor een belangrijke stankcirkel ver dwijnt. Wethouder Houba (VVD) liet de twee plaatjes van de dorps kern zien voor en na sanering van het varkensbedrijf. "Ik lijk wel een tovenaar want de rode vlek van stankcirkels over de kom van Veulen is nu geheel verdwenen. Dit is goed nieuws want er is nu geen belemmering meer voor woning bouw. Daarmee is Veulen een gun stige uitzondering", vertelde Houba. De roep om aansluiting op het gas- en kabelnet borrelde ook nu weer op. Wethouder Driessen kon digde aan dat het buitengebied van Veulen in 2004 wel op de riolering wordt aangesloten. "Als de sleuven dan toch open liggen, kan er dan niet meteen een kabel en een gaslei ding ingelegd worden", vroeg een dorpsbewoner zich af. Volgens Driessen kan de gemeente daar wei nig aan doen. "Dat is een zaak van de nutsbedrijven. Essent zal dit alleen doen als het economisch voordeel oplevert." Harry van Rijswijck vond het een vreemde zaak dat onlangs in het buurtschap Volen in Heide de huizen wel op het kabelnet zijn aangesloten. "Dat is toch onbegrijpelijk. Dan hadden ze Veulen er ook wel bij kunnen nemen." Ook schooldirecteur Hellegers maakte zich sterk voor kabelaansluiting. Hij vreest dat de Veulense kinderen anders de nieuw ste ontwikkelingen op ICT gebied zullen missen. De school heeft wel een ISDN-lijn voor internet maar die kan slechts beperkt gebruikt worden. De wateroverlast van augustus vorig jaar in De Vlies kwam ter sprake. Na een hoosbui liepen toen de nieuwbouwwoningen onder water. Van Rijswijck meende dat het riool niet helemaal in orde was. Driessen bestreed dat: "Het riool is toereikend' maar niet berekend op extreme stortbuien. Want er is vorig jaar op meer plaatsen in Venray daardoor wateroverlast ontstaan. Het probleem wordt nu opgelost door gaten te boren in de riooldek sels waardoor de lucht er sneller uit kan", vertelde Driessen. Een Veulenaar vroeg of hij zelf die gaten mocht boren. "Nee, dat mag u niet", zei Waals streng. "Het is verboden om zelf wijzigingen aan te brengen aan nutsvoorzieningen. Anders wordt het een zootje." Enkele ouders wezen op de ver keersveiligheid van de naar school fietsende jeugd. Vooral op Lorbaan, Kooiweg en Veulenseweg zijn enke le gevaarlijke kruispunten. "De Lorbaan is een autobaan geworden", wist ook burgemeester Waals. Wethouder Driessen vertelde dat er pas bij controles zelfs snelheden van 140 kilometer zijn gemeten. "Dit is alarmerend. De Lorbaan is voor iedereen de sluiproute naar de Middenpeelweg geworden." Harry van Rijswijck reageerde: "Dat is het gevolg van de verkeersdrempels die zijn aangelegd." Driessen: "Maar die heeft u toch zelf gewild..." Na een kleine drie uur debatteren sloot voorzitter Van Rijswijck de bijeenkomst af. Hij ontving van bur gemeester Waals een cheque ter waarde van 500 gulden. Het geld zal worden besteed voor verbetering van de speelplaats achter de basis school. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9