Omwonenden niet gerust op werk aan straat Doe mee net het Literair Café Kitty's Nagelstudio in nieuw pand 't Zandakker verslaat van OLS-winnaars Info over .bevallen Kenteken graveren Bijenwacht Venray Paranormale avond Provincie ondersteunt technisch onderwijs Feestelijke opening Koonings Herenmode Omroep Venray Wijkvereniging Veltum De Springplank Oud papier S eel en maas donderdag 31 mei 2001 - Pagina 11 iet volgende fragment is de opgave voor de maand mei Het land was oud; men had er veel ruïnes; wie er maar even was, was al gelukkig. Ik bleef er langer, ging nog op een berg En knakte tijm, omdat die wild was, met de handen (en het was een land ten zuiden van Parijs)" •ijl welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan, jitwoordcn op deze vragen kunt u voor vrijda» 22 juni a.s. sturen naar het ecretariaat, Rochusstxaat 1.5801 RR VENRAY Telefoon: 0478-582948. ilke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer licht regels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke pëzieliefhebher of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke ichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. ilke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: voor de juiste naam van de dichter en voor de juiste titel van het gedicht. ilke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win- laar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de (aadseligè Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in fenray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat lij aan de wedstr ijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die r in de Nederlandstalige literatuur Zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een iplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld r'ordt voor incidentele deelnemers verdienen. )e stand na de 4e ronde is de stand als volgt: mevrouw R. van Daal 40 {punten, de dames L. Colsen en R. van Dommelen 30 punten; mevrouw H. Tan Beek 20 punten: mevrouw L. Geurts 10 punten: de heer J, Craghs 40 Ïten, dhr. A. Leijssen 30 punten en de heer A. Kroft 20 punten. ieit cel is maar twee meter lang ii nauw twee meter breed, wel kleiner nog is het stuk grond. <jai ik nü nog niet weet, naar waar ik naamloos rosten za 1. Dijn makkers bovendien, nj waren achttien in getal. m zal de avond zien. lieflijkheid van lucht en land Hollands vrije kust- ééns door de vijand overmand, vond ik geen uur meer rust; wat kan een man, oprecht en trouw rog doen in zulk een tijd? lij kust zijn kind, hij kust zijn vrouw En strijdt de ijdele strijd. Ik wist de taak die ik begon ren taak van moeiten zwaar, maar 't hart dat het niet laten kon schuwt nimmer het gevaar: het weet hoe eenmaal in dit land ie vrijheid werd geëerd, voordat een vloekb're schennershand isci anders heeft begeerd. i fragment dat in de maand april gepubliceerd werd was de eerste strofe m een gedicht over "Jan Campert" geschreven door Jan W, Jacobs. Het is en eerbetoon aan Campert, die met Zijn gedicht "De achttien doden" het verzet in de tweede wereldoorlog een hart onder de riem stak. Hieronder olgt het beroemde gedicht: Jan Campert: - "De achttien doden" De rattenvanger van Berlijn pijpt nu zijn melodie; zo waar als ik straks dood zal zijn, de liefste niet meer zie en niet meer breken zal het brood noch slapen mag met haar - verwerpt al wat hij biedt of' bood, de sluwe vogelaar. Gedenkt, die deze wóórden leest, mijn makkers in de nood en die hen nastaan 't allermeest in hunne rampspoed groot, zoals ook wij hebben gedacht aan eigen land en volk, er komt een dag na elke nacht, voorbij trekt ied're wolk. Ik zie hoe 't eerste morgenlicht door 't hoge venster draalt - mijn God, maak mij het sterven licht, en zo heb ik gefaald, gelijk een elk wel falen kan, schenk mij dan Uw genê, opdat ik heenga als een man als ik voor de lopen sta. jRf Voordat die eden breekt en bralt (iet misselijk stuk bestond hi Hollands landen binnenvalt tn brandschat zijne grond. ■oordat die aanspraak maakt op eer m zulk germaam gerief n land dwong onder zijn beheer plunderde als een dief. 