verkoopster/ verkoper Dizzy Jazzdance wint laatste voorronde m Flinke investering in personeel öii m ë?£fi0 KOOPZONDAG 8 Odapark krijgt regie over kunstmanifestatie SPIJKERBROEKEN! WRANGLER ».,.89?5 Op zoek naar tegels? DE GROOT BY. Ben je op zoek naar een Spetterende uitdaging? petters Drumband Merselo wordt toch opgeheven M, Fral ïsca WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 Venray Bandoetere Van Deursen m. .V ongen dè specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! DE 1 HYPOTHEEK SHOP a Pinksteren 2001 Bouw - Tegels Sanitair Voorkomen dat u belasting betaalt! teveel mt WOENSDAG 23 MEI 2001 Nr. 21 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG IRIJPJ IJssalo Pr. lJernlia raat 30a (zie ook paq. 7) PEEL EN MAAS www.hilhorst-makelaars.nl Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Ben je tussen de 18 en 30 jaar? Ben je modebewust en vind je het leuk om met mensen om te gaan? Schrijf dan een sollicitatiebrief voor de functie van voor minimaal 30 uur, naar onderstaand adres. Slag Het kan verkeren, je bent ooit prins geweest bij De Piëlbaas, en wilt via de politie carriëre maken in de horeca en dan zit bet niet mee. Nu wil ik niet terugkomen op het verre verleden maar tot voor kort werd bovengenoemde rsoon notabene dwarsgezeten loor een collega oud-prins. Een öede kompaan van de APK. Maar gelukkig hebben beide APK-ers zich met elkaar verzoend. Het zou toch vatt de zotte zijn dat mensen die met. vastelaovend schouder aan schouder lopen, elkaar het leven zuur maken. Maar het geschil is opgelost, het monument blijft een monument en Paul franssen kan bijna aan de slag. Dat brengt mij meteen op die [andere slag, u weet wel, de slag óm de Vredeskerk. Liet ik vorige week nog weten dat ik een tiener- disco niet zag zitten, werd ik pèteen op mijn wenken bediend. 3een lienerdisco maar de actie- r p heeft tal van mogelijkheden elkaar gezocht die in de Vredeskerk georganiseerd kunnen worden. Bovendien heeft zich een nieuwe instantie in de strijd geworpen, het Cuypersgenoot- schap. Dit genootschap zet zich in voor het behoud:van gebouwen uit de 19e en 20e eeuw. Zij verzoeken de gemeente om het pand op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen totdat het in 2014 op de rijksmonumentenlijst geplaatst kan worden. Deze actie is een steun in de rug voor de actievoer ders, voor de gemeente die de sloopvergunning eigenlijk liever niet had verstrekt en.de gemeente lijke monumentencommissie die de Vredeskerk op haar eigen monumentenlijst wil plaatsen. Ik zeggen wat let ons nog. Het enige probleem blijft echter wie het uit eindelijk allemaal moet betalen. Be Venray se politiek moet aan het eind van deze slag duidelijk maken dat ze de Vredeskerk niet alleen wil bewaren, maar er ook geld voor over heeft om de wens van de gemeenschap te honoreren. En ik ben benieuwd of de gemeente aan die wens kan vol doen en wie dan zijn slag kan slaan. Tot dat moment blijven we tussen hoop en vrees hoe het zal aflopen met de Vredeskerk. Christ www.opelghielen.nl 10 Haagbuxus '12,50 Buxusbol 9,50 Hemelvaartsdag geopend 10.00-17.00 uur Bloemencentrum Dealer - Teak Garden Topkwaliteit teakhouten tuinmeubelen Veldstraat 5, Deurne, 0493-312102 Vijf finalisten De Kans bekend De Venrayse dansgroep Dizzy Jazzdance (zie foto) heeft met Jardin Chinois de derde voorronde van het open podium De Kans in de Schouwburg Venray gewonnen. In totaal 25 dansers in de leeftijd van 14 tot en met 32 jaar brachten een mix van verschillende dansen. De choreografie van de dans is van Wilma Keijzers. •r g-y 4t Na Majorie Scholtz, Dance of the Human