Huisartsenposten een kwaliteitsimpuls' Ijnavond: 2500 gulden voor Reumafonds Nederland 0 Burendag in Venray Nieuwe directeur NLW-bedrijven 3 at tuin bij Ü^ien Jvticrte m Amnesty-actie tegen martelen Venrayse meiden winnen De Kans Gilde en BT Group gaan samen ISPERGES ERRASSINGSMENU -GANGEN ƒ75.- Opening Yeltumse flat 4 Behoud Vredeskerk' OPEN TUIN DEEBQEBCinil Ontbijtmedewerk(st)er Flyers 3agin EL EN MAAS donderdag 3 mei 2001 - Pagina 7 mdal twes rzijdj ie nlux e.2e older rooii; T kaj n vai ettoi me vas 'ruirr- 9Prjj jefst 65 personen hebben don- rdagavond in restaurant De toilet ier Linden in Vierlingsbeek ame proost op een gezellige wijn- ïmers oefavond én bijgedragen aan laap n flinke financiële ondersteu- ng voor het Reumafonds k. ierland. ti. Het ontvangen geld, een bedrag n2500 gulden, is bestemd voor de IU|1; imoetingsdag van kinderen met ïdk&lina 'n Noord- en Midden- mburg. Tijdens de avond, die eg. ;rd georganiseerd door de Junior mer Venray, werd door het faamde wijnhuis De Heeren van usden een achttal wijnen gepre nte meerd in combinatie met drie Ttes nne hapjes die door de medewer ken' rsvan restaurant De Vier Linden i passende wijze werden geser- lrne[ erd. De Junior Kamer Venray erhandigde de gasten op het einde nde avond nog een fles witte wijn rerkj '^u's van te 8en*eten- VRAAG OOK NAAR ONS WIJNARRANGEMENT IS staurant Maasheseweg 76 5804 AD Venray Tel. 0478-581181 e-mail: info@restaurant-buitenlust.nl www.restaurant-buitenlust.nl WW: KANT1E SPANJE TE HUUR APPARTEMENTEN Rosas Costa Brava Tel. 06-53317369 Tel. 06-51367458 .casas.nl/huur Op zaterdag 12 mei wordt om 13.30 uur de portiek van flat drie in Veltum officieel geopend door wet houder J. Driessen. Door de BLV, Belangengroep Leefbaar Veltum, en een aantal bewoners uit de flat is hard gewerkt om de portiek en het trappengat te verfraaien. Er is getimmmerd, geverfd, gepoetst en er zijn veel schilderstukken gemaakt door kinderen van de Coninxhof, De Keg en de bewoners zelf. Het project is in samenwerking met Synthese en Wonen Venray gereali seerd. Kom kijken hoe het anders kan! Op 4 en 5 mei (Bevrijdingsdag) staat het actiecomité dat strijdt voor het behoud van de Vredeskerk met een actiekraam in de Grote Straat in de buurt van In den Engel. De actie voerders Ton Jans, Hans Derks en Louis Rutten willen handtekeningen inzamelen ter ondersteuning van hun rechtsgang. Op dinsdag 8 mei vindt om 10.00 uur in Roermond het kort geding plaats van het actieco mité tegen de gemeente Venray in verband met het afgeven van de sloopvergunning voor de kerk. Dan wordt beslist of de verleende sloop vergunning rechtmatig is. Op 12 mei vindt voor de eerste keer de burendag in Venray plaats. Dit jaar gaan bewoners in de wijken Venray-zuid, Veltum en Landweert een aantal voortuinen verfraaien. In Venray-zuid is het idee voor het opknappen van de voortuinen ont staan. De wijkraad Zuid is hard aan het werk om de wijk een mooier aanzien te geven. Met medewerking van de gemeente, Wonen Venray en Synthese is al het een en ander opgeknapt in de wijk. De wijkraad wil het aanzien van de Beukenlaan en de Eikenlaan verder bevorderen. Hier horen een aantal voortuinen bij. Ook het Turks en Marokkaans centrum zijn gevraagd aan deze actie deel te nemen. Het onderhoud van de tuinen is een persoonlijke keuze van de bewoners. Daarom is gezocht naar een posi tieve insteek om de bewoners te sti muleren extra aandacht aan de tui nen te besteden. Toen bij Wonen Venray voor ondersteuning werd aangeklopt adopteerden zij dit idee en maakte het tot thema van de Burendag 2001. De Burendag is bedoeld om de bewoners in een straat of huizenblok een activiteit aan te bieden die de woonomgeving verbetert en die zij gezamenlijk