'acobs verhaalt hoe het gedicht van Campert in de oorlog van band tot land gingen hoe ieder daar kracht uitputte. In ieders hart staan de 18 mar- elaren voor de vrijheid van Nederland gegrift, een vrijheid die het hoogst «zit is van een volk! an W. Jacobs - Jan Campert Het laatst gedicht door hem geschreven pat duizendvoud van hand tot hand in draagt het offer van zijn leven muit de cel door vólk en land. De stoere boer staat bij zijn schuur en best het zacht zijn huisvrouw voor, straks ligt het bij hun naaste buren wier zoon het meeneemt naar kantoor. Daar wordt het in 't geheim gelezen - k>r velen kostbaar opgepast - imienigvuldigd doorgegeven - werkplaats, loods, machinekast, En zij die daar met achttien waren, staan in de geest als duizendvoud In d'ererij der martelaren die Nederland ten voorbeeld houdt! Geen bloesem draagt de wind zo teder, zo vederlicht omhoog, omlaag - elk woord werd uit het hart gesneden in trots vol weedom om vandaag, Geen haat noch wraakzucht kon hem deren, de waarheid was zijn schoon bezit, wil dif,mijn vólk, van Campert leren: de vrijheid is Uw hoogst bezit! let programma voor het volgend eizoen wordt heef bijzonder. Hei literair cufé viert dan zijn 2e lustrum, ihrijvers als Nico Matsier, Kader Abdollah, Fleur Bourgogne en Jessica hirlacher zullen hun opwachting in Venray maken! Qok dc toneelbewer king van "De Tweeling" van Tcssa de Loo zal in de Schouwburg te zien jjn, )onateurs ontvangen in augustus dit bijzondere programma. Als u donateur wil worden van het Literair Cafe Venray-regio - minimale bijdrage van f 30,- per jaar - clan kri jgt u hel programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venray se Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekostcn van do bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van hef Literair Café kunt: u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstxaat 15801 RR VENRAY, ^Telefoon: 0478-582948. j Voor (aanstaande) moeders en bun partners organiseren het Waasziekenhuis, Stiching Thuiszorg Noord-Brabant Noord-Oost en het Groene Kruis Noord-Limburg een informatieavond over bevallen. Deze avond vindt plaats op dinsdag 12 juni in het personeelsrestaurant van het Maasziekénhuis in Boxmeer. De avond begint om 19.45 en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Deze informatieavond zal driemaal per jaar plaatsvinden. (Aanstaande) Moeders en hun part ners krijgen informatie over beval en in het Maasziekenhuis, de thuis bevalling en kraamzorg thuis. Het is mogelijk vragen te stellen aan de yneacoloog, de verloskundige, de raamverpleegkundige en de kraam- verzorgende die deze avond aanwe zig zijn. De toegang is gratis. Belangstellenden kunnen zich tele fonisch aanmelden bij het Maasziekenhuis, dagelijks van 11-00-12.00 uur. via telefoonnum mer 0485-567203. Zaterdag 2 juni kunt. u in Venray van 10.00-17.00 uur nabij De Witte Hoeve terecht voor hel graveren en reparatie van uw autoramen. Jaarlijks worden duizenden auto's gestolen. Niet alleen nieuwe maar ook oudere modellen zijn door de verbeterde techniek zeer interessant voor autodieven. Een groot gedeelte wordt van valse kentekens voorzien en verder verhandeld. Met een ken tekennummer in alle ruiten is een auto een stuk mindere interessant voor een autodief. Voor slechts 25,- per auto worden alle ruiten voorzien van een onuitwisbaar ken tekennummer. Deze methode wordt aanbevolen door o.a. verzekerings maatschappijen, de politie en ANWB. MillllUll'lUBiiHMIWIBillllUIHIIIllMII I FEELENMAAS 1 'n abonnement waard Vrees voor nog meer schade aan woningen Leunseweg Op maandag 28 mei zijn de wegwerkzaamheden aan de Leunseweg hervat. Vorige week uitten de bewoners tijdens een informatiebijeenkomst opnieuw hun ongerustheid. Zij vrezen dat er nog meer schade aan hun woningen ontstaat na de laatste werkzaamheden van afgelopen najaar. De buren Kupers en Van Kempen, zij bewonen de laatste twee huizen ten zuiden van de rotonde op de