Vijf nieuwe aanwinsten voor SV Venray Leunen dwingt RKDEV tot het uiterst* Royale zege voor De Peelkorf ut 1/ewu Dressage Exchange Competition in Meerlo Voorlopig geen voetbal voor 5-jarigen Dames SSS'18 onderuit in bekerfinale Bridgeclub Harten Drie SV Leunen VV Oostrum Bridgeclub Common Sense DC De Piëlhaas SV Venray veteranen SVV veteranen Niet-Rokers Bridgeclub DIS Oirlo Oranje wit SV Merselo PEEL EN MAAS donderdag 31 mei 2001 - Pagina (Door Henk Willemssen) De selectie van SV Venray wordt met vijf spelers uitgebreid. De tweedeklasser krijgt komend seizoen versterking van de ex- Venraynaren Wouter Frencken (VVV), Niels de Klerk (Geldrop), Willem Peeters (JVC Cuijk) en Rob Scholten (Panningen). Daarnaast meldde Sacha Stocic van Deurne zich bij de Venrayse voetbalclub aan. De huidige selectie blijft intact, alleen verdediger Roel Wijnen twij felt nog. Voorzitter Sjef Keijzers heeft zich het kampioenschap in de tweede klasse tot doel gesteld. De preses denkt dat het behalen van de titel met de vijf nieuwe aanwinsten mogelijk moet zijn. Opvallend is dat er buiten Stocic geen enkele speler van buitenaf naar sportpark De Wieën komt. In het geruchtencircuit doken eerder de namen op van de Venlonaren Danny Pala en Michael Evans terwijl Paul Vercoulen, zoon van Venrays nieuwe trainer Huub, eveneens in beeld zou zijn. Sjef Keijzers wijst die geruchten naar het rijk der fabelen. "Ik wilde juist voorkomen dat we gekke dingen gaan doen. Er wordt hier geen ker- Uitslagen: Geel: 1Mw. Delsing-hr. De - Groot; 5. Dhr. Manders en dhr. V. Tiggeloven; 9.De dames Orosz- Philipsen. Rood: l.Mw. Valckx-dhr. Simons; 5.De heren Haegens-Steeghs; 9.De dames Calc-v. Cunnen. In rood: 1 Mw. Delsing-dhr. De Groot 65,60% 2. De heren v.d. Beele-Schoonbeek 62.50% 3. Dhr. Jansen-mw. Schoonbeek 59.50%. In geel: 1. Mw. Valckx-dhr. Simons 67.71%; 2. de heren Gilissen- Penninx 63.19%; 3. de heren de Hoedt- Vierhout 60.67%. mis van gemaakt. We gaan zoveel mogelijk met eigen mannen uit Venray aan de slag", aldus Keijzers. Overigens was Venray wel tot. over eenstemming gekomen met Geldrop-speler Nick van de Riet. Deze uit Sevenum afkomstige mid denvelder wilde samen met zijn maatje Niels de Klerk, zij kenden elkaar nog uit de VVV-tijd, naar Venray komen. "Helaas gaat dat niet door alhoewel Nick van de Riet ons wel toezeggingen had gedaan. Maar Geldrop heeft er 'iets' aan gedaan zodat hij nu toch daar blijft. Heel jammer, want hem hadden we er graag bijgehad", aldus Keijzers. Linkspoot Rob Scholten (25) en Niels de Klerk (24) keren naar een jaar weer terug op De Wieën. Scholten kwam eerst door een schorsing en later door een slepende blessure niet veel in actie voor hoofdklasser Panningen. Vanaf de winterstop heeft de linkerverdedi ger/middenvelder zelfs helemaal niet meer gespeeld. Niels de Klerk heeft, in tegenstelling tot de voor gaande jaren bij Venray, weinig last gehad van blessures bij Geldrop. Hij scoorde afgelopen seizoen vijf com petitietreffers en werd samen met een medespeler clubtopscorer. Vlak voor de laatste competitiedag ging De Klerk op de training echter door zijn knie en zal wellicht een menis cusoperatie moeten ondergaan. Niet alleen vanwege de degradatie van de Brabantse hoofdklasser maar ook vanuit zakelijk oogpunt, hij is in Venray een eigen bedrijfje gestart, keert de aanvaller weer terug. STOCIC Willem Peeters (24) en Wouter Frencken (18) zijn veel langer weg geweest. Beide spelers