Voetbalschoenen voor Rik Schlepers Sfront ctt t/etinaq, Af scheidsduel Sjaak Janssen wordt een weerzien Leunen houdt uitzicht op derde klasse Holthees blijft zesdeklasser Jan Poels en Niels de Klerk degraderen met Geldrop SSS'18 verliest in nacompetitie Familie- rnooi SSS VV Oostrum SV Leunen SVV veteranen Laatste DIS-dag DIS Oirlo SV Merselo SV Ysselsteyn SV Venray veteranen Holthees blijft ook volgend sei zoen zesdeklasser. De nacompeti- tiedroom spatte vorige week don derdag uit elkaar in Swolgen waar l'JjSwolgense Boys te sterk bleek voor Holthees: 2-1Vanaf het begin was liet een open wedstrijd waarin Swolgense Boys, dat beschikt over enkele zeer snelle spelers, gevaarlij- ter was. De beste kans voor Holthees deed zich in het begin van de wedstrijd voor, toen de Swolgense keeper een ibal wegstompte voor de voeten van Tim van Houdt, die echter hoog Ever schoot. Enkele minuten later 'aren de rollen omgekeerd en was et een speler van de thuisploeg die ilebal in de lange hoek schoof: 1-0. Een goed kwartier later was het opnieuw Swolgense Boys dat na een goede aanval over links een kans wist te verzilveren en de stand daar mee op 2-0 bracht. Holthees trok daarna ten aanval, maar zag enkele doelpogingen jammerlijk misluk ken. Na de thee drong Holthees nog meer aan. Gevaarlijke momenten bleven echter uit. Toen Koen Weijenberg in het strafschopgebied werd weggeduwd legde de scheids rechter de bal op de stip. Goaltjesdief Jelle van Tilburg liet zich die kans niet ontnemen: 2-1. Koen Weijenberg, die de bal snel wil pakken, krijgt daarna na wat duw- en trekwerk de rode kaart, zodat Holthees het restant van de wedstrijd met tien spelers moet vol tooien. In de 2-1 stand kwam echter geen verandering meer. Een ver diende overwinning voor Swolgense Boys dat in de finale van de nacom- petitie met 6-1 won van Kronenberg en daarmee promoveert naar de vijf de klasse. Voetbalvereniging SSS'18 uit verloon organiseert alwtófvoóf het [Je jaar het jaarlijkse famjlietpefnooi. $t toernooi* zal worden gehouden op 27 mei a.s. op hel sportpark Raay. Aanvang 12.30 uur. Het imitietoeruooi zal evenals vorig jaar. aast het eUtallentocmooi ook met •ventaJJcn worden gespeeld, In totaal i Hen twaalf teams deelnemen,Ook klndemn zijn bij dif evenement niet M f 4 weer een i óm spnhg luchtkussén waar zij zich 'ag op Ieder dit familietoeraooi een groot órtgéfeetirén en de organisatie va cht ook nu weer vele bezoekers die jöua familieleden zullen komen aan- Jeugd Uitslagen: Wittenhorst D4-Oostrum D2 0-9 Oostrum (D2 kampioen) Ysselsteyn E4-Oostrum E2 9-0 Programma zaterdag 26 mei: Oostrum Bambinos-Ysselsteijn Bambinos a. 11.00 Oostrum E2 toernooi Quick Boys Venlo v. 10.00 Jeugdleiderstoernooi Ysselsteyn v. 15.15 Zondag 27 mei: Oostrum F1 toernooi Quick Boys Venlo v. 10.00 Oostrum F4 toernooi Quick Boys Venlo v. 10.00 Aanmelden nieuwe leden Als je in augustus wilt gaan voetbal len moet je je aanmelden voor 1 juni 2001. Je kunt je aanmelden bij Jan Gielens, Groeneweg 3 Heide, tel. 580780. Afmelden Als je in het nieuwe seizoen niet meer wilt voetballen, meldt je dan voor 1 juni af bij Jan Gielens, Groeneweg 3 Heide, tel. 580780. Jeugd Programma donderdag 24 mei: Leunen D2 toernooi in Venray Programma zaterdag 26 mei: Leunen A1 toernooi Venray Leunen BI toernooi Someren 10.00 Leunen d 1 toernooi Someren 10.00 Leunen El