Bisdom wil sloop Vredeskerk Fanray moet Venray op de kaart zetten Kritiek op gemeentelijke organisatie Wij richten ons puur op het individu" Onderzoek bestuurskracht over half jaar bekend OR gemeente verwerpt jaarverslag Gunhoek Eén centraal eugddebat in Venray Op heterdaad betrapt PEEL EN MAAS BEZORGEN? Foster Parents ina EEL EN MAAS donderdag 31 mei 2001 - Pagina 7 Het bisdom heeft begin vorige eek toestemming gegeven voor oop van de Vredeskerk. Dat cldde burgemeester Waals tij- >ns het werkbezoek aan Veulen, aardoor is het einde van de kerk eer een stap dichterbij gekomen. Er loopt nog wel een aanvraag n de kerk te plaatsen op de meentelijke monumentenlijst, ap /laar dit kan sloop niet voorko- en. Daarvoor biedt de plaatselijke onumentenlijst te weing bescher- ing", zei de burgemeester die de ekomst van de kerk somber inziet, tlhoewel wij zeker geen sloopcol- ge zijn. Er kwamen gewoon te einig mensen in de kerk. De jaar- lijkse onderhoudslasten bedragen 150.000 gulden. Het is daarom een moeilijk probleem. Het carillon en het vredesmonument blijven in elk geval gehandhaafd." Louis Rutten, een van de actie voerders die strijden voor behoud van de Vredeskerk, reageert onaan genaam verrast op de jongste ont wikkelingen. "We hebben woens dagmiddag (vorige week, red.) nog een gesprek met de burgemeester over de Vredeskerk gehad. Hij heeft ons hierover niets verteld." In de bijeenkomst hebben de actievoerders hun standpunten nog eens aan de burgemeester uitgelegd. De actievoerders kregen volgens Rutten van burgemeester Waals te horen dat de bal bij het kerkbestuur lag. "Vreemd dat hij ons niet heeft verteld dat het bisdom toestemming heeft gegeven voor sloop. Maar wij gaan toch een plan van aanpak maken om sloop van de Vredeskerk te voorkomen", zegt Rutten strijd vaardig. "Desnoods stappen we naar de Raad van State." Actievoerder Hans Derks laat zich in gelijke bewoordingen uit. "Het carillon en het vredesmonument zijn slechts gedeelten van het totale monument. De Vredeskerk als geheel moet behouden blijven." Maar 'het leek wel of er een gla zen plaat tussen de burgemeester en ons was', zegt Derks. "We hebben onze standpunten verteld. Maar Waals verstopt zich gewoon achter zijn ambtenaren. We hadden gehoopt meer steun van de gemeen te voor onze lobby te krijgen." Het actiecomité gaat in eerste instantie proberen de sloop van de Vredeskerk te vertragen. "Maar ons uiteindelijke doel is uiteraard het totale behoud van dit Vredesmonument", zegt Derks. "De willen de Venrayse bevolking, met name het verenigingsleven, gaan mobiliseren om sloop te voorko men." De actiegroep wil in de kerk namelijk een groot aantal culturele en maatschappelijke activiteiten onderbrengen en heeft hiervoor inmiddels een plan van aanpak opgesteld. ^'De Hoveniers^3 voor ontwerp tuinaanleg en onderhoud Venray 0478-571800 De jeugddebatten in de wijken n Venray worden dit jaar imengevoegd tot één centraal cbat voor heel Venray-kom. nthese heeft hiervoor gekozen, ndat volgens de welzijnsinstel- ng met name de jeugd uit andweert en Veltum heel moei- k bereikbaar is via de bestaande ugdorganisaties en een debat in twee wijken net als vorig moeilijk te realiseren is. Dit blijkt uit een nota van de meente Venray waarin het gewij- gde plan van aanpak voor jeugd- jongerenparticipatie door 'nthese aan de orde komt. Een ver- dering van dit plan was noodzake- k omdat de gemeente Venray in de ferte voor het productplan 2001 in Synthese oorspronkelijk 400 ir had gereserveerd voor het pro- ct jeugd-en jongerenparticipatie. eze uren zouden worden ingezet >or diverse activiteiten voor jeugd- ijongeren, zoals bijvoorbeeld het izetten van de jeugddebatten in de rkdorpen en wijken, het realiseren betrokkenheid bij specifieke èorzieningen (skatevoorvieningen, ingplekken) en dorps- en wijk- rerstijgende activiteiten (manifes- de). Om het productplan beter af te ?mmen op de