doorliepen van jongsafaan de jeugdopleiding van VVV. Willem Peeters speelde als centrumverdediger zelfs enkele duels in de Venlose hoofdmacht. Voor het seizoen 1998/99 maakte hij de overstap naar amateurclub Venlo waar hij een gloriejaar meemaakte. De club uit Genooi pakte het kam pioenschap in de eerste klasse. Het jaar daarop in de hoofdklasse ver liep veel minder voorspoedig. Nadat de sponsors een voor een afhaakten en trainer Jay Driessen het niet meer zag zitten stapte ook Willem Peeters voortijdig op. Hij zou de roemloze degradatie van Venlo niet meer mee maken. Dit seizoen vond de student psychologie, hij verhuisde inmid dels van Maastricht naar Eindhoven, onderdak bij JVC in Cuijk. Alhoewel de club de titel greep in de hoofdklasse beleefde de Venrayse verdediger er geen prettig seizoen. Willem Peeters leefde in onmin met trainer Ben Gerritsen en zat mede daardoor veel op de bank. Peeters hoopt komend najaar af te studeren en zag daarom een over gang naar zijn oude club nu wel zit ten. Wouter Frencken had een veel belovende voetbaltoekomst voor zich. Twee jaar geleden was hij zelfs jeugdintemational en speelde onder meer samen met de Ajacieden Herschi en Van der Vaart. De mid denvelder van VVV Al koos deson danks voor een terugkeer naar Venray. Sacha Stocic (20) is een grote onbekende. Volgens Sjef Keijzers is het een 'wilskrachtige achterhoede- speler'. Stocic kwam afgelopen sei zoen bij eersteklasser Deurne wei nig aan spelen toe. Hij zocht daarom een nieuwe uitdaging en hoopt die bij SV Venray te kunnen vinden. "Deze spelers zullen het in het komend jaar moeten waarmaken. Daar heb ik alle vertrouwen in want de huidige groep heeft afgelopen seizoen toch ook goed gepresteerd. Aangevuld met deze eigen Venrayse jongens gaan we er een mooie com petitie van maken", hoopt voorzitter Keijzers. Aanmelden nieuwe leden: Nieuwe leden voor het nieuwe sei zoen die in augustus willen gaan voetballen kunnen zich aanmelden vóór 1 juni a.s. bij Jan Gielens, Groeneweg 3, Heide, tel. 580870. Afmelden voor het nieuwe sei zoen: Als je in het nieuwe seizoen niet meer wilt voetballen, meldt je dan vóór 1 juni af bij Jan Gielens, Groeneweg 3, Heide, tel. 580780. Verloop proeftrainingen: De trainingen zijn zeer goed verlo pen. De vele kinderen vonden het erg leuk. Wil je bij de club en wil je meer informatie, neem dan contact op met Frank Stevens, Urbanusweg 10 in Leunen, tel. 589605. Senioren Uitslag: Leunen 1-RKDEV 3-5 Leunen 1 is uitgeschakeld voor pro motie. Veteranen Programma: zaterdag 19 juni: Toernooi Beekse Boys zie opst. Zaterdag 16 juni: Kronenberg-Leunen zie opst. Afgelastingentelefoon: Info over afgelastingen SV Leunen: 0900- 9019074. SV Leunen op internet: WWW.Leunen.nl Jeugd Uitslagen: Jeugdleiders le plaats bij het jeugd- leiderstoernooi in Ysselsteyn. Programma zaterdag 2 juni: Oostrum Dl toern. Quick B. v. 09.15 Oostrum El toern. Olympiav. 13.00 Maandag 4 juni: Oostrum Cl toern. Olympiav. 13.00 Oostrum C2 toern. Olympiav. 