Lei en Dien Philipsen 50 jaar getrouwd Leerlingen voelen zich veiliger op school B Onderzoek naar windmolenpark College wijst raadsonderzoek VVD en Samenwerking af 'Versoepeling stankcircels' Venray put moed uit omslag stankbeleid Loop eens binnen bij de Cirkel Provincie investeert 1,5 miljoen in zorg Albert Heijn of Aldi? Vertraging ommunicatie ilan gemeente Politie zoekt automobiliste Mogelijk ook acties ziekenhuis Boxmeer Flyers 'Glasbakken overvol' Vier mille voor Top A- toernooi Fietsers bekeurd -^el en maas donderdag 17 mei 2001 - Pagina 9 lc gemeente Venray doet mee i een pilotproject in Noord- Al nburg, dat geschikte locaties „r een mogelijk windmolen- rk in beeld moet brengen. "We )ben een eerste bijeenkomst evvoond", vertelde wethouder 'dens vorige week in de com- ssie Agrarische Economie en ilieu. Het onderzoek richt zich op :3ikken binnen gemeenten in cird-Limburg waar wellicht plaats zou zijn voor windmolens. Het is de bedoeling dal door middel van werksessies de kansrijke locaties voor windmolens in beeld worden gebracht. We gaan bekijken welke rol Venray in dat geheel kan spelen. Maar ik blijf hechten aan mijn eer dere uitspraak dat we eerst onze eigen kaders klaar moeten hebben voordat we eventueel 'ja' tegen zo'n windmolenpark gaan zeggen." De commissieleden vroegen namel ijk af welke rol de initiatiefne mers voor windmolens in de gemeente Venray in dit geheel kun nen spelen. Zo wil Veulenaar Jan Slangen samen met zes andere agra riërs acht windmolen gaan exploite ren langs de Middenpeelweg in Veulen/Ysselsteyn en veehouder Twan Wilmsen wil bij zijn bedrijf aan de Kempkensberg drie windmo lens plaatsen. Maar wethouder Heidens wilde niet al te veel voor uitlopen op de uitkomsten van het pilotproject. De milieuwethouder wil eerst meer duidelijkheid krijgen over de gevolgen van de reconstructie bui tengebied en het gemeentelijk milieuplan dat in voorbereiding is en een beslissing over de komst van windmolens in Venray nog even uit stellen. "We wachten de resultaten van de eerste verkenning af en wil len niet gehinderd worden door con crete zaken die spelen. Maar er is beweging", wilde hij nog wel kwijt. John Oosterbeek (VVD) grapte: "Wethouder, de VVD pleit ervoor om de wind in de zeilen te houden." AKANTIE SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 -Aww.casas.nl/huur Jüigemeester Waals vindt dat gemeente best wat commercie1; mag worden. "Burgers zullen r moeten gaan betalen voor rmatie die ze op het gemeen- luiis krijgen. Bij Albert Heijn jetje immers ook voor alle pro leten betalen en banken brengen tin diensten ook in rekening", zei aals woensdag in de commissie fgemene Zaken"Maar ik kom ooit bij Albert Heijn. Tk doe mijn Kxischappen bij Aldi want die is oedkoper", reageerde Gerrit einmens van fractie Van de rle. Waarop wijnliefhebber lals antwoordde: "De pinot ic is anders bij Albert Heijn ikoper dan bij Aldi," jmens: "Dat weet ik niet want it soort artikelen koop ik niet..." In de loop van dit jaar hoopt de imeente Venray haar communica- ibeleidsplan te presenteren. Het au heeft vertraging opgelopen ndat het extern ingeschakelde ireau, dat aan deze klus begonnen as, door de gemeente is wegge- lurd. "Daarnaast zijn vorig jaar de ide medewerksters van de com- unicatieafdeling weggegaan. Zij jn vervangen door nog onervaren edewerksters die weliswaar acade- isch geschoold zijn maar nogvwei- e ervaring hebben. Het bureau dat hadden ingehuurd bleek niet te veren wat wij gedacht hadden. Het immunicatieplan wordt nu intern igesteld met ondersteuning van Beek van de gemeente aastricht", verklaarde burgemees- Waals in de commissie Igemene Zaken. "Hadden we niet linnen voorzien dat het een zeperd m worden", vroeg Ike Bu'sser Samenwerking) zich af. "Er