Zorgen over zwerfafval Wachtlijst Thuiszorg teruggedrongen Gemeente heeft huisvestingsprobleem Regionale variant van 'Opsporing Verzocht' Start Anjerloterij Waar kan ik met Hemelvaart mijn saldo opvragen? Grote alcoholcontrole Vernieuwde hal flat Veltumse Kleffen geopend Geen vervolg plattelandsdebat Adecco regelt vakantiewerk VVGI Weken van het Reisboek Senioren- opvang voor honden Rabobank Heropening Art Nouveau VAKANTIEWERK %l EN MAAS donderdag 17 mei 2001 - Pagina 11 S pe commissieleden in de com- jssie Agrarische Economie en ilieu maken zich grote zorgen er de toenemende hoeveelheid erfafval in de gemeente Venray. lok mij baart deze ontwikkeling ote zorgen", zei wethouder ïldens vorige week in de com- jssie Agrarische Economie en ilieu. "We constateren op éen ntal plekken in onze gemeente il sommige mensen toch wat iders met hun afval omgaan dan ij dat graag zouden willen. De isten voor het opruimen van rerfafval liegen er namelijk niet wethouder wil op zéér korte miijn een communicatiecampagne opstarten om 'het bewustzijn van de mensen te stimuleren en ze aan te zetten de juiste voorzieningen te gebruiken'. "Want er zijn natuurlijk ook grenzen aan wat de gemeente kan opruimen. Ik denk dat we ons veel meer moeten richten óp de communicatie met de burger. Maar ook dan zijn er natuurlijk nog altijd mensen die daar geen boodschap aan hebben. En dat is frustrerend." De gemeente heeft inmiddels al een klankbordgroep ingesteld die diftar, het systeem van gedifferen tieerde tarieven voor huishoudelijk afval, in een positiever daglicht moet gaan stellen. "Want dat traject hebben we nu goed op de rails. Het systeem functioneert prima en ook de facturering hebben we nu einde lijk goed in de greep. Die positieve ontwikkeling willen we ook meer naar buiten gaan brengen." In de klankbordgroep hebben onder andere zitting vertegenwoor digers van wijk- en dorpsraden en scholen, de gebiedsmentor en de milieuwachter. "We beginnen met een pilot in een wijk en willen con crete acties gaan houden om diftar positiever op de agenda te krijgen. Diftar moet een positief imago krij gen. We zijn nu bezig met het uit werken van het plan, zoals wie gaat wat oppakken en wat gaat het pilot- project kosten." John Oosterbeek (VVD) pleitte voor een strakkere handhavingsstra- tegie, om de toenemende hoeveel heid zwerfafval in de gemeente tegen te gaan. "Gewoon harder straffen en dat goed communiceren naar de burgers toe. Laten weten hoe hoog de straffen zijn. Misschien dat dat een beetje afschrikt." Wethouder Heidens antwoordde dat de milieuwachter al harder optreedt. "Maar misschien dat we dat inderdaad beter moeten commu niceren. Het is natuurlijk wél zo dat we de hogere kosten voor het opha len van het zwerfvuil vaak niet kunt herleiden tot de veroorzaker. Een ander moet betalen, en in feite betaalt de hele gemeenschap voor deze mensen. Ook in het communi catietraject moeten we dit aspect goed naar buiten brengen. Maar daarnaast moet ook de handhavings- strategie streng zijn." IICHTIUX t Dt DOHCKSTRAAT 18 SEVEHUM TEL.077-4671 S55 Na Boekenweek, Kinderboeken eek en Juni - Maand van het iannende boek, staat in de maand :i De Weken van het Reisboek ntraal. Deze hele maand besteedt bibliotheek speciale aandacht aan izen. Op diverse plaatsen in de bliotheek vindt u een verzameling isboeken, reisgidsen en cdroms allemaal geleend mogen wor- i. Het gratis, circa 180 pagina's kke 'magazine Weg ligt voor u r. In het magazine vindt u onder idere een overzicht van reisgidsen iandere reisgerelateerde boeken, van de reisboeken kunt u ook .tijdschriften lenen, zoals Op I, Reizen, de Consumentreisgids, Kampeer en Caravan Kampioen Fiets. Voor wie naar hel buiten gaat en de vreemde taal nog ft machtig is, staan er handige 'gidsjes klaar. Bent u op zoek extra vakantielectuur? Kijk dan eens bij de afgeschreven boeken voor weinig geld verkocht wor- Voor romans betaalt u maar f iO en kinderboeken worden al ir f 1,00 te koop aangeboden. niet-leden zijn