13.00 Donderdag 7 juni: Jeugdleidersvergadering in de kanti ne, a. 20.30 De laatste wedstrijd van het seizoen stond afgelopen zondag voor de Peelkorf op het programma. Er stond niets meer op het spel voor beide ploegen dus er kon vrijuit gespeeld worden. De Peelkorf kon al snel de leiding nemen door een fraai afstandsschot van Cindy Mansvelders. Tuldania kon al snel op gelijke hoogte komen, maar Peelkorf ging hier meteen overheen en kon door goed uitgespeelde kan sen naar een 4-1 voorsprong uitlo pen in de dertiende minuut. Met een 5-2 voorsprong kon de Peelkorf gaan rusten. In de tweede helft werd het goede spel vorotgezet en kon de marge vergroten naar 6-2. Tuldania miste veel strafworpen en kon daardoor geen vuist maken tegen de ploeg uit Ysselsteyn. Vlak voor tijd werd de goed spelende Susan van Asten, die haar laatste wedstrijd voor Peelkorf speelde, gewisseld. De wedstrijd werd uiteindelijk met 11 -5 afgeslo ten. De taak om de laatste wedstrijd winnend af te sluiten is volbracht. Voor de Peelkorf scoorden: Cindy Mansvelders, Wendy en Femke van Rosmeulen elk 2x, Marianne Potten, Mayke v. Ass, Susan v. Asten, Christel Derkx en Esther v.d. Pas elk lx. Uitslagen: Sen. 1-Tuldania 11-5 Sen. 2-Castenray 4-9 Merselo-midw. 2 11-5 Jun. 1-Erica 16-3 Asp. 1-de Korf 1-10 Dot-asp. 2 12-0 Het welpen-1 team wist de eerste prijs te behalen bij de nevenactivi teiten (spelletjes) bij de competitie van de Korfbalkring Venray. Zij hadden de meeste punten van alle teams. Finale doelkampioenschap Het seizoen zit erop, maar voordag het definitief afgesloten wordt is er zaterdag 2 juni nog de Dag van de Jeugd en zondag 3 juni tijdens het stratentoernooi de finale" van het doelkampioenschap. De volgende speelsters hebben zich voor de fina le geplaatst: Nancy Claessen, asp. 1 Nicole Romme, asp. 2; Stefanie Romme en Marloes Wilmsen, pup. 1; Chantal Tilleman,. welpen 1; Renée Wilmsen, welpen 2; Michelle Jacobs, welpen 3; Elina Claessens, welpen 4; Sanne Versteegen, welpen 5; Julia Claessens, welpen 6. De speelsters worden om 15.45 in tenue op het sportpark verwacht. De finale is om 16.00. Dag van de Jeugd Zaterdag 2 juni organiseert de jeugdafdeling van SV Ysselsteyn ter afsluiting van het seizoen voor de welpen en pupillen en de speelsters van groep 7 van de basisschool van afd. Korfbal en de E- en F-spelers en de spelers van groep 7 van de basisschool van de afdeling voetbal de Dag van de jeugd. Een dag met leuke spellen, die je niet mag mis sen. De middag begint om 13.15 (let op: tijd is gewijzigd en om ca. 16.30 is het eindsignaal. De kinderen wor den in sportkleding verwacht, maar géén voetbalschoenen maar sport schoenen. Op 17 en 18 juni vindt in Meerlo het jaarlijkse ruiterfestijn plaats. Vanwege de MKZ zal dit het eerste grote buitenconcours voor Limburg zijn. Het jaarlijks zeer succesvolle masterspringen, met de gigantisch oplopende prijzenpot (vorig jaar ruim 7000 gulden!) wekte de jaloe zie bij dressuurruiters. Lang is nagedacht om hiervoor iets extra's te organiseren, hetgeen zal gebeuren middels een heuse wereldprimeur. De top tien van de Z2-dressuur zal uitgenodigd worden voor een ruiter wissel. Deze formule, afgekeken van het WK springen, zal ongetwijfeld sen- De laatste wedstrijd van het club kampioenschap werd afgelopen maandag gespeeld. In verband met tweede Pinksterdag wordt de uitslag bekendgemaakt op maandag 11 juni, dan is tevens de prijsuitreiking. De uitslagen: Geel: 1. Ep. Koopmans en ds. Overbeek-Michels 58.85%; 3. Mw. Tax-hr. Mertens 58.33%. Groen: 1. Ep. v.d. Linden 63.33%; 2. Ds. v.d. Heuvel- Vermeulen 60.83%; 3. Ds. Dobbe- Tummers 57.64%. sationeel verlopen. Immers, de nummer één geplaatste van de eerste proeft rijdt de tweede proef op het paard van de nummer tien en omge keerd rijdt de nummer tien geplaats te een tweede proef op het paard van de nummer een. Nummer twee ruilt met nummer negen enz. Het