is nu eel tijd verloren gegaan Dit had oorkomen kunnen worden als er ferenties over dat bureau waren getrokken." Een 12-jarig meisje uit Venray is rijdagmiddag omstreeks 13.00 uur ingereden door een personenauto p de kruising van de Beukenlaan de Leunseweg. De bestuurder in de auto stapte uit en vroeg ezorgd aan het meisje naar haar «stand. Na zich te hebben verze- erd dat het meisje geen letsel had igelopen, vervolgde de vrouw haar ïg. Bij thuiskomst bleek echter dat si meisje zich onder doktersbehan- iling moest stellen met lichte neuzingen en hoofdpijn. Ook had t fiets van het meisje schade opge spen. De betrokken automobiliste ördt verzocht zich te melden bij de Dlilie in Venray via telefoon 0900- 544. Nee, van veel poespas houden Lei en Dien Philipsen-Lemmen absoluut niet. Een foto? Liever niet. Een redactioneel stuk in de Peel en Maas? Nou, een kleintje dan, omdat de kinderen en klein kinderen 'dat wel leuk zullen vin den'. 'Bescheidenheid siert de mens' is een spreuk die zeker van toepassing is op Lei (82) en Dien (77), die op woensdag 23 mei 50 jaar gelukkig getrouwd zijn. Dit gouden feest willen Lei en Dien toch niet ongemerkt voorbij laten gaan. En terecht, want tegen woordig is het immers al een hele prestatie om vijftig jaar lang lief en leed met elkaar te delen. Uit dankbaarheid is er op woens dag 23 mei eerst een eucharistievie ring in de parochiekerk van St. Oda in Ysselsteyn en 's avonds is er van 18.30 tot 19.30 uur een receptie in zaal Roelanzia. "En daarna hebben we een feest met familie, vrienden en andere genodigden", vertelt Lei. De acht kinderen en tien kleinkinde ren van het gouden bruidspaar zijn die dag zeker van de partij. "Ja, vooral de kleinkinderen vinden het prachtig dat opa en oma een feest houden", zegt Dien. "Ik hoop dat het een mooie dag wordt." Lei werd geboren in Smakt en Dien in de Venrayse wijk Brukske. "Tot tien jaar geleden hebben we altijd samen op ons boerenbedrijf gewerkt. We hadden onder andere kippen, varkens en koeien. Hard werken, maar wel een mooie tijd. Onze zoon Peter heeft het bedrijf overgenomen", zegt Lei Philipsen. Lachend: "Nee, meer hoeft er van ons niet in de krant. We houden er niet van om in het middelpunt van de belangstelling te staan." Lei en Dien Philipsen zijn op woensdag 23 mei 50 jaar getrouwd. "Vooral de kleinkinderen vinden het prachtig dat opa en oma een feest houden. Er kojnt geen raadsonderzoek naar de bouwproblematiek in Merselo, Dat adviseert het college van B en W aan de gemeenteraad die op 29 mei daarover een besluit moet nemen. Het initiatief tot een onderzoeks commissie uit de gemeenteraad is afkomstig van Frans van Hooft (VVD). Hij lanceerde half maart dit voorstel om na te gaan wat er alle maal is fout gegaan in hel bestem mingsplan Merselo en om er lessen voor de toekomst uit te trekken. In beginsel steunden alles zes fracties het initiatief. Maar al spoedig haakte het CDA af. Enkele weken later volgden ook PvdA, D66 en fractie Van de Vorle. Het raadsonderzoek, dat grotendeels door een extern bureau zou worden uitgevoerd, gaat 215.000 gulden kosten. Desondanks besloten VVD en Samenwerking het onderzoek door te zetten. Maar nu worden zij een halt toegeroepen door het college. B en W vinden namelijk dat de kans groot is dat er dubbel werk wordt gedaan omdat de Inspectie Ruimtelijke Ordening (IRO) onlangs al een breed onder zoek op het gemeentehuis is gestart. De opzet van beide onderzoeken komt overeen: een feitenonderzoek gevolgd door conclusies en aanbe velingen. Dat was ook de hoofdre den dat vier partijen voorlopig wil len afzien van een raadsonderzoek. Bovendien, zo vindt het college, zou de ambtelijke organisatie onverant woord zwaar belast worden door nog- een onderzoek. Alhoewel het