Binnenkort op vakantie? Knurft, Nieuwe Show en Opus One Podiumfeesten 10 jaar De Bonte Koe top 100 Meiconcert in Koningskerkje Denk dan aan het volgende: - Bestel uw buitenlands geld en traveiiercheques drie werkdagen vooraf, dit kan telefonisch. - Regel tijdig uw (doorlopende) reisverzekering. - Informeer tijdig naar de mogelijkheden van een Rabocard! zodat u onbezorgd op vakantie kunt. Meer weten? Bel voor een afspraak! Rabobank OJC Gryphus Op de Töffel Uitvoering Muziekschool Orgelconcert Excursie Maasheggen /4ye*tda J MEURS VERLICHTING f A Mariaprocessie Oostrum Rolling Stones en U2 in De Bonte Koe EL EN MAAS donderdag 17 mei 2001 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray Venray Meerlo- Wanssum Tel: (0478) 530 300 e-mail: rabobankvmw@tref.nl Dat De Bonte Koe in Venray al jaren barst van activiteiten is niets nieuws. Een van de jaarlijks terug komende activiteiten is De Bonte Koe top 100 aller tijden. Dit jaar bestaat De Bonte Koe top 100 aller tijden (sinds twee jaar teruggebracht tot de top 50) tien jaar en dat wordt op zondag 27 mei op grootse wijze gevierd. Toen tien jaar terug de toenmalige uitbater Wilbert Jeuken, Jan Fleurkens en Loek Swinkels begon nen met de top 100 van 1991, werd de klanten gevraagd om hun top vijf in te vullen. Een eenvoudige reken som completeerde dan de top 100. Samen met verschillende prijzen voor het publiek en een leuke aan kleding van De Bonte Koe was een gezellige dag geboren. Door'het succes werd er jaarlijks wel iets aan de dag toegevoegd, onder andere in 1993 een live-band de nummers speelde, in 1992 een TV-muur. Vanaf het begin werd, indien voor handen, de originele videoclip getoond. Dit jaar is er door verschillende muzikanten hard geoefend om het feest binnen en buiten De Bonte Koe tot één groot feestte maken. Ook zullen er verrassende dingen plaatsvinden en is er een eigen video gemaakt. De Bonte Koe top 100 aller tijden zal starten op zon dag 27 mei van 14.30 tot 00.00 Zondagmiddag 20 mei om 15.30 uur zingt ensemble Arduo d'amore in het Koningskerkje te Vierlingsbeek. Arduo d'Amore ofwel 'Ik brand van liefde' verzorgt als afsluiting van het concertseizoen 2000 - 2001 een optreden, dat de liefde voor de oude muziek weer spiegelt en van hoog niveau is. Tijdens het Pinksterweekend vindt in het Zuidlimburgse Landgraaf de 32e editie van het Pinkpopfestival plaats. Op maandag 4 juni (tweede Pinksterdag) wordt er in Landgraaf onder andere opgetre den door Radiohead, Anouk, The Offspring, Postmen, Stereophonies, The Hives, Tindersticks, Basement Jaxx, Manic Street Preachers, Tool en Limp Bizkit. Ook dit jaar organiseert het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een busreis naar Pinkpop. Voor deze reis zijn nog enkele plaat sen a ƒ140,- (inclusief entree) beschikbaar. Voor meer informatie of opgave kunt u bellen met 0478- 631802 of 0478-630508 of surfen naar www.gryphus.nl De band Peanuts is afgelopen zondag winnaar geworden van Op ut Tuffelke, een open podium voor regionale bands in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. Het jonge combo uit Someren verdiende met deze overwinning het openingsop treden van Op de Töffel 2001 en daarmee is het programma van dit gratis toegankelijke popfestival gekend. Naast Peanuts zullen tijdens Op de Töffel 2001 optreden: Spitball, Dyzack, Beef, Johan en Green Lizard. Op de Töffel 2001 vindt plaats op zondag 24 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Meer informatie over Op de Töffel is te vinden op inter net: www.opdetoffel.nl Leerlingen van de Muziekschool Venray geven vrijdag 18 mei vanaf 19.30 uur een muziekuitvoering in de aula