klassement over de twee gere den proeven vormt de uitslag van de Dressage Exchange Competition, met als inzet de DEC Trophy. Deze DEC Trophy bestaat uit een pot welke telkens met honderd gulden verhoogd wordt bij elk behaald winstpunt. Ook het publiek en sponsoren mogen de ruiters aanmoedigen door extra bonussen in de pot te stoppen. Al gaande de wedstrijd loopt de pot en dus de spanning op want door de ruil heeft iedereen gelijke kansen. Meerlo roept derhalve 22 ruiters op deze uitdaging met organisatie en publiek aan te gaan. Inschrijven voor DEC is nog mogelijk. Vrijdag 1 juni wordt de tweede wedstrijd van de zomeravondcompetitie gehouden. Iedereen die hieraan mee wil doen kan zich tot 20.15 laten inschrijven. Dit kan ook tel. op nr. 582187. De wedstrijd begint om 20.30. De volgende wedstrijd is op vrijdag 15 juni. Maandag 4 juni is er weer het jaarlijks Pinksterdarten men kan zich tot 13.15 inschrijven, ook tel. op nr. 582187. De aan vang van het toernooi is uiterlijk 13.30. Programma zaterdag 2 juni: Griinn Weiss Vemum-Venray a. 16.00 ATTENTIE: aanwezig zijn om 14.30! Afmeldingen uiterlijk donderdag avond bij Ben Lenssen, tel. 587812 of 06-53228355. Uitslag: Merselo-SVV 0-3 Programma zaterdag 2 juni: SVV-Montagnards a. 17.30uur Alle spelers worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk: •donderdagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. Op dinsdag 22 mei werd er door 39 paren in drie lijnen deelgenomen aan de vierde ladderavond. In de gele lijn wonnen Mia Koopman en Truus Reintjes met 59,72%, tweede werden Diny en Teun Heetkamp met 58,53% en derde Hay Houwen en Joop van Hooft met 58,33%. In de rode lijn waren dat achtereenvol gens Truus Bollen en Piet Vos met 65,90%, Cisca Voss en Wies Appels met 59,00% en Tiny en Jac Meeusen met 55,92%. In de groene lijn tenslotte Mia en Wim Verschuyten met 67,50%, Mariet Deenen en Ine van de Lint met 60,00% en Nel Camps en Bep Martens met 58,67%. Er werd zoals gebruikelijk gezellig gespeeld en (zoals helaas nog niet gebruikelijk) goed geschreven: maar zes fouten op de hele avond. Volgende week onderbreken we de ladderwedstrijd voor een aspergedrive. Besluit SV Venray tijdens voorjaarsvergadering Afgelopen maandag heeft de voorjaarsvergadering plaats gevonden van SV Venray. In de kantine d'n Boggerd werd voor de aanwezige leden inzage gegeven in de plannen. De algemene leden vergadering kende een omvang rijke agenda. Na de opening door de voorzitter Sjef Keijzers werden achtereenvol gens behandeld de begroting voor het komende jaar, het G(ehandicap- ten)-voetbal, voetbal voor 5-jarigen en het prestatieve voetbal. Ten aan zien van het G-voetbal meldde het bestuur dat men momenteel bezig was om ook dit onderdeel dat deel uitmaakt van het voetbal bij de ver eniging onder te brengen. De eerste gesprekken zijn gevoerd en waren ook heel positief en de verwachting is dat een en ander binnen afzienba re tijd geconcretiseerd kan worden. Ten aanzien van het voetbal voor 5- jarigen heeft het bestuur helaas moeten beslissen dat dit (voorlopig) nog geen doorgang zal kunnen vin den. Een tekort aan kleedlokalen en velden met name op de zaterdag morgen, is hier mede oorzaak aan. Voor wat betreft het prestatieve voetbal zijn de ambities van SV Venray genoegzaam bekend, maar dit betekent niet dat de rest van de vereniging hierdoor vergeten zal worden. Integendeel, het belang van de hele vereniging blijft voorop staan. Het