college een raadscommissie op zich geen verkeerd initiatief vindt, maar wel op dit moment. Het zou daarom beter zijn om eerst de resultaten van het IRO-onderzoek af te wachten om daarna te bezien om er nog een aanvullend onderzoek nodig is. Frans van Hooft is vanwege vakantie in het buitenland niet bereikbaar voor een reactie. Het project Veilige School Venray heeft tot positieve gevol gen geleid. Zo is de samenwerking tussen de deelnemers van het con venant verbeterd en worden de aangiften sneller afgehandeld. Verder voelen leerlingen en perso neel zich redelijk veilig op school. De deelnemers van het convenant, Raayland College, Gilde Opleidingen, Regionale Politie Limburg Noord, Bureau HALT Omdat de onderhandelingen over de CAO-Ziekenhuizen tussen de werk- evers (Nederlandse Vereniging Ziekenhuizen) en de diverse vakbonden in e eezundheidszorg zijn afgebroken.: Is. er een Hinke:onrust in alle steken- öizen ontstaan. Zo ook in het Maasziekenhuis in Boxmeer. De vakbon- ea, met name ABVA.KABO cn Nu '91 houden in verschillende zieken- «izen estafetteacties. Op dit moment is er binnen het Maasziekenhuis een etiecomiré opgericht, dat bij deze acties wil aansluiten. Het actiecomité aai;inventariseren welke actiemiddelen gebruikt gaan worden. Sluiting an de operatiekamers op 20 juni ,is op dit moment niet aan de orde. De ondernemingsraad is solidair met de komende acties en heeft nu een and gesteld door het overleg met de: directie op te schorten. De directie zal signaal doorgeven aan de NVA, de ondernemingsraad en aan de vak- •onden. Waar gaat het om? Het personeel wordt ais sleutel van succes gezien &or elke ziekenhuisorganisatie. Om de toekomst van: ziekenhuizen veilig C-stellen is er behoefte aan goed gemotiveerd en kwalitatief goed opgelei- e medewerkers. Daarom moet de concurrentie met het bedrijfsleven aan- egaan worden en moet het imago van de gezondheidszorg verbeterd wor- en. De NVZ biedt te weinig in de CAO-onderhandehngcn. zeker nu personec 1 ssch aars te zich steeds meer laat voelen. Steunpunt Venray, het Openbaar Ministerie en de gemeente Venray constateren dit in de evaluatie over 1999 en 2000, die afgelopen dins dag aan het college van B&W is gepresenteerd. Oorspronkelijk was het doel van het convenant om veiligheid en vei ligheidsgevoel op en ronde scholen te bevorderen voor alle betrokkenen. Alle ondertekenaars hebben een ver tegenwoordiger aangewezen die deel neemt aan de werkgroep Veilige School. Deze werkgroep heeft zich sinds de ondertekening van het convenant gericht op onder andere het versterken van het (loka le) netwerk, het stimuleren van het doen van aangifte en/of meldingen bij constatering van strafbare feiten en het meten van de veiligheid en veiligheidsbeleving. Dit gebeurt door middel van de veiligheidsther mometer. De evaluatie die nu is ver vaardigd heeft betrekking op de eer ste anderhalf jaar dat er onder de vlag van hel convenant wordt gewerkt. Deze thermometer is eigenlijk een korte vragenlijst die werd voorge legd aan leerlingen en onderwijzend personeel. De resultaten die vermeld staan in het evaluatierapport tonen aan dat men zich over hel algemeen veilig voelt op school. Onderweg van huis naar school en andersom komen onveiligheidsgevoelens vaker voor. Bij de vergelijking tus sen de meting van 1999 en die van 2000 lijkt het alsof incidenten wat vaker voorkomen. Omdat de vra genlijst tussentijds ft aangepast en de bekendheid met het convenant is toegenomen, kan deze score op het voorkomen van incidenten iets hoger uitvallen. De werkgroep Veilige School is voornemens om in de komende periode zich meer te gaan richten op preventieve activi teiten om onveiligheid en onveilig heidsgevoelens op en rond scholen verder terug te dringen. Zo wordt bijvoorbeeld bij de nieuwbouw van de unilocatie rekening gehouden met bewaking en beveiliging van mensen en goederen. 