van het Kunstencentrum Jerusalem. Dwarsfluit-, piano-, accordeon- en keyboardleerlingen verzorgen een afwisselend program ma. Het programma duurt ongeveer een uur en de toegang is voor ieder een gratis. Een vijftal zangers die elkaar op muzikaal en persoonlijk gebied gevonden hebben hetgeen duidelijk te horen en te zien is. Engelse en Italiaanse madrigalen met een vleugje Franse Airs de Court, ofwel John Dowland, Luca Marenzio en Estienne Moulinié. Het ensemble, bestaande uit (van rechts naar links) Francien Meuwissen (zang), Karlijn Bongaers (zang), Kees Doevendans (zang), Hank Heijink (luit en zang), en Frans de Rijk (zang), neemt mee op een muzikale reis van Engeland via Frankrijk naar Italië. Het idee voor dit concert is geboren uit een samenwerking van Francien en Hank, die elkaar kennen van hun studies aan het Brabants Conservatorium in Tilburg. Omdat het programma er veel aan won het door meerdere personen uit te laten voeren, hebben zij Karlijn, Kees en Frans erbij gevraagd, die zij in de studie, tijdens cursussen en in koren hebben leren kennen. Zo is op min of meer toevallige wijze een ensem ble ontstaan met vijf mensen.die elkaar zowel muzikaal als persoon lijk erg goed blijken te liggen. Zij hebben dit concert in deze vorm reeds uitgevoerd in Ubbergen, Mol en Susteren. Een concert dat U zeker niet mag missen. Kaarten a f 20,- zijn te reserveren (tel:0478- 631373) of verkrijgbaar aan de kassa. Het Koningskerkje ligt in de Spoorstraat midden in Vierlingsbeek. Op zondag 20 mei is er een orgel concert in de Grote Kerk in Venray. Het concert begint om 16.00 en duurt ongeveer een uur. De toegang is gratis. De organist, Theo Hes, geniet niet alleen in deze regio maar in heel Limburg bekendheid. Hij is afgestu deerd aan het conservatorium in Utrecht en sinds 1997 verbonden als organist aan de Martinuskerk in Venlo. Bovendien is hij vaste deel nemer aan het Limburg Orgelfestival (15 juli in Rolduc, in samenwerking met een groot-koper formatie tijdens het Wereldmuziekconcours in Kerkrade en op 21 juli een Bachconcert in Venlo). Het te spelen programma in Venray omvat naast twee werken van Bach nog eens drie composities van Franse componisten: Franck, Vierne en Alain. Dit jaar wordt er nog een orgel concert gegeven en wel op 16 sep tember. Het orgelcomité bestaat dan 25 jaar. Organist Jan Verschuren uit Leiden is dan te gast met medewer king van het Venrays Gregoriaans Koor. Elke ochtend lekker verder dromen onder warme softstralen, of wakker worden onder een verkwikkende douche. In onze showroom vindt u de perfecte combinatie voor uw doucheplezier Keijsers.Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel: (0478) 550 670 www.sanidromenl ^"qn id rome Het IVN Geijsteren/Venray orga niseert op zondag 20 mei een excur sie. Vertrek is om 09.30 uur vanaf de parkeerplaats aan het Kennedyplein. en om 10.00 uur in Groeningen (vóór hotel Zandpoort in Groeningen rechtsaf en dan door rijden tot de verharde weg eindigt). Laarzen of aangepaste schoenen zijn geen overbodige luxe. Smalle paadjes, omzoomd door ondoor dringbare hagen, die ons af en toe een doorkijkje gunnen naar soorten- rijke weilanden en in de verte ver schillende prachtige oude knotbo- men. Dat is het Maasheggengebied. Eeuwenlang kleinschalige land bouw maakte dit gebied tot wat het nu is. Boeren gebruikten dit gebied als weiland voor hun vee en aange zien prikkeldraad nog niet bekend was, werden de aanwezige, veelal meidoornstruiken, vervlochten tot ondoordringbare hagen. De hagen worden niet alleen bevolkt door de meidoorn, maar dor een grote varië teit aan struiken en klimplanten. Het hoeft dan ook