toernooi RKDEV Senioren Uitslagen nacompetitie: Leunen 1-KVC 1 0-0 Leunen wint na strafschoppen met 4-2 Programma donderdag 24 mei: Leunen 1-RKDEV 1 14.30 Bij winst speelt Leunen 1 één pro motieduel op zondag 27 mei om 14.30. Dit duel wordt gespeeld tegen de winnaar van het duel Montagnards 1-MVC 1. locatie van dit duel is nog onbekend. Veteranen Programma zaterdag 26 mei: SSS-Leunen zie opst. Afgelastingentelefoon: Info over afgelastingen SV Leunen: 0900- 9019074. SV Leunen op internet: WWW.Leunen.nl Uitslag: SVV-SSS 3-2 Programma zaterdag 26 mei: Merselo-SWv. 16.00 vanaf café de Evenaar. Alle spelers die kunnen worden verwacht. Afmeldingen uiterlijk donderdagavond bij E. v. Mill, tel. 582346. EL EN MAAS Winnaar voetbalrubriek 'De Schijnwerper op' Rik r Schlooz derde van links) reikte afgelopen zaterdag nog diverse ballen uit aan de prijswinnaars van De Schijnwerper op. Schlepers, voetballer van istrum, mocht afgelopen zater- ag een paar voetbalschoenen ter 3]> gaarde van 250 gulden uitkiezen. De 18-jarige middenvelder werd winnaar van het klassement 'De Schijnwerper op' van het seizoen 000/2001. Vijfentwintig keer nam in het ";elopen voetbalseizoen een gast- jrspeller het op tegen de redactie in Peel en Maas. De inzet was het irspellen van de uitslagen van i amateurvoetbalwedstrijden, lakkerij Pijpers en sportzaak jlympic Sport sponsorden de prij- ;n. Bij winst van de redactie ging in vlaai naar een goed doel. Bij een ïlijke stand of verlies van de redac- !e kreeg de betreffende vereniging )n voetbal cadeau. Afgelopen iterdag werden bij Olympic Sport rlaatste prijzen uitgereikt. Uitgerekend eigenaar Ger jhlooz haalde in de laatste schijn- erper de meeste punten binnen, ladal de acht Venrayse voetbal clubs ieder drie keer aan de beurt aren geweest sloot hij het seizoen Ger Schlooz overtrof koploper Schlepers met één punt maar hij as zo sportief de hoogste eer aan Oostrumse voetballer te gunnen, totaal verscheen 25 keer iemand de Schijnwerper'. Oostrum-trai- Marcel Lenssen beet op 31 gustus 2000 de spits af. Hij had moeilijke taak om de uitslagen de eerste competitieronde te irspellen. En de ouverture bleek ik dit seizoen weer vol verrassin- :n te zitten want Lenssen scoorde :hts een punt en sluit de ranglijst, 'aalf keer won een gastvoorspel- keer won de Peel en Maas redactie en twee keer eindigde de stand gelijk. Er verdwenen veertien ballen naar de Venrayse voetbal clubs. Elf instellingen of een ander goed doel werden getracteerd op een vlaai. Eindstand 'de Schijnwerper' 1Ger Schlooz (sponsor) 2. Rik Schlepers (Oostrum) 3. Martin Arts (Merselo) Edwin Berden (Leunen) 5. Joep Reijnders (Oostrum) Ruud de Mulder (DIS) 7. Michel Baltissen (Leunen) Rick Ewalts (Venray) Paul Buddiger (Castenray) Mart Verlijsdonk (Leunen) 6 Jos Pingen (Holthees) 6 Leon Strijbos (Castenray) 6 Sjaak Janssen (Holthees) 6 14.Ruud Coppus (DIS) 5 Eric Troisfontaine (Venray) 5 Frank Egelmeers (Merselo) 5 17.Tim van Houdt (Holthees) 4 Frank Geurts (Ysselsteyn) 4 Harm Buddiger (Castenray) 4 Don Clephas (DIS) 4 21.Peter Bartray (Ysselsteyn) 3 Robert van Kempen (Merselo) 3 Frank Brands (Venray) 3 Sjoerd Slangen (Ysselsteyn) 3 25.Marcel Lenssen (Oostrum) 1. Winnaar Rik Schlepers kreeg uit handen van Ger Schlooz een paar voet balschoenen ter waarde van 250 gulden. woensdag 23 mei 2001 - Pagina 17 DIS-dag, ee& jaarlijkve seizoeps- afslüitittg op sportpark dé Heesakker. In ver band met dc fusie met Oas tenray zal dit de laatste DIS-dag zijn, uiteraard ook 'DIS:dag.en als coördinator !