Open huis bij Hermus bv Ver keer sexamen nu ook praktijk RTL4 filmt in schoonheidssalon Venray's Mannenkoor schittert in Ahrweiler Programma Omroep Venray Regiokalender Vijftig voortuinen verfraaid tijdens Burendag Uitslag moederdagactie én Annie M.G. Schmidt-actie PEEL EN MAAS on line Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? "PERIODIEK" igi 'EEL EN MAAS donderdag 17 mei 2001 - Pagina 15 Sinds augustus vorig jaar is het Ienrayse bedrijf Hermus onder bracht in een fraai nieuw jedrijfspand aan de Metaalweg lp Sniakterheide. Op zaterdag 19 nei wil het bedrijf zich presente- aan de Venrayse bevolking niddels een open dag. Daags irvoor vindt de officiële opening an het bedrijfspand plaats, door )hr Houba (wethouder van de emeente Venray) en Dhr C. jalkes van Te Strake. Hermus is in die ruim 50 jaar uit gegroeid tot een onderneming met )0 medewerkers, die zorgen voor jen omzet van 23 miljoen gulden, {ii is er klaar voor om Venray en [ingeving te laten zien wat er achter jie fraaie bedrijfsgevel gebeurt. Behalve een nieuw bedrijfspand is Hermus sinds 1 januari van dit jaar ook van eigenaar veranderd. De Te Strake Groep uit Deurne heeft het bedrijf overgenomen van Van Geel. Hermus heeft daarbij haar zelfstan digheid en naam behouden. Omdat van Geel zich echter de laatste jaren meer ging toeleggen op de kabel- gootindustrie paste Hermus niet meer binnen de groep en werd gezocht naar een juiste partner. Die werd gevonden in de Te Strake Groep. Te Strake levert complexe hoog waardige machines en apparaten met als basis mechatronica en nauwkeurig positioneren. Ook de kennis van nauwkeurige construc ties en plaatwerk is van strategische belang. De geschiedenis gaat terug naar 1949 toen dhr. Hermus aan de Oude Oostrumseweg in Venray plaatwerk en constructiebedrijf opstartte. Dat leidde tot o.a. de fabricage van brandkasten die onder eigen naam verkocht werden. In de loop der jaren ontwikkelde het bedrijf zich steeds meer op precisie-plaatwerk en verhuisde in de jaren zeventig naar de Stationsweg. Dat mede omdat enkele grote bedrijven in de regio veel meer werk ging uitbeste den en de vraag naar precisie-plaat werk groeide. Inmiddels was Piet Hermus, zoon van de oprichter directeur. Hij ver kocht het bedrijf in 1987 aan de Van Geel Groep. Er werd geïnvesteerd in kantoorfaciliteiten en machines. Uitgangspunt van Van Geel was een positie te verwerven binnen de toe leverindustrie. De productie van Hermus richtte zich op o.a. frams en bekledingsdelen voor hoogwaardige machines en apparaten zoals rönt- genapparaten, trolleys t.b.v. ultra- soon-apparaten, copiers, printers, koffieapparaten etc. Daarbij staat naast kwaliteit en leveringsbetrouw baarheid ook design hoog in het vaandel. Hermus heeft zich met haar producten een heel eigen positie weten te verwerven binnen de plaat- verwerkingsindustrie. Belangstellenden zijn op zaterdag 19 mei welkom tussen 10.00 en 15.00 uur. U kunt dan kennis nemen van onze huidige activiteiten in onze nieuwe huisvesting aan de Metaalweg nr. 12. Wethouder Jan Driessen gaf woensdagmorgen het startsein voor het praktische verkeersexa men. 24 leerlingen van basisschool de Kruudwis en 39 leerlingen van 9{ lasisschool de Landweert, die dit jaar het theoretische verkeersexa men aflegden, hebben ook deelge nomen aan het praktische ver- leersexamen. "Het is ongeveer 30 jaar geleden dat er voor het laatst een praktisch