Body is Dizzy Jazzdance de derde Venrayse finalist in September van dit jaar. Schouwburgdirecteur Peter de Neef prees de uitvoering van Dizzy Jazzdance: "Een mooi vierluik met een prachtige choreografie en fraaie kostuums. Een afwisselende voor stelling die past in het theater." De j*;i groep Zesstuks uit Deurne werd donderdagavond genomineerd van De Kans. In de vorige twee voorronden werden Luna, Poertwa en Twee en een half wat al genomineerd. Uiteindelijk besloot de vakjury dat Zesstuks en Luna met de drie win naars ook in de finale uitkomen. Jaarlijks ruim 3,5 miljoen gulden extra De geluiden drongen al veel lan ger door. In de Voorjaarsnota heeft het college eindelijk forse bedragen ingeruimd om te inves teren in de eigen personeelsforma tie. Met ingang van het jaar 2002 wordt de totale salarispost struc tureel met 15% verhoogd. Dit betekent voor volgend jaar een extra kostenpost van 3,5 miljoen gulden. In de Voorjaarsnota die woens dagmorgen werd gepresenteerd gaapt daardoor een groot financieel gat voor de jaren 2002 en 2003. Het tekort voor volgend jaar bedraagt 3 miljoen en in 2003 zelfs 3,5 miljoen gulden. In de jaren daarna denkt de gemeente wel met een licht sluiten de begroting te kunnen werken ondanks de fikse stijging van de loonkosten. Volgens een woordvoer der van de gemeente is het college niet van plan de belastingdruk van de burgers extra te verhogen. De gemeentelijke belastingen worden jaarlijks met circa 6% verhoogd. Burgemeester en wethouders hopen dat het gat van de komende twee jaar nog gedicht kan worden door een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds door het Rijk. Normaal zouden deze cijfers vol- SN33 dOO"l™ fc- &9IU3I9 Q-j fê.-SMn3IN <Ï?»4AT 16 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 gens de jaarlijkse meicirculaire al bekend moeten zijn. Maar de rijks overheid komt pas volgende maand met deze belangrijke cijfers naar buiten. Als de gemeenteraad zich eind juni over de Voorjaarsnota buigt dan zal het financiële beeld voor de komende jaren helemaal duidelijk zijn. Mocht de uitkering uit het gemeentefonds onverhoopt tegenvallen dan zal bezuinigd moe ten worden en moeten enkele inves- tëringsvoorstellen worden gescharpt. Hoe de 15% extra salariskosten daadwerkelijk worden ingezet is nu nog niet bekend. Het grootste gedeelte zal worden ingezet voor een uitbreiding van het ambtenaren korps. Het college werkt momenteel aan een voorstel dat in het najaar bij de begrotingsbehandeling op tafel zal liggen. De investering in de per soneelsformatie is eigenlijk een reparatie van de bezuinigingsope ratie Keerpunt die vanaf 1997 tot en met 2000 liep. Bij de vaststelling van Keerpunt in 1996 was niet voor zien dat de economie zo hard zou gaan groeien. Er is toen juist geko zen voor een afgeslankte perso neelsformatie. Deze bezuinigings operatie heeft zich vooral in de laatste twee jaar tegen de gemeente gekeerd. De hoeveelheid werk nam toe terwijl de omvang en kwaliteit van het ambtenarenapparaat daarbij steeds verder achterbleef. Een ander opvallend punt uit de Patersstraat 3 5801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 SSANG YONG 4WD PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO -VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Scrviccdealer GEZELLEN BAAN 8 581 i EA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-inall: VAKGARAGF.i'a!GOMMANSENDEWIT.NL Internetsite: WWW.GOMMANSENDEW1TJSL Voorjaarsnota is dat het college veel minder ambitieuze plannen heeft. De omvang van investeringen in nieuw beleid wordt teruggebracht tot circa 25 miljoen gulden. Daarmee