'Internet Con***" U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Gedeputeerde Ger Driessen (CDA. Landbouw) van de provincie Limburg is er zeker van dat minister Pronk van het ministerie van VRÖM de regels voor stankcircels rond boerenbedry ven gaat versoe pelen, Gok over minder strenge ammoniak regels valt met de minister volgens de gedeputeerde te praten. "We hebben ons samen met het ministerie van VRÖM over de regels gebogen en samen zijn we tot de conclusie gekomen dat er in de nieuwe rekenwijze die er gaat komen voor cumulatieve stankcircels meer ruimte komt voor woningbouw. De versoepeling betekent dat er in midden- en Noord-Limburg op het platteland alsnog honderden woningen gebouwd kunnen worden." De versoepeling heeft tot gevolg dat de kans op realisering van woning- bouwplannen in de kerkdorpen van de gemeente Venray een stuk groter is: geworden. Voorzitter Sieb Mjssen van de dorpsraad van Ysselsteyn is blij verrast met de waarschijnlijke versoepeling van de regels, maar hij houdt een slag om de arm. "Dit is heel positief, mits minister Pronk natuurlijk zijn handte kening zet. Voor Ysselsteyn zou dat bijvoorbeeld betekenen dat de bouw van een seniorencomplex in het centrum van het dorp alsnog doorgaat." Ook de stilgelegde bouw in Merselo zou na het vaststellen van de aange paste regels hervat kunnen worden. Concreet is er dus nog niets, maar volgens een optimistische Driessen komt het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu binnenkort met aangepaste regels over de geurhinder van. veebedrijven. Die zouden erop neerkomen dat de afstand van bedrijven van wie de geur wordt meegere kend bij de vergunningverlening wordt gehalveerd van 500 naar 250 meter. "Ik ben blij met de opening die minister Pronk heeft geboden. Hij wil zijn eigen voorstel, bevriezen van de ammoniakuitstoot binnen 500 meter van kwetsbare natuurgebieden, weliswaar niet intrekken, maar vindt het ook niet erg als het parlement kiest voor de varkensvrije zone van 250 meter." Voorzichtigheid is echter geboden., want de inspecteur voor de Ruimtelijke Ordening is immers nog druk bezig met het: onderzoek of de vergunningen in Merselo vernietigd moeten worden. De gemeente Venray laat via een woordvoerster weten "dat ze inhoudelijk niet van de berichtgeving van gedeputeerde Driessen op de hoogte is." De uitspraken van gedeputeer de Ger Driessen (CDA) van een week geleden kwamen voor de gemeente Venray als een geschenk uit de hemel. De provinciebe stuurder uit Horst had vorige week donderdag een onderhoud met milieu-minister Pronk. Daaruit concludeerde Ger Driessen dat er een versoepeling van de regelgeving rond stankcir kels op komst is. Niet alleen vanuit de gemeente maar ook door het dorpsradenover- leg, de dorpsraad van Merselo en de provincie is flink op de deur geklopt in politiek Den Haag. De stricte toe passing van de regelgeving rond cumulatieve stankcirkels staat immers de leefbaarheid van het plat teland en de vitaliteit van de dorpen in de weg. Medio dit jaar wordt de nieuwe Stankwet in de Tweede Kamer behandeld. Deze nieuwe wet biedt openingen voor een soepelere wetgeving. "Het stankbeleid gaat op de helling. Er zit een versoepeling aan te komen", meldde wethouder Houba (VVD) maandag in de com missie Financiën en Economische Zaken. "Er is veel actie ondernomen bij zowel de Eerste als de Tweede Kamer om beweging in'het stankbe leid te krijgen. Volgens gedeputeer de Driessen is Pronk nu inderdaad van plan het stankbeleid op veel onderdelen te versoepelen. Daardoor zal woningbouw in Merselo en Ysselsteyn weef moge lijk zijn", wist Jan Houba. De wethouder