Ilse de Lange in Schouwburg Venray Cim Dm S' Waar kan ik met Pinksteren mijn saldo checken? Juni: maand van iet spannende boek Swingparty in café 't Podium Gimbrère Paddy's Heavy Circus in De Bonte Koe Da Gaia in de Evenaar Rabobank Luikse Markt Afscheid instructeur St. Oda UW Vrouw en de overgang Sterretje in uw autoruit? Salsafeest 10-30% Subsidie taalonderwijs Vrijwilligers- centrale eel en maas donderdag 31 mei 2001 - Pagina 3 ra ash' »i?J De Nederlandse zangeres Ilse de ange verzorgt op woensdag 26 ptember een optreden in de •houwburg Venray. Het concert om 20.00 uur. Probeer het maar eens na te doen: lokale artiest zo'n 450.000 stuks verkopen van je debuutalbum, e DeLange deed het met World of urt (1998). Probeer dan ook maar jns met een minstens even goede ivolger te komen. Maar ook daar ze ruimschoots in geslaagd, ivin' on Love heet haar tweede 6), als men het tussendoortje Dear hn eventjes niet meetelt, aderom geproduceerd door -ashville-veteraan Barry Beckett, at het een Ilse DeLange horen die Is artiest volwassener is geworden. On Love is een heel andere lat geworden dan zijn voorganger, zit tegelijkertijd meer venijn in aanzienlijk minder suiker. Ook is dankzij de vele optredens vocaal lidelijk rijper geworden. "Ik ben ituurlijk een beetje ouder gewor- En ik heb ook naar veel andere [uziek geluisterd. Het belangrijkste dat ik per se geen tweede World If Hurt wilde maken", probeert ze 8t verschil te verklaren. En het sultaat is anders geworden. De cd iinkt niet alleen puurder, zelf ziet se er ook wat meer 'puur natuur' Weg is het permanent, liechelend bekijkt ze haar eigen imi-metamorfose: "Permanent heb gehad vanaf mijn tiende of zo. 'ant krullen, dat was toen toch in? lijn moeder vond het ook ontzet- :nd mooi. Krullen. Qua kleding is <\]et ook helemaal iets veranderd, elf ben ik er wat losser in. Op dit oment voel ik me hier lekker in. et loopt synchroon met mijn luziek. Ik denk dat ik wat dichter m ij mezelf sta." ai' MUZIEK TELT Er staan weer enkele grote namen :bai|nder de muzikanten op de cd zoals 'la»! enny Greenberg, elektrische ™|itaar; Blue Miller, akoestische itaar; John Jarvis, piano/orgel; lichael Rhodes, bas; Eddy Bayers, rums en Tom Roady, percussie, jen ding waar ik ontzettend blij N'"fee ben, is dat er naast die rockeri- liedjes ook hele mooie ingetogen edjes op staan." Als voorbeeld oemt ze When you put it like that, de achtergrondkoortjes zingt ges llison Krauss mee. "Vooraf waren arry en ik allebei toch wel wat ïnuwachtig. We kenden haar alleen Is die bekende bluegrass-zangers." p^fclgens Ilse heeft het ongekende jj erkoopsucces van World of Hurt, Een moment als een loden last op lar schouders gedrukt. Ilse: "Het ital van 450.000 verkochte exem- Vloc I JÜ plaren is natuurlijk fantastisch. Maar tijdens het zoeken naar de liedjes en de opnames denk je daar geen moment aan. Daardoor legde het ook geen druk op me. Het is de muziek die telt. Ik heb veel platen verkocht, maar dat betekent niet dat ik daardoor ineens andere beslissin gen ga nemen." Op World of Hurt stonden twee nummers geschreven door Beth Nielsen Chapman. Op Livin' on Love staan twee tracks uit de catalo gus van de al even gerespecteerde singer/songwriter Julie Miller: de REM-achtige rocker Ride The Wind en de gevoelige ballad I Still cry. "Ik had die plaat (Broken Things) van haar zelf al. Ik vond hem heel mooi", spreekt ze haar bewondering uit. "Ik hou erg van haar manier van schrijven en haar fragiele manier van zingen. Het komt altijd heel erg emotioneel over. Toen we in de stu dio zaten, kreeg ik van de publisher nog deze twee stukken opgestuurd." De eerste single van het album, het titelnummer Livin' on Love, is een bijzonder funky rootsrocknummer. Zelden zo'n groovy dobro gehoord. Ilse de Lange "Ik vind het eigenlijk een heel sim pel bluesliedje, niet te ingewikkeld met gewoon een goede loop eronder gelegd en mooie gospellicks op piano, waaronder het ontzettend groovet", ontleedt Ilse het liedje. "Het swingt echt de pan uit naar mijn idee." Bij Livin' on Love is ook een bruisende videoclip opge nomen, starring Ilse DeLange als chauffeur van een door het nachtle ven rondtoerende yellow cab vol met extravagante passagiers. "We hebben getracht om de losse sfeer en die swampy feel te