niet te verwonderen dat deze hagen en prima schuilgele- genheid bieden aan vele vogel- en andere diersoorten. En onder de hagen vinden vele kruidachtige planten een prima gelegenheid om te groeien en bloeien. Zelfs planten die we alleen kennen van de Zuid- Limburgse hellingbossen kan men hier vinden. Het gebied herbergt ook een van de grootste dassenpop- ulaties van Nederland en op de wan deling zullen we zeker sporen van dit dier zien. Kortom, een zeer geva rieerd gebied dat in elk jaargetijde wat te bieden heeft en waar natuur- beleven op een hoog peil staat. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Wittgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 632800 zo: I. v. TIEL-KNOPPEN Stationsweg 60a, tel. 632800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Paping, M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEIJZER tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUSVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: L. VERHAEGEN, tel. 582281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar. tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en H. v. WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM: W. LOONEN Mgr.. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077- 3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur L. SPAN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargeno men door: L. SPAN, tel. 06-22922151en H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNTALGEMENE HULP DIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meld punt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulp dienst en het Gehandicaptenplatform. VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06- 55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en donderdag van 10.00-12.00 uur Venray tel. 04.78- 565155 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Naübezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 1800 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Een jaarlijks terugkomend feest is aoreen café als 't Podium een must. In en beginne, zo'n kleine tien jaar gele waren het de Podium bierfeesten. lag toen op de vele biertjes er te krijgen waren. Buiten op het 1 nog onbebouwde grasveld stonden rlei kraampjes waar verschillende rten bier van het vat verkrijgbaar «en. In de loop der tijd is er een [mezwaai gekomen en is het accent |eds meer op podiumkunsten en live- Iziek komen te liggen. De naam en de straling van het café lenen zich hier llmeer voor en dit jaar is er veel live- lek. Woensdag 23 mei staat idemark in het voetlicht. Deze band iet leden uit Venray en horst is reeds ige tijd bezig om de podia te bestor- len, en nu is er eindelijk de erkenning M hun aanstekelijk overkomende show :t nummers als I'm into folk en Rosie njiet slavenkoor ten gehore worden ïbracht. De aanvang is 20.00 uur en de ntree is vijf gulden. Donderdag 24 mei is het de beurt aan e Amsterdamse avond. Kastelein Geert |elzer zingt nummers van Hazes, vlf' roger, de Nijs, Borsato maar ook Tom a°' ones, Joe Cocker en Neil Diamond omen aan de beurt. Zelfs Duitstalige ummers worden niet ontweken. Als aste komt dit jaar Soundmixfinaliste ;nti lené van Wegberg. Aanvang is 21.30 uren de entree is vijf gulden. Kaarten ijn verkrijgbaar in het café. Vrijdag 25 mei is het Après Skiparty, eze avond wordt ingehaakt op deze end, Het Podium zal'omgetoverd wor- :n in een skihut. DJ's, live acts, neeuw en ski's doen de rest. Aanvang O.QO uur, entree 7,50. Totaal 750 m2 - Klassiek en modern Op zondag 27 mei wordt de jaar lijkse Mariaprocessie gehouden in Oostrum. Op die dag zal er om 10.30 uur inde parochiekerk van