gemeentelijke :groting, besloot de gemeente :nray echter om de omvang van dit oject met 100 uur te verminderen, iaat nog 300 uur voor jeugd- en ngerenparticipatie beschikbaar ij ven. De welzijnsorganisatie geeft in iet plan van aanpak aan dat de wij- iging niet heeft geleid tot het H chrappen van onderdelen, maar u illeen tot een wijziging in, of de imvang van enkele onderdelen. Zo linnen alle geplande debatten in de lorpen normaal plaatsvinden, maar rdt de voorbereiding in de kleine dorpen wél zoveel mogelijk lusterd. Bij de organisatie en «bereiding van de debatten rdt door Synthese ook een groter eroep gedaan op de zelfwerkzaam- teid van organisaties uit.de deelne- nende dorpen. Ook wordt de jonge- enkrant niet vier, maar twee keer jaar uitgegeven. Synthese gaat in IÖ01 met name gaan investeren in sn vergroting van de betrokkenheid ran dorps- en wijkorganisaties bij ie voorbereiding en uitvoering van Ie debatten. Het college van B en W ran de gemeente Venray heeft dins- lag ingestemd met het plan van aan- De politie heeft afgelopen zondag ■n 44-jarige man aangehouden na In inbraak in een woning aan de itionsweg. De eigenaar van deze ining kwam juist terug van vakan- en trof een onbekende persoon in üjn woning aan. Samen met zijn louw en zijn buurman wachtte hij f inbreker op en probeerde hem te Ijpen. Ze konden hem echter niet sthouden. De politie arriveerde jst op tijd om de man als nog te ijpen na een lange sprint tot op n nabijgelegen bedrijfsterrein. De rardachte is een bekende van de >litie. Hij gaf toe horloges uit de Ining ontvreemd te hebben, irvolgens bekende hij nog enkele braken en diefstallen. De man is «"geleid en in een politiecel in do ingesloten. VAKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 r.casas.nl/huur Nieuw initiatief goed ontvangen Het idee om een kwartaal maga zine uit te geven in de wijde regio van Venray is goed ontvangen. Dat blijkt uit de eerste reacties na het bekend worden van dit initia tief van drie Venrayse onderne mers. De eerste adverteerders hebben zich gemeld. Al enige tijd zijn OHHO Vormgevers, Jansen Houbiers communicatie en actuariële zaken en uitgeverij Van den Munckhof bezig met de voor bereidingen van dit magazine, dat de naam Fanray zal gaan dragen. Fanray zal overigens ook op inter net verschijnen. Fanray, de naam zegt het eigenlijk al een beetje, is Fan van Venray. "Fanray is een plezierig magazine. Het werft als het ware fans voor Venray als gemeente waar je met plezier kunt wonen, werken en recreëren," aldus Paul Jansen, een van de initiatiefnemers. "Daarbij willen we ons niet alleen concentre ren op Venray zelf, maar op de brede regio." De oplage van Fanray ligt dan ook ergens tussen de 80.000 en 90.000 exemplaren. Daarbij moet worden gedacht aan verschijning in Boxmeer, Bakel-Milheeze, Deurne, Horst, Sevenum, Asten, Cuijk, Bergen en natuurlijk Venray." Het blad, voor een groot deel in fullcolour, heeft per uitgave een omvang van veertig pagina's. Doelgroepen zijn consumenten, arbeidskrachten, kopers van wonin gen en auto's en verder iedereen die zich wil laten verleiden tot een De medewerkers van Fanray v.l.n.r.: John van der Heijden OHHO vormgevers), Yvonne VerhoevenToos van Ooi beiden Jansen Houbiers BV), John van den Munckhof, Christ van den Munckhof (beiden Van den Munckhof BV) en Paul Jansen Jansen Houbiers BV). Op de foto ontbreekt Theo Duijkers (OHHO Vormgevers). bezoek aan Venray omdat je daar lekker kunt winkelen, het theater bezoeken of een zonnig terrasje kunt pikken. Het blad is, kortom, bestemd voor een breed publiek. Vaste rubrieken en een afwisselende inhoud wijzen de weg naar al het aantrekkelijks dat Venray te bieden heeft. De initiatiefnemers hebben bewust gekozen voor een huis-aan- huisoplage. "Alleen zo bereik je voor Fanray de meeste lezers. Als je met abonnementen gaat werken, krijg je niet de dekking die je wilt hebben en bereik je niet wat