vangen in beelden." Het album Livin' on Love kent een hoop verschillende sferen. "Dat was ook de bedoeling", aldus Ilse. "Country is natuurlijk iets waarbij mij ontzettend veel aan op is gehangen, vooral in het begin. Maar uitsluitend country zou me teveel beperken. Ik vind gewoon veel te veel dingen daarvoor leuk. Daarom wil ik ook uit veel meer stijlen putten. Voor mij gaat het puur om het liedje. En als het liedje goed is, ongeacht welke stijl dan ook, dan komt het erop." Online in de samenleving Ook met Pinksteren gaan uw bankzaken gewoon door met de Rabofoon of op www.rabobank.nl Op maandag 4 juni 2e Pinksterdag zijn onze kantoren gesloten. Op dinsdag 5 juni zijn wij u weer graag van dienst! Venray Meerlo- Wanssum Tel: (0478) 530300 e-mail: rabobankvmw@tref.nl Wijkgebouw Op het Nipperke organiseert op zondag 26 augustus van 10.00-17.00 uur een grootse Luikse markt rondom het wijkge bouw St. Odastrat-Zandbleek- Noorderhof in de wijk Smakterheide. Wie een kraam wil huren kan contact opnemen met tel. 0478-587491. De kramen worden verhuurd voor ƒ37,50 inclusief gemonteerd dekzeil. De markt is voor iedereen gratis toegankelijk. Aanmelden kan tot en met zaterdag 18 augustus. De drumband van de kerkelijke fanfare St. Oda uit Merselo neemt zaterdagavond 9 juni om 20.30 uur in zaal 't Anker afscheid van instructeur Wil van Horck. Van Hork heeft vanaf 1982 de drumband onder zijn hoede gehad en boekte de afgelopen 19 jaar grote successen met de drumband. Voor zijn geweldige staat van dienst en als blijk van waardering, biedt de fanfare Wil van Horck een afscheidsconcert aan waarna ieder een in de gelegenheid wordt gesteld persoonlijk van wil afscheid te nemen. De avond wordt voortgezet met een gezellig samenzijn. .Traditiegetrouw is juni de naand van het spannende boek in K| e bibliotheek. kunt bij ons een 11 euze maken uit een uitgebreid mbod van thrillers, misdaad- en pionageromans. Dit genre boeken is te herken- nefi len aan het revolverteken op de ™yug van het boek. In de hele maand juni staan deze oeken extra in de belangstelling en rc« indt u ze op de speciale tafels voor ii de bibliotheek. Ook het nieuwe ummer van Biebmagazine (voor ieuwsgierige mensen) is gewijd Mi het thema van de maand. Dit (j nagazine kunt u gratis meenemen jn bevat vele leuke en spannende ems. Wist u overigens dat u bij ons ook )VD's kunt lenen. Zowel op de jeugd als op de volwassen afdeling leeft u de keuze uit veel actuele litels. In de bibliotheek kunt u een iratis overzicht afhalen waarin de V ttuele titels vermeld staan van de )VD's die uitgeleend worden. Bent ca lno8 8een hd van de bibliotheek en !U leeft u alleen belangstelling voor bad iet lenen van DVD's of CD-rom's lan kunnen we u een speciaal abon- »ement van f 20,00 per jaar aanbie- len. U betaalt dan alleen nog het eengeld van f 5,00 per week voor «n DVD en f 1,50 per week voor en CD-rom. Nu de vakantieperiode weer voor iie deur staat, willen we u er graag logmaals op wijzen dat u per abon nement 12 materialen mag lenen, lit aantal kunt u geheel naar eigen leuze invullen. Het merendeel van Ie boeken wordt uitgeleend voor 3 £lt K weken. Mocht de inleverdatum in uw vakantie vallen, dan is het moge lijk om de boeken (door iemand van het thuisfront) telefonisch te verlen gen tegen een tarief van f 2,50. Loop eens binnen tijdens onze openingsuren dinsdag t/m donder dag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Het Groene Kruis noord-Limburg organiseert op maandag 11 juni om 19.30 uur in Hotel Asteria, Maasheseweg 80a in Venray een voorlichtingsavond over Vrouw en overgang. Wat houdt de overgang in? Welke klachten horen bij de overgang? Voor- en nadelen van hormoongebruik. De sprekers zijn dhr. v. Geuns, gyneacoloog en mw. T. Kwakkernaat van het Groene Kruis noord-Limburg. Inschrijven voor deze avond is verplicht. Deelname is gratis. U kunt zich tel. Aanmelden bij Bureayu Klantenservice van het Groene Kruis noord-Limburg, tel. 077- 3209595. Gratis ruitreparatie vanaf WA+ Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw auto ruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kostenloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsin- jectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voor ruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de verdere afwikkeling met uw verzekeringsmaatschappij. U hoeft verder niets te regelen, wel de groene kaart of polis mee brengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. zaterdag 2 juni in Venray nabij Cultureel Centrum De Witte Hoeve" van 10.00-17.00 uur. Tevens kenteken graveren in autoruiten fl. 25,- per auto. Zaterdag 2 juni staat er weer een eighties swingparty gepland. Deze vierde editie aan de vooravond van pinksteren wordt weer verzorgd door dj Paul. Hits van Weathergirls, Paul Young, Michael Jackson, Talking Heads, Miami Sound Machine, Blues Brothers en vele anderen vliegen in sneltreinvaart voorbij. De aanvang is 22.30 uur en de entree is vrij. In de Soundmixshow van Henny Huisman imiteerde Gina de Boer Janis Joplin, maar waste ze tevens de presentator links en rechts om de oren. Zij is op zondag 3 juni vanaf 22.00 uur te zien. In de finale won ze de publieksprijs, volgens haar de meest Liefhebbers van Caribische muziek komen binnenkort hele maal aan hun trekken. Woensdag 6 juni organiseert Dans en Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray een avond die geheel in het teken staat van deze aanste kelijke ritmes. Met de zomer en de vakantie in het hoofd kan iedereen in een speciaal voor deze gelegenheid aangepaste omgeving genieten van moderne Mambo Salsa en Merenque muziek. Bent u leek op dit gebied, dan bestaat de mogelijkheid om mee te doen aan een miniworkshop Salsa die tijdens deze avond verzorgd wordt. Verder is er een spetterend optreden van Salsa Rueda. De aanvang van de avond is om 20.30 uur. ■Gina de Boer. Foto: Peter Kuiper. eerlijke prijs. Inmiddels heeft Gina met haar Band of Blues zowel het Nederlandse clubcircuit als diverse festivals gedaan. (inter)Nationale vak broeders en zusters die het ongeloof lijk vinden hoe een Nederlandse blan ke zangeres blues op zo'n authentieke wijze weet te brengen. Het repertoire van Gina's Band of Blues bestaat voor het merendeel uit eigenwerk, dat uiteenloopt van stevige shuffels tot gevoelige ballads. Dynamiek is een zeer belangrijk gege ven voor de band. KORTINGEN VAN OP DIVERSE ARTIKELEN extra aanbieding HERENAFDELING BIJ AANKOOP VAN EEN KOSTUUM een OVERHEMD twv. fl. 99,95 l^ii irmti WILHELMINAPLEIN 15 HORST Goed nieuws voor de liefhebbers van country/folkrock want in De Bonte Koe is op 3 juni (Eerste Pinksterdag) om 21.00 uur weer een Ierse avond met deze keer niemand minder dan Paddy's Heavy Circus. Dit internationale gezelschap (Ierland, België en Nederland) vormt een hechte eenheid die op elk podium een sfeervol en swingend feest weet te bouwen. De 'niks aan de hand muziek' van Paddy's Heavy Circus is vanuit zijn folk-roots ver weven met allerlei stijlen, zodat de omschrijving country/folk met pop/rock inslag toch wel de lading dekt. Banjo, accordeon en acousic guitar bepalen het country/folk karakter terwijl de drums, bassguitar en electric guitar de pop/rocksound voor hun rekening nemen. Voeg hierbij het imposante stembereik van Irishman Paddy Langen en je hebt die typische ongedwongen PHC sound waarbij bekende en minder bekende songs uit diverse muziekstromingen zijn omgevormd tot stevig uptempo-nummers, soms afgewisseld met een gevoelige bal lad of een traditional die door de toehoorders uit volle borst worden meegezongen. Op en rond het podi um wordt dus weer flink gefeest. Hun taktiek? Simpel, de supporters laten winnen. De entree bedraagt ƒ7,50. Op Tweede Pinksterdag zal De Bonte Koe het Pinkpopfestival weer live uitzenden. Dit gebeuren zal opnieuw vanaf grootbeeld te zien zijn vanaf 14.00 uur. De Provincie Limburg stelt een subsidie van maximaal 70.000 gul den beschikbaar voor het project Limburg Talenprovincie. Met dit project stimuleert de Provincie het primair en voortge zet onderwijs om - de leerlingen een betere vaardigheid in de buurtalen Frans of Duits mee te geven. De Talenacademie Nederland in Maastricht voert het project uit. Naast de Provincie Limburg wordt het project gesubsidieerd door gemeenten en het Europees Platform. Het totale project kost dit jaar 240.000 gulden. Het is de bedoeling dat het project vier jaar duurt. De Provincie Limburg gaat ervan uit dat andere partners in de Euregio een financiële bijdrage aan het project leveren. Elke