welkom om bruik te maken van deze diensten, als u materialen wilt lenen, is noodzakelijk dat u lid bent van bibliotheek. Kortom reden noeg om de bibliotheek te bezoe- en te snuffelen tussen de diverse aterialen. Onze openingstijden jn dinsdag t/m donderdag van 00-18.00 uur, vrijdag van 11.00- .00 uur en zaterdag van 11.00- 1,00 uur. De seniorenopvang is opgericht oor hondeneigenaren, die niet meer staat zijn hun oude hond te ver- orgen, en hem of haar liever niet het asiel willen brengen. Zij unnen hun bejaarde viervoeter gen een gereduceerd pensiontarief ïisvesten. De opvang van oude onden Op de Smakterheide draait weer anderhalf jaar. Hoog tijd dus iti de deuren te openen voor tlangstellenden. Misschien denkt u raan een oude hond te nemen, wilt adoptant worden of vindt u het woon leuk om een keer de eniorenopvang te bekijken. Op 26 lei zal hiervoor een open dag laatsvinden in de Seniorenopvang. lp deze dag krijgt u van een tot vier ar 's middags de gelegenheid om He oude honden te zien en kennis maken met de beheerders, Coen Trudy Goumans. Ook zal een and van de Bond tot Bescherming an Honden aanwezig zijn. Als u st leuk lijkt om op deze dag een ijkje te komen nemen in de eniorenopvang bent u van harte elkom. U wordt verwelkomd met iffie en iets lekkers.De senioren- ivang is een van de mogelijkheden ede dierenpension/opvang Op de makterheide voor uw huisdier kan even. het dierenpension is gelegen an de St. Jozeflaan 2 in Smakt. Thuiszorg Noord-Limburg ver wacht over drie maanden de hele wachtlijst voor thuiszorg in Noord-Limburg te hebben wegge werkt. Het succes wordt voor een groot deel toegeschreven aan het aantrekken van ruim 250 nieuwe arbeidskrachten in het laatste jaar. Maandag werd de duizend ste medewerker van de thuiszorg in de bloemetjes gezet. Els Huhne uit Blerick kreeg uit handen van directeur Sjef Rambags een fiets en een bosje bloemen als wel komstgeschenk. Op dit moment wachten in Noord- Limburg nog 80 mensen op thuiszorg en 70 mensen op alpha-hulpen, medewerkers van de thuiszorg die hand- en spandiensten verrichten in de huishouding. Aan het begin van dit jaar stonden nog 260 mensen op de wachtlijst van de Thuiszorg Noord-Limburg. "Over drie maan den denken we de hele wachtlijst te hebben weggewerkt", zegt Rene Bertrams, beleidsmedewerker van de Thuiszorg Noord-Limburg. Het suc ces is de thuiszorg niet komen aan waaien. In 2000 stonden nog 700 mensen op de wachtlijst. Een inten sieve wervingscampagne voor perso neel wierp haar vruchten af. Ber trams: "Daarbij hebben we een eigen promotieteam van zo'n vijftien men sen ingezet. Die hebben onder ande re scholen en braderieen bezocht om mensen te werven. De Koninginne- markten in Blerick en Venray alleen al leverden 125 reacties op, waarvan uiteindelijk 25 indiensttredingen het gevolg waren. In een jaar tijd is het personeelsbestand uitgebreid van 850 naar 1000 mensen." Het kortstondige succes is voor de Thuiszorg Noord-Limburg geen reden om achterover te leunen. Inte gendeel, binnen de thuiszorg blijven twee prioriteiten gelden: de wacht lijst geheel wegwerken en het perso neel te behouden. "Voor wat betreft de wachtlijst zijn we op de goede weg", zegt Bertrams, "Maar ook met het personeelsbeleid timmeren we hard aan de weg. Er zijn werkgroe pen geformeerd om te bekijken hoe we het huidige personeelsbestand op peil kunnen houden en daar waar mogelijk kunnen verjongen." Thuiszorg Noord-Limburg houdt bij het aantrekken en behoud van werk nemers vooral ook rekening met de privesituatie. "We zorgen voor kin deropvang, het minimumaantal werkuren is teruggebracht tot negen zodat vrouwen met kleine kinderen eerder bij ons aan de slag kunnen en de mogelijkheden voor scholing zijn aantrekkelijk. Mensen die bij ons in dienst treden, hebben toekomstmo gelijkheden om in deze sector door te groeien", aldus Bertrams. De wachtlijst bij de Thuiszorg is door de sterke personeelsgroei nagenoeg teruggedrongen. Maandag trad de 1000ste medewerker in dienst. Het