je wilt bereiken," aldus Christ van den Munckhof van de gelijknamige drukkerij. "En dat is dat Venray bij iedereen in een grote regio waarvan het zelf het hart is goed op de kaart komt te staan." Waarom deze formule met Venray als centrum? John van der Heijden van OHHO is daar heel duidelijk in. "Een dergelijk initiatief is er nog niet. Er zijn dag- en weekbladen die in en rond Venray verschijnen maar hun verspreidingsgebieden maken het voor adverteerders niet bepaald gemakkelijk een keuze te maken. Ook speelt de provinciegrens een frustrerende rol. Met Fanray is dit niet het geval. Venray is het centrum en het blad verschijnt in een wijde cirkel rondom. Bovendien is het een blad wat je kunt bewaren en opnieuw kunt inkijken. Het ziet er goed uit en de inhoud informeert je over wat er van week tot week in Venray te doen is." De eerste reacties zijn positief. De gemeente Venray staat er sympa thiek tegenover en ziet kansen om zo Venray als aantrekkelijke gemeente op de kaart te zetten. Ook in kringen van Centrum Management Venray is positief gereageerd. De komende maanden zoeken de initiatiefnemers contact met organisaties, ondernemers en instellingen, die zich in de formule van Fanray kunnen vinden en zich voor langere tijd in een grote regio willen presenteren om zo mee de basis te leggen voor het succes van Fanray. Paul Jansen: "We brengen een goed team op de been; met daar in ondernemers en organisaties die geloven in de kracht van samenwer king en dat het succes van het team ook succes brengt voor de individu ele leden ervan." Voor meer informatie kunt U terecht bij Jansen Houbiers (Paul Jansen), tel. 0478-569256 of bij Van den Munckhof (Christ van den Munckhof), tel. 0478-582727. Vanaf begin mei wordt op het gemeentehuis de zogenaamde bestuurskracht-monitor uitge voerd. Dit onderzoek door de pro vincie duurt 26 weken. Daarna zal blijken hoe de bestuurskwaliteit van Venray is en of de gemeente betrokken wordt in een nieuwe herindelingsronde. Dat vertelde gedeputeerde Jan Haazen (VVD) van de provincie Limburg dinsdag tijdens de raads vergadering. De raadsleden spelen een voorname rol in het onderzoek. Zij stellen gezamenlijk de taken, opgaven en ambities 'het profiel') van hun gemeente vast. De bestuurskracht wordt gemeten op drie punten: de kwaliteit van het gemeentebestuur, hoe het functio neert tussen provincie en Rijk en hoe de rol aH dienstverlener aan de gemeenschap is. Gedurende het onderzoek van een half jaar zal de ambtelijke organisatie 24 dagen belast worden. Venray vormt samen met Meerlo-Wanssum en Sevenum een cluster. De door de raad vastge stelde profielen van de gemeente worden onderling uitgewisseld en besproken. Het onderzoek wordt uitgevoerd door een onafhankelijke 'visitatiecommissie' die ondersteund wordt door een extern bureau. Burgemeester Waals merkte op dat deelname aan het onderzoek belang rijk is. "Daarbij gaat het niet alleen om schaalvergroting. Dat is niet de oplossing voor alle problemen." De gemeenten nemen ook vrijwillig deel aan het onderzoek. Naar aanleiding van de onder zoeksresultaten adviseert de provin cie aan minister De Vries van bin nenlandse zaken. Volgens Haazen zijn er vijf mogelijkheden: 1Er gebeurt niets. 2. De geconstateerde knelpunten kan de gemeente zelf oplossen door middel van een interne heroriënta tie. 3. Geintensiveerde samenwerking tussen zelfstandig blijvende gemeenten. 4. Grenscorrectie waarbij bijvoor beeld een bedrijventerrein wordt overgedragen aan de buurgemeente. 