ochtend lekker verder dromen onder warme softstralen, of wakker worden onder een verkwikkende douche. In onze showroom vindt u de perfecte combinatie voor uw doucheplezier. Keijsers.Manders Sanidtöme Keizersveld 40, Venray Tel: (0478)550 670 www.sanidTome.nl anidröme Zondag 3 juni (Eerste Pinksterdag) rond 22.00 uur (de zaal is open vanaf 21.00 uur) is de band Da Gaia live in de Evenaar in Venray. Dit optreden staat in het teken van de 'around the world in eighty ways tour'. Reizen, wereldliteratuur en muziek uit alle delen van de wereld vormen de inspiratie voor Da Gaia. Het bonte gezelschap van drie dames en drie heren maakt een ver rassend zwoele en opzwepende mix van flamenco, latin, cajun, samba en ra... Da Gaia is een graag geziene gast op menig grensoverschrijdend festi val. Eind 1999 werd de CD Akinti uitgebracht die enthousiast door pers en publiek werd ontvangen. Momenteel werken ze aan de twee de CD die voor eind dit jaar gepland staat. De afgelopen jaren bouwde de groep een uitstekende live-reputatie op. Ze speelden ondermeer tijdens Oerol, Expo 2000, de Uitmarkt en Sail 2000. De band bestaat uit: Alain Labrie, gitaar en vocals; Anita da C'hi, per cussie en vocals; Rick Roomer, drums; Franklin Heilijgers, bas en vocals; Marinet K., bovals en Moniek Bollen op accoreon. Voor meer info zie: golbalxc.nl/home/i/ipletter. De entree voor deze avond is tien gul den per persoon. Noteer alvast in je agenda: The Watchman op zaterdag 9 juni. Info: www.watchman.nl De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. Zij zoeken voor de Stichting Synthese Venray, dagopvangproject St. Joriskwartier iemand voor het verzorgen van activiteiten en bieden van ontmoetingsmogelijkheden aan ouderen voor het dagopvangproject. De werkzaamheden omvatten o.a. koffie-thee zetten, een praatje maken en activiteiten organiseren. U dient affiniteit met ouderen te heb ben, creatief aangelegd te zijn en enthousiast en gemotiveerd te zijn. De werktijden zijn op zondagmid dag van 14.00-17.00 uur. Voor basisschool de Flierefluit wordt een overblijf vader/moeder gevraagd voor het begeleiden van kinderen die tijdens de middagpau ze overblijven op school. De werkzaamheden vinden plaats in het Brukske. U dient goed met kinderen om te kunnen gaan. De werktijden zijn van 121.30 tot 13.00 uur. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Schmeetz, H. Schra- ven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tijdens weekend- en avond dienst bereikbaar onder tel. nr. 0478-632800 za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 632800 zo: M. van TIEL Stationsweg 60a, tel. 632800 ma: R. BRUINS Langstraat 106, Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Kei zer, A. Paping, M. Van Straaten, J. de Vocht: za en zo: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ma: R. KEIJZER tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00- 18.00 uur in het ziekenhuis ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND-EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUSVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen, voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P.P. v.d. WERF, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goede- gebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. v. WINDEN en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBUL ANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077-3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk" Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrij dag 19.30 uur waargenomen door: R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 en H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNTALGEMENE HULPDIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice- mail bereikbaar voor hulpvragen van de Alge mene Hulpdienst en het Gehandicaptenplat- form. VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en donderdag van 10.00-12.00 uur Venray tel. 0478-565155 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestiaat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenrn@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof .Henk Wiilemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. 'Tblefonisch, uitsluitend tot vnjdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3