prestatieve zal dan ook niet ten koste (mogen) gaan de ver eniging; extra benodigde middelen zullen dan ook middels de busines sclub van SV Venray verworven moeten worden en daar wordt op dit moment hard aan gewerkt. Het afge lopen jaar heeft heren 2 zeer goed gepresteerd. Ze hebben zich gehandhaafd in de hoogste klasse en bovendien ook de beker gewonnen. Heren 3 is kampioen geworden en zal dus promoveren. Ook dames 1 heeft het afgelopen jaar het kam pioenschap behaald en zal het komende jaar een klasse hoger gaan spelen. Om de overstap van de jeugd naar de senioren kleiner te maken is besloten dat naast heren 1 en 2 ook heren 3 prestatief zal gaan voetbal len. Vervolgens werd Tonnie Arts door voorzitter Keijzers gevraagd naar voren te komen om hem eens op gepaste wijze te bedanken voor zijn tomeloze inzet de afgelopen 43 jaar. Tonnie is jarenlang keeper geweest van meerdere teams, waar onder ook het eerste team. De laat ste jaren was hij nog steeds als lei der actief, maar nu heeft hij dan toch besloten hiermee te stoppen. Na de pauze kwam het volgende agenda punt ter tafel en dat had betrekking op de herinrichting van de C-kleed- lokalen en de kantine. Wiel Michiels gaf een toelichting op de plannen, zoals die al door het bestuur zijn goedgekeurd en inmid dels ook al een aanvang hebben genomen. Planning is, er naar te streven dat bij aanvang van de eerste competitie wedstrijd dit ook gereali seerd is. Aansluitend werd de nieu we hoofdtrainer Huub Vercoulen voorgesteld aan de ledenvergade ring. Huub heeft een enorme erva ring; ook met het betaald voetbal. Hij is in het betaald voetbal actief geweest als speler van VVV en als trainer kan hij ook terugzien op een jarenlange ervaring. Vervolgens werden de andere leden van de tech nische staf voorgesteld t.w. Edwin Snijders (ass. coach heren 1), Rob van Zandvoort (leider), Pieter Delauw (coach heren 2) en Leon Vievermans (coach heren 3). Jeugdcoördinator Henk Langstraat maakt ook deel uit van deze staf. Voordat de nieuwe hoofdsponsor werd gepresenteerd, werd eerst de huidige hoofdsponsor Interstyling, die werd vertegenwoordigd door Jan Verheijen en Jos Reijs, door de voorzitter bedankt voor de afgelo pen drie jaren. Hel feit dat Interstyling ook besloten heeft, lid te blijven van de businessclub van SV Venray wordt als zeer positief ervaren. Bij de presentatie van de nieuwe hoofdsponsor Inalfa en de kledingsponsor A S Intersport werden tevens de nieuwe tenues getoond waarin het eerste team van SV Venray het komende seizoen zal gaan spelen. Fred Welschen onthul de als hoofdsponsor het thuistenue en Niels Hermsen het uit-tenue. Leunen-RKDEV 3-5 (1-2) Doelpunten: 31. Edwin Rijnen 0-1; 35. Marco Berden 1-1; 37. Edwin Rijnen 1-2; 47. Maurice Houben 1-3; 66. Edwin Rijnen 1- 4; 75. Joris van Lierop 2-4; 84. Eddy Litjens 3-4; 96. Loek van der Meer 3-5. Scheidsrechter: Lejeune (Maastricht). Toeschouwers: 175. Gele kaart: Doelman Ralf Nagels (RKDEV). Leunen: Chris van Dongen; Arno Kuenen, Andre Swinkels (46. Juul Swinkels), Bas Litjens en Dennis Gommans; Eddy Litjens, Edwin Berden en Joris van Lierop (93. Harry Litjens); Freddy Kuenen, Michel Baltissen (72. Wilbert Holtackers) en Marco Berden. (Door Henk Willemssen) Met de hakken over de sloot bereikte RKDEV op een warme Hemelvaartsdag in Leunen de finale van de nacompetitie. De Arcense derdeklasser moest in twee duels tot het uiterste gaan om het onbevangen spelende Leunen