gemeentehuis is te klein geworden om alle ambtenaren van een eigen werkplek te voor zien. Het college zoekt naar moge lijkheden om het 'knellende huis- vestingsvraagstuk' op te lossen. Het aantal werkplekken is vorig jaar gestegen van 300 tot 330. Volgens het college moet er met de beschikbare ruimte gewoekerd wor den om alle ambtenaren een eigen bureau te kunnen bieden. Het pro bleem wordt vooral veroorzaakt door de vele ingehuurde werkne mers van externe bureaus die ook een werkplek moet worden gebo den. Frans van Hooft (VVD) snapte daarom het probleem niet zo goed. "De gemeente heeft 217 fte-plaatsen en meer dan driehonderd werkplek ken. Dit beketent dat de huisvesting ruim genoeg moet zijn. Maar blijk baar wordt de ruimte verkeerd gebruikt en blijven teveel bureaus leeg." Ook Ike Busser (Samenwerking) meende dat de gemeente niet creatief genoeg omgaat met de beschikbare kantoor ruimten. Volgens burgemeester Waals is er inderdaad een scheve verhouding tussen de werktijd en de bezetting van de werkplekken. "Want hel aantal deeltijders en amb tenaren die vier dagen per week werken neemt toe." Waals wees ook op de kwaliteiten van het voormali ge kloosterpand als kantoorgebouw. Het gemeentehuis is allesbehalve een compact en modern kantoor dat eveneens niet aan alle arbo-eisen voldoet. De loopafstand tussen de diverse ruimten is groot wat het onderhouden van korte communica tielijnen niet ten goede zou komen. "Bij de herhuisvesting wordt eerst een optimaal gebruik van de bestaande ruimten onderzocht. Pas daarna wordt vastgesteld of en hoe veel uitbreiding nodig is", zei Waals. Het Openbaar Ministerie Roermond en de Politie Limburg- Noord gaan samen met Omroep LI TV vanaf September starten met het uitzenden van een regionale variant van het proramma 'Opsporing Verzocht'. De afgelopen maanden zijn hierover besprekingen gevoerd die hebben geleid tot een overeen- -Op maandag 21 mei start in allé 48 Limburgse gemeenten de verkoop- ampagne van de jaarlijkse Anjerloterij Limburg, Ook dit jaar zullen weer Bjzenden verenigingsmensen door heel Limburg in hun eigen omgeving: ejoten van de Anjerloterij Limburg 2001 te koop aanbieden. Li zal op pé dag extra aandacht aan de loterij besteden in het radioprogramma Het gfcöil van Limburg van 11.00-11.30 uur. De prijs per lot is niet gewijzigd en bedraagt wederom ƒ1.50. Van elk érkocht lot mag de verkopende vereniging 50 cent zelf "houden voor de erenigingskas. De hoofdprijs is een 21-daagse droomreis. Verder zijn er cultuurreizen te winnen naar New York, Londen en 1 arijs. y stemming in de vorm van een con venant. Het voornemen is om twee keer per maand op dinsdagavond dit programma uit te zenden. De uitzen ding, die ongeveer 20 minuten zal gaan duren, zal bestaan uit opspo ringsberichten en service-items. De onderwerpen van de service-items behelzen voorlichting over politie en justitie in zijn algemeenheid, maar ook landelijke campagnes betreffende vuurwerk, vakantietoe- zicht of voorkoming misdrijven. Ook het tonen van kostbare gestolen of vermiste goederen kan onder werp zijn van de uitzending. De eindverantwoording met betrekking tot de opsporingsonderwerpen ligt bij de Regionale Mediacommissie waarin de politie Limburg-Noord en Openbaar Ministerie Roermond zit ting hebben onder voorzitterschap van de persofficier van justitie mr. D. van Delft. Deze commissie toetst of de items van de uitzending vol doen aan de door het College van Procureurs Generaal gestelde crite ria. Van de zijde van de Politie wordt een 'politieproducer' geleverd die belast wordt met alle activiteiten die noodzakelijk zijn voor het realiseren van de service-items en opsporings onderwerpen. LI TV draagt zorg voor de technische realisatie en pre sentatie. Het Openbaar Ministerie Roermond en de politie Limburg- Noord hebben hooggestemde ver wachtingen omtrent het programma, mede gelet op de resultaten van andere regio's (o.a. Gelderland en Groningen) waar reeds geruime tijd een regionaal opsporingsprogramma wordt uitgezonden. Aldaar behaalt men een oplossingspercentage van ruim 30 wat gezien het landelijk beeld hoog genoemd mag worden. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Online in de samenleving Ook met Hemelvaart gaan uw bankzaken gewoon door. Tenminste als u gebruik maakt van Random Acces Banking. Kijk voor meer informatie op www.rabobank.nl Op Hemelvaartsdag donderdag 24 mei zijn onze kantoren gesloten. Op vrijdag 25 mei zijn wij u weer graag van dienst! Venray Meerlo- Wanssum Tel: (0478) 530 300 e-mail: rabobankvmw@tref.nl De politie van het district Venray heeft in de nacht van vorige week vrijdag op zaterdag in Venray, Gennep en Horst deelgenomen aan de alcoholcontrole, georganiseerd door de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). Tijdens deze controle, die tussen 22.00 en 04.00 uur plaats vond, werden vier controleplaatsen ingenomen. Er werden ruim 200 blaastests afgenomen, waarbij bleek dat nagenoeg alle bestuurders zich hielden aan de stelling 'Ik rij alco holvrij'. Een 37-jarige automobiliste uit Venlo kreeg bij de controle in Well een boete van 410 gulden voor rijden onder invloed. Een 21-jarige inwoner van Bergen negeerde het stopteken van de politie en ging er met zijn auto vandoor, richting bebouwde kom van Well. Daar kon de wagen alsnog op de Nicolaasstraat worden staande gehouden, waarop bij de controle van beide inzittenden de agenten een sterke weedlucht opviel. In de auto werden 19 XTC-pillen aange troffen, evenals ongeveer 20 gram weed. De verdovende middelen werden in beslag genomen en tegen beide verdachten werd proces-ver baal opgemaakt. Zij zullen in het kader van snelrecht op 13 augustus voor de politierechter moeten ver schijnen. Afgelopen weekend is de hal van flat 3 aan de Veltumse Kleffen feestelijk geopend door wethou der Jan Driessen. Dit gebeurde in aanwezigheid van bewoners van de flat en vertegenwoordigers van bewonersorganisaties, de gemeen teraad, politie Venray, Synthese en Wonen Venray. De afgelopen weken hebben flat bewoners van de Veltumse Kleffen de handen uit de mouwen gestoken om 'hun flat' te verfraaien. Samen met de huismeester van de flat zijn zij aan de slag gegaan om de hal van Veltumse Kleffen 256 tot en met 350 een aantrekkelijker aanzicht te geven. Er is getimmerd, geverfd, op elke verdieping zijn schilderijen opgehangen, welke in samenwer king meikinderen van de school in de wijk zijn gemaakt, en in fraaie plantenbakken zijn planten geplaatst. Naast de centrale toe gangsdeur zijn de fietsrekken ver vangen door fietsbeugels en bij de bergingen is extra inloopbeveiliging geplaatst. Ger Damen, werkzaam als wijkconsulente van Synthese in Veltum, sprak de aanwezigen toe en haalde nogmaals aan dat het opknappen een initiatief is geweest van de Belangengroep Leefbaar Veltum (BLV) in samenwerking met Synthese en Wonen Venray. Aan de kinderen die meegewerkt hebben aan het maken van de schilderijen overhandigde Ilonka Wolters, soci aal beheerder van Wonen Venray, een attentie om hen te bedanken. Door de onthulling van een gedenk bord heeft wethouder Driessen ver volgens de officiële opening ver richt. In zijn toespraak onderstreepte de wethouder nogmaals het belang van goede contacten tussen bewo ners onderling en de kracht van een bewonersorganisatie als de BLV. Het plattelandsdebat, dat op 1 december 2000 in het gemeente huis werd gehouden, krijgt geen vervolg. Ondanks dat na de posi tieve reacties, het debat trok 170 deelnemers, begin dit jaar was besloten de belanghebbenden op een interactieve wijze te blijven betrekken bij de invulling van het landelijk gebied. Burgemeester en wethouders zijn nu op dit standpunt teruggekomen. Het college somt een aantal redenen op waarom het plattelandsdebat op een laag pitje wordt gezet. Zo is er nog steeds geen duidelijkheid over een groot aantal beleidslijnen, zoals het toekomstige ammoniak- en stankbeleid. Dit laatste onderdeel heeft zelfs tot een bouwstop op de kerkdorpen geleid. B