Gemeente gaat sport- velzij nsaccommodaties inspecteren Vier Venrayse nstellingen in de prijzen Positie slachtoffer in het strafproces verbeterd Harold 0 LENSSEN tcUm- 4ÖÖÖ www.vandenmuncknof.nl ow-Cine te Geateiiew Bezwaren tegen plannen Franssen ingetrokken Schiet wedstrijd drietallen Snelheids controles Overval op tankstation Bij en wacht Venray Zin in zingen PEEL EN MAAS BEZORGEN? Snelheids controles in Venray Snelheids controle in Overloon maas woensdag 23 mei 2001 - Pagina 9 gemeente Venray wil een irn bureau een inspectie en [O-analyse laten uitvoeren bij gemeentelijke accommodaties "toegankelijk zijn voor het iliek. Als eigenaar is de ieente verantwoordelijk voor en veilige accommodaties aan de wettelijke normen vol- n. ndanks de privatisering van eer en onderhoud aan derden, |s voor een groot deel van de jmmodaties het geval is, kan de leente de verantwoordelijkheid eigenaar niet verschuiven naar leheerders. In het kader van de co-aansprakelijkheid is het nood- elijk dat de gemeente kan aanto- idat zij alles in het werk heeft leid om mogelijke calamiteiten oorkomen. Recente calamiteiten ben ertoe geleid dat de naleving de wet- en regelgeving ten aan- van het beheer en het gebruik de accommodaties is aange- spt. ingepaste wet- en regelgeving aki dat zowel bi j de gemeentelij- jort- als bij de welzijnsaccom- aties een inspectie en risico- lyse moet plaatsvinden om te men beoordelen in hoeverre de neentelijke accommodaties aan huidige normen en regels vol- n. De inspecties en analyses heb- onder andere betrekking op de ttrische installaties, de gebruiks- rziening en het besmettingsge vaar van legionella. VEILIGHEIDSINSPECTIE De veiligheidsinspectie op het gebied van elektrische installaties is gericht op bepalingen die zijn opge steld om personen die werkzaam zijn aan elektrische installaties, of die in de onmiddelijke nabijheid daarvan werkzaamheden verrichten, te beschermen tegen de mogelijke gevaren van elektriciteit (elektrocu- tie of kortsluiting). De bepalingen spelen een belangrijke rol in het naleven van de ARBO-wet. Daarnaast zijn de bepalingen er ook op gericht om de gebruikers van elektrische energie te beschermen. Bij de inspecties in het kader van de gebruiksvoorziening wordt onder andere gekeken naar de brandveilig heid van de accommodatie en de aanwezigheid van een gebruiksver gunning. Accommodaties met meer dan vijftig gelijktijdige gebruikers of met meer dan tien kinderen in de dagopvang moeten over zo'n ver gunning beschikken. Bij de risico-analyse van legionel la worden de gevaren van legionel- labesmetting in beeld gebracht. De nieuwe regeling voorziet in strenge richtlijnen ten aanzien van de lei dingwatersystemen in publiek toe gankelijke accommodaties. In de tij delijke regeling wordt de verplichting opgelegd om voor openbare of collectieve installaties een risico-analyse ten behoeve van de legionellapreventie uit te voeren en zonodig een beheerplan op te stellen. Afhankelijk van de omvang en complexiteit van de waterinstal latie moet een beperkte (voor accommodaties zonder douche) of een uitgebreide risico-analyse (voor accommodaties met douches) wor den uitgevoerd. De drie genoemde inspecties zijn volgens de gemeente Venray nodig om per accommodatie de risicofac toren in beeld te brengen. Op basis van de inspecties ontstaat per accommodatie inzicht in de te nemen corrigerende en preventieve maatregelen. De gemeente Venray wil de inspecties door een extern bureau laten uitvoeren. Voor de vei ligheidsinspecties van de elektrische installaties en de risico-analyse voor de legionella geldt dat in de gemeentelijke organisatie de beno digde deskundigheid voor het uit voeren van dergelijke inspecties