verkeersexamen in Venray werd gehouden. De wens vanuit de Venrayse basisscholen en de ver- ;eersouders was wel aanwezig, naar het organiseren en uitvoeren jetekende vaak veel menskracht voor de scholen en extra geld voor IVO - afdeling Venray. Nu in Venray het netwerk van verkeersou- ders zich begint uit te breiden is het dan ook verheugend om deze nieu we start te maken", zegt Martin Een cameraploeg van RTL4 was vorige week donderdag op bezoek >ij schoonheidssalon Esthé in Venray. In de salon van Mariët Lenssen werden opgenomen gemaakt voor het programma g Partner Gezocht dat op maandag 28 mei om 22.00 uur via RTL4 wordt uitgezonden. In die uitzending staat de 28-jarige Sonia Gelmers uit Horst centraal die 'op zoek is naar een partner'. Voor Sonia was deelna me aan Partner Gezocht een leuke uitdaging. "Ik ben dan wel vrijgezel, maar ik heb puur en alleen meege daan voor de ervaring, voor de lol. Ik denk niet via dit programma de gg man van mijn dromen te ontmoe ten." Na de opnamen in Venray ver trok Sonia met de cameracrew rich ting Kasteeltuinen Arcen voor verdere opnamen. Voor Mariët Lenssen was het een spannende norgen. "Ik werd pas vanmorgen )tn kwart over negen door RTL4 Wijnhoven, secretaris van 3VO - afdeling Venray. Hoewel dit jaar nog in afgeslankte vorm, om eerst wat ervaring op te doen, zal het komende schooljaar gekeken worden of meerdere scho len aan deze praktische verkeers- proef willen deelnemen. Zowel 3VO - afdeling Venray als de meewerken de ouders hebben deze nieuwe start als zeer positief ervaren. Wijnhoven: "Leerlingen fietsten een route vanaf de Schoolstraat, Eindstraat, Noordsingel, Westsingel en Kempweg. Daarbij werd hun ver keersgedrag beoordeeld door acht controleurs. Voor sommige leerlin gen was het even wennen, maar uit de evaluatie bleek dat het gedrag van de deelnemende leerlingen vaak beter was dan dat van de overige weggebruikers." Leerlingen hadden vooraf hun fiets op school laten keu ren en moesten met die fiets dan aan het verkeersexamen deelnemen. Enkele leerlingen kwamen niet met dezelfde fiets en ter plaatse werden die fietsen nog gekeurd. Een fiets werd dan ook afgekeurd om veilig heidsredenen. Die leerling moest een goedgekeurde fiets van een klasgenoot lenen om te kunnen deelnemen. "Samengevat kan wor den gesteld dat de eerste stap is gezet en dat 3VO - afdeling Venray samen met de verkeersouders deze praktische verkeersproef wil uitbou wen en jaarlijks wil laten terugko men als onderdeel van het verkeers examen. De verkeersmentaliteit van jonge weggebruikers wordt immers positief beïnvloed en de theoretische verkeersregels, op school geleerd kunnen dan ook in praktijk worden gebracht. Alle leerlingen slaagden voor deze praktische verkeerspoef zodat zij uiteindelijk voor beide delen van het verkeersexamen hun diploma krijgen", aldus Wijnhoven. gebeld. Ja, ik vond het wel een beet je eng." Na onder het toeziend oog van de camera Sonia 'flink onder handen te hebben genomen', was de spanning er grotendeels vanaf. "Ik ben wel benieuwd naar het resultaat op tv", aldus de Venrayse schoon heidsspecialiste. Het Venray's Mannenkoor heeft het afgelopen weekend haar drukke programma in het Duitse Ahrweiler op een schitterende manier afge werkt. Ondanks het wel zeer warme weer heeft het koor uitstekend weten te vertolken tijdens de diverse optredens. Aanleiding van het bezoek aan Duitsland was de uitno diging