van zich af te schudden. Pas heel ver in blessure tijd moest de Leunse vierdeklasser zich gewonnen geven: 3-5. @all- mag-inspr:Het allerlaatste duel van het seizoen 2000/2001 stond bij de thuisploeg in het teken van afscheid Korfbal Uitslagen: DIS A-de Horst A 4-7 DIS C-Diosa C 2-6 DIS F2-Oostrum F2 0-1 Oranje Wit F1-F2 2-0 DIS B-Roka B 3-5 SVSH E- DIS E 4-0 Korfbalclub Uitslagen DOT-Midweek 2-10 Welpen 2-Castenray 2 10-0 Oostrum 2-Welpen 2 0-1 Senioren 2 -Gazelle 1 6-4 Oranje Wit Al-Midweek 3-10 Recreanten -Erica 3-0 Junioren Al -Odio A2 6-3 Aspiranten B1 -Merselo B1 12-2 Aspiranten Cl-De Eendracht 2-7 Swift (V) C2 -Aspiranten C2 3-3 DOS (A) Dl-Pupillen Dl 0-7 Swift (V) F1-Pupillen F1 4-2 Welpen 1-Dis 2 2-0 Peelkorf 4-Welpen 1 0-5 Senioren 1-MKV 1 10-9 Swift (V) 3 -Senioren 2 5-5 Kampioen: welpen 2 pupillen F1 aspiranten B junioren A midweek Veteranen Uitslag: Merselo-SVV 0-4 Programma zaterdag 2 juni: Trainingsbijeenkomst a. 17.00 b. 16.45 Seizoen 2001-2002 Nieuwe leden jeugd maar ook seni oren en veteranen zijn van harte welkom en kunnen zich altijd aan melden middels een aanmeldings formulier te verkrijgen bij H van Hoof, Coppelenberg 24, tel.546278 Korfbal Uitslagen: Midw. 1-Peelkorf 2 11-5 Sen. 1-Swift 3 8-5 Pup. 1-Castenray 1 2-1 Oranje Wit 1 -asp. 1 12-2 Gazelle 1-sen. 1 13-7 Het buitenseizoen is nu ten einde, in augustus start het nieuwe seizoen. Marco Berden Leunenhaalt doeltreffend uit voor de 1-1 gelijkmaker. nemen. Zoals al langer bekend ver laat trainer Mart Verlijsdonk uit Ysselsteyn na twee seizoen de Leunse voetbalclub. Hij volgde medio 1999 Lei Keijsers op. Leunen had toen enkele magere jaren achter de rug. Onder leiding van Verlijsdonk werden de prestaties beter en wist Leunen zich op te wer ken tot de middenmoot van de vier de klasse H. Na de vijfde plaats van vorig seizoen finishte het Leunse team dit jaar als zesde. Buiten de reguliere competitie beleefde Leunen zijn grootste successen. Vorig seizoen reikte de ploeg heel ver in het bekertoernooi en werd uit eindelijk door eersteklasser Eijsden uitgeschakeld. In de huidige voet baljaargang pakte Leunen de tweede periodetitel en speelde een redelijk succesvolle nacompetitie. N'a de uit schakeling van KVC was RKDEV, dat een klasse hoger speelt, in twee ontmoetingen (1-1 en 3-5) te sterk. Al met al kan Mart Verlijsdonk terugzien op een succesvolle perio de op sportpark 't Klaverblad. Aanvoerder Michel Baltissen speel de vorige week donderdag zijn laat ste wedstrijd voor de Leunse hoofd macht. De 35-jarige alleskunner gaat het komend seizoen rustiger aan doen in het derde elftal. Michel Baltissen kan terugzien op een prachtige carrière die bij Volharding begon. Na een uitstapje naar Olympia Boxmeer speelde hij twee jaar voor Venray waar hij in 1989 het kampioenschap in de hoofdklas se meemaakte. In 1990 keerde hij terug bij Volharding waar hij ook nog een seizoen hoofdklasse mee pikte. Na zijn verhuizing naar Leunen meldde hij zich voor het sei zoen 1993/94 bij de plaatselijke voetbalclub aan. In de afgelopen acht seizoenen speelde Baltissen in alle linies en scoorde in totaal 47 competitietreffers. Stiekem droom de hij al van een finaleplaats in de nacompetitie tegen Montagnards. "Dat zou wel een heel mooie afslui ting geweest zijn. Vooral als die wedstrijd ook nog in Vierlingsbeek gespeeld zou worden bij de club waar ik begonnen ben. Dan was de cirkel rond geweest." Maar die droom ging in rook