uit voeren. Dit jaar is dus gekozen voor het opknappen van voortuinen. De kosten van planten en andere'beno digdheden worden door Wonen Venray betaald. Van de bewoners wordt gevraagd om deze dag mee te werken in hun eigen tuin en in de tuinen van de 'buren'. Het idee ach ter deze burendag is om samen de handen uit de mouwen te steken en de straat een mooi aanzien te geven. In Veltum en Landweert wordt aan gesloten op vragen en initiatieven van bewoners. In Landweert is gekozen voor de voortuinen aan de Akelei en in Veltum voor het blok Monikesstraat, Gratenstraat, Dakdekkerstraaten Veltumse Kleffen. Op 12 mei is 's morgens om 08.00 uur de aftrap. De bewoners en hove niersbedrijven Keuten van Loon en de Groene Aanpak gaan dan aan het werk. Om 12.30 uur is er in de drie wijken een gezamenlijke lunch. De opleidingsorganisalies Gilde Opleidingen en BT Group gaan de krachten bundelen. Per 1 mei 2001 integreren zij hun activiteiten in de organisatie Gilde- BT Contracting BV. De nieuwe organisatie zal zich, zowel regionaal als nationaal, als full-service opleidings- en trai ningspartner profileren. Het ROC Gilde Opleidingen wordt de uitvoeringspartner voor de Gilde-BT Contracting BV organisa tie. Door deze integratie ontstaat een opleidingspartner met een lull-ser vice pakket aan trainingen, cursus sen en opleidingen ten behoeve van techniek, handel, zorg, welzijn, horeca, ICT, administratie, human resource, ondersteuningsdiensten en projectmanagement. Hg De heer Henk van der Pas (46) IHeeswijck-Dinther is per 1 mei 101 benoemd tot algemeen direc- ur van de NLW-bedrijven in nray. Voor zijn indiensttreding bij -W-bedrijven gaf Henk van der ope» is als directievoorzitter leiding aan groot accountantskantoor, irder deed hij ruime ervaring op sorganisatieadviseur, accountant f(® i manager. Henk van der Pas stu wde bedrijfseconomie in Tilburg voltooide hier eveneens zijn post- ademische opleiding accountancy. Vanwege zijn opleidingen en erva ring, maar vooral ook zijn persoon lijkheid, hebben bestuur, manage ment en ondernemingsraad van NLW-bedrijven volledig vertrouwen in de nieuwe algemeen directeur. NLW-bedrijven wil borg staan voor het bieden van passende werk gelegenheid aan mensen met een arbeidshandicap, met een grote afstand tot de arbeidsmarkt en men sen die vanuit een arbeidsonge schiktheidsachtergrond willen inte greren op de arbeidsmarkt. Met ingang van 1 juli verandert de waarneming tijdens de avond-, nacht- en weekenddiensten door de huisartsen in de regio Noord- Limburg totaal. In Venlo en Venray gaan dan twee grote huis artsenposten van start die de spoedeisende huisartsenhulp gaan verzorgen. "Een enorme kwali teitsimpuls die garandeert dat in de perifere dorpen het beroep huisarts veilig wordt gesteld", zegt Andre van den Enden, voor zitter van de Stichting HuisArtsenPosten (HAP) Noord- Limburg, een stichting die door de Regionale Huisartsen Vereniging speciaal hiervoor is opgericht. Alle regionale huisartsen doen mee in het nieuwe systeem waarbij de twee huisartsenposten in Venlo en Venray een centrale functie ver vullen. Alleen de huisartsen in Meyel en Bergen/Afferden/Well vallen terug op een dichterbij gele gen post. "De diensten buiten kan toortijden worden voor de individu ele huisartsen veel te zwaar. Steeds meer mensen doen tijdens die dien sten een beroep op de huisarts. Doordat huisartsen v<<r en na de dienst ook overdag in hun praktijk moeten werken valt dit niet meer goed te combineren. Dit is een van de oorzaken van het dreigende huis artsentekort", verklaart Van den Enden de reden om over te gaan tot het instellen van twee huisartsen posten. De gevestigde huisartsen blijven nog zelf de diensten doen, maar door de