Het gaat uitstekend met de NLW Bedrijven" PEEL EN MAAS Raaylanders naar Beelden over de Grens de Studio Een nieuw telefoonnummer voor al uw bankzaken "Ik houd van de kinderen Graffitiproject in Venray vv Rabobank Venray Meerlo-Wanssum heeft een nieuw telefoonnummer voor al uw bankzaken: (0478) 530 300 Alle bestaande nummers komen hiermee te vervallen. Rabobank Stofexplosie in Venrays bedrijf Brand in flat Jenniskens^ Werkvoorzieningschap maakt 1 miljoen gulden winst DONDERDAG 17 MEI 2001 - NR. 20 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG De NLW Bedrijven heeft een [onder goed jaar achter de Burgemeester Waals, voor- er van het algemeen bestuur het werkvoorzieningschap ord-Limburg West, zei het jdagmorgen met gepaste trots ens een bijeenkomst waarin jaarcijfers van de NLW jrijven en de nieuwe alge- en directeur, Henk van der i,aan de pers gepresenteerd rden. De medewerkers zorg- )in 2000 voor een omzetstij- i van 2,6 miljoen gulden en een winst van één mil- i. Een jaar eerder werd nog verlies geleden van 1,2 mil- i gulden. je winst van de NLW Bedrijven, ;tigingen in Venray, Horst, )n en Helden, bedroeg in miljoen gulden, wat onder a te danken was aan een verde- oncentratie van kernactiviteiten nergie) en uitschieters in de ei. Met name de onderdelen istieke dienstverlening (Venray) netaal (Helden), stekbedrijf De iplanken (Overloon) en buiten- !eer BV, de geprivatiseerde ist openbare werken van de leente Venray, deden het in het :lopen jaar in financiële zin uit end. ILW Bedrijven zette vorig jaar miljoen gulden om. De omzet- van de onderdelen logistieke Iistverlening en metaal stegen respectievelijk 40 en 50%. ie goede financiële resultaten ïen niet alleen door een gun- iconomisch klimaat tot stand, voornamelijk door de inspan- en van de 1089 medewerkers in sociaal gunstige omgeving, mag blijken uit een daling van iiektepercentage van ruim 20% 999 naar 14,6% in 2000. 0.4% onder het landelijke iddelde van de sociale werk- ziening", wist Jos Waals pre- te vertellen. "De betrokken groot. De sfeer in het ijf wordt door de medewerkers •er positief ervaren." beeld de bedrijfsonderdelen metaal en assemblage, Buitenbeheer en groen en de kruiden- en stekbedrij- ven samengevoegd. Voor het gra fisch centrum, één van de zwakkere bedrijfsonderdelen, gaat het bestuur op zoek naar externe partners in het bedrijfsleven. Dat hoeft volgens bestuur en directie niet per se ver koop te betekenen. "Het bestuur denkt niet aan een fusie, maar we hebben niets tegen samenwerking", stelde Waals Het dagelijks bestuur van de NLW Bedrijven streeft verder naar externe verzelfstandiging. De NLW Bedrijven wordt een zelfstandige bv, met een beperkte rol voor de gemeenten. "We willen op termijn verder als zelfstandig bedrijf en onze activiteiten op het gebied van reïntegratie verder uitbreiden", ver telt Van der Pas. Het bedrijf wil zich vooral richten op mensen die veel moeite hebben met het (her)vinden van een betaalde baan, zoals wao'ers, herintreders en mensen die al lang in de bijstand zitten. "We willen het 'traject op maat' verder gaan uitbouwen, want we zijn er door onze jarenlange erva ring sterk in om het maximale uit deze mensen te halen. Die kennis hebben we van oudsher opge bouwd", aldus Waals. NLW Traject op Maat, onderdeel van NLW Bedrijven, is gespeciali- Henk van der Pas, algemeen directeur NLW Bedrijven: "Werksfeer is erg belangrijk. seerd in het toeleiden van werkzoe kenden naar betaald werk. NLW Traject op Maat zoekt werk dat past bij mensen. Maar andersom geldt, dat mensen worden gezocht die pas sen bij het werk. Daarom komen niet alleen werkzoekenden naar NLW