Oostrum een plechtige Hoogmis zijn, waarna aansluitend" de Mariaprocessie zal trekken via een feestelijk versierde route rond de kerk. In de processie wordt het beeldje van O.L. Vrouw- van Oostrum. (Maria, Behoudenis der Kranken) meegedragen. Voorganger in de viering is pastoor P. Hoedemaeckers. Medewerking aan de Hoogmis en processie wordt ver leend door koor Harmony uit Oostrum en het tamboerkorps en har monie-orkest van muziekvereniging Sub Matris Tutela. Schoolkinderen van de Mariabasisschool in Oostrum zullen bloemen strooien. Bovendien zal de viering in de kerk en de processie mede worden opge luisterd door het Koninklijk St. Willibrordus Gilde uit Geijstcren. Na afloop van de viering zal door het Gilde op het dorpsplein bovendien een demonstratie vendelzwaaien wor gden verzorgd. Donderdag 24 mei, Hemelvaartdag, speelt de Rolling Stones naspeelband in café De Bonte Koe. Wederom heeft men van de traditie moéten afwijken (nor maal speelt de band op Eerste Pinksterdag) wegens optredens in het buitenland van de vijf heren. Vanaf 20.00 uur zullen de wereld hits van Mick Jagger en zijn kompa nen te horen zijn en de vertolkers zijn ook dit keer Daan Arbeek, zang; Hans v. Straten, gitaar; Paul Dokter, gitaar; Jean Collier, bas en Pat de Wolf, drums. Opnieuw garan deren de heren alle fans op een onvervalste Stones-avond. Overigens heeft De Bonte Koe een waardige vervanging op eerste Pinksterdag voor de Rolling Stones. Dan zal namelijk de Ierse dag plaatsvinden met als hoofdact een optreden van Paddy's Heavy Circus. Woensdag 25 mei wordt de U2 top 25 gedraaid volgens de gegevens van de nationale top 40. Op deze avond hoor je alle wereldhits van deze populaire Ierse band. Daaromheen hoor je nummers van tijd- en soortgenoten. Aanvang 20.00 uur. hij winnaar van een Emmy Award in New York, werd genomineerd voor het Banff Television Festival van Canada en kreeg hij een eervolle vermelding op het Gouden Roos Festival van Montreux. Afgelopen november mocht Liberg zelfs het Emmy Award Gala in New York presenteren, in plaats van Peter Ustinov. In zijn 'Nieuwe Show' is Liberg weer een andere weg ingeslagen. Hij is vrijer dan ooit, hij betrekt het publiek voortdurend bij de voorstel ling en er is een groot gedeelte op improvisatie gebaseerd. Een show vol energie en grote muzikaliteit, met een zeer hoog lachniveau. De voorstellingen op dinsdag 22 en woensdag 23 mei beginnen beide om 20.00 uur. OPUS ONE Voor Opus One is een Midzomernachtsdroom een logisch vervolg op de klassiekers die zij recentelijk heeft bewerkt tot een wervelende familievoorstelling. Opus One's unieke combinatie van dans, zang, muziek en theater is bij uitstek geschikt voor de theatrale en toverachtige sfeer die zo kenmer kend is voor de tijdloze komedie van William Schakespeare. Een Midzomernachtsdroom verhaalt over een groot aantal verwarrende en aanstekelijke verwikkelingen in een bos nabij Athene aan de voor avond van het huwelijk van de rege rende hertog. Vier verliefde jonge mensen hebben, door liefdesperike len gedwongen, hun toevlucht in het woud gezocht waar tegelijkertijd vijf handswerklieden in alle rust een toneelstukje voor het komende feest repeteren. Al deze aardse wezens realiseren zich echter niet dat er nog andere bosbewoners zijn: Oberon en Titania, de immer ruziënde koning en koningin van dé dwaalgeesten én hun gevolg, aangevoerd door Oberon's trouwe dienaar Puck. Wanneer deze, op verzoek van zijn meester, een bloem plukt waarvan het sap Titanis verliefd moet laten worden op het eerste wezen dat zij ziet, blijkt dat het begin van een reeks vergissingen. De voorstelling wordt gespeeld, gedanst