om het 140-jarig jubileum van het bevriende MGV Ahrwieler (mannenkoor) op te luisteren. Op de zaterdag bezochten de koorleden het Freilichtmuseum in Kommern. Een welkome pauze in het drukke programma, telwijl in de middag enkele Platzconcerte bij diverse lokaliteiten van Kompeneej- leden werden gebracht. Dit werd al snel door een verfris sende surprise beloond. Onder de deskundige leiding van dirigent Hans Noyens en de al snel ingebur gerde pianiste Rosemarie Seuntjes stal het koor op zowel de vrijdag als de zaterdag-avond de show bij de concertavonden in de Ahrweiler schouwburg. Naast het feit dat het koor beide avonden een volle zaal trok, was het aanwezige publiek uit zinnig van enthousiasme na de optredens. Niet alleen de zeer gedis ciplineerde zangkunst en gevarieer de stukken in diverse talen, maar ook de daaromheen verweven cho reografie brachten alle aanwezigen tenslotte op de banken. Hoewel op beide avonden het optreden van het koor vrij laat gepland stond, kon men op de zaterdagavond toch nog bij good-old Karl-Heinz van Hotel zum Stern het succes op gepaste wijze vieren tot in de kleine uurtjes. Op zondagmorgen echter stonden de koorleden weer hun mannetje om de H. Mis in de Laurentiuskirche op te luisteren. Ook daar kon men genieten van de welhaast perfekt uitgevoerde stukken met mooie orgelbegeleiding van Rosemarie. Na rond lunchtijd weer spontaan enkele terrasnummers te hebben vertolkt en enkele heerlijke Duitse broodjes te hebben verorberd, toog men al snel richting Nederland om toch nog een stukje moederdag mee te maken. Het programma Verzoekjes op Zondag geeft elke zon- Jgeen verjaardagstaart weg. Bel lussen 12.00 en 14.00 naar 512362. Op donderdag 17 mei is Lein den Bleui uit Overlange! van 21.00 tot 22.00 uur te gast in Waar zijn de troubadours gebleven?. Het programma wordt vooraf gegaan door Ger Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Programma's maandag t/m vrijdag Maandag 14.00 - 17.00 uur Nonstop muziek 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur 't rooise land (herh.) 19.00 - 21.00 uur Peelgrass Dinsdag 14.00 - 17.00 uur Nonstop Muziek 18.00 uurLokaal Centraal 19.00 uur Waar zijn de troubadours gebleven 17.00 18.00 (herh.) 19.00 20.00 20.00 uur 21.00 uur Woensdag 14.00- 17.00 uur 17.00- 18.00 uur: 18.00- 19.00 uur: 19.00-21.00 uur: Hitjungle Time Switch Nonstop muziek Lokaal Centraal Horizon Hutspotavond Donderdag 14.00- 17.00 uur 17.00- 18.00 uur 18.00- 19.00 uur 19.00-20.00 uur: 20.00-21.00 uur: 21.00-22.00 uur: Vrijdag 14.00- 17.00 uur 18.00 uur 19.00 uur: 19.00-20.00 uur: 20.00 - 23.00 uur 17.00- 18.00 - Nonstop muziek Lokaal Centraal Wandeling dur 't rooise land Als het maar duits klinkt Ger Gedoan Waar zijn de troubadours gebleven Nonstop muziek Lokaal Centraal Peelgrass Rock 'n Roll All Flauvours Heartbeat FM www.vandenmunckhof.nl/ nieuws Ramen Deuren Serres Tel: Q478-571 481 Zaterdag 19 mei Europese Wereldwinkeldag Dit jaar is het thema van de Europese Wereldwinkeldag de kof fie van de Wereldwinkels. Er blijkt nog vaak een misverstand te bestaan over de herkomst van deze koffie alsof deze alleen uit de derde wereld komt. Men vergeet dat alle koffiebonen verbouwd worden in de zogenaamde derdewereldlanden. Wat dat betreft is er geen kwaliteits verschil tussen de koffiemerken. Het grote verschil zit in de prijs: de pro ducenten in de derde wereld krijgen een bijzonder lage prijs. Tenzij