5. Herindeling. De ondernemingsraad (OR) van de gemeente Venray heeft het jaar verslag 2000 verworpen. Omdat het sociale jaarverslag, zoals was beloofd, er niet in was opgenomen. De OR vindt dat het personele aspect veel te weinig aandacht krijgt. De afdeling personeelszaken heeft daarop nog snel een sociaal jaarverslag in elkaar gedraaid. Dat waardeert de OR maar het vindt dat daarin een veel te positief beeld wordt geschetst van de personele situatie. Zo zijn de knelpunten op de werkvloer niet in beeld gebracht. En er wordt niets vermeld over de. onbalans tussen vaste medewerkers en geleende krachten, de langdurige ziektegevallen, het gestegen ziekte verzuim, de onderbezetting, het ver trek van medewerkers naar elders, een onvolledig managementteam en de vele wisselingen van leidingge venden. PEEL EN MAAS on line www.varidenmiinckhof.nl/ j nieuws Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Vervolg van voorpagina: Verenigingen willen terug Het bestuur van Euterpe spreekt van een kwalijke en uiterst ongewenste situatie en wijst in zijn brief op de gemeenschapsfunctie die de schouwburg heeft. En de beloftes die destijds zijn gedaan. Het culturele centrum is gebouwd en wordt onderhouden met belastinggeld van de Venrayse burgers. Daarom willen de amateurkunstverenigingen dat, zoals voorheen, de schouwburg weer een culturele ontmoetingsplaats wordt voor de bewoners van de regio Venray. Want voor 1998 konden alle muziek- en toneelvereni gingen een keer per jaar gratis gebruik maken van de foyer. "Geef ons anders maar het patronaat terug. Want met geld van dat oude gemeenschaps huis is destijds de schouwburg gebouwd. Daarin is ook subsidiegeld van de verenigingen gepompt. Alle kerkdorpen hebben onderhand een eigen zaal. Maar de Venrayse verenigingen zijn aangewezen op de schouwburg en kun nen dus helemaal niets. Zelfs voor een uitwisseling of een talentenwedstrijd moeten duizenden guldens betaald worden. Waardoor we gedwongen wor den naar elders uit te wijken. Wij voelen ons verbannen uit de schouwburg", zegt secretaris Raedts. De brief van harmonie Euterpe wordt ondersteund door close-harmony group Confetti, carnavalsvereniging de Pielhaas, Venrays mannenkoor, seni orenkoor Crescendo, muziek- en majoretten showkorps St. Petrus Banden, zangers van St. Frans, bigband the Basementband en kinderkoor de Bandelieren. "Alle toezeggingen en afspraken zijp eenzijdig verbroken door de schouwburg. We hebben hier diverse keren met directeur De Neef over gepraat maar hij geeft geen krimp. Ze komen met allerlei smoesjes dat de foyer te klein zou zijn en zo. De Verirayse verenigingen worden zwaar bena deeld en dit kost ons handenvol gfeld. We strijden ervoor dat de gedane beloftes worden nagekomen", aldus Raedts. De raadsfracties uitten bij de behandeling van het jaarverslag 2ÖÖ0 veel kritiek op de gemeente lijke organisatie. De uit de hand gelopen personeelskosten, de peperdure adviesbureaus en inge huurde krachten en een krakende interne organisatie werden aan de kaak gesteld. Het college denkt de meeste problemen vanaf volgend jaar op te lossen met een flinke zak geld van 3,5 miljoen gulden. "Het is in het belang van de Venrayse burgers dat de overheid weer goed functioneert", zei bur gemeester Waals. VVD'er John Oosterbeek hekelde de budgetoverschrijdingen op enke le afdelingen en de veel te hoge kos ten die gemaakt zijn voor toezicht bij het grondbedrijf. "Dat komt door onvoldoende interne controle. Zoals ook de accountant aangeeft zal er meer tussentijds gecontroleerd moe ten worden om alles beter beheers baar en bestuurbaar te maken." De ondernemingsraad (OR) heeft het jaarverslag en het sociaal verslag zelfs afgekeurd. Ton Teeuwen (CDA) noemde dit 'een ernstig sig naal'. "Er is onvoldoende afstem ming tussen de ambities, hoeveel heid werk en ambtelijke capaciteit." De fractie Samenwerking ging het verst in zijn kritiek. Gerrit Verkoeijen noemde het college een slechte penningmeester. "De grip van het college op het ambtelijk apparaat is onder de maat en lijkt zelfs nihil. We maken ons hier ern stige zorgen over. Er is totaal geen beheersing van de budgetten en wij horen niets. Wij zitten hier niet voor Jan Aap. Wij willen tussentijds geinformeerd worden als werk zaamheden die afgesproken zijn niet worden uitgevoerd." Volgens