ÜI ren .start zondag al om 11.00 uur mA't A:betbaimiel Sy-..L- rpéna jfy'k i nomen en korfbytdoelem Na de worden door de school gaande jeugd ook penalty's geno men en gedoeld terwijl dan ook de kleinste korfbaljcugd een korte seizoensafsluiting doen met htm ouders. Voor de met-sportende fietsüef- 'hebbers m .gèlègenhéiddm mee: té;' doen aan een oriëntatie-fietstocht De Oiriose DIS-dag word offi- ,i <Y; ,V v.; prijsuitreikingen en wordt er onder meer «.Hik 'afscheid genomen van trainer Geert Koenen, met als slot de bekendmaking en uitrei king van de DlS-waardcringstro- fee." Korfbal Programma zaterdag 26 mei: Afsluiting te Ysselsteyn DIS F1 Leunen: 13.30 DIS F2-Oostrum F1 14.20 Oranje Wit F12-DIS F2 13.00 DIS A-de Horst A 11.00 DIS B-RokaB 10.00 DIS C-Diosa c 10.00 SVSHE-DISE Donderdag Hemelvaartsdag 24 mei Stratentoernooi voetbal. Aanvang 12.00 Jeugd Programma zaterdag 26 mei Merselo El en E2 toernooi te Arcen. El vertrek 11.30 Einde omstreeks 15.15 E2 vertrek 08.00 Einde omstreeks 11.30 Programma zondag 27 mei Merselo Fl, F2 en F3 toernooi te Arcen Fl vertrek 12.00 Einde omstreeks 15.45 F2 en F3 vertrek 08.00 Einde omst reeks 11.30 Op 28 mei is er een gecombineerde vergadering van jeugdcommissie en jeugdleiders. Jeugdleiderstoernooi op zaterdag 26 mei in Ysselsteyn, aanvang 16.00 Veteranen zaterdag 26 mei Merselo-SVV 17.00 Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich altijd aanmelden middels een aanmeldingsformulier te verkrijgen bij H van Hoof, Coppelenberg 24 of in de kantine tijdens de openingstijden. Voetbalclub Holthees-Smakt viert 65-jarig bestaan Op zaterdag 26 mei is het dub bel feest op sportpark De Halt in Holthees: De voetbalclub viert niet alleen zijn 65-jarig bestaan maar neemt tevens afscheid van speler Sjaak Janssen die 25 sei zoenen onafgebroken in de hoofd macht voetbalde. Om 18.00 uur begint de jubileum wedstrijd. In een duel van twee keer een half uur speelt het huidige eerste elftal tegen een team uit de beginja ren van Sjaak Janssen en een ploeg geformeerd uit een meer recente periode. Voor het jubileumduel zijn liefst 32 voormalige Holthees-spe- lers uitgenodigd. Vrijwel het com plete gouden elftal dat in 1977 kam pioen werd en in 1978 als derde eindigde in de vierde klasse H, de beste clubprestatie ooit, zal zaterdag aanwezig zijn. Niet alleen voor een potje voetbal maar vooral voor het gezellig samenzijn na afloop dat een echte Holthees-reunie beloofd te worden. Zo zullen van de gouden ploeg de keepers Boy van Els en Willy Janssen aanwezig zijn. Van voetbalfamilie Koopmans zijn Sjaak, Frans, Jan (Gzn), Jan (Hzn), Geert en Henk van de partij. Daarnaast verschijnen Theo van Els, Peter Kallen, Gerard Kersten, Geert Koenen, Piet Meurs, Gerry en Peter Coppus, Henk Ermers, Jos Bonants, Jos Bexkens, Henk de Groot en Lambert van Mil. Van een latere lichting komen Erik en Hans Janssen, Gerrit Lenssen, Math van de Winkel, Mark Rooyendijk, Willy Versleijen. Patrick Wijnen, Mare Rongen, Ed en Ger Poels, Twan Wijenberg en Arto Karacoban zater dag naar De Halt. Ook de trainers Piet Kepser en Lambert Seegers, de leiders Theo Wijnen en Piet Koenen en de vlag- gers Gerrit Vollenberg en Jan