en gezongen door een cast van zestien dansers, zangers en acteurs met in de hoofdrollen: Hans van der Heijen als Puck, Roberto de Groot als Oberon, Linda van Nimwegen als Titanis, Frans Schraven als Lysander, Iboya Triz als Hermia, Roosmarijn Luyten als Helana, Barend van Zon als Demetrius, Steve Beirnaert als Koen Kaft en Stan Lambregts als Bart Balk. De uitvoering is op dinsdag 29 mei en begint om 19.00 uur. Het theaterseizoen nadert zijn siainde. Schouwburg Venray pre- mem snteert. komende week toch nog achiri nkele gevarieerde voorstellingen. 3km!abaret met Mark van de jin^ eerdonk en Hans Liberg en een milievoorstelling van Opus One. Als je een leesbril nodig hebt voor ie verrot kleine XTC-pilletjes? ypisch Knurft. Achteraf in plaats in je schooltas, liever je leraar ans aan de vlaggenstok gehan- "tfjtn? Maar niet gedurfd? Knurft, jjmurft, knurft. ^■Dom met de meute meelopen, ik jij knurft, heeft zo zijn nade- li. Maar toch is het zevende caba- [programma Knurft van Mark van Veerdonk een gloedvol pleidooi oor de Universele Rechten van* de nurft. Anderhalf uur lang, zonder auze. En nou 's zonder tromme- r, acrobaat of trompettist. Van de a» terdonk staat helemaal alleen ach- rde microfoon. Steeds meer men- Hans van de Heijden als Puck en Marjolein Teepen als Lathyrus in Midzomernachtsdroom (Foto: Wirn Roefs). sen in de zaal, en steeds minder op het podium. Naast maffe improvisa ties, en subtiele danspasjes op oude soulplaatjes, bestaat de voorstelling vooral uit actuele grappen. De Brabantse cabaretier toont zich daarin fel tegenstander van inkrimping van de intensieve mens- houderij, Knurft. De voorstelling Knurft is op vrijdag 18 mei om 21.00 uur te zien in de Schouwburg Venray. Hans Liberg is Nederlands' enige vleugelkomiek die ook internatio naal grote zalen aan het lachen krijgt. Hij is na Finkers, van 't Hek en Urbanus de vierde in de reeks van best bezochte cabaretiers in Nederland. Hij won belangrijke internationale prijzen: in 1997 was Zaterdag 26 mei is het tijd voor de Time Bandits. Samen met de groep ver-- overde Alides Hidding in de tachtiger jaren al een plaats in de popwereld en liet nationaal en internationaal van zich horen. Ze scoorden in 1981 met hun grote danshit Live it up, dat zelfs eerste werd in Amerika. Kenmerkend aan Time Bandits is het professionele geluid van funk, disco, soul en rock en het onmiskenbare stem- en gitaargeluid van Alides Hidding. Met zijn vernieuwde versie van Time Bandits treedt Hidding alweer sinds 1995 op. Het repertoire bestaat uit hits van de band, nieuwe nummers en covers van onder andere Tina Turner, Otis Redding, Jimi Hendrix en vele anderen. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ7,50. Op zondag 27 mei staat de ochtend vanaf 11.00 uur in het kader van kindertheater. Ruwe hondjes laten de kinderen dansen, springen en zingen. Een levend draaiorgel met de gouden pijpen. De avond staal in het teken van het Songfestival. Op deze laatste dag van de Podiumfeesten kan iedereen vanaf 16 jaar die denkt dat hij of zij kan zingen, zich aanmelden bij 't Podium. Ook andere samenstellingen zoals duo's of groepen kunnen zich aanmelden, ins trumenten zijn echter niet toegestaan. Muziek dient aangeleverd te worden op MD of CD of in overleg met café 't Podium. Maximaal één nummer per deelnemer, dit mag ook een eigen num mer zijn. Een vakkundige jury beoor deelt wie de winnaar gaat worden van dé hoofdprijs van 500 gulden. Inschrijfformulieren zijn verkrijgaar in het calé en via internet: www.cafepodi- um.nl De aanvang is 15.00 en de entree is vrij. P Venray 14 0478-513290

Peel en Maas | 2001 | | pagina 3