schaalvergroting neemt de frequentie van de diensten af. Van den Enden: "Daardoor wordt het nu mogelijk om na bijvoorbeeld een nachtdienst de eigen praktijk overdag te kunnen sluiten. Op deze manier wordt voorkomen dat huis artsen zoals tot nu toe 34 tot 48 uur continu in touw moeten zijn. Wij verwachten hierdoor de kwaliteit van de diensten te verbeteren en het beroep voor nieuwe collega's meer aantrekkelijk te maken." Voorzitter Van den Enden vervolgt: "Bovendien is het nu mogelijk om - net zoals overdag - tijdens de dien sten professionele ondersteuning te hebben met behulp van doktersas sistentes. Voor de visite rijdende huisartsen staat er een auto met chauffeur en navigatiesysteem klaar, zodat de dienstdoende huisarts zich niet over de weg hoeft te bekomme ren, maar continu paraat is voor de patient of telefonisch contact kan hebben met de assistente op de huis artsenpost. Tijdens de diensten zul len er voor de hele regio, afhanke lijk van het tijdstip, tussen de vier en acht huisartsen beschikbaar zijn, die maximaal negen uur achtereen aan het werk zullen zijn." Zowel in Venlo als in Venray zullen twee identieke posten worden ingericht in een semipermanent gebouw op het ziekenhuisterrein. Deze posten zullen alleen tijdens de diensten buiten kantooruren en zijn uitdrukkelijk bedoeld voor echte spoedgevallen. Het is dus niet zo dat deze posten het reguliere huisartsenwerk overdag zullen overnemen: voor herhaalrecepten, langer bestaande klachten en medisch niet acute zaken zal men naar de eigen huisarts overdag terugverwezen worden. Net zoals nu al bijna overal gebruikelijk is moet men daarom eerst telefonisch met de posten contact opnemen, zodat de assistente een oordeel kan vor men over de hulpvraag. "Het heeft dus geen zin om zonder aanmelding vooraf maar eens even binnen te lopen", zegt de voorzitter van de De exclusieve tip voor tuin,liefhebbers: Etew.th.tch veen rnst ch rH.in.te! Het is heerlijk toeven in een mooie tuin. Het eigen stukje buitenruimte waarin u zich helemaal thuis kunt voelen. Maak eens kennis met de tuintalenten van Rien van Mierlo tijdens de Open tuin op zondag 6 mei. Tussen 11.00 en 17.00 uur kunt u hier met eigen ogen aan schouwen wat er met tuinen allemaal mogelijk is. Wat er op het programma staat? Een bijzondere beeldententoonstëlling, een demonstratie boomklimmer) en een blik op de tuin vanuit een hoogwer ker. Bovendien krijgt u een heldere uitleg over tuinarchitectuur en laten wij u designmeubelen zien die opvallen door hun verrassend mooie vormgeving. Leuk voor u en de kinderen: het Minimuziektbeater; Bourgondische straatmuzikanten met marionettenpoppen en de circushond "Toby". ZONDAG 6 MEI li HAP Noord-Limburg. OVERSTEEK De opzet van huisartsenposten is niet nieuw. In de grote steden in Nederland functioneert deze vorm van waarneming al langer. "Maar", zegt Van den Enden, "Het is wel uniek voor Noord-Limburg dat een relatief dunbevolkte regio gebruik gaat maken van zo'n grootschalige structuur. Hierdoor was het nodig pm gezien de afstanden twee posten op te zetten in plaats van één centra le post midden in de regio. Ook de goede bereikbaarheid en herken baarheid van de ziekenhuislocaties is hierbij van belang geweest. Door dichtbij het ziekenhuis te zitten zijn de mogelijkheden om met de Eerste Hulp afdeling, de ambulances en de specialisten rechtstreeks te overleg gen gemakkelijker geworden." De centrale waarneming strookt met de landelijke ontwikkeling en dient in de regio Venray geheet los beschouwd te worden van de plan nen in 'Oversteek' met betrekking tot het Venrayse ziekenhuis. Van den Enden: "Door dichtbij het zie kenhuis te zitten zijn de mogelijkhe den om met de Eerste Hulp afdeling, de