Kallen zijn aanwezig. Voorafgaand aan het jubileumduel spelen de dertig jeugdspelers uit Holthees en Smakt, die onderdak hebben gekregen bij Volharding, een onderlinge wedstrijd. Na het jubileumduel rond 19.30 uur is er gratis soep, koffie of thee en belegde broodjes. Onder de muzikale begeleiding van René Smedts uit Leunen worden in het officiële gedeelte enkele leden gehuldigd. Harrie Wijenberg, Wiel Coppis en Gerit Vollenberg zijn al veertig jaar lid. Henk Ermers, Rob Coppus en Willie Versleijen worden gehuldigd voor hun 25-jarig lid maatschap terwijl Sjaak Janssen na een kwart eeuw in Holthees 1 gevoetbald te hebben afscheid neemt. Ook trainer Hans Janssen en leider Edwin Coppus nemen afscheid en de nieuwe trainer Ben van Lier wordt voorgesteld. Daarna kan de afsluitende feestavond echt beginnen waarin ongetwijfeld vele oude herinneringen zullen worden opgehaald. RKDEV-Leunen 1-1 (1-1). Scheidsrechter: Lebens (Born). Toeschouwers: 225. Gele kaart: Dennis Gommans (Leunen) en Roy Munten (RKDEV). Leunen: Van Dongen; Arno Kuenen, Swinkels, Bas Litjens en Gommans; Eddy Litjens, Edwin Berden en Van Lierop; Freddy Kuenen, Baltissen (75. Holtackers) en Marco Berden. (Door Henk Willemssen) Na drie nacompetitieduels zit Leunen nog volop in de race voor promotie naar de derde klasse. Na twee remises tegen KVC (2-2 en 0- 0) wist de ploeg van trainer Mart Verlijsdonk via strafschoppen door te dringen tot de tweede ronde. Daarin trof Leunen afgelo pen zondag derdeklasser RKDEV, dat strijd voor kiassehehoud. De Leunse vierdeklasser hoefde niet onder te doen voor de Arcenaren: 1-1. Met hoge verwachtingen begon nen trainer Jan Poels en speler Niels de Klerk uit Venray dit sei zoen aan een nieuwe uitdaging bij hoofdklasser Geldrop. Afgelopen zondag viel echter definitief het doek voor de gerenommeerde hoofdklasser. Na 24 seizoenen moet Geldrop uitgerekend in het jubileumjaar degraderen naar de eerste klasse. Terwijl voorzitter Jan Driedonks voor aanvang van het seizoen juist hoopte dat zijn club weer eens een rol van betekenis zou gaan spelen in de hoofdklasse B na enkele mindere jaren. Met de nieuwe trainer Jan Jeugd Uitslagen: Ysselsteyn F2-SSS F2 3-0 Ysselsteyn E4-Oostrum E2 9-0 Programma zaterdag 26 mei: Ysselsteyn Fl-moeders a. 10.30 Jeugdleiderstoernooi a. 16.30 Programma zondag 27 mei: Ysselsteyn F3 toernooi Venray v. 10.15 Ysselsteyn F4 toernooi Venray v. 10.15 Uitslag Maashees-SV Venray 2-9 Programma zaterdag 26 mei: SV Venray-SVS a. 16.00 Afmeldingen uiterlijk donderdag avond bij Ben Lenssen, tel. 587812 of 06-53228355. Poels streken acht nieuwelingen op sportpark De Kievit neer. De degra datie kwam daarom hard aan bij Zuid-Nederlands beste amateurvoet balclub, die deze maand zijn 75- jarig bestaan viert. Desondanks blijft Jan Poels in dienst bij de club. De voetbaltoekomst van Niels de Klerk is nog onzeker. In de loop van deze week maakt hij zijn beslissing bekend. Of hij blijft Geldrop trouw of hij keert terug naar Venray. Niels de Klerk maakte de beslis sende wedstrijd van afgelopen zon dag tegen Gemert, die Geldrop met 1-3 verloor, vanaf de kant mee. "Op donderdag ben ik op de training door mijn knie gegaan. In het week end had ik er zoveel last van en de knie was zo opgezet dat ik zondag naar het ziekenhuis ben gegaan. Er is iets mis met de meniscus in mijn rechterknie. Woensdag