Zuidsingel, wachten nog steeds op een afwikkeling van hun schadever- zoek. Alhoewel de wegwerkzaam heden nu aan de overzijde van de rotonde worden vervolgd vrezen zij opnieuw scheurvorming. Want bij de vorige werkzaamheden ontston den ook al bij de huizen aan de noordkant van de rotonde scheuren. "De kopjes stonden bij ons te dan sen in de kast", merkte aan wonende Hermans op. In eerste instantie werd het scha- deverzoek van Kupers en Van Kempen afgewezen. De gemeente had de brieven doorgestuurd naar wegenbouwer Heymans uit Roermond die de werkzaamheden heeft uitgevoerd. Heymans stuurde vervolgens in januari 2001 een taxa- tieburo langs die voor beide buren dezelfde onbevredigende uitslag had. Eind februari kregen zij een identieke brief waarin stond dat er geen oorzakelijk verband zou zijn tussen het werk aan de straat en de geclaimde schade. Volgens de taxa teur van Heymans zouden de scheu ren aan de huizen ontstaan zijn door spanningen in de constructie die al van oudsher aanwezig waren. Kupers en Van Kempen richten zich daarom begin maart tot het college van B en W. Op 20 april krijgen beide bewoners een brief van de gemeente met de mededeling dat het taxatie- en expertisebureau Beugels een onderzoek gaat instellen. De gedupeerden moeten dan wel eerst schriftelijk aangeven welke scheu ren recent zijn ontstaan, hoe groot die zijn en welke van voor de weg werkzaamheden dateren. Op 16 mei komt het bericht dat taxatiebureau Beugels op woensdag 6 juni het onderzoek gaat uitvoeren aan Leunseweg 37 en 39. De gemeente belooft tevens dat vooropnames worden gemaakt met het oog op de inmiddels hervatte werkzaamheden. DRIE FASES Vooral de schade aan het pand van Kupers is aanzienlijk. Herstel kost circa 23.000 gulden. De familie wil de reparatie zo spoedig mogelijk laten uitvoeren en maakt zich grote zorgen voor de komende weken. "Ik hoop maar dat de muren niet naar beneden komen", zegt Leo Kupers. Tijdens de informatiebijeenkomst op het gemeentehuis van vorige week dinsdag werd niet helemaal duidelijk wie nu eigenlijk verant woordelijk is voor de schade. De ambtenaren Rijken en Beeren ver wachten dat het gevaar voor scheur vorming ditmaal meevalt omdat bij de aanleg van de nieuwe riolering niet beneden de grondwaterstand gewerkt wordt zodat geen bronbe maling hoeft worden toegepast. De werkzaamheden aan het laat ste stuk van de Leunseweg worden in drie fases uitgevoerd. Vanaf de rotonde op de Zuidsingel wordt eerst het gedeelte tot de Beukenlaan onderhanden genomen. Vervolgens het gedeelte tot aan het kruispunt bij de Paterskerk. Van maandag 28 mei tot en met vrijdag 13 juli is de Leunseweg afgesloten voor het doorgaand verkeer. Fietsers moeten afstappen en kunnen dan provis orisch gebruik blijven maken van de weg terwijl het politiebureau zo veel mogelijk bereikbaar blijft voor auto verkeer vanuit beide richtingen. Bij het begin van de bouwvakvakantie, op 13 juli, zijn de werkzaamheden afgerond, de waterleiding en riole ring aangelegd en is de weg geasfal teerd. Na de bouwvak en na kermis- woensdag 8 augustus wordt het kruispunt Paterslaan-Patersstraat onder handen genomen en wordt de Leunseweg opnieuw afgesloten voor het verkeer. Op maandag 27 augustus is het kruispunt gereed. BEVOORRADING De verkeersomleidingen lopen over de singels op de buitenring. De politie en de aanliggende bedrijven krijgen een afzonderlijke verwij zing. Tijdens de vorige informatie bijeenkomst in februari klaagden vooral de bedrijven over het verlies aan parkeergelegenheid. Tegenover het politiebureau bleven nog zeven plaatsen over terwijl langs de Paterskerk, door de aanplanting van bomen, vijftien parkeervakken res teerden. De gemeente had het aantal plaatsen tegenover de politie inmid dels uitgebreid tot twaalf. Maar de onlangs gewijzigde nieuwe school- ingang voor de bovenbouw van het Raayland College ging weer ten koste van twee plaatsen. Daarvoor in de plaats komen nu twee extra parkeervakken bij de Keuken kenners. De Franciscuslaan wordt zodanig