Verkoeijen is er veel meer aan de hand dan alleen een personeelstekort. "Veel personeels wisselingen, een hoog ziektever zuim en een organisatie die niet op orde is. Het jaarverslag krijgt een dikke onvoldoende. Door de slechte bestuurskwaliteit is de begroting niet uitgevoerd." De oppositiepartij en Samenwerking en Van de Vorle verwierpen het jaarverslag. ZAK GELD Hans Teunissen (D66) vond dat de noodkreet van de OR boekdelen sprak. Bert Linskens (PvdA) noem de de problemen in de personele sfeer 'een nieuw zorgenkind'. De jaarrekening werd weliswaar afge sloten met een positief saldo van 520.000 gulden. Linskens herinner de eraan dat de meevallers uit het gemeentefonds .hard nodig waren om boven de streep te eindigen. Hij vroeg om de risicoparagraaf in geld uit te drukken zodat voor toekomsti ge tegenvallers alvast een voorzie ning getroffen kan worden. Wethouder Houba (VVD) erkende dat de budgetdiscipline, financieel beheer en interne controle nog lang niet optimaal zijn. "Er zijn over schrijdingen die niet mogen kunnen. Er moet een betere financiële orga nisatie komen. Daar is het nodige aan te doen en we sturen er ook op. De accountant heeft daar ook terecht kritische opmerkingen over gemaakt." Burgemeester Waals benadrukte nogmaals de negatieve effecten van de bezuinigingsoperatie Keerpunt. "Door de economische groei werd meer een beroep gedaan op de amb telijke organisatie. Er kwam een investeringsdrang die leidde tot een stuwmeer aan werk. Omdat de per sonele organisatie en formatie onvoldoende was is veel uitbesteed. Met als nadelig gevolg dat kennis buiten de organisatie terecht kwam wat weer stress bij onze mensen opleverde." Waals schetste het beeld dat de overheid vooral de laatste jaren een onaantrekkelijke werkgever is geworden. Het blijkt niet alleen een probleem van Venray te zijn dat het moeite heeft om goed gekwalifi ceerde mensen aan te trekken en vast te houden. "De overheid zal daarom drastisch moeten investeren. Om mensen te laten ontwikkelen, carrièremogelijkheden en jobrota- tion te bieden en ook wat aan de salariëring te doen. Het bedrijfsle ven is nu eenmaal veel aantrekkelij ker voor het topkader." De burge meester erkende dat de gemeentelijke organisatie 'met een heel groot probleem zit'. Het college komt daarom nog dit jaar met een missie, om aan te geven wat er pre cies moet gebeuren. Waals beseft dat een grote zak geld alleen niet voldoende is. "Het werk van ambte naren moet interessanter worden. We moeten af van de 'afrekencul- tuur' en ervoor zorgen dat er weer uitdagingen liggen om bij de over heid te werken. Mensen m :ten ook meer ontwikkeld en ges' nuleerd worden." Waals beloofde dat hij le com missie Algemene Zaken p manent op de hoogte zal houdc van het veranderingsproces dat el geld gaat kosten. "De gemeent heeft nu veel moeite om goed te 1; ncdone ren. We moeten daarom it esteren in de organisatie zodat die veer vol doet aan de eisen die de burgers stel len." Gehandicaptenvereniging Venray van start De gemeente Venray is weer een vereniging rijker: de Gehandicaptenvereniging Venray en omstreken. "Een vereniging die opkomt voor de individuele belangen van haar leden", zegt voorzitter Piet Molmans uit Venray. "Naar aanleiding van de vele zaken die ook in Venray spe len met betrekking tot de invoe ring van het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CVV, red.), hebben wij besloten een gehandicaptenvereniging op te richten. Bij het Gehandicaptenplatform wordt veel meer op het collectieve vlak gewerkt, terwijl wij ons puur wil len richten op het individu." De 'wij' zijn Piet Molmans (o.a. voorzitter FNV Bondgenoten, advi seur Gehandicapten Organisatie Boxmeer), Henk van Egmond (PvdA, lid commissie Sociale Zaken, secretaris Ledenservicepunt FNV), Jo Kusters (Arbeidsongschiktheidsplatform Limburg, APL), Hans van den Brink, Ton van de Kamp (belasting deskundige) en Marleen