de koffie voorzien is van het Max Havelaar keurmerk. Om koffieboeren een rechtvaardig inkomen te bieden is maar weinig nodig. Twee cent per kopje koffie. Als de consument dit bedrag extra wil betalen dan ontvangt de koffie- coöperatie in de derde wereld omge rekend het dubbele van wat de coö peratie op de reguliere markt krijgt. Vandaag de dag is de koffieprijs schrikbarend laag. Gezinnen die leven van de koffie kunnen hier niet van rondkomen. De lage prijs komt ook de arbeidsomstandigheden, leefomstandigheden en de gezond heid van de gezinnen niet ten goede. Om wat aan deze situatie te doen richten Wereldwinkels zich regel matig tot politici in Den Haag en Brussel. Zij vinden dat in internatio nale handelsafspraken de belangen van de ontwikkelingslanden moeten worden beschermd. Ook de consu ment kan zijn steentje bijdragen. Door in de Wereldwinkel levens middelen te kopen geeft hij de boe ren en boerinnen in Azië, Latijns- Amerika en Afrika de kans een menswaardig bestaan op de bou wen. Twee koks hebben speciaal voor de Wereldwinkels heerlijke culinai re gerechten samengesteld. Alles over koffie, zo heet het kookboek, waarin heerlijke koffietoetjes, kof- fiedranken en specialiteiten voor bij de koffie de revue passeren. Daarnaast bevat het boekje informa tie over de achtergronden van koffie, koffieculturen en niet te vergeten, verhalen van koffieproducenten. Het koffiekookboek is te koop in de Wereldwinkel. Op 19 mei kan iedere klant bij een kopje koffie hapjes proeven, die gemaakt zijn van producten uit de Wereldwinkel. Verder krijgt men bij aankoop ter waarde van minimaal tien gulden een pak koffie naar keuze gratis. Tenslotte is er een aan biedingspakket van ƒ14,95 voor 12,50T Wereldwinkel Venray maakt er een feestdag van. Iedereen is van harte welkom.Vlag uit, winkel open, normale openingstijden: Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omgeving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in ónze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 18 mei: In de Muziekschool Venlo vindt een Lsraël-avond plaats. Thema is 'Heeft God hét Joodse volk afgeschreven?' De avond begint om 20.00 uur. Zaterdag 19 mei: In de Oudheidkamer in Horst wordt om 10.00 uur een speciale expositie geopend met als thema '500 jaar Gilde- én Schutterijtraditie'. Zaterdag 19 mei: Tn museum De Wieger in Deume wordt een nieuwe expositie geopend met als titel 'Grafiek voor liefhebbers'De expositie bestaat uit twee onderdelen grafiekbladen uit de periode 1800 tot 1850 uit particuliere collecties en heden daagse grafiek van dertien Nederlandse kunstenaars. Zondag 20 mei: Atletiekvereniging LGD is organisator van de 19e Dreefloop in Deume. Start en finish zijn sportpark De Djump aan de Vloeieindsedreef. Het programma begint om 10.30 uur. Zondag 20 mei: Wijnmakersgilde Dionysos verzorgt een demonstratie wijn maken in streekboerderij De Locht in Melderslo. Hét museum is open van 11.00 tot 17.00 uur. Donderdag 24 mei: VC Kessel organiseert op de gemeentelijke voetbalvelden De Roode Egge het jaarlijkse buiten volleybaltoernooi. Opgave bij H. Franssen, telefoon (077)4622471. Donderdag 24 mei: Tafeltennisvereniging Seta houdt van 13.