wordt er een scan gemaakt en dan zal blijken of de meniscus verwijderd moet wor den." Niels de Klerk had zich heel wat anders voorgesteld van het afgelo pen seizoen. "Het is een schande dat we met zo'n sterk team gedegra deerd zijn", vindt hij. "We hebben op een verschrikkelijke manier zoveel punten laten liggen. Vooral tegen de mindere clubs. Want van de titelkandidaten JVC en Schijndel wonnen we wel. We kunnen dan wel steeds zeggen dat we beter waren maar we hebben de punten gewoon niet gepakt toen het nodig was." Desondanks beleefde de Venrayse aanvaller zeker geen vervelend jaar in Geldrop. "Het is een schitterende vereniging met een fantastische spe lersgroep. De sfeer is altijd goed gebleven en op het eind van het sei zoen drongen de negatieve resulta ten pas echt door." In januari werd hij al benaderd door SV Venray voor een terugkeer. "Ik heb steeds de boot afgehouden omdat ik me helemaal wilde con centreren op Geldrop. Nu het sei zoen voorbij is zal ik snel een beslissing nemen." Op Hemelvaartsdag, het thuisduel tegen RKDEV begint om 14.30 uur, zal duidelijk worden welke ploeg doorgaat naar de finale die op zon dag 27 mei gespeeld wordt. Voor Leunen is de nacompetitie eigenlijk al geslaagd. Vorige week donderdag was doelman Chris van Dongen de grote held op sportpark 't Klaverblad. Want de Leunse goalie wist twee strafschoppen van KVC onschadelijk te maken. En omdat achtereenvolgens Bas Litjens, Michel Baltissen, Edwin Berden en Andre Swinkels wel trefzeker waren vanaf de stip moest Leunen het in de tweede ronde opnemen tegen RKDEV. Een oude bekende, want vorig seizoen werden de Arcenaren glansrijk kampioen in de vierde klasse H. Toen verloor Leunen twee keer (1-5 en 0-1) van de groen-gele formatie. Na een goede competitie start viel RKDEV dit jaar terug naar de achtste plaats in 3D. En deze positie betekent een herkansing via de nacompetitie want door de ver sterkte dedgradatie degraderen de vier laatste clubs rechtstreeks naar de vierde klasse. Het team van trai ner Jan van 't Hek, hij loste tijdens de winterstop Sjaak Erps af, wil per se derdeklasser blijven. Voor Leunen wegen de belangen veel minder zwaar. Alhoewel trainer Mart Verlijsdonk beweert dat zijn ploeg niet alleen met de Olympische gedachte ('deelnemen is belangrij ker dan winnen') aan het toetje van het voetbalseizoen deelneemt. "Onze deelname is zeker niet vrij blijvend. We willen iedere wedstrijd winnen en zullen er vol voor gaan om zo ver mogelijk te komen", zei Verlijsdonk zondagavond in Arcen na afloop van de 1-1 remise. De ont moeting begon om 18.30 uur omdat er overdag een jeugdtoernooi gehouden werd. "Ik heb tegen de spelers gezegd dat ze moesten genieten van deze wedstrijd. Want we hebben totaal niks te verliezen. En in de eerste helft heb ik ook genoten van ons spel. We kregen de Voor SSS '18 is de competitie definitief afgelopen. In de nacom petitie werd twee keer met 2-0 verloren van MVC'19 uit Maasbree en daarmee is SSS'18 tevens uitgeschakeld voor de zware gang naar de promotie. De ploeg van Hans Willems zal daar niet echt om treuren. Alles overziend heeft het team uitstekend gepresteerd met een eindresultaat dat niemand vooraf had durven te voorspellen. Al drie seizoenen waren de resultaten van de Overloners in deze 4e klasse erg niatig en balanceerden zij steeds op de rand van degradatie. Dit