hoopt de gemeente het enorme stuwmeer aan nog lopende investeringen eindelijk te kunnen afbouwen. Daarnaast is het beperk tere investeringsprogramma nu ook beter afgestemd op de ambtelijke capaciteit. Wat wel gewoon doorgaat zijn de versnelde investeringen in de kwali teit van Venrays centrum. Niet alleen door verbetering van straten, pleinen en verlichting maar ook door economische impulsen. Daarnaast moeten de komende jaren forse bedragen worden ingezet in de reconstructie van het landelijk gebied waarbij veel intensieve vee houderijen moeten verdwijnen. Het bijwerken van de verouderde bestemmingsplannen wordt nu daadwerkelijk aangepakt. Vanwege de personeelskrapte heeft het colle ge besloten deze klus in zijn geheel uit te besteden. Om toch wat meer financiële armslag te krijgen heeft het college gekozen voor een iets tragere aftouw van de oude tekorten uit het grondbedrijf. Daardoor ont staat in 2002 extra financiële ruimte van 1,7 miljoen gulden. Het nieuwe schouwburgbestuur wordt grotendeels op zijn wenken bediend. De jaarlijkse subsidie wordt verhoogd met drie ton terwijl de oude tekorten worden weggesa neerd. Daardoor kan het culturele centrum met een schone lei begin nen. Ook in de automatisering wordt veel geld gestoken zoals de vervan ging van pc's en de ontwikkeling van de website die in 2002 operatio neel moet zijn. Welzijnsinstelling Synthese kan eveneens op meer geld rekenen voor de ondersteuning van sociaal-maatschappelijke activitei ten. Peel en Maas on line www.vandenmunckhof.nl/ nieuws De drumband van fanfare St. Oda houdt toch op te bestaan. Binnenkort wordt de drumband opgeheven. Ondanks dat er op een oproep zich onlangs tien nieuwe drummers aanmeldden. De tien nieuwe leden, in de leef tijd tussen 8 en 15 jaar, moeten eerst nog een interne muzikale opleiding of een cursus bij de muziekschool volgen. "Daar gaan twee jaar over heen en dat betekent dat er komend jaar niets veranderd", zegt bestuurs lid Henk Jacobs. De huidige drum band telde nog elf leden terwijl twaalf eigenlijk het minimum is. Op repetities kwam het steeds vaker voor dat er slechts zes of zeven leden kwamen opdagen. Daarnaast nam instructuer Wil van Horck na achttien jaar afscheid van St. Oda. De Merselose drumband is er nog niet in geslaagd een nieuwe instruc teur aan te trekken. Vorige week spraken een viertal drummers op een vergadering uit dat ze het niet meer zagen zitten om op dezelfde voet verder te gaan. "Dit betekent gewoon het einde van de drumband. Alhoewel uit de tien nieuwe aan meldingen bleek dat er nog animo was. Onze eerste gedachte was toen dat de drumband daarmee gered was", aldus Jacobs. Maar de bestaande groep wilde niet meer de komende twee moeilijke jaren over bruggen. Of de drumband nog ooit terugkeert is de vraag. Henk Jacobs heeft zijn twijfels: "We hebben al vaker gezegd, als de drumband een maal weg is komt ie niet meer terug..." BEKENDE MERKEN bij ons ALTIJD GOEDKOPER! Ook de komende feestdagen bent u van harte welkom! In een gezellige sfeer bieden wij voor elk wat wils: asperges Het Asp«ge-5ci-oen' is begonnen. M We serveren weet 1 Op eerste Pinksterdag kunt u vanaf 11.00 uur heerlijk BRUNCHEN f34,50,- p.p. In ons restaurant op beide pinkster dagen van 12 tot 22 uur zowel de normale a la carte-kaart als ook het 3 GANGEN-KEUZE-MENU voor maar f39,50 p.p. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's en een leuke teken- hoek met boeiende tekenfilms. Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, Venray Tel. 0478 511466 De organisatie van de manifes tatie over kunst en psychiatrie komt in handen van de Stichting Odapark. De manifestatie, vorig jaar gepresenteerd onder de naam Enkeltje Venray, zal boven dien een regionaal karakter krij gen. Verder bezint de organisatie zich op een nieuwe naam voor het project De Stichting Odapark werkt nu samen met de gemeente aan een plan van aanpak, dat op 7 juni in de commissie Cultuur zal worden besproken. De manifesta tie zal in 2002 plaatsvinden. Lange tijd was het stil rondom de manifestatie Kunst en Psychiatrie. Dit was mede het gevolg van het wegvallen van cultuurwethouder Kersten en cultuurmedewerkster Jessie Riechelman. Bovendien was de organisatie tot voor kort in han den van de Stichting Kunst in de Openbare Ruimte. Die stichting trok zich eind april terug uit de organisa tie. De gemeente heeft vervolgens de Stichting Odapark benaderd met de vraag of zij de organisatie van het project op zich wil gaan nemen. De Stichting Odapark heeft hier onder voorwaarden in toegestemd. De manifestatie kent twee fasen. Vanaf januari 2002 worden tal van kunstprojecten door heel Noord- Limburg georganiseerd. Al deze projecten zullen als thema Kunst en Psychiatrie hebben. Daarbij moet worden gedacht aan film, dans, theater, literatuur, fotografie, muziek etc. Voor de invulling van dit gedeelte van de manifestatie wordt met name gezocht naar regio nale en plaatselijke initiatieven. In de periode mei tot en met september zal de manifestatie zich richten op de beeldende kunst. Dit gedeelte zal zich concentreren in Venray, met name in het St. Anna-terrein en het Odapark, het en het gehele gebied ertussen. Hiervoor zullen kunste naars uit binnen- en buitenland benaderd worden. Namens de gemeente Venray heeft Frank Hoens al contact gehad met een aantal gemeenten in Noord- Limburg. Hij moet er voor zorgen dat er op ambtelijk niveau een regio naal draagvlak voor deze manifesta- tatie gevonden wordt. Dat draagvlak is van belang voor de provinciale subsidie. De gemeente Venray is bereid negen ton in het project te steken en van de provincie Limburg wordt eenzelfde bedrag verwacht. Absolute voorwaarde hiervoor is dat de manifestatie een regionaal karak ter heeft. Jessie Riechelman zal de contactpersoon worden tussen gemeentebestuur en Stichting Odapark. Juist vanwege het regionale karakter die de manifestatie nu krijgt, dekt de naam Enkeltje Venray waarbij door sommige mensen en instanties toch al vraagtekens waren geplaatst, de lading niet meer. De organisatie bezint zich nu over een nieuwe naam. Toe aan een nieuwe badkamer Kom dan a.s. Zondag 27 mei tussen 10 en 17 uur eens naar onze "Jan van Erp" vestiging in Venray. om op uw gemak te genieten van al het moois aan Tegels Sanitair. Al 35 jaar lopen we voorop met exclusieve wand- en vloertegels, met showrooms vol badkamer-ideeën, en medewerkers, die u alle gewenste informatie kunnen verschaffen. U bent van harte welkom, want wij willen graag iets kwijt over de =..,X l jongste trends in badkamermode. »u "*£SSS3°«» VENRAY, Keizersveld 57, tel. 0478-569355, maandag t/m zaterdag geopend, vrijdag koopavond Voor in de woonkamer, op de badkamer of het toilet? In onze tegelshowroom vindt u alle gerenommeerde merken. We tonen u graag alle soorten, maten en materialen. De vakkundige tegel zetters van ons bouwbedrijf kunnen zelfs uw tegels zetten of leggen. Ófyvots m ü(e& Cn uxt/oe-riJA^ Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 Vcr:^r,é-„ in Vtntoyeo Boxmeer Rühl Haegens van Aar f Noorderhof 8. Postbus 68.5800 AB Venray telefoon (0-478) 58 43 33. fax (0478) 58 46 24 e-mail info@rha.nl internet: www.rha.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1