ontbreekt. Kennis op het gebied van de inspecties voor de gebruiksver gunning is binnen de organisatie wel aanwezig. De beperkte persone le capaciteit maakt het echter onmo gelijk om de inspecties op korte ter mijn uit te voeren. De totale kosten worden geraamd op 278.000 gulden. Bij het niet uit voeren van de wettelijk voorge schreven inspecties loopt de gemeente Venray een aanzienlijk aansprakelijkheidsrisico, mocht er iets mis gaan. Toekenning Wilhelmina Sangers Cultuurprijs De Stichting Wilhelmina 'i mgers heeft dit jaar aan acht frenigingen en instellingen, aaronder vier uit de gemeente nray, de Wilhelmina Sangers oltuurprijs uitgereikt. Het acht- lmocht in totaal 80.000 gulden irdelen. Wilhelmina Sangers iltuurprijs wordt jaarlijks uitge keerd op de geboortedag van deze oud-inwoonster van Venray en oprichtster van de toenmalige huis houdschool in Venray. Uit haar nala tenschap van enkele miljoens gul dens worden jaarlijks verenigingen en en instellingen verblijd met een donatie. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan kreeg ter gelegenheid van het 575-jarig bestaan een bedrag van 5000 gulden (foto boven). De Dorpsraad Merselo mocht een bijdrage van 2500 gulden in ont vangst nemen voor de uitgifte van een historisch boek over het Venrayse kerkdorp. De Slichting Gemeenschappelijke Accommodaties in Merselo kreeg een cheque van 10.000 gulden, ter wijl de Jeugdsoos in Vredepeel ver blijd werd met een geldbedrag van 5000 gulden (foto onder). VAKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 www.casas.nl/huur Op zaterdag 16 juni organiseert schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray ter gelegenheid van het 575-jarig bestaansfeest een drietallenwedstrijd voor perso neelsverenigingen, verenigingen, politieke fracties, families, gezel schappen, kortom: voor iedereen die de schutterssport een warm hart toedraagt. Op een volledig vrijblijvende manier kan iedereen kennis maken met de wereld die de schutterij heet. De wedstrijd wordt georganiseerd op de schuttersweide aan de Loonsedijk 5 in Merselo. Telefonische aanmelding kan bij Huub Jacobs, tel 587948 of Bernie van Lierop, tel: 06-10322770. Ook op de dag zelf is aanmelding nog mogelijk. Maandag controleerde de politie de snelheid van het verkeer op de Puttenweg in Ysselsteyn. Van de 1089 passanten overschreden er 142 de maximale limiet. De controle werd gedeeltelijk uitgevoerd in de 50 km-zone en gedeeltelijk in de 80 km-zone. In de 50 km-zone was de hoogstgemeten snelheid 84 km per uur en bij de 80 km-zone was de hoogstgemeten snelheid 115 km per uur. Maandagmiddag controleerde de politie de snelheid van het verkeer op de Overloonseweg in Venray. Van de 445 passanten overschreden er 47 de maximale limiet van 50 km per uur. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 85 km per uur. Deze hoog ste snelheid werd gereden door een bromfietser. Zaterdagavond is een tankstation aan de Noordsingel overvallen door een onbekende man. Omstreeks 17.30 uur kwam de verdachte het tankstation binnen. Hij bedreigde de 24-jarige medewerker uit Eindhoven die hem vervolgens enkele honderden guldens overhan digde. De overvaller is hierop naar buiten gerend en in een auto wegge reden in de richting van de Nieuwe Maasheseweg. De politie heeft deze overval in onderzoek en sluit niet uit dat er een verband bestaat tussen deze overval en de overval op het tankstation in Baarlo van vrijdag avond. Ook in 2001 zal de bijen wacht paraat zijn om zich te ontfermen over bijenzwermen. Vrij hangende bijenzwermen en hommelnestjes in b.v. nestkastjes, worden gratis weg gehaald. Bi overlast van wespen(nesten), hommels en bijen in b.v. spouwmuren of onder daken