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt in clubgebouw Stapvast aan de WÜhelminastraat 3 in Sevenum. Vrijdag 25 mei: Schutterij Wilhelmina in Horst houdt een popconcert in de Merthal in Horst. Regiopop met de régionale bands Feedback. Pretband Zwans en Fuzzy Lumpkin begint om 20.00 uur. Zaterdag 26 mei: In de Merthal in Horst verzorgt de Nederlandse band BZN een concert. De tournee van BZN heeft de naam van de nieuwste cd 'Out in the Blue'. Aanvang 20.00 uur. Tot eind mei In het Maasziekenhuis in Boxmeer exposeert Wally Bastiaansen zijn werk. Het thema van de expositie is 'Zee. Strand en Duin'. Zaterdag 2 juni: Dartsclub Stammi uit Grubbenvorst houdt een groot open lucht darttoernooi op het Pastoor Vultinghsplein. Het toernooi begint om 11.30 uur. Zondag 3 juni: Voor de 18e maal vindt het traditionele Aspergefeest plaats op en rond het aangeklede Past. Vullinghsplein in Grubbenvorst. Er is onder andere een grote braderie en veel muzikaal spektakel. "De tuin is mooi geworden en het was een fijne dag". Een van de vele positieve reacties op de Burendag die afgelopen zaterdag heeft plaatsgevonden. In totaal zijn vijftig voortuinen van wonin gen in de wijken Landweert, Veltum en Zuid verfraaid en heeft de tuin rond het Turks en Marokkaans centrum een grote voorjaarsbeurt gehad. In de Beukenlaan was het rond tien uur zaterdagmorgen een gezel lige drukte. In de dertien uitverko ren tuinen werd volop gewerkt. Eerst het onkruid en overtollige planten eruit en daarna op advies van medewerkers van de firma Keuten van Loon nieuwe planten erin. Over en weer werd geholpen en de resultaten bewonderd. De bedoeling van de dag, het bevorde ren van contacten tussen buren, is meer dan gehaald. Het mooie weer en de gezamenlijke lunch hebben hieraan ook bijgedragen. In alle andere straten waar de burendag plaatsvond was een zelfde beeld te zien, bewoners en mede werkers van De Groene Aanpak of Keuten van Loon die gezellig aan het werk waren. In hun toespraken tijdens de lunch memoreerden zowel wethouder Driessen als direc teur Verstegen van Wonen Venray aan de vruchtbare samenwerking tussen bewonersorganisaties, Wonen Venray, gemeente. Synthese en bedrijfsleven. De wijkraad Venray Zuid kreeg een extra pluim omdat zij met het idee voor de burendag zijn gekomen en veel werk in de voorbereiding hebben gestoken. Een goed idee voor de burendag, waarin het contact tussen bewoners centraal staat, zal door Wonen Venray ook in 2002 weer gehonoreerd worden. Klanten van Boek- en kantoor boekhandel van den Munckhof BV in Venray konden verleden week het juiste gewicht raden van een reuze chocoladehart. Drie gelukkige moe ders konden zaterdag het reuzehart van 1700 gram en twee kleinere har ten in ontvangst nemen: de eerste prijs is voor Lianne Langenhuizen (zie foto); de tweede prijs is voor mw. J. Peters-Thomassen en de derde prijs voor Linda Hooftman. De Blz. Boek- en kantoorvakhan- dels houden een Annie M.G. Schmidt actie. Dit is een actie om de boeken van Annie M.G. Schmidt extra onder de aandacht te brengen. Blz. Boek- en kantoorvakhandel van de Munckhof in Venray speelt daar op in door een CD met de beste lied jes van Annie M.G. Schmidt exclu sief voor Blz. voor 5,95 aan te bieden. Wees er snel bij, op is op. Blz. is een samenwerkingsver band van 102 zelfstandige boek- en kantoorvakhandels gevestigd door heel Nederland. De Blz.-winkel biedt alles op het gebied van kan toor, boeken, multimedia, tijdschrif ten en wenskaarten. Voor meer informatie kunt u terecht bij van den Munckhof bv, Grotestraat 68 in Venray.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15