ambulances en de specialisten rechtstreeks te overleggen gemakke lijker geworden." Hotel c restaurant Asteria is een jong bedrijf aan de A73 Venray. Het heeft 74 hotelkamers, eeri druk- I bezocht a la carte restaurant, en 6 zalen 3 voor partijen tot 750 personen. Ter versterking van onze bedieningsbrigade zijn wij op korte ter- mijn op zoek naar: die in de Horeca werken leuk vindt maar de vele avonduren niet kan combineren met zijn/haar privé omgeving. Voor die persoon (fu time/part-time) hebben wij een gevari een grote mate van zelfstandigheid. Werktijden van 06.30 tot ca. 14.00 uur Gastheer/Gastvrouw Setintttenden en avonduren geen probleem Hn^pra-ooleidinq en/of ruime ervaring beeft- Gastheerschap hoog in het vaandel heeft staan. Ook zoeken wij voor de weekdagen of in het weekend nog enkele Part-time bedieningsmedewerkers t ervaring, die één of meerdere avonden 118.00 tot ca. 22.00 uur) beschikbaar zijn. s"hr^ e?nSs*itatiebrief ter attentie van Restau rantmanager Jaco Nabuurs naar onderstaand adres of bel 0478-511466 (na 17.00 uur). Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray, 0478-511466 meende diefstal bij haar werkgever. Daarom staat zaterdag bij het boot je op de Bleek een zeil met daarop de foto's van de twee genoemde slachtoffers van marteling en de tekst 'Help martelen voorkomen, genezen doet het nooit meer' Burgemeester Waals zal op 11.00 uur de Amnesty-activiteit openen door dit zeil te hijsen. Bij de infor matiestand kunt u een korte video bekijken over de schendingen van mensenrechten in Egypte. Er is Egyptische muziek, maar natuurlijk is er ook de gelegenheid om de Egyptische president Mubarak door middel van een petitie te vragen maatregelen te nemen tegen marte ling in zijn land. Deze president krijgt binnenkort een aangetekend pakje toegestuurd met de getekende petitie en foto's van deze activiteit: Zaterdag, Bevrijdingsdag, om 11.00 uur zal burgemeester Waals van de gemeente Venray op de Bleek een activiteit van de Amnesty-groep Venray openen. Het thema van deze activiteit is marteling in Egypte. Vaak stellen wij ons Egypte voor als het land van de piramiden en een brede Nijl met zeilboten. Maar helaas is Egypte ook één van de lan den waai- nog steeds mensen worden gemarteld. De Amnesty-groep Venray wil aan de hand van enkele voorbeelden duidelijk maken dat dit nooit is goed te praten: een 14-jarige scholier Ahmad Mahmud Mohammad Hamed, werd gemar teld omdat hij verdacht werd van fietsendiefstal, Salha Say id Qasim, een 37-jarige huishoudster en moe der van vier kinderen vanwege ver- U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293-Algemeen@flyers.nl De vier Venrayse meiden Kim, Meike, Annelieke en Mieke zijn winnaar geworden van de tweede voorronde van De Kans, het open podium voor theatertalent in de Schouwburg Venray. Met hun 'Dance from the human Body' verraste het viertal het bijna tweehonderdkoppige publiek en de jury van De Kans. "Een mooie muziekkeuze, mooie vormen en een prachtige choreogra- Dancefrom the human Body is in september finalist van De Kans 11e", zo omschreef schouwburgdi recteur Peter de Neef vorige week donderdag het optreden van de Venrayse dansgroep. Het werd een klein Venray's feest je want naast Dance from the human Body viel ook de groep Luna in de prijzen. Evenals de cabaretgroep Twee en een half wat werd de Venrayse band genomineerd door de jury. Beide acts maken dus ook nog kans om in september uit te komen in de finale van' De Kans. De eerste voorronde van het open podium werd vorige maand gewon nen door Majorie Scholtz uit Venray. Het showballet Poertwa werd toen genomineerd. ïn mei is de derde en laatste voorronde.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7