waakte echter voor al te veel optimisme. "We moeten niet te snel hosanna roepen. Want de circulaire van de minister is er nog niet en de wet moet ook nog eerst door de Kamer. Maar er is alvast een heel belangrijke stap gezet." De vraag is alleen hoe de landelij ke politiek zal reageren. Omdat een verandering van het huidige stank beleid haaks staat op het Nationaal Milieubeleidsplan (NMP 3). De algemene beleidsdoelstelling van het NMP 3 gaat uit van een reductie van 12% van het aantal stankgehin- derden in het jaar 2010. Bovendien wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de reconstructie van het platteland in Venray en Meerlo- Wanssum. Het ministerie van Landbouw voorziet met de recon structiewet juist een reductie van de intensieve veehouderij door uit plaatsing van bedrijven rondom woonkernen en natuurgebieden. In het kader van de provinciale themamaand Kringloopbedrijvig heid wordt in de maand mei op De provincie Limburg inves teert de komende jaren bijna 1,5 miljoen gulden om de arbeids marktproblematiek in dew Limburgse zorgsector aan te pak ken. De subsidie maakt deel uit van een raamplan van de Provinciale Zorgfederatie Limburg. Het project moet de instroom van personeel in de zorgsector waarborgen. De pro vinciale investeringssubsidie bedraagt maximaal 1.499.138 miloen gulden. De provincie Limburg stelt als voorwaarde voor de subsidie dat een concreet aantal maatregelen moet plaatsvinden. Met de maatregelen moet worden bereikt dat de komen de jaren voldoende nieuwe mede werkers in de Limburgse gezond heidszorg gaan werken. Een aantal maatregelen is specifiek gericht op bepaalde doelgroepen, zoals het werven van allochtonen en (als proef) het werven van buitenlandse verpleegkundigen. Concreet zijn de voorwaarden voor de subsidie die de provincie stelt dat er 900 mensen geworven worden, 375 verkorte/parttime-opleidingstrajec ten tot verzorgende en verplegende komen, 360 voorschakeltrajecten komen tot het niveau helpenden/zie kenverzorgenden, 240 deelnemers een opfriscursus voor gediplomeer de verzorgenden/verplegenden vol gen, er een scholingsexperiment komt voor 150 asielzoekers in de zorg, 90 allochtonen (geen asielzoe kers) een voorschakeltraject krijgen en als proef Duitse (leerling)ver pleegkundigen worden geworven. diverse manieren aandacht gevraagd voor een aantal facetten die met kringloop te maken heb ben. Het blijkt dat veel producten die worden afgedankt nog veel te goed zijn om weg te gooien. Deze producten verdienen dus een tweede leven. Juist de kringloopwinkels zorgen ervoor dag deze producten nog niet op de afvalberg gerecht komen maar aan een tweede leven kunnen begin nen. Spullen worden bij de mensen opgehaald, gesorteerd en zonodig gerepareerd. Dan zijn ze klaar om in een van de kringloopwinkels van kringloopbedrijf de Cirkel verkocht te worden. Het leuke van een bezoek aan een van de winkels van de Cirkel is dat iedereen wel iets van zijn gading vindt. Vaak staan er bij zondere spullen zoals meubels uit vervlogen tijden of wat te denken van een boek waar u al tijden naar op zoek bent. Op zaterdag 19 mei aanstaande worden in het kader van de themamaand de bezoekers van de Limburgse kringloopwinkels extra in de watten gelegd. Zo ook voor de bezoekers van de Cirkel. Loop eens binnen bij de Cirkel, Henseniusstraat 17 in Venray. Er zijn er nog Fase 1: Stel je voor.... Je wordt 's nachts wakker om een uur of twee. Veel lawaai en geschreeuw buiten. Je schrikt je rot en meteen uit bed en naar het raam. Daar wordt dan je eigen tuinafscheiding door een drie tal opgeschoten knapen naar de 'gossiemijne' geholpen en links en rechts neergegooid tussen de bloei ende narcissen. Ze lachen. Ze genie ten. Lekker kapot. Lekker lol. Fase 2: veertien