Traject op Maat, maar ook werkgevers die op zoek zijn naar geschikte medewerkers. Ondernemingen en instellingen in de regio Noord-Limburg West, die werk willen bieden aan (gesubsi dieerde) medewerkers, kunnen gebruik maken van de deskundig heid van NLW Traject op Maat. "In Venray zit door de komst van de nieuwe bedrijventerreinen bijvoor beeld nog zeker groei in de logistie ke dienstverlening", meende Waals. "Commercieel gezien is er inder daad nog het nodige te doen. Maar ik heb het volste vertrouwen in onze nieuwe directeur Henk van der Pas. Ja, het gaat uitstekend met de NLW Bedrijven." VAN DER PAS De nieuwe algemeen directeur van De NLW Bedrijven, Hans van der Pas, is onlangs 47 jaar gewor den, woont in Heeswijk-Dinther, is Venray Meerlo-Wanssum getrouwd en heeft drie kinderen. Voordat Van der Pas bij NLW- Bedrijven aangesteld werd, gaf hij als directievoorzitter leiding aan een groot accountantskantoor. Eerder deed hij ruime ervaring op als orga nisatieadviseur, accountant en manager. Henk van der Pas studeer de bedrijfseconomie in Tilburg en voltooide hier eveneens zijn post academische opleiding accountancy. "Het lijkt mij leuk om leiding te geven aan een bedrijf, waar de medewerkers zo belangrijk zijn", zegt hij. "Een omgeving van pro ductie en dienstverlening is voor mij een leuke nieuwe dimensie. Zowel de menskant als de productiekant trekt mij. Ik vind het een uitdaging om aan zo'n type bedrijf leiding te geven." Heel belangrijk in een bedrijf vind de nieuwe directeur openheid, goed samenwerken en goede communica tie. "Ook vind ik het belangrijk dat mensen verantwoordelijkheid willen nemen. Daarbij hoort voor mij dat er vertrouwen in elkaar is. Ik houd ervan om goede relaties met mensen op te bouwen. Verder vind ik werk sfeer erg belangrijk. Mensen moeten zich goed thuisvoelén op het werk. Samen een doel bereiken geeft voor iedereen voldoening. Ik vind het belangrijk dat mensen de gelegen heid krijgen en nemen om de presta tie te leveren die zij kunnen." Woensdagmorgen rond half elf is bij het lossen van een oplegger brand ontstaan in een houtvezel- bedrijf op bedrijventerrein Smak- terheide in Venray. De dertigjari ge chauffeur is opgenomen in een ziekenhuis in Antwerpen. Woensdagmorgen rond half elf bleek tijdens het lossen van een oplegger uit België, geladen met houtzaagsel, dat de lading in brand stond. Bij het openen van de laad ruimte van de vrachtauto in de loods van een Venrays houtvezelbedrijf op industrieterrein Smakterheide, ont stond er een explosie in zijn gezicht. Nadat de vrachtauto door het perso neel naar buiten was gereden en de gealarmeerde brandweer en ambu lance ter plaatse waren, leek de brand onder controle. Rond circa 12.45 uur vond er echter toch een tweede stofexplosie plaats in de bedrijfshal. Omdat er woensdagmiddag nog steeds gevaar dreigde en om de branduitbreiding naar andere gebou wen te voorkomen, is besloten tot opschaling tot pelotonsniveau door de inzet van meerdere brandweer eenheden uit de regio. Uit veilig heidsoverwegingen werden omlig gende bedrijven omtruimd. De dertigjarige chauffeur is met de ambulance naar een ziekenhuis in Antwerpen gebracht. Op dit moment is over de toestand van de man nog niets bekend. Tijdens afwezigheid van de bewo ners is vorige week donderdag brand ontstaan in een flat op de vijf de etage aan de Haammakersstraat. Niemand raakte gewond. De flat liep aanzienlijke schade op. Ook aangrenzende flats liepen rook- en waterschade op. Brandweer en poli tie hebben de naaste buren korte tijd geadviseerd hun woningen te verla ten (geen evacuatie), totdat de brandweer het vuur meester was. Over