e.d. dient u zich, i.v.m. de nieuwe wet op het gebruik van bestrijdings middelen, te richten tot een erkend ongediertebestrijdingsbedrijf. Beschikbaar zijn: voor Venray: Ad van Meurs, tel. 512537, Leunen: Jan Weys, tel. 585806 en voor Ysselsteyn: Piet Michels, tel. 0493- 529511. Het zilveren jubileum van Zin in Zingen werd met ruim 200 zanglus- tigen groots gevierd in zaal In den Engel. Dit was tevens de laatste keer dat In den Engel het Zin in Zingen' gepresenteerd werd, maar in het nieuwe seizoen heeft Zin in Zingen hun ond'erkomen gevonden in party centrum de Witte Hoeve aan de Raadhuisstraat waar alle voorberei dingen zijn getroffen. Iedereen wordt in het nieuwe sei zoen van harte welkom geheten. De eerstvolgende Zin in Zingen is op zondag 3 juni aanstaande.De zaal is geopend vanaf 19.00 uur voor aan schaf van zangbundels. Om 20.00 uur vangt dan weer een avond heer lijk zingen aan. KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Coenen BV heeft zijn bedenkin gen tegen het bouwplan van Paul Franssen ingetrokken. Zoals bekend wil Franssen in mei of juni zijn nieuwe café in de voor malige Latijnse school aan de Grote Markt openen, maar Coenen beriep zich op zijn eigen domsrecht van een in het bouw plan van Paul Franssen opgeno men toiletruimte van 3m2. Nader overleg tussen de gemeente Venray en Coenen heeft in eerste instantie niet tot overeenstemming over de eigendomskwestie geleid. Vervolgens heeft nader overleg tus sen de advocaten van Franssen en PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Coenen wel tot overeenstemming geleid, waarbij Franssen (noodge dwongen) het eigendomsrecht van Coenen heeft erkend, met als voor waarde dat Franssen de toiletruimte mag gebruiken (tot tenminste juli 2004), totdat Coenen of zijn rechts opvolger de ruimte nodig heeft voor zijn bouwplannen. Daarop heeft Coenen zijn bezwaren ingetrokken en heeft ook een gesprek met de eigenaar van een andere belending, de sigarenwinkel van de familie Jansen, plaatsgevonden. De familie Jansen maakte in dat gesprek ken baar geen bezwaar te zullen maken tegen het bouwplan. Nu Coenen en Jansen te kennen hebben gegeven geen bezwaar tegen het bouwplan van Paul Franssen aan te tekenen, wordt het door het college van B en W verantwoord geacht om direct na de beëindiging van de aanhoudings termijn van de bouwaanvraag in relatie tot de monumentenvergun ning (23 mei) aan Paul Franssen een bouwvergunning te verlenen. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray PEEL EN MAAS on line www.vande0mu1ickJ10f.nl/ Zondagmiddag controleerde de politie de snelheid van het verkeer op de Deurneseweg in Heide. Van de 1591 gepasseerde voertuigen overschreden er 171 de maximale limiet van 80 km per uur. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 131 km per uur. Zondagavond controleerde de politie de snelheid van het verkeer op de Stationsweg in Oostrum. Van de 327 gepasseerde voertuigen over schreden er 53 de maximale limiet van 50 km per uur. De hoogstgeme ten snelheid bedroeg 86 km per uur. Zondagavond controleerde de politie de snelheid van het verkeer op de Albionstraat in Leunen. Van de 342 gepasseerde voertuigen over schreden er 69 de maximale limiet van 50 km per uur. De hoogstgeme ten snelheid bedroeg 85 km per uur. Op deze locatie controleerde de politie met opzet in de avonduren in verband met diverse klachten over hardrijders. Opvallend was dat er veel bromfietsen met hoge snelheid de controle passeerden. Iedereen die de limiet overschreed is bekeurd. Vorige week donderdag zijn bij een snelheidscontrole in Overloon op de Yierlingsbeekseweg in Overloon zestien automobilisten bekeurd voor het overtreden van de maximumsnelheid van 