seizoen kwam de ommekeer en leek de groep herrezen. Tot op de allerlaatste competitie dag bleven zij nog in de race om het kampioenschap. Ook in deze* tweede wedstrijd was de thuisploeg niet opgewassen tegen de ploeg uit Maasbree. MVC'19 was zowel technisch als tactisch de betere ploeg en had het middenveld de gehele wedstrijd in handen. In de voorhoede bezorgden de snelle spitsen de weifelende verde diging van SSS handenvol werk. In de derde minuut had de thuisploeg beste kansen en we hadden met een voorsprong de rust in moeten gaan." Halverwege de eerste helft nam Leunen de leiding. Marco Berden reageerde attent op een foutieve terugspeelbal en passeerde RKDEV- doelman Ralf Nagels met een beke ken schot: 0-1. Na een klein half uur spelen was de stand weer gelijk. Victor Wilmsen, net wel of net niet buitenspel?, kon alleen op het Leunse doel afgaan en schoot 1-1 binnen. Daarna kreeg Leunen de beste kansen. Maar de Arcense goalie Nagels redde knap op een vrije trap van Michel Baltissen en een inzet van Freddy Kuenen. Vlak na de pauze kopte de Arcense verde diger Dirk Geurts de bal op het nip pertje van de eigen doellijn na een schot van Edwin Berden. Dat was voorlopig het laatste wapenfeit van de oranje-mannen. De Arcense der deklasser trok meer en meer het spel naar zich toe en drong Leunen terug op eigen helft. Maar de Leunse defensie, met Bas Litjens weer terug in de basis, gaf geen krimp. In de blessuretijd voorkwam doelman Chris van Dongen met behulp van de lat een 1-2 nederlaag na een kop bal van Victor Wilmsen die bij die actie geblesseerd uitviel en later met de ambulance naar het Venlose zie kenhuis werd gebracht. Het duel tussen de nummer acht van 3D en de nummer zes van 4H krijgt op Hemelvaartsdag een vervolg. De winnaar ontmoet zondag de winnaar van de andere tweestrijd, die tussen MVC en Montagnards. De finale bestaat uit een wedstrijd die op neu traal terrein gespeeld wordt. Mart Verlijsdonk, die na twee seizoenen Leunen gaat verlaten, ziet promotie kansen. "Zowel tegen KVC als RKDEV waren we niet de mindere. Als we kunnen promoveren dan zul len we het zeker doen. En dan zal volgend seizoen wel blijken of Leunen het niveau van de derde klasse aankan. Maar ik weiger nu al bij voorbaat de promotiestrijd op te geven." nog een goede mogelijkheid toen Henk van Rens op goed aangeven van Mischa Hendriks op doelman Roy van de Sterren stuitte maar daarmee was het eigenlijk ook meteen gedaan voor SSS. Na 18 kwam MVC'19 dan ook voorspel baar op voorsprong. De bal werd over links aangespeeld en Bart Hunnekens kon van dichtbij doel man Paul Claes eenvoudig passeren: 0-1. Ook de tweede helft was het maar een matte vertoning. MVC was in feite al veilig voor de volgende ronde en hoefde daarom niet meer zo nodig en SSS had zich er al min of meer bij neergelegd dat de nacompetitie voor hen verder wel vergeten kon worden. Met het inbrengen van Luuk van Laake in de 60e kwam er toch nog even een opleving voor SSS; hij zorgde ten minste nog voor enkele akties rich ting het MVC-doel. In de 85e minuut leek van Bers de definitieve beslissing te scoren maar tot verba zing van iedereen werd dit doelpunt afgekeurd wegens duwen. Twee minuten later nam deze spits toch nogzijn doelpunt mee toen hij alleen voor doelman Claes ver scheen: 0-2.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 17