op. Ondanks dat hij in zijn Leunse periode veel tegenslag heeft gekend door langdu rige blessures kijkt hij met voldoe ning terug. "Het is zo mooi geweest. Gezien mijn leeftijd en de lichame lijke fitheid is dit een goed moment om te stoppen. De laatste drie se zoenen is het gelukkig meegevalli met de blessures maar daarvoor het inderdaad kommer en kwe' Michel Baltissen wil wat meerlij vrijmaken voor zijn gezin maar ga misschien zijn voormalige taak jeugdtrainer bij Leunen weer oppal ken. Ook Eddy Litjens (30) doet stapje terug. Na tien seizoenen het eerste elftal te hebben gespeel gaat hij eveneens afbouwen in ee lager team. Na de eerdere 1-1 Arcen moest RKDEV de returnwei strijd wel winnen. Want de Arceii ploeg kan alleen als winnaar vam nacompetitie het derdeklassersch veilig stellen. De ploeg van train Jan van 't Hek begon sterk. Na» klein kwartier raakte spits Mauri Houben de lat. Leunen speeli 'afwachtend en met twee goede re dingen wist doelman Chris vi Dongen een vroege achterstafid voorkomen. Na een half uur spek was het toch raak. Via de binnes kant van. de paal schoot Edwi Rijnen raak: 0-1. Met een perfe uitgevoerde counter kwam Leun* snel langszij. Met een diepe bi vanaf de linkerflank bereikte Jon van Lierop Marco Berden die Arcense defensie te snel af wa Alhoewel hij heel lang wachtte ra afronden schoot hij toch beheen raak: 1 -1Nog voor rust zette Edw Rijnen, met een kopbal uit een trap van good-old Herman Valch de bezoekers opnieuw op vooi sprong: 1-2. Direct 'na rust lit RKDEV verder uit door een dof! punt van goaltjesdief Maurio Houben: 1-3. Toen Edwin Rijnenii Leunse buitenspel val omzeilde en 4 binnenschoot leek de strijd gelo pen. Maar Leunen dacht daarliet anders over en knokte zich terug de wedstrijd. Na een schitterend actie van Marco Berden over de lm kerkant schoot Joris van Lierop 2' binnen. Er was toen nog een kwal tier te spelen. Zes minuten voortij kreeg RKDEV het helemaa benauwd toen Leunen terugkwaJ tot 3-4. Opnieuw was het voorberé dende werk van Marco Berden f ditmaal was de koppende Edd Litjens de afmaker. De spannin was om te snijden want Leunen jot op de 4-4 gelijkmaker. De thuii ploeg nam daarbij zoveel risico's ik diep in blessuretijd RKDEV-spck Loek van der Meer de bal van groi afstand in het verlaten Leunse dot kon schieten: 3-5. Voor de vierde keer in het bestaan van het Overloonse damesvoetbal mocht SSS'18 aantreden in de beker finale van het district Zuid II. Op het sportpark van Groene Ster in Heerlen was Heilust echter een maatje te groot: 3-1. De finale werd bereikt door in de halve finale via strafschoppen Brevendia terug te wijzen. De andere finalist was de kersverse kampioen uit de tweede klasse Heilust uit Kerkrade. De dames van SSS'18 waren dus vooraf gewaar schuwd. en wisten dat het een moeilijke opgave zou worden. SSS'18 startte gehandicapt aan de wedstrijd. Het moest aantreden zonder de twee belangrijke speelsters Anouk van Tilburg en Sonja Willems die wegens blessures moesten afhaken. Aanvankelijk zag het er voor de Overloonse ploeg nog hoopgevend uit toen Bianca Weerts al in de 7e minuut een van de paal terugspringende bal kon intikken en daarmee SSS'18 op voorsprong zette: 0-1. Echter, zeven minuten later kreeg Heilust tot ieders verbazing een strafschop toen de bal tegen de handen van verdedigster Ine Vogelsangs werd geschoten. Van opzet telijk hands was zeker geen sprake maar

Peel en Maas | 2001 | | pagina 14