de oorzaak tasten politie en brandweer nog in het duister; nader onderzoek zal moeten uitwijzen of er al dan niet sprake is van een mis drijf. Omdat de politie geen enkele aan leiding heeft om te veronderstellen dat er sprake is van een misdrijf, wordt verder afgezien yan een tech nisch onderzoek. Brandweer en politie vermoeden dat de brand is ontstaan in een electrisch apparaat in de woonkamer; gezien de zware schade is dit echter niet meer na te gaan. Het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon geeft Nederlandse en Duitse scholieren de gelegenheid de resultaten van hun samenwerking aan een groter publiek te presenteren. Dinsdag 29 mei vindt in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon de feestelijke afsluiting van het grens overschrijdend project 'Beelden over de grens' plaats. Doel van het project is de on moeting en samen werking van Nederlandse en Duitse scholieren, waardoor eventuele vooroordelen tussen beide groepen worden afgebouwd, respectievelijk niet zullen ontstaan. Dit jaar nemen scholieren deel van vijf Nederlandse en vijf Duitse schoolklassen uit de euregio rijn maas-noord. Zij presenteren in het museum werk, dat in het kader van hun projectarbeid en tijdens de scholierenuitwisseling gezamenlijk gemaakt is. Het overkoepelende thema is het beeld dat aan weerszij den van de grens over de ander bestaat. De tentoonstelling van de afzonderlijke scholenkoppels zullen van te voren door leerlingen inge leid worden. Daarna krijgt eenieder de gelegenheid de tentoonstelling zelf te bekijken. Het programma begint om 11.00 uur. De Duitse en Nederlandse scho lieren beginnen met een levendige discussie over enkele provocerende stellingen betreffende de Nederlands-Duitse verhouding. De best debatterende scholier ontvangt een prijs. Het programma bestaat verder uit een theaterstuk dat de leerlingen van de Katholische Haupschule Grevenbroich en het Raayland College Venray samen met het grensoverschrijdend kinder en jongerentheater mini-art ingestu deerd hebben. Het project 'Beelden over de grens' wordt gesubsidieerd door de euregio rijn-maas-noord, het Land Nordrhien-Westfalen, het Ministerei van VWS en de provincies Limburg en Noord-Brabant. Het Europees Platform ondersteunt het project door financiële bijdragen betreffen de de mobiliteit van scholen. Ondersteund door een virtuele omgeving voor kennisoverdracht en ontmoeting, welke het Nederlandse softwarebedrijf Topshare specifiek voor het project ontwikkelde, werk ten de scholieren en docenten aan hun beelden over de grens. Deze virtuele omgeving maakte voor zowel de projectleiding val ook voor de docenten en scholieren een inten sieve 'ontmoeting' en communicatie over hun projectervaring mogelijk. De best 'web-bijdrage' wordt geloond met een prijs, waarmee de scholen hun onderling contact kun nen voortzetten. Inhoudelijk werd het project begeleid door medewerkers van het Instituut voor Leerplantontwikkeling (SLO, Enschede) en de lerarenopleiding van de Educatieve Faculteit Amsterdam. Regelmatig kwamen er docenten bijeen tijdens de works hops in het museum, om onder toe zicht het projectonderwijs voor te bereiden. Juffrouw Els Wittenbols neemt afscheid Els Wittenbols (60), de door de wol geverfde lerares van groep 1 en 2 van de Petrus Bandenschool, gaat nog altijd fluitend naar haar werk. "Ik wist van jongs af aan al wat ik wilde worden: juffrouw van jonge kinderen. Spijt van mijn keuze heb ik nooit gehad, want ik ben 38 jaar lang altijd niet erg veel plezier naar school gegaan. De jaren zijn werkelijk omgevlogen." Op donderdag 23 mei wordt Els Wittenbols door de kinderen en haar