dagen later, 's Avonds om een uur of negen. Ik zit met dat mooie weer lekker buiten in de tuin. Er wordt aan de voordeur gebeld. Je denkt aan een familielid of een late collectant. Staan daar op de stoep een drietal boys van in de 1 meter 80. Sorry meneer! Sorry voor wat wij twee weken geleden hier hebben gedaan. We hadden een pils je, of misschien wel meer, teveel op en wij vonden ons toen een stelletje macho's, uw tuinafscheiding is daar de dupe van geworden. Als pleister op de wonde heeft u hier van ons een bloemetje en vertelt u maar wat de reparatiekosten zijn! Ik stond verstomd, zoiets lees je niet in de krant en zoiets maak je nooit mee. Ik was inderdaad behoor lijk overdonderd. Ik heb ze alledrie een hand gegeven en ben weer op mijn tuinstoel gaan zitten. Achteraf heb ik spijt. Spijt omdat ik ze niet heb uitgenodigd om een pilsje te drinken. Ik bedoel maar... er zijn nog jongens die... enz. Kees Roodnat. Richard de la Roy (Fractie van de Vorle) vroeg vorige week in de com missie Agrarische Economie en Milieu aandacht voor de 'glasbak- kenproblematiek' bij de winkelcen tra in Venray. "Ik erger me alle kleu ren van de regenboog als ik die honderden flessen langs de glasbak in Veltum zie staan. Ten eerste ziet het er niet uit en ten tweede is het ook nog erg gevaarlijk. Ik vraag u om de glasbakken extra te ledigen, want ze zijn vaak overvol." De situatie is bekend bij de gemeente Venray, vertelde wethou der Heidens. "Maar het begint vaak met het gedrag van mensen die de flessen niet in de container doen." Met die uitspraak was De la Roy het helemaal niet eens. "De glasbak ken zijn vaak vol. De mensen kun nen niet anders dan de flessen naast de container neerzetten." Wethouder Heidens zei de situatie samen met de afdeling nog eens te bespreken. "Maar we moeten dan wel rekening houden met extra kos ten." In het weekeinde van 19 en 20 mei vindt op sportpark De Wieën een internationaal jeugdvoetbal- toernooi plaats. De gemeente heeft aan het evenement een subsidie van 4.000 gulden toegekend. Het Top A-toernooi wordt voor de eer ste keer door SV Venray georga niseerd en is bestemd voor spelers van 16 tot 19 jaar. De gemeente heeft de subsidieaanvraag getoetst aan de Kadernota en besloten de aanvraag van 4.000 gulden te honoreren. De leden van de commissie Stedelijk Beheer konden maandag avond unaniem instemmen met de subsidieverlening. Henk Bisschops (PvdA) vond wel dat de criteria 'zéér rekbaar zijn. "Maar het is dui delijk dat dit evenement voor een groot deel van Venray van belang is. Het is een groot toernooi met een behoorlijke impact. Maar ik mis wel een financiële onderbouwing, een summiere begroting. Bedraagt de subsidie 5%, 10% of 25% van de begroting. Het is belangrijk om dat zuiver te houden." Joost van de Vorle was het 'hele maal eens met de toekenning van de subsidie' en grapte dat hij hoopte 'dat er geen spelers van SV Venray van betaald gaan worden'. Gerrit Verkoeyen (Samenwerking Venray) maakte gewag van de onbe kendheid van de evenementennota. "Vooral in de kerkdorpen denken veel mensen dat de subsidies alleen verstrekt worden voor grote evene menten in het centrum van Venray." Wethouder Driessen stelde met tevredenheid vast dat de commissie het voorstel van B en W steunde. "Er ligt ook een aanvraag vanuit Veulen voor 'Veulens Historie Leeft'. Dit historisch evenement vol doet ook aan de criteria en we zijn dan ook van plan om aan die aan vraag te voldoen. Ook dit evene ment heeft een meerwaarde voor Venray en zal veel bezoekers trek ken." Bij een controle op de Oostsingel heeft de politie dinsdagmorgen vijf fietsers bekeurd. Zij reden allemaal door het rode licht en kregen een bekeuring van 50 gulden.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9