en W vragen zich daarom af of het wel zinvol is om nu hierover met de streek te debatteren. Momenteel loopt in de Venray en Meerlo-Wanssum het reconstructieproces van het platte land. Sinds het uitbreken van de MKZ-crisis hebben er geen bijeen komsten met agrariërs meer plaats gevonden. Deze reconstructie zal vergaande gevolgen hebben voor de intensieve veehouderijen waarvan er velen gedoemd zijn te verdwijnen. Het college oordeelt dan ook dat 'de agrarische sector op dit moment andere zorgen heeft. Er kan daarom niet verwacht worden dat de agrari sche ondernemers vrij kunnen debatteren over de toekomst van het landelijk gebied van Venray'. Bovendien vergen de bouwproble- matiek op de kerkdorpen en de uit werking van het milieubeleidsplan veel aandacht en tijd op het gemeen tehuis. 'Deze projecten hebben een hogere prioriteit. Daarnaast staat de personele capaciteit onder druk als gevolg van het vertrek van de ROM- beleidsmedewerker'. Zoals bekend verlaat Han Clement binnenkort de gemeente wat een behoorlijke ader lating voor de afdeling ruimetlijke ordening betekent. Al met al vindt het college dat het nu geen goed moment is om een actief en inten sief vervolg te geven aan het platte landsdebat. De commissie Agrarische Economie en Milieu beraadt zich op 13 juni over het voorstel van B en W. Voor het Vincent van Gogh Instituut (VvGI), één van de grootste werkgevers van Venray, is de vakantieperiode een ware uit- en instroom van personeel. Een hele klus om dit in goede banen te leiden, omdat de vakan tiekrachten die ingezet worden affiniteit dienen te hebben in de gezondheidszorg en daarnaast speelt natuurlijk ook de krapte op de arbeidsmarkt nog een rol. Ieder jaar opnieuw gaan tiendui zenden scholieren en studenten op zoek naar een vakantiebaan. Bedrijven en instellingen maken in toenemende mate gebruik van de diensten van deze tijdelijke hulp krachten. Ook bij het VvGI wordt op grote schaal gebruik gemaakt van vakantiekrachten. De planning van vakantiewerkers ten behoeve van het Vincent van Gogh Instituut is al enkele jaren in handen van uitzend bureau Adecco. In februari begin nen zij met de eerste voorbereidin gen. Inventariseren welke afdelingen gebruik willen maken van vakantie krachten, welke functie, welke periode, benaderen van vakantie- krachten van vorig jaar, stagiaries, scholen aanschrijven, werving via kranten, werving via vaste mede werkers van het instituut etc. etc. Volgens Marlou Hulleman, interce dente van Adecco die het hele pro ject coördineert is het een hele klus maar een leuke uitdaging. Kennis van het instituut is een absolute voorwaarde om de juiste medewer- Marlou Hulleman coördineert het vakantiewerk op het VvGI ker op de juiste werkplek te krijgen, zeker voor een vakantiekracht is het belangrijk om te weten of hij/zij aan de juiste eisen voldoet. Op dit moment zijn er nog volop mogelijk heden voor vakantie werkers, dus ben je geintereseerd, neem dan con tact op met Marlou Hulleman, tele foon 0478 - 52 75 32, e-mail mar- lou.hulleman@adecco.nl Bijna zeven jaar geleden zijn de uit Venray afkomstige Ans en Ton Roodbeen in Horst gestart met Art Nouveau, een atelier waar klanten, eventueel naar eigen ontwerp, glas- in-lood en tiffany kunnen laten maken. Tevens worden er cursussen gegeven in glas-in-lood en tiffany. Sinds een tijdje hebben zij zich gespecialiseerd in een nieuwe glas techniek: glasfusing. Met behulp van een glasoven wordt glas gesmolten en met speciale technie ken en hulpmiddelen kunnen er diverse creaties van gemaakt wor den. Wat te denken van schalen, ramen (ook dubbel glas is mogelijk) en ook andere decoratieve elemen ten zijn mogelijk. Nu, na bijna zeven jaar, is de zaak flink uitge breid met een nieuwe showroom en een fusingruimte en dat wordt uitge breid gevierd met een speciaal ope ningsweekend: vrijdag 18 mei van 13.30 tot 21.00 uur; zaterdag 19 mei van 10.30-16.00 uur en zondag 20 mei van 10.30-16.00 uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11