collega's van de Petrus Bandenschool in het zon netje gezet. De laatste schooldag nadert snel. "Aan de ene kant vind ik het jammer dat ik afscheid ga nemen, maar aan de andere kant is het nu hoog tijd voor de jongere garde. Ik ben benieuwd wat er op mijn laatste schooldag gaat gebeuren, want iedereen loopt me al weken met een brede glimlach voorbij." Els Wittenbols is geboren en geto gen in Eindhoven, maar woont al 25 jaar in het Venrayse. "Ik zit nu 38 jaar in het 'vak'. Voordat we in Venray zijn komen wonen, heb ik eerst een aantal jaren op basisscho len in Eindhoven en Nijmegen en met verstandelijk gehandicapten op Maria Roepaan in Ottersum gewerkt. In de gemeente Venray ben ik begonnen op de basisschool in Oostrum, waar ik ruim drie jaar gewerkt heb. Maar ik ben nu al meer dan twintig jaar lerares op de Petrus Bandenschool, eerst als hoofdleid ster van de kleuterschool en later ben ik ook nog een aantal jaren adjunct-directeur en coördinator van de onderbouw geweest. Altijd met heel veel plezier." ONTWIKKELING Het plezier in haar werk heeft de kwieke zestiger altijd op de been gehouden. "Het is gewoon erg inte ressant om (p zien hoe jonge kinde ren zich verder ontwikkelen. Als lerares kun je aan die ontwikkeling van een individu een klein steentje bijdragen. In mijn jaren in Venray heb ik denk ik zo'n 1000 kinderen in de klas gehad, maar geen één kind is hetzelfde. Ieder kind is uniek." Maar natuurlijk is er in de loop der jaren wel het één en ander ver anderd. Zo zijn de groepen in 38 jaar tijd kleiner en de kinderen veel mondiger geworden. "Dat is natuur lijk inherent aan de ontwikkeling van de maatschappij. Maar ik vind die mondigheid helemaal niet erg. Ach... zo blijf je zelf ook jong en groei je mee met de nieuwe ontwik kelingen. Tot en met mijn zestigste heb ik zelfs nog cursussen gevolgd om bij de tijd te blijven." Lachend: "Nee, ik ben gelukkig niet vastge roest en heb altijd fris voor de klas gestaan. Maar dat is ook niet zo moeilijk, want ik houd gewoon van de kinderen. Die zal ik nog het meeste gaan missen." Els Wittenbols neemt afscheid van de Petrus Bandenschool: "leder kind is uniek" installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De gemeente Venray heeft twee graffitimuren voor jongeren bij de skatebaan op de parkeerplaats bij sporthal De Wetteling geplaatst. "De muren zijn onder deel van een zogenaamd graffiti project", zegt Ruud Bexkens van Synthese. "Ook dë nieuwe jongerenbus van Synthese is onlangs door enkele gerenommeerde graffitispuiters uit Venray op een creatieve manier van een nieuw kleurtje voorzien. Hierbij waren ook enkele beginnende jon geren aanwezig die uitleg kregen over graffiti. Graffiti mag bijvoor beeld gespoten worden op de muren tegenover het Kunstencentrum Jerusalem en op de muren van de tunnel in Land weert. Vorig jaar bij de opening van de skatebaan bleek dat er behoefte is aan muren waarop jongeren graffiti kunnen spuiten. Enkele jongeren hebben toen aan wethouder Driessen gevraagd of er wellicht iets voor hen gedaan zou kunnen worden. Met resultaat, want onlangs zijn de twee muren geplaatst." INTERIEURSTYLISTEN wij werken graag met u samen, om in alle rust een interieurplan te maken, dit kan een kleurenplan zijn, gecombineerd met onze collectie gordijnen en vloerbedekking, ook een kompleet interieurplan met tekeningen van onze interieurarchitect is mogelijk, op vrijdag en zaterdag zijn wij open, de andere dagen werken wij op afspraak. tamara martens interieurarchitect cor reijnders kleurenadviseur paterslaan 5 venray tel. 0478-582025 www.studiovenray.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13