Molmans, de zes initiatiefnemers achter de oprichting van de Gehandicaptenvereniging Venray en omstreken. "Niets ten nadele van het Gehandicaptenplatform Venray", benadrukt Molmans, "maar wij vin den dat de individuele belangen van gehandicapten in bijvoorbeeld het CVV in het gedrang komen. Dat er CVV gaat komen is oké, maar dan moet het vervoer wel goed geregeld zijn. En dat is in onze ogen niet zo, want een landelijk uniform beleid ontbreekt. Tegen de gemeente Venray hebben we gezegd: 'Let op: laat het individu niet de dupe wor den van dit nieuwe vervoerssys teem'." Want er zitten nog wel wat (juridi sche) haken en ogen aan het CVV, vinden Molmans en co. "Dat er CVV gaat komen in 2002 is prima, maar dan moet het wel goed gere geld zijn. Op de eerste plaats beho ren de individuen (gehandicapten) getoetst te worden of ze wel akkoord gaan met het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer. In 1994 toen de WVG in het leven kwam was er een overeenkomst tussen AAW-bedrijfsverenigingen en het individu. Deze overeenkomsten/ beschikkingen zijn zomaar vernie tigd omdat de WVG het beter ging doen. Nu het CVV er gaat komen verzuimt de gemeente Venray weer het individu met een bestaande ver- voerskostenvóorziening te toetsen of het akkoord gaat met het CVV", zegt Molmans. ROLSTOELTAXI De gehandicapten hebben met de colleges van de gemeenten een overeenkomst cq beschikking en dat kan niet eenzijdig ongedaan worden gemaakt, zegt Molmans. "Ook zijn in het voorstel niet de gehandicap ten opgenomen die op medische indicatie niet met taxi of rolstoeltaxi vervoerd kunnen worden maar een aangepaste voorziening hebben. Deze gehandicapten mogen niet gekort worden omdat ze deze ver voersvoorziening voorgeschreven hebben gekregen. Alles wat in het voorstel staat en eenzijdig veranderd gaat worden is in strijd met de wets artikelen in het kader van de WVG. Een voorziening in geldelijke vorm is een vervoersvoorziening die niet eenzijdig veranderd kan worden. Zijn er gehandicapten met een over eenkomst die niet akkoord gaan met het CVV, dan kunnen zij voor 1 januari 2002 bezwaar maken bij de gemeente om zo de weg open te houden naar de bestuursrechter. Er mag een beroep gedaan worden op onze vereniging bij het opstellen van zo'n bezwaarschrift." Maar ook op andere gebieden kunnen leden bij de Gehandicaptenvereniging Venray en omstreken terecht voor hulp en/of informatie. "Tussen de aanvraag voor een WVG-voorziening, zoals bijvoorbeeld een beugel voor in de badkamer of een verhoogde wc-pot, en de uiteindelijke beslissing van een gemeente of een zorginstelling ligt soms wel een tijdsperiode van twee jaar", zegt Henk van Egmond, "terwijl in wetten is vastgelegd dat een aanvraag binnen acht tot twaalf weken moet zijn afgehandeld. Dat is toch niet te geloven. De WVG- wetten worden door veel gemeenten met handen en voeten getreden. Wij kunnen de mensen hulp bieden op al deze terreinen. Ook hebben we met Ton van de Kamp een belastingdes kundige 'in dienst'". Dus: heeft u problemen met het ziekenfonds, verpleeg- of bejaar dentehuizen of andere instellingen? Of met het invullen van een WVG- aanvraag? Of met opstellen van een bezwaarschrift? De Gehandicaptenvereniging Venray en omstreken staat haar leden met raad en daad bij. Voor veertig gulden per jaar kunt u lid worden van de Gehandicaptenvereniging Venray en omstreken. Voor meer informatie. Piet Molmans, tel: 0478-511873, Passodoblestraat 11, 5802 NJ Venray. Op dinsdag 5 juni zal de info- stand van Foster Parents Plan van 11.00-13.00 uur in de bibliotheek Venray te bereiken zijn voor onder andere het inleveren van een pakje of brief, informatie over het werk van FPP, adopteren van een FP- kind. Vrijwilligster Diny van Haperen zal u gaarne van dienst zijn. Voor inlichtingen of vragen kunt u terecht bij: Mariet Bontenbal, tel, 077-3662438.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7