verlegd dat de straat precies tegen over de Beukenlaan op de Leunseweg uitkomt. Er wordt op dit kruispunt, dat door veel fietsende scholieren gebruikt gaat worden, een verkeersplateau aangelegd. Er komt eveneens een plateau te liggen op de Leunseweg tussen politiebu reau en de Keukenkenners voor de leerlingeningang van het Raayland College. Om de fietsersstroom goed te reguleren wordt langs de Leunseweg, tussen Eikenlaan en Beukenlaan, een nieuw vrijliggend dubbelzijdig fietspad aangelegd op de huidige groenstrook voor de woningen die een stuk verder van de straat afliggen. Tussen cafe/cafetaria Old Dutch en de Keukenkenners komt de bezoekersingang van het Raayland College. Uitbater Henk Swaghoven van Old Dutch ziet niet alleen de parkeergelegenheid aan de zijkant van zijn pand grotendeels verdwijnen maar komt eveneens in de problemen met de bevoorrading. Aan de voorkant van zijn zaak op de Leunseweg komt immers een stop verbod voor de fietsstroken. Een bewoner aan de overzijde van de rotonde toonde zich niet tevreden met de geplante lindebomen. Er waren immers zuilvormige eikenbo men beloofd die minder snel groei en en ook minder licht zouden weg nemen dan de lindebomen. Ook in 2001 zal de bijenwacht paraat zijn om zich te ontfermen over bijenzwermen. Vrijhangende bijenzwermen en hommelnestjes in b.v. nestkastjes, worden gratis weg gehaald. Bi overlast van wespen(nesten), hommels en bijen in b.v. spouwmuren of onder daken e.d. dient u zich, i.v.m. de nieuwe wet op het gebruik van bestrijdings middelen, te richten tot een erkend ongediertebestrijdingsbedrijf. Beschikbaar zijn: voor Venray: Ad van Meurs, tel. 512537, Leunen: Jan Weys, tel. 585806 en voor Ysselsteyn: Piet Michels, tel. 0493- 529511. Psychometrie/helderziende waar nemingen met behandeling van lichamelijke en psychische klachten (ook foto's van dieren zijn welkom). Na de healing zal er nog 30 minuten psychometrie plaatsvinden aan de hand van foto's en voorwerpen. Deze avond wordt gegeven door Theo en Mieke uit Boxmeer. De avond zal gehouden worden op don derdag 31 mei (vanavond) in zaal den Hoender aan de Ursulastraat 2 te Venray. De deur is open vanaf 19.15 uur; de avond begint om 20.00 uur. Informatie: tel. 06- 51469711. De provincie Limburg stelt 696.425 gulden beschikbaar als provinciale bijdrage in het project 'Basispakket 2001' van de Stichting 'Maak het in de Techniek' (M1T). De subsidie is bestemd voor organisatiekosten (409.300), zes doe- en info-mani- festaties en het afsluiten van zes vmbo-convenanten techniek. De provincie is er, net als de Stichting MIT, alles aan gelegen om het tekort aan personeel in de techni sche sector terug te dringen. Het basispakket van de Stichting MIT bestaat uit zes doe- en info- manifestaties techniek, het afsluiten van vmbo-convenanten techniek, nascholing van leerkrachten tech niek en de uitgave van een nieuws brief. Gedeputeerde Staten (GS) vinden het belangrijk technische opleidin gen te promoten bij de jeugd en wil len de kwaliteit van de opleidingen verhogen. GS betreuren dat nog niet alle technieksectoren hebben mee gewerkt aan het Basispakket 2001 Maar de provincie vindt de werk wijze van de Stichting MIT een stap in rif» cmr»H prirhtino In korte tijd is Kitty's Nagelstudio een begrip geworden in Venray. Van heinde en verre komen klanten voor een manicure behandeling, kunstna gels of een deskundig advies. Zo heeft zij al een groot aantal klanten van het nagelbijten af geholpen. Kitty: "Zelf was ik een fervent nagelbijter totdat ik een keer een nagelstudio binnenliep. Ik wist hele maal niet wat er op dat gebied alle maal mogelijk was." Toen ze een maal zelf van het nagelbijten af was, kreeg ze het idee om zelf verder te gaan in de nagelbranche. Aan huis werd een ruimte omgebouwd tot studio waar ze haar klanten kon ont vangen. Die ruimte is nu te klein gewor den om zich naar haar groeiende publiek te kunnen presenteren op een manier die zij graag zou willen. Kitty Sijmons: "Mensen die naar een nagelstudio gaan, komen