80 km/u. De hoogst gemeten snel- y^Jteid bedroeg 116lcm/u.y Ervaringen project 'Slachtofferbejegenaar' positief Om de positie van het slacht offer in het strafproces te verster ken is bij het Openbaar Ministerie (OM)in Roermond in samenwerking met Bureau Slachtofferhulp Noord- en Midden Limburg in september 1999 met het project 'Slachtofferbejegenaar' gestart. Slachtoffers (en nabestaanden) van ernstige misdrijven krijgen tijdens een slachtoffergesprek met de behandelend officier van justi tie en een beroepskracht van genoemd Buro Slachtofferhulp, mevrouw R. Dabekaussen, de gelegenheid de vaak zeer ingrij pende gevolgen van het tegen hen gepleegde misdrijf te vertellen. Laatstgenoemde maakt van dit gesprek een verslag en dit wordt als processtuk in het strafdossier gevoegd, zodat de strafrechter daar van kennis kan en moet nemen. Op deze wijze wordt het slachtoffer bij de oordelend strafrechter in beeld gebracht en komt het slachtoffer in de zittingszaal aan het woord. Twee HBO-studenten Sociaal Juridische Dienstverlening aan de Hoogeschool Zuyd te Sittard, te weten Oliviëra Jennekens en Maaike Oude Hengel, hebben dit project geëvalueerd. Hiertoe werden naast slacht offers/nabestaanden ook rechters, officieren van justitie en advocaten door middel van enquêtes gevraagd naar hun ervaringen met het project 'Slachtofferbejegenaar'. DOELSTELLINGEN Samengevat waren de responden ten het erover eens, dat de positie van het slachtoffer in het strafproces door het genoemde projekt op ade quate wijze versterkt werd. De onderzoeksters concludeer den, dat het Roermondse model van slachtofferbejegening beantwoordt aan de daarmee beoogde doelstellin gen, te weten: 1) Het slachtoffer en de gevolgen van het gepleegde misdrijf op gepaste wijze ter terechtzitting in beeld brengen door het concretise ren van middellijk spreekrecht ter zitting 2) Emancipatie van het slachtoffer door verbetering/verster king van de procespositie 3) Het tot stand brengen van een gestructureerde communicatie tus sen OM en het slachtoffer 4) Verbetering in de bejegening door het OM van en verbetering in de informatieverstrekking aan het slachtoffer. Uit de gehouden evaluatie blijkt, dat slachtoffers het prettig vinden om met de behandelend officier van justitie en mw. Dabekaussen (als slachtofferjegenaar) een gesprek te hebben, omdat de één uitleg over de zitting en de zaak kan geven en de ander als agoge de gevoelens van het slachtoffer goed kan verwoorden in het verslag. De officier van justi tie krijgt een beter beeld van het slachtoffer en kan dit verwoorden tijdens de behandeling van de straf zaak. Mw. Dabekaussen kan op haar beurt waken over de kwaliteit en uniformiteit van de gesprekken en de verslagen, omdat zij de constante factor in het project is. Tevens kan zij vanuit haar professionaliteit slachtoffers, indien nodig, doorver wijzen naar andere hulpverlenende instanties. Inmiddels hebben bij het OM Roermond ongeveer 120 slacht- offergesprekken plaatsgevonden. Als aanbevelingen n.a.v. de ge houden evaluatie worden genoemd: - uitbreiding van de formatie van de slachtofferbejegenaar; - nog betere communicatie tus sen slachtoffer en Openbaar Ministerie; het te allen tijde voorhou den van de rapportage tijdens de zit ting door de rechter; van projectvorm veranderen naar een structurele voorziening in de slachtofferbejegening. Het OM Roermond en het Bureau Slachtofferhulp Noord - en Midden Limburg hopen met de uitkomst van deze evaluatie een welkome bijdra ge te leveren aan de landelijke dis cussie over de wijze waarop de beje gening van het slachtoffer in het strafproces kan worden verbeterd. tel i

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9