voor een stukje ontspanning. Zij hebben een duidelijke behoefte om even te 'onthaasten'. Daarnaast is de uitstra ling die je als zaak hebt erg belang rijk." Vandaar dat Kitty het besluit heeft genomen haar intrek te nemen in een bedrijfsruimte met een gezel lige sfeer en luxueuze ambiance. Kitty's Nagelstudio is de enige in haar soort in Venray en omgeving, waar kwaliteit en service hoog in het vaandel staan. Voor de maand juni heeft Kitty's Nagelstudio een speciale actie: Bij het laten zetten van kunstnagels krijgt u tot 30 juni een flesje nagel lak t.w.v. fl. 19,95 van het topmerk OPI gratis. U kunt haar bereiken op de Stationsweg 7, 5802 AA in Venray. Telefoonnummer 0478 - 580568. Openingstijden zijn als volgt: ma 13.00 - 18.00 uur, di t/m do 09.00 - 18.00 uur, vr 09.00 - 21.00 uur en za 09.00 - 15.00 uur. Amper acht maanden nadat Ramona Poels en Ineke Ploegmakers Koonings Bruids mode overnamen, openen zij op zaterdag 2 juni een herenmode zaak precies tegenover de bruids modezaak in de Kerkstraat in Deurne. Geen gewone herenzaak, maar één waar de bruidegom zich helemaal kan kleden voor zijn trouwdag. Een trouwpartij is doorgaans een unieke dag met veel feestelijkheden en mooie, chique kleren. Vooral bruidjes hechten aan een sprookjes achtige trouwdag, en daar hoort een prachtige, op maat gemaakte bruid sjapon bij. Daarvoor kunnen zij al jaren terecht bij Koonings Bruidsmode in de Kerkstraat 24 in Deurne. Maar hoe zit het met de bruidegom? "Bruidjes vroegen of wij hun toe komstige echtgenoot ook in de kle ren konden steken", zegt Ramona Poels die samen met haar moeder Ineke Ploegmakers altijd al graag een herenmodezaak wilden hebben. "De plannen werden pas echt con creet toen het pand tegenover de bruidsmodezaak vrij kwam. Samen hebben we al jarenlang ervaring in verkoop, ontwerp en coupeusewerk van bruidsmode." Vanaf zaterdag 2 juni kunnen mannen hun kleding voor de trouw dag uitzoeken bij Koonings Herenmode in de Kerkstraat 15 in Deurne. Dat geldt overigens ook voor vaders, broers en vrienden die 'op chique' willen. De nieuwe heren modezaak is ruim en fris van opzet met warme terracotta kleuren en veel mahoniehout. Het uitzoeken van bruidskleding vergt iets meer tijd dan het kopen van een zomer jurkje of korte broek. Daarom is de herenmodezaak voorzien van een lunchhoekje, waardoor het wachten wordt veraangenaamd. Prettige bij komstigheid voor de praktische man is dat in de herenmodezaak niet alleen een kostuum, maar ook een hemd bij plasteron en manchetkno pen, schoenen, sokken, hoeden en vele extra's gekocht kunnen worden, Terwijl het bruidje aan de overkant haar bruidsjapon past, kan de brui degom naar de juiste, bijpassende kleding zoeken. Dat is het unieke van het concept van Koonings Bruidsmode. De kleding van beide hoofdrolspelers van de trouwdag kan keurig op elkaar worden afge stemd. Koonings Herenmode wordt op zaterdag 2 juni om 10.00 uur offi cieel geopend. De openingstijden zijn, net als die van. de bruidszaak van maandag 13.00 uur t/m 17.00 uur, van dinsdag t/m donderdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag tot 20.00 uur. De Venrayse schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan heeft afgelopen zondag tijdens het gil- defeest in Horst in de finale gewonnen van twee oud-OLS win naars. In de spannende finale die tot de duisternis duurde, werd St. Antonius en St. Peterus Baarlo (winnaar OLS 1999) en St. Sebastianus Voerendaal verslagen en zo toonde het Venrayse team dat zij dit jaar tot een gevaarlijke outsider kunnen uitgroeien tij dens het OLS op zondag 1 jli in Boshoven-Weert. Met in het ach terhoofd de eigen organisatie van het 575-jarig bestaandsfeest en het bondsschuttersfeest in het weekeinde van 16 en 17 juni is het Venrayse korps klaar voor het OLS. Tijdens het bestaansfeest van de Horster schutterij St. Lucia werden tijdens de optocht goede restultaten geboekt. De commandant, Guus Stiphout, behaalde een eerste prijs. De keizer, Joep Krijnen behaalde ook een eerste prijs evenals de nieu we tamboermaïtre Toon van Opbergen. Daarna kon de strijd om het schieten beginnen. De A behaal de tijdens de inschietronde het maximum aantal punten van 18, iets wat werd gevolgd door de C1 en de C3. In de C-klasse viel het eerst de beslissing. In een onderling duel met de Bussen Schutten Neer C4 moest de zege aan hen gelaten wor den. De tweede en derde prijs waren voor 't Zandakker. De strijd in de A- klasse ging onverminderd voort. Na enkele rondes kavelen waren er nog vijf korpsen over. Het eerste slacht offer van deze titanenstrijd werd St. Martinus Tegelen. Nog slechts vier verenigingen in de strijde, te weten St. Sebastianus Voerendaal. St. Antonius en St. Petrus Baarlo, St. Anna Maasbree en 't Zandakker. Lange tijd werd er doorgeschoten zonder misser en bij het invallen van de duisternis mistte St. Anna Maasbree en bleef Venray in de strijd tussen de twee gedoodverfde favorieten. Het Venrayse korps als outsider tussen deze twee verenigin gen. Toen sloeg het noodlot toe voor St. Sebastianus Voerendaal, de vier de schutter schoot in het duister langs het blokje en één van de favo rieten sneuvelde en Venray bleef over met de schutters uit Baarlo. Om dat de duisternis snel dichterbij kwam werd besloten om nog één rondje te schieten en dan de prijzen te delen. Het Venrayse korps scho ten ook in deze zeventiende kavel ronde geen misser, maar plotseling klonk gejuich. Peter Rosenberg, de vierde schutter van Baarlo, zag zijn schot langs het blokje gaan. Het drama voor elke schutter was dit maal voor Baarlo en het feest in Venray kon beginnen. Na 324 rake schoten kon het feest beginnen. 'Een schitterende stimulans voor ons korps, zo net voor ons eigen feest', meldt de nieuwe voorzitter Harry van Dorrestein'. 575-JARIG BESTAANSFEEST Op zaterdag 16 en zondag 17 juni organiseert 't Zandakker hun 575- jarig bestaansfeest. Ter gelegenheid daarvan zal er op zaterdag 16 juni een drietallenschietwedstrijd voor personeelsverenigingen, verenigin gen, politieke fracties, families, gezelschappen zijn; kortom voor iedereen die de schutterssport een warm hart toedraagt. Op een volle dig vrijblijvende manier kunt u ken nis maken met de wereld die schut terij heet, dit onder begeleiding van een gezellig stukje muziek. Deze wedstrijd zal worden georganiseerd op de schuttersweide aan de Loonsedijk 5 in Merselo, tel. 0478- 546635.. Voor een gering bedrag kunt u met uw team mogelijk de winnaar zijn van deze wedstrijd. U j kunt zich aanmelden middels een antwoordformulier of telefonisch via Huub Jacobs, tel. 0478-587948 1 of bij Bernie van Lierop via GSM- nummer 06-10322770. Ook op de dag zelf is het nog mogelijk u aan te melden als deelnemer. In het radioprogramma Praatcafé zullen zondag leerlingen van Djembe school DounDoun optre den. Zij spelen op Afrikaanse trom mels. Verder natuurlijk in Praatcafe aandacht voor actuele zaken die bin nen Venray spelen. En zoals altijd in het radioprogramma het column van de week en het kroeggedicht. Praatcafe is zondag te beluisteren van 11.00 uur tot 12.00 uur bij Omroep Venray maar U kunt er ook bij zijn in het Theatercafé de artiest. In 'n Wandeling dur 't Rooise Land donderdag 31 mei weer een terug keer naar Boshuizen. In het Venrods Ketierke het laatste deel van de geschiedenis van het pand hoek Grotestraat/Wilhelminastraat. Donderdag 18.00 uur, herhaling maandag 18.00 uur. In Waar zijn de troubadours gebleven? is Hennie Korsten uit Rosmalen donderdag te gast van 20.00 tot 22.00 uur. Voor deze gelegenheid worden de pro gramma's Waar zijn de troubadours gebleven? en Gaer Gedoan met gas theer Oscar Hovens samengevoegd. Kent u iemand die zondag of maandag jarig is? Verras hem of Wijkvereniging Veltum houdt op 5 juni van 20.00 tot 21.30 uur haar algemene ledenvergadering in Wijkcentrum Veltum. Vrijwilligers en alle leden van de wijkvereniging alsook alle andere geinteresseerde wijkbewoners zijn daarbij van harte welkom. Op de agenda staan onder andere het algemene en financiële jaarverslag 2000, het activiteiten programma 2001 en een voorstel tot aanpassing van de statuten. Uiteraard kunnen daaraan ter verga dering nog enkele aandachtspunten vanuit de wijkbewoners toegevoegd worden. De jeugdclub gaat woensdag 6 juni met de bus naar de speeltuin. Al degenen die zich daarvoor aange meld hebben worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. Het jaarlijkse circuit met behen digheidsspellen staat gepland voor 24 juni vanaf 14.30 uur voor het wijkcentrum. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen hieraan deelnemen en in een viertal leeftijdscategorieën meedingen naar de titel spellenkam- pioen Veltum. De inschrijving hier voor start die dag vanaf 14.15 uur in het wijkcentrum, waarbij een eigen bijdrage geldt van 2,50 voor leden van de wijkvereniging en 3,00 voor niet-leden. Inmiddels al weer voor de zesde keer op rij organiseert de wijkver eniging in het eerste weekend van september het wijkfeest Veltumse Dagen. Het programma kent in grote lijnen eenzelfde opzet als voorgaande jaren, met daarbij voor de jeugd wederom een zeskamp, playbackshow, rommelmarkt en tobbedansen. Voor de volwassenen staat er onder andere een gezellige Veltumse Avond op het programma met dit jaar als thema 'back to the sixties'. Verder staat op zondag de grote zeskamp centraal met daarom heen weer tal van activiteiten voor jong en oud. Voor deelname aan de jeugd- en grote zeskamp kan men terecht bij Martin Wijnhoven (511193) of Ron Clevers (510426) en voor de Playbackshow bij Gerda van Lierop (510869) of Door Vullines f5106111. haar met een verjaardagstaart! Bel zondag tussen 12.00 en 14.00 naar Verzoekjes op Zondag! Of kijk op de intemet-site. www.omroepven- ray.nl Alternative Pop, het programma van Omroep Venray waar alternatie ve muziek tot zijn recht komt zal aanstaande zaterdag 2 juni een half uur special uitzenden met muziek van bands die op Pinkpop 2001 staan. Ook de vaste onderde len van het programma, zoals de Alternative Top 10, de weekendhit. de album tip van de maand en de Venrayse (populaire) top 10 komen tussen 18.00 en 20.00 voorbij. Donderdag 31 mei (vanavond) gaat de jeugd van de groepen 5 en 6 op de fiets naar de bossen. We spelen daar het spel Water, vuur, spons. Het water kan het vuur de baas, het vuur is de spons de baas en de spons weet wel raad met het water. De cirkel is rond. We vertrekken om 18.30 en zijn om 20.00 weer terug, maar: ver geet je fiets niet! Ook op 31 mei. Rollebol vergadering in Lomm. De Venrayse delegatie vertrekt om 20.00 uur. Maandag 4 juni: GEEN club voor de kinderen van de groepen 3 en 4, dit i.v.m. Pinksteren. Dinsdag 5 juni is er van 18.30 tot 20.00 uur feest voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverla ters. Suzan en Martij n vieren name lijk hun verjaardag, kussen mag! Woensdag 6 juni jaarvergaderin van de VJL (Verenigde Jeugdclubs Limburg). Deze wordt gehouden in Hom en begint om 20.00 uur. Ook hier is een delegatie van de Springplank aanwezig. Donderdag 7 juni GEEN club voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Dit i.v.m. de Avondvierdaagse. WUK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt op vrijdag 1 juni oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur. Dit gebeurt in de wijk Zuid tussen Zuidsingel, Prins Bernhardstraat en Nassauplein. Zij verzoeken u vrien delijk het oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt u oud papier bren gen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot). Daar kunt u ook oude spullen kwijt kunt ten behoeve van de Luikse Markt. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134). LANDWEERT III Daar de eerste maandag van de maand juni op Pinksteren valt wordt het oud papier in Landweert III op dinsdag 5 juni a.s. opgehaald door leden van Biljartvereniging DOS uit Venray. Om